Jak na regeneraci?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak na regeneraci?

Příspěvekod agentw4c » stř čer 4, 2008 7:24

Dobry rano,
protoze jsem tady nic nenasel k regeneraci , tak mam otazku jak resite regeneraci, at masaze, sauna , tak i vyziva apodobne a co mne primelo k teto otazce je, ze mam v poslednich 7 dnech okolo 450 km na kole + nejakych par km behem a proste citim , ze potrebuji pomoci telu se trochu zregenerovat.
Dik
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Příspěvekod Autolycus » stř čer 4, 2008 7:27

já třeba spím, to je pro mě nejlepší regenerace :mrgreen: :mrgreen:
Autolycus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 13, 2008 10:01

Příspěvekod agentw4c » stř čer 4, 2008 8:46

jo jasne spanek je potreba, ja se taky treba rano osprchuju studenou vodou to taky neni spatny a co vyziva ?
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Příspěvekod jedik » stř čer 4, 2008 8:50

a, lehke plavani + sauna (genialni vec), popr. joga
b, dusevni klid - prochazky, knizka, slunko
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mařena » stř čer 4, 2008 10:19

Jedním z důvodů, proč při výjezdech do Alp spíme na chatách, je, že ve stanu se nikdy tak dobře nevyspíme jako na posteli. Byť je lágr plný chrápajících a smrdících lidí..... :?
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod agentw4c » stř čer 4, 2008 10:29

o ty saune jsem uvazoval, ale nikdy jsem se tam nebyl schopny dokopat
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Příspěvekod sobb » stř čer 4, 2008 10:36

Mařena píše:Jedním z důvodů, proč při výjezdech do Alp spíme na chatách, je, že ve stanu se nikdy tak dobře nevyspíme jako na posteli. Byť je lágr plný chrápajících a smrdících lidí..... :?

tak tohle mám přesně obráceně .... tohle néééé #-o
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod jedik » stř čer 4, 2008 10:37

Jeste je fajn vec trosku si neceho zavdat (idealne vinka :tonqe:), alkohol ti uvolni napeti ve svalech a rozproudi krev, pak si dat horkou vanu, telo se nahreje a potom lehkou masaz :ú
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Aldo » stř čer 4, 2008 13:08

jedik píše:Jeste je fajn vec trosku si neceho zavdat (idealne vinka :tonqe:), alkohol ti uvolni napeti ve svalech a rozproudi krev, pak si dat horkou vanu, telo se nahreje a potom lehkou masaz :ú


Co třebas totok :weedman:
Se vždycky tak nějak více uvolním :lol:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod Kimit » stř čer 4, 2008 13:14

Mně pomáhá si jako první věc dát půllitra vody s trochou soli (opravdu jen trochu) a půlkou vymačkanýho citrónu. Jako první oklepání je to fajn. Po delší cestě na kole pak ještě není špatný večerní pěší pohyb, aby tělo dostalo trochu jiného pohybu.

Dál samozřejmě spánek a když je sprcha, tím líp.

PS: Vycházím z domácích možností. Výřivku, saunu ani thajskou masérku doma nemám... :wink:
Naposledy upravil Kimit dne stř čer 4, 2008 14:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod radovan01 » stř čer 4, 2008 13:29

To mi pride az divne ze tu zatial nikto nespomenul sex :lol: 8)
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod dvora » stř čer 4, 2008 13:56

radovan01 píše:To mi pride az divne ze tu zatial nikto nespomenul sex :lol: 8)


Co to je???? :shock:
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dena » stř čer 4, 2008 14:22

@dvora
Že by .. 6? :(( :mrgreen:
radovan01
Važ, prosím, slova- nebo to kdosi vyčmuchá :wink: ..
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Martin6n » stř čer 4, 2008 14:25

Velmi dulezite je dukladne protazeni celeho tela po vykonu. Vic pozornosti si zaslouzi nejvice namahana partie... Lepe se prokrvi svaly a urychli se tim regenerace (premena kyseliny mlecne ve svalech apod.) Pro okazmite dodani enegnie behem nebo po vykonu je vhodny hroznovy cukr rozpusteny ve vode (jednoduchy sacharid, ktery se do krve dostane velmi rychle). Pri neopatrnem, castem a vysokem davkovani se po nem ale rychle nabira, ale to uz je vec druha. Nicmene na me funguje perfektne.
Martin6n
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned zář 23, 2007 18:32

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Poly » stř čer 4, 2008 16:09

agentw4c píše:Dobry rano,
protoze jsem tady nic nenasel k regeneraci , tak mam otazku jak resite regeneraci, at masaze, sauna , tak i vyziva apodobne a co mne primelo k teto otazce je, ze mam v poslednich 7 dnech okolo 450 km na kole + nejakych par km behem a proste citim , ze potrebuji pomoci telu se trochu zregenerovat.
Dik


No jelikož to trochu studuji, dovolím si poradit :) Takže v žádném případě alkohol - regenarační účinky, které někdo pociťuje jsou pouze psychického rázu. Obsahuje sice energii ale tělo pak musí odbourat acetaldehyd a místo aby se játra snažila syntetizovat glykogen, musí zamést svinčík z pivka :). Pokud jedeš týden 450 km po náročnější trase a nejsi právě trénovaný, vyčerpáš si zásobu glykogenu. Doplňuje se celkem rychle, ale na 100% se nedostane jen tak :) Po maratonu se běžci (profesionální!) dostanou na obvyklou hladinu až za měsíc. V každém případě je důležitá pořádná strava. Potraviny s vysokým glykemickým indexem. Luštěniny a musli jsou nejlepší z běžného jídla. Ty si dej ráno, případně hodinu a půl před výkonem. I to hloupé musli má obrovský vliv. Po výkonu to chce rychlé cukry, pokud neoplýváš ribózou v tabletkách, kup si nějaký regenerační drink. Pokud nebudeš ochoten investovat do regedrinku tak si v žádném případě po tom výkonu nedávej tučné jídla. No a na doplnění iontů je buď zase ionťák a nebo z nekomerce Vincentku. Tak trochu sportuju a vždycky jsem říkal, že kdo bere proteiny/ionty/regenery je cvok a ničí si tělo. Opak je ale pravdou.
Poly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 31, 2008 14:31

Příspěvekod tuso » stř čer 4, 2008 17:34

Relativně nejlepší ionťák je nealko pivo. Má poměrně hodně energie, ionty a neobsahuje alkohol.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jedik » stř čer 4, 2008 18:14

Martin6n píše:Pro okazmite dodani enegnie behem nebo po vykonu je vhodny hroznovy cukr rozpusteny ve vode (jednoduchy sacharid, ktery se do krve dostane velmi rychle).

Zrovna o tomhle nam rikal jeden fyziolog, ze hroznak jedine mozna tak na poslednim useku vykonu, kdyz je opravdu krize. Jinak pokud si jej clovek vezme treba v puli vykonu, hrozi to rozkolisanim glykemicke krivky. Logicky stejny princip vidim i po skonceni vykonu pri regeneraci. Tam by se mely volit spise cukry slozitejsi.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod radovan01 » stř čer 4, 2008 18:22

tuso píše:Relativně nejlepší ionťák je nealko pivo. Má poměrně hodně energie, ionty a neobsahuje alkohol.


Ja nie som ziadny sladek, ale na etikete isteho nealko piva som videl ze aj v nom je alkohol. Tak neviem :((
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod Jumbo » stř čer 4, 2008 19:18

Nejlepsi regenerace po vejletu je jit za svagrovou ci hysterickou pritelkyni...to pak na vsechnu unavu zapomenes..protoze ti telem bude litat adrenalin..a budes ve forme vrcholoveho sportovce :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Pivko

Příspěvekod Poly » stř čer 4, 2008 20:33

Nealko by mělo mít pod 0,5% a to by nemělo činit problémy. Obyčejná kombucha má 0,1 - 0,7 % :) Jojo to je skvělý nápoj. Doporudčuju. No a s těma iontama v pivu - nejsem potravinářský chemik, ale co jsem pochytil z pivovaru (Starobrnoooo 8) ), tak je snaha aby pivo mělo spíše méně iontů, docházelo by k zákalům atd. Ale nevím co je na tom pravdy - nemáme tu někoho, kdo studuje pivovarnictví? :) Zapomněl jsem napsat, že ionťák je nejlepší lopat v průběhu výkonu, a nebo co nejdřív po výkonu. Pak je nejlepší hodit nějaké rychlé cukry jako je ribosa nebo aspoň hroznový cukr a najíst se. Je totiž třeba doplnit cukry - rychlé cukry se dostanou do krve "hned" a než je tělo spotřebuje, je dobré se něčeho najíst. Tím dostaneme poměrně konstantní přísun sacharidů pro doplnění glykogenu. Samozřejmě, že to tělo umí i jinou cestou. Pokud nedostane nějaké to jídlo se sacharidama, začně spotřebovávat tuky a vznikají ketolátky. Není pak čas odbourat laktát, protože zároveň odbourává ketolátky atd....Jo a s tím hroznovým cukrem během výkonu - opravdu není dobré ho přijímat preventivně. Když se ale dostaví únava (ne zadýchanost nebo bolest nohou), tak tělo signalizuje, že by přece jen něco bodlo. Lepší je upravit jídelníček, a pokud je výkon dlouhodobý, tak drink s maltodextrinem nebo něčím podobným.
Poly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 31, 2008 14:31

Příspěvekod Tomík » stř čer 4, 2008 20:39

tuso píše:Relativně nejlepší ionťák je nealko pivo. Má poměrně hodně energie, ionty a neobsahuje alkohol.

Jojo... jako:
relativně nejlepší ionťák používím desítku pivo. Má poměrně hodně energie, ionty a hlavně... obsahuje alkohol v rozumném množství...
:mrgreen: :twisted: :mrgreen:
Ale jako celkem častý piják nealkopiva s tebou vlastně souhlasím...
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Dena » stř čer 4, 2008 21:37

jedik píše:
Martin6n píše:Pro okazmite dodani enegnie behem nebo po vykonu je vhodny hroznovy cukr rozpusteny ve vode (jednoduchy sacharid, ktery se do krve dostane velmi rychle).

Zrovna o tomhle nam rikal jeden fyziolog, ze hroznak jedine mozna tak na poslednim useku vykonu, kdyz je opravdu krize. Jinak pokud si jej clovek vezme treba v puli vykonu, hrozi to rozkolisanim glykemicke krivky. Logicky stejny princip vidim i po skonceni vykonu pri regeneraci. Tam by se mely volit spise cukry slozitejsi.

Mně se tedy v Dolomitech při lezení jedné vícedélkové cesty po hroznovém cukru udělalo hodně špatně na zvracení.
Od té doby ho s sebou sice vždy nosím, ale nabízím ostatním :mrgreen: .
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Tomík » stř čer 4, 2008 21:41

Dena píše:... ale nabízím ostatním :mrgreen: .

Pak že ženský nejsou (zpravidla) potvory :twisted:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Poly » stř čer 4, 2008 21:58

Dena píše:Mně se tedy v Dolomitech při lezení jedné vícedélkové cesty po hroznovém cukru udělalo hodně špatně na zvracení.
Od té doby ho s sebou sice vždy nosím, ale nabízím ostatním :mrgreen: .


No mně se stalo, že jsme se na jednom pochodu na M. Fatře asi po troj hodinovém pochodu rozděli na dvě poloviny - první (lenoši) se vraceli zpět a druhá (aktivní, včetně mě) pokračovala z Malého Rozsutca na Kriváň a pak nějak do údolí a do Turan. Rozdělili jsme si jídlo a pití. Asi po hodine se ukázalo, že všechno jídlo a skoro všechno pití má první skupina a my jsme prakticky od rána nejedli...No v životě jsem neměl větší hlad. Pršelo, takže žízeň jsme naštěstí moc neměli, ale ten hlad. No skončilo to tak, že jsme snědli i živočišné uhlí, protože jsme zjistili, že je v něm glukóza :D
Poly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 31, 2008 14:31

Příspěvekod tuso » čtv čer 5, 2008 9:06

radovan01 píše:Ja nie som ziadny sladek, ale na etikete isteho nealko piva som videl ze aj v nom je alkohol. Tak neviem :((


V češtine na to existuje super pojem- hnidopich. :mrgreen: Ja viem, že tam je alkohol, ale minimálne množstvo. Takú hladinu máš aj v 3 roky starom slivkovom kompóte od babičky.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Klíma » čtv čer 5, 2008 9:18

tuso píše:Relativně nejlepší ionťák je nealko pivo. Má poměrně hodně energie, ionty a neobsahuje alkohol.

a to je jeho nejvetsi nevyhoda :mrgreen:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod radovan01 » čtv čer 5, 2008 9:52

Tuso: V kazdom pripade minimalna mnozstvo sa nerovna neobsahuje. Ono sa to blbo vysvetluje policajtom. Hnidopich :?
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod Rujir » čtv čer 5, 2008 10:16

By si ich musel vypit aspon styri, aby si z toho nieco nafukal.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod chonda » čtv čer 5, 2008 10:22

radovan01 píše:Tuso: V kazdom pripade minimalna mnozstvo sa nerovna neobsahuje. Ono sa to blbo vysvetluje policajtom. Hnidopich :?

U nás to dokonce na soudním zkoušeli - přednosta vypil 10 nealko piv a pak si zkusil změřit alkohol v krvi způsobem, jakým se měří pro potřeby soudu. Nenaměřil si nic.
Akorát by mě zajímalo, jestli v rámci dobrých zvyklostí vědeckých pokusů byla přítomna i druhá kontrolní skupina s "ostrejma". :twisted:
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Dena » čtv čer 5, 2008 10:42

@tuso
Jojo- bowle- pozor na ni :wink:
Mimochodem, nadýchat určitá hodnota se dá i ústního spreje, obsahujícího alkec :) .
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Další

Zpět na Outdoor a zdraví