kurz přežití v zimě, ledovcové kurzy s CK

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

kurz přežití v zimě, ledovcové kurzy s CK

Příspěvekod šíp » sob led 12, 2008 22:22

Rujir mě inspiroval - účastní se tohoto kurzu- a já jsem marně prohledala mě známé cestovky u nás, kde by se to dalo sehnat. zkoušela jsem rajbas.eu, kudrnu i alpy.cz
Rujirůvkurz
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Tomík » sob led 12, 2008 23:21

To nevypadá jako blbej program... A navíc jsem o téhle cestovce ještě nic špatného neslyšel :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Rujir » sob led 12, 2008 23:28

Tomík píše:To nevypadá jako blbej program... A navíc jsem o téhle cestovce ještě nic špatného neslyšel :-)


Napodobne. Celkom sa tam tesim a potom samozrejme poreferujem, ake to bolo. :ú Kazdopadne mam dojem, ze Sipka hlavne hlada nejaku obdobu v CR. Ja som jej teda poradit nevedel. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod lamaTor » sob led 12, 2008 23:29

Snad první kemp (či kurz) tohoto ražení, který mě zaujal. Začnu nad tím přemýšlet......... :-k
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod kakos » sob led 12, 2008 23:32

tohle vypada super, cena rozumna, do toho bych sel, bohuzel mi schazi spacak, mam jen kolem nuly :(
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Příspěvekod bobo » sob led 12, 2008 23:42

njn....rokosport je fajn a mato nemcek je vraj pohodak...a za tie prachy ten kurz asi aj celkom ujde, kedze ladovcovy kurz nieje problem najst aj za 7 litrov...takze enjoy 8)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod Lenka » ned led 13, 2008 0:17

Ledovcovej kurz v Alpách dělá z českých cestovek Pamir7000. Akorát ne zimní :(( , ale cena je docela dobrá. Ten Rujirův vypadá líp, ale aspoň něco :wink:
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » ned led 13, 2008 10:17

něco pořádala adventura. letos jsem to nenašel, ale je to na telefon
kurz přežití
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod šíp » ned led 13, 2008 11:08

probírala jsem to s manžílkem, Bratislava není zas až tak daleko, asi se příští rok přihlásíme na ten Rujirův kurz,když nic jiného /srovnatelného/ neseženem
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Blaf » ned led 13, 2008 11:49

vypada moc pekne...nevim jestli pristi rok, ale lakave to je :ú
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod 5o » ned led 13, 2008 13:03

kakos píše:tohle vypada super, cena rozumna, do toho bych sel, bohuzel mi schazi spacak, mam jen kolem nuly :(



ako je to vlastne s tym spacakom v takychto podmienkach? Ja som si kupil kedysi na leto (som zimomravy) jednovrsvovy pinguin s komfortom do +2 a extremom -5 stupnov. Co si pamatam, tak v takom zahrabe sa udrzi teplota okolo 0 stupnov. Je to spacak na taketo podujatie vhodny, menej vhodny ci uplne nevhodny???
5o
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 27, 2007 19:14

Příspěvekod Rujir » ned led 13, 2008 13:15

5o píše:ako je to vlastne s tym spacakom v takychto podmienkach? Ja som si kupil kedysi na leto (som zimomravy) jednovrsvovy pinguin s komfortom do +2 a extremom -5 stupnov. Co si pamatam, tak v takom zahrabe sa udrzi teplota okolo 0 stupnov. Je to spacak na taketo podujatie vhodny, menej vhodny ci uplne nevhodny???


So zahrabom skusenosti nemam, ale v stane sa teplota tiez zvykne pohybovat len mierne pod nulou. Inak v instruktaznom maili nam poslali toto, citujem:
"spacák (s komfortnými teplotami kolo 0 bude stačiť)"

Kazdopadne ak mas extrem -5C, tak uz to nebude uplne idealne. Extrem znamena, ze nezmrznes, ale zaroven sa ani nevyspis. Celu noc sa budes budit na zimu.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Blaf » ned led 13, 2008 15:12

ono budit se zimou a nasledne usnout taky zimou neni nic pekneho....vzpominam jak sem na tabore v x vrstvach takhle usinal....docela des :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » ned led 13, 2008 21:09

tak něco trochu podobného jsem našla-akorát je to na můj vkus příliš dlouhé- 2 týdny-to bych sis vyplácala dovču raz dva.
gotickejpes
tady
a taky tady
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » ned led 13, 2008 21:17

Sklamem ta - goticky pes sa tento rok nekona. A ci sa bude konat buduci, to je zatial vo hviezdach. Ale inak je to naozaj dost drsny kurzik.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » ned led 13, 2008 21:23

Rujir píše:Sklamem ta - goticky pes sa tento rok nekona. A ci sa bude konat buduci, to je zatial vo hviezdach. Ale inak je to naozaj dost drsny kurzik.


však jo,píšou tam že se bude konat na přelomu 2008/2009. takže to možná ještě letos bude
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pon led 14, 2008 7:18

Sakra, mě to vždycky přišlo jako normální zimní čundr ... to, že mi je zima (až jsem dokonce začal přemýšlet, že deku vyměním za spacák), že mám mokrý nohy (ale jinak pohory bez jazyku nebyly špatný), že mám hlad (ale to mám i teď) a že oheň se rozdělává podstatně dýl (zkuste si zapálit totálně promrzlý chrostí).
Jednou mě byla už taková kosa, že jsem přemýšlel jestli je horší rozdělat oheň jednou sirkou nebo zabít komára (jsme se vždycky utěšovali, že aspoň neštípou komáři :mrgreen: ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Aldo » pon led 14, 2008 8:17

Přípluv píše:Sakra, mě to vždycky přišlo jako normální zimní čundr ... to, že mi je zima (až jsem dokonce začal přemýšlet, že deku vyměním za spacák), že mám mokrý nohy (ale jinak pohory bez jazyku nebyly špatný), že mám hlad (ale to mám i teď) a že oheň se rozdělává podstatně dýl (zkuste si zapálit totálně promrzlý chrostí).
Jednou mě byla už taková kosa, že jsem přemýšlel jestli je horší rozdělat oheň jednou sirkou nebo zabít komára (jsme se vždycky utěšovali, že aspoň neštípou komáři :mrgreen: ).

Jo Přípluve, pro někoho je to normální a pro někoho ne. Minulý týden jsem byl snad po dvaceti letech znovu jen tak na zimním čundru se spaním pod širákem. Prostě jsem celých posledních dvacet let preferoval chaty a nebo stan. Jelikož se s kámošem chystáme na "velké hory", tak jsme si řekli dost bylo chat a je třeba začít trénovat a získávat zkušenosti taky jinak. Musím konstatovat, že návyky z dřívějška zůstaly, akorát bylo třeba si na ně rychle, ale rychle vzpomenout. :roll:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod Polky » pon led 14, 2008 8:22

ked vam mozem poradit, skuste zimny kurz VHT na www.svts.sk - obsahom nieco podobne, ale lacnejsie a blizsie :wink: Bol som kedysi 2x a nelutoval som.
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod Tomík » úte led 15, 2008 10:46

Bývaly pěkné časy, kdy "kurz přežití" býval součástí takových těch delších (víceletých) oddílových horoškol.
My jej pořádali vždy jako přechod (charakteru zimního VHT) nějakého pohoří, a předcházel jako povinná část výcviku zimnímu horolezeckému kurzu v Tatrách. Obvykle se jelo na týden a podle podmínek se z hřebene mohlo zdrhnout dřív, minimum však byly tři dny v záhrabech. Zpočátku jsme dělávali zimní přechod Západních Tater (s nástupem přes Hoľu a Kozí hřbet), když pak ochranáři zamázli zimní přechody v Roháčích (naštěstí už po plyšáku, takže se smělo i jinam), začli jsme jezdit na totéž do Totesek.

Já jen obdivuju odvahu pořadatelů těchle komerčních kurzů. Do toho bych nešel. My měli lidi přes rok ve výcviku, než jsme je hnali do "kurzu přežití". Měli za sebou letní týdenní kurz ve velehorách, spoustu teorie i praxe, ale hlavně jsme je dobře znali, věděli jsme na co mají, kde a s kým mohou být problémy...
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod jonza » úte led 15, 2008 19:50

My tady o komerci a nikdo si nevzpomnel na tomika! Takze vyber datum a misto a my se prihlasime.

Jsem 1. zkusenosti nemam a budou se mnou problemy

Dalsi se hlaste tomikovi pres SZ at to tady nezaplacame.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod poldík » úte led 15, 2008 19:57

A chudák tomík pak bude muset po lese vyhrabávat umrzlý mrtvoly :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod jonza » úte led 15, 2008 19:57

Si vezme flanelku a vsechny v raptorce zachrani, ne?
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod poldík » úte led 15, 2008 20:02

A přes flanelku nahodí anorak :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Blaf » úte led 15, 2008 20:39

jj za tri stovky :ú a k cemu raptorku plastenky prece nejsou treba :mrgreen:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sobb » úte led 15, 2008 20:51

aby Tomík brzy nezačal litovat, že o tohlencto fórum byť jen koutkem očka zavadil ... :wink: :roll: :twisted: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod tulak » úte led 15, 2008 21:54

Tomík píše:Bývaly pěkné časy, kdy "kurz přežití" býval součástí takových těch delších (víceletých) oddílových horoškol.......
Já jen obdivuju odvahu pořadatelů těchle komerčních kurzů. .....My měli lidi přes rok ve výcviku, než jsme je hnali do "kurzu přežití"..........

nezapomeň, že tyhle kurzy nejsou typu, "vyhodit člověka do přírody a bez ničeho ho nechat ať ukáže co umí ....." tyhle kurzy jsou většinou o "nácviku situací" .........
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod šíp » sob led 19, 2008 22:25

objevila jsem ještě tenhle kurz
ale na můj vkus je to na dlouho a hlavně za moc prachů. za hodně hodně prachů
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod svacko » sob led 19, 2008 22:30

šíp píše:objevila jsem ještě tenhle kurz
ale na můj vkus je to na dlouho a hlavně za moc prachů. za hodně hodně prachů


sipka diky za link-vdaka nemu som prvykrat v zivote uvidel laponsku a gronsku vlajku :smt023
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod Hafi » sob led 19, 2008 22:33

svacko píše:sipka diky za link-vdaka nemu som prvykrat v zivote uvidel laponsku a gronsku vlajku :smt023

gronsko jsem uz nekdy videl, ale laponskou ne (a to sem dle statistickýho úřadu laponec - sem pri poslednim scitani lidu z hecu napsal narodnost laponskou :lol: )
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Další

Zpět na Sněhobílé vykecávátko