Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Strava u běhu

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Strava u běhu

Příspěvekod kacule » úte črc 9, 2019 13:54

Ahoj, trápí mě problém neustálého hladu.
Běhám rekreačně, cca 5 - 8 km obden dle chuti, pomalým tempem. Prokládám to chůzí (denně cca 8 - 16 km) a o víkendech (ne všech) horskou turistikou. Spím dost, cca 8 hodin denně. Snažím se jíst vyváženě a zdravě, zeleninu+ovoce, hodně bílkovin, dostatek sacharidů, tuků střídmě. Jenže i když si myslím, že to mám poskládané dobře, mám neustále hlad. Vždy po jídle mám ještě hlad, či chuť na sladké, to v období neběhání vůbec nemívám. Mohu se zeptat, jak cca máte poskládaný jídelníček vy, co trénujete podobně, nebo i víc? Nechci kvůli běhání přibrat :D
kacule
nováček
nováček

Re: Strava u běhu

Příspěvekod mike » úte črc 9, 2019 16:13

To je nejaka provokace? :twisted:

Mozna napis, kolik meris a vazis a kolik ti asi je. Jestli mas furt hlad, tak telo asi potrebuje energii. Timhle zpusobem naberes svaly a na tom neni nic spatneho, naopak :)
mike
Moderátor
Moderátor

Re: Strava u běhu

Příspěvekod Stani » úte črc 9, 2019 16:48

Behávam pravidelne - toto leto v auguste to bude presne 15 rokov - a pocit hladu som mal len v prípade, že som zvýšil objemy, resp. tempo, ale skôr tie objemy. Chvílku trvalo, kým sa nastavil aj metabolizmus, ale to bolo len v začiatkoch behávania.

5-8 km na deň, aj keby len každý druhý deň, je slušný základ pre rekre beh. Jedálniček máš dobrý, je to klasika, pridal by som mäso - kuracie.

Proste to zhrniem do jednej vety - nacpi sa konečne do sýtosti :D . Zjavne máš výdaj vyšší ako príjem, i keď nepíšeš svoje telesné parametre, či si pomerne začínajúci bežec, alebo už máš niečo odbehnuté.
Stani
nadšenec
nadšenec

Zpět na Běhání