Oblečení na běhani v zimě

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod booze » pát pro 13, 2019 22:05

Potreboval bych poradit nejake zateplene dlouhe bezecke elastaky s vetruodolnym materialem na kolenou a v oblasti zadku a "predku".
Nechci na elastaky kratasy. Doposud jsem nosil kratke elastaky a na to dlouhe, ale jak ted dost fucelo, tak jsem zjistil, ze mladsi uz nebudu a musim to poresit.
Diky
A vseobecne by byla dobra i diskuze o vrstveni pri behani.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod oodoow » pát pro 13, 2019 23:04

Běhací vestu už máš, tak teď se na ten běh ještě potřebuješ obléct a další vlákno bude na botky? :D
Já mám zateplené elasťáky z decathlonu, jsou fakt teplé ale nemají žádný panely, který by byly víc neprofuk a tak.

Kdybych hodně řešil vítr a chtěl utrácet, asi bych koupil něco takového.
Zatím jsem objednal jenom hodně levnou verzi zimních od Sub Sports, tak pak můžu napsat, jak moc to profoukne.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod booze » pát pro 13, 2019 23:19

Presne tak. :mrgreen:
Mel jsem na zimni litani driv spodky od Moira a ty mely vetruodolne panely. Ted jsem se dival, co se dela, a je toho mraky. Takze se potrebuju zoirientovat.
Dival jsem se na Craft, Asics, Montane, Klimatex a i ten Decathlon.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod Stani » sob pro 14, 2019 0:29

Táto zima je už 14. v poradí, čo beháv pravidelne aj počas nej. Objem je max do 5km, max 8km = skôr na udržanie sa v kondícii.

Vrstvenie - do +5C:

telo - Brubeck (tenké bezrukávové triko, perfektné, veľmi príjemný materiál, jedno z mála, kde mi je priliehavosť príjemná) + Craft bežecká bunda Hypervent + čelenka. Ak je príjemne, dávam čelenku do vrecka, ale vždy ju beriem, pre istotu. je to zrádne, po dobehu ak zafúka, môžeš prechladnúť.

nohy - Nike Dryfit elasťáky - ale v tom by ti, ako to tu čítam, bola zima. Nenosím zateplené + slipy Moira + ponožky Moira Shield (starší model, neviem, či je ešte v ponuke)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vrstvenie - do 0C:

telo - Adidas Formotion (tenké triko s dlhým rukávom) + Craft bežecká bunda Hypervent + čiapka obyčajná no name, pletená. Ak je príjemne, tak beriem len tričko s krátkym rukávom Mizuno, ak idem na tempo, tak bezrukávové Brubeck.

nohy - Nike Dryfit elasťáky + slipy Moira + ponožky Moira Shield

Craft bunda má odvetrávané panely a dlhší rukáv, takže ak mi je zo začiatku zima, pretiahnem ich cez ruky. Ak fúka, beriem tenké Craft rukavice - dobre sa do nich utierajú sople :) .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vrstvenie - do -2/-3°C:

telo - Adidas Formation (umelina tenké triko s dlhým rukávom) + na to triko s krátkym rukávom Brubeck + Craft bežecká bunda Hypervent + čiapka obyčajná no name, vlnená + rukavice Craft + pretiahnem cez ne cyklistické.

nohy - Nike Dryfit elasťáky + slipy Moira + ponožky Moira Shield

Ak mi je zo začiatku zima, pretiahnem rukávy bundy cez ruky.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vrstvenie - do -5°C:

telo - Adidas Formation - tenké triko s dlhým rukávom + na to triko s krátkym rukávom Brubeck, alebo Mizuno + Craft bežecká bunda Hypervent + čiapka obyčajná no name, pletená + rukavice Treksport Crest.
Väčšinou beriem aj návleky na ruky ako ďalšiu vrstvu - urobil som si ich odstrihnutím "tela" trička - je to viac variabilné na používanie

nohy - Nike Dryfit elasťáky + boxerky Moira + ponožky hrubšie - gramážou niečo medzi Miora Shield a Progress X-treme, alebo posledne rád nosím vysoké podkolienky na lyžovanie K2, či Salomon.

Ak fúka ostrý studený vietor, beriem na hrdlo šatku - no name - dávam si ju na chvíľu aj cez ústa.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vrstvenie - do -10°C:

telo - Moira - termo triko s dlhým rukávom + na to umelina tenké triko s krátkym rukávom Brubeck + Mizuno s krátkym rukávom+ Craft bežecká bunda Hypervent + čiapka obyčajná no name, pletená + rukavice Snowlife Windstopper + šatka na hrdlo a cez ústa.
Beriem ešte tie návleky na ruky + čelenku na čiapku, aby som mal viac chránené spánky a uši + rukavice s Thinsulate výplňou - bohužiaľ značku už nepoznám

nohy - Nike Dryfit elasťáky + hrubšie boxerky Moira (gramážou asi 2x od modelu Alae Lupuli) + ponožky Progress X-treme, alebo podkolienky K2 do lyžiarok a k nim ešte tenké bežecké. Ak fúka, takže pocitivo je ešte menej, tak beriem vrstvu navyše - odstrihnuté tenké elasťáky. Urobil som si ich z vyslúžilých, niečo ako capri strih, aby som mal vrstvenie aj na kolenách - spodok mi už vrstvia podkolienky.

Vo väčších mrazoch ale veľmi nebehávam. Beh nahrádzam rýchlochôdzou.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moje vybavenie je prispôsobené tomu, že nemám prestoje, kde by som vychladol. Rozbeh priamo z bytu, beh a potom dobeh domov. Ono základom je to - a určite vieš aj sám - aby si sa nenechal vychladnúť, lebo potom sa koleduje o prúser.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod mitau » sob pro 14, 2019 23:52

Me zatim vzdy staci v zime brat pod elastaky boxerky a jine protivetrne zatepleni nepotrebuju, ale s vekem to treba prijde.

Pokud bys chtel hodne utracet, tak Salomon Trail Runner WS. Mam podobne strizene Salomon Fast Wing profoukave a na lidi s dlouhymi nohami jsou boozi - sahaji opravdu az po kotniky. Nekdy jsem videl podobne zepredu neprofoukave elastaky od Columbie (nejvyssi rada) v Sanasportu kolem sedmi stovek, ale to uz asi bude vyprodane.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod booze » sob pro 14, 2019 23:57

Utracet nechci, ale rano do kopce bylo vse OK, pak na kopci jsem mel vercajk jak rampouch. Vyfukovalo hodne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod mike » sob pro 14, 2019 23:59

Tak tvrdy nebo z nej tak kapalo? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod booze » ned pro 15, 2019 0:03

Myslis chlapskou rymu? 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod mike » ned pro 15, 2019 0:41

V tomhle pripade uz radej nemyslim 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod malejjarda » ned pro 15, 2019 17:41

Dají se koupit cyklistické zimní kalhoty bez vložky a jen do pasu. Ale membrána bývá jen vpředu. Ale samotný materiál Roubaix je vcelku větru odolný. Např. něco takového: https://eshop.atexsport.cz/zimni-thermo ... n%C3%AD%5D
Sám tenhle model se šlemi vozím na kole už druhou zimu a nemůžu si stěžovat.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod booze » pon pro 23, 2019 23:06

Navstivil jsem Decathlon a nic mi nesedelo ani ve velikosti XL. :-s
Podzimni elastaky mam z Decathlonu, ale jsou asi 5 let state a sedi mi perfektne. Soucastne modely maji bud kompresni "zony" nebo mam divne nohy, ale ty elastaky nenarvu na sebe.
Dalsi zastavka bude Asics.
Jelikoz se oteplilo, tak ochlazovani elementu neni tak hrozne. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod Stani » pon pro 23, 2019 23:46

Booze, vyskúšaj aj Nike Dri-fit ako som písal. Perfektný strih, nie veľa prešívaní. Veľmi príjemný materiál a určite ich netreba rvať na nohy. Po chvíli ich ani necítiš.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod booze » úte pro 24, 2019 7:26

Diky vyzkousim. Nike Dri-fit mam kratke spodni elastaky. U nich je dost zvlastni, ze jsou vydrene na mezi nohama. To u jinych nemam.
Dneska rano 3°C
Tricko Patagonia kr.rukav capilene cool
Marmot Alpha 60
Decathlon kratke elastaky
Decathlon dlouhe elastaky
Merino ponozky Teko
Bylo mi paradne
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod Stani » úte pro 24, 2019 17:22

Myslím, že Dri-fit má taký na omak hebkejší materiál. Napr. Sportful, či Asics mali taký hrubší a rozhodne mi nebol príjemnejší na telo. Ale to porovnanie je asi 5 rokov dozadu.

3°C, bez čľapavky a bláta sú ideál podmienky na pekný čerstvý beh a tempo beh. Len mi je smutno, že kedysi som v tomto období už behával v snehu, zvlášť takýto beh do kopca je najlepším tréningom intenzívnej vytrvalosti.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod booze » stř pro 25, 2019 19:28

Nike je mezi Asics a Decathlonem. Asics je hebky, ale svy jsou jak motorova pila. Decthlon je hrubsi a svy jsou dobre. Nike je stred a dobre se nosi, ale jak jsem psal ryvhle se prodrou
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod Stani » stř pro 25, 2019 19:39

Mne sa teda nič u elasťákoch Nike Dri-fit neprediera a to v nich behávam už asi piatu sezónu (jeseň/zima/skorá jar) a to pravidelne = 4 behy za týždeň.

Mám aj mohutnejšie stehná, pretože pri dlhších behoch nad 10km, už musím nosiť dlhšie boxerky, aby sa mi pri kraťasoch neprešúchavali vnútorné strany stehien. Takže to trenie mám aj pri dlhých elasťákoch, fakt nič - žiadne predrené miesta.

Musíš mať potom stehná dráhového cyklistu :) .
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod booze » pát led 10, 2020 10:43

Porad jsem nenasel ty spravne zateplene elastaky.

Dal jsem si na par vybehu Nike Dry fit -3°C pri lehkem vetru a pocitove je to lepsi, ale stejne mi porad mrzne zadek.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod aksam » pát led 10, 2020 17:27

V Triexpertu vyprodávají zimní elasťáky od Gore v cenách kolem tisícovky, bral jsem windstopperové primárně na běžky.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod sobb » pát led 10, 2020 21:43

booze: si pořiď zateplenou sukni. Mohla by Ti slušet :ú :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod booze » pát led 10, 2020 21:59

A sodomite by ne me pokrikovali a davali moje fotky do vlakna behny. :ú :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod mike » pát led 10, 2020 22:00

Chtel jsem ti poradit membranove trenky, ale tohle je lepsi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod booze » pát led 10, 2020 22:02

Ted jsem se byl probehnout a dal si pod dlouhe elastaky letni behaci trenyrky. Bylo to dobre.
Takze koupim elastaky a nasiju si tam padakovinu. (Asi)
Moira to driv delala, ale nenasel jsem to.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod sobb » sob led 11, 2020 0:33

Proč Ti vlastně vadí něco (ať už kraťasy nebo sukýnka) na elasťácích?
Chápu, že Ti na kráse asi v tomto případku vůbec nezáleží, ale beru-li to čistě dojmologicky, tak mi chlapi (až na výjimky), přijdou v elasťácích pohledově celkem úchylní a kraťasy to trochu spraví. Na moji neodmítnutelnou žádost i ten můj spoluvýletník začal na podvlíkačky nosit aspoň kraťasy, a je to víc zkousnutelné :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod mike » sob led 11, 2020 0:50

sobb píše:Na moji neodmítnutelnou žádost...

:lol: to si dovedu zive predstavit ;-)

sobb píše:... tak mi chlapi (až na výjimky), přijdou v elasťácích pohledově celkem úchylní

Vsak to je prave ten duvod :twisted: Nechce, aby za nim behaly behny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod sobb » sob led 11, 2020 0:56

mike píše: :lol: to si dovedu zive predstavit ;-)
co já za to můžu, že ti chlapi nemaj vůbec vkus a sebereflexi #-o :mrgreen:

mike píše:Vsak to je prave ten duvod :twisted: Nechce, aby za nim behaly behny ;-)
No jo, ale co za ním běhá teď? Běhouni? :-k :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod mike » sob led 11, 2020 0:59

Vis jiste, ze to chces vedet? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod plva » sob led 2, 2021 18:47

Ahoj, chtěl bych začít s běháním v zimě max do 0°C, terén - menší kopečky (podhůří Jeseníků). Četl jsem různé články o vrstvení, ale pořád trochu plavu v tom vršku.

První vrstva nějaké thermo s dlouhým rukávem.
Druhá vrstva jsem vybral například mikinu od Sensoru:
Tecnostretch
nebo
Merino upper

Tady si už ale nejsem jistý do jakých teplot s tím asi vydržím a jestli to třeba vydrží malý větřík. Jestli třeba nezvolit nějakou větrovku (líbí se mi Craft vent nebo Tilak Aira) a pod to tenčí druhou vrstvu podle teploty.

Budu vděčný za rady.
plva
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 2, 2021 18:25

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod Mawenzi » ned led 3, 2021 8:43

plva
merino urcite ne, vic drzi vlhkost a taky nebude moc neprofukavy. Na beh podle me neni uplne nejvhodnejsi, a technostrech nemusi byt uplne vetruodolnej... nevim, zda by pro tebe nebyla mozna lepsi nejaka vetrovka / softshellka, ktera profoukne min a pri behu se asi zahrejes dostatecne. Jak pises, mozna varianta dlouhe termo + vetrovka a pro pripad potreby tensi mezivrstva mi prijde jako rozumnejsi volba. Navic ty vetrovky jsou vetsinou maly ze je das v pohode do kapsy.

technostrech nejaky vetrik zvladne, ale ne tak dobre jako vetrovka.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod plva » ned led 3, 2021 15:34

Díky moc, vyzkouším to a dám vědět.
plva
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 2, 2021 18:25

Re: Oblečení na běhani v zimě

Příspěvekod milarepa » ned bře 14, 2021 16:28

v létě jsem si v akci v Triexpertu ¨za super cenu pořídil Montane Thermal na zimní výběhy, a nemůžu si je vynachválit, běhám v nich tak od 0, nebo větrných a mokrých +3 do zatím -10, za všech povětrnostních podmínek, neprofouknou, je v nich teplotní komfort, skvěle větrají, drobnějsí dešt nebo morký sníh též zvládají, můžu je doporučit, stejně jako všechny jiné věci od Montane :-)

https://www.triexpert.cz/produkt/573-panske-bezecke-leginy-montane-trail-series-thermal-tights
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01


Zpět na Běhání