Spaní beze stanu - dotazy

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod neon » pát bře 28, 2008 15:25

Mám za sebou první noc v životě pod širákem. Tím chci říct, že jsem uplný amatér, ale rád bych to změnil. Vyšel jsem si jen tak do lesíka u domu, ale pro nováčka jako já to bylo neuvěřitelné dobrodružství, to nedokážu ani popsat.. ležet 1km od domu, v lese který znám a přesto tak cizí za tmy s čelovkou. No klepal jsem nakonec celkem kosu a nemohl usnout, ale spíš to bylo těma dojmama, než tou kousou asi. Když mi bylo fakt zima, tak jsem zkusil to, že jsem vylezl ven, dal si rychlé dřepy, kliky a vlezl spatky a kupodivu jsem byl zahřáty a usnul. Ale celkově jsem naspal 3 hoďky. No ale to zbytečně rozepisuju.. koho to zajímá, že :)

Spíše se chci zeptat a poprosit vás o zkušenosti.
Nosíte si speciální celtu nebo používáte třeba pončo, které to umožňuje?
Pokud speciální, tak jakou byste doporučili?
Jakým způsobem se vám osvědčilo ji připevňovat?
Četl jsem, že prej si uvázat 2m špagáty do oček celty a že tímhle si celtu dokážu upevnit kdekoli?

Když nad tím vším ale přemýšlím, tak mám obavy, že jak začne pršet, tak nebude na mě stékat voda po zemi?
Nestává se velice často, že celta nachystana na večer se projeví jako špatně směrovaná a když začne večer pršet, tak na vás teče? To je asi o praxi, že?

Používáte něco pod karimatku, když je všude mokro abych v tom neválel spacák? Stačil by kus igelitu?

A ještě základní turistické znalosti..
Když chci chodit tisícovky po ČR, pijete vodu z potoka nebo je to blbost? Musím neustále scházet do civilizace a doplňovat si vodu? Rád bych někde pobyl více dnů aniž bych hledal obchod.. ale kvůli vodě to je asi nereálne, že? Čistící kapsle do vody se mi pít nechtějí, bo tam jsou chemické sajrajty.

Ohledně umívání.. řešíte to běžně v potoce? Nebo to nestojí ani za námahu a kašlete na hygienu?

Kartuše Coleman/Var seženu jen v outdoorovkách?

Děkuju moc za rady.
Já až dneska ráno zjistil, že srnec umí štěkat :)
neon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte úno 26, 2008 7:37

Příspěvekod mayya » pát bře 28, 2008 15:31

Tak gratuluju k začátku :wink: .

Celta určitě použít jde, další alternativou je žďárák. Pokud bys spal bez něj, určitě bych pod karimatku doporučila alespoň izomatku nebo nějaký ten igelit.
Kvalita vody - záleží jak kde, třeba v Jizerkách je dost čistých pramenů - ale přeci jen dezifenkce je pojistka.

Mytí - řeším podle potřeby a možností. Já osobně jsem ráda aspoň trochu opláchlá + zuby, i v ledovým potoce apod. Ale záleží na tobě, jak jsi špínoodlný :mrgreen: .

Ostatní dotazy ti určitě zodpoví nějací zkušení outdooráci, já pod širákem moc nespím... :ú
Naposledy upravil mayya dne pát bře 28, 2008 15:38, celkově upraveno 1
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod viňa » pát bře 28, 2008 15:32

Tak že k té celtě já mám klasickou ještě po tátovi fakt vypadá dost používaně, ale uvažuji o takové plachtě co se dá sepnout zipem a pak z toho vznikne takové jaké si áčko. S tou vodou, když jezdím do vojenský Brd tak piojeme vodu z potoka nebo z nějakých studánek (je jich hafo) tak že toto neřeším a konečně k těm kartuším myslím že by se měli sehnat i v normálních obchodech Tesco, Makro
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod pripluv » pát bře 28, 2008 15:50

Snad to moc nepomotam a nezapomenu:

- spani pod sirakem: celta, autoplachta, basha. První je nejtezsi a musi se cas os casu naipregnovat. mam radsi kosoctverec s olivkama. autoplachta se osvedcila 3x2 metry, kovova oka se rychle vytrhaji a pouzitelnost tim moc neklesa. basha je pro fajnsmejkry, je to neci mezi vyse dvemi popsanymi s klady obou a zaporem z zadne z nich. nechal jsem si dovezt z anglie.
delam z nich vetsinou acko, provaz vede pod celym pristreskem, ne jen za oka na koncich. nekdy tak zkratka naprsi, ale v podminkach CR to neresim.
spagat jsem nosil repku 10m, 5mm, nicmene budu upgradeovat za cca 7m, 3-4mm

- pod sebe karimatku, ja vozim klasickou penovou. kdyz je kor hnusne a bahno, kousek igelitu pod ni se hodi, jen nesmi vylezat z pod "strechy", pac pak dovnitr tece voda

- piju vodu z pramenu, obcas z potucku. v CR ale neni problem nabirat ji na vesnicich v pumpach, nebo normalne zazvonim a pozadam.

- myji se v potocich a rekach. nechce-li se mi nekam lizt, nemyji se
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod viňa » pát bře 28, 2008 15:55

To já uvažuji o tzv. bivakovací plachtě ne bo tak nějak tomu říkají, vyrábí to Condor a mají to ve verzi se zipem či bez a ve dvo velikostech a o těch repkách už jsem taky uvažoval
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod Indy » pát bře 28, 2008 16:12

Dej si pod sebe normalni karimatku a na ni nafukovacku, normalni spacak prikryj starym dekacem ale by jeho sustak mel v poradku impregnaci - na rosu to staci.

pokud ale jdes trekovat, karimatky klidne ponechej ale zvol jeden dobry spacak podle rocni doby a pocasi. bud to vse dej do zdaraku (bivakovaci vak - kvuli desti, silnemu vetru kdyby ti mela byt zima. taky bagla boty vse dovnitr) anebo jen tak, bez deste to bude ok..

mozna se to zda luxus ale vyspat se dobre v konfortu ma svou cenu.

pokud bude prset, muzes si udelat provizotni pristresek mezi dvema stromy nebo stromem a kolikem. staci poradna repsnura 3-6mm prumer a plachta klidne pro zahradkare ale ta silnejsi s oky - na koliky.

Celta jako prirodni material (bavlna) s impregnaci - nic moc.

ponca co prikryjou celeho cloveka se daji na improvizovany pristresek pouzit a je to vec co se stejen hodi, akorat vysledek je mene konfortni nez plachta 2x3 nebo 3x4 za 100-120 kc.

je spousta stranek s improvizovanymi pristresky - tahle plachta + spagat + tycka z klacku nebo strom a koliky nebo dva stromy (pozor na volbu mista pri bouri, vichrici) a koliky vyrobis kdykoliv cokoliv. pokud je plachta velka vyjde z toho Acko stan i spodlazkou jen nebude mit stitove steny. to kde oba konce plachty umistis je jasne - do podlazky. prekryv proti spadnici - at ti tam nezatece. proste mej mozek v pozici zapnuto a potreti to bude tip top.

-Když nad tím vším ale přemýšlím, tak mám obavy, že jak začne pršet, --tak nebude na mě stékat voda po zemi?

nic dramatickeho. pokud spravne vyberes misto tak ne. vyzkousis, uvidis.

- Nestává se velice často, že celta nachystana na večer se projeví jako
- špatně směrovaná a když začne večer pršet, tak na vás teče? To je asi - o praxi, že?

podivej, v CZ je snad 80%vetru ze zapadu. z toho se da vyjit. praxe je parkrat zkusit :)

- Používáte něco pod karimatku, když je všude mokro abych v tom
- neválel spacák? Stačil by kus igelitu?

zminena plachta. pod samonafukovacku nejlip to stejny + normalni karimatku. kdyz samonafukovacku pichnes, bude ti zima. jinak vyplati se plachtou sprikryt o neco vetsi plochu, karimatka je mala a pokud v noci cestujes...

- Když chci chodit tisícovky po ČR, pijete vodu z potoka nebo je to
- blbost? Musím neustále scházet do civilizace a doplňovat si vodu? Rád
- bych někde pobyl více dnů aniž bych hledal obchod.. ale kvůli vodě to
- je asi nereálne, že? Čistící kapsle do vody se mi pít nechtějí, bo tam
- jsou chemické sajrajty.

chodit pro vodu do obchodu je nesmysl. jednak te nechaji nabrat skoro vsude, jsme huste osidlena zeme. vody je dost.

pro romantiky jsou filtry (mechanicka zalezitost) za x tisic.
pro prakticky uvazujici lidi staci par kapek jodu co mas stejne v lekarne s sebou ANEBO proste varit - caj, polivka.

pozor, chemie to prezije. a to je i pripad kdy v krasnem cistem potucku o par metru vys lezi chcipla srnka. chuti to skoro nezjistis, biologicky dopad vylouci vse co jsem psal, chemicky nic z toho.

jinak - este existuji studanky. jsou na mapach a je to pramenita voda kde je zanedbatelne nebezpeci kontaminace.

v takovem pripade prevaruju a to jen v pripade ze chci zmineny caj nebo polevku, vodu piju rovnou.

proste kdyz trochu planujes turu tak kuknes nebo se zeptas. mist kde neni voda moc neni.

ale vyplati se nosit 1-2 PETky, v zime je nenahraditelna termoska. v lete ji ocenis taky. vzdy si nechavej neco na rano, neni lepsi probuzeni nez si dat jeste ze spacaku horky caj z termosky

- Ohledně umívání.. řešíte to běžně v potoce? Nebo to nestojí ani za
- námahu a kašlete na hygienu?

oba pripady, vetsinou podle toho jestli se jezdi s zenama (aby mohl byt clovek pripusten je hygiena nebo studena voda jen mala dan:)

akorat je nejlepsi bud tepla voda v jezirku, piskovne v lete klidne v noci, anebo klidne studeny potok ale dokud sviti slunko. rucnik pomaha.

Kartuše Coleman/Var seženu jen v outdoorovkách?

ale ty jsou v kazdem vetsim meste. a daji se opakovane plnit.

- Já až dneska ráno zjistil, že srnec umí štěkat :)

kdyz je v riji, neni s nim zadna sranda takovy nadrzeny jelen je o zivot, ma zatemneny mozek a chut smest konkurenci. jestli jsi si mohl osahat trofeje uz vis ze to nemusi byt na preziti.. hlavne protoze te namota zvedne a parkrat prasti o zem. koncetin vykloubene atd. nehlede k tomu ze kopytkem prokopne stehno skrz...

ale v CZ je tohle naprosto raritni.

a jezci delaji kraval neuveritelny. osobne mam nejvetsi respekt z prasatek - hlavne kdyz maji mlade...

moje tipy.

boty pod karimatku/y tam kde mas nohy- pod kraj, aspon nebudes sjizdet

obleceni poskladat mezi karimatky tam kde mas nohy

kdyz mas kratke karimatky dava se pod nohy bagl vikem smerem kde mas hlavu, spicky v spacaku si muzes sepnout bederakem proti posunuti.

i normalne se hodi tam bagl dat - nikdo ti nic neveme jen tak snadno.

vzdy vse sbal, kdyby se neco semlelo balis jen to v cem spis, nechat rozkramovany bagl je skolacka chyba.

jinak ptej se. bude nam potesenim ti pomoct do zacatku.
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod neon » pát bře 28, 2008 17:01

Děkuju vám.. Indy tobě obzvlášť :)

Pár věcí je mi nejasných, jako třeba:

normalni spacak prikryj starym dekacem
co je to prosimtě ten stary dekac?

Nosíš sebou tedy vždy dvě karimatky? Kvůli tepelné izolaci nebo kvůli pohodlí? Asi oboje :)

Ještě začínám zvažovat stan pro jednoho, když jsem takový amatér.
A ta bivakovací plachta co o ní psal viňa taky nevypadá zla.
Mám teď trochu zmatek, pro koho a kdy je dobrá ta která volba.. celta, stan pro jednoho, bivakovací plachta, žďárák.

Když budu chtít jezdit na místa jako Island, Indie, Ukrajina, Asie tak tam byste volili kterou variantu?
Začínám mít pocit, že spaní pod širákem (s celtou) je přijatelné jen pro ČR a blízké okolí a do cizin volit vždy stan?

Ještě jsem si vzpoměl.. dá se chodit s čelovkou po tmě po značkách? Mám na mysli převážně v ČR, SR. Nebo jak je tma, tak to zabalíte a lezete do stanu a co pak - čtete si, kecáte? Budu sám a vím, že tma je brzo, takže asi číst, protože spát se mi chtít nebude. Nebo chodíte fakt i večer? Kvůli těm nočním prodlevám přemýšlím jestli bych neměl dokonce zvolit plnohodnotný stan, ať se tam aspoň narovnám a můžu vněm lapět když bude venku třeba celý den pršet.
No mám v tom dobrý zmatek.
neon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte úno 26, 2008 7:37

Příspěvekod viňa » pát bře 28, 2008 17:17

:D
Naposledy upravil viňa dne pát bře 28, 2008 17:24, celkově upraveno 1
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod viňa » pát bře 28, 2008 17:17

Ta bivakovací plachta je v podstatě jako stan jen potřebuješ tu repku aby si ji mohl napnout a tím ti vlastně vznikne áčko jan bez těch štítových stran.

Do zahraničí bych určitě volil stan neboť nikdy nevíš coi tě může potkat.

Co se týká toho chození po tmě po značkách tak je po v pohodě často děláme noční pochody a člověku to pak ani nepřijde nijak zvláštní
Naposledy upravil viňa dne pát bře 28, 2008 17:22, celkově upraveno 1
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod Indy » pát bře 28, 2008 17:20

neni zac.

normalni spacak prikryj starym dekacem
co je to prosimtě ten stary dekac?

stary dekovy spacak, rozepnes ho a je z neho obdelnikova deka z jedne strany podsivka a z druhe je sustak, das ho nahoru sustakem.

uzitecne na koupani povalovani atd jak deka kdyz je teplo, jinak totez na karimatkach.

a da se do toho aj zabalit kdyz sedis na turka na karimatce atd atd.

ohen nepropali spacak na spani mimo jine. multifunkcni vec, akorat sezen lehky a skladny. jsou letni noci kdy staci samotny.

dve karimatky, co jsem zjistil jak zranitelna je samonafukovacka tak samotnou si ji nevezmu.

ale v lete casto staci jedna obyc, proste podle pozadavku ktere mas.

ja nejcasteji s obema.

zdarak:
- nouzak, je to male, vetsinou jen pro jednoho budes rad kdyz pribalis dovnitr bagl
+ nejmensi nejlehci do hor povinnost

stan pro jednoho/dva:
+ asi nejlepsi reseni
- cena vaha objem

plachta spagat stromy:
+levne, plachta se vzdy hodi, je to vylozene multifunkcni vec.
- trochu vic prace a improvizace

- Island, Indie, Ukrajina, Asie tak tam byste volili kterou variantu?

podle rocni doby a pocasi. tohle tedka nerozhodnes.

Začínám mít pocit, že spaní pod širákem (s celtou) je přijatelné jen pro ČR a blízké okolí a do cizin volit vždy stan?

vubec ne. dopracoval jsem se k tomu ze stan stavim kdyby prselo, pro dceru a tak a spim venku, ona uz ted taky. akorat kdyz se rozprsi tak se presunem.

navic jako nouzak se hodi to mit natrenovane.

- Ještě jsem si vzpoměl.. dá se chodit s čelovkou po tmě po značkách?

pripad od pripadu. nektere znacky se spatne hledaji i ve dne. ale na druhou stranu v cz nehrozi takovy extrem ze by jsi nekam spadnul a tak.

zkus a uvidis. ja bych na to moc neveril, ne jako planovany presun.

ale pokud je trasa jasna nebo pokud to znas...

jinak v zime castio ani svitit nemusis, a v lete kdyz je mesic take ne.

vetsinou jak se seseri tak bud dojit kdyz je to za par anebo bivak.

kdybych byl sam asi bych si vzal MP3, ale poslouchat noc ma taky neco dost do sebe.
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod conny » pát bře 28, 2008 18:20

hlavne do zaciatku nekupuj moc kramov. mam jednu drobnucku vyhodu, k tomu, co ti tuna radia - uz mas dost vela dost tazky veci. nepoznam osobne nikoho, kto by bivakoval na dvoch karimatkach a s dvoma spacakmi, pride mi to zbytocne zaberajuce miesto a vahu.

staci celkom urcite jedna klasicka karimatka - je lahka, sice menej skladna, ale zrovna v cechach to neva.
ja som sa prikryvala poncom, lebo aj tak som ho nosila, na zem som nikdy ziadny igelit nedavala - v noci spim a necestujem a ked si vecer lihas, zvacsa to s rosou take tragicke nie je. teraz to vseliak platam, lebo miesto ponca nosim membranovku, ale nie je to zla varianta.

odporucala by som ti spociatku bivaky v blizkosti chat alebo salasov alebo utulni alebo bivakovacich budok. slovensky zoznam je celkom dobry tusim na hiking.sk.
edit: este mi tu poradili, ze v skalnych mestach sa bivaky hladaju pomerne dobre. ale treba za svetla :)
v tom pripade nepotrebujes ani ziadne speci vybavenie, lebo ked sa bude schylovat na dazd, jednoducho zalezies po strechu. casom uvidis co a ako.

stan sa hodi, ale tie prcky pre jedneho teda nie su nic moc, sice si natiahnes nohy, ale sediet sa v tom prilis neda, takze je to nafigu, ked napriklad 5 hodin prsi (lebo varis caj v polosede). a stany pred dvoch zasa uz nieco vazia.

na desinsekciu je dobry sanosil - obsahuje peroxid vodika a koloidne striebro, nie je to az taka hrozna chemia. z pramenov beriem vodu cistu, z potoka desinfikujem - ale ja som v tomto padavka. mozes sa pripadne toho mojho spytat, kolkokrat to z nich slo horem spodem, ked pili vodu v ktorej sa prechadzali kravicky.

no uz musim koncit :ú
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod vašek » pát bře 28, 2008 19:01

Neone :) s tím spaním pod širákem - v pěkném počasí není co řešit, v dešti najít krmelec, chatku, převis, husté stromy + mít s sebou nějakou plachtu(nebo pončo) a provázek...v ČR se dá takhle nocovat v pohodě.

S vodou - v našich pohořích(píšeš tisícovky :) )jde vždy najít dostatek pramínků, potůčků atd. Vždycky jsem pil všechno, tak jak to teklo a neměl jsem s tím problém. V případě pochybností je dobré vodu převařit ( v bulharských horách jsem to zanedbával a tak jsem zvracel :(( )

Ještě ti poradím - ničeho se neboj a vyraž do lesů :mrgreen: , od jara do podzimu je to paráda a do zimy máš času dost, abys nasbíral zkušenosti. Z "táboření" není třeba dělat vědu, je třeba vyrazit *

Se měj a užívej hor.

Vašek
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod Setrnet » pát bře 28, 2008 19:42

Indy a ostatní Super. 8) Skoušeli jste někdy kombinaci: seno, chvojí, suchý listí a jiné přírodní mat. na to igelit a až pak karimatku? Já to pratikuju a je to paráda, jen to chce více času na přípravu a následné raní uklizení. Normálně sebou tahám autoplachtu 2x3m takovou silnější verzi. Repky 2x4m 4mm, karabinu nebo dvě, a DIY stanový kolíky: 4mm drát, délka asi 25cm konec zvohlej do L, druhej do špice, normální hliníkový kolíky se do lesní tvrdo země špatně zapichují a nevejdou se do dírek u plachty, kus igelitu trochu větší než karimatka, to vše krom karimatky, zabalený v doma šitým šustákovým obalu na míru. Stavím klasický Ačko nebo naklapeninu na jeden strom tuším že se temu říká roverák, kdyš je nás víc tak šikminu. Zátím si na spaní nestěžuju.
Co nemám, to nepotřebuji.
Setrnet
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: pát čer 15, 2007 19:45
Bydliště: Patník u cesty číslo 50.

Příspěvekod chonda » pát bře 28, 2008 20:02

Najít v ČR místo na několikadenní toulání mimo civilizaci je holá nemožnost. Jinak ke spaní - pokud nejedeš v zimě, tak to hlavně nepřeháněj s vybavením - stejně se většinou jezdí (nebo my jsme jezdili) na dvě tři noci. Tahal jsem většinou alumatku a nějakej lehkej spacák, když to nevypadalo na déšť, tak jsem si prostě lehl na zem s tím, že ranní rosu vysuším (ono jí zase tolik není). No a když to na déšť vypadalo, tak jsem se přikryl kusem igelitu, zase tolik té vody za noc nevypotíš. No a když prší víc dní v kuse, tak jsem jel prostě domů, co se budu někde plahočit v dešti...
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod viňa » pát bře 28, 2008 20:05

No místa by se najít dala, když jsme byli na posledním vandru tak jsme spali pod takovým tí turistickým přístřeškem (dvě lavice a stůl) tak to jsme dali pryč a kolem dokola plachty a spalo nás tam asi 7 :mrgreen:
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod pripluv » sob bře 29, 2008 17:48

neprecetl jsem cele, ale:

-karimatka staci jedna a spacak taky.
-kartuse koupis i v domacich potrebach a zelezarstvich. i mala ale vydrzi hafo dlouho
- v CR po znackach v noci i bez celovky. tu jen na krizovatkach a nejasnych mistech
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod viňa » sob bře 29, 2008 17:55

Přípluv píše:neprecetl jsem cele, ale:

-karimatka staci jedna a spacak taky.
-kartuse koupis i v domacich potrebach a zelezarstvich. i mala ale vydrzi hafo dlouho
- v CR po znackach v noci i bez celovky. tu jen na krizovatkach a nejasnych mistech


Pokud vím tak máme jedno z nejlepšíš turistických značení, a máme jednu z nejhustějších turistických sítí, tak že pravděpodobnost zabloudění není za až tak veliká
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod poldík » sob bře 29, 2008 17:57

viňa píše:To já uvažuji o tzv. bivakovací plachtě ne bo tak nějak tomu říkají, vyrábí to Condor a mají to ve verzi se zipem či bez a ve dvo velikostech a o těch repkách už jsem taky uvažoval
Nož kupovat za litr tu bivakovací plachtu od Condora to fakt radši autoplachu 2x3 metry za stovku nejakým hobby marketu, a je to ůplně to stejný, jedinej rozdíl je v tom že ta autoplachta bude třeba modrá, zelená atd a né černá. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod poldík » sob bře 29, 2008 17:58

viňa píše:Pokud vím tak máme jedno z nejlepšíš turistických značení, a máme jednu z nejhustějších turistických sítí, tak že pravděpodobnost zabloudění není za až tak veliká
No jasně v čr nezabloudíš to dřív narazíš na jinou trasu. :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod viňa » sob bře 29, 2008 18:00

poldík píše:No jasně v čr nezabloudíš to dřív narazíš na jinou trasu. :mrgreen:


Nebo na vesnici :mrgreen:
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod poldík » sob bře 29, 2008 18:01

Nebo na silnici, město, ....
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod sobb » sob bře 29, 2008 18:07

viňa píše:Nebo na vesnici :mrgreen:

jo, to jsme taky takhle někam neznámo kam dobloudili a kamarád se zeptal místňáka: "Dobrý den, prosímvás, kde jsme?" ... ten jen nechápavě kroutil hlavou a prchal ... :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod poldík » sob bře 29, 2008 18:16

@Sobb: a nebylo to ješte před 89 a pán na vás "Ich bin nich verstehen" :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod sobb » sob bře 29, 2008 18:24

poldík píše:@Sobb: a nebylo to ješte před 89 a pán na vás "Ich bin nich verstehen" :mrgreen:

tak to bych se tu dneska s váma česky nebavila :mrgreen: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod brhel » sob bře 29, 2008 20:14

poldík píše:No jasně v čr nezabloudíš to dřív narazíš na jinou trasu. :mrgreen:
To jsme takhle jednou měli noční výsadek. Asi v 1 v noci jsem vrazil do kravína, tak kromě krav a much nikdo nebyl...
kousek dál vesnice, klepu na první dům, kde se svítí... oni se báli, zhasli a já si musel najít cestu sám
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Vilík » sob bře 29, 2008 20:17

Nocni vysadek, mezi dvema vesnicema... Mel sem jit k jedne, ale vyrazil sem k te druhe... :((
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mařena » sob bře 29, 2008 20:20

sobb píše:
poldík píše:@Sobb: a nebylo to ješte před 89 a pán na vás "Ich bin nich verstehen" :mrgreen:

tak to bych se tu dneska s váma česky nebavila :mrgreen: :mrgreen:

Bo by si shnila v dederónský šatlavě... :lol:
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod jonza » sob bře 29, 2008 20:56

Bacha na to. V Beskydech zabloudite ani nevite jak. Je tam spousta tezarskych cest a ty nejsou na mape. Urcite se vyplati sledovat znaceni.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vilík » sob bře 29, 2008 21:02

Vsechny cesty vedou do Rima... :wink:

Ale jinak ty tezarske cesty jsou docela peklo, neda se podle nich orientovat a pokud jsou docasne, tak je neobjevis ani na orientackych mapach....
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod viňa » ned bře 30, 2008 19:21

Vilík píše:Nocni vysadek, mezi dvema vesnicema... Mel sem jit k jedne, ale vyrazil sem k te druhe... :((


To znám taky, měli jsme odbočit až druhou odbočkou a já zahl už u té první :D
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Další

Zpět na Pokec o cestování