Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 31, 2022 9:04

tak to je snad zaklad v tom jit aspon do prace, i kdyz vzdy boty zkousim hned po koupi zda je vse OK
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte kvě 31, 2022 19:59

Jeste jedna vec mne dneska na vychazce napadla. Slo se mi vyrazne lip, nez minuly tyden, dynamicteji a bez namahy. Protoze nove podrazky jsou pruznejsi a vraceji cast energie zpatky. Proti minulemu tydnu mi prisel rozdil fakt vyrazny a to uz jsem docela usly, za kveten mam 376 km a to uz je na mne asi trochu pres caru :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2022 15:25

mas za mesic tolik co ja za rok, mela bych se nad sebou zamyslet :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř čer 1, 2022 15:56

Nebo ja ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2022 18:08

altra timptrail v2 je o fous uzsi ve spicce i v nartu nez v1... a to mam oboje 43... jako asi nic co by mi nejak vadilo, ale mam obavu abych si nemusela vzit i stary boty pro jistotu protoze ve 2 v noci se domu nedostanu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » ned čer 5, 2022 17:39

tak timp 2.0 jsou užší než 1, místo na jednu tlustou nebo dvě slabší fusky jsou tak s odřenejma ušima na jednu střední, měla jsem možnost zkoušet i timp3 a ty jsou ještě užší, že na tenoučkou ponožku mě tlačí do malíčku. Je to spíš změna ve svršku, kterej je teď tužší a pevnější. Achjo, tak už asi zase nemám co kupovat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 9, 2022 6:12

tak na dovolenou jedou timp 2, mezi 20-25km v rovinatejsim terenu...

a timp 1 budu setrit na nejaky akce typu bvvs... protoze mozna novy timpy vic tlumej ale jak sou na jednu tenkou ponozku a ja su po letech noseni alter zvykla na tlustou, tak se mi hezky "oslapaly" briska pred prstama.

takze budu si hezky zvykat na mensi vymekceni zpusobeny ponozkama.

mam objednany olympusy 4 na prodejnu v brne (a timp 4) tak je po dovolene pujdu zkouset, ale doufam, ze u nich ke zuzeni nedoslo. lonepeak sem uz zavrhla v minulosti, kdyz se zuzily s nastupujicima modelama a timp mi prisly jako super alternativa k olympusum. sance, ze hodne uzky timp 3 do verze 4 zase trochu rozsirily je miziva, ale kdyz uz tam pujdu, at mam vetsi vzorek na zkouseni.

achjo, proc sem si 2 roky zpet nekoupila 10 paru na 10 let do zasoby? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv čer 9, 2022 7:56

Mawenzi píše:achjo, proc sem si 2 roky zpet nekoupila 10 paru na 10 let do zasoby?
Vitej v klubu "sirokonohych" stezovatelu na neustale zuzovani novejsich modelu a suzovani svych nohou. :wink:

By me docela zajimalo, jestli to zuzovani ma duvod v mirne lepsim vykonu nebo jen v setreni materialem... Nebo v necem jinem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 9, 2022 8:30

apuka
nejsu si jista kdyz sem pred 10 lety zacala na foru resit zuzovani tak mi vsichni tvrdily ze se mi rozpada klenba a rozplacava noha a nikdo mi neveril, takze vsadim boty ze tak zoufalej jako ja porad nejses :D

timp 2 a timp3 maji tuzsi material latky, asi odolnejsi co min povoli ale je o par milimetriku i uzsi podrazka, takze podle me kombinace.

timp2 sou na hrane, timp3 za ni... ale vypadaji ze material svrskunje stejnej, takze tam uz zrejme.doslo cilene k drobnymu zuzeni
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv čer 9, 2022 9:06

No jo, mne se sice (asi) taky rozchazi klenba, ale zato mam malicek furt ten nejmensi z prstu :wink: Ja mam problem se sirkou jinde nez bezne, az tak uprostred nohy na vnejsi strane, kde uz klenba "nezasahuje". Samozrejme je to misto, kde se uz "daleko" predtim vsechny boty sbihaji suzenim od nejsirsi casti k pate, casto pomerne ostre. Co je nejhorsi, ze vetsina i Wide modelu bot je delana tak, ze je rozsirena v oblasti prstu a potom "specha" smerem k pate do standardni sirky. Tj. v miste pro mne nejkritictejsim je uz jako normalni bota. :twisted:

Myslim, ze Tvuj problem je zase v tom, ze cim dal vic se upousti od predchoziho zpusobu jemneho (a sirokeho) "zakrojeni" predku bot, aby mely prsty vzdy dost mista smerem k agresivnejsimu, rychlejsimu "zakrojeni". Tj. predni cast uz neni siroky mirny oblouk ale z vnejsi strany vyrazne rychleji se zuzujici tvar, ktery se uz obloukem nazvat ani neda. Pry se lip kopiruje tvar nohy :evil:

Takze si myslim, ze si nemame co vzajemne zavidet :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv čer 9, 2022 9:37

@mawe: nezkoušela jsi ty Topo? Jsou široký fakt hodně a mají mnohem větší výdrž než Altra.
Jinak myslím, že u běžeckých bot jsou modely užší, aby dobře držely nohu. Není nic horšího, když v seběhu lítá bota na chodidle, to je pak o zabití se. :)
Naštěstí je teď už spousta modelů od spousty značek a každý si může vybrat co mu vyhovuje.

Jinak si musím postěžovat, že jak jsem teď dlouho chodil/běhal v Topo MTN Racer 2, tak mi dost zpohodlněly nohy.
Přezul jsem o víkendu na jeden závod cca 120km/6300m+ do Topo Runveture 4, protože mají lepší vzorek do bláta a jsou obratnější, ale jak měly tenčí podrážku, nic moc tlumení a ještě nulový drop, tak mi to už po cca 60km docela oddělalo nohy.
Do kopců bolela achilovka jak se musela napínat (byla teda už dost načatá z Madeiry).
Dolů z kopce jsem zas cítil hodně nárazy a ještě jsem cítil přes podrážku kamínky. Naštěstí to v půlce vedlo kolem našeho auta s věcma, tak jsem okamžitě přezul do MTN Racer 2 a hned to bylo mnohem mnohem lepší.
Je neuvěřitelný, jak rychle člověk ztrácí schopnosti, které nepoužívá. Když si pomyslím, že jsem ten samý závod s ještě těžší trasou za mnohem většího horka dal v 2017 ve Vibram Fivefingers, to si teď nedovedu vůbec představit.

Taky musím potvrdit, že běh a chůze je opravdu rozdíl v zátěži na tělo. Na Madeiře jsem v těch Runveture šel 90km/5000m+ a žádný problém nebyl, protože to byla většinou jenom rychlá chůze. Tady stačilo 60km běhu a nohy kaput.

Ty Topo MTN Racer 2 budou snad první boty, co si koupím znovu. Pokud tedy do té doby nevydají další verzi, která by byla lepší.

@apuka: Altry se směrem k patě moc nezužují. Topo se zužuje mnohem víc, což mi osobně vyhovuje, protože jinak mi v tom noha lítá. Tobě by tedy asi spíš seděly ty Altry. (a taky by sis s nima užil dost svých oblíbených reklamací, takže win win :twisted: )
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 9, 2022 10:18

apuka
jenze me se klenba nerozjidi, pointa byla ze kdyz sem s tim prisla ja, nikdo mi to neveril a najednou ty me vitas v klubu tech co se jim zuzujou boty? :D

oodoow
zbiram odvahu, protoze trisportshopu nechci dat ani korunu ale je pravda ze se hodne rozsiril i u alter vyber prodejcu a nejvyssi cas overit topo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv čer 9, 2022 10:31

Mawenzi píše: achjo, proc sem si 2 roky zpet nekoupila 10 paru na 10 let do zasoby?

... a to sem si myslel, že sem divnej, dyž si doma držím rezervu (1-2 páry) LaS UR GTX v zásobě (aktuálně mám jen jedny, žebych přikoupil?) :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv čer 9, 2022 10:32

@mawenzi: Já je kupuju na https://www.tradeinn.com/runnerinn/en a Mike teď už taky.
Kromě toho, že tam jednají se zákazníky jako s lidmi to má taky tu výhodu, že tam tyhle modely maj.
Trisportšupák ještě nemá Runveture 4 a dokonce ani snad už rok starý MTN Racer 2.
Velikostně jim ty tabulky sedí, kupoval jsem teď přítelkyni ty Runventure 4 naslepo bez zkoušení. Jenom jsme změřili chodidlo a sedlo to dobře.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv čer 9, 2022 10:34

Mawenzi píše:jenze me se klenba nerozjidi, pointa byla ze kdyz sem s tim prisla ja, nikdo mi to neveril a najednou ty me vitas v klubu tech co se jim zuzujou boty?
Vsak ja jsem prave proto psal, ze Ty mas problem se sirkou kvuli prstu.

Pred deseti lety byl cca zacatek techto trendu. Myslim, ze tehdy se uz trochu resily pohorky Alasky - ze se uz prodavaly modely z Chorvatska a ne Nemecke a ze ty jsou uzsi, i kdyz Hanwag tvrdil v reakci na nejake emaily, ze pouzivaji stejne kopyto. Na bezecke boty si nevzpominam, to jsem tehdy nijak neresil, nemel jsem o ne zajem.
Ale ze se nedaji sehnat boty (zase, ja si pamatuji na vyslovene turisticke) na sirsi nohy, to tu bylo taky. Jen se to vetsinou postavilo obecne - mam sirokou nohu, jake boty na ne? - a neresilo se, ze pred x lety ty a ty modely byly jeste dostatecne siroke a ted jsou uzke.

No a nezanedbatelna vec - vetsina z nas byla taky o deset let mladsi (a nekteri taky o peknych par kil lehci) a mensi problemy jednoduse jeste neresila (a nekteri z nas mozna dnes resi dusledek toho nereseni :evil:) :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 9, 2022 10:35

ok zkusim runerinn na altry a trisportshop kvuli vratce na sirku ve spici...

aspon ze s.vratkama nemaj problem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv čer 9, 2022 10:37

Mawenzi píše:achjo, proc sem si 2 roky zpet nekoupila 10 paru na 10 let do zasoby?
Tak, jak si vzpominam na Tve "zarizovani se", tak bych rekl, ze nejvetsi problem byl asi v tom, ze bys tolik penez dokopy nedal, resp. kdybys dal, tak by Vam chybelo neco jineho, mozna akutnejsiho :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 9, 2022 10:51

kdyz neco koupit "musis" tak "musis" to je uplnr jina situace:D ale ja altram verila :D

jak se vratim z dovci vemu topo od slendrianu, vyzkousim olumpusy z 4c a na runerin objednam za 10 bot do zasoby:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Reccol » čtv čer 9, 2022 15:16

Vy mě s těma Altrama děsíte... První Lone Peak přežily cca 1000 km, druhé mají zatím necelých 400 a kdybych nebyl prase a obtěžoval se o ně alespoň základně starat, vypadají skoro jako nové :((
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2022 16:15

oodoow píše:Je neuvěřitelný, jak rychle člověk ztrácí schopnosti, které nepoužívá. Když si pomyslím, že jsem ten samý závod s ještě těžší trasou za mnohem většího horka dal v 2017 ve Vibram Fivefingers, to si teď nedovedu vůbec představit.

Nebude to tim, ze jsi o 5 let starsi? ;-) Uz jsi ve veku, kdy se to zacina lamat. Za dalsich 5 let si s pavprochem v gerontovlaknu budete vymenovat tipy na duchodky :twisted:

oodoow píše:Ty Topo MTN Racer 2 budou snad první boty, co si koupím znovu. Pokud tedy do té doby nevydají další verzi, která by byla lepší.

Doufam, ze znaji heslo don't fix what ain't broken. Aby to nedopadlo jako treba s vetrovkou DA Tornado. Prvni verze fajn, druha skoro dokonala a treti "vylepsovanim" uplne zabili a ted uz ji nedelaji.

oodoow píše:Já je kupuju na https://www.tradeinn.com/runnerinn/en a Mike teď už taky.

Posledne jsem je nakonec koupil na Bike24. Chtel jsem druhou barvu a tady ji meli levneji. Taky naprosto bez problemu. Na vraceni v ramci 14 dnu maji stejne podminky jako u nas. Z mailu:

In case of a valid cancellation, we are returning all payments we received from you, including delivery costs (exempted are delivery costs, which result from a different shipping method than our standard, most cost effective shipping fee) within a 14 day time period. This period starts with the day we receive your cancellation request.
Refunds will be done by the same payment method chosen when making the order unless otherwise agreed.
By no means will we be charging fees for refunds.


Cimz chci rict, ze se da objednat u nich i ciste na vyzkouseni a neni treba se spinit s timhle:
oodoow píše:Trisportšupák ještě nemá Runveture 4 a dokonce ani snad už rok starý MTN Racer 2.

Ted jsem tam kouknul a prijde mi, ze tam nema noveho vubec nic a lidi od nej nekupuji ani se slevou. Coz mne vubec neprekvapuje, doufam, ze zkrachuje a Topo zacne prodavat nekdo jiny.

Mawenzi píše:aspon ze s.vratkama nemaj problem

Myslis supaka? Minimalne bude mit okolo hromadu kecu a taky si vsimni, ze tam ma poplatek typu balne, ktery ti vratit chtit nebude. Mozna by ti ty dva vyse zminene e-shopy vysly lip a navic mas sanci, ze si boty rovnou nechas (protoze maji aktualni modely).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 9, 2022 16:38

mike
ty aktualni modely sou prave zrada v tom ze kdyz altra zuzila, tak me to spis desi.

ale pokud s tim neni problem, tak se asi hecnu,a uvidim jak mi budou sedet olympusy prinzkouseni a objednala bych toho kdyztak vic naraz at mam pokoj.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2022 16:49

Ted nevim, o cem je presne rec, ale Topo uzsi nejsou. Naopak, MTN Racer 2 je sirsi, nez prvni verze, aspon uprostred chodidla. Spicka je siroka asi stejne, nepoznam, jelikoz na mne je siroka dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv čer 9, 2022 17:20

Reccol píše:Vy mě s těma Altrama děsíte... První Lone Peak přežily cca 1000 km, druhé mají zatím necelých 400 a kdybych nebyl prase a obtěžoval se o ně alespoň základně starat, vypadají skoro jako nové :((

Asi záleží na štěstí, mají zřejmě špatnou kontrolu kvality a někdy i špatný design.
Kámoš zničil hodně rychle dvoje Olympus 4, roztrhal vršek vždycky na stejném místě a není rozhodně sám.
Mrkni třeba sem https://youtu.be/sSBohLoZHrU?t=560 čas 9:05.
Četl jsem jakubuvcestovnidenik.cz z Hayduke trailu (mimochodem super čtení), kde si ještě s dalším chodcem po asi 800km koupili oba Lone Peak 6 (nic moc jinýho tam zrovna nebylo) a oběma se jim začaly rozlepovat hned po dalších dvou dnech na trailu. Vyloženě potěší. :twisted: Byl tam s nimi ještě majitel nalehko a ten si koupil Timpy a o těch tam nic nepsali, tak asi vydržely. V nalehko se Lone Peak prodávaj, tak asi věděl, proč koupil něco jiného. :)

Určitě to záleží na spoustě faktorů, ale bytelná bota podle mě vypadá prostě jinak.

mike píše:Nebude to tim, ze jsi o 5 let starsi? Uz jsi ve veku, kdy se to zacina lamat. Za dalsich 5 let si s pavprochem v gerontovlaknu budete vymenovat tipy na duchodky

Mohla by to být dobrá výmluva, kdyby mě tam nepředběhl borec co vypadal tak na šedesát a nedal mi nakonec asi hodinu. :twisted: Takže věk zatím nebude limit. :)

mike píše:Myslis supaka? Minimalne bude mit okolo hromadu kecu a taky si vsimni, ze tam ma poplatek typu balne, ktery ti vratit chtit nebude.

U mě bylo napak naprostý ticho, poslal jsem tam boty zpátky a nic. Žádná komunikace, že jim přišly a že pošlou prachy nebo tak. Prostě nic a pak po pár týdnech peníze na účtě. Balné měl docela obrovské co si tak pamatuju, ale co jsem tam teď zkusil cvičně něco naklikat, tak už to tam není. Možná to zrušil, když jsem to pomluvil v recenzi na heurece. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 9, 2022 17:25

no ze u alter je videt, ze novejsi neznamena lepsi, a protoze topo neznam vubec, jak sou siroky, tak to taky nemusi nic znamenat, ze novejsi je lepsi :D

ja potrebuju sirku v prstech hlavne, misto zaobleni ctverec :D

jinak me se na timptrailech po 15 km udelal slic po vnitrni strane boty, teda hned prvni den vandru a je tam dalsich 600 km, vypada porad stejne a nema to na nic vliv. Porad si rikam, ze to zalepim, ale spodni latka je porad v pohode.

Proste u alter zalezi, mam kusy s 1300 (olympus) i 600 (lone peak)... a proto vzhledem k tomu, ze cena olympusu nakonec neni o moc vyssi ale zivotnost je skoro dvojnasobna, tak lonepeaky mam akorat jedny z bazose asi za 1500 jinak bych uz to nekoupila... jo a taky je zuzily, takze uz misto 42 pohodlnych kupuju 43 tesny... :(
Přílohy
20220609_182343_480x853.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Reccol » čtv čer 9, 2022 17:56

oodoow: Já mám na běžecký boty vůbec kliku, měl asi tři páry Brooks a vydržely naprostý nesmysly - Inov-8 taky cajk, jen i 12 mi byly lehce malý. Altry sedí 48 perfektně, mám doma Lone Peak i Escalante, oboje v pohodě, oboje koupený totálně naslepo. Topo bych rád vyzkoušel, až se Altry rozpadnou (při mým štěstí to tipuju klidně na dva roky), ale zatím ty shopy nemívají terraventure (což mi přijde jako ekvivalent Lone Peak) ve velikosti 48, všechno jen na trpaslíky :roll:

Kupte si je někdo a poreferujte, ty MTN Racer mi přijdou hrozně tlustý :)
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv čer 9, 2022 18:01

mike píše:Na vraceni v ramci 14 dnu maji stejne podminky jako u nas. Z mailu:
Tak zrovna toto je osetrene evropskou smernici (pokud dobre vim), takze by to melo byt stejne uplne vsude.
Dokonce i u
mike píše:Myslis supaka? ... si vsimni, ze tam ma poplatek typu balne, ktery ti vratit chtit nebude.
plati, ze ma vratit vsechno, co jsi zaplatil - krome pripadne nadstandardni prepravy, tam jen do vyse nejlevnejsi.
Takze mozna ze ne oodoowova recenze na Heurece ho od toho odradila (pokud ano), ale ze to nekdo dal na COI a zjistil, ze se mu to financne moc neoplati, ze pokuta je min. o dva rady vyssi a v pripade opakovani jeste vice :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2022 19:10

oodoow píše:Mohla by to být dobrá výmluva, kdyby mě tam nepředběhl borec co vypadal tak na šedesát a nedal mi nakonec asi hodinu.

U takovych lidi vek moc nepoznas. Klidne mu mohlo byt 80 :twisted:

oodoow píše:Možná to zrušil, když jsem to pomluvil v recenzi na heurece.

Jsem se tam kouknul a docela mne prekvapilo, ze kladne recenze prevazuji. Asi od lidi, co nezkouseli reklamovat ;-) Ale zas je pravda, ze jich tam moc neni a clovek reklamuje az po delsi dobe, takze uz to tam nenapise.

Reccol píše:ty MTN Racer mi přijdou hrozně tlustý

Co tim myslis? Mne nijak tlusty neprijdou.

apuka píše:Tak zrovna toto je osetrene evropskou smernici (pokud dobre vim), takze by to melo byt stejne uplne vsude.

Mozna, ale lidi maji z nejakych duvodu pocit, ze je lepsi kupovat u nas kvuli snadnemu vraceni. Rozdil teda muze hrat jeste zpetne postovne, ktere asi bude do zahranici drazsi.

apuka píše:plati, ze ma vratit vsechno, co jsi zaplatil

Jo, ale dohaduj se s takovym blbem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2022 19:14

Mawenzi píše:no ze u alter je videt, ze novejsi neznamena lepsi, a protoze topo neznam vubec, jak sou siroky, tak to taky nemusi nic znamenat, ze novejsi je lepsi :D

Nemusi, ale tady znamena. Mel jsem troje ruzne boty a kvalita stoupa a to znatelne. Evidentne se uci z chyb, coz byla volba materialu, ktere nic moc nevydrzi. Zato posledni model vydrzel s prehledem nejvic ze vsech behacich, co jsem mel.

Kazda firma ma svuj vyvoj. Obvykle je to nejdriv vzestup, pak stagnace a pak, kdyz zacnou "vylepsovat" nevylepsitelne, to jde dolu. Topo je relativne mlada firma, takze jeste ve vzestupne fazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Krysha » čtv čer 9, 2022 19:14

@Mawenzi: já měl první LonePeak v4.0 a ty mi byly v 43 těsné, takže jsem pak v4.5 vzal 44 a ty byly super, jenže když jsem v5.0 vzal automaticky velikost 44 tak mi v nich najednou noha šíleně plavala a když jsem pak zkoušel v6.0 tak to bylo stejné (43 jsou na šířku OK, ale na délku na hraně). Zajímavé, že Olympus v2.5 mi velikost 44 na šířku sedí parádně a na délku bych ještě 1/2 čísla potřeboval...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 9, 2022 19:23

uvidim, mam.na 4c objednany 3 pary.

jinak mam damskou 39, to je tak panska 40, takze ty 43 mi sou hodne dlouhy takze to uz ani neresim, zda 42 - 43, ale do 44 se mi jit nechce prootze 43 sou na hrane kdy obcas pri unave zakopavam spickama a uz je to o hozeni drzky. prece jen ta bota je urcite o 3cm vnitrni stelka delsi nez mohe noha...

ale mozna ze naznaly ze to zuzovani neni ono.

tak pro me je nejistota v takove jakztakz anglictine plus ta drazsi posta, zas kdybych na olympusech usetra litr tak to tu zpetnou postu v pohode vynahradi.

ja nemam paypal a nerada platim kartou, radsi prevodem, protoze pulka bran nechce zadny overeni a ty shopy vetsinou chtej kartu...

ale proste topa zkusim, uz nad tim premyslim urcite dva roky tak je na case ten skok do nez ama udelat. zvladla sem.si z nemecka koupit bundu v zime tak bych mohla i ty boty:D

samozrejme to plati clovek predem a na adresu z objedmavky to vozi kdykoli jindy nez na ni jsi a k tomu julovej kontakt od dopravce, ze?

pro me je nocni mura dohledavat takovyhle objednavky, ke kterym clovek nic nevi, dopravce se neozve a za 3 tydny marnyho cekani se clovek dozvi, ze to nevyzvednuty poslali zpet...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Běhání