vysílačky, radiostanice

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Hafi » sob úno 23, 2008 17:45

nevim jestli je chyba na moji strane, ale u nekterych pispevku mchl.rsk a upnejinyho martina se mi zobrazi jen prazdny prispevek (popr. jen podpis), ae kdyz dam citovat tak se zobrazi text v pohode....nevite kde je chyba? popripade: dela vam to taky? zkousel jsem i restart prohlizece a nepomohlo.

vim ze by to melo byt spis v problemech,ale je to stary tema a tu je to takove aktualni.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Rujir » sob úno 23, 2008 18:38

Mam ten isty problem. Ale k veci: Mate niekto skusenosti s Motorola T5? Je ten nezvykly dizajn len dizajnom, alebo to nie je take neprakticke, ako to vyzera?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod chonga » sob úno 23, 2008 22:12

hofer 508, dobrá hračka, fungovala i v autě, jen těm 5ti km bych moc nevěřil.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod uplne jinej martin » ned úno 24, 2008 21:51

chonga píše:hofer 508, dobrá hračka, fungovala i v autě, jen těm 5ti km bych moc nevěřil.


jel jsem s hoffer 508 a nevímco na druhý straně na necelejch 100 km úplně v cajku (jeslti to někomu něco řekne, řekl bych 599). Pravdaže jsem byl na kozích hřbetech v krkonoších ;)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod uplne jinej martin » ned úno 24, 2008 21:53

Rujir píše:Mam ten isty problem. Ale k veci: Mate niekto skusenosti s Motorola T5? Je ten nezvykly dizajn len dizajnom, alebo to nie je take neprakticke, ako to vyzera?

hnus fialovej,
nemá to pořádně místo na aku ani solidnější anténu

tak pro děcka do města....

pár svejch příspěvkú taky nevidim
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Cvrk » ned úno 24, 2008 23:22

Asi co člověk, to názor, bo já zas slyšel nebrat Hoffery. Tak nevím. Mám Cobra mt800c a paráda. Pravda ale je, že Motorola má v tomhle oboru (PMR) asi nejvíc zkušeností. Ale taky záleží na financích, že jo.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Volovec » pon úno 25, 2008 7:39

Od lonskeho leta mame Motorola T5622. Dobre je nabijeni AA baterkama ( nemuseli jsme prezbrojovat na AAA), dosah, dalsi funkce. Jedno ALE: pro fukci VOX je potreba navic dokoupit nahlavni soupravu za 1.000,- :shock:
O dosahu moc nema smysl mluvit, u tech PMR stroju to je asi dost stejne promenlive.
Jen pro ilustraci - kecal jsem s kamosem - on na GrossPrielu (on mel nejake Cobry), ja na Krippensteinu, s pritelkyni v Hallstadtu jsem mel problem se spojit (skalni stena v ceste).
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod uplne jinej martin » pon úno 25, 2008 16:21

Cvrk píše:Asi co člověk, to názor, bo já zas slyšel nebrat Hoffery. Tak nevím. Mám Cobra mt800c a paráda. Pravda ale je, že Motorola má v tomhle oboru (PMR) asi nejvíc zkušeností. Ale taky záleží na financích, že jo.

Mno hoffer a cobra je stejná čína takže myslím že je to jedno ;)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

PMR

Příspěvekod Indy » úte bře 11, 2008 17:25

osobne mam vyhlidnute tohle:

http://www.centernet.cz/11425-vysilacky ... iostanice-)-motorola-xtn446-pmr-/

plus toto

http://www.centernet.cz/11619-audio-sou ... (vysilacky)-motorola-pmr-/

o cem to je? profi provedeni vysilacky +pecka do ucha co funguje jako i jako mikrofon(!!)

nevyhoda? cena.
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: PMR

Příspěvekod Petras » úte bře 11, 2008 17:48

Indy píše:osobne mam vyhlidnuteTOTO

plus TOTO

o cem to je? profi provedeni vysilacky +pecka do ucha co funguje jako i jako mikrofon(!!)

nevyhoda? cena.

Jsem ti ty odkazy trochu poladil,počti TU a zvládneš to taky :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: PMR

Příspěvekod Cvrk » úte bře 11, 2008 19:22

Indy píše:osobne mam vyhlidnute tohle:


Pěkná pálka. Trošku nechápu to sluchadlo....k čemu se to přidělává na prst?No a ty řeči o odolnosti jsou sice fajn, ale bez pořádného pouzdra se to roztříská asi stejně jako každá jiná pmr.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Indy » úte dub 8, 2008 14:42

sluchadlo ti vyklada do ucha to co po tobe nekdo rve do druhe vysilacky, samozrejme.

ale umi taky byt mikrofon, protoze chveni toho jak mluvis se prenasi mj i do ucha.

ten knoflik je klic, kdyz ho drzis, vysilas, jinak by slo ven vse co reknes - to neni zadouci. vsechny laryngofony (krkafony) a dalsi udelatka proste pouzivaji klicovani, dokonce i fullduplex vysilacky maji moznost klicovat napr kvuli morzeovce

odolnost - narazy vibrace prach dest ale ne dlouhodobe ponoreni, to neni spatne.

zaroven vsichni vyrobci rozlisuji supermarketovou konfekci a vysilacky pro profesionalni pouziti, proste vevnitr vypadaji jinak.

no a tahle je z profesionalni tridy jedna z nejlevnejsich. se podivej na ostatne produkci v profi tride a zapomen na detske chuvicky....
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod martins » stř pro 9, 2009 14:42

Přemýšlím o vysílačkách na hory, jak na lyže tak i na turistiku... Něco sem přečetl, ale i tak poradími někdo nějaký aktuální konkrétní model... ? ? ? Dík ;-)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away... ;-)
Uživatelský avatar
martins
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: pát lis 24, 2006 7:39
Bydliště: Jižní Morava

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod tata_FIDO » stř pro 9, 2009 15:11

ja budu kupovat na zaklade doporuceni tech co je jiz maji a v horach pouzivaji Motorola xtr446
Co tě nazabije, to tě posílí.
horezdar.webnode.cz
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod martins » stř pro 9, 2009 20:48

Na jakou reálnou vzdálenost fungují vysílačky na lyžařských sjezdovkách?
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away... ;-)
Uživatelský avatar
martins
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: pát lis 24, 2006 7:39
Bydliště: Jižní Morava

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod Kall » sob pro 26, 2009 17:56

Mám Motorola T5522.
Používám na lyže, přes kopec nevim, ale když vyjedu ve středisku na horní stanici lanovky, tak Stubai a Kaprun se dovolám na kteroukoliv sjezdovku.
Kall
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 6, 2006 16:29
Bydliště: Olomoucko

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod Hafi » pon lis 13, 2017 21:32

Mi tak napadlo, když jedu do zahraničí s nějakou vysílačkou, tak bych si měl asi ověřit, že je legální v dané zemi danou frekvenci užívat. Znáte někdo nějakou vhodnou infostránku? Resp. hrozí, že by to mohl být problém? Konkrétně mi jde o Omán a dětskou chůvičku, frekvenci nevím, asi můžu nějak najít, ale hádám, že to je nějaká standardní varianta.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod booze » úte lis 14, 2017 18:08

ta frekvence je dost dulezita.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod booze » úte lis 14, 2017 18:19

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod Hafi » úte lis 14, 2017 20:56

dík, tušil jsem, že potřebujju něco takovýho, ale nenašel jsem. Zjistit frekvenci se ukázalo být těžší než jsem čekal, ale hlavně i výsledek zjisštění byl dost překvapivý, když jsem dohledal, že je to šifrovaná komunikace na 120 kanálech na 1,9 GHz.

CTU se obávám v tomto až tak moc nepomůže, ale můžu zkusit. Ale co už jsem zkusil bylo zastoupení výrobce pro MEA region. Pokud by to tam se stejnou specifikací prodávali (což by mohli vědět), tak by to mělo být OK.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod Hafi » stř lis 15, 2017 16:14

CTU odepsal obratem a sice neporadil nic o Omanu, ale aspon jsem z odpovedi pochopil, ze DECT neni nejaky obchodni oznaceni od vyrobce, ale nejaky standardizovany system. A to uz slo dohledat v tom tebou linkovanem pdf. Takze ja jsem v pohode.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod petrzeleny78 » stř říj 14, 2020 14:11

Zdravím. Brouzdal jsem internetem a narazil na tuto radiostanici xxxxxxxxxxxxxxx myslíte si, že pro začátek dobrý a nebo si mám koupit nějakou dražší? Vůbec s touto značkou nemám zkušenosti.
Naposledy upravil pavproch dne stř říj 14, 2020 14:38, celkově upraveno 1
Důvod: edit by -pp- : ešče raz a BANán!
petrzeleny78
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř říj 14, 2020 14:09

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod Dvorak » pát kvě 28, 2021 8:20

Dobrý den.
Zaujala mě Vaše diskuze o radiostanicích. Přemýšlím o koupi radiostanice. Jsem v tomto ohledu začátečník a našel jsem tuhle sadu xxxxxxxxxx ... kufru.html
Máte někdo, prosím, zkušenost, zda opravdu dosáhne signál, tak daleko, jak uvádí (9.km)?
Děkuji za radu.
Dvorak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 28, 2021 8:16

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod Bruca » pon říj 24, 2022 21:51

Ahoj,
Vytáhnu zas starší téma :-)

Říkal jsem si, že by se možná na naše výlety, kde věčně není signál na mobil, mohla hodit vysílačka. Žena mi vcelku často utíká, a když mám telefon v roamingu, tak mi prostě blbne signál a hlavně data.
A příští rok žena naplánovala tour de mont blanc, a roaming ve Švajcu je sviňsky drahý.

Takže jsem hledal a to, co "chci", je asi PMR vysílačka - vzhledem k její legálnosti v celé Evropě, a relativní jednoduchosti ovládání. Jenže kterou vzít? A teď bábo raď :-)

Asi bych za sebe radši něco, co půjde dobíjet přes usb z powerbanky (tu můžu krmit ze solárního panelu). I když přibrat s sebou balíček tuzkovek jde samozřejmě taky.
Na 3xAAA jsem našel decathlonackou wt900 za použitelné 2000,-
https://www.decathlon.cz/p/sada-2-dobij ... mc=8605111
Na 3x AA je třeba motorola T82/T82 Extreme, která vyjde o fous levneji/draz.

A pak bez nabíjení usb třeba levnější sencor smr 601. Ale ten jde nakrmit zas 4xAAA (ale kdo by je pořád dobíjel)

Ze existuje dualband Baofeng/TYT v prakticky stejné ceně, jsem samozřejmě našel. Ale ty už mají vcelku hodně tlačítek a šance, že to rozvrtam, je docela velká.
Ale třeba časem jeden kousek přibude, uvidime

Jaký je reálný dosah těch pmr třeba v lese? Dá to třeba půl kilometru?
Nějaké zkušenosti, rady? Nebo mám přestat vymyslet kraviny? :-))
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2022 21:53

Prestan vymyslet kraviny a zacni trenovat, at zenu dozenes :twisted:

(nic o tom nevim ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod Bruca » úte říj 25, 2022 2:37

Myslim, že ženě a bráchovi se mi podařilo utéct jen jednou, když byly oba tak vyřízení, že jim to po cestě na Pustevny nandal i 120kilový tlustoprd. Víckrát se mi to zatím nepodařilo. Byť na posledním výletu na Velkou javorinu jsem se držel statečně

Takže tohle ta cesta nebude ;-)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod apuka » úte říj 25, 2022 9:49

Pokud bych ja neco takoveho (tu "vzdalenou komunikaci") planoval, tak bych si misto radiostanice spise poridil svycarskou SIM a dal ji jako druhou do mobilu.

Ta radiostanice je mozna dobra, ale nepocitej s tim, ze dosah bude takovy, jak tam pisou, to je vzdy "max. dosah". Ve clenitem terenu se muze dramaticky snizit. Netusim, jakou variantu chcete jit ani neznam presne terenni podminky v te oblasti, ale mozna by stalo za to si pred porizenim zjistit nejake prakticke zkusenosti prave v oblasti.

Urcite nebude problem pokud pocitas, ze az je prestanes videt, bo Ti usli o 5-10 minut, pul hodiny, tak jim zavolas, at Te pockaji, ze sis musel oddechnout/nasvacit/odskocit/... Horsi by to mohlo byt, kdybys jim volal, kdyz je mas uz nekde o hodne dal a za nekolika hrebinkami nebo uz davno zabocili za nejakych vyrazny vybezek masivu. V takovem pripade se vice hodi ta SIMka v mobilu - teda podle toho, jak je tam pokryti signalu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod Bruca » úte říj 25, 2022 17:57

O švýcarské simce a "hloupých" telefonech jsem samozřejmě taky uvažoval. Ale ta TMB vede Švajcem asi jen 2 dny. A horách tu simku nekoupím. I když, kouknout se po projiti třeba ještě na den nebo dva do Švajcu je v plánu. Přeci jen kdy se tam člověk dostane, že...

K max dosahu pmr - z kopce na kopec v přímé viditelnosti to prý dává bez potíží 100 km a víc. V zastavěné oblasti je to horší. Tam by možná bylo lepší to kombo pmr/uhv/uhf. Ale to zas není oficiálně legální ani u nás (vzhledem k výkonu na pmr), a v cizině zas mají povolené jiné kmitočty. Jediný universal bez potíží je prostě to pmr

Zkusím ještě nějaké zkušenosti přímo z TMB a vysílačkami pohledat, to je dobrý nápad, diky

Mě manželka právě utíká průměrně o tu půlhodinku, pak čekava. Jen ve Slovinsku mi zdrhla cestou k Vodnikovu domu skoro o 2 hodky, a pěkné za kopec :)

Z pokrytí signálem v horách mám právě strach. I u nás to je občas bída a i kolem blbé Velké javořiny jsme se ve skupině docela nahaneli, protože nebyl signál (případně vybite telefony) a byli jsme roztahani asi na 2 km...
Ve Slovinsku i na Mallorce místama taky nic.

Pak už jen prostě u nás koupit třeba simku sazkamobilu, dobit ještě 2 stovky každému a bude rezerva. Maximálně ten kredit pak utratim za sms jízdenky v praze nebo někde jinde.

Uvidíme, zatím hledám, zkoumám. Před vánoci možná něco na zkoušku přes eshop vezmu, a když to nesplní očekávání, tak to prostě půjde zpátky.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod apuka » stř říj 26, 2022 8:15

Bruca píše:A horách tu simku nekoupím.
Mozna nekde i jo - jen pocitej s tim, ze to nebude anonymni, ale bude to registrovat na Tvoji obcanku/pas; pokud vim, dela to primo prodejce (a nakup muze celkove zabrat i ctvrt hodinku, pokud jich koupis vice, tak i dele). Jako ostatne skoro vsude v EU.
Na toto se pouziva nejvice tato karta za 19,90 CHF s kreditem 20 CHF. Za kazdych 24h je za 2,50 CHF volani/SMS/4G data v ramci Svycarska zdarma. Tj. mas to na celkem 8 dnu.

Jo - moc nepocitej s nejakym volnym Wifi. Sem-tam neco je napr. na nekterych lanovkach, ale uz zacinaji omezovat dosah, aby lidi nesedeli/nestali v blizakem okoli nastupni/vystupni stanice a nechytali tam signal :wink:. Nektere MHD to ma take, ale musis se nejdrive registrovat - a nejsem si jisty, ze je to zdarma pro vsechny.

Jo, kdyz uz tam nekde budete, meli byste si uzit par dnu. Neznam oblast pod MB, ale mozna by pro Vas stalo zato si zajit kouknout do Zermattu se projit kolem Matterhornu, pokochat se dalsimi ctyrtisicovkami. Ale pocitejte s vydejem na parkovani a vlak - do Zermattu se autem nesmi, jsou velka odstavna parkoviste (samozrejme placena) jeste pred nim v Rande nebo Taschu a do Zermattu se potom jede odtud vlakem.
Pekne je i v Saastalu - tam je mistni taxa nejakych 7 CHF (pokud nezdrazili), je v ni ale volna doprava vcetne lanovek (krome "Metra" pod Allalin) od Saas Groundu dal, i do Saas Fee. Tam se vyplati je vyuzit a pokoukat se z vysky. Napr. z Hochsaasu se dostanes primo pod Weissmiss a vyhled mas na cely hreben Domu. (Tady mas 360st kameru a tady panoramu od Monte Rosy az po Nadelhorn a dal se spoustou ctyrtisicovek.). Nebo se odvezete az na prehradu Mattmark a odtud udelate pesi vylet do Italie k Madonne u Monte Moro a pokochate se severni uzasnou stenou Monte Rosy.
Hezke je i v Zinalu nebo Grimentzi, kde mas taky lanovky v cene (v Zermattu nevim, ale tam asi ubytovani nechcete platit :-)).

Na vsech mistech je nespocet moznosti pro turistiku, hlavne s pouzitim lanovek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: vysílačky, radiostanice

Příspěvekod Bruca » pát lis 4, 2022 19:08

Kurňa, ten čas letí :-))

20 CHF x 2 x 25, to už je skoro tisícovka kvůli 2 dnům. Asi pořád levnější než roaming, kdyby se volalo, ale i tak docela mazec :)
Je fakt, že bysme do Švýcarska potom ještě na chvíli zajeli, ale... Uvidíme.
Kolega v práci bydlel ve švýcarsku asi 20 let, tak zkusím něco vyzvědět i od něho

Každopádně moc díky za tipy!

Tak mě napadlo... Nepotrebujete někdo jednu pmr vysílačku Motorola T82 extreme? Že bych vzal ten Quad pack za 3700. Já s manželkou potřebujeme 2, brácha by si jednu vzal a jedna by byla volná na prodej. Nechcete se někdo přidat? :-)

EDIt: takže by byly volné 2,samozřejmě s půlkou příslušenství.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Předchozí

Zpět na Elektronika