Běhací botky

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Vilík » sob led 26, 2008 18:53

Narodni hazena je celkem zajimava... Ale nikdy sem to nepochopil :ú :ú :ú

Jinak me boty, co sem mel na behani/fotbal/ufec/telak vydrzely vzdycky tak rok a neco... Az sem doma nasel stary gumotextilky a ty mi vydrzely dva tabory, pres leto kazdej tyden tri hodiny ufecu a zatim drzi... Jen na uplne tvrdou zem to neni... :wink:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Blaf » ned led 27, 2008 19:35

osobne mam uy 3 roky adidasky a supr...bylo to vyborny kauf...byl to jejich tusim nej model slevneny na 1500 coz byla pohoda, fakt pohodicka, sedly vyborne a nevadila jim zmena povrchu, kdyz jsi z asfaltu treba na chvili vbehl na louku...

kamos beha taky casto a tusim ze i orientaky behal a ten neda dopustit na New balance...
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Polky » pon led 28, 2008 9:07

mam adidasy take crossove, tusim Pordoi? Odbehane asi 400 Km, zatial v pohode funkcne. Beham aj po asfalte ale nie som bohvieaky bezec, tak neviem ci by ti vyhovovali. Mne sa zdalo ze sedia na nohe ovela ovela lepsie nez New Balance, hlavne v oblasti paty. No a teraz mam nove La Sportiva Top Runner, ale zas je to do terenu :wink: Vobec sa mi nepacil vzhlad, ale na nohe mi idealne sedia a podrazka sa mi zda podarena, su aj take lahsie.
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod sobb » sob bře 22, 2008 8:09

Adidas Running tours 2008 .... kdyby to někoho z místních běžců zajímalo :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Ryba » sob bře 22, 2008 8:53

Já (coby původní dotazovač) nakonec koupil tyhle Mizuna
Zkušenosti: lehoučké, pekelně rychlé (svoje standardní tréninkové kolečko, které jsem běhal kolem 14´jsem rázem dal za 12´40"). V terénu kloužou jak cyp - i když byly teda myšlené na asfalt, když je marast. Tlumení celkem jde, ale můj před lety zlomený kotník v nich bolí stejně jak před tím ( a od něj lýtko, koleno...) Ale za tu cenu (Sportissimo poslední pár - za litr) jsem celkem spokojen.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod kmikos » úte dub 8, 2008 21:41

ivan píše:Saucony su vyborne tenisky, mozno trochu menej zname ale myslim si ze o to lepsie...


Taky se přidám, mám Saucony třetí rok - cca 2000km sice už jsou to chudinky ale běhalo se v nich parádně, jinak bych radil ještě ty Mizuna a New Balance.
kmikos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob čer 24, 2006 15:19

Příspěvekod Rujir » úte dub 8, 2008 22:18

Ja som si slubil nove behacie tenisky, ked vydrzim behat aspon dva mesiace. :oops: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Doktor_z_hor » úte dub 8, 2008 22:54

Ryba píše:Já (coby původní dotazovač) nakonec koupil tyhle Mizuna
Zkušenosti: lehoučké, pekelně rychlé (svoje standardní tréninkové kolečko, které jsem běhal kolem 14´jsem rázem dal za 12´40"). V terénu kloužou jak cyp - i když byly teda myšlené na asfalt, když je marast. Tlumení celkem jde, ale můj před lety zlomený kotník v nich bolí stejně jak před tím ( a od něj lýtko, koleno...) Ale za tu cenu (Sportissimo poslední pár - za litr) jsem celkem spokojen.
Jestli máš bolesti, zkus běhací pás - když nastavíš stoupání 2-3°, tak bys měl nohám, respoktive kotníkům dost pomoci a mělo by se to zlepšit . Běhám 50-60km týdně a někdy je cítím i já, ovšem na pásu nebolí nic :) A v marastu bys neměl běhat vůbec...
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mařena » stř dub 9, 2008 7:00

Doktor_z_hor píše:Jestli máš bolesti, zkus běhací pás - když nastavíš stoupání 2-3°, tak bys měl nohám, respoktive kotníkům dost pomoci a mělo by se to zlepšit . Běhám 50-60km týdně a někdy je cítím i já, ovšem na pásu nebolí nic :) A v marastu bys neměl běhat vůbec...

Jestli tím běhacím pásem myslíš pásový dopravník na plocho, tak se obávám, že s tímhle u Ryby (ale ani u mne) neuspěješ...V žádném případě netvrdím, že je to taková blbost jako spinning, pro toho, kdo trénuje a potřebuje ty kilometry naběhat, to asi smysl má, ale my jsme rádi, že můžeme vyrazit ven, i když je marast *
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Bedrich » stř dub 9, 2008 7:32

Mařena píše:
Doktor_z_hor píše:Jestli máš bolesti, zkus běhací pás - když nastavíš stoupání 2-3°, tak bys měl nohám, respoktive kotníkům dost pomoci a mělo by se to zlepšit . Běhám 50-60km týdně a někdy je cítím i já, ovšem na pásu nebolí nic :) A v marastu bys neměl běhat vůbec...

Jestli tím běhacím pásem myslíš pásový dopravník na plocho, tak se obávám, že s tímhle u Ryby (ale ani u mne) neuspěješ...V žádném případě netvrdím, že je to taková blbost jako spinning, pro toho, kdo trénuje a potřebuje ty kilometry naběhat, to asi smysl má, ale my jsme rádi, že můžeme vyrazit ven, i když je marast *


To teda, behani venku nic nenahradi.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Doktor_z_hor » stř dub 9, 2008 20:06

Mařena píše: .......ale my jsme rádi, že můžeme vyrazit ven, i když je marast *
To jsem netušil...s tím marastem * , ale než si zlomit nohu na náledí, tak to radši ten pás. A je určitě plnohodnotný, to vám potvrdí i ultramaratonci.
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ryba » stř dub 9, 2008 20:24

.......ale my jsme rádi, že můžeme vyrazit ven, i když je marast

Taky jak jinak, tohle je OUTDOOR fórum, kua! 8)
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod vašek » čtv dub 10, 2008 14:14

Doktor_z_hor píše: ale než si zlomit nohu na náledí, tak to radši ten pás. A je určitě plnohodnotný, to vám potvrdí i ultramaratonci.


No, než si zlomit nohu je lepší i gaučing :wink: ale pás je trochu rozdílný od běhu, hlavně technika běhu je jiná. Ale taky se hýbeš *

Jinak taky preferuji běh i v marastu - posílíš tím svaly nohou, držení těla i psychickou odolnost :mrgreen: a když je náledí, tak běhám v lese, i když je tam sníh. A v lese je pořád nejlíp.
Teď už je naštěstí jaro, tak zlomení nohy zas tak nehrozí. A navíc běžci mají obecně v důsledku tréninku hodně pevné kosti.

to Ryba: ty mizuno azure mám teď taky, sice v menší slevě :x ale jsou fajn. A zatím jsou i v dobrém stavu (teď naběhám kolem 70km týdně - taky je běh my best hobby :musher: :mrgreen: )
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod Ryba » čtv dub 10, 2008 14:25

70 kilcků za týden? To jste teda satani! To já tak max. 3× týdně na Hády k vysíraču, tj. tak necelý 3 kiláky a 150 výškovejch, pěkně nasurovo na 180 bpm, tam vybliju plíce, nacpu si je zase z5 a klušu domů.

Ale to vám ty botky moc dlouho asi nevydrží, když mají deklarovanou životnost 1000 km, co? Nebo na to pečete a sjíždíte je do naprostého rozpadnutí?
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod vašek » čtv dub 10, 2008 14:49

dík za pochvalu :D , jak jsem psal - běhání je můj milovaný sport a navíc ještě studuji, tak mám dost volného času. Ale jasně, že když běžím třeba 15km, tak musím přizpůsobit rychlost a nesmím plivat plíce. Taky platí, že čím víc naběháš, tím jsou ty plíce větší, že.. *

S tou životností bot je to různé, některé se v lese roztrhají dost brzo, ale tlumení mě osobně vydrží víc jak tisíc km. Záleží i na hmotnosti běžce a terénu. Většinou v botách přestanu běhat, když už cítím že jsou vymlácené a moc netlumí. U těch mizun (tyhle jsou třetí) bych to tipl tak na 1400km pro mě.
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Běhací botky

Příspěvekod Ryba » pon úno 2, 2009 13:48

Po jistém období, kdy kvalita povrchu na mém oblíbeném "běhací" kopci dosáhla tak kvalitní kluzkosti, že se má činnost začala blížit v tomto vláknu doporučovaném běhu na pásu (utíkal jsem jak o život a přitom jsem stál na místě), jsem u p. Baběráda po dlouhém zkoušení (asi 30 minut, připadal jsem si jak ženská) zakoupil
tyhle krosky NB874OR

Sice jsem v nich zatím naběhal asi jen 20 kiláků po sněhu, ale jsem tak nadšen, že to tu musím ventilovat. Výborný záběr, dobře tlumí i na tvrdém, na kamenech nevyvrací kotník, fakt pohoda. Navíc nákup z garáže ve dvoře pro mě má kouzlo dávno ztraceného konce 80. let. :mrgreen:

Pro zájemce upozorňuji, že kvelbík není na Slepé ulici, ale na Vranovské 40. A je dobré nevyrazit tam naslepo, ale zavolat a domluvit se předem. Určitě to stojí za to, p. Baběrád je jednak hodně v pohodě a druhak se v tom fakt vyzná a dokáže při výběru poradit. A jeho ceny asi nepotřebují komentář.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Běhací botky

Příspěvekod multimotyl » pon úno 2, 2009 19:43

Ryba píše:(asi 30 minut, připadal jsem si jak ženská) zakoupil
tyhle krosky NB874OR

Sice jsem v nich zatím naběhal asi jen 20 kiláků po sněhu, ale jsem tak nadšen, že to tu musím ventilovat. Výborný záběr, dobře tlumí i na tvrdém, na kamenech nevyvrací kotník, fakt pohoda.

Bezvadný, dneska jsem něco takového hledal. Ale tenhle model jsem v Ově neviděl.
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Běhací botky

Příspěvekod amadeus » pon úno 2, 2009 23:41

Ryba píše:Poradíte někdo osvědčené běhací botky na asfalt? Normálně běhám v terénu do kopca po hlíně, ale když je marast, tak halt musím po chodníku a to mým stařeckým pantům nedělá dobře...


jako treningovy model muzu doporucit na asfalt New Balance M846WB

Obrázek


pak do terenu
New Balance MT874OR

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Běhací botky

Příspěvekod amadeus » pon úno 2, 2009 23:44

Ryba píše:Po jistém období, kdy kvalita povrchu na mém oblíbeném "běhací" kopci dosáhla tak kvalitní kluzkosti, že se má činnost začala blížit v tomto vláknu doporučovaném běhu na pásu (utíkal jsem jak o život a přitom jsem stál na místě), jsem u p. Baběráda po dlouhém zkoušení (asi 30 minut, připadal jsem si jak ženská) zakoupil
tyhle krosky NB874OR

Sice jsem v nich zatím naběhal asi jen 20 kiláků po sněhu, ale jsem tak nadšen, že to tu musím ventilovat. Výborný záběr, dobře tlumí i na tvrdém, na kamenech nevyvrací kotník, fakt pohoda. Navíc nákup z garáže ve dvoře pro mě má kouzlo dávno ztraceného konce 80. let. :mrgreen:

Pro zájemce upozorňuji, že kvelbík není na Slepé ulici, ale na Vranovské 40. A je dobré nevyrazit tam naslepo, ale zavolat a domluvit se předem. Určitě to stojí za to, p. Baběrád je jednak hodně v pohodě a druhak se v tom fakt vyzná a dokáže při výběru poradit. A jeho ceny asi nepotřebují komentář.


jo a zapomel jsi na malickost, je profesionalnim bezcem, dela jeden maraton za druhym :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Běhací botky

Příspěvekod amigo » úte úno 3, 2009 8:34

kruci ty NB vypadají dobře. já s běháním přestal minulej rok kvůli zrakvenýmu kolenu z juda, ale chci zas. každý ráno před prací - není nic lepšího.

slylšel jsem o nějakých běžeckých botách, do terénu, snad s olejovou tlumící vrstvou, nevíte někdo víc??
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Běhací botky

Příspěvekod Chasi » úte úno 3, 2009 10:06

btw...na 5BV dost propagovali na cross country běhy Salomony viz. zde. Osobně zkušenosti nemám...
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Re: Běhací botky

Příspěvekod agentw4c » úte úno 3, 2009 15:48

se Salomonama je problem, ze ne kazdymu sednou, budu asi brzo schanet nejaky Trial botky, ma nekdo zkusenosti s Trial botkama pro Supinaci
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Re: Běhací botky

Příspěvekod Ryba » úte úno 3, 2009 16:09

Na behej.com mají fčul takovou fičuru, že zadáš, co s tema botama budeš tropit, váhu a došlap a vypadne ti obodovaný pořadí, které boty by ti na to měly vyhovovat. Mi to přišlo celkem vychytané...

Prostě tady
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Běhací botky

Příspěvekod agentw4c » úte úno 3, 2009 20:37

Ryba,
super dik moc, je videt, ze jsem se tam uz dlouho nekouknul.
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Re: Běhací botky

Příspěvekod Trafikant » stř úno 4, 2009 19:56

Ryba: díky za link, v rychlosti jsme to vyplnil a zjistil, že botky co nosím jsou ty, které mi mají vyhovovat - alespoň to potvrzuje to, co si už dlouhou dobu myslím :)
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Běhací botky

Příspěvekod amigo » stř úno 4, 2009 20:44

a já konečně zjistím jaký botky na ty mý plochý hnáty :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Běhací botky

Příspěvekod lara » sob kvě 23, 2009 19:07

paráda! =D> a já konečně zjistím, co koupit bez toho, abych zakládala nové vlákno a žádala o rady! :)
@Ryba: dík!!!! :prayer:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Běhací botky

Příspěvekod ZbynekN » úte pro 15, 2009 12:06

Používáte někdo v zimě na běhání toto? Dnes mi boty ve sněhu při běhání držely, ale až to trochu umrzne, tak bych rád měl jistotu, že se nepřerazím
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Běhací botky

Příspěvekod Volovec » úte pro 15, 2009 13:05

Sakra, tohle vlakno jsem objevil az tedka :-)
Ja jsem si cca pred mesicem u p. Baberada koupil do terenu NewBalance MR749GY a spokojenost.
Ted premyslim nad silnicnima - uvazuju nad nejakyma Mizunama - mam na jedne noze krapet zborcenou klenbu, tak musim vybirat nejake s podporou.
Na hledaci bot na www.behej.com mi to vyplivlo Mizuno Wave Nexus.

to amigo: jestli porad hledas botky, zajed do HavlBrodu k Holasovi do Dolni ulice - meli by tam mit nejakou masinu od Mizuna, co ti poradne promeri nohy - ja jsme si to nechal delat na Sportlifu v Brne a az tam jsme zjistil, ze bych to mohl mit bez fronty a stresu v HavlBrode. Zatim jsme se tam ted na to ale nedostal :-(
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: Běhací botky

Příspěvekod Ryba » úte pro 15, 2009 18:55

Mám Mizuna Wave azury, něco už jsem v nich poskákal. Botky jsou to slušný ALE: Nedá se v nich absolutně běhat v marastu nebo nedejbože po sněhu, protože mají v patě tu odpružovací díru, do té naleze bordel a sníh a udělá to tam bakuli, takže víc kurvuješ, než běžíš a co 50 metrů rýpeš sníh klíčama ven - oprc. To by nebyl tvůj případ, když máš i tereňáky, ale kdyby je třeba někdo zvažoval jako univerzálky - nelze.

A: Jako ofroudy mám NB874 a řekl bych, že jsou podstatně poctivěji udělaný. Třeba futro na patě se mi u těch mizun prokutalo už snad po 50ti kilákách, u NB tak po 200. Ale zase jsou ti Mizuna na silnici samozřejmě podstatně rychlejší. Ale až je zmasakruju, půjdu raději do silnic od NB.

BTW: existuje člověk, kterýmu se líbí současný Asicsy? Ty lesklý? Já teda na parádu moc nejsem a obleču si co mi dají, ale tohodle bych se netknul aňi dvoumetrovým, odizolovaným klackem. Brrrr!
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Běhání