Běhací botky

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Běhací botky

Příspěvekod Ryba » pát led 25, 2008 16:55

Poradíte někdo osvědčené běhací botky na asfalt? Normálně běhám v terénu do kopca po hlíně, ale když je marast, tak halt musím po chodníku a to mým stařeckým pantům nedělá dobře...
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Běhací botky

Příspěvekod packy » pát led 25, 2008 17:25

Ryba píše:Poradíte někdo osvědčené běhací botky na asfalt? Normálně běhám v terénu do kopca po hlíně, ale když je marast, tak halt musím po chodníku a to mým stařeckým pantům nedělá dobře...

No, když je marast, tak jdu stejne behat do lesa :) A když je marast a ještě k tomu zima, tak jdu na takovej ten eliptickej stroj do fitka, nebo na běhací pás :)
Dobrý měkký boty dělaji třeba Asics, nebo Adidas ... špatný zkušinosti mám s Nike. Momentálně mám all-terrain od New Balance (ty dělají velikost jak do dýlky, tak i do šířky) a jsem spokojený v terénu i na tvrdém povrchu.
Jinak nevěřím na super-NASA-technologie a snažím se vybírat obuv bez nich - bublina časem praskne, gel vyteče, super-grip se ošoupe ... (zkušenosti ex-prvoligového atleta).
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod vašek » pát led 25, 2008 17:35

Já sice běhám taky hlavně v lese, ale většinou stejně v silničních botech :wink: , protože jsou lehčí a ohebnější.
Z osvědčených běžeckých značek je asi jedno, co si vybereš. Hlavní je aby ti botka sedla a byla dostatečně měkká (tj.ohebná). Packy má pravdu, že kosmické technologie jsou spíše na nic. Bota je potom zbytečně těžká a drahá.
Já ti můžu doporučit třeba mizuna (teď mám wave aura, spíš nižší model, ale jsou fajn a od října už v nich mám přes tisíc km). Ale ať už vezmeš cokoli, tak hlavně ať ti sednou.
V.
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod packy » pát led 25, 2008 17:39

Já ti můžu doporučit třeba mizuna

Pravda ... na Mizuna jsem zapomnel ... moc dobre a mekoucke boticky :)
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod jedik » pát led 25, 2008 17:53

Kamaradka behala docela dlouho orientak a ze vsech bot, ktere kdy mela, ji pry vzdy nejdele vydrzely Adidasy.

A taky potvrzuji, na Mizuno jsem slysel jen same dobre reference.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod lamaTor » pát led 25, 2008 17:55

Já stavím na první místo Asics, a pak Adidas, na které nemůžu říct křivého slova (hlavně dlouho vydrží). Do lesa beru silniční boty a jsem spokojen (nevím, jak mé klouby :) ). Modely moc neřeším, hlavně ať dobře větrá a je dobře odpružený-měkký (vzhledem k frekvenci mého běhání kupuju boty v cenové relaci 1500-2000 cca. co 4 roky).
Teď už to jde dost do pozadí, ale dříve jsem měl tendence běhat každý den (trochu OT).
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod ivan » pát led 25, 2008 18:23

Saucony su vyborne tenisky, mozno trochu menej zname ale myslim si ze o to lepsie...
ivan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv úno 22, 2007 23:53

Příspěvekod Chasi » pát led 25, 2008 18:27

ASICS :supz: for me...
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Ryba » pát led 25, 2008 20:33

vzhledem k frekvenci mého běhání kupuju boty v cenové relaci 1500-2000 cca. co 4 roky


Sakra, tobě vydrží boty 4 roky??? To mi přijde teda dost dlouho... To je asi kolik kiláků?

Já jen, že když jsem dělal boj nožem, tak mi sálovky vydržely tak 4 měsíce...
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod bobo » pát led 25, 2008 20:38

ja mam na prvom mieste tiez asicsy, ale zase mizuna som nikdy nemal a pocuvam len chvalu....na asfalte beham len do kopca a tam to klbom ani botkam moc nevadi, takze boty na asfalt nemam....
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod tesil » pát led 25, 2008 21:41

Ryba píše:...já jen, že když jsem dělal boj nožem, tak mi sálovky vydržely tak 4 měsíce...

asi jsi všechny protivníky po tom sále moc honil...s kudlou v ruce :axe:

:mrgreen:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod Ryba » pát led 25, 2008 21:48

Ty moc nedráždi, lenochu! Boj kudlou je na boty extrémní mazec, prostě furt brzda, plyn. Navíc na rozdíl třeba od šermu se nepohybuješ jen lineárně dopředu, dozadu ale točíš se s protivníkem do kolečka, takže prostě ve finále buď prošoupeš podrážky, nebo je utrhneš od svršku. No, úrazy jsem způsobil... Přeražená ruka, nos, vyraženej zub... nakonec jsem to musel zavřít, nechodili tam lidi. Dodnes nevím proč... :mrgreen:

Jo a co New balance?"
Tady v Brně máme nějakýho pana Baběráda, maratónce, kterej je prodává za velice solidní ceny. http://www.shopsport.net
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod tesil » pát led 25, 2008 22:11

s běžeckýma botama by mohli vědět radu na http://www.behej.com/
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod svacko » pát led 25, 2008 23:16

tiez ako dlhorocny aktivny bezec mozem pochvalit asics-y & adidasy, ktore ozaj preziju neskutocne,a ten komfort...proste kraaasa :)) najma asicsy,a ich priijemne makkucka 'gel' podraazka.moja posledna kupa tenisiek na behy bola asics neviem-aky-model za 1200sk v akcii, a uz maju vyse 3 roky,prezili neskutocne vela ci behov do vrchu, ci bobra, a samozejme aj asfaltove treningove behy,a stale su to fesandy :mrgreen: takze vrelo odporuucam :smt023
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod lamaTor » sob led 26, 2008 1:10

Ryba píše:Sakra, tobě vydrží boty 4 roky??? To mi přijde teda dost dlouho... To je asi kolik kiláků?

Já nikdy nebyl na výpočty kiláků, u mě to totiž často záviselo taky na tom, jestli jsem měl zrovna období pravidelného běhání, anebo jsem to zrovna všechno neskloubil a nějakou dobu na to kašlal (což bylo, když nad tím tak uvažuju, většinu doby :(( :oops: ).
Teď to mohlo vypadat, že jsem byl nějaký extra běžec, ale to já ne. Už jen jak se občas kouknu na behej.com a osobní statistiky většiny tamních běžců-tiše jim závidím.... :roll:

Opravdu si netroufám určit.....Tréninkový plán jsem měl docela volný a většinou jsem nasazoval postupně ze dvou km na pět km denně, což mi ale nakonec zhatilo to, že jsem se na ten běh kvůli různým důvodům vybodl, a pak začínal odznovu.
Ryba píše:Já jen, že když jsem dělal boj nožem, tak mi sálovky vydržely tak 4 měsíce...

Své první sálovky značky Power (prodávali se u Baťů) používám doteď(!!!), a to je s určitou nepravidelností, ale stále obouvám už skoro sedmým rokem (nedokážu si představit, jak vůbec mohli vyrobit takovou "držák" botu). Samozřejmě to už na nich jde poznat, ale stále jsou použitelné a funkci plní (pravda, teď už spíše na betonu, do haly mám Adidasy Stabil a taky spokojenost)....
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod svacko » sob led 26, 2008 10:54

mne tiez zatial kazde behacie botky vydrzali cez 4 roky, a to aj v klasickych asfaltakoch beham z velkej vacsiny len kopce, a neupraveny teren.. kvalitne botky sa asi ani nedaju zodrat skor :shock: ;)
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod packy » sob led 26, 2008 12:31

svacko píše:mne tiez zatial kazde behacie botky vydrzali cez 4 roky, a to aj v klasickych asfaltakoch beham z velkej vacsiny len kopce, a neupraveny teren.. kvalitne botky sa asi ani nedaju zodrat skor :shock: ;)

Pred mnoha lety jsem si koupil Nike - takovy s tou bublinou na pate. Vydrzely jednu sezonu :((
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod Ryba » sob led 26, 2008 13:06

Jinak nevěřím na super-NASA-technologie...


Jojo, já taky né. Po zkušenostech, kdy hájtek verky velmi brzo skončily v kontejneru jim říkám ASA technologie (ASA = místní popelářská firma)

Jo, skutečný význam zkratky NASA předpokládám asi znáte, ne?
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod terkad » sob led 26, 2008 13:26

lamaTor píše:....Adidas, na které nemůžu říct křivého slova (hlavně dlouho vydrží)...
jj, normalne uz moc nenosim, ale jiny boty mi dyl nevydrzely.salovky cca 5 let skoro denniho treninku na hale, pak mi je ukradli ve skole :(
Ty na ven mam dodnes a v dobach davnych jsem v nich v lete brazdila i MF (7let?) Jinak to byl hlavne asfalt, beton, beton,.....(hazena)
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Příspěvekod Ryba » sob led 26, 2008 13:50

Mě teda pěkně .erete!!! :evil:
Každýmu vydrží boty 5-7 let, to jsou tisíce a tisíce hodin a kilometrů...
Mám pocit, že většinu těch botařskejch firem živím já...

Asi to bude tou váhou...
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod Michal23 » sob led 26, 2008 14:06

terkad píše:
lamaTor píše:....Adidas, na které nemůžu říct křivého slova (hlavně dlouho vydrží)...
jj, normalne uz moc nenosim, ale jiny boty mi dyl nevydrzely.salovky cca 5 let skoro denniho treninku na hale, pak mi je ukradli ve skole :(
Ty na ven mam dodnes a v dobach davnych jsem v nich v lete brazdila i MF (7let?) Jinak to byl hlavne asfalt, beton, beton,.....(hazena)


Hm :(( zajimave ja taky hraval hazenou docela na urovni a boty jsem kupoval co sezonu samozrejme ze byly vytizene dvakrat denne ale taky staly :?
Raději se vrátit, než jít špatnou cestou
Michal23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: úte led 2, 2007 21:12
Bydliště: Karvina

Příspěvekod terkad » sob led 26, 2008 14:16

Michal23 píše:Hm :(( zajimave ja taky hraval hazenou docela na urovni a boty jsem kupoval co sezonu samozrejme ze byly vytizene dvakrat denne ale taky staly :?
taky se dodnes divim, ze to daly...dnes koupim boty a do dvou let vyhazuju... :(( zalezi, jak ktery...
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Příspěvekod Michal23 » sob led 26, 2008 14:41

terkad píše:
Michal23 píše:Hm :(( zajimave ja taky hraval hazenou docela na urovni a boty jsem kupoval co sezonu samozrejme ze byly vytizene dvakrat denne ale taky staly :?
taky se dodnes divim, ze to daly...dnes koupim boty a do dvou let vyhazuju... :(( zalezi, jak ktery...


STABIL :D :wink: *
Raději se vrátit, než jít špatnou cestou
Michal23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: úte led 2, 2007 21:12
Bydliště: Karvina

Příspěvekod lamaTor » sob led 26, 2008 15:38

terkad píše:Jinak to byl hlavne asfalt, beton, beton,.....(hazena)

Národní nebo mezinárodní nehalové úrovně????
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod lamaTor » sob led 26, 2008 15:40

packy píše:Pred mnoha lety jsem si koupil Nike - takovy s tou bublinou na pate. Vydrzely jednu sezonu :((

Nike bych si nekoupil a popravdě řečeno nevím o moc lidech, kteří by v nich běhali......
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod lamaTor » sob led 26, 2008 15:45

Michal23 píše:STABIL :D :wink: *

Až ty své vyhodím (což, doufám, ještě chvíli potrvá), tak asi zkusím Asicsy (Gel Blade). Stabily jsou sice fajn, ale co se týče výdrže, tak většinou na své kolegyně na venkovní použití zn. Adidas nestačí (což víš asi nejlépe ty sám :D ).....
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod terkad » sob led 26, 2008 16:28

lamaTor píše:Národní nebo mezinárodní nehalové úrovně????
hezky jenom po ČR. cca v 15ti nebo v 16ti jsem s tim sekla... :(
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Příspěvekod vašek » sob led 26, 2008 16:35

Ryba píše:Každýmu vydrží boty 5-7 let, to jsou tisíce a tisíce hodin a kilometrů...
Mám pocit, že většinu těch botařskejch firem živím já...

Asi to bude tou váhou...


Blbost, já za rok zničím třeba 2 páry bot , a to jsem lehký. Naběhám sice dost, ale stejně...

Jinak jak si psal Pavel Baběrád ti určitě dobře poradí(mezi běžci je pojem :) ) a NewBalancky jsou tež gut. Někdo ti už radil ať zkusíš prlézt forum.behej.com, tam najdeš dost informací od běžců, třeba ti to pomůže.
(Stránky behej.com jsou spíš nic moc, ale fórum je tam supr :mrgreen: ).
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod lamaTor » sob led 26, 2008 16:35

terkad píše:hezky jenom po ČR. cca v 15ti nebo v 16ti jsem s tim sekla... :(

Aha, to se v tomto případě stává docela často-byl jsem nepochopen. Házená má v našich krajích dva druhy-národní (původní, ze které později vznikla ta mezinárodního formátu) a mezinárodní, která se hraje všude po světě se stejnými pravidly (odtud mezinárodní). Národní je už spíše takovým upadajícím odvětvím, o kterém už moc lidí (především mladší generace) neví. Mezinárodní svou matku národní házenou jednoduše převálcovala a po té národní teď už pomalu ani pes neštěkne (nadneseně)....
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod terkad » sob led 26, 2008 16:58

lamaTor píše:Národní je už spíše takovým upadajícím odvětvím, o kterém už moc lidí (především mladší generace) neví. Mezinárodní svou matku národní házenou jednoduše převálcovala a po té národní teď už pomalu ani pes neštěkne (nadneseně)....
jasne. o narodni jsem uz neco slysela. hrala jsem presne to druhe, tedy mezinarodni...
ale jsme trochu OT... 8)
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Další

Zpět na Běhání