BANování aneb slušnost na fóru

na nové kategorie, zlepšení apod.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Udělovat BAN (krátkodobý či trvalý zákaz vstupu) ANO či NE

ANO
51
89%
NE
6
11%
 
Celkem hlasů : 57

BANování aneb slušnost na fóru

Příspěvekod Vojtos » sob úno 2, 2008 20:58

Teda lidičky jenom valim :shock: co se tu všechno to tu dělo, člověk si jenom na tejden odskočí na lyže a prkno do Itošky a tady to pěkně vře.

Nuže podle toho co jsem četl skutečně už jsme se tak rozrostly, že zřejmě nezbude nic jiného než sáhnout k některým nepopulárním opatřením, které by snad mohlo pomoci vrátit některé debaty a debatéry zpět do norem slušného chování. I přesto před tím než tak učiním bych rád znal váš názor jakožto návštěvníků fóra viz. anketa.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod tuso » sob úno 2, 2008 21:00

Vítej doma. Tvoje osiřelé ovečky tě vítají. Můj hlas už v anketě je.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » sob úno 2, 2008 21:01

Škoda, že nemůžu hlasovat "ano" aspoň tisíckrát.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Hafi » sob úno 2, 2008 21:03

siuhlas s tusem, sice jeste asi pred tydnem bych rek ne....ale po dlouhych a neuspesnych pokusech vysvetlit polkymu jak se slusne chovat...myslim ze predvedl dost argumentu pro ANO...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod chonda » sob úno 2, 2008 21:06

Já jsem pro ano (zahlasováno), ale rozumně...Ono to je asi nezbytnost, jestli se z toho nemají moderátoři zbláznit :)
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Astrozzy » sob úno 2, 2008 21:12

Hlasoval som za ANO ak sa niekto nevie vpratat do koze.
Je to o to horsie ze to tu rozvalal za par dni jeden clovek, kt. ako jediny z celeho OF poznam osobne o to viacej ma to mrzi. Neviem co sa s nim deje. Mam obcas dojem ze sa niekto loguje pod jeho nickom.
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod pripluv » sob úno 2, 2008 21:22

Dal jsem ANO. Kdybych počítal moderátorskou přestřelku po mailech, tak to vychází snad na padesátku zpráv. Až se někomu podaří dát z toho nějaký závěr myslím, že ti to pošle taky mailem (ty první myslím k tobě chodily, ni?).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod si9 » sob úno 2, 2008 21:42

Nemůžu hlasovat, ale jsem za. Slušný lidi se za svoje způsoby a názory nemusí stydět a ti ostatní tu vidět a číst nemusím...

sry, můžu hlasovat, jen jsem nebyl výjimečně přihlášenej :wink:
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod šíp » sob úno 2, 2008 22:04

taky jsem zahlasovala. pro ANO. ráda bych, aby se už nikdy neopakovala atmosféra co tu vyvolal Polky. nejde mi o "návrat starých časů", ale o to že tady byla /a je/ kopa fajn lidí, se kterými se ráda potkávám virtuálně i osobně --- a Polky to celé rozboural.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Klíma » sob úno 2, 2008 22:08

napodobne, a navic mi vadi ze po zhlednuti takovych prispevku se lecjaky novacek bude bat zeptat - proste to kazi image fora
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Hafi » sob úno 2, 2008 22:15

hele uz hlasoval i Polky :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Astrozzy » sob úno 2, 2008 22:22

Hafi píše:hele uz hlasoval i Polky :wink:

Nehlasoval :mrgreen: pac net ma len v praci takze je cinny od Pondelka do Piatka cez vikend nabera inspiracie na dalsi tyzden
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod Klíma » sob úno 2, 2008 22:25

Astrozzy píše:
Hafi píše:hele uz hlasoval i Polky :wink:

Nehlasoval :mrgreen: pac net ma len v praci takze je cinny od Pondelka do Piatka cez vikend nabera inspiracie na dalsi tyzden

potes panboh [-o<
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod šíp » sob úno 2, 2008 22:27

tak kdo hlasoval pro NE?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Klíma » sob úno 2, 2008 22:30

šíp píše:tak kdo hlasoval pro NE?

prece Vojtos :wink:

Edit: zase si tu z toho delame OT

chtel jsem tim rict ze je to jedno, kazdyho vec...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod hasty » sob úno 2, 2008 22:51

šíp píše:tak kdo hlasoval pro NE?

dobrovolne sa priznavam ze so to bol ja. Mam na to prozaicky dovod, nieco podobne funguje u nas na kolejnej sieti a banany sa pouzivaj ako vyhrazka a nastroj pomsty mocnejsich, zneuzivanie je bezne a funguje zname "vsetci sme si rovny, ale niektory su rovnejsi". A preto som hlasoval za NIE.

btw ten neslusnik, ktory chce tak, sa nahodi cez proxy a zaregistruje znova takze ban je malo ucinny nastroj
Ak nieste tam kde chcete byt, nieste nikde
Uživatelský avatar
hasty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 26, 2008 21:45
Bydliště: Praha/Presov

Příspěvekod tuso » sob úno 2, 2008 23:07

hasty píše:dobrovolne sa priznavam ze so to bol ja. Mam na to prozaicky dovod, nieco podobne funguje u nas na kolejnej sieti a banany sa pouzivaj ako vyhrazka a nastroj pomsty mocnejsich, zneuzivanie je bezne a funguje zname "vsetci sme si rovny, ale niektory su rovnejsi". A preto som hlasoval za NIE.

btw ten neslusnik, ktory chce tak, sa nahodi cez proxy a zaregistruje znova takze ban je malo ucinny nastroj


Jasne, je to tvoj názor a nikto ti ho nebude brat. Ale myslím si, že strach zo zneužívania mať nemusíš. Je tu pomerne veľký rozdiel proti kolejnej sieti- drvivá väčšina ľudí na OF je po puberte a dospelých. :mrgreen:

/Aj ja som kedysi bol na internáte- aj v rozhlase, aj som šéfoval vysokoškolskému klubu- viem o čom hovoríš :wink: /

Jasne.Cepín je lepší, ale veľmi definitívny. :smt077
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » sob úno 2, 2008 23:10

hasty píše:btw ten neslusnik, ktory chce tak, sa nahodi cez proxy a zaregistruje znova takze ban je malo ucinny nastroj

s trochou stesti je pocitacovy antitalent a neumi to :wink: jinak s tebou souhlasim, chapu, ale....nejaky jiny reseni situace? btw zneuziti bych se nebal, muselo by se na tom nejspis vzdy dohodnout 8 modu a vojtos...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod ij1 » sob úno 2, 2008 23:11

Dal jsem druhou možnost. Význam slova forum je vysvětlen zde: http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/132 ... va-diskuse
Nerad bych, aby i na internetových forech došlo k tomu, k čemu docházelo před rokem 1989, kdy jsme si museli dávat pozor na to co říkáme, jinak nastala persekuce. Bohužel spousta učastníků nemá ani ponětí co se tehdy dělo a proto mají radikální názory na udělení BANu. I průměrně inteligentní člověk si to srovná v hlavě, a ví, že už dávno neplatí: "Na hrubý pytel - hrubá záplata", a proto se nevyplatí někomu něco vysvětlovat (jak píše Hafi). Image fóra skazili ti, co neustále reagovali na, i pro mne nemístné příspěvky, místo toho aby to řešili skrze SZ (sokromou zprávu). Můžete se mnou nesouhlasit, ale zaplať bůh, žijeme v demokracii a já se nemusím bát vyjádřit svůj názor za kterým si stojím. Jste otevřené fórum a s něčím takovým se hold musí počítat. Chce to pouze troška asertivity.
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Příspěvekod Hafi » sob úno 2, 2008 23:17

ij1 píše:Dal jsem druhou možnost. Význam slova forum je vysvětlen zde: http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/132 ... va-diskuse
Nerad bych, aby i na internetových forech došlo k tomu, k čemu docházelo před rokem 1989, kdy jsme si museli dávat pozor na to co říkáme, jinak nastala persekuce. Bohužel spousta učastníků nemá ani ponětí co se tehdy dělo a proto mají radikální názory na udělení BANu. I průměrně inteligentní člověk si to srovná v hlavě, a ví, že už dávno neplatí: "Na hrubý pytel - hrubá záplata", a proto se nevyplatí někomu něco vysvětlovat (jak píše Hafi). Image fóra skazili ti, co neustále reagovali na, i pro mne nemístné příspěvky, místo toho aby to řešili skrze SZ (sokromou zprávu). Můžete se mnou nesouhlasit, ale zaplať bůh, žijeme v demokracii a já se nemusím bát vyjádřit svůj názor za kterým si stojím. Jste otevřené fórum a s něčím takovým se hold musí počítat. Chce to pouze troška asertivity.

nejdo o to CO, ale JAK
ani to jsem nepsal....jde o to ze v urcitou chvili zjistis ze to nema cenu a ze ho nezajimaj tvoje argumenty a chce jen prudit....navic to i prizna. psal jsem si s nim po SZ, a prave v tu chvili jsem z jeho odpovedi jasne pochopil o co se tu snazi...
i to tu chvili bylo...nepomohlo
Naposledy upravil Hafi dne sob úno 2, 2008 23:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod tuso » sob úno 2, 2008 23:17

@ij1: Vím přesně, co myslíš tím před rokem 1989.Ale.... Ani demokracie není anarchie a to, že ji máme, neznamená, že si každý bude dělat co chce. Spolužití a spoluexistence skupiny lidí závisí od pravidel. Když někdo opakovaně porušuje pravidla, musí být za to potrestán. A je zbytečné polemizovat o tom, kdo a proč ty pravidla určil. Toto fórum sice je veřejné, ale má svá pravidla. A když někdo tato pravidla opakovaně porušuje, tak se musí sjednat náprava. A důkazem, že nejde o diktaturu, je reakce admina, který nebloknul přístup dotyčnému, ale dal o tom hlasovat. Co víc si můžeš v demokracii přát?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ij1 » sob úno 2, 2008 23:40

Naprosto s vámi souhlasím, ale stačilo aby se Moderátoři mezi sebou domluvili, a jeden z vás mu dal jednu, možná dvě veřejné výzvy a potom to rázně ukončil. A jedině Admin by mohl udělit generální pardon.
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Příspěvekod ij1 » sob úno 2, 2008 23:48

tuso píše: demokracie není anarchie a to, že ji máme, neznamená, že si každý bude dělat co chce. Spolužití a spoluexistence skupiny lidí závisí od pravidel. Když někdo opakovaně porušuje pravidla, musí být za to potrestán. A je zbytečné polemizovat o tom, kdo a proč ty pravidla určil.


Nechci být hnidopich, ale co řekneš na tvé příspěvky: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.ph ... sc&start=0
připomíná mi to jedno přísloví: "Káže vodu, pije víno". Ale to už jsem OT.
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Příspěvekod chonda » sob úno 2, 2008 23:52

ij1 píše:Naprosto s vámi souhlasím, ale stačilo aby se Moderátoři mezi sebou domluvili, a jeden z vás mu dal jednu, možná dvě veřejné výzvy a potom to rázně ukončil. A jedině Admin by mohl udělit generální pardon.

Vždyť to se taky stalo, až na to rázné ukončení - to se právě řeší...
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod tuso » sob úno 2, 2008 23:54

ij1 píše:Nechci být hnidopich, ale co řekneš na tvé příspěvky: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.ph ... sc&start=0
připomíná mi to jedno přísloví: "Káže vodu, pije víno". Ale to už jsem OT.


Nic. Protože nechápu co ti na nich vadí. A kde je to víno a voda? Já tam nikde nevidím nic špatného.Myslíš to o té 30-ce? Určitě si viděl značku při vjezdu do fabriky- max. povolená rychlost 5km/hod. Tvoje auto tolik dokáže konstatně jet? Protože moje nikoliv.
Ale fakt jsme OT.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » sob úno 2, 2008 23:54

ij1 píše:Nechci být hnidopich, ale co řekneš na tvé příspěvky: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.ph ... sc&start=0
připomíná mi to jedno přísloví: "Káže vodu, pije víno". Ale to už jsem OT.
jestli mas na mysli kritiku policie, tak jak jiz nekdo nekdo psal....kritizovano neni uzivani sprostych slov, ale osocovani jinych clenu fora (ikdyby ne sproste). (tj. kdyz reknu kurva do prdele je to v hajzlu, tak se nad tim nikdo nepozastavi, kdyz te oznacim za pitomce, kvuli tomu ze jsi hlasoval NE, tak jsem pravidla porusil :wink: )
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod ij1 » sob úno 2, 2008 23:57

OK ať nejsme nebo nejsem jako P...y. Já jenom, že si dávám souvislosti dohromady.
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Příspěvekod tuso » sob úno 2, 2008 23:57

Jo ahá. Ono to bylo myšleno na slovo hajzlovina. Jenomže to by ij1 musel číst pravidla OF- sprostá slova se nezakazují. Zakazuje se vulgární napadání jiných lidí. A navíc- podle mně to už spadá na toho hnidopicha, když porovnáváš slova jako k...a, p..a a podobně se slovem hajzl. Podle mně to není úplně to samé.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » sob úno 2, 2008 23:59

ij1 píše:OK ať nejsme nebo nejsem jako P...y. Já jenom, že si dávám souvislosti dohromady.


Ale ne, o to nejde. Měj svůj názor. Já mám zase svůj, že ten příklad, který jsi na mně vytáhnul, není úplně kóšer. Protože potom bysme museliOF úplně zavřít. Ale mír.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod si9 » ned úno 3, 2008 0:00

Neprocházím fórum do posledního příspěvku ani tématu. Tudíž mi to nejhorší uniklo. Který vlákna to jsou (ať vím, o čem je řeč...)?
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Návrhy