Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod Bedrich » pát bře 16, 2007 8:38

Ahoj, narazove jedem na Malou Fatru, nevite jak je to tam se snehem?Jestli sneznice nebo jak....Dik

edit by mod: presunuto a upraven název
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Re: Mala Fatra snih

Příspěvekod tesil » pát bře 16, 2007 9:00

Bedrich píše:Ahoj, narazove jedem na Malou Fatru, nevite jak je to tam se snehem?Jestli sneznice nebo jak....Dik

no, vzhledem ke srazíku, do kterýho ještě neuplynul ani týden, máš šanci na celkem čerstvý rady *
kterou část fatry máš v plánu?
ta křiváňská má ve směru od strečna souvislej sníh od cca 1000 mnm (plešel), chata pod suchým je kompletně pod sněhem. bacha - už nefunguje nonstop, ale jenom pátek - neděle a winterraum není otevřenej!
od chaty pod suchým na tu pod chlebom to bude i teď určitě na sněžnice (hzs radila pro jistotu i cepín a mačky a nemluvila do větru), na hřebeni je cca 15 - 100 cm sněhu.
bacha na laviny, přeju hezký počasí a příjemnou tůru *

...ve vláknech o srazu se válí spousty odkazů na fotky, tak tam je asi nejlepší sněhoinfo :ú
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod Bedrich » pát bře 16, 2007 9:11

Aha, tak dik za info, takze sneznice sebou.Vono nema bejt pocasi nic moc...., tak uvidim.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod msml » pát bře 16, 2007 9:39

Ako sa tak pozerám z okna z práce, tak vidím veľký úbytok snehu oproti poslednému víkendu. Už vidno aj dosť zelených fľakov, o ktorých cez víkend nebolo ani chýru ani slichu...
Uživatelský avatar
msml
nováček
nováček
 
Příspěvky: 139
Registrován: pon led 8, 2007 23:02
Bydliště: Martin

Příspěvekod Astrozzy » pát bře 16, 2007 9:42

msml píše:Ako sa tak pozerám z okna z práce, tak vidím veľký úbytok snehu oproti poslednému víkendu. Už vidno aj dosť zelených fľakov, o ktorých cez víkend nebolo ani chýru ani slichu...


Kua este ze nemam taku moznost pozerat na kopce cez okno inak by som to asi zabalil v tu ranu a siel hore. *
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod poldík » pát bře 16, 2007 10:03

Astrozzy píše:
msml píše:Ako sa tak pozerám z okna z práce, tak vidím veľký úbytok snehu oproti poslednému víkendu. Už vidno aj dosť zelených fľakov, o ktorých cez víkend nebolo ani chýru ani slichu...


Kua este ze nemam taku moznost pozerat na kopce cez okno inak by som to asi zabalil v tu ranu a siel hore. *


No tak nevím jak vy ale když se ja kouknu z okna z práce tak vidím tak akorát jak venku rumpluje soncna lidi choděj v kraťasech *
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod msml » pát bře 16, 2007 10:12

Astrozzy píše:
msml píše:Ako sa tak pozerám z okna z práce, tak vidím veľký úbytok snehu oproti poslednému víkendu. Už vidno aj dosť zelených fľakov, o ktorých cez víkend nebolo ani chýru ani slichu...


Kua este ze nemam taku moznost pozerat na kopce cez okno inak by som to asi zabalil v tu ranu a siel hore. *


Ani mi nehovor. Keď sa pozriem pred seba, tak vidím Martinské hole. Pozriem doprava - vidím Kriváne a Chleb a pozriem doľava a vidím Lysec, Ploskú, Ostredok.... Len tak to so mnou trhá :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
msml
nováček
nováček
 
Příspěvky: 139
Registrován: pon led 8, 2007 23:02
Bydliště: Martin

Příspěvekod poldík » pát bře 16, 2007 10:18

msml píše:
Astrozzy píše:
msml píše:Ako sa tak pozerám z okna z práce, tak vidím veľký úbytok snehu oproti poslednému víkendu. Už vidno aj dosť zelených fľakov, o ktorých cez víkend nebolo ani chýru ani slichu...


Kua este ze nemam taku moznost pozerat na kopce cez okno inak by som to asi zabalil v tu ranu a siel hore. *


Ani mi nehovor. Keď sa pozriem pred seba, tak vidím Martinské hole. Pozriem doprava - vidím Kriváne a Chleb a pozriem doľava a vidím Lysec, Ploskú, Ostredok.... Len tak to so mnou trhá :cry: :cry: :cry:


No tak já tokový provokační výhled naštěstí nemám když se koukam všemi směry tak vidím samí baráky a z kopečku jsou vidět akorát Hády a Špilberk. :((
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Jožka » ned dub 6, 2008 7:43

Ahoj, příští víkend, pokud bude rozumné počasí chceme jít na dvoudenní přechod Krivaňské Malé Fatry. Chtěl bych se zeptat, jestli jste tam posledné dobou byli, na aktuální podmínky. A na to, jakou výbavu budeme potřebovat. Jestli si máme půjčovat trekové hůlky, mačky i sněžnice nebo se bez některé věci obejdem. Jinak podle předpovědi má přijít obleva s teplotou +7 stupňů na hřebeni...
Díky za rady.
Uživatelský avatar
Jožka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř led 4, 2006 7:47
Bydliště: Palkovice/Rožnov p.r.

Příspěvekod lubeek » ned dub 6, 2008 8:22

ahoj... my sme tam boli minuly tyzden, bez sneznic, lyzi iba s trekovymi palickami... islo sa dobre, len na obed uz sneh zacinal povolovat... fotky najdes tu... http://treking.wgz.cz/mala-fatra-2
Uživatelský avatar
lubeek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 12, 2006 22:42

Příspěvekod Peter Gregor » ned dub 6, 2008 15:03

Pre istotu si zober radšej snežnice, jar v nížinách je síce v plnom prúde, no na horách tak od 1000 metrov sú stále zimné podmienky. Príjemnú túru prajem.
Peter Gregor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 382
Registrován: stř led 9, 2008 19:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jožka » úte dub 8, 2008 21:36

Díky za rady a nádherné fotky.
Se zimní vysokohorskou turistikou nemáme moc zkušeností. Právě jsme chtěli vyzkoušet sněžnice, bohužel dřív (v březnu) nám to s přítelkyni nevyšlo.
Vše si budeme půjčovat, proto se pořád nemůžu rozhodnout, jestli máme tahat sněžnice i mačky. Trekové hole bereme určitě, před 10 dny jsme se bez nich na Lysé hoře trápili.
Včera napadlo na Fatře 10 cm a lavinová situace stoupla na trojku...
Teď má v pátek a v sobotu pršet. Možná půjdem v neděli a v pondělí...
Uživatelský avatar
Jožka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř led 4, 2006 7:47
Bydliště: Palkovice/Rožnov p.r.

Příspěvekod Cvrk » úte dub 8, 2008 22:08

@lubeek: Dost dobré fotky :smt023
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod kropt » pon dub 28, 2008 11:53

Tak lidi kdo z vas byl na MF - kriváňská část o tomto vikendu? Přiznejte se ... :twisted:

Ja jen kolik je tam snehu, jaka je schudnost a vubec vse okolo. Nevite nekdo jestli bude ve ctvrtek otevrena chata pod Suchym? Dik za pripadnou odpoved.
:prayer:
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod hasty » pon dub 28, 2008 13:08

nebol som sice tento vikend ale minuly a chatu otvarali az v piatok cislo na noveho chatara je +421910677932, skus zavolat a zrejme ti da aj presnejsie info ohladom otvarania. Hreben bol zasnezeny ale uplne v pohode schodny a ja som to dal v pohode aj bez mackiek.

Osobne som trochu lutoval, ze sme to nezabivakovali medzi chatou a Suchym kedze tam nebol sneh, predsa je to lepsie ako spat v chate, len treba vstat skôr :wink: :roll: :mrgreen:
Ak nieste tam kde chcete byt, nieste nikde
Uživatelský avatar
hasty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 26, 2008 21:45
Bydliště: Praha/Presov

Příspěvekod Vladan » pon dub 28, 2008 14:24

hasty píše:Osobne som trochu lutoval, ze sme to nezabivakovali medzi chatou a Suchym kedze tam nebol sneh, predsa je to lepsie ako spat v chate, len treba vstat skôr :wink: :roll: :mrgreen:


No co jsem minule jaro videl medvedi stopy ve snehu primo u rozcestniku pod Suchym tak jsem byl rad za nocleh v chate pod Suchym. A tech 30 min chuze co musis vztat driv a 150sk za nocleh rozhodne stoji za to. Ale kazdy to muzeme videt jinak.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod hasty » pon dub 28, 2008 14:41

njn, ale spat mimo je uplne ina atmosfera ako chata. Chata = neprirodzene prostredie, osobne radsej spim vonku ako v chate aj keby ta chata bola zadarmo a stala tam istom mieste kde sa rozhodnem zlozit :wink:

medvede su zas na inu debatu ja osobne ich ignorujem a dufam ze oni ignoruju mna, a keby nahodou tak kamos mal jednu teoriu, ktora hovorila, ze medved vlastne na cloveka neutoci, len chce borovicku, ale my ludia sme taki sprosti, ze sa zacneme branit :mrgreen:
takze som vzdy pripraveny naliat :mrgreen: :mrgreen:
Ak nieste tam kde chcete byt, nieste nikde
Uživatelský avatar
hasty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 26, 2008 21:45
Bydliště: Praha/Presov

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 28, 2008 14:53

Vladan píše:No co jsem minule jaro videl medvedi stopy ve snehu primo u rozcestniku pod Suchym tak jsem byl rad za nocleh v chate pod Suchym. A tech 30 min chuze co musis vztat driv a 150sk za nocleh rozhodne stoji za to. Ale kazdy to muzeme videt jinak.


Vidis, ja potkal cerstve stopy letos v druhe pulce unora pod V. Rozsutcem, navic v mem smeru, tak jsem hnedka progresivne zmenil plany :((
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 28, 2008 15:05

Jo, jeste ke snehu - minulou nedeli jsem byl pod V. Rozsutcem, od M. Rozsutce je na nem snehu dost, macky jsou vyhodou. Ze strany od Stohu je na V. Rozsutci jen kameni, beze snehu. Sestup z Medziholie do Stefanove klasicka (tak jako vetsinou) blativa klouzacka. Ja vim, ptal jsi se na snih na Krivanske strane :-)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod kropt » úte dub 29, 2008 5:32

kua chlapi ja se neptal na medvědy .... těma mě nestrašte, těch já se bojím. Ale i tak, pokud sem to dobře pochopil neni nutno mit sněžnice ani mačky ani lana a jiné zimní nástroje pro to, aby člověk přešel hřeben - tedy kromě rozsutců - kam se stejně nechystam, chapu dobře?
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tuso » úte dub 29, 2008 5:58

kropt píše:kua chlapi ja se neptal na medvědy .... těma mě nestrašte, těch já se bojím.


A kdo se nebojí? Když potkáš medvěda, tak jeho kritická vzdálenost je cca 10m /doufám, že to ví i ten medvěd :mrgreen: / A ještě se doporučuje v nebezpečí hodit mu bágl. Než ho prohledá, jsi dávno v trapu. V podstatě je zvědavý. Naštěstí to nejsou predátoři v pravém slova smyslu. /krom ledního/.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ups » úte dub 29, 2008 9:15

heeej, len taká medvedica s mladými až tak moc zvedavá nie je... skôr sa bojí o mlaď a vtedy je to ozaj vážne... tú asi nejakým batohom neošališ...
btw. pred mesiacom sme neďaleko sedla pod suchým tiež videli medvedie stopy :mrgreen:
ups
nováček
nováček
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát úno 2, 2007 12:33

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 29, 2008 9:47

kropt píše:kua chlapi ja se neptal na medvědy .... těma mě nestrašte, těch já se bojím. Ale i tak, pokud sem to dobře pochopil neni nutno mit sněžnice ani mačky ani lana a jiné zimní nástroje pro to, aby člověk přešel hřeben - tedy kromě rozsutců - kam se stejně nechystam, chapu dobře?


Tohle jsem potkal (fotka z mista cinu).


Jsem tu stopu jednou prekrizil a rikal jsem si, ze to sel nejaky lesnik v holinkach/galosich. Pak jsem je krizil jeste jednou a podival jsem se poradne. A ejhle, ty holinky mely nejake divne drapy vepredu :ú :(( tak jsem si udelal dokumentacni foto a otocil to.

Jo, pokud by jste nekdo potkal medveda na Fatre, kontaktujte tohoto pana: "janiga(zawinac)utc.sk" . Je to reditel tohoto ustavu. Sbiraji informace o pohybu medvedu a dalsich potvor...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Mala Fatra snih

Příspěvekod time.warp » úte pro 30, 2008 13:04

Prosím o informaci s aktuálním stavem sněhu na hřebeni kriváňské malé fatry.Dle netu to vypadá na přemrzlý sníh a situace se nemá změnit ani v následujícím týdnu.Nechce se mi zbytečně tahat sněžnice.A taky zda někdo šel Diery v zimním období docela mě to láká, a že je chodník oficiálně uzavřen pochopitelně vím.
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Re: Mala Fatra snih

Příspěvekod Rujir » úte pro 30, 2008 13:29

Sneznice su v Malej Fatre potrebne malokedy - hreben je vacsinou sfukany. Na Diery, ale aj na hreben si urcite zober macky.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Mala Fatra snih

Příspěvekod bobo » úte pro 30, 2008 19:03

Rujir píše:Sneznice su v Malej Fatre potrebne malokedy - hreben je vacsinou sfukany. Na Diery, ale aj na hreben si urcite zober macky.


plny suhlas...sneznice netreba, macky sa zidu... :wink:
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Mala Fatra snih

Příspěvekod time.warp » stř pro 31, 2008 10:31

Mačky beru pochopitelně jako samozřejmost a ještě mám dotaz ohledně peněz vezmou mi bez problému všude po novém roce SK koruny?Fasoval jsem od pár známych tak jich mám asi 400 *
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Re: Mala Fatra snih

Příspěvekod bobo » stř pro 31, 2008 15:47

do 16.1. ci tak nejak beru vsade SKK v pohode...ale vydavaju v eurach....po 16tom uz beru len eura, SKK potom uz len v bankach zmenit....
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Mala Fatra snih

Příspěvekod time.warp » stř pro 31, 2008 16:18

Díky.Tuto informaci jsem již zaslechl v TV otázkou je jak to bude fungovat.Jsem zvědavý jestli bude mít každý v náprsní kapse kalkulačku pro převod měny *
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod sobb » ned led 11, 2009 11:06

inverzní počasí láká do hor ... :ú

nevíte jak to vypadá se sněhem na Lúčanské MF? - dá se pěšo (bez sněžnic či lyží)?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Další

Zpět na Snownews