Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawatani » stř zář 10, 2008 11:03

Dobrý den, uvažuji o koupi nového batohu. Využití - kolej, tábory, vandry, hory. Mám zatím tři kandidáty a limit tak 4000Kč. Uvažuji o Doldy Pumori Tr, Karrimor Cheetah a Corazon Rock, který se mi vzhledově moc nelíbí. Velmi se mi líbí Karrimor Cheetah, zkoušel jsem na zádech sice jiný model, ale seděl perfektně. Slyšel jsem, že Karrimory jsou špička, ale třeba v porovnání s Pumori mě zaráží, že nemá třeba YKK zipy, takže by mě zajímalo, jestli za vyšší cenu dostanu vyšší kvalitu. Co se týče Karrimoru, ještě by mě zajímalo jestli šijí batohy opravdu v Anglii a jaké máte zkušenosti s tou doživotní zárukou? Případně bych uvítal nějaké další tipy na kvalitní batohy v této cenové relaci. Děkuji
Mawatani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 10, 2008 7:50

Příspěvekod Peta » stř zář 10, 2008 11:21

Deuter Sundance 65+10...výjde na 2990,- + nějaká sleva....
že na tom karrimoru nejsou zipy ykk vůbec nevadí, karrimor si nemůže dovolit tam dát nějaký šmejdy.
Uživatelský avatar
Peta
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: ned kvě 18, 2008 12:51
Bydliště: Vrchlabí/Liberec

Příspěvekod simp » stř zář 10, 2008 13:31

Mám batoh Lowe Alpine 60+15 Appalachian. Legenda co se týče značky, na hory perfektní batoh, na zádech skvěle drží díky perfektnímu zádovému systému, doživotní záruka. Koukni do kameňáku Rockpointu. Můj Apalachian měl původní cenu 3800, já ho koupil se slevou za 2800. V tvé kategorii jsou LA batohy s TFX zádama.

Ahoj. simp.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvekod viňa » stř zář 10, 2008 14:49

Peta píše:Deuter Sundance 65+10...



Mám a můžu vřele doporučit :lol:
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod poldík » stř zář 10, 2008 15:08

kromě tebou a ostatníma zmiňovanejch, z nichž třeba corazona mám a perfektní spokojenost.

Jsou tady ještě další možnosti třeba jako Boll - rozhodně lepší než doldy, nebo berghaus verden 65+10, pak by tu byli třeb ještě treksporty ale ty poslední dobou hodně váznou s kvalitou.

jinak zásada zkoušet zkoušet a zkoušet :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Petre » stř zář 10, 2008 15:11

poldík píše:kromě tebou a ostatníma zmiňovanejch, z nichž třeba corazona mám a perfektní spokojenost.

Jsou tady ještě další možnosti třeba jako Boll - rozhodně lepší než doldy, nebo berghaus verden 65+10, pak by tu byli třeb ještě treksporty ale ty poslední dobou hodně váznou s kvalitou.

jinak zásada zkoušet zkoušet a zkoušet :wink:


Jo Boll sem teď kupoval Mirage 65+20 (shodou okolnosti u Poldika), byl sem s nim dvakrat a naprosta spokojenost! :)
Uživatelský avatar
Petre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned čer 8, 2008 15:00
Bydliště: Bo city

Karrimor Cheetah

Příspěvekod atrex » stř zář 10, 2008 18:55

Ahoj, já mám ten Cheetah 60-85 a můžu říct, že je to fakt parádní batoh. Trochu mě překvapily přezky, jsou strašně malé a nevypadají moc bytelně (zejm. na bederáku), ale zatím drží a asi i držet budou, myslím, že klamou tělem.. :D . Záda jsou perfektní, bederák je trošku tvrdý na boky. Dodávaná pláštěnka je fajn, mohla by jen být o kousíček větší, nejde moc dobře nasadit přes plný batoh kvůli karimámě, jinak super. Všechny zipy jsou dost masivní, stejně tak ucha, pásky k přezkám a tak. Materiál a zpracování je myslím špičkové. Do bočních kapes se úplně v pohodě vejde 2L flaška a ještě tam je sposta místa. Ač se nezdá, celý batoh je dost prostorný, na dno se mi na šířku vejde sbalená Prima - Trek 3D; spodní komora není oddělena klasicky přepážkou na zip, ale ta přepážka se stahuje na šňůru. Nevím, nakolik je to specialta, ale líbí se mi pásek s přeskou shora na hlavní komoře, batoh vypadá mnohem kompaktněji, lépe se zapíná a dá se dobře dostat do spodní kapsy na víku, když je plný (viz obr). Stahovní víka je na jedničku, batoh sedobře zapíná poloprázdný a plný, také díky zmíněnému pásku, který zadní část "poklopu" s víkem přitáhne nahoru.

Můžu jen doporučit. http://img181.imageshack.us/my.php?image=dsc00794gw2.jpg
atrex
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte srp 28, 2007 13:14

Re: Karrimor Cheetah

Příspěvekod zbuddy » stř zář 10, 2008 19:05

atrex píše:spodní komora není oddělena klasicky přepážkou na zip, ale ta přepážka se stahuje na šňůru. Nevím, nakolik je to specialta, ale líbí se mi pásek s přeskou shora na hlavní komoře, batoh vypadá mnohem kompaktněji, lépe se zapíná a dá se dobře dostat do spodní kapsy na víku, když je plný (viz obr). Stahovní víka je na jedničku, batoh sedobře zapíná poloprázdný a plný, také díky zmíněnému pásku, který zadní část "poklopu" s víkem přitáhne nahoru.

Díky svojí milé ženě Deně (teda díky balení jejího batohu :wink: ) jsem zjistil, že toto má Corazon :mrgreen:
Nevím, nakolik je to specialita, Deuter (a nejen on) tento pásek (a nejen to) má. :supz:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Mawatani » stř zář 10, 2008 19:13

Musím říct, že příznivé ohlasy na Karrimor Cheetah mě velmi těší, je to můj tajný favorit a po zkušenosti se starým batohem který neměl ani pevná záda se toho, že by mi nějaký batoh vyloženě neseděl se nebojím. Ten Sundance se mi moc nelíbí. A co značky Boll, Lowe alpine nebo Berghaus, jak jsou na tom kvalitou v porovnání s Karrimorem?
Mawatani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 10, 2008 7:50

Příspěvekod simp » stř zář 10, 2008 19:20

Mawatani píše:Musím říct, že příznivé ohlasy na Karrimor Cheetah mě velmi těší, je to můj tajný favorit a po zkušenosti se starým batohem který neměl ani pevná záda se toho, že by mi nějaký batoh vyloženě neseděl se nebojím. Ten Sundance se mi moc nelíbí. A co značky Boll, Lowe alpine nebo Berghaus, jak jsou na tom kvalitou v porovnání s Karrimorem?


Dívej Mawatani, původně jsem chtěl koupit Karrimor ale pak jsem se rozhodl pro Lowe Alpine protože byl v královské slevě..... Karrimor má pověst dobrou. Řek bych že lepší než Boll. Hlavní je co říkal hore poldík: Zkoušej a zkoušej dávat jeden batoh za druhým na záda a kup až ten, kterej ti dobře sedne.

:-) S Karrimorem neuděláš chybu, si myslím. I.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » stř zář 10, 2008 19:23

@ Matawani a Karrimor a Cheetah
Dej funkci "Hledat", jméno batohu a najdeš 6 vláken je obsahujících :twisted:
Naposledy upravil zbuddy dne stř zář 10, 2008 19:24, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Karrimor Cheetah

Příspěvekod atrex » stř zář 10, 2008 19:23

zbuddy píše:Nevím, nakolik je to specialita, Deuter (a nejen on) tento pásek (a nejen to) má. :supz:


Nj ale to nic nemění na tom, že je to fajn věc ;)
atrex
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte srp 28, 2007 13:14

Příspěvekod Umiaki » stř zář 10, 2008 19:24

Mawatani píše:Musím říct, že příznivé ohlasy na Karrimor Cheetah mě velmi těší, je to můj tajný favorit a po zkušenosti se starým batohem který neměl ani pevná záda se toho, že by mi nějaký batoh vyloženě neseděl se nebojím. Ten Sundance se mi moc nelíbí. A co značky Boll, Lowe alpine nebo Berghaus, jak jsou na tom kvalitou v porovnání s Karrimorem?

Shrnu to :)
Alespon nejake spatne zkusenosti tu prezentovali majitele Doldy, Hannah, Husky a Treksportu a supermarketovych znacek samozrejme.
Ostatni znacky jsou imho v poradku ;)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod zbuddy » stř zář 10, 2008 19:27

Psal jsem již hore, ale bylo přebito dalšími příspěvky. Chtěl bych jen dodat, že pár lidí myslím řeklo, že Karrimor má úzké popruhy...Souhlasím s výše uvedenými soudruhy a opakuji tisíckrát řečené - zkoušet, zkoušet, zkoušet.
Např. přítel chonga z ideologických důvodů bohužel nechtěl batohy jedné nejmenované značky a tak mu zbyl jediný Karrimor (myslím Cheetah nebo spíš Jaguar 70-90 :(( :(( ), který mu sedí na jeho bolavých zádech. :wink:
Naposledy upravil zbuddy dne stř zář 10, 2008 19:35, celkově upraveno 2
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod atrex » stř zář 10, 2008 19:27

Mawatani píše:A co značky Boll, Lowe alpine nebo Berghaus...?


O Berghausu jsem uvažoval taky, ale bál jsem se tho jejich zádového systému, že se to podělá, ale borec v Hanibalu mi později říkal, že měli jen pár reklamací a to proto, že jim to zničili na letišti, jinak prej taky super.
atrex
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte srp 28, 2007 13:14

Příspěvekod Poly » stř zář 10, 2008 19:30

Petre píše:
poldík píše:kromě tebou a ostatníma zmiňovanejch, z nichž třeba corazona mám a perfektní spokojenost.

Jsou tady ještě další možnosti třeba jako Boll - rozhodně lepší než doldy, nebo berghaus verden 65+10, pak by tu byli třeb ještě treksporty ale ty poslední dobou hodně váznou s kvalitou.

jinak zásada zkoušet zkoušet a zkoušet :wink:


Jo Boll sem teď kupoval Mirage 65+20 (shodou okolnosti u Poldika), byl sem s nim dvakrat a naprosta spokojenost! :)


Taky mám Mirage 65+20 :D Zatím jsem nenašel žádný větší problém. Má spoustu kapes, odolný matroš, skvělý zádový systém, široký bederák,...
Poly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 31, 2008 14:31

Příspěvekod Jary » stř zář 10, 2008 20:37

Kupoval jsem teď v létě v akci Karrimor Hot Earth 40-tku. Spousta vychytávek, jsem spokojený. Ale překvapilo mne, že je šitý v Chině. A budu reklamovat, neb povolil šef přichycující popruh mezi víkem a hlavními ramenními popruhy. Ale jinak co do funkčnosti opravdu max. spokojenost.
Jinak velký batoh mám TrekSport Patagonia 70 a max. spokojenost. Ale je to kousek ještě někdy z roku 1996 (ještě ani nebyla Cordura). Dodnes slouží bez jakýchkoliv závad.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

batoh 75 l

Příspěvekod skleník » čtv zář 11, 2008 6:23

Pěkný den,
já osobně bych doporočoval batoh Wolfgang Globetrotter 75, který stojí 3.190,- Kč a je celkem vymakaný. Naleznete jej na http://www.wolfgang.cz/?p=shop&product_id=37
skleník
účastník
účastník
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv zář 11, 2008 6:16
Bydliště: kousek od Plzně

Příspěvekod lezisek » čtv zář 11, 2008 7:57

Ahoj, já mám už asi tři roky Karrimor Panther 55-65 a jsem opravdu spokojená. Co čtrnáct dní se válí někde v lese, pod skalami. Sedl mi perfektně na záda a přestože je to jeden z jejich nejlevnějších a nejoškubanějších modelů, tak materiálově je to stále klasa :-)
Souhlasím se Simpem, že s Karrimorem chybu prostě neuděláš..
Uživatelský avatar
lezisek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 10, 2008 13:12
Bydliště: Daleko od hor:-(

Příspěvekod Mawatani » čtv zář 11, 2008 8:19

Hm, tak to mě trochu mrzí, že Karrimor šijou v Číně, tajně jsem doufal, že to bude made in UK :). Opravdu veškerá jejich produkce je šitá v Číně, nevíte o tom něco? Díky
Mawatani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 10, 2008 7:50

Re: Karrimor Cheetah

Příspěvekod poldík » čtv zář 11, 2008 8:21

zbuddy píše:Díky svojí milé ženě Deně (teda díky balení jejího batohu :wink: ) jsem zjistil, že toto má Corazon
bývá to u více batohů než je jen C a K. a musím uznat že se mi to líbí mnohem víc než rozdělení zipem tomu bych u některejch úplně nevěřil s tím že se to můžu dosrat, přece jen je to další zip kterej se může podělat oproti tomu tkanička se ti nepodělá.

PS: i když já mám komorou stále spojenou tak je mi to relativně jedno. :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Karrimor Cheetah

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 11, 2008 8:25

poldík píše:
zbuddy píše:Díky svojí milé ženě Deně (teda díky balení jejího batohu :wink: ) jsem zjistil, že toto má Corazon
bývá to u více batohů než je jen C a K. a musím uznat že se mi to líbí mnohem víc než rozdělení zipem tomu bych u některejch úplně nevěřil s tím že se to můžu dosrat, přece jen je to další zip kterej se může podělat oproti tomu tkanička se ti nepodělá.
PS: i když já mám komorou stále spojenou tak je mi to relativně jedno. :mrgreen:

To mám tak rád, furt ty blbý kecy o podělaných zipech; nikdo tady nezažil rozbitý zip mezi komorami ať už je to u Deutera či jiných značek (vyjímám preventivně H a hypermarket značky) :twisted:
Já naopak zažil blbnoucí zip u manželčina Corazonu :twisted: :mrgreen: :smt082
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Jumbo » čtv zář 11, 2008 8:27

Kdybych sel do noveho baglu,tak jedine !!! Deuter Sundance !!!! :wink: Je fakt na pohodu :ú
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: Karrimor Cheetah

Příspěvekod poldík » čtv zář 11, 2008 8:50

zbuddy píše:To mám tak rád, furt ty blbý kecy o podělaných zipech; nikdo tady nezažil rozbitý zip mezi komorami ať už je to u Deutera či jiných značek (vyjímám preventivně H a hypermarket značky) :twisted:
Já naopak zažil blbnoucí zip u manželčina Corazonu :twisted: :mrgreen: :smt082
zbuddy: sice ten zip jsem zatím rozbytej v ruce neměl, ale za to jsem tu měl už v reklamaci případ kdy ten zip vydržel ale byla utržená celá ta přepážka ve švu. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Karrimor Cheetah

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 11, 2008 8:51

poldík píše:
zbuddy píše:To mám tak rád, furt ty blbý kecy o podělaných zipech; nikdo tady nezažil rozbitý zip mezi komorami ať už je to u Deutera či jiných značek (vyjímám preventivně H a hypermarket značky) :twisted:
Já naopak zažil blbnoucí zip u manželčina Corazonu :twisted: :mrgreen: :smt082
zbuddy: sice ten zip jsem zatím rozbytej v ruce neměl, ale za to jsem tu měl už v reklamaci případ kdy ten zip vydržel ale byla utržená celá ta přepážka ve švu. :wink:

To ale není problém zipu, vytrhneš i šev kolem šňůrky....
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod poldík » čtv zář 11, 2008 8:58

to je možná pravda ale jde o to že u těch přepážek na zip bývá někdy u konců těch zipů, tyto konce volná nepřišité aby se s tím lím manipulovalo a od tud se to právě začne trhat. což u šňůrky jenž je u prostřed se stát nemůže.

PS: zbuddy buď v klidu u deutrů jsou ty zipy do konce takže je to ok. :mrgreen: :twisted:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Dena » čtv zář 11, 2008 9:05

.. myšleno do konce života (jejich majitele) snad, jako doživotní záruka? :lol:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Kocajz » čtv zář 11, 2008 9:30

Já hodlám otestovat toto http://www.kospo.cz/?p=productsMore&iProduct=109 co sem ho měl v rukách nevypadal špatně. Bohužel je v republice teprv 14 dnů. Jinak mám jeho předchůdce http://www.kospo.cz/?p=productsMore&iPr ... 110-small- a zatím se zdá dobrej, ale zatím ho mám jen jednu sezonu a to je málo usuzovat na kvalitu... Mohla by to, ale být alternativa k ostatním zmiňovaným a alespoň bude s čím srovnávat ne :D
Optimismus pramení z nedostatku informací.
Kocajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř lis 29, 2006 20:57

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 11, 2008 9:37

zbuddy píše:
poldík píše:to je možná pravda ale jde o to že u těch přepážek na zip bývá někdy u konců těch zipů, tyto konce volná nepřišité aby se s tím lím manipulovalo a od tud se to právě začne trhat. což u šňůrky jenž je u prostřed se stát nemůže.

PS: zbuddy buď v klidu u deutrů jsou ty zipy do konce takže je to ok. :mrgreen: :twisted:

Uff, to jsem si oddechl :-.. \:D/

Dena píše:.. myšleno do konce života (jejich majitele) snad, jako doživotní záruka? :lol:

Neboj, zdědíš mé Deutery a aspoň budeš mít pořádný velký batoh.
@all: ty Deniny ostatní batohy jsou v poho - Vaude, Mammut, Deuter Guide, Camelbak. Ferrino darovala jeskyňářovi, zrovna nevím, jak se jim říká (špíny :(( - Tomíku?)
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Tatonka Yukon 70 L

Příspěvekod Roryrama » stř črc 8, 2009 22:43

Ahojte, jsem tady úplně nový, tak doufám že nedělám něco špatně... Chystám se konečně koupit nový batoh po tom, co minimálně 10 let používám kletr od firmy Saltic. Protože mám díky podobně starému nerez hrnku kladný vztah ke značce Tatonka :D , dívám se po jejich batozích a vybral jsem si 70-ti litrový batoh Yukon. Pokud někdo můžete, budu vděčný za jakýkoliv názor, zkušenost s Totonkou ale i porovnání s jinými. Díky moc.

edit: sloučeno s podobným tématem + zkrácení citace a.
Roryrama
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 8, 2009 22:22

Další

Zpět na Batohy