Lékárnička

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lékárnička

Příspěvekod PepaR » úte čer 24, 2008 19:22

Dobrý den,

vyplatí se prosím koupit prázdnou nebo vybavenou cestovní lékarničku?
Poradili byste popřípadě jakou?


Předem děkuji za rady
PepaR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 17, 2007 18:45

Příspěvekod Labash » úte čer 24, 2008 19:25

uz se to tu resilo, napr. tady, nebo zkus fci. hledani :wink:
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Lenka » úte čer 24, 2008 19:40

Koupila bych určitě prázdnou a nějakou větší...já mám třeba tuhle (v S velikosti) a rozhodně tam nenarvu všechno, co bych potřebovala
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hanzik » úte čer 24, 2008 20:41

Mam tu co Lenka, akorat ve velikosti M. Vybavenou bych si nekoupil. U te Deuter je rozdil neco pres 400,- a to vybaveni teda nic moc. Za ty prachy toho sezenes o dost vic. A pokud treba znas nekoho ve zdravotnictvi, je to za pakatel.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » úte čer 24, 2008 20:43

empty
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod jedik » úte čer 24, 2008 21:16

Prazdnou, do plnych rvou priserne veci jako uzoucke tlakace. Neveril bych tomu.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod fossil » úte čer 24, 2008 21:54

Me prijde uplně zbytečný hlavně takovýhle pouzdro kupovat...

Od ségry jsem si vzal nějakej obal od sady šamponů, nebo co to bylo, je to celý omyvatelný a pevný (nějaká taková ta foliovina - silná), je to na zip.
No a pak jsem poprosil mamku (dělá v lékárně) aby mi to vybavila.. mám vše co potřebuju a za pakatel...

Jestli maj tyhle pouzdra nějakou spešl funkci:) Chci to vědět:)
"Chtěl jsem jen vylézt tak vysoko, abych dohlédl na dno svého já". - Reinhold Messner
Uživatelský avatar
fossil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte led 29, 2008 17:43
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod sx02 » úte čer 24, 2008 22:33

fossil: samozrejme e tyhle futraly nejakou funkci maj - muzes mit alespon jednu vec od dojtra :mrgreen:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod radovan01 » úte čer 24, 2008 23:18

Ved v takom puzdre sa da kupit rovno aj vybavena auto lekarnicka, ja som su ju len dovybavil, pridal foliu a ine drobnosti.
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod fossil » stř čer 25, 2008 8:23

radovan01 píše:Ved v takom puzdre sa da kupit rovno aj vybavena auto lekarnicka, ja som su ju len dovybavil, pridal foliu a ine drobnosti.


No to jo, jenze kdyz si clovek koupi v lekarne napr. moto lekarnicku, tak si ji taky muze jen dovybavit a vyjde ho na polovinu...:)

Me sere, ze zrovna na takovejch vecech vytriskavaj tak nehorazny penize...

I kdyz myslim, ze kazdej soudnejsi clovek, si radsi tu lekarnicku poridi v lekarne, nebo si ji vybavi sam..
Me proste prijde smesny, ta cena blbyho pouzdra neco pres 200Kc :)
Tak me zajimalo, jestli plni to pouzdro jeste nejakou specialni funkci, jako ze by tam treba byl schovanej zalozni padak, 2x 60m pullano atd..:) Nebo aspon baleni vystuzenejch comdomů pro pripad nouze..:-)
"Chtěl jsem jen vylézt tak vysoko, abych dohlédl na dno svého já". - Reinhold Messner
Uživatelský avatar
fossil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte led 29, 2008 17:43
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod šíp » stř čer 25, 2008 8:24

dělala jsm to dříve jak fossil, ale ty "lékárničky" vydrželi max.2 sezony a rozpadly se. kdežto originál je mnohem odolnější. navíc je hoodně voduvzdorný. další výhoda je že to má poutko na přidělání zvenku/když jsem sbalená do 60 l batohu tak to samo neřeším, ale tedka v Tatrách kdy jsem chodila s malinkatým batůžkem tak jsem byla zatraceně ráda že lékárníčku připnu zvenku,jelikož dovnitř se mi už nevešla
BTW nemusíš mít tu od deutera. já mám od Ferrina a zdá se mi lepší bo je o kapínek větší, tudíž tam narvu 4ks pružného obinadla /což by do deutera nešlo/
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » stř čer 25, 2008 8:24

fossil píše:Jestli maj tyhle pouzdra nějakou spešl funkci:) Chci to vědět:)


Jednoduche - aj ostatni vedia, ze to je lekarnicka. Takze ak sa zrutis zo skaly a ako prvy ta najde baca, ktory ti bude chciet pomoct, ale nebude mat so sebou vlastnu lekarnicku, tak otvori tvoj batoh a hned vidi, ze aha, tu ma lekarnicku. A nebude rozmyslat, co za ichtyla si berie do hor sadu samponov. :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:

PS: Obzvlast dolezite je to pre diabetikov, epilektikov a inych -ikov. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod fossil » stř čer 25, 2008 8:29

Rujir píše:
fossil píše:Jestli maj tyhle pouzdra nějakou spešl funkci:) Chci to vědět:)


Jednoduche - aj ostatni vedia, ze to je lekarnicka. Takze ak sa zrutis zo skaly a ako prvy ta najde baca, ktory ti bude chciet pomoct, ale nebude mat so sebou vlastnu lekarnicku, tak otvori tvoj batoh a hned vidi, ze aha, tu ma lekarnicku. A nebude rozmyslat, co za ichtyla si berie do hor sadu samponov. :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:

PS: Obzvlast dolezite je to pre diabetikov, epilektikov a inych -ikov. :wink:


To je možný - a jedinej pozitivní důvod..
Nicméně, pokud ichtyl jako já, nejni zas tak uplně ichtyl.. tak si to pouzdro opatří ikonografií takovou, aby člověku došlo, že je to lékárnička a nosí ji na dobře dostupnym místě.. Krom toho, moje pouzdro od šamponů je z jedný strany průhledný, takže jedine ještě větší ichtyl něž jsem já, by nepoznal, že tim co v tom pouzdře je, by si hlavu moc neumyl...
Takže asi tak:)
"Chtěl jsem jen vylézt tak vysoko, abych dohlédl na dno svého já". - Reinhold Messner
Uživatelský avatar
fossil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte led 29, 2008 17:43
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod Rujir » stř čer 25, 2008 8:32

fossil píše:Takže asi tak:)


Dufam, ze si pochopil, ze ten ichtyl nebol mieneny, ani adresovany tebe a bol spomenuty len ako hypoteticka uvaha dotycneho bacu, ktory aj tak zvycajne vyuziva ovela irecitejsie vyrazivo. :shock:

Kazdopadne toto je ofisl dovod, preco sa odporuca mat lekarnicku viditelne oznacenu ako lekarnicku. Komu sa s tym nechce sr.t, ten si ju kupi, ostatni si najdu nieco ine. To je jasne.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod PepaR » stř čer 25, 2008 8:36

Pro se be si udělám lékárničku sám a stačí mi obyčejná krabička, ale sháním to pro školu a tam je nutné to mít viditelně označeno.
PepaR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 17, 2007 18:45

Příspěvekod fossil » stř čer 25, 2008 8:37

Rujir píše:
fossil píše:Takže asi tak:)


Dufam, ze si pochopil, ze ten ichtyl nebol mieneny, ani adresovany tebe a bol spomenuty len ako hypoteticka uvaha dotycneho bacu, ktory aj tak zvycajne vyuziva ovela irecitejsie vyrazivo. :shock:

Kazdopadne toto je ofisl dovod, preco sa odporuca mat lekarnicku viditelne oznacenu ako lekarnicku. Komu sa s tym nechce sr.t, ten si ju kupi, ostatni si najdu nieco ine. To je jasne.


Hele v pohodě... já to beru jako srandu:) S kamarádama se označujeme někdy opravdu peprně :)
Jo to beru.. dokonce i to poutko na přichycení vně batohu je dobrej nápad - asi si tam nějaký přišiju:)

Tak díky za vyjádření a rady, zase jsem o něco moudřejší:)
"Chtěl jsem jen vylézt tak vysoko, abych dohlédl na dno svého já". - Reinhold Messner
Uživatelský avatar
fossil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte led 29, 2008 17:43
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod PepaR » stř čer 25, 2008 8:55

Každopádně dekuji všem za rady.
PepaR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 17, 2007 18:45

Příspěvekod tuso » stř čer 25, 2008 9:07

Jako zářný příklad toho, že lékaři jsou na tom s lékárničkou nejhůř jsem já.
Výbava by byla- nosím, kde jakou blbost i když asi ne tolik jako šipka /madam promine :mrgreen: /. Mám ji ve festovním obalu, který je viditelně označen nápisem Alberto Tomba /nějaká kosmetika, kterou jsem dostal kdysi na Vánoce/ a nosím ji na předem určeném místě, které je po každém sbalení báglu jiné- ale většinou na dně pod vším možným harampádím. :mrgreen: Jediné, co nosím vždycky po ruce jsou léky na alergii a Helicid /ten pro případ hojné konzumace CH3CH2OH /nebo C2H5OH/ :twisted:

Ale sypu si popel na hlavu. Do důchodu daleko, snad se polepším.

Ale z profesionálního hlediska vám všem doporučuju viditelně označenou lékárničku na okamžitě přístupném místě v batohu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Volovec » stř čer 25, 2008 9:40

Uz kdysi pred lety jsem si poridil (mladicka nerozvaznost) vybavenou lekarnu od Deutera vel. M. Vsechno vybaveni z ni uz mam davno vymenene, ale obal funguje dobre - az na jednu drobnost - kdyz do ni mam narvane vybaveni dle lekarske komise CHS (vcetne leku), temer nejde zapnout. Paradne jde ale pridelat na batoh, coz delam i u treba ne zcela plne 70 baglu. U lezeckeho batohu ji mam pridelanou zvenku porad. Ted si vybavovala lekarnu manzelka, aby se ji to vsechno veslo, zacala na to pouzivat nejakou brasnu na hygienicke potreby, ted jsem ji poridil prazdny obal od Doldyho. Vejde se tam hodne, horsi je to s moznosti pridelani na batoh zvenku, ale to se da dodelat. Libila se mi velka prazdna lekarna od Tatonky, ale cena je dle meho nazoru silne premrstena.
Jeste k vybaveni, moje zkusenost je takova ze sehnat v lekarne (ne pres zname) vyhovujici vybaveni (zejmena slusne obvazy (na tlakovy obvaz ci pouzitelnou resuscitacni rousku) je problem.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Dena » stř čer 25, 2008 9:42

Nosím v báglu v zimě, do hor i na lezení velkou Mammutí lékárničku z Cordury (tehdy nebyl čas a bylo třeba mít lékárnu s sebou na horoškolu do VT). Do ní jsem dle různých doporučení doplnila ještě ostatní potřebné přípravky. Samo že sem tam kuknu a proberu věci kvůli expiraci.
V létě na všemožné aktivity mívám malou Ortovoxí lékárničku- ledvinku, taky doplněnou něčím navíc. Přesně tuhle jsem hledala a jako tuňákovi se mi vejde do spešl kapsy na zip dole zvenčí batohu téhož jména :ú . Oba kusy byly zakoupeny (jak jinak :mrgreen: ) s pěknou slevičkou :wink: . Posloužily nejen mně již mnohokrát- chce to však věci spotřebované doplňovat.
Po ruce tedy mívám hlavně různé dávky kofeinu (pro případ nemožnosti si při nějaké delší činnosti to kafe dát- absťák, třes), ať již jako bonbóny s real coffee nebo Caffit např. Uvažuji i o pár zrncích kafe tzv. do foroty (moje mamka kdysi tohle chroustala) :lol: . Úchylka? Budiž, co je to však proti kofilákům :wink: 8) .
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Tomík » čtv črc 24, 2008 22:47

Za:
1. přesunul jsem téma do "Zádveří a choroby" čičo.
2. na uvedené téma tady je cca 5 vláken - hledej...
3. na delší cestu a pro skupinu je ideální malej vodáckej vak - a uvnitř krabice s lékárnou; na kratší akce stačí obvykle nějaká už zmíněná "šitá" spešl lékárnička :-)
4. lékárna dle doporučení LK ČHS se mi taky skoro nikam nevejde - a navíc v ní není rum
5. kombinuju lékárničku a KPZ
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Lékárnička

Příspěvekod Vilík » úte pro 23, 2008 10:15

Na popud jinde vytahuju a dam sem jednu otazku z testu ze zdravotaku, co musi mit vsichni skautsti vedouci:

Kdy je lekarnicka k nicemu?
  • Kdyz jsou v ni prosly obvazy
  • Kdyz ji nemas u sebe
  • Kdyz neni uplna a predpisova


b) je spravne
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Lékárnička

Příspěvekod pripluv » úte pro 23, 2008 11:23

b) je spravne
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Lékárnička

Příspěvekod Sirkka » ned led 16, 2011 12:38

Dělala jsem u rodičů lékárničkový úklid... Adra sbírá autolékárničky, které už nejsou v letošním roce dle vyhlášky platné, třeba máte někdo takovou nevyužitou lékárničku doma :)
A mám dotaz - spíš asi na lékaře - co s prošlým obvazem, trojcípím šátkem atd... Je to nenačaté, může se takový materiál nějak skazit? Je mi líto to vyhazovat :|
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Lékárnička

Příspěvekod David » ned led 16, 2011 13:45

v outdooru bych to vůbec neřešil a klidně použil. Ono i při tom ošetření nesterilní rány, od nesterilního předmětu, nesterilními rukavicemi je podle mě šumák.

Jinak bych si trochu rozmyslel co ze starý autolékárničky použiji. Protože ve většině případů byl materiál dost ochuzenej. Počínaje nůžkami, končíc hotovými obvazy.
Nová legislativa (dva roky stará, tak nevím proč to tolik lidí řeší až teď), již ukládá vetší nároky na kvalitu použitého materiálu, ať už rozměry, minimální savostí obvazů, nebo lepivostí náplastí.
David
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř bře 18, 2009 17:23
Bydliště: Praha

Re: Lékárnička

Příspěvekod martan » ned led 16, 2011 19:25

já použil kosmetickou tašku, na kterou jsem našil červený kříž, a v ní mám v igelitce (proti vodě) vše, co snad nikdy nebudu muset použít vč. kpz. [-o<

jinak ten nápad přidělat poutka a spony na připnutí na bágl cením a dodělám si je taky.

staré obvazy neřež. hlavně, že jsou. a případná infekce se stejně řeší až pak. k čemu je při tepenném krvácení, že máš sterilní obvaz a rukavice, když to klidně ovážeš utřženým rukávem propoceného trika. hlavně ho zachránit a pak se do něj narvou antibiotika. u prášků na expiračku heď spíš, ať pak :vom:
jasně, když jsou nové věci, tak je to lepší. to se nehádám. :wink:

mám ještě zatavené v plastu na kartičkách takové ty letáky s PP (masáž srdce, st. poloha...) a teď ještě, co dělat při podchlazení. to se dá stáhnout z hudyinfo
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Lékárnička

Příspěvekod Sirkka » ned led 16, 2011 21:43

Však vím, podstatné je dotyčnému pomoct. Infekce se léčit dá, vykrvácení ne... A stejně se pak při první pomoci nikdo neptá, jestli byl či nebyl obvaz prošlý *
Doma jsem v lékárničce našla věci z doby Československa, i návod k první pomoci :D
Spíš to byl dotaz ze zajímavosti :oops:

Lidi drahou lékárničku nekoupí, a tak se vše ochudí, aby byla co nejlevnější. Blbé je, že se při koupi nedá do autolékárničky podívat. Člověk ani neví, co kupuje. Třeba na resuscitační roušku. Ta dobrá (co se na ní dá pak nasadit dýchací přístroj) stojí cca přes 200,-. To si málokdo pořídí. Do lékárniček se dávají obyč, někdy i ze dvou kusů. Bych chtěla někoho vidět, jak téměř panikařící studuje návod, jak ty dva kusy dát k sobě, aby byla rouška použitelná :(
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Lékárnička

Příspěvekod martan » čtv led 20, 2011 19:40

já svou lékárnu pořešil takhle.
na přidělání na batoh jsem udělal díry průbojníkem a vyplet to repkou. je to omotané přes švy, takže by se to nemělo trhat :-k
Přílohy
l2.jpg
l2.jpg (54.74 KiB) Zobrazeno 28398 krát
l1.jpg
l1.jpg (61.35 KiB) Zobrazeno 28399 krát
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Lékárnička

Příspěvekod defenger » čtv led 20, 2011 20:06

také mám lekarničku, malá a červená... Jen je problem, s ochranou proti vode: Když ji dam do igelit.sacku, prestane být videt jeji označení a také se brzo roztrhá-ten igelit. Jsem si rikal, jestli neni lepši, rovnou koupit některou z tech vodotesných, aquaobalů.
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Lékárnička

Příspěvekod terkad » čtv led 20, 2011 20:27

Všechno v lékárničce (Deuter) mám naskládáno do takových těch Zip-sáčků. Ty větší už jsou celkem silné a vydrží (cca 20x12 cm). Zatím vše v suchu.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Další

Zpět na Outdoor a zdraví