Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » ned srp 30, 2015 17:02

presne praskla latka a praskla pata ma cca 100 kg. 3x uplne stejne jak salewy, tak ls
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod šíp » ned srp 30, 2015 17:37

scinkk píše:Neoprenove ponozky jsem jednu dobu zvazoval, ale je celkem problem sehnat tak tenke, aby byly pohodlne a se vesli do bot ktere clovek, ma i kdyz kvuli trekovym ponozkam clovek kupuje vetsi boty. Vetsina tech ponozek se vyrabi pro vodaky ne pro turisty :)

Zkus se podívat po ponožkách Agama, třeba tyhle jsou opravdu tenké. Tak jako u jiných výrobků /např. není PWS jako PWS/, i zde platí, že byť se jeví stejná deklarovaná tloušťka neoprenu, není to srovnatelné. Třeba agamácký 3mm neopren je subjektivně tenčí než neopren jiných značek. Případně mrkni na tyto Hika, jsou opravdu dost tenké /0,5 mm/. Navíc nemají zdrsněnou podrážku, spíše se tedy vlezeš do normálních bot.

scinkk píše:Neoprenove ponozky hodne lidi nosi hlavne kvuli brodeni potoku, coz treba u nas neni potreba pokud se v tom clovek nevyziva, ale jsou lokality, kde to jinak nejde.

Já měla hrubší neoprenové ponožky s podrážkou s sebou na Islandu a rozhodně nelituji, tamní ledovcová voda byla dost ledová. Ale to je jen krajní užití.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » ned srp 30, 2015 19:55

Diky. Sice jsem od te myslenky upustil, ale mozna ty hiko za ty prachy preci jen zkusim na experimenty do mokryho studeneho podzimu.

Ja jsem kupoval jedny z Hiko, byly psany jako 2mm ale prisly mi 3mm, tak jsem tam volal, ze pry to tak presne nelze rozlisit, respketive maji ruzne dodovaky z Ciny, tak jsem je vratil, pac to jsem se do bot nevesel.
Ale ty 0,5mm bych mohl zkusit, mozna je tehdy nemeli.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod šíp » ned srp 30, 2015 20:03

To je i moje zkusenost, Hiko mi prijdou i pri stejne deklarovane tloustce silnejsi, kdezto Agama zase tenci.
Ten 0,5 mm neopren je opravdu tenky material. Moc vyrobcu jej nedela, vim pouze o Hiko. Bonusem je, ze se ani na omak nejevi jako klasicky neopren.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » ned srp 30, 2015 20:51

Je pak taky otazka, zda ten 0,5mm neopren bude fungovat stejne dobre jako 3mm, ja s neoprenem zadnou zkusenost nemam.
Tusim, ze na tom foru lidi, co ty ponozky nosi, vetsinou psali o nejakem 1 mm max 2
Bych to teoreticky vyuzil nejake podzimni dny, kdy je vydatna rosa a ta rosa kolikrat zustane na trave i pul dne ci cely a to uz pak byva i v merino ponozkach zima, kdyz to clovek kazdou chvili znovu namoci.
Ale jak jsem psal, to je jen celkem mala cast roku a spis vemu membranove kotnikace. Nebo na jare, kdyz se jeste vali zbytky tajiciho snehu.
V tomhle by byla trochu variabilita, ze bych je mel v batohu a kdyby se to jevilo jako nutne (rosa ci snih), nazul bych neopren a dochodil to v nem :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod šíp » ned srp 30, 2015 21:06

0,5 mm neoprenové ponožky nemám, to se mi zdá fakt málo. Ponožky do neoprenových bot do lodi nosím kvůli tepelnému komfortu, takže mám silnější. Ale vlastním z 0,5 mm neoprenu jak triko, tak kalhoty, a zároveň mám 3 mm neoprenovou bundu, mohu tedy porovnávat. Nejde jen o to, že 0,5 mm je slabší, on se i na omak jeví méně nepříjemný, jako silnější neopren. Ponožky by tedy na Tebou deklarované účely mohly sloužit, i když si stále myslím, že jen masochista by dobrovolně nosil neopren mimo situace, kdy je opravdu potřeba.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » pon kvě 23, 2016 17:36

Nema nekdo zkusenosti s ASICS GEL-FujiTrabuco 4. Hledam nahradu za Merrell Mix Master. Driv jsem mel Asics Lahar, ktere byly hodne dobre.
Nebo nejake jine navrhy?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon kvě 23, 2016 19:28

@booze: No, podle mě to úplně jiná bota, než Merrel Mix Master. Měl jsem Merrell Mix Master 2 a ten měl malej drop, myslim 4mm a byl lehkej a obratnej, tohle mi přijde spíš jako těžší bota s větším tlumením a drop tam píšou 10mm, takže pro mě by to aspoň pro mě byl dost nezvyk.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon kvě 23, 2016 21:45

Co to je drop? O kolik se podrazka pri tlumeni proslapne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » pon kvě 23, 2016 22:15

Měl jsem dvoje Mix Master 2 a bohužel se i ty druhé už začínají rozpadat (vždy je to stejné - potrhané síťovina na vnitřní straně bříška za palcem a postupně ten vršek ve špičce přestává držet nohu na místě až vznikají otlaky (asi od okraje boty) v okolí roztrhané části). Najít náhradu za rozumný peníz je problém - budu rád za jakýkoli tip.

Teď k otázce - Fujitrabuco budou asi podobné Laharům, možná s ještě trošku měkčím tlumením. S Mix Mastery bych je spíš nesrovnával - oproti nim je to celkově robustnější bota. Pokud ale nejsi běžec nebo nejsi na drop a váhu bot háklivý, tak na turistiku můžou posloužit dobře (i když já bych si je nekoupil).

drop = rozdíl jak vysoko od země je pata a špička (většinou se to měří nezatížené, takže když pak člověk v botě stojí, tak ten rozdíl nemusí být tak velký)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod deu » úte kvě 24, 2016 9:18

mike píše:Co to je drop? O kolik se podrazka pri tlumeni proslapne?

Drop je rozdíl pata - špička.Můžeš mít drop 3-9mm u minimalistických bot(Inov8) ale taky 0mm drop u tlumených bot(Altra).Prošlápnutí záleží na materiálu mezipodešve a jeho tlouštce.Osobně jsem pro chození s batohem kvůli svojí váze přes 80kg upustil od šlupek Inov8 s 3mm a 6mm dropem a nyní pošilhávám po více tlumených botách(drop až tak neřeším).U běhu je to asi jedno,člověk víc běhá přes špičku,ale u turistiky už to je hodně znát a nohy jsou u bot s tenkou mezipodešví více unavené.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » úte kvě 24, 2016 10:00

@ oodoow mas pravdu je to vic. Lahary maji drop 8mm a byly fajn jak na behani, tak na chozeni. V Merellech se dobre behalo po lesnich cestach, ale pri delsi chuzi (40km) jsem citil kotniky.
@mitau mas pravdu je to uz moc robustni, tak na ne kaslu, ale ted nevim, co mam koupit. :roll: Strasne se mi nechce nekam do obchodu. Mel jsem pujcene nejake inov8 a u nich mi nesedi spicka. Citim spojeni latky s gumou nad nehty.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte kvě 24, 2016 11:23

@mitau: Mě naopak celkem svou bytelností překvapily, sice už je mám taky na výslužbě a občasný běhy u rodičů ale jinak mi ty Mix Master 2 vydržely celou GR20 na Korsice, kde jsem si v nich liboval a pak ještě Pražskou a další stovky. Kdyby nebyly tak marný v čemkoli měkkém, jako sníh a bláto, koupil bych si další, protože za sucha na Korsice držely jak přibité i s velkým batohem.

@booze: No, můžu ti napsat, co za boty nosím, ale stejně by sis to měl vyzkoušet, u inov8 mi taky špička dvakrát nesedla.
Mám
- Helios SR a Bushido od LaSportiva (Helios je víc měkčí a má výraznější vzorek, takže je vícedo měkkých povrchů, Bushido je spíš na kamení)
- Mizuno Evo Ferus (hodně minimalistická, ale fajn bota, nevydrží ale tolik, už mi je spravoval švec)
- Nike Wildhorse - Ty by ti mohly vyhovovat, mívají je ve sportissimu za slušnou cenu, jen bacha verze Wildhorse 3 je už mnohem víc tlumená bota. Nike má ještě model Tera Kiger, na který jsou taky hodně dobré ohlasy,mají menší drop, jsou obratnější, lehčí a dražší.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » úte kvě 24, 2016 11:43

ted se jeste divam na la sportivy anakondy, na chozeni je super ta pata, ze podrzi v trenu a pokud opet zacnu behat (jako ze urcite chci, jen doktor vysira), tak po 10km by mi asi upadla moje pata.
Napsal jsem do csc, kde jeste meli merelly, ale nevim jake cisla.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » pon čer 6, 2016 20:59

Nakonec jsem koupil Asics Gel Fuji Attack 4 a po cca 100km se trosku roztahly. Sedi porad dobre, ale mohl jsem si vzit klidne o pul cisla mensi. 10mm drop jde celkem citit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř čer 8, 2016 19:42

Potrebuju nizke boty. Ano, ja :)

O co mi jde: rekl jsem si, ze chodit kazdou nedeli 30 - 40 km nestaci a chtelo by se to hybat pravidelneji, idealne kazdy den. Chci zkusit denne chodit 5 - 10 km, co to udela. Prochazky beznym tempem (5 - 6 km/h) na kraji Prahy a kousek za ni, takze lehky teren, aspon z pulky asfalt (nez se dostanu z mesta) a jinak polni/lesni cesty a stezky. Nic narocneho a chodit tohle v pohorkach by byl overkill. Zatim chodim ve starych Meindl Laredo, ktere jsou uz hodne jete a za chvili asi budou mit diru v podrazce. Koupim nove, ale ty mam spis do mesta a na tohle mi nejprijdou uplne idealni. Prece jen se v nich v lete docela poti noha, zvlast kdyz nosim normalni tenke ponozky.

Takze by se mi hodily tipy, po cem se kouknout. Mam neco pres 90 kilo a jsem zvykly na pevnejsi odpruzene boty. Nejspis mam lehce zborcenou pricnou klenbu a nerad bych, aby se to zhorsilo. Podrazky seslapavam vic z vnejsi strany, na patach je rozdil velky. S patama jsem driv mival problemy pri chuzi na tvrdem povrchu, ktere se spravily, az kdyz jsem zacal chodit v dobre odpruzenych pohorkach (Hanwag Alasky). Byl bych nerad, kdyby se vratily. Bylo by fajn, kdyby boty vydrzely aspon rok, idealne dva, tj. odhadem 1500 - 2000 km (mozna mam velke oci, ale to nevadi, kdyz tak vydrzi dyl).

Co ponozky? Ma na tohle cenu nosit tenci trekove nebo staci normalni?

(predem vylucuju Keeny, Merelly a podobne ohavnosti ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » stř čer 8, 2016 20:52

Asics z rady pronation. :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř čer 8, 2016 20:56

Ktere konkretne a kde je u nas vyzkousim?

Jak to funguje? Maji odolnejsi smes na vnejsi strane?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » stř čer 8, 2016 21:05

Cumulus 17 bota je tvarovana na pronanci. Podrzi te tvarove. Ve Sterboholich je prodejna.

Spis to chce chodit temer bosy a ono si to po roce sedne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » stř čer 8, 2016 21:07

Jo a maji pristroj (scanner), ktery ti zmeri velikost nohy a jakou mas "vadu".
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » stř čer 8, 2016 21:11

Pokud budes pres rok trenovat v teniskach, pak budes dost prekvapeny v Alpach. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř čer 8, 2016 21:17

booze píše:Ve Sterboholich je prodejna.

Myslis ten outlet? Nasel jsem to, ale je to vubec v Praze? :? V tehle casti jsem asi nikdy nebyl... nemam Prahu 4 rad.

booze píše:Jo a maji pristroj (scanner), ktery ti zmeri velikost nohy a jakou mas "vadu".

Tohle by asi nebylo spatne. Maji ho v tom outletu?

booze píše:Pokud budes pres rok trenovat v teniskach, pak budes dost prekvapeny v Alpach.

Cim? Nemam v umyslu neco menit, porad chci o vikendu chodit tech 30 - 40 km v pohorkach v kuse. Tohle ma byt navic, abych se hybal i pres tyden.

booze píše:Spis to chce chodit temer bosy a ono si to po roce sedne.

Neprijde mi jako dobry napad delat nekolik experimentu zaroven ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » stř čer 8, 2016 21:28

mike píše:Myslis ten outlet? Nasel jsem to, ale je to vubec v Praze?

Moc otazek :(( Nevim jestli to je outlet. V Praze znam jen to namesti s tou sochou. :mrgreen:
mike píše:Tohle by asi nebylo spatne. Maji ho v tom outletu?

Driv tam byl cca 3 roky zpet.
mike píše:Cim?

Minimalne posilene kotniky.
mike píše:Neprijde mi jako dobry napad delat nekolik experimentu zaroven

Tak se postupem casu k tomu dopracujes. :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř čer 8, 2016 21:32

booze píše:V Praze znam jen to namesti s tou sochou.

V Praze je nejake namesti se sochou? :-k

booze píše:Minimalne posilene kotniky.

To by mi asi nevadilo ;-) Nejake negativni?

booze píše:Tak se postupem casu k tomu dopracujes.

To nevim, vis prece, kolik mi je ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » stř čer 8, 2016 21:44

mike píše: Nejake negativni?

Je to fet. Nohy si zvyknou, zrychlis. Pri prechodu na tenisky jsem si niceho negativniho nevsiml. Obcas me nesedi noha v mestskych Asolach, ale to je spis tim, ze ja nesedim mestu.
mike píše:To nevim, vis prece, kolik mi je

To nevim, je mi to sumak a pokud porad chodis, tak nohy mas dobre a na veku nezalezi.Jen je moc nehyckat!
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř čer 8, 2016 21:54

Mluvi z tebe mladi, ale taky jsem to pred 10 lety videl podobne ;-) Bohuzel to neni tak docela pravda, uz to zacina byt znat. Telo se s vekem meni a neni to k lepsimu.

Jinak endorfiny samozrejme funguji, taky uz jsem na tech nedelnich vyletech zavisly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » stř čer 8, 2016 22:01

pravidelnym posilovanim cehokoliv muzes dosahnout lepsich vysledku v kazdem veku. Kdyz vidim opravdu stare lidi, jak jim pohyb pomaha, tak nechapu mlade, kteri se pohybu aktivne vyhybaji. Nemyslim tebe.
Na breceni jsem tady ja, tak nebrec ze ses stary. :wink: Lepsi stary a zdravy, nez mlady a doyebany.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř čer 8, 2016 22:09

Nebrecim, konstatuju ;-)

Jinak souhlas a to je presne ten duvod, proc jsem s timhle prisel. Protoze si dobre vzpominam, kdy jsem se za posledni roky citil nejlip. Kdyz jsem rozchazel zlomeny kotnik. Kazdy den hodinu az dve o berlich a po par tydnech jsem se citil fakt skvele. Pravda, s berlema je to vetsi zahul, nez jen chozeni, ale aspon neco.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » stř čer 8, 2016 22:16

pohybovy aparat se nejlip leci pohybem. 8)
takze veskere "berlicky" jsou z meho hlediska zbytecne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř čer 8, 2016 22:19

Chces to vysvetlit panu profesorovi, co mi prikazal pevnou ortezu a berle? ;-) Po dvou mesicich v sadre to neni tak snadne, zvlast kdyz vek zacina ctyrkou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Běhání