Běháte se sluchátkama?

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod Connor10 » pon lis 21, 2016 10:41

Ahoj, jak název napovídá, zajímá mě jestli běháte s poslechem muziky či ne. Pokud ano jaká muzika vás povzbuzuje? A jaký sluchátka vám vyhovujou. Potřebuju inspiraci. Já si neumím bez muziky běh představit, proto sháním jak muziku tak sluchátka. Díky za všechny rady
Connor10
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 13, 2016 12:27

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod musashi » pon lis 21, 2016 10:48

S hudbou je pro me behani daleko prijemnejsi. Navic u me opravdu funguje snazsi udrzovani tempa skrze hudbu (napr. ve Spotify bezim chvili tempem, ktere chci drzet a on mi namicha hudbu, ktera tomu tempu odpovida), ale to asi nemusi fungovat na kazdeho.
Na behani pouzivam sluchatka Plantronics BackBeat Fit ... lehka, pohodlna, se solidni vydrzi. Hudebne jsou samozrejme jinde nez moje bezna sluchatka (Bose QC35), ale to pri danem ucelu neni zase takovy problem.
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod Chmeld4 » pon lis 21, 2016 13:11

Moc mě baví lekat běžce na cykloturistickejch cestách, když je dojedu na kole a oni o mě díky sluchátkum nevědí. :smt077
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod grco » pon lis 21, 2016 13:13

Jo, to je zas demencia dnesnej doby, furt sluchatka vsetci. Tak jak nenosim sluchatka v aute, tak ich nenosim ani na kole, ani pri behani, ani na lyzich...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod JohnyFK » pon lis 21, 2016 13:21

Já moc často hudbu při běhání neposlouchám, ale když už, tak používám jen jedno sluchátko, abych měl stále přehled co se děje.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod booze » pon lis 21, 2016 20:06

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod mike » pon lis 21, 2016 21:06

grco píše:Tak jak nenosim sluchatka v aute, tak ich nenosim ani na kole, ani pri behani, ani na lyzich...

Ani kdyz jedes na kole v obyvaku? :twisted:

Mne to taky prijde ujete. Sluch je docela dulezity smysl, clovek to moc nevnima, ale dost se podle nej orientuje. Na lyzich mi treba vadila prilba, protoze jsem najednou poradne neslysel lyzare za mnou. Kdyz mi jednou o vikendu zalehlo ucho, malem mne prejel cyklista, protoze jsem ho za sebou slysel jednim uchem a povedome uhybal na druhou stranu, kde mne chtel predjet. Atd.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod Stani » pon lis 21, 2016 22:04

To je skutočne taká hovadina tie sluchátka pri behu. Košický maratón to mal dokonca v sprievodnom manuály, že je to zakázané a aj tak ich tam mali plno (cca 3 ročníky dozadu). Ako blbečkovia.

Na behu nie je nič krajšie ako vlastný dych, hlavne počujem, čo sa okolo mňa deje. Nechápem ako si mám hudbou udávať tempo. Akože si pustím death metal, idem nadoraz do nepríčetna a v závere, keď teda ešte žijem, tak si pustím chill out? :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod Simi » pon lis 21, 2016 22:33

Taky rad beham s muzikou ve sluchatkach. Nedrzim krok uplne podle muziky, ale tempo obvykle prizpusobim. Mam urcitou skupinu interpretu a alb, pri kterych se mi dobre beha bud pomalejsim nebo i rychlejsim tempem.

Na druhou stranu jak tu nekdo zminoval cyklisty, tak u nich nechapu sluchatka v provozu. To jsou podle me darci organu. ;) Kdyz jezdim do prace na kole, tak jich vidim nekolik denne.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod mitau » úte lis 22, 2016 0:03

Vždy záleží na rozumném použití. Na závodě nebo na rušné cyklostezce jsou sluchátka ignorantství vůči okolí, v klidných místech ale podle mě nevadí. Osobně raději běhám bez sluchátek, ale čas od času si je z nudy vezmu a až tak moc nevadí (nejlacinější špunty jaké existují, na běh to stačí a kvalitnější zvuk bych asi stejně až tak nevnímal).

Hudbu poslouchám jen občas na volných bězích, kde běžím tempo podle aktuální nálady. Co se týče efektu na běh, tak s hudbou většinou méně zpomaluji v kopcích, takže nějaký efekt to má. Na druhou stranu kdybych se na tempo soustředědil, tak to dokážu i bez hudby.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod datel21 » čtv lis 24, 2016 14:21

Na kolo bych si je taky nikdy nevzal přijde mi to jako sebevražda. Ty co jezdí na kole vědí jak páni řidiči totálně cyklisty ignorují a nešlyšet jestli za vámi jede auto je opravdu nepřijemné. Kort když hodně z nich vás ani neobjede když je volná silnice a jedou vám 2 cm od řídítek. Na běhání bych si to uměl představit v případě, že běháte někde v lese mimo silnice a civilizaci. A na lyže se přiznám že jsem je taky používal, ale měl jsem jenom jedno. Na lyžích mi to nepřijde tak potřeba mít sluch, protože slyšíte většinou vítr a nebo vlastní lyže a dozadu moc slyšet není. Samozřejmě záleží na počtu lidí na sjedzdovce.
datel21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv lis 24, 2016 14:03

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod vonkreuz » čtv lis 24, 2016 14:57

datel21 píše:Na kolo bych si je taky nikdy nevzal přijde mi to jako sebevražda. Ty co jezdí na kole vědí jak páni řidiči totálně cyklisty ignorují a nešlyšet jestli za vámi jede auto je opravdu nepřijemné. Kort když hodně z nich vás ani neobjede když je volná silnice a jedou vám 2 cm od řídítek.
Čas na flejm? :twisted: Spíše mám dojem, že cyklisté si sebou neberou rozum a nechávají ho doma ve skříni, aby se jim moc neopotřeboval... :-({|= Ignorování červených na semaforech, náhle a nečekané změny směru, jízda v chumlu přes celý pruh, jízda po silnici ačkoliv souběžně je postavená cyklostezka... :vom:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod Lipon » čtv lis 24, 2016 21:59

Muziku při běhu taky neposlouchám. Zkoušel jsem a zjistil jsem, že po pár minutách ji stejně nevnímám. Nechávám v uchu jenom jedno sluchátko kvůli pokynům při intervalovém běhu a když mi to pípne, že jsem přešvihl tepovou
Mám in-ear, co drží dobře v uchu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod datel21 » pát lis 25, 2016 10:45

Ne vůbec nechci nadávat na řidiče ani obhajovat cyklisty. Mezi oběma tábory jsou blbci, ale já osobně mám víc horších zkušeností s řidiči. Bohužel v oblasti kde bydlím není moc cyklostezek, takže když jedu někam na kole tak musím po silnici a už několikrát se mi stalo že na křižovat když jsem byl na hlavní silnici tak řidič na vedlejší se na mě koukne a v klidu se rozjede. Je možně, že v podvědomí prostě se soustředí na větší objekty než je cyklista, ale stejně mu to nedává právo mi vjet do cesty.
datel21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv lis 24, 2016 14:03

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod Connor10 » úte lis 29, 2016 10:42

Stani píše:To je skutočne taká hovadina tie sluchátka pri behu. Košický maratón to mal dokonca v sprievodnom manuály, že je to zakázané a aj tak ich tam mali plno (cca 3 ročníky dozadu). Ako blbečkovia.

Na behu nie je nič krajšie ako vlastný dych, hlavne počujem, čo sa okolo mňa deje. Nechápem ako si mám hudbou udávať tempo. Akože si pustím death metal, idem nadoraz do nepríčetna a v závere, keď teda ešte žijem, tak si pustím chill out? :)



Ano hudbou si udáváš tempo. Pokud si člověk dokáže vybrat správnou muziku tak to má vliv i na výkony. Aspoň u mě to tak fakt je.
Connor10
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 13, 2016 12:27

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod Connor10 » úte lis 29, 2016 10:43

@musashi Děkuju ti za aspoň jeden inteligentní příspěvek v téhle diskuzi. Na to spotify kouknu to zní zajímavě. Ty sluchátka vypadají sice pěkně, ale docela mimo moji cenovou hranici kolik chci do sluchátek investovat.
Connor10
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 13, 2016 12:27

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod Connor10 » pát pro 2, 2016 10:41

@musashi To jsem zapoměl dodat cenově tak max do 1500,-.
Connor10
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 13, 2016 12:27

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod Connor10 » pon pro 12, 2016 11:12

Rozhoduju se momentálně mezi těmahle: https://www.alza.cz/samsung-level-activ ... d=18859897 nebo https://www.alza.cz/lamax-beat-prime-p- ... d=18859897 . Nemáte zkušenosti s nějakýma z nich? Díky
Connor10
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 13, 2016 12:27

Re: Běháte se sluchátkama?

Příspěvekod OtaDrevikovsky » pon led 30, 2017 10:37

čus, vybral jsi nakonec ty lamaxy?? Nebo ty samsungy?
Naposledy upravil mike dne pon led 30, 2017 16:20, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
OtaDrevikovsky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 22, 2016 13:13


Zpět na Běhání