Jakou čelovku?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Ondrej » úte dub 29, 2008 20:39

Ja pouzivam Petzl Myo XP. Odstranil som z neho stary luxeon, ktory bol fakt o nicom a hodil som tam Cree Q5. Teraz to hadze okolo 200 lumenov. Ak chcete skutocne delo, tak skuste Cutter triple alebo quad Cree R2. Momentalne najvykonnejsie LED na trhu. Ale pozor na protiiduce auta! Je to viac ako 1000 lumenov v jednom svetle.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Příspěvekod šíp » úte dub 29, 2008 21:48

ta Icon by mi vadila při jízdě na kole-když mám čelovku pod helmou, tak vrchní popruh by určo tlačil
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod lamaTor » úte dub 29, 2008 23:20

sally píše:ICON - je to skvelé "udělátko" do tmy.

Btw dá se polohovat (sklápět) stejně jako Petzlovic čelovky????
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod teoretic » stř dub 30, 2008 4:32

lamaTor píše:Btw dá se polohovat (sklápět) stejně jako Petzlovic čelovky????


t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod sally » stř dub 30, 2008 10:30

šíp píše:ta Icon by mi vadila při jízdě na kole-když mám čelovku pod helmou, tak vrchní popruh by určo tlačil
a prečo vtedy nedať ten horný popruh preč? :lol: icon je pre mňa zatiaľ jasná voľba...
sally
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob pro 1, 2007 13:44
Bydliště: kde nebe je vysoké a modré

Příspěvekod lamaTor » stř dub 30, 2008 10:43

sally píše:a prečo vtedy nedať ten horný popruh preč? :lol:

Ten horní popruh jde taky sundat??? Pokud jo, tak v souboji s Myo XP vyhrává Icon........ *
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod sally » stř dub 30, 2008 10:58

lamaTor píše:
sally píše:a prečo vtedy nedať ten horný popruh preč? :lol:

Ten horní popruh jde taky sundat??? Pokud jo, tak v souboji s Myo XP vyhrává Icon........ *
teraz ju nemám pri sebe (som v škole :D ), keď prídem domov, dám vedieť naisto. Ale sa mi marí že som to skúšal, lebo ten popruh je tam tak divne "zaháknutý"...

edit: teraz som pogooglil a na tej fotke napravo je to krásne vidieť, že ten popruh sa dá tou medzierkou vyvliecť von... nech žije ICON *

http://www.e-headlamps.com/images/bd_icon.jpg
sally
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob pro 1, 2007 13:44
Bydliště: kde nebe je vysoké a modré

Příspěvekod lamaTor » stř dub 30, 2008 11:35

sally píše:edit: teraz som pogooglil a na tej fotke napravo je to krásne vidieť, že ten popruh sa dá tou medzierkou vyvliecť von... nech žije ICON *

Dík za snahu..... :smt023
Ne že bych si teď kupoval novou čelovku, ale nějak jsem nad tím včera přemýšlel a pod mým jasným luxeonovým favoritem Myo XP se začala povážlivě kývat židle, když jsem začal studovat BD Icon. A teď už je tím favoritem Icon. 8)
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod jm09 » pát kvě 9, 2008 16:06

to lamaTor
Mno ja si take vybiram/nekupuji novou celovku,
zatim je favoritem take Icon (jako jedineho jsem ho zatim videl svitit)
jeste bych k zminenemu Petzlu Myo XP pridal Princeton Tec Yukon.
no uvidim jak to dopadne (a kdo ji bude mit drive, protoze v cervnu to asi budu muset rozseknout) :-)
jm09
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 15, 2008 21:14

Příspěvekod mareku » ned kvě 11, 2008 9:00

Viete niekto dosvit tej ICON-ky ale realny ten uvadzany vyrobcom poznam :wink:
mareku
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 29, 2008 17:56

Příspěvekod pz » ned kvě 11, 2008 21:39

pred asi tremi lety v globusu tusim za kilo identickou, jen s jinym popisem (baterky byly v cene): http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... l&id=20757
sviti ekvivalentne jak mnohem drazsi, porad funkcni, opravdu vodovzdorna

toz asi tak muj nazor na predrazene znackove celovky ;)
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Příspěvekod teoretic » ned kvě 11, 2008 21:41

mareku píše:Viete niekto dosvit tej ICON-ky ale realny ten uvadzany vyrobcom poznam :wink:
jak to je v reálu? - to se hrozně špatně posuzuje, je to totálně subjektivní a ovlivněný spousta faktory..ale svítí dobře ;)


t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Kall » pon kvě 12, 2008 19:08

když kupujete čelovky a podobný věci, moc nevěřte, všemu co se tam píše, anebo si zkuste najít na interentu návod v originále a přeložit si to sám.
Pokud by byla pravda že svítivost čelovky je při modulu 3W na 3xAAA 140 hodin, tak by takový baterie měly kapacitu asi jako baterka auta s mělo by to bejt asi 30 Ah.
Ve skutečnosti originál návod udává: visible light- který bych přeložil jako viditelný světlo- to je třeba i když modulem prochází proud lmA.
Některý survival světla jako třeba tady:
http://www.vlkodlak.cz/index.php?main_p ... a5ff16b77f
výrobce doporučuje ponechávat trvale zapnutý na nejnižší intenzitu, při které baterka 9v bloček s kapacitou kolem 300 mAh vydrží 2 roky,aby byla nalezitelná i po tmě ale běhat venku se s tímto svitem nedá..
Kall
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 6, 2006 16:29
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Topas » stř kvě 14, 2008 20:57

To je fakt, ne kazdy popis je pravdivy. Ja mam celovku Petz Tikkinu, mam ji uz pres rok a chodim sni na ryby a nosim porad sebou, kdyz nekde neco kutim a musim rict, ze u te ten popis je pravdivy...za ten rok jsem jeste baterky nemenil a to jsem sam prekvapenej. Jinak jsem si k tomu poridil i od Petzla pouzdro a to je taky senzace, proste to do nej zabalim a je to.
Takze tu vrele doporucuji vsem, kteri chteji jen svitit na cca 15 az 20 metru a staci jim jedna poloha sviceni. Uprimne mi celovka, ktera ma ruzne polohy prijde trosku zbytecnost, nebot abych neustale pri rosvecovani premyslel na jaky mod to dam je trosku nanic. Potrebuju zapnout a jit a ne meditovat nad intenzitou...
Ale to je individualni, svagr ma zase Petzl tikka+ a je sni taky spokojenej...

Nu pro to se jich asi dela tolik :lol: :lol:
Topas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 14, 2008 20:12

Příspěvekod Morchack » pát kvě 16, 2008 8:25

Já zase nedám dopustit na Silvu L4. Kamarád má taky od Petzla Tikku +, a tak se furt škádlíme čí čelovka je lepší... Podle mě je lepší jednoznačně moje oranžová silvinka :wink: Používám ju na kolo, na čundry, když se potřebuju na intru po večerce učit... Koupil jsem si do toho nabíjecí baterky a su s tím na 100% spokojený.
Pozn.: Nedáš to na helmu jako Tikku, bo to má krátký pásek :wink:
Morchack
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř kvě 14, 2008 12:39
Bydliště: Velké Bílovice

Příspěvekod Vont » ned čer 8, 2008 19:10

nema nekdo celovku Petzl Tactikka?? zajimaly by me zkusenosti sni napr. jak moc je vodotesna(silny dest).. nebo co si oni myslite :)
edit: vazne nic? :((
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod Kall » pon čer 16, 2008 17:08

mam, používám, problémy nemaje, ale nekoupu se s ní...
Kall
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 6, 2006 16:29
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod teoretic » pon čer 16, 2008 17:17

Vont píše:nema nekdo celovku Petzl Tactikka?? zajimaly by me zkusenosti sni napr. jak moc je vodotesna(silny dest).. nebo co si oni myslite :)edit: vazne nic? :((
vodotěsná oficiálně není, ale voděodolná ano - takže déšt by neměl mít problém

ale slyšel jsem, že ji někdo vykoupal a svítíla i pod vodou - otázka je, jestli všechny a jak dlouho

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vont » úte čer 17, 2008 17:19

a jak je to vseobecne s tou vodoolnosti nejen u te Tactikky? tzn. ze se voda nedostane dovnitr? kdyz vas zastihne na horach v noci silny dest (ktery ma treba stejny efekt na celovku jako kdyby se nani vylelo kybl vody) tak je lepsi celovku schovat?? no a kdyby prece nejak ta voda ji poskodila tak co s reklamaci? jde to vyreklamovat?
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod kubajs » úte čer 17, 2008 18:05

a co tak Silva L4 camo :)
kubajs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: pát úno 2, 2007 17:08

Příspěvekod air » sob črc 5, 2008 1:46

vytahuju z propadliste dejin...
porad jsem tady nikde nenasel jasnou odpoved - je Petzl Tikka XP (dle majitelu nebo tech co ji zkouseli) vhodna na kolo nebo ne? Jde mi o jizdu terenem - MTB - samozrejme po tme nepojedu rychle jak vul, ale opatrneji... nejde vylozene o cilene nocni vyjizdky ale ze bych se nekdy mohl vracet treba hodinku po tme po lesnich turistickych stezkach apod...
Jestli si myslite, ze spise ne tak jdu asi do Tikka Plus protoze na normalni outdoor trekking a sviceni pri campovani nepotrebuju takovy dosvit jako ma Tikka XP (a nechapu jestli mi to opravdu pomuze, kdyz treba s tou Tikkou Plus jsem pomerne v pohode prosel i par jeskyni). Pokud clovek jede pomalu a opatrne tak se prece da jet i s tou Tikka Plus ne?
Taky by me zajimalo, jakym zpusobem se da ta Tikka Plus/XP uchytit na cykloprilbu, nekdo se tu na to ptal, ale vtipna odpoved ve stylu sekundove lepidlo byla jedina reakce... Kdyz to mate pak na prilbe, smeruje to spravne kupredu nebo to sviti fakt jen na predni kolo?
Hodne dotazu, ja vim, tak hodne moc dekuju za vase odpovedi :ú
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod mike » sob črc 5, 2008 2:38

air píše:vPokud clovek jede pomalu a opatrne tak se prece da jet i s tou Tikka Plus ne?

S Tikkou Plus jsem jel jednou na bezkach. Po hrebeni trochu z kopce. Uz bych to neudelal, bylo to na hrane. Vetvim, ktere se vynorily z niceho, jsem uhybal na posledni chvili.

Hodne pomalu a opatrne mozna. Zvaz taky ale, ze na kole vic potrebujes byt videt nez sam videt. Podle toho, kdy ridici prepinaji na tlumena svetla, kdyz jdu po silnici, mam pocit, ze nijak zvlast daleko videt neni. I kdyz nepocitam ta hovada, co nezhasnou vubec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod air » pon črc 14, 2008 14:03

no ja prave na kole spise potrebuju videt... jezdim vetsinou v terenu a celovku bych bral jako nouzovku pri pozdnim navratu (na jare a na podzim jsou dny kratke)... jinak nejakou blikacku na predek a na zadek mam a to na jizdu po ceste staci (prerusovany signal je docela dobre videt, z vlastni zkusenosti jak jezdim autem). A po "rychlych" cestach nejezdim pokud to jde vubec!
Jen me teda porad zajima, jak tu celovku prichytim s tou prilbou? :(( vsude se pise, ze to je pro jizdu na kole... ale snad nemysli vazne, ze budu jezdit na kole seriozne bez prilby... nejsem sebevrah
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod Rujir » sob črc 19, 2008 13:20

Tak som si prave vo Svajci dodrbkal Tikku plus a budem potrebovat novu celovku. Ale kedze doba pokrocila, tak by ma zaujimalo, co je teraz najvhodnejsia volba pre obycajneho turistu? Proste chcem nieco odolne, s malou spotrebou, urcite ziadne externe baterie, ale zaroven samozrejme co najvacsi dosvit. Mam dojem, ze kazdy tyzden je na trhu nova, lepsia dioda. Bolo uz vyrobene nieco lepsie ako Tikka XP? Diky.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vilík » sob črc 19, 2008 14:14

Toto je docela mazec... Ale myslim, ze Tikka XP te nove generace bude stale idealni pomer cena/vykon/kvalita/uzitna hodnota...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » sob črc 19, 2008 14:17

Vilík píše:Toto je docela mazec... Ale myslim, ze Tikka XP te nove generace bude stale idealni pomer cena/vykon/kvalita/uzitna hodnota...


Ehm... Pre bezneho uzivatela je to skor blbost ako mazec. :lol: Ako odlisim XP novej generacie od starej generacie?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod air » sob črc 19, 2008 14:59

ja si tento tyden koupil tikku XP a je mi lito vyhozenych 300 kc navic oproti Tikka plus... nevidim v ni krome boost modu ZADNY prinos...
sklicko je imho napytel protoze razatne snizuje svetelny vystup a kdyz budou slabsi baterky, tak s tim nic neuvidim... Tikka XP ma o cca 10-15% vetsi dosvit nez Tikka plus (jestli si ty udaje vyrobce dobre pamatuju), ale Tikka XP bude do dalky svitit do uzsiho kuzele nez Tikka Plus (1 vs. 4 diody je rozdil)... nehlede na to, ze vice zere baterky... Jeste to chci vyzkouset jake to je na kole, kdyz to vyrobce tvrdi ze je to vhodne...
Kdybych se ted rozhodoval, sel bych do Tikky Plus, kterou jsem si chtel koupit puvodne ](*,)
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod Rujir » sob črc 19, 2008 15:01

Hmmm... Ja som prave na poslednej akcii porovnaval svoju Tikku Plus s Tikkou XP a rozdiel sa mi zdal byt dost vyrazny. Samozrejme to mohlo byt sposobene aj baterkami, ale zas tak stare tam nemam a ostatni s XPckami tam tiez nemali prave najcerstvejsie, tak ti nevim...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod air » sob črc 19, 2008 15:31

no ja to ted nemuzu porovnat, ale jen to prirovnavam k tomu jak jsem posledne chodil s Tikkou plus po jeskynich, svitilo to skvele silne a zaroven do sirky. Mozna jsem jen prehnane kriticky k te sve Tikka XP (jsem asi prehnane kriticky ke vsemu vybaveni co mam :twisted: ) ale zatim me to tak pripada... za tyden ficim na jednu akci, kde to zkusim poradne vyzkouset a porovnat tak uvidime
je taky mozne, ze ta ma Tikka XP uz byla v obchode nejaky cas a ze baterky nejsou uz uplne 100%, ale nevim no...
Mozna jsem taky cekal prilis, protoze na Tikku XP tady byla vznasena jen sama chvala... nejvic me zklamalo to sklicko, rozptyl je sice hezky ale slaby a pri 2/3 vybitych baterek to nebude pouzitelne.
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod Vilík » sob črc 19, 2008 22:04

2 Rujir: Ty generace se resily nekde vys... Aspon mam ten pocit... Nebo to bylo ve vlakne o luxeonech...

Jinak me osobne prijde rozdil pri novych baterkach v plus a XP hodne velkej...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky