Nafukovaci lode pro turistiku

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Kimit » úte čer 24, 2008 9:35

Jestli se nakonec dokopeme a vyrazíem na Elbu, tak bych si tam chtěl půjčit buď kajak nebo (jsem línej :mrgreen: ) třeba menší člun s motorem. Podle půjčoven na Elbě není potřeba do výkonu 40 HPS vlastnit na člun "řidičák".
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod dvora » úte čer 24, 2008 10:14

Kamarad byl ve Svedsku a tam se daly pujčit nějaké ty lodě. Jinak trochu z podobného soudku. Na Batuv kanal se da pujcit hausbot. Když se sejde par lidi a becka, tak to nemusi byt spatne. Řidíš si to sam a platiš za cestu, nikoliv za projetou naftu. kamoši to měli a celkem si to pochvalovali.
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Příspěvekod poldík » úte čer 24, 2008 10:22

dvora píše:Kamarad byl ve Svedsku a tam se daly pujčit nějaké ty lodě. Jinak trochu z podobného soudku. Na Batuv kanal se da pujcit hausbot. Když se sejde par lidi a becka, tak to nemusi byt spatne. Řidíš si to sam a platiš za cestu, nikoliv za projetou naftu. kamoši to měli a celkem si to pochvalovali.
baťák je fakt v pohodě byl jsem tam kamarádovi na rozlučce se svobodou a bylo to supr :partyman: :drinkers:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod pripluv » úte čer 24, 2008 11:18

není tam délka plavidla 4 metry? Páč to by ses tam s keňou rval těžko...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » úte čer 24, 2008 11:19

Kimit píše:Podle půjčoven na Elbě není potřeba do výkonu 40 HPS vlastnit na člun "řidičák".


Tak to mají upravený aby nepřišli o kšeft...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » čtv črc 31, 2008 18:56

Jen me tak napadlo:-)
Kolo s pridavnym vozickem. Na kole brasny ve vozicku palava:-) A ted. Vlezlo by se do Palavy kolo a bagaz? Vlastne dve kola, bagaz a dva lidi. Asi blbost, co? Ja jen, ze by to byla zajimava kombinace pro Skandinavii....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pripluv » čtv črc 31, 2008 18:57

To ne. Každej svou Pálavu a hodně skládací kolo, tak by to šlo :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » čtv črc 31, 2008 19:00

:(( ... :D Tak normalni kolo a vetsi lod:-)
Ale jo, uz mlcim. Jen me to napadlo, protoze mi kamos na jinem foru psal, ze se mu Palava krasne vesla do toho voziku:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pripluv » čtv črc 31, 2008 19:00

ale uz ne vozík do pálavy :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » čtv črc 31, 2008 19:06

Sakra...na ten vozik jsem uplne zapomel :mrgreen:
Tak jedine dovezt, kolo zaparkovat u hodnych lidi, na lodi projet co se da, dat do voziku a zas popojet:-)
No jo, ale ona ta palava taky neco vazi. Ne beru zpet. Takhle to nende:-) Skoda.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Setrnet » čtv črc 31, 2008 21:14

Já jako malej kluk potkal hausboat na Baťově kanálu, dost mně to učarovalo. Napadlo mně koupit ho, nějakej menší, sjed třeba Labe až k moři. nebo Dunaj či tak. Ale nevím co všechno je k temu potřeba? Jasný plavidlo, průkazku že to možu řídit? je třeba?

Jak je to s dopravou takového hausbotu má někdo s tem praktické skutečnosti? Předem děkuji za příspěvky.
Co nemám, to nepotřebuji.
Setrnet
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: pát čer 15, 2007 19:45
Bydliště: Patník u cesty číslo 50.

Příspěvekod Vilík » čtv črc 31, 2008 21:28

Sjet Dunaj? Pockej na Pripluva... *
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Setrnet » čtv črc 31, 2008 21:30

Vilík: sem si říkal, že už to tady někde bylo akorát sem nevěděl kdo a kde. Dík
Co nemám, to nepotřebuji.
Setrnet
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: pát čer 15, 2007 19:45
Bydliště: Patník u cesty číslo 50.

Příspěvekod djx1 » čtv črc 31, 2008 22:19

@Setrnet...a ted si vem, ze ja bydlim kousek od more, kde kazdou chvilku jezdej kluci na seakajakach. Bydlim kousek od krasneho pristavu, kde kotvi snad stovka plachetnic, katamaranu, motorovych jachet. Bydlim kousek od velkeho bazaru jachet, katamaranu a motorovych clunu. Kdyz mam cas, tak kazdy patek odpoledne koukam z utesu na plachetnice, jak opousteji pristav. A kdyz mam cas, tak kazdou nedeli koukam z jineho utesu na plachetnice, jak se vraceji do pristavu.
A ted mi rekni, jak muzu zbytek zivota zit bez plachetnice????? :(( :mrgreen: A kdyz vidim ceny tech plachetnic (kdyz nam ta libra tak krasne klesla), tak mam fakt chut....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pripluv » pát srp 1, 2008 5:29

Setrnet píše:Labe až k moři. nebo Dunaj či tak.


Labe se jezdí do Hamburku, nebo lze u Berlína skočit na Havolu a přes Mütotz se nějak dopajdat na Balt.

Dunaj je splavný z Kelheimu (2412 ř. km) do Černého moře (0 ř. km), pro menší lodě snad i výš.

Setrnet píše:Ale nevím co všechno je k temu potřeba? Jasný plavidlo, průkazku že to možu řídit? je třeba?


Ano, na plavidlo dle jasných parametrů (je tam výkon motoru, délka lodě, případné základní oplachtění, počet osob na palubě...) potřebuješ. Tady půjde zejména o motor, to je nad 4 kw (to není moc).[/quote]

Setrnet píše:Jak je to s dopravou takového hausbotu má někdo s tem praktické skutečnosti? Předem děkuji za příspěvky.


Hodíš to na vlek za silnější auto/traktor/náklaďák a jedeš. Jen teda klasický hausbót není pro splav Dunaj idaální. To je bedna na bydlení, ne na pohyb po druhé největší řece Evropy. Doporučuji motoráček nebo plachetnici (s příslušným rozšířením kapitánských zkoušek si pak můžeš zablbnout na Černém moři), stěžeň ale povezeš sklopený (proto doporučuji plachetku s mrtvým mužem),
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pát srp 1, 2008 5:32

Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Indy » pát srp 1, 2008 7:42

panove,

muj prukaz vudce maleho plavidla ma tyto kategorie:

- bez pohonu
- 5kW
- 110kw

a plati pro

- uzavrene vodni plochy
- Dunaj (byla este nerozdelena republika)
- Labe

chybi mi akorat plachta, tu a primorskou do 2mil od brehu si budu dodelavat.

takze pak reknu jestli se zmenily pravidla hrz nebo jak to je...

jo a duvod je ze si kupuju 6m kajutovku na pryglu.

jinak nest sbalenou palavu k jezeru na zadech a pak no prepadlovat urcite jde, ale repect! - budes pak ozdobou kazdeho lepsiho s/m salonu :)

palava ma neskutecny hydrodynamicky odpor, ktery tak nevadi na divoke vode, kde jedes z kopce po nalkonene rovine, na klidnou vodu nad nekolik km budes potrebovat pro hacka spalicek z mekkeho dreva aby si neposkodil zubni sklovinu az ho budes bicovat (ucime se z historie:).
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod Vilík » pát srp 1, 2008 8:00

Mam na Palavu podobny nazor...

Proto vidite na velkych rovnych plochach dlouhe a rychle seakajaky. Myslim, ze na nich se da rozumne projet skoro jakakoliv klidna voda, treba Mazurska jezera a tak... (I kdyz nekdo tady to jel na Palavach...) Ale na reku typu Dunaj, Labe, kde se setkate s velkyma lodma bych si netroufl, nevim, jak manevrujou.
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Indy » pát srp 1, 2008 9:02

Seekajaky manevrujou dobre a predpisy ti rikaji kdo ma kdy prednost, bo nektere lode tezi dno a jsou tim padem jakoze prekazka atd.

samozrejme se kolem tech velkych nebudes moc motat, a jinak problem neni.

ani ulozny prostor v seekajaku neni maly, to opravdu ne.

jinak puvodnimu autorovi dotazu, zjisti si kolik stoji v mistni marine kotveni u mola (bude drazsi) nebo na mooringu, treba to nebude takova supa, a pokud budes clen yachtclubu bude to za min, a mozna za seekajak by nechteli treba nic, jako takova kuriozitka...
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod Setrnet » pát srp 1, 2008 9:07

Přípluv: sem pěkně počtl, dobrý. Kdyš se dívám na ceny lodí, tak koupě budu ještě hudba budoucnocti, ale jednou určitě něco takovýho pořídím.
Co nemám, to nepotřebuji.
Setrnet
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: pát čer 15, 2007 19:45
Bydliště: Patník u cesty číslo 50.

Příspěvekod pripluv » pát srp 1, 2008 9:13

@ Indy: jak jej máš dlouho? Já myslím mám 4 Kw, o dunaji ani slovo, o Labi jakbysmet. Mám dodělanej neomezenej výkon motoru, plachty, pobřežní plavbu (MPZ1 a MPZ2). Momentálně řeším námořní papíry (přeplavby).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Indy » pát srp 1, 2008 9:13

CZ

pouzity tuzemsky kajutovky, namorni plavba mozna do vysky vln 2m, delka 5.5-6m, cca 50-70tis. mala lod na nauceni se.

pouzity kajutovky cca 8-12m pro plnohodnodnou namorni plavbu 120-250 tis podle vybavy.

v zahranici jsou levnejsi, zejmena svycarsko, bo jsou to lode z jezer, neponicene slanou vodou.

myslim ze takova hruza to zas neni. oproti auto daleko mene ztraci na cene...
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod djx1 » pát srp 1, 2008 9:30

Setrnet píše:Já jako malej kluk potkal hausboat na Baťově kanálu, dost mně to učarovalo. Napadlo mně koupit ho, nějakej menší, sjed třeba Labe až k moři. nebo Dunaj či tak. Ale nevím co všechno je k temu potřeba? Jasný plavidlo, průkazku že to možu řídit? je třeba?

Jak je to s dopravou takového hausbotu má někdo s tem praktické skutečnosti? Předem děkuji za příspěvky.


No ja premyslel, ze bych si ho koupil jako prechodne bydliste:-) Vzhledem k tomu, ze pendluji mezi CR a UK, tak s pritelkyni resime, kde v CR bydlet (zatim to je u rodicu a to je ve 28 letech docela na nic:-) ), kdyz tam jsme jen treba na 2-3 mesice v roce. Byt (baracek) zatim nechceme, to az v budoucnu. Premyslel jsem nejakou chatu, ale to je zas dost penez. A tak jsem pak nejak zklouzl k tomu, ze by nebylo spatne koupit nejaky hausboat:-))))
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Indy » pát srp 1, 2008 9:40

no vsak ja to mam taky aj na bydleni ale pocitej ze pod 8metru to je na prespavani, jinak je jista ponorkova nemoc (2 lidi), nebo ti proste pujde slehnout... kosmonaut nebo vezen v orientu ma tak stejne mista :)

a ne v kazde lodi tehle delky se v kabine da normalne postavit (!)

az akolo12-15m zacinam verit ze je v interieru uz trochu mista...

to bylo ohledne jacht. v houseboatu je to v klidu, je jak karavan, myslim ze i okolo 8m je v poho obyvatelny... nemusi mit hydro a aerodynamicky tvar trupu a nastavby, je to proste plovouci bedna. ale zase si s nim tolik neuzijes.

papiry jsem si delal tusim 91-2 presne ted nevim. za federace to bylo, proto ten dunaj.
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod Indy » pát srp 1, 2008 9:44

prakticky receno v CZ na pryglu (informace z druhe ruky)

yachtclub na rok 3tis, kotveni na mooringu nebo zima na kozach 1tis mesicne.

to je vcelku prijatelny najem.
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod djx1 » pát srp 1, 2008 10:02

Ikdyz nejsem nejaky vodak, lode me vzdy fascinovali.
Ale az v posledni dobe uvazuji o tom, ze by nebylo spatne, nekdy v budoucnu, si neco opatrit. Je to dane tim, ze ted uz dva roky ziji u more a to me dost ovlivnilo:-))) Dokonce mi prijde, ze casteji chodim do pristavu nez do hor:-)
Takze stari vidim bud na mori, nebo v nejakem peknem obytnem aute:-)

Hausboat me lakal cenou a takovou tou romantikou. Jachta by ale byla lepsi. Navic se s ni muze clovek vice pohybovat. Jenze ta cena....:-( Zas takovy blazen nejsem, abych vymenil klasicke bydleni (baracek) za jachtu:-) Ikdyz ceny tady v UK nejsou az zas tak silene. Mozna neco postavit, prestavet....:-) Njn...sny...:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Setrnet » pát srp 1, 2008 13:07

Mozna neco postavit, prestavet.... Njn...sny...
Ta myšlenka je schůdná i pro mně.
Co nemám, to nepotřebuji.
Setrnet
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: pát čer 15, 2007 19:45
Bydliště: Patník u cesty číslo 50.

Příspěvekod Indy » pát srp 1, 2008 13:09

repas stary lode, to tak max.

stavba, jo to je jina liga a chce to hodne zkusenosti, zejmena pokud miris na more.
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod djx1 » pát srp 1, 2008 13:18

Indy píše:repas stary lode, to tak max.

stavba, jo to je jina liga a chce to hodne zkusenosti, zejmena pokud miris na more.


Me by do toho kecal stryc:-) Bych ho mel furt za zadama:-) Jezdil zavodne plachetnice a neco i postavil a je silene ukecanej:-)) Navic jeho bracha stavi era, takze bych mel v hlave vykecanou diru:-)

Ale repase bych se nebal. Zas takovej lempl na ruce nejsem. Cas ukaze....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Indy » pát srp 1, 2008 13:33

no proc ne, kdyz zkusenosti jsou dostupny...
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

PředchozíDalší

Zpět na Na vodě