Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Reccol » čtv čer 9, 2022 19:26

mike píše:
Reccol píše:ty MTN Racer mi přijdou hrozně tlustý

Co tim myslis? Mne nijak tlusty neprijdou.

Jsem zvyklej na Lone Peak/Escalante/obecně tenčí podrážky (asi potřeba vyrovnávat fasovaný boty), takže od pohledu a z TTD mi ty MTN Racer přijdou, že mají tlustou podrážku. Ale v ruce jsem je neměl, čistě podle webu mě víc zaujaly ty Terraventure.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2022 19:44

Mawenzi píše:uvidim, mam.na 4c objednany 3 pary.

Co je 4c?

Mawenzi píše:ja nemam paypal a nerada platim kartou, radsi prevodem, protoze pulka bran nechce zadny overeni a ty shopy vetsinou chtej kartu...

Zaloz si PayPal a pak muzes platit kartou pres nej. E-shop pak nedostane zadne info o tve karte a navic muzes pres PayPal pripadne reklamovat. Coz se ale hodi spis od nejistych cinskych shopu.

Mawenzi píše:samozrejme to plati clovek predem a na adresu z objedmavky to vozi kdykoli jindy nez na ni jsi a k tomu julovej kontakt od dopravce, ze?

Jak v pripade RunnerInn, tak Bike24 to bylo naprosto v pohode. Zrovna od Bike24 chodily maily pri kazdem kroku, ktery udelal dopravce a oboje jsem si presmeroval do parcel shopu a vyzvednul, kdy se to hodilo mne. U prvniho to slo vlastne primo pri objednavce, parcel shop je (byl) DPD a rovnou jsem si vybral misto. Je pravda, ze Bike24 ma GLS, coz tentokrat nebylo nic moc, na infolince sedela jakasi nemotivovana a neochotna baba, ale realne zadny problem nebyl. Objednano v patek a ve stredu jsem boty mel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Etheric » čtv čer 9, 2022 19:49

Není PayPall placený, když ho téměř nevyužíváš? Taky jsem tak chtěl koupit boty ze zahraničí, no ty podmínky služby mě spolehlivě odradily...
Pokud bych se bál o údaje karty, založím druhý účet, kam si vždy pošlu jen peníze k nákupu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2022 19:54

Neni, aspon o tom nevim. Nikdy jsem nic neplatil a pouzivam ho prumerne tak jednou nebo dvakrat za rok. Proste tam mam ulozenou kartu a kdyz je mi nejaky e-shop podezrely, tak zaplatim takhle. Pripadne obcas nektere (nemecke) maji jen PayPal a prevod. Akorat je potreba davat bacha na menu, snazi se ti vnutit platbu v CZK a jejich kurz je min vyhodny, nez mas u banky. Takze je to nutne prepnout na puvodni menu a to bohuzel pri kazde platbe.

Mam pocit, ze uz tam zavedli i 3D Secure opruz ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv čer 9, 2022 19:58

Paypal chtěl nějaké peníze, tak jsem ho zrušil.
Dnes už myslím spousta bank dovoluje založit si jednorázovou virtuální kartu, takže není důvod platit tou hlavní.

@Reccol: Escalante jsem měl a vršek vydržel hodně, ale to bude tím, že to jsou silniční boty. Podrážku jsem ale sešlapal nakřivo, tak jsem je pak radši vyhodil.
Terraventure jsem taky uvažoval myslím, že jsou podobně "tlustý" jako MTN Racer jenom jsou víc voděodolný. Jestli chceš tenčí podrážku, zkus ty Runventure 4, ty jsou v tomhle super obratný a mají skvělý grip.

@apuka: Opravdu musí vrátit celou částku i s poštovným? To jsem nevěděl a přijde mi to trochu nefér vůči obchodníkovi.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv čer 9, 2022 20:49

mike píše:Fakt? Kdy, kolik a za co?
Fakt. Nevim kolik, ale kdyz jej nijak myslim rok nepouzivas, tak si uctuje nejaky udrzovaci poplatek.
Na druhe strane, ja tam mam zustatek asi par desitek centu jeste ze starych dob, kdy se musely penize prevadet a nic mi nikde neuctovali, i kdyz jsem tam nebyl rozhodne dele nez rok.
mike píše:Myslim, ze ma pravdu a taky mi to prijde nefer.
Jo, mam. Mne to taky neprijde od zacatku, jak to zavedli (u nas, taky na popud EU smernice, i kdyz nevim, jestli tehdy uz schvalene) uplne fer. Na druhe strane pokud si pamatujete, tak predtim mnoho pofidernich shopu si uctovalo docela palky na postovnem+balnem, tak se uplne nedivim, ze to tam dali.
Mawenzi píše:kdybych na olympusech usetra litr tak to tu zpetnou postu v pohode vynahradi
Myslim, ze ty xxxINN shopy (trekinn, runinn, tradeinn, .... snad na kazdy sport jeden inn - je to vicemene jedna spolecnost a jejich dcery) maji moznost si pro vratku vytisknout stitek od nich a potom to mas za nejakych (pokud si dobre spominam, z CR a snad GLS) 7,99 EUR, coz je na odeslani na Zapad velice slusna cena a mam dojem, ze dokonce pro balik by meli i prijit nebo muzes podat na kont./vydejnem-prijimacim miste dopravce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 0:50

Diskuse o kartach a PayPalu presunuta sem: viewtopic.php?p=560504#p560504
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 10, 2022 11:41

4c = 4camping

nasla sem porovnani sirek modelu
https://www.best4run.cz/znacka/altra

ale je stejne otazka jak to je doopravdy a vuci ktere generaci to vlastne mysli...

takze du si zvykat na botu na jednu tenkou ponozku a doufam, ze nebudu celou dovolenou litovat:D bot na jednodenni vylety uz mam totiz zas nejak vic nez na ty delsi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Reccol » pát čer 10, 2022 17:46

oodoow píše:@Reccol: Escalante jsem měl a vršek vydržel hodně, ale to bude tím, že to jsou silniční boty. Podrážku jsem ale sešlapal nakřivo, tak jsem je pak radši vyhodil.
Terraventure jsem taky uvažoval myslím, že jsou podobně "tlustý" jako MTN Racer jenom jsou víc voděodolný. Jestli chceš tenčí podrážku, zkus ty Runventure 4, ty jsou v tomhle super obratný a mají skvělý grip.

Escalante jsou fajn na kratší výběhy na zpevněným povrchu.

Terraventure mají stack height znatelně menší, než Racer, aspoň podle webu. Runventure vypadají zase docela tence, já v těch botách zároveň i chodím ČR turistiku.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 21, 2022 16:58

altra timp v4 je od pohledu o 1/3 uzsi nez model v1. v podstate sem do nej nedostala nohu...

altra olympus v4 - vel42,5 k(idealni pro me ve evrzi v2) me tlacila do palce i malicku a jeste mi ta bota porad byla o 1,5cm delsi... vel. 43 tak na hrane velikosti...

olympus v2 43 od kryshi z bazaru co mam ve skrini schovany na pristi rok sou proti tomu lode kde mi klechta noha a v pohode tam nacpu dvoje silnejsi ponozky..

uz sem se z pohodlne velikosti 41,5 dostala na hranicne padnouci velikosti 43... proste atry zuzuji...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 21, 2022 19:04

Chci se zeptat. Takhle nerovnoměrně ošoupané podrážky na patách z vnějších stran (červené zakroužkování) znamená, že mám takový divný styl chůze (zatěžuji část pat více a asi o dost, ale nějak si toho nejsem vědom)nebo může být problém i jinde?
20220621_194312.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte čer 21, 2022 21:12

Takhle nejak mivam seslapane pohorky i nizke trekovky. Behaci boty mam ale seslapane uplne jinak, nejvic vepredu zvejsku, pata je rovne a podstatne min, nez ta spicka. Z cehoz soudim, ze je to tuhosti podrazky, behaci se ohnou s chodidlem, pevnejsi ne. Nebo mozna i jinym stylem chuze.

Jestli to znamena nejaky problem nebo ne netusim :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » stř čer 22, 2022 4:39

@mawe: Co jsem koukal na první zprávy o Olympus 5, tak by měly bejt mega široký.

@dromedaro: Myslím, že to znamená, že máš nohy do O :twisted:
Problém v tom moc nevidím, každý máme nějaké disbalance a tak. Možná kdybys začal chodit/běhat nějaký velký objemy, tak by se to mohlo projevit. V tom případě bych zkusil fyzioterapeuta, co by tě zkoukl a poradil ti co a jak.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 22, 2022 5:27

oodoow
pockam si na ne

dromedato
problem s naslapovanim pres vnejsi stranu paty ma "kazdej druhej", projevuje se vic u tezsich/vyssich bot nez u tenisek.

mohl bys to resit u fyzio at se to trochu srovna ale jak pise oodoow mozna az u velkych objemu by si mohl pozorovat problem.

nicmene pokud to takto mas na hrane zivotnosti boty, nehrotila bych to, "smatles trochu" a pokud to dokazes "za par vyletu" tak budes smatlat o dost vic a pak bych to spis resila.

me takhle vypadaji treba zimni boty do mesta po 5letech chozeni, nebo kdyz sem mela pohorky treba po 1500km... mirna vada se casem projevi velkym osoupanim ale vyrazna vada se projevi rychlym vyraznym osoupanim a tam bych to mozna zkusila korigovat u fyzio i tak (a pokud je podrazka hodne mekka A tak to bude zas rychleji odchazet podrazka nez B/C a neznaci to nutne vyraznou smatlavost ale proste jen vlastnost podrazky rychleji se odsoupat).

ja osobne to nijak neresim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ntz » stř čer 22, 2022 9:24

haha, ja mam na pohorkach takhle sesmajdanou jen jednu nohu - tu pravou, tu s tim operovanym kolenem .. na behacich botach to fakt vubec nemam (resp. nebeham, beh je po valce a genocide a staropramenu dalsi nejvetsi zlo, co lidstvo vymyslelo - mluvim ale o svejch botach na tenis)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod lojzmen » stř čer 22, 2022 9:27

Dromedaro píše:... Takhle nerovnoměrně ošoupané podrážky na patách z vnějších stran (červené zakroužkování) znamená, že mám takový divný styl chůze (zatěžuji část pat více a asi o dost, ale nějak si toho nejsem vědom)nebo může být problém i jinde?


Taky to tak mám, bohužel taky na jednu nohu víc, mám skoliozu.
U tvrdých bot je možnost si to zavčasu nechat podrazit u místního obuvníka (odbrousí do rovna a něco přilepí), ne vždy se mu to podaří správně. Pokud ano, je bota použitelná na cesty do sklepa, na zahradu a tak podobně, krátké použití.
Mysli na to, že v staré botě se ti to rozšlapalo i uvnitř a zničíš si záda dlouhým chozením ve škrpálech.
Ty tvé měkké boty jsou neopravitelné.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 22, 2022 11:11

mike píše:Behaci boty mam ale seslapane uplne jinak, nejvic vepredu zvejsku,

Pro upřesnění. Ony to nejsou běžecké boty. Jsou označené jako nástupovky do hor. A já je používám jako boty pro běžné denní nošení, protože jsou hodně pohodlné. Nevěděl jsem, kam ten svůj dotaz mám dát a tady je v názvu uvedeno i to chození.

oodoow píše:@dromedaro: Myslím, že to znamená, že máš nohy do O :twisted:

Jsem si to kontroloval před zrcadlem a nepřipadá mi, že bych měl nohy do O.
Ale začal jsem se na to soustředit při chůzi, respektive vnímat jak došlapuji při chůzi a mám trochu pocit, že opravdu jako bych na zem došlapoval hlavně tou vnější polovinou. Trochu vyvráceně.

Mawenzi píše:nicmene pokud to takto mas na hrane zivotnosti boty, nehrotila bych to, "smatles trochu" a pokud to dokazes "za par vyletu" tak budes smatlat o dost vic a pak bych to spis resila.

No ty boty už mají své odsloužené, ale mám je rád a líbí se mi, tak jsou už různě posešívané a vyspravené. Toto léto ještě snad vydrží a příští rok už koupím jiné, nejlépe stejné.
Také mě napadlo, jestli to prostě není tím, že málo zvedám nohy a prostě šmatlu.

Díky všem za názory. Já osobně nějaký problém nepociťuji, tak to asi nechám být. Spíš mi šlo o to, jestli to pak třeba nemá vliv třeba na ty kolena, se kterýma jsem měl problémy nebo se to neprojeví později než teď, kdy jsem ještě relativně mladý. Pod pojmem fyzioterapeut si představuji nějaké dlouhodobé pravidelné cvičení. Se obávám, že by to u mě ztroskotalo na té dlouhodobé pravidelnosti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ntz » stř čer 22, 2022 13:21

@Dromedaro - podle me se moc pozorujes :P
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 22, 2022 15:02

:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon črc 11, 2022 19:58

VJ Sport Ultra už má druhou verzi a vypadá to, že opravili těch pár problémů, které jsem s nima měl.
Taky se změnila podrážka, mně se to nestalo ale hodně lidí je vracelo kvůli upadávajícím kolíkům z podrážky, takže to by teď mělo být pořešeno.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » úte črc 12, 2022 8:54

recenzenti jsou z nich nadšeni :) , určitě si je též pořídím, až dorasuju ty, co mám, jsem zvědavý na změny, před nějakým dlouhým technickým seběhem si je na kopci vždy musím pořádně utáhnout, aby byla noha zafixovaná a měl v nich absolutní jistotu, to by docela bodlo pořešit......s podrážkou jsem spokojen, mám v nich už docela dost naběháno, a nejeví žádné velké opotřebení, o víkendu je zase provětrám na Malé Fatře, vezmu to z Vrůtek nahoru na Suchý, a pak přes celý hřeben až na Stoh, a z něj seběhnu dolů do Kralovan na vlak, to je terén přesně pro ně :) . Škoda, že v nové verzi trochu přibyly na váze, ale co už.....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte črc 12, 2022 11:15

Jsem se tam ptal a borec odepsal, že tím jak tam dali rockplate, tak už je nemusí ta silně zavazovat, že už to na noze tak nelítá. Takže tam by právě mělo být zlepšení. Si pamatuju, jak jsem vždycky na kopci utáhl, pak běžel dolů a dole zas povolil.
Váha navíc je ten rockplate a pak taky ta podrážka, teď je tam víc té černé gumy, aby neodpádavaly kolíky.
Mně se to taky neděje, asi jsme oba měli štěstí na kus. Jo a jazyk je prý taky trochu víc vypolstrovaný, to by mělo přidat na pohodlí.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » stř črc 13, 2022 7:51

a má tam být i nový typ vložky, který nenasává vodu.........jsem jen zvědavý, jestli mé nové boty do technického terénu budou ty VJ ultra 2, nebo až další model VJ ultra 3 :)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ntz » stř črc 13, 2022 18:28

ja se zase vracim k nejakejm adidas terrex s gtx ... akorat me stve, ze oni kazdej rok ty boty delaj jiny ... ty adidasky se daj koupit temer vzdy v nejake akci vetsinou za max 1500kc
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 14, 2022 4:53

kamos terrexy s gtx ma a vydrzeli mu tak tretinu co moje altry... ted na vylete se mu uplne zacaly rozpadat a to je ma chvili a hodne nosi renegady kotnikace tak litoval uz prvni den. ty boty snad nemaj ani 600 ale uz sou ve stavu na zahradu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Etheric » čtv črc 14, 2022 6:31

ntz píše:akorat me stve, ze oni kazdej rok ty boty delaj jiny ...

Jo. Dřív jsem je nosil, dokud ještě měly normální šněrování. To změnili za nějaký "moderní", se kterým mi ta bota neseděla ani hovno. Bejvávaly to dobrý boty..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv črc 14, 2022 8:12

No no, potom si jednou zmysli, ze uplne zmeni cislovani :twisted: . Co jsem predtim pri AX2 premyslel, jestli vzit 11 nebo 11,5 (obe byly OK, vzal jsem vetsi a nekdy litoval), tak po dvou letech u AX3 byly male (kratke) i 13. Uplne stejnou zkusenost mel kolega, jen on mel 12 a potom rok shanel nekde alespon 14 nebo 14,5, bo v prodejnach ani eshopech skoro nikde nemeli a do mensich se ani nedostal.
Ale nikde zadna zminka o tom.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 14, 2022 18:20

tak uz mam k vyzvednuti altry olympus z runnerinn u znamych, 3200 i s dopravou a slo to mozna tyden, jak sem mela ted dovcu tak vlastne presne nevim. zitra si pro ne jdu, tak pak asi vezmu naslepo vic dalsich paru i tech topo, az bude dalsi kolo porizovani bot.

ty timpy 2.0 si zvykam, na dlouhy asfaltovy useky nejsou, ale nakonec ocenuju tuzsi material latky na spicce, kterej neprosakne pri trech kapkach rosy a neco udrzi.

kdyz letos jeste zaberu, tak pristi rok je budu moct vyhodit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte črc 26, 2022 11:50

pavproch píše:
Mawenzi píše: achjo, proc sem si 2 roky zpet nekoupila 10 paru na 10 let do zasoby?

... a to sem si myslel, že sem divnej, dyž si doma držím rezervu (1-2 páry) LaS UR GTX v zásobě (aktuálně mám jen jedny, žebych přikoupil?) :twisted:

... přikoupeno, v zeleném čtverečku na ně aktuálně mají 30% slevu. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte črc 26, 2022 12:29

Saucony Xodus Ultra jsou doma, sedly mi na nohy skvěle, takže jsem hned koupil. Časem tu o nich něco napíšu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Běhání