Tak to je fakt síla

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tak to je fakt síla

Příspěvekod Michal Bazilišek » pát črc 18, 2008 10:00

Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod teoretic » pát črc 18, 2008 10:29

proč mi poslední dobou začínají diskuze i na idnesu a pod připadat k nerozeznání od novinek.cz? :((

Řešení je jednoduché - nečíst. Ale všichni to znají - je to jako bouračka, okolo které člověk jede - prostě nejde se nepodívat...

t.
Naposledy upravil teoretic dne pát črc 18, 2008 10:44, celkově upraveno 1
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Blaf » pát črc 18, 2008 10:40

no tak diskuze ignoruju...ale ten nuz...no ty jo je to sila

nicmene chtel bych vedet za jakych podminek ti ho prodaji, ptz jestli to budou prodavat kazdemu tak to nebude dobre :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod air » pát črc 18, 2008 10:42

no kdybych sel putovat po aljasce nebo kanade (medvedi), popr. na potapeni nekde v pacifiku, tak by to byla zajimava bezpecnostni pojistka... na medvedy sice casto muzou pomoct jine metody (ktere bych uprednostnil), ale kdyz to nevyjde a nejakej grizzly se po me vrhne tak uz mi moc casu nezbyva...
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod teoretic » pát črc 18, 2008 10:43

Blaf píše:..nicmene chtel bych vedet za jakych podminek ti ho prodaji, ptz jestli to budou prodavat kazdemu tak to nebude dobre :roll:
a proč jako? Pokud myslíš zneužití jako potenciální útočná zbraň, tak to už by byl pro člověka takovýhle nůž sám o sobě smrtelný...rozdíl je patrný jen proti velkejm šelmám typu medvěď, kdy ho samotné bodnutí takovýmhle nožem odradit nemusí.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod air » pát črc 18, 2008 10:45

Blaf píše:no tak diskuze ignoruju...ale ten nuz...no ty jo je to sila

nicmene chtel bych vedet za jakych podminek ti ho prodaji, ptz jestli to budou prodavat kazdemu tak to nebude dobre :roll:

to je pravda, ze to je nebezpecna zbran v rukou vysinutych lidi, ale to je v podstate kazdy velky nuz i bez te nabojnice s tekutym dusikem... stesti je ze se to (pravdepodobne) neda pouzit na dalku
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod Blaf » pát črc 18, 2008 10:45

smrtelny mozna...nicmene pri utoku klasickym nozem mas sanci na preziti...kdyz do tebe vpusti ten jed tak nemas zadnou sanci
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » pát črc 18, 2008 10:49

Blaf píše:....kdyz do tebe vpusti ten jed tak nemas zadnou sanci
žádnej jed :)

no - pokud ti 20cm nůž vrazí to palce u nohy, tak by tě to asi nezabilo ani s tou patronou - a pokud ti ho vrazí kamkoliv do hrudníku, tak ta šance na zabití je více než velká i tak...

toho bych se nebál, to bych neřešil, ať si to může koupit klidně kdo chce. Jediný, čeho bych se spíš bál, je to, aby si to nějaký hovádka nechtěli zkoušet na pejscích apod. Ale to je stejný jako s flusbrokem a čímkoliv jiným - jen tohle je holt nový

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Michal Bazilišek » pát črc 18, 2008 10:52

Samozřejmě, že takhle velký nůž je sám o sobě smrtící zbraní, ale pouze v případě zásahu do určitých míst. Pokud jde třeba o bodnutí do ruky atp., tak tě to asi nezabije. Mě tahle novinka připomíná některou šokovou munici, kdy dostaneš zásah právě třeba do ruky a stejně tě to zabije. Rozhodně si myslím, že jako obrana proti šelmám je to dobrý, ale stejně záleží, jestli se člověk před medvědem nepo.... a dokáže ho použít. Já bych to řešil jako Old Shatterhand, nejdřív - nutě se k ledovému klidu, šelmě vystřílet revolvery oči a potom jí trefit do srdce svým perořízkem :mrgreen:
Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod Blaf » pát črc 18, 2008 10:52

kamose pobodali nasi spoluobcani tmavsi pleti a prezil....sry ale jestli by meli tohleto tak myslim ze by takove "stesti" nemel :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » pát črc 18, 2008 10:54

Hlavně by mě zajímalo, jak s tímhle zastavíš 750kg medvěda /a to už nemluvím o žralokovi, který má 4 tuny/. Kámoš je myslivec- vystřelil na běžícího kance, který bežel ještě několik stovek m, a pak se složil. Když ho vykuchali, tak zjistili, že dostal plný zásah na komoru- srdce bylo na sračky. A přesto uběhnul nějakých 300-400m. Po bodnutí medvěda s tímhle nožem možná medvěd zhebne, ale určitě ne dřív, než z majitele této úžasné obranné zbraně udělá biftek. O žralocích se ani nevyjadřuju.
Miluju bombastické představy lidí o lovení zvířat á la Tarzan, Winnetou a Kapitán Nemo.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » pát črc 18, 2008 10:57

Blaf píše:kamose pobodali nasi spoluobcani tmavsi pleti a prezil....sry ale jestli by meli tohleto tak myslim ze by takove "stesti" nemel :roll:
to je přece hloupost. Kdyby kdyby.. Kdyby měli v tu chvíli pistoli, tak by to asi taky nepřežil. Kdyby líp trefili, tak by to taky asi nepřežil. Ale ok, preventivně to zakážeme, stejně všechny nože s čepelí nad 15 cm, mačety, sekery, pistole, cepíny apod.

Slušní lidé to mít nebudou a grázlové se na nějaký zákazy vykašlou. Viz Austrálie - tam to udělali a paradoxně narostl počet napadení nožem apod, protože násilníci měli klídek a celkem jistotu, že oběť bude neozbrojená střelnou, sečnou nebo bodnou zbraní.

Restrikce nejsou řešením.

:roll:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Blaf » pát črc 18, 2008 11:06

nerikam zakazat...to jsi moc radikalni...rekl jsem ze jsem zvedav na omezeni...vis jak treba bych to nedal lidem se zaznamem v rejstriku....jasne stejne se k tomu ale asi dostanou... :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Aldo » pát črc 18, 2008 11:32

V americe na paprice koupiš běžně kanón v obchodě se zbraněma a tady debatujete nad omezením při koupi nože. :roll:
kdo chce zabít nepotřebuje takovou jistě drahou věc.
kdo chce frajeřit má smůlu bo se ten nůž neodlišuje od běžných.
bych to zas tak nehrotil.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod lysergine » pát črc 18, 2008 11:41

teoretic píše:proč mi poslední dobou začínají diskuze i na idnesu a pod připadat k nerozeznání od novinek.cz? :((

Řešení je jednoduché - nečíst. Ale všichni to znají - je to jako bouračka, okolo které člověk jede - prostě nejde se nepodívat...

t.


Poslední dobou? Už hodně dlouho. Do toho ještě "politicky korektní" :vom: cenzura vymazávající byť pravdivé postřehy na hnědočechy nebo dotýkající se středněvýchodního národa o němž se nesmí říct půl špatného slova i kdyby to byla tisíckráte pravda...
When you lose small mind, you free your life...
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod Robur » pát črc 18, 2008 11:43

air píše:.. na medvedy sice casto muzou pomoct jine metody (ktere bych uprednostnil), ...


sorry za OT, ale mohl bys to trochu blíže rozvést?
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Blaf » pát črc 18, 2008 11:51

tak medveda zabijes po indiansku ne?....musis mit dlouhy ostry klacek a drazdit ho tak dlouho nez se postavi na zadni (to je medved nejvice nastvany) a pak pod nej skocit s tim klackem a pak se na nej nabodne a zabije svoji vlastni vahou.....

to neni muj vymysl ale takto opravdu zabijeli indiani medvedy
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » pát črc 18, 2008 12:29

nebo stačí kouknout na film The Edge (Na ostří nože) :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Cvrk » pát črc 18, 2008 12:36

No jo, tohle ještě nedávno praktikovali děduškové ve hvozdech bývalého CCCP, místo klacku měli rohatinu. Ale pánové, ta odvaha!
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod cuculejn » pon zář 22, 2008 18:31

tak to je sila...moje muela asi nic moc proti tomuhle:-)
JE LEPŠÍ SHOŘET NEŽ VYHASNOUT
cuculejn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 15, 2008 15:39
Bydliště: Uherský Brod

Re:

Příspěvekod Archeolog » ned říj 19, 2008 21:50

tuso píše:Miluju bombastické představy lidí o lovení zvířat á la Tarzan, Winnetou a Kapitán Nemo.


:D Podepisuju v plném rozsahu.
"Žádné místo nepoznáš, dokud tam nepřespíš." Thor Heyerdahl
Archeolog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned říj 19, 2008 18:43
Bydliště: hranice Moravy a Slezska

divný

Příspěvekod kendy » čtv črc 23, 2009 6:37

ty jo,divný, těm lidem fakt už hrabe ale umím si představit magory co si to koupí

kdepak,rybička je rybička...
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: Tak to je fakt síla

Příspěvekod jozifek08 » sob říj 10, 2009 13:21

Uf, pekna hracka, az mi mraz beha po chrbte :)
jozifek08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob říj 10, 2009 12:46

Re:

Příspěvekod cvejnula » čtv dub 1, 2010 15:26

Blaf píše:kamose pobodali nasi spoluobcani tmavsi pleti a prezil....sry ale jestli by meli tohleto tak myslim ze by takove "stesti" nemel :roll:


Je to samozřejmě mimo mísu, ale u nás majitele restarace pobodal zaměstnanec a to tak, že mu 2x probodl krk a jednou lebku. Při té příležitosti se mu ten nůž zlomil (jizvy jsem viděla, nejednalo se o zrovna povrchové zranění a ) a přesto přežil. Mnohdy je asi překvapivé co všechno člověk přežije.

Nicméně pokud je tento nůž dělaný na medvědy, tak možná účinný bude. Ale Old Shaterhand fakt nejsem.
Než nůž a to i tento bych na medvědy volila spíš 308.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: Tak to je fakt síla

Příspěvekod Indy » čtv dub 1, 2010 15:29

jj, 308 vyhrava (Win) pokud se dobre umisti.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin


Zpět na Nože