Nová karimatka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nová karimatka

Příspěvekod teoretic » pát kvě 23, 2008 9:41

Protože mi v Raxu odešla (naštěstí poslední den) samonafukovačka (velká bublina), začal jsem trošku uvažovat nad tím co dál

na jednu stranu si totiž říkám, co když se to stane někde mimo civilizaci první den? pak je člověk celkem nahranej :((

Máte někdo někde nějakou tabulku porovnání izolačních vlastností evazotek a samonafukovaček při různých tloušťkách?

Vlastně se teď rozmýšlím mezi ProLite 4 reg. a klasickou evazotkou např. touhle nebo silnější touhle

nebo nějaký atyp jako Therm-A-Rest Z-Lite

co vy na to?

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod RUMcajs » pát kvě 23, 2008 9:56

Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod sobb » pát kvě 23, 2008 9:57

nejlepší je mít oboje :D .... na zimu (a případně do stanu) nafukovačku, na léto a válení se venku evazotku .... ta je ale s úspěchem použitelná i v zimě, takže pokud bych si měla vybrat jednu z nich, tak spíš asi ji (pokud nevadí objem)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod teoretic » pát kvě 23, 2008 9:57

to jem četl ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod teoretic » pát kvě 23, 2008 10:06

@sobb: já víc inklinuju z profilovaný karimatce - přijde mi to asi nejlepší (nejmíň nevýhod)

ale jsem otevřený diskuzi :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod sobb » pát kvě 23, 2008 10:13

teoretic píše:já víc inklinuju z profilovaný karimatce - přijde mi to asi nejlepší (nejmíň nevýhod)

snad až na cenu ... v porovnání s klasickou evazotkou ... u které mi nevadí, když se při používání venku časem zničí
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod teoretic » pát kvě 23, 2008 10:20

sobb píše:snad až na cenu ... v porovnání s klasickou evazotkou ... u které mi nevadí, když se při používání venku časem zničí
říkám - když započítám veškerá pro a proti... je ale blíž k ceně kvalitních evazotek než kvalitních samonafukovaček :)

akorát se u ní bojím zkondenzovaný vody v těch ďůlcích v chladnějším počasí :((

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Rujir » pát kvě 23, 2008 10:37

teoretic píše:Protože mi v Raxu odešla (naštěstí poslední den) samonafukovačka (velká bublina), začal jsem trošku uvažovat nad tím co dál

na jednu stranu si totiž říkám, co když se to stane někde mimo civilizaci první den? pak je člověk celkem nahranej :((

Máte někdo někde nějakou tabulku porovnání izolačních vlastností evazotek a samonafukovaček při různých tloušťkách?

Vlastně se teď rozmýšlím mezi ProLite 4 reg. a klasickou evazotkou např. touhle nebo silnější touhle

nebo nějaký atyp jako Therm-A-Rest Z-Lite

co vy na to?

t.


Takze postupne - nevyhoda samonafuk je jasna. Preto treba kvalitnu. Takze ak samonafuk, tak jedine Therm-a-rest, aspon ja to tak vidim a mam a to presne tu Prolite 4. Zatial sa zda byt uplne super a ak sa nahodou poserie, tak bud Repair Kit, alebo spat na batohu.

Ak profilovanu, tak urcite nie tu, co si tam dal. Vyborna na leto, ale total nepouzitelna cez zimu. Ver mi, kamaratovi skoro odisli ladviny. Ak uz profilovanu, tak tuto. Vraj najlepsia aka sa da bezne zohnat, uplne dokonala, nepokazitelna atd. Jedina nevyhoda je vaha a cena.

Evazotka je super, nepaci sa mi len velkost a trvanlivost. Preto mam radsej svoju samonafuk. Vsjo.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod sobb » pát kvě 23, 2008 10:41

teoretic píše:akorát se u ní bojím zkondenzovaný vody v těch ďůlcích v chladnějším počasí :((

v zimě míváme na povrchu mokrou evazotku i nafukovačku, takže je to asi jedno ....

jo, kde se ti vlastně na nafukovačce ta bublina vytvořila? nám se někdy loni v Norsku na Therma-restce objevila v místě přesně pod hlavou a je to jak super polštář ... docela mě překvapila, že vydržela i Finsko ... tak jsme se rozhodli, že ji za zásluhy ještě vezmem s sebou i na léto :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nová karimatka

Příspěvekod pavproch » pát kvě 23, 2008 10:46

Rujir píše: Takze postupne - nevyhoda samonafuk je jasna. Preto treba kvalitnu. Takze ak samonafuk, tak jedine Therm-a-rest, aspon ja to tak vidim a mam a to presne tu Prolite 4. Zatial sa zda byt uplne super a ak sa nahodou poserie, tak bud Repair Kit, alebo spat na batohu.


100% souhlas
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod teoretic » pát kvě 23, 2008 10:46

Rujir píše:Evazotka je super, nepaci sa mi len velkost a trvanlivost. Preto mam radsej svoju samonafuk. Vsjo.
není to tak dávno, cos tvrdil opak :)

každopádně dík za info ohledně té Z-lite. Na tu druhou jsem už taky koukal..

sobb píše:jo, kde se ti vlastně na nafukovačce ta bublina vytvořila? ..
tak blbě, oprostřed délky u kraje šířky :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod teoretic » pát kvě 23, 2008 11:02

tu Prolitku jsem navrhoval hned ;) - takže u mě v nejužším výběru je právě Prolite 4 nebo Ridge Rest Deluxe

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod mifr » pát kvě 23, 2008 11:10

ja, jako zelenomilec, bych radeji Trail Lite Regular 8)

no jo, je tezsi,no... :)
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pát kvě 23, 2008 11:19

teoretic píše:
Rujir píše:Evazotka je super, nepaci sa mi len velkost a trvanlivost. Preto mam radsej svoju samonafuk. Vsjo.
není to tak dávno, cos tvrdil opak :)


Jo, ludia starnu a spohodlneju. Hlavne ma uz nebavila zimna turistika, kde som nikdy nevedel, ci mi bude od zeme zima alebo nie. Uplna loteria to bola. No a ked uz raz mam samonafuk tak preco ju nebrat aj cez leto, vsak ano. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod poldík » pát kvě 23, 2008 12:06

Tak teo vzhledme k tomu že všechny ty co uvádíš máme v obhodě tak můj seznam by byl asi takovejhle, Z-lite velká neforemná i když lehká, Evazote 10, sice lehká a odolná ale moc tenká, Evazote 14 už je tlustší ale o větší než číslo 4 ProLite4 dobrá odolnost, váha, tloušťka, ale na rozdíl od Eva14 je tam více práce s manipulací při nafukování a vyfukování a vyšší cena ale na druhou ty rozměry jsou uplně super. Takže já bych hlasoval pro ProLite4. Toť můj názor. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Yopo » pát kvě 23, 2008 12:32

Ak chcete predísť tým bublinám tak si kupujte Therm-a-Rest Classic Series. Plná pena bez tých vyrezaných kosoštvorcou, ktoré odľahčujú zaručuje lepšiu kvalitu (bubliny sa nebudú tvoriť ani pri nadmernom používaní) a izolácia je neprekonateľná. Ja mám síce Therm-a-Rest Performance Series: Guidelite Long a po 4-5 rokoch stále drží, no treba dávať pozor a nevystavovať ju priamemu slnku, pretože sa tam potom začnú tvoriť tie bubliny (skúsenosť od mnohých známych, ktorý prešli na Clasic Series).

PS: Clasic Series - síce väčšia hmotnosť, ale zaručená kvalita.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Rujir » pát kvě 23, 2008 12:36

Yopo píše:PS: Clasic Series - síce väčšia hmotnosť, ale zaručená kvalita.


Uz u ProLite je ta vaha na hranici toho, co som ochotny nosit! Ak mi vydrzi pat rokov tak budem spokojny a potom zase v US obejdnam novu. Za tych 80 dolarov mi to stoji! :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod ludyv » pát kvě 23, 2008 13:13

V Dráždanech mají tuto za dobrou cenu, když je euro jen za 25kč http://www.globetrotter.de/de/shop/deta ... 0506&hot=0 sám jí mám a je SUPER
Partnerka se mě bojí zeptat na to, co je u mě na prvním místě: jestli ona, náš pes, hory, nebo jídlo...... Netuším proč??? :)))
ludyv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát led 18, 2008 12:19

Příspěvekod sobb » pát kvě 23, 2008 13:29

Jaký jsou vlastně další kvalitní značky nafukovaček kromě Therm-a-Rest? ... taky nás koupě nafukovačky asi brzy čeká, až se bublinoidní polštářek změní v neforemnou obludu ... :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod ludyv » pát kvě 23, 2008 13:33

Určitě bych mezi ty lepší zařadil i ARTIACH.... pár lidí v mém okolí je má a je s nima maximálně spokojen....
Partnerka se mě bojí zeptat na to, co je u mě na prvním místě: jestli ona, náš pes, hory, nebo jídlo...... Netuším proč??? :)))
ludyv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát led 18, 2008 12:19

Příspěvekod george1 » pát kvě 23, 2008 13:41

ludyv píše:Určitě bych mezi ty lepší zařadil i ARTIACH.... pár lidí v mém okolí je má a je s nima maximálně spokojen....


No jo, ale ta váha. A když porovnáš ty ceny, jak dal odkaz ludyv, tak to bych mezi Termarestkou a Artiachem vůbec nepřemýšlel. Jinak koukal jsem, že proti dubnu zase Globetrotter zlevnil o 10 EUR na kusu. Já v lednu platil v Globetrotteru Termarestku 3L 79,90 (tak jsem si za ušetřený peníz koupil Pemmican), v dubnu stála 99,90 a teď je za 89,90. hezká cena proti HUDY.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Ďuri, a

Příspěvekod Borek » pát kvě 23, 2008 14:29

zadarmo už nie ???
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Příspěvekod ludyv » pát kvě 23, 2008 14:50

Upřímně... v Globetrotteru v Dráždanech je oproti Hudy i RP dohromady větší výběr, ceny - třeba stany TNF jsou asi na 60% ceny ( a po dotazu do prodejny TNF v Praze proč tomu tak je, mi bylo řečeno, že to jsou asi akční cen. Ale nejsou, jsou to ceny, ketré tam jsou už asi 5 měsíců)..... a i na karimatkách se dá ušetřit.... jízdenka o víkendu vyjde vlakem na pakatel.. a je to trošku jako SCI-FI, co tam mají.... super prostředí, prodavači jsou v poho a výběr s cenama se nedá porovnávat.... neříkám ve všem, ale je toho dost.... a to nemluvím o slevách...
Partnerka se mě bojí zeptat na to, co je u mě na prvním místě: jestli ona, náš pes, hory, nebo jídlo...... Netuším proč??? :)))
ludyv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát led 18, 2008 12:19

Příspěvekod šíp » pát kvě 23, 2008 18:30

samonafukovačku již nikdy. pokorně jsme se vrátili k EVA a na sezonu jaro-léto-podzim dostačující. na zimu plánujem koupit tu co dával dokaz Rujir.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Yopo » pát kvě 23, 2008 20:44

pre teoretika:

A čo spravíš s tou "bublinoidnou" nafukovačkou? Ja by som ju rozrezal v mieste, kde je bublina a prilepil by som tu textíliu k pene chemoprenom. Rez by som zalepil nejakým kusom textilu zo záterom a používal by som to ďalej.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Rujir » pát kvě 23, 2008 21:49

Yopo píše:pre teoretika:

A čo spravíš s tou "bublinoidnou" nafukovačkou? Ja by som ju rozrezal v mieste, kde je bublina a prilepil by som tu textíliu k pene chemoprenom. Rez by som zalepil nejakým kusom textilu zo záterom a používal by som to ďalej.


Taky dobry. Ja by som svoju Therm-a-rest zbalil, poslal a uplatnil si dozivotnu zaruku. 8) :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Yopo » pát kvě 23, 2008 22:32

Rujir píše:Taky dobry. Ja by som svoju Therm-a-rest zbalil, poslal a uplatnil si dozivotnu zaruku. 8) :twisted:


Je to jedna z možností, ale prečo to komplikovať zaslaním "kamarátky" karimatky do USA (resp. do Írska). Malý operačný zákrok to vyrieši rýchlo a bezbolestne (platí jedine v prípade sterilného skalpelu). :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Rujir » pát kvě 23, 2008 23:02

Yopo píše:Je to jedna z možností, ale prečo to komplikovať zaslaním "kamarátky" karimatky do USA (resp. do Írska). Malý operačný zákrok to vyrieši rýchlo a bezbolestne (platí jedine v prípade sterilného skalpelu). :mrgreen:


Vidno, ze si este nemal tu moznost zazit moju "zrucnost" s akymkolvek ostrym nastrojom. Hned by si inu hudol... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pavproch » sob kvě 24, 2008 17:56

ref reklamace v US/IR: dobře Vám tak, máte nakupovat doma a ne po ingternetu!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Rujir » sob kvě 24, 2008 19:02

pavproch píše:ref reklamace v US/IR: dobře Vám tak, máte nakupovat doma a ne po ingternetu!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Jo, tym ze som kupil v US som si nasetril asi na pat reklamacii. :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Další

Zpět na Spacáky a karimatky