Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod prky » úte čer 14, 2016 0:47

Miku, ja mam Salomon Speedcross Vario a jsem spokojenej. Hodne prodysny, podrazka neklouze a maj podporu pod patou (az jsem si na ni musel chvili zvykat). Snad jenom ve spicce by mohly byt trochu sirsi, ale to je o personalni preferenci. Mam 75kg, ale pouzivam je i s 10-15kg batohem a podrazka drzi.
prky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon kvě 19, 2014 21:12

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte čer 14, 2016 2:06

deu píše:Diagnostikováno jako patní ostruha.Velmi nepříjemný pocit.

Mel jsem na to jednou nabeh, ale tak zle to ted zdaleka neni. Myslim, ze za to opravdu mohl ten pitomy kaminek, za par dni se uvidi. Hlavne tam neni typicky priznak, bolest po stisku stredu chodidla z boku.

Stani píše:Klasický prípad preťaženia a ešte v kombinácii zlej obuvi je plantárna fascitída.

Jj, viz vyse, docela neprijemne. Zanet slachy pod patou, bolelo to dlouho a nez jsem to vzdycky rozhybal, tak jsem par km kulhal. Zbavil jsem se toho na horach, jel jsem tam s tim a nekde jsem to tam nechal :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte čer 14, 2016 2:13

@oodoow: no, v podstate to, co ty a ostatni pises ;-) Ono to fakt neni moc, ale jestli mi to vydrzi, tak to muze znamenat zdvojnasobeni rocni davky kilometru. A je to denne, takze se pripadna poskozeni tela nemusi stihat opravit. Takze bych jim spis rad predesel. Na ponozky se ptam proto, ze jestli budu nosit silnejsi, tak uz to na ne chce kupovat boty.

@prky: diky, po nejakych Solomonech urcite kouknu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re:

Příspěvekod deu » úte čer 14, 2016 7:31

scinkk píše:Deu: kde budou altry v Praze??? inak pro širokou spicku mam v merku nike wildhorse3 ale nějak už teď nejsou u nás k sehnání abych je zkusil.

Botky by měli být v omezené nabídce v Albie Praha,někdy teď se tam chystám,je to malej cyklokrámek a majitel je bral na zkoušku.Jinak po Nike Wildhorse jsem pošilhával taky,mimo jiné i protože se dělají i v GTX verzi,ale jak říkáš nikde nejsou.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Sirkka » úte čer 14, 2016 7:34

Kromě Triexpertu je ještě Top4Running, mají tam Salomony, Nike... Na Salomony pozor. Asi záleží kus od kusu. U těch mých byla podrážka to první, co odešlo. Typ už nevím.

S patou uvidíš, šutr bolí pár dní. Ty cvičení, co popisoval Stani jsou dobrá. Hlavně malíčky má většina lidí zakrněné. Od fyzio mám ještě chození a stání na oblázcích.
Na cvičení nohou se prodávají takové malé měkké míčky (moc to nestojí), chytit to prsty u nohou je někdy boj :-D
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod aksam » úte čer 14, 2016 8:18

Nike Wildhorse 3 mají 3 velikosti na eshopu sportisima, mají tam EU 43, 45,5 a 47. Zrovna včera jsem 47 posílal zpět, potřebuji o půl čísla větší, ale už mají jen tohle.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte čer 14, 2016 17:16

Hmm, vypada to, ze uz budu muset jit do obchodu a neco vyzkouset... :-k Diky vsem za odpovedi :)

(nevite nekdo, jak se zbavit nechuti k nakupovani? ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » úte čer 14, 2016 17:55

deu: prima, tak to tam zajdu :)

oodoow: hm mas pravdu, reakce na olympus 2.0 nejsou zrovna pozitivni. Zkusim juknout aspon na starsi model a lone peak.

@aksam: jj vim, i za peknou cenu, ale nemaj me cislo. A normalne mas 47 nebo si aspon zkusil mensi?

Dneska jsem zkousel dalsi botky, ktere by mely mit sirsi spicku. Sel jsem hlavne zkusit NB leaderville v3, bohuzel se tvari, ze jsou na me stale uzke, stejne tak dalsi NB.
Prekvapive siroce se tvari salomon mantra 3, zatim enchavam v zaloze :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod aksam » úte čer 14, 2016 18:22

Zkusil jsem, protože mají stélku 305mm, já mám chodidlo 300mm, takže u tohohle typu bot beru 310mm, prostě chce to o kousek větší.

Na altry si udělej výlet do Litomyšle, prodejna peaksport, mají i eshop jen na altru, altrashop.cz
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » čtv čer 16, 2016 6:02

Salomon Mantra 3 - široké, ale na mě moc široká střední část a celkově mi v tom chodidlo celkem plavalo
Inov-8 TerraClaw 250 - taky mi přišly celkem široké (a taky ne jen ve špičce)

PS: offtopic - Nemáte někdo zkušenosti s La Sportiva Vertical K? Láká mě výhodná cena (jinak bych dal přednost minimálně Heliosům a místo nich možná ozkoušeným Trailroc 245)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv čer 16, 2016 7:53

@mitau: Vertical K jsem zkoušel kdysi v Hudy, měli posledních pár velikostí a všechny mi byly děsně malý, i když jestli si to dobře pamatuju, tak to byly velikosti, který jinak nosím. Jinak se mi ta bota celkem pozdávala.
Teď už se u nás myslím neprodává a bez vyzkoušení bych je nekupoval.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » čtv čer 16, 2016 19:57

Tak jsem zjistil, ze nike by mi mely sedet o pul cisla vetsi nez normalne nosim, takze jsem objednal z toho sportisima, takze uvidim, zkousel jsem botu pegasus a nebyla spatna, ty wildhorse by mely mit spicku sirsi, tak jsem zvedav.

Dneska jsem se zasel podivat na Altry, na model olympus 1.5 a lone peak 2.0.
Olympus by na chozeni nebyly (aspon pro me), 32 mm pod celym chodidlem je uz fakt moc :) Kvuli tomu to ma kolebku, coz je asi dobre pro beh, ale ne na chozeni. Sirka v prstech je dobra, ale cekova sirka uz je na me asi moc. Navic po stranach je hodne mekka, takze kdyz se clovek postavi bokem na hranu podesve, cloveku v podstate vyjede cele noha mimo botu. Na to si par lidi v recenzich stezovalo.

Lone peak uz je mi mnohem sympatictejsi, sirka spicky prijemna, i prsty v nich jdou trochu roztahnout :) Odpruzeni tak akorat. Pouze si opet nejsem jist, zda na me nejsou uz moc siroke i ve stredu a kolem paty, to bych musel jeste poradne prozkoumat, ale spis vyhovuje. I tahle ma trochu kolebku, ale to by se snad dalo. Kazdopadne to je botka, kterou bych drive ci pozdeji rad otestoval v terenu :)

Timto bych tu chtel jeste pochvalit obchudek albie.cz. Prijemne a pohodove stravene zkouseni bot :)

Salomon Mantra 3 - široké, ale na mě moc široká střední část a celkově mi v tom chodidlo celkem plavalo

Hm mozne to je, ja je mel na noze tak nejak v rychlosti, pokud bych o nich uvazoval, musel bych je jeste lepe odzkouset.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

nízké trekové nebo trailové boty

Příspěvekod katrops » úte črc 12, 2016 17:48

Koupil jsem si tyto boty :
http://www.rockpoint.cz/boty-zamberlan- ... 2030023-2/

Do českých hor dobrý, jsem s nimi celkem spokojen. Potřeboval bych ale ještě něco lehčího a "vzdušnějšího" přes léto. Na delší túry v nenáročném terénu ( např. okolí Luhačovic apod.).

Mohl bych to odchodit i v trailových běžeckých botech ? Máte s tím někdo zkušenosti ? Můžete mi něco vhodného doporučit ?
katrops
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 9, 2006 17:40

Re: nízké trekové nebo trailové boty

Příspěvekod pickard » úte črc 12, 2016 18:10

Běžně chodím v trailových běžeckých botech na lehké i těžší tůry. Bota musí sedět - takže nazkoušet různé slušné značky a vidět.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: nízké trekové nebo trailové boty

Příspěvekod katrops » úte črc 12, 2016 19:10

katrops
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 9, 2006 17:40

Re: nízké trekové nebo trailové boty

Příspěvekod scinkk » úte črc 12, 2016 19:14

muze byt, jen pocitej s tim, ze pocitove to muze byt dost odlisna bota od tech zamberlanu.
Navic je dost mozny, ze pokud ti budou vyhovovat, tak ty zamberlany posles z domu :) (nebo jako ja podobne botky preradis na kategorii "do prace")
Vlakno o chozeni v bezeckych keckach tu je, takze staci hledat.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: nízké trekové nebo trailové boty

Příspěvekod katrops » úte črc 12, 2016 20:13

Ještě jsem narazil pro universální povrchy na :
http://www.bike-sport-shop.cz/obuv-inov ... y-303.html

Jsou za rozumnou cenu, ale asi už jen výprodej, protože je malý výběr velikostí a barev.
katrops
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 9, 2006 17:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte črc 12, 2016 20:20

Slouceno ](*,) Procti si tohle vlakno, tipu v nem najdes dost. Nedavno jsem se tu ptal na neco velmi podobneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » stř črc 13, 2016 3:58

Ty Terrafly se přestaly vyrábět před celkem dávnem (odhadoval bych 4-5 let) - jestli se na běžeckých botech se stářím něco kazí netuším, ale jen mě to napadlo, když jsem je po tak dlouhé době viděl. Nikdy jsem je neměl ani nezkoušel, ale narozdíl např. od Trailroců nevím o nikom, kdo by je měl (a tím pádem by je mohl chválit).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř črc 13, 2016 6:57

@katrops: pokud si nechceš ničit zdraví /klouby v nějakých "minimalistických" trailovkách s těnkou podrážkou (což je dne silně "in"), ale věříš poctivým 3cm pěny pod patou, doporučuju se podívat na LaSportiva Ultra Raptor (v základní verzi BEZ GTX), které jsou prodyšné snad až moc.... mám dvoje a nemůžu si je vynachválit (pro nástupy do hor i takové to "domácí" poskakování po Beskydoch)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » stř črc 13, 2016 10:45

ultra raptor pod patou celkem 29 mm
La Sportiva Akasha 31 mm (pokud by si chtel PP pod patu pridat :)
trailroc 245 18 mm
trailroc 255 22 mm

Jinak uz jsem na prvnich 35 km odzkousel samlomon mantra3
Sirka pro prsty je skvela, hned na prvnich km spokojenost, predpokladam ze se to trochu jeste rozslapne.
Pata taky dobre drzi, ale zatim nebudu hodnotit, uvidim jeste casem, zatim si nejsem jist. Par lidi si stezovalo na reseni toho patniho plastoveho pouzdra, pac se po strane paty rychle klesa dolu a prislo mi, ze na jedne noze jsem to citil pod kotnikem na vnitrni strane.
Boty jsou celkem dost nizke v nartu, toho jsem se celkem bal, ale v terenu mi to prekvapive nijak nevadi, aspon noha v bote dobre drzi.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod katrops » čtv črc 14, 2016 19:39

Ty LaSportiva Ultra Raptor se mi zdají těžké. Trailroc 255 22 mm jsem dnes zkoušel, ale vypadají jako papuče, špička je příliš široká. Vím, že to neslyšíte rádi, ale chci aby i pěkně vypadaly :D .

Dnes jsem si zkoušel tyto :
http://www.triexpert.cz/beh/bezecka-obu ... cadia-11-m

Mají užší špičku. Sice mám příčně plochou nohu, ale snad to nebude vadit. Cena je dost vysoká.
Nevím jestli je za tu cenu i kvalita. Bohužel nemůžu najít na obuv žádné recenze. Asi je to neznámá značka. U nás to prodává jen Triexpert.
katrops
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 9, 2006 17:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » čtv črc 14, 2016 20:53

Brooks jsou asi dobre boty, co tak zachytim, tak ve statech dost popularni. Pokud si tu znacku nepletu. U nas je moc obchodu neprodava a je mozne, ze je sem nekdo dovazi jen kratce. Tudiz u nas tech zkusenosti polle me najdes minimum, takze je treba zavitat mimo cz domeny.

Sice netusim, co je na tomto modelu zrovna krasneho, kor v porvnani s inov8, ale v tom radit nebudu :) Na uzsi spicku zkus addidas a salomon, ostatne skoro vsechny znacky krom inov8, ktere maji nastesti (pro me) siroke spicky.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ONDRA » čtv črc 14, 2016 21:07

Taky mám raladši širší špičku, ale třeba invo8 jsou pro mě nepoužitelné boty. Tkaničky mě tlačí na nártu, ochrana prstů je spíš jenom vtip a celkově na moje plochá hnáty nesedí. Zato Salomon sense (pro i lab) a wing (lab) jsou jako dělané na ty moje hnáty :)

Jako nástupovky a boty na ty naše kopce a feráty doporučuju Lasportiva boulder. Perfektně drží nohu a podrážky drží jako klíště.

PP: ''nízkoprofilovky'' bych nezatracoval. Od té doby co v nich běhám mě přestaly bolet kolena a i technika se zlepšila, chce to si zvyknout ;)
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » sob črc 16, 2016 6:03

Trailroc 255 podle mě vypadají celkem slušně a nemůžu si je vynachválit, ale každý máme jiný vkus. Brooks Cascadia je v USA fakt dost oblíbená - když jsem se byl krátce podívat na Appalachian Trailu, tak to byla asi nejčastější bota. Pokud ti dobře sedí a jsi za ně ochotný zaplatit evropskou cenu, tak věřím, že ti poslouží dobře (na mě by ale byly těžké :twisted: ).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod katrops » pon črc 18, 2016 18:27

Tak už se rozhoduji pouze mezi těmito :
http://www.hudy.cz/bezecka_obuv_panska/ ... ellow.html
http://www.triexpert.cz/beh/bezecka-obu ... cadia-11-m
http://www.newbalancestore.cz/New-Balance-MTLEADB3

Vzhledem k tomu, že je možná občas vezmu do města nebo do práce, tak kvůli designu asi upřednostním typ brooks. Ty raptory jsou na můj věk barevně až moc výrazné.
katrops
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 9, 2006 17:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod katrops » stř črc 20, 2016 19:28

To jsou, ale paradoxy. Nakonec jsem si koupil (nevím jestli jsem udělal dobře) tyto boty :
http://www.triexpert.cz/beh/bezecka-obu ... avenna-7-m

Nechal jsem si udělat diagnostiku chodidel a běhu na běžícím pásu. Do dnes jsem si myslel, že mám neutrální došlap, ale zjistili, že mám mírnou pronaci. Když jsem řekl, že budu s obuví z 50 % chodit a běhat v tvrdším terénu než běhat v měkším terénu, tak mi doporučily silniční boty (podrážku).
Takže původně jsem chtěl trailovou obuv, ale mám silniční.

Zkoušel jsem si asi 6 rúzných druhů bot a v těchto jsem se pocitově cítil nejlépe. A to je myslím to nejdůležitější.
katrops
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 9, 2006 17:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Touareg » pon zář 19, 2016 20:32

ONDRA píše:Taky mám raladši širší špičku, ale třeba invo8 jsou pro mě nepoužitelné boty. Tkaničky mě tlačí na nártu, ochrana prstů je spíš jenom vtip a celkově na moje plochá hnáty nesedí.


Já mám plochý nohy a mimo jiné právě proto mi Trailrocy naprosto vyhovujou, tohle je individuální. Co se týče ochrany prstů, tam už vůbec nevidim problém.

Jinak souhlasím s několika nade mnou že když už chlap řeší jak ta bota vypadá, zrovna Trailroc snad musí vítězit. Ale co už.

Mimochodem koncept Trailroc, ač veleúspěšný, skončil. Nahradil ho Terraclaw.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Will » pát říj 28, 2016 15:50

uvažuji a váhám mezi
http://www.trailpoint.cz/inov-8-trailro ... viMK6Q#459
http://www.trailpoint.cz/inov-8-terracl ... -lime/#459
http://www.trailpoint.cz/inov-8-trail-t ... -lime/#448

Prozradí mi někdo, pro a proti, popřípadě zkušenosti?

Využití zatím Beskydy do 50km/den, postupem budu přidávat
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pát říj 28, 2016 16:05

Ty Talony vypadaji moc pekne, ale je to tusim novinka, takze tech zkusenosti nebude asi mnoho a spise zapatrat za hranicema. Ale priapdny zkusenosti zde me taky zajimaji.
Trailrocama jsem mel skvele zkusenosti na chozeni, alepson s prvni verzi.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Běhání