Deuter

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Máte Trans Alpine 30 nebo 25?

Ano
27
42%
Co je to Trans Alpine?
37
58%
 
Celkem hlasů : 64

Příspěvekod lamaTor » ned dub 27, 2008 12:55

tuso píše:A můžu se zeptat, který batoh protéká od dna? Teda za předpokladu, že ho nepostavíš do louže. Bágl vždycky protéká od zádového systému-- proto promokne při silném dešti i pod pláštěnkou.

Cituji: "A pokud ano neni problem s provlhnutim, promoknutim, pri polozeni na mokrou zem jestli bagl neprosakne a spacak nezvlhne?"
Z toho jsem pochopil, že se kropt ptá, jestli spacák bez obalu promokne při položení nebo postavení daného Aircontactu na zem. V čem by mu byl obal na spacák při případném dešti a promoknutí batohu opravdu netuším. Leda by ten obal dělali s membránou či co (o loďáku nepadlo slovo) :roll: :twisted: . Takže proto dno-déšť jsem neřešil.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod pripluv » ned dub 27, 2008 13:11

nečetl jsem celé, ale:

spacák zpravidla nosím v báglu bez obalu, líp tak využiju místa. Ale v báglu mám vložen igelitový žlutý pytel, který k němu nepropustí jedinou kapku vody.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Umiaki » ned dub 27, 2008 13:14

Přípluv píše:Ale v báglu mám vložen igelitový žlutý pytel, který k němu nepropustí jedinou kapku vody.

Je vyroben revolucni technologií svarovanych svu? :twisted:
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod Blaf » ned dub 27, 2008 13:46

Umiaki: jo vlastne o tom Berghausu si psal...to je ale divne...si pamatuju ze sem tam byl pred par tydny a vyber nebyl zly ale fakt uz nvm presne.....
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » ned dub 27, 2008 15:05

lamaTor píše:Cituji: "A pokud ano neni problem s provlhnutim, promoknutim, pri polozeni na mokrou zem jestli bagl neprosakne a spacak nezvlhne?"
Z toho jsem pochopil, že se kropt ptá, jestli spacák bez obalu promokne při položení nebo postavení daného Aircontactu na zem. V čem by mu byl obal na spacák při případném dešti a promoknutí batohu opravdu netuším. Leda by ten obal dělali s membránou či co (o loďáku nepadlo slovo) :roll: :twisted: . Takže proto dno-déšť jsem neřešil.


Omlouvám se. Tahle formulace mi nějak unikla. Bral jsem to jako nepromokavost v globále.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » ned dub 27, 2008 17:16

Umiaki píše:
Přípluv píše:Ale v báglu mám vložen igelitový žlutý pytel, který k němu nepropustí jedinou kapku vody.

Je vyroben revolucni technologií svarovanych svu? :twisted:

Si myslím, že to je vytlačený z nějaký formy a ucvaklý jen dole ... takže je v podstatě bezešvý :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Umiaki » ned dub 27, 2008 18:20

Přípluv píše:
Umiaki píše:
Přípluv píše:Ale v báglu mám vložen igelitový žlutý pytel, který k němu nepropustí jedinou kapku vody.

Je vyroben revolucni technologií svarovanych svu? :twisted:

Si myslím, že to je vytlačený z nějaký formy a ucvaklý jen dole ... takže je v podstatě bezešvý :twisted:

To mas nejaky hitech pytel :evil:
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod pripluv » ned dub 27, 2008 18:33

normální igeliťák :fuj:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » ned dub 27, 2008 19:49

co má přítulkyně za spacák, že nenarve do 55+10? :roll:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod kropt » pon dub 28, 2008 11:49

šíp píše:co má přítulkyně za spacák, že nenarve do 55+10? :roll:


Jakej si Husky brutal obr tezkej, ale prej ji v nem neni vubec zima a nechce utracet (tedy me je to taky lito - abych byl uprimnej) za novej.
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Beny » stř kvě 14, 2008 8:23

Tak jsem si včera přinesl domů jeden Trans Alpine 30. Koupil jsem ho u Bártsportu za docela příznivých 2175,- (mám zde 5% slevu).
Beny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř led 16, 2008 16:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod poldík » stř kvě 14, 2008 17:31

Beny píše:Tak jsem si včera přinesl domů jeden Trans Alpine 30. Koupil jsem ho u Bártsportu za docela příznivých 2175,- (mám zde 5% slevu).
A kdypak včera? nějak si tě nepamatuju asi jsme se neviděly? :((
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Umiaki » stř kvě 14, 2008 17:35

Beny píše:Tak jsem si včera přinesl domů jeden Trans Alpine 30. Koupil jsem ho u Bártsportu za docela příznivých 2175,- (mám zde 5% slevu).

=D>
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod sx02 » stř kvě 14, 2008 17:39

poldík píše:
Beny píše:Tak jsem si včera přinesl domů jeden Trans Alpine 30. Koupil jsem ho u Bártsportu za docela příznivých 2175,- (mám zde 5% slevu).
A kdypak včera? nějak si tě nepamatuju asi jsme se neviděly? :((

Poldík: Seš pekně vošklivá ženská! Ble. :smt077
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Beny » čtv kvě 15, 2008 8:20

Byli jsme tam se ženou a synkem kolem 11h. Udělal jsem tam docela solidní útratu. Salewa koala II. + Deutr TA + Sigg láhev 1L + žena nějaké kraťasy.
Ale docela spokojenost. *
Beny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř led 16, 2008 16:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod poldík » čtv kvě 15, 2008 15:56

sx02 píše:
poldík píše:
Beny píše:Tak jsem si včera přinesl domů jeden Trans Alpine 30. Koupil jsem ho u Bártsportu za docela příznivých 2175,- (mám zde 5% slevu).
A kdypak včera? nějak si tě nepamatuju asi jsme se neviděly? :((

Poldík: Seš pekně vošklivá ženská! Ble. :smt077
:fuj: :fuj: :fuj: češtináři grmatici :fuj: :fuj: :fuj:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

spony na deuter

Příspěvekod sobb » pát kvě 16, 2008 8:11

nebudu zakládat nové vlákno, když je tu takové pěkné dojtrovské :lol:

netušíte někdo, jestli se dá sehnat plastová spona na deutera? (ta menší, nikoliv na bederák, starší Deuter Aircontact) případně jestli nejsou nějáké no-name spony s Deuterem kompatabilní... pánové od Ryanu se k batohům nechovali příliš jemně a baťoh nám na pásu přijel s jednou ulomenou přezkou :evil: (a to se ještě předtím přítulovi podařilo naprasknout sponu na bederáku, v zavazadlovýmn prostoru busu dílo zkázy dokonali - a pak si celou cestu zavazoval bederák na uzel :roll: ).... prostě je z jeho Deutera teď dokonalý mrzáček :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: spony na deuter

Příspěvekod terkad » pát kvě 16, 2008 8:16

sobb píše:...plastová spona na deutera...
Jj, dá určitě. Kupovala jsem jak v Hudy (nb v RP?) v Olomouci, asi půl roku zpět. Měli jak ty menší, tak i větší. Můžu se ti podívat. Chceš?
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: spony na deuter

Příspěvekod sobb » pát kvě 16, 2008 8:21

terkad píše:Jj, dá určitě. Kupovala jsem jak v Hudy (nb v RP?) v Olomouci, asi půl roku zpět. Měli jak ty menší, tak i větší. Můžu se ti podívat. Chceš?

Jé, tak to je fajn ... to jsem Hudy podcenila ... Nemusíš, když je mají, tak to do města zajedu - díky :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: spony na deuter

Příspěvekod šíp » pát kvě 16, 2008 19:57

sobb píše:. pánové od Ryanu se k batohům nechovali příliš jemně a baťoh nám na pásu přijel s jednou ulomenou přezkou :evil: (a to se ještě předtím přítulovi podařilo naprasknout sponu na bederáku, v zavazadlovýmn prostoru busu dílo zkázy dokonali - a pak si celou cestu zavazoval bederák na uzel :roll: ).... prostě je z jeho Deutera teď dokonalý mrzáček :mrgreen:


tak tohle je moje noční můra. že mi někdo od SAS provede s batohem to co píšeš- nejlépe na cestě tam. to by mě asi šlehlo. nahlodalo mi to,zda bych si neměla koupit rezervní sponu na bederák.jen tak,pro jistotu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod poldík » ned kvě 18, 2008 18:35

Jinak v brně jsou dobře k sehnání nedojtr spony v gemmasportu na pekařský stejně jako i ostatní nahr díly na bágly atd. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Umiaki » ned kvě 18, 2008 19:13

Proč se nedělají tyhle odlitky třeba z duralu? Neprodražilo by to imho moc a váha by se zvedla tak o pár desítek gramů...
Klidně bych si je všechny komplet vyměnil za kovové.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod Ježo » ned kvě 18, 2008 19:24

Ad batoh letadlem:

1) to nebyly pánové Ryanu ani ev, nebudou pánové SAS - to většinou zajišťují servisní organizace na letišti (v Pze jsou tuším tři), ale to jen tak pro přesnost

2) Sobb, můžu se zeptat, jestli jsi měla batoh nějak chráněný? Můj Deuter ACT lite 50+10 absolvoval už alespoň deset zpátečních letů, většina z nich s přestupem a nikdy se mu nic nestalo - jediné, co pro to udělám je to, že batoh ovážu fólií na potraviny. Bez toho bych si letět netroufl, přece jen batoh má šíleně moc popruhů a pravděpodobnost, že se někde zachytne je docela velká i při normálním zacházení. (Ovšem, samozřejmě, že se pracovníci letišť k zavazadlům nechovají jako v bavlnce...)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

jezo ma recht

Příspěvekod yzyk » ned kvě 18, 2008 19:45

obalit batoh potravinarskou folii neni tak drahe, uz jsem u pasu na, kterem prijizdi bagaz, vydel utrzeny cely bederak tak investice 3 ci max 5 euro neni zas tak strasna jako si nechat znicit bagl a tim cestu :)
yzyk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 12, 2007 9:39
Bydliště: Kousek od Gottwaldova

Re: jezo ma recht

Příspěvekod šíp » ned kvě 18, 2008 20:02

yzyk píše:obalit batoh potravinarskou folii neni tak drahe, uz jsem u pasu na, kterem prijizdi bagaz, vydel utrzeny cely bederak tak investice 3 ci max 5 euro neni zas tak strasna jako si nechat znicit bagl a tim cestu :)


jenže ta možnost není všude-nebyla v Berlíně ani v KEflavíku. jinak samo bychom do tohoinvestovali. takhle jsme jenom zapli bederák, snažili se utáhnout všechny přezky aby to "neblomcalo" a modlili se *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » ned kvě 18, 2008 21:56

potravinářskou fólii lze dostat v potravinách po celé Evropě :twisted:
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod sobb » pon kvě 19, 2008 7:43

poldík píše:Jinak v brně jsou dobře k sehnání nedojtr spony v gemmasportu na pekařský stejně jako i ostatní nahr díly na bágly atd. :wink:

potřebuju přímo dojtří nebo něco s deuterem kompatabilního - ze spony zlomili ten trojzubec a protikus je pevně přišit k víku batohu
do hudy jsem se zatím nedostala, ale pokud je tam stále mají, tak je problém vyřešen :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod sobb » pon kvě 19, 2008 8:15

jezo píše:
1) to nebyly pánové Ryanu ani ev, nebudou pánové SAS - to většinou zajišťují servisní organizace na letišti (v Pze jsou tuším tři), ale to jen tak pro přesnost

2) Sobb, můžu se zeptat, jestli jsi měla batoh nějak chráněný? Můj Deuter ACT lite 50+10 absolvoval už alespoň deset zpátečních letů, většina z nich s přestupem a nikdy se mu nic nestalo - jediné, co pro to udělám je to, že batoh ovážu fólií na potraviny. Bez toho bych si letět netroufl, přece jen batoh má šíleně moc popruhů a pravděpodobnost, že se někde zachytne je docela velká i při normálním zacházení. (Ovšem, samozřejmě, že se pracovníci letišť k zavazadlům nechovají jako v bavlnce...)


ad jedna: mezinárodní terminál v Tampere má pod palcem Ryan, kdo to tam nakládá sice netuším (a kdo vykládá ve Frankfurtu už vůbec ne), ale stalo se to při letu s Ryanem, tudíž to kladu za vinu jim ...

k bodu 2: igelity i izolepu jsme měli, ale lenost zvítězila, prostě jsme protáhli bederáky a batohy postahovali ... S Air Berlin cestou z Vídně to bylo v pohodě, jen byly batohy lehce zaprášené, cestou zpět (navíc nás ukolébalo, že je to bez přesedání) jsme holt narazili ...
Zase na druhou stranu, lepší zlomená přezka než třeba roztrženej batoh ... Deuter sice patří do kategorie nezničitelných batohů, ALE ....
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Deuter!!

Příspěvekod Zdéňa » čtv led 20, 2011 8:41

Je tu někdo vlastnící batoh Deuter Pace 20? Plánuju batoh na jednodenní lyže, běžky, tohle by mohla být dobrá volba ne?. Dneska bych se na něj rád mrknul v Hudy, tak uvidím..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Deuter!!

Příspěvekod vonkreuz » čtv led 20, 2011 10:04

Myslím, že Michail s Luckou ho mají :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Batohy