Bryle proti slunci - dioptricke

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod papun » ned led 20, 2008 19:05

Mam zaludnou otazku. Myslim, ze nebudu sam kdo ma tento problem. Normalne musim nosit bryle na dalku - bez bryli to nejde. Jenze v horach je problem s UV zarenim.

Premyslim jak to resit. Cocky nechi. Bryle na zakazku slunecni mit taky nemuzu - protoze casto se mi meni zrak a tim padem i skla. A to by me opravdu zrujnovalo.

Neobjevil nekdo nejake rozumne reseni?
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod Rujir » ned led 20, 2008 19:12

papun píše:Neobjevil nekdo nejake rozumne reseni?


Iste. Vola sa to dioptricky klip. Proste normal slnecne, akurat sa da do nich vlozit dioptricka vlozka. Vyskytuje sa to hlavne u drazsich okuliarov, ale napr. minule som to videl aj u okuliarov za 1300,-Sk. Takze zalezi len od teba, na co tie okuliare chces a kolko si ochotny investovat. Samozrejme vzdy musis ratat s dodatocnou investiciou do dioptrickych skiel do tej vlozky.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod lamaTor » ned led 20, 2008 19:16

Táta má takové brýle s dioptrickou vložkou na kolo. Jsou od Rudy Project, ale myslím, že je to relativně běžná záležitost u zavedených firem......
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Martini » ned led 20, 2008 19:17

http://www.cykloexpert.cz/bryle/r2-team je to něco takového,akorát typ brýlí na hory.taky je mám.
Kde je vůle,tam je i cesta
Uživatelský avatar
Martini
účastník
účastník
 
Příspěvky: 779
Registrován: ned bře 18, 2007 15:54
Bydliště: Kobeřice u Opavy(Prajzká)

Příspěvekod pavproch » ned led 20, 2008 19:24

Rudý Projekt Perception

(ale stojej skoro čtyřku....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod Hanzik » ned led 20, 2008 19:29

Tenhle problem jsem resil taky. Nakonec jsem si poridil presne ty, ktere nalinkoval Martini.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod papun » ned led 20, 2008 20:11

Aha...:) no a musim kupit bryle u kterych to je primo dodane ta vlozka nebo se da namontovat do jakychkoliv bryli?

A co pohodlnost?
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Rujir » ned led 20, 2008 20:13

papun píše:Aha...:) no a musim kupit bryle u kterych to je primo dodane ta vlozka nebo se da namontovat do jakychkoliv bryli?

A co pohodlnost?


Vlozka uz musi byt priamo v nich. Univerzalna sa snad ani vyrobit neda. A co sa tyka pohodlia, tak v pohode. Su trosku tazsie, ale na nose to fakt necitit.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod papun » ned led 20, 2008 20:24

Tak to by sme asi mely zhruba vyjasnene, ale ted jeste jedna vec. Kdyz budu chit bryle univerzalnejsiho pouziti - hory, kolo, turistika. Jak je to s UV filtrem? Uz se to tu kdysi resilo, ze tam jsou urcite stupne zatmaveni.

A taky be me zajimalo jeslti je neco co vylozene nebrat. Jako nejaka znacka nembo material.

Rudy Project jsou sice asi super, ale tolik penez za to nedam. Dival jsem se na netu treba na Relaxy.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pavproch » ned led 20, 2008 20:33

Ty moje rudyny stačí na autdór do cca 3500mnm (nejtmavší šttek a cistá dioptrická skla pod nima) Právě se ale chystám na upgrade - ta dioptrická skal pod UV štítkem nechat udělat samozatmavovací - potom by možná mohly stačit i na nejvyšší evropské kopce (čti 4-5kmnm)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod Umiaki » ned led 20, 2008 20:36

[quote="papun"][/quote]
Mam bryle s klipem na kolo (axon +-500kč, bledemodre skla).

Urcite doporucuju vymenna skla, podle me staci do jakehokoli pocasi bledemodre/oranzove skla (UV blokuji spolehlive, na kolo staci a zlepsuji videni za sera) a jedny tmave na hory do prudkeho skla. Vice netreba.

UV 400 by mely mit vsechny, na barve IMHO nezalezi, je to jen o pocitu a o tom kolik toho vidis.

Ale nevyhoda je v zamlzovani, coz muze zase vyvazit vyhoda v tom, ze ti bryle chrani oci treba pred blatem apod.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod svacko » ned led 20, 2008 21:44

som prave dneska hladal nejake lyziarske skulky,a prave pritom som na razil tieto tieto dio-kompatibl.a celkom sa mi vidia (su vsak na mensiu tvar (zeny a pod..) ;)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod lamaTor » ned led 20, 2008 21:59

svacko píše:som prave dneska hladal nejake lyziarske skulky,a prave pritom som na razil tieto tieto dio-kompatibl.a celkom sa mi vidia (su vsak na mensiu tvar (zeny a pod..) ;)
s.

Přesně tyhle mám, akorát v jiné barvě. Velikost své tváře jsem tak nějak neřešil....... :)
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod conny » pát led 25, 2008 11:38

pavproch píše:Ty moje rudyny stačí na autdór do cca 3500mnm (nejtmavší šttek a cistá dioptrická skla pod nima) Právě se ale chystám na upgrade - ta dioptrická skal pod UV štítkem nechat udělat samozatmavovací - potom by možná mohly stačit i na nejvyšší evropské kopce (čti 4-5kmnm)


pod UV stitkom ti dnesne samozafarbovacie skla budu na dve veci...
ked je to na transition technologii, tak farbia vplyvom UV ziarenia, ktore pod tym stikom akosi neni. klasicke heliovary sa uz nerobia (aspon teda ja som ich na mojom tazeni optikami Prahy nezohnala). existuju speci skla do auta, ktore farbia aj vplyvom intenzity svetla, ale tie su uz dost drahe a hlavne v "pokojnom" stave dost tmave, zeleno-zlte.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod sobb » pát led 25, 2008 12:00

Mám asi docela hloupý dotaz - bo jsem v optice už roky nebyla :roll: ... dají se v současnosti pořídit sluneční dioptrické brýle nějakého rozumného (sportovního) tvaru, nebo je to nutno řešit právě těmi brýlemi s dioptrickou vložkou? Když jsem před lety sluneční brýle kupovala, tak nabídka byla docela mizerná :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Rujir » pát led 25, 2008 12:29

sobb píše:Mám asi docela hloupý dotaz - bo jsem v optice už roky nebyla :roll: ... dají se v současnosti pořídit sluneční dioptrické brýle nějakého rozumného (sportovního) tvaru, nebo je to nutno řešit právě těmi brýlemi s dioptrickou vložkou? Když jsem před lety sluneční brýle kupovala, tak nabídka byla docela mizerná :((


Daju, ale dost sa nabehas. To uz je jednoduchsie kupit nejake lacne slnecne s rozoberatelnym ramom a nechat tam vymenit skla za tmave dioptricke.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pavproch » pát led 25, 2008 13:04

@conny ref UV , heliovar a spešl skla.... JJ, vím ... ale i tak dík za upozornění...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod conny » pát led 25, 2008 14:10

pavproch píše:@conny ref UV , heliovar a spešl skla.... JJ, vím ... ale i tak dík za upozornění...


ja len pre istotu, ani v optikach im to niekedy nie je uplne jasne, pripadne povedia to, co sa zakaznikovi viac pozdava.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod omik » pát led 25, 2008 15:12

ja osobne pouzivam Rudy Project teraz stastne a spokojne uz deviatym rokom. Prvy model co som mal z toho vydrzal 8 :)). Pouzivam ich na bike a v horach. Zatial do 4000 (max. 3800) a toto leto ich vyskusam nad 4000. mam najtmavsie skla s reflexnou vrstvou (volaju to laser black). Zatial maximalna spokojnost, do nicoho ineho by som nesiel (momentalne Rudy Project Rydon+clip on)
omik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 22, 2008 16:36
Bydliště: Praha, ked nie tak Martin (SR)

Příspěvekod zbuddy » pát led 25, 2008 15:37

Hlavně si myslím, že ty samozabarvovací mají určitou reakční dobu, než ztmavnou, staré heliovary to dělaly tuším v řádu sekund(y).
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Eizo » pát led 25, 2008 16:08

Martini píše:http://www.cykloexpert.cz/bryle/r2-team je to něco takového,akorát typ brýlí na hory.taky je mám.

Já můžu doporučit brýle podobného vzhledu (a bohužel nepodobné ceny) značky Bollé. Má je táta mnoho let, jezdí s nima na kole, lyžích, běžkách a jsou to opravdu držáky. Mají jedinou nevýhodu - cenu. Myslím, že i s těma dioptriema stály snad 7 tisíc.
Eizo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 19, 2007 14:59
Bydliště: Boleslav

Příspěvekod Rujir » pát led 25, 2008 16:14

omik píše:ja osobne pouzivam Rudy Project teraz stastne a spokojne uz deviatym rokom.


A spomenies si, kolko pred tymi deviatimi rokmi stali? :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod omik » pát led 25, 2008 16:28

Rujir píše:
omik píše:ja osobne pouzivam Rudy Project teraz stastne a spokojne uz deviatym rokom.


A spomenies si, kolko pred tymi deviatimi rokmi stali? :wink:


jj. spomeniem. dal som za ne jemne cez 3000Skk + dioptricke skla. Teraz som ich kupoval za tusim 4800Kc+dioptricke skla
omik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 22, 2008 16:36
Bydliště: Praha, ked nie tak Martin (SR)

Příspěvekod papun » pát led 25, 2008 18:14

sobb píše:Mám asi docela hloupý dotaz - bo jsem v optice už roky nebyla :roll: ... dají se v současnosti pořídit sluneční dioptrické brýle nějakého rozumného (sportovního) tvaru, nebo je to nutno řešit právě těmi brýlemi s dioptrickou vložkou? Když jsem před lety sluneční brýle kupovala, tak nabídka byla docela mizerná :((


No ja sem tam byl nedavno a pokud chces primo teda slunecni bryle, tak si musis vybrat takove, ktere maji takovy tvar, kde se da to sklo vybrousit, ale je jich malo.

Nebo pak delaji i ty zahle, ale je to zalezitost nekolika tisicikorun za skla. Kooootel penez to vyjde. Takze treba si rozmyslet co je lepsi. POkud mas ustaleny zrak, tak by se otom dalo uvazovat. Pokud ne, tak bych do toho vubec nesel.

To jsou me zkusenosti :)
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod šíp » pát led 25, 2008 19:57

jsem brejlovec cca od 12 let, nějakých 5 dioptrií, takže bez optiky vidím lautr h----o.
mám samozabarvovací skla, reagují běhěm několika sekund, navíc jsem si nedala čiré skla, ale s určitým stálým procentem-myslím 15 % ale jistá si nejsem. taky mám reflexní vrstvu. nic jiného nepoužívám,ani v létě,ani v zimě
ještě k UV záření- matně se mi zdá-a na tom názoru netrvám- přeci sklo by ho mělo skoro 100% pohlcovat,ne?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pát led 25, 2008 20:02

šíp píše:jsem brejlovec cca od 12 let, nějakých 5 dioptrií, takže bez optiky vidím lautr h----o.
mám samozabarvovací skla, reagují běhěm několika sekund, navíc jsem si nedala čiré skla, ale s určitým stálým procentem-myslím 15 % ale jistá si nejsem. taky mám reflexní vrstvu. nic jiného nepoužívám,ani v létě,ani v zimě
ještě k UV záření- matně se mi zdá-a na tom názoru netrvám- přeci sklo by ho mělo skoro 100% pohlcovat,ne?


No, tak napr. v zime take okuliare nie su dostatocne kvoli chybajucim postranym krytom. A sklo sice UV pohlcuje, ale len ten typ, co opaluje. Ten druhy nie. Ehm... Netusim, ktory je ktory.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » pát led 25, 2008 20:05

brýle v zimě mi nepřipomínej. když krásně zmrznou ---- :twisted:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pát led 25, 2008 20:09

šíp píše:brýle v zimě mi nepřipomínej. když krásně zmrznou ---- :twisted:


Preto som si zaobstaral sosovky. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » pát led 25, 2008 20:45

Rujir píše:
šíp píše:brýle v zimě mi nepřipomínej. když krásně zmrznou ---- :twisted:


Preto som si zaobstaral sosovky. :wink:


to si radši budu oškrabovat námrazu z brýlí
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pát led 25, 2008 23:26

šíp píše:to si radši budu oškrabovat námrazu z brýlí


Holt, zivot je otazka priorit. Ale ked si predstavim, ze cez zimu bud oskrabavam namrazu, alebo mam okuliare vecne zahmlene z tepleho vzduchu, ktory stupa z bundy, tak to fakt radsej tie kontaktne. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Další

Zpět na Outdoor a zdraví