Spacák jaro - podzim (do nuly až 5 stup. komfort) do 1kg

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Spacák jaro - podzim (do nuly až 5 stup. komfort) do 1kg

Příspěvekod Reinhard » čtv kvě 5, 2005 14:44

V jaru až podzimu jsem jezdil s Micropackem 750 - zpočátku skvělej, malinkej, pouhého třičtvrtě kilečka, do malé usárny ideální... ale poněkud brzy (asi po 1,5 roce) jsem v něm začal tuhnout už při teplotách kolem +10 stupňů a níže (každá třetí letní noc, na jaře a na podzim furt).

Potřeboval bych sehnat něco kvalitního na 3 sezony dobře sbalitelného, váha tak do 1 kg. Kdo by mi poradil??? :roll: :mrgreen: :cry:

Díky.
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Re: Spacák jaro - podzim (do nuly až 5 stup. komfort) do 1kg

Příspěvekod Vojtos » pát kvě 6, 2005 7:59

Reinhard píše:V jaru až podzimu jsem jezdil s Micropackem 750 - zpočátku skvělej, malinkej, pouhého třičtvrtě kilečka, do malé usárny ideální... ale poněkud brzy (asi po 1,5 roce) jsem v něm začal tuhnout už při teplotách kolem +10 stupňů a níže (každá třetí letní noc, na jaře a na podzim furt).

Potřeboval bych sehnat něco kvalitního na 3 sezony dobře sbalitelného, váha tak do 1 kg. Kdo by mi poradil??? :roll: :mrgreen: :cry:

Díky.


Třísezoňák s váhou do 1 kg? :-k To jedině nějakej péřák. S dutinek já mám např. Hannah Scout, ale na jaře a podzim to do něj chce už fleecové oblečení a pořádně teplý fusekle. Jinak klasický třísezonní spacáky začínaj tak na 1,6 kg!
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Reinhard » pát kvě 6, 2005 12:59

Koukal jssem na Condorský stránky...
Líbil se mi tam docela B 200... tak že bych přezbrojil?? arm1

Jen ty peníze momentálně nejsou... ](*,)

Kde brát a nekrást?? :smt071
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Vojtos » pát kvě 6, 2005 13:13

Reinhard píše:Koukal jssem na Condorský stránky...
Líbil se mi tam docela B 200... tak že bych přezbrojil?? arm1

Jen ty peníze momentálně nejsou... ](*,)

Kde brát a nekrást?? :smt071


S condorem sem max spokojenej, ale stejně jeslti chceš třísezóňák tak beztak počítej, že v tomhle spacoši budeš tak za dva roky klepat kosu a bude z něj letní. Jestli chceš dutinky tak má podle mě smysl tak kolem 1,6 kilo a na léto si nechat "hvězdárnu" aneb spacák přes který je už vidět na hvězdy. :lol:
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

3M Thinsulate Lite Loft nebo condoracky Duotherm?

Příspěvekod Reinhard » pát kvě 6, 2005 13:51

Nevim jen, co by bylo lepsi z obou vyse napsanych materialu... mas zkusenosti s 3M TLL??? Spacaky z obojiho nabizi Condor. Doma mam super drtic mrazu z Duothermu Z 600... hreje, ale je to superkrava rozmeru tanku... arm4

Tak co by bylo lepsi?? 8-[
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Re: 3M Thinsulate Lite Loft nebo condoracky Duotherm?

Příspěvekod Vojtos » pát kvě 6, 2005 14:27

Reinhard píše:Nevim jen, co by bylo lepsi z obou vyse napsanych materialu... mas zkusenosti s 3M TLL??? Spacaky z obojiho nabizi Condor. Doma mam super drtic mrazu z Duothermu Z 600... hreje, ale je to superkrava rozmeru tanku... arm4

Tak co by bylo lepsi?? 8-[


3M jsou vicemene klasicky dutinky me se vic pozdava Duotherm mam Z400 a je to parada (chtel sem Z500 a to uz my prislo jako obrovska krava nedokazu si predstavit Z600:-)))

Kolik mas rozpocet? Možná bych uvažoval o Tulák 3D eco s Polyguardem je teď v akci
http://www.primaspacaky.cz/akce/akce.htm
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

spacak oc primy

Příspěvekod luck » pát kvě 6, 2005 17:54

muzu po vlastnich zkusenostech doporucit spacak Prima Tulák 3D. Váží 1,2 kg a je dost teplej. Mám ho prez rok, naspal jsem v nem tak 60 nocí a hreje porad dobre. (Mam delsi verzi ta ma 1,4kg)
vic se dovis na http://www.primaspacaky.cz/ dobre poradi i s vyberem
luck
 

Díky

Příspěvekod Reinhard » pon kvě 9, 2005 9:27

Díky všem za reakce a za radu. Kouknu se na tu primu, kdyby měl někdo ještě nějaký tip, tak ho uvítám.

*
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Re: 3M Thinsulate Lite Loft nebo condoracky Duotherm?

Příspěvekod Návštěvník » pon kvě 9, 2005 12:30

Vojtos píše:
Reinhard píše:Nevim jen, co by bylo lepsi z obou vyse napsanych materialu... mas zkusenosti s 3M TLL??? Spacaky z obojiho nabizi Condor. Doma mam super drtic mrazu z Duothermu Z 600... hreje, ale je to superkrava rozmeru tanku... arm4

Tak co by bylo lepsi?? 8-[


3M jsou vicemene klasicky dutinky me se vic pozdava Duotherm mam Z400 a je to parada (chtel sem Z500 a to uz my prislo jako obrovska krava nedokazu si predstavit Z600:-)))

Kolik mas rozpocet? Možná bych uvažoval o Tulák 3D eco s Polyguardem je teď v akci
http://www.primaspacaky.cz/akce/akce.htm



Z 600 je sice superhovado, ale kdyz sebou netahas spoustu zbytecnych kravin, tak se i s nim do Gerlachu 55 + 10 sbalis. Ale je to hulvát obrovskej.
Rozpočet mám cca 2000 - 2500
Návštěvník
 

Re: 3M Thinsulate Lite Loft nebo condoracky Duotherm?

Příspěvekod Reinhard » pon kvě 9, 2005 12:35

Anonymous píše:
Vojtos píše:
Reinhard píše:Nevim jen, co by bylo lepsi z obou vyse napsanych materialu... mas zkusenosti s 3M TLL??? Spacaky z obojiho nabizi Condor. Doma mam super drtic mrazu z Duothermu Z 600... hreje, ale je to superkrava rozmeru tanku... arm4

Tak co by bylo lepsi?? 8-[


3M jsou vicemene klasicky dutinky me se vic pozdava Duotherm mam Z400 a je to parada (chtel sem Z500 a to uz my prislo jako obrovska krava nedokazu si predstavit Z600:-)))

Kolik mas rozpocet? Možná bych uvažoval o Tulák 3D eco s Polyguardem je teď v akci
http://www.primaspacaky.cz/akce/akce.htm



Z 600 je sice superhovado, ale kdyz sebou netahas spoustu zbytecnych kravin, tak se i s nim do Gerlachu 55 + 10 sbalis. Ale je to hulvát obrovskej.
Rozpočet mám cca 2000 - 2500


To bylo moje, Reinhardovo :)
K té Z 600 - spím i v zimě beze stanu, takze jsem chtel poradnej drtic mrazu, kterej by vydrzel pouzivani několik let, aniz bych ho musel nahradit. Lepe vice a pak opotrebovavat, nez akorat a za 3 roky mrznout...
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod NAE » sob čer 11, 2005 21:21

Co říkáte na spacáky Jurek? Podle nabídky vypadají celekm dobře...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Reinhard » pon čer 13, 2005 9:36

NAE píše:Co říkáte na spacáky Jurek? Podle nabídky vypadají celekm dobře...


Nevím, jaké budou, já bych stále vsázel spíš na Condora.
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod NAE » pon čer 13, 2005 10:33

No ale Jurek dělá dobrý věci, ne? A já mám s Condorem hodně špatný zkušenosti, pravda, bylo to tak před deseti lety...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Kvjetoslaw » pon čer 13, 2005 11:23

Koukni na nabídku Rockpointu (www.rockpoint.cz). Myslím, že zajímavý je třeba od Treksportu model Adventure (http://www.rockpoint.cz/katalog/texty/s ... de0012.htm).
Uživatelský avatar
Kvjetoslaw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř čer 1, 2005 15:44
Bydliště: doma

Příspěvekod NAE » pon čer 13, 2005 12:13

Jo, ten je zajímavej, ale já potřebuju třísezóňák...nějakej lepší...každopádně jsem psal do Jureka a odpověděli mi, že si mám pro dámu koupit zimní a pro mě třísezónní...což mi trochu vrtá hlavou (když budou sepnutý, tak bude vevnitře všude stejná teplota, ne?), ale co...mají ty spacáky naplněný nějakou syntetickou náhražkou peří (prý pro americkou armádu, to mě ovšem moc netěší, nejen při obecně známé nekvalitě amerického vojenského vybavení...), která nemá ztrácet izolačí vlastnosti pokud zmokne...ale chtějí za ty spacáky přes tři tisíce, cež se mi zdá zbytečně moc...když ty hudysporťácký (přece by si nedovolili vyrobit něco nekvalitního) RockEmpire stojí do dvou...

Ovšem...máte někdo zkušenosti s tímhle rozdílem? (Tj. mezi Rock Empire a Prima nebo Jurek.) A kdyby bylo vážně lepší dát za to víc a koupit Primu nebo Jurek, který z nich potom? Primu jako klasického výrobce, nebo Jurek, který vyrábí hodně dobrý věci a podle popisu ten spacák vypadá hodně dobře?

A jaká je ta výstava v Letňanech? :D :wink:
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Kvjetoslaw » pon čer 13, 2005 13:47

Výstava v Letňanech je celkem dobrá. Klasickou výhodou je, že si - při výběru spacáku - nepřipadáš tak divně jako v normální prodejně, kde vyzkoušení spacáku občas přitahuje trochu (nechtěné) pozornosti - vlastní zkušenost :wink: .
K té radě od Jurka (odpověděli mi, že si mám pro dámu koupit zimní a pro mě třísezónní...): Podle mně zohledňovali i to, že spacáky budete používat občas i odděleně a tehdy se přece jen hodí pro slečnu teplejší verze (všechny holky co znám vykosily v mém spacáku, když jsem jim ho půjčil a mně v něm ve stejných podmínkách bylo příjemně). Myslím, že i pokud budete mít spacáky sepnuté, tak přece jen ten zimní má větší gramáž, takže na té straně bude o trochu tepleji (resp. lepší izolace od okolního chladu), ale nějak markantní to asi nebude.
Uživatelský avatar
Kvjetoslaw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř čer 1, 2005 15:44
Bydliště: doma

Příspěvekod NAE » pon čer 13, 2005 14:33

Hm asi na tom něco je...hele...kde jsou ty letňany :oops: a kolik stojí vstupný?
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Vena » pon čer 13, 2005 17:56

NAE píše:Jo, ten je zajímavej, ale já potřebuju třísezóňák...nějakej lepší...každopádně jsem psal do Jureka a odpověděli mi, že si mám pro dámu koupit zimní a pro mě třísezónní...což mi trochu vrtá hlavou (když budou sepnutý, tak bude vevnitře všude stejná teplota, ne?), ale co...mají ty spacáky naplněný nějakou syntetickou náhražkou peří (prý pro americkou armádu, to mě ovšem moc netěší, nejen při obecně známé nekvalitě amerického vojenského vybavení...), která nemá ztrácet izolačí vlastnosti pokud zmokne...ale chtějí za ty spacáky přes tři tisíce, cež se mi zdá zbytečně moc...když ty hudysporťácký (přece by si nedovolili vyrobit něco nekvalitního) RockEmpire stojí do dvou...

Ovšem...máte někdo zkušenosti s tímhle rozdílem? (Tj. mezi Rock Empire a Prima nebo Jurek.) A kdyby bylo vážně lepší dát za to víc a koupit Primu nebo Jurek, který z nich potom? Primu jako klasického výrobce, nebo Jurek, který vyrábí hodně dobrý věci a podle popisu ten spacák vypadá hodně dobře?

A jaká je ta výstava v Letňanech? :D :wink:


Upřímě řečeno věřil bych asi nejvíc Condoru a Primě. RockEmpire mi nepříjde tak kvalitní a Jurek ještě není dostatečně vyzkoušenej, i když by mě taky lákal. Pouze subjektivní názor.
A co se týče vybavení US Army nemyslím, že by bylo tak nekvalitní :|
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod uplne jinej martin » pon čer 13, 2005 19:53

NAE píše:Hm asi na tom něco je...hele...kde jsou ty letňany :oops: a kolik stojí vstupný?

vstupny dobrovolny na charitu
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl


Zpět na Spacáky a karimatky