Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod grandmont » pon črc 21, 2014 16:54

Ok, díky za tipy. Právě kvůli tomu sněhu a taky kvůli chladu a hlavně pak kvůli citlivějším kotníkům (dříve jsem měl x krát podvrtnuté + 1 krát zlomený) vezmu raději ověřené HanWagy Alaska a o druhých přemýšlím mezi sandály a běžeckými, přičemž ty běžecké jsou paradoxně lehčí a řekl bych, že mají vyšší užitnou hodnotu pro tuto akci, než třeba sandály (subjektivní pocit, do tropů beru taky sandály). Pojímáme to na lehko, spaní v lodžích, jídlo v lodžích, možností koupit vodu je tam prý dost, takže to bude kolem 12 Kg na zádech - doufám. :)
grandmont
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 8, 2006 20:45

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ita » úte črc 29, 2014 17:01

Stručně, jasně, výstižně rozdíl mezi Raptorem a Ultra Raptorem La Sportiva???
Diskuzi jsem procházela, ale prostě jsem se v tom ztratila :oops: dík :)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Lehké boty do hor

Příspěvekod Andros » pon dub 13, 2015 13:51

Ahoj,

máte někdo zkušenost s lehkými botami pro pohyb v horském terénu? Propadl jsem minimalistické obuvi nejdříve na běhání, pak jsem odhodil pohorky a zvykl si překonávat i delší nástupy k cestám v lehké obuvi. Měl jsem INOV-8 ROCLITE 295 a byl jsem s nimi relativně spokojený, akorát mi trochu vadil rozdíl ve výšce paty a špičky. Tak váhám, jestli si je pořídit znovu nebo zvolit jiný model/značku.

Díky za tipy.
Uživatelský avatar
Andros
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 16, 2013 15:31

Re: Lehké boty do hor

Příspěvekod Simi » pon dub 13, 2015 15:59

Zkusenosti s tim mam a jsem spokojen. Kdyz neocekavam, ze potkam snih a nebude moc mokro, tak do "letnich" a neledovcovych hor beru tenisky. V suti a s batohem to chce davat vic bacha, ale zvyknes si. Pred nejakym casem tady uz probehla polemika priznivcu a odpurcu noseni tenisek do hor.
Co se tyce znacky, tak to moc neresim, protoze je stejne relativne brzo zrasim o kameny. Vyhodnotil jsem si, ze je dulezita jen rozumne profilovana podrazka, aby to moc neklouzalo. Driv jsem mel nejaky uplne obycejny behaci Adidasky a ty byly super. Neskutecne vydrzely a byly moc pohodlny. Aktualne pouzivam Salomony.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon dub 13, 2015 16:33

Slouceno s existujicim vlaknem. Jestli to chces jinam, tak si rekni, ale nove tema si to nezaslouzi. Navic to bylo i ve spatne kategorii. Priste prosim nejdriv hledej a az kdyz zadne vhodne vlakno neni, tak zaloz nove.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon dub 13, 2015 17:36

akorát mi trochu vadil rozdíl ve výšce paty a špičky


tak asi neni duvod je porizovat znovu kdyz uplne nevyhovovaly a inov8 ma plno bot s nizssim sklonem. V rade Roclite zrovna ne, ale rada trailroc a ultra race jo vcetne nuly. Vzorek na roclite mi pisel lepsi do hor naz trailroc, ale taky je dobry a s ultra race zatim nemam zkusenost.

Jinak ja mam zkusnosti dobre, ale zalezi co si predstavujes pod chozenim v horach. Obecne v ruznych horach a vetsinou s rostouci nadmorskou vyskou obecne roste riziko zraneni v techto botach, ktereho je treba si byt vedom, ale podle toho se rozhodnout. Je to individualni a dle toho muzou byt zkusenosti ruzne, ostane jsem potkal v Alpach dost lidi v sandalech a fivefingers, takze chodit se da v cemkoliv a taky v cemkoliv se muzes zrakvit :)
Obecne by ti asi nemelo vadit chodit cely den/dny v mokrych botach a taky muzes pocitat s tim, ze takove boty muzes odrovnat za jednu sezonu v Alpach :) A nejen do sutoviska se hodi navleky.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Lipon » pon dub 13, 2015 18:01

zminovane innov8-y mam, do hor se s tim da, ale v kamenitem terenu uz je obcas neprijemna mekkost boty, obzvlast pri chozeni mimo cesticky; v teplejsim prostredi je zase fajn, ze dobre vetraji
vyborna je podrazka, drzi skvele
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon dub 13, 2015 18:11

Ano na roclite ten vzorek drzi na sutrech velmi dobre, o to vic jsem byl zklaman prilnavosti trailrocu, ktere jsou dle vyrobce specilane navrzeny pro horsky beh a na mokrych sutrech je to vyslovene tragedie. Ale jinak jsou trailrocy super botky. Jsem hodne zvedav na ultra race.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » pon dub 13, 2015 22:01

Přilnavostí Trailroců v morku jsem byl také hodně zklamán, ale možná jsem měl jen přehnaná očekávání (každopádně oproti Merrell Mix Master o hodně horší). Nové modely Race 290 a 270 si spousta lidí pochvaluje (např. Radek Brunner, Michal Dobiáš). Oproti Trailrocům mají vzorek ještě trochu mělčí a víc přizpůsobený na kamenitý a tvrdý podklad. V bahnu tedy budou trochu horší, ale jinak by mohli držet líp kvůli většíí ploše, kterou se dotýká podrážka země. Navíc nemají podrážku na okrajích zahnutou jako to mají Trailrocy, což mi na Trailrocách trochu vadilo. Ultra 270 (3mm drop) mě hodně lákají, ale na turistiku by možná byly lepší 290 (6mm drop), protože mají kolem celé boty pevnější okraj, a tak by mohly leccos vydržet.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon dub 13, 2015 22:19

tak tak, na mokrych sutrech v podstate nedrzi zadne boty, ale trailrocy jsou jendoznacne podprumer. Asi moc tvrda smes spuntu, ale i tak odchazeji celkem rychle.
UR 290 se mi zalibily hned, jak jsem je poprve videl, ale na noze jsem je jeste nemel, jen videl nazivo, tak doufam ze padnou, pac mi to prijde jako skvela bota, mozna i vic prave na rychlou turistiku nez na beh :)
Ten pevnejsi okraj se mi taky libi a 3 mm by uz mozna na me bylo malo. Ale mozna zkusim aspon v obchode oboje.
Ciste teoreticky mi prijde, ze by mohly byt do bahna dobre, kdyz maji spunty protismerne do Vecka.

Tuhle sezony jeste dojedu v trailrocach 255, ted maji cca 1000 km, zadny defekt, ale po sezone budou asi uz bez vzorku :)

Navíc nemají podrážku na okrajích zahnutou jako to mají Trailrocy, což mi na Trailrocách trochu vadilo.


hm to jsem ani nejak nezaregistroval, takze asi mi to nevadi :) ale mozna jsou takove kolebavejsi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » úte dub 14, 2015 0:18

To zahnutí u Trailroců v podstatě víc vnímám, jen když stojím - cítím se míň stabilně v příčném směru, při běhu to nevadí (ostatně jinak bych je nebral na P100 apod.).
Trochu OT: Mám běžecké boty na turistiku/ultra, a tak je mám celkem velké. Mám ale problém, že víc místa ve špičce a ohybná špička běžeckých bot je hodně špatná kombinace na jakoukoli skalku. Jasně, že na to ty boty nejsou určené, ale občas člověk narazí na nějakou skalku (neoficiální vyhlídka apod.) a vidí tam pěkný stup, ale v těch botách mám problém stup použít. Máte někdo podobný problém? Jak to řeší ti, kteří používají běžecké boty v Alpách i mimo široké upravené cesty?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Simi » úte dub 14, 2015 9:31

@mitau: Boty i mimo upravené cesty používám celkem hodně. Mojí hlavní motivací pro použití tenisek v horách bylo to, abych při lezení nemusel tahat pohory v batohu na zádech. Sice se tomu stejně někdy nevyhneš, ale minimalizuju to... ;-)
Samozřejmě je to přesně jak píšeš - občas je problém se na nějaký menší stup postavit, když se boty prohýbají a máš je trochu větší. Musíš úplně změnit našlapování v tom, ze se nesnažíš postavit na stup klasicky hranou boty, ale postavíš se spíš přes něj na tření plochou podrážky. Celkem běžně v teniskách chodíme sóliko lehké úvodní délky delších cest - obvykle do obtížnosti II, občas i nějaký krátký IIIkový místo přeběhneš. Osobně je to pro mě hranice, kterou jsem v tom ochoten takto lézt. Třeba loni jsme v teniskách nastupovali úvodní rokli(za II-III) Dulfera na Totenkirchl ve Wilder Kaiseru a šlo to.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Andros » ned dub 19, 2015 14:40

No a to je jeden z důvodů, proč jsem i já odhodil pohory a začal nastupovat k cestám v lehkých botách - abych nevláčel těžké pohorky v batohu (a mohl mít menší batoh :-) ).

Ty Roclity mají vážně perfektní vzorek - absolvoval jsem v nich loni Beskydskou 7 a byl jsem za něj vděčný především při závěrečném sestupu (a několika předchozích). Zatímco všichni kolem mě vypadali, že každou chvíli spadnou a zarývali hole do země, já jsem si - bez holí - pohodově vykračoval, boty držely jak přibité.

Nicméně poslední dobou mi na nich začala vadit ta vyvýšená pata. Je pravda, že v horách je to menší problém (poněvadž člověk jde buď hodně do kopce nebo z kopce), ale stejně bych nejraději uvítal boty se vzorkem á la Roclite a s nulovým rozdílem paty a špičky. Zároveň bych si netroufl na příliš tenkou podrážku (např. ty Trail Freaky od VB), to bych na těch šutrech při delších cestách pořádně trpěl.

Ještě jsem se chtěl zeptat - vyplatí se jít do bot s mebránou? Jsem spíš toho názoru, že ne, protože když má být hnusně, tak se neleze.
Uživatelský avatar
Andros
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 16, 2013 15:31

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » ned dub 19, 2015 15:24

A jaké Roclity máš? Vzhledem k tvému stěžování si na výšku paty se podívej vzadu na patu kolik je tam šipek - podle toho jde poznat rozdíl mezi špičkou a patou. Každá šipka znamená rozdíl o 3mm větší. Zkoušel jsi Roclite 243? Lehčí bota s rozdílem pata-špička 3mm a stejným vzorkem jako ostatní Roclity. Srovnání - např. zde. Podle mě 3mm v terénu je skoro neznatelný rozdíl.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod RUMcajs » ned dub 19, 2015 23:23

Mam Trailoc 255 a Race Ultra 290.
255tky mi sednou dokonale, obepinaji nohu jak druha kuze.
290tky jsou ve stejne velikosti volnejsi a hlavne mi u nich vadi tlusty jazyk.

Jak jsou na tom Roclity s tloustkou jazyka?
Hledam neco na hruby sterk zrno tak 2-3cm abych necitil v Trailocich kazdy kaminek.
Aby meli tenky vrsek a o neco tlustejsi podrazku nez 255tky.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon dub 20, 2015 19:28

Roclite jsou asi stejne mekke jako trailroc, ale diky vetsim a asi i mekkcim spuntum jsou na drobne sutry a ostre hrany lepsi. Nejcitlivejsi cast je pod klenbou, kde spunty nejsou. Kazdopadne v Alpach mi nikdy neprislo, ze by mi mekkost na sutrech vadila, trailroc jsem v Alpach tusim nemel.

S jazykem neporadim, neb mam roclite 400.

V Karavankach jsem mel La sportiva wildcat, i nejake to sutovisko a take dobre boty, maji taky spis tlustsi podrazku, jen se rychle opotrebovava.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » čtv dub 30, 2015 18:09

Potreboval bych poradit nejake nizke boty, klidne s GTX, neni pravdou ze se tolik noha poti. Je to hodne rozdilne, zalezi jestli s tim nekdo beha x km a nebo i sem tam chodi.
Me tu chybi jedno porovnani bot a to znacka Nike. Kupoval jsem par let znacku Nike a ok vzdy tak 2,5 roku boty vydrzeli.
Moje posledni:
http://www.runners.es/upload/images/art ... egasus.jpg
s GTX, dobre se to nosilo, pohodlne. Potom uz vzory bot nic moc, celkove s GTX Nike toho moc nema, vlastne vubec.

Zakoupil jsem proto Salomon outdoor boty, kdy kamos rikal jaky to mam kecky a ze trochu vaha nevadi (nejsem bezec).
http://www.sportisimo.cz/salomon/exit-2-gtx/29860/
http://oi61.tinypic.com/auct95.jpg
Ty mam ted od 08.06.2014 takze jeste zaruka, ale ty super outdoor boty vydrzeli hodne malo proti tem "keckam" Nike :D A to jeste jsem Nike bezne pral v pracce, proste od blata, sup do pracky a vyprano.


Hodne tu ctu znacku INOV8 - neznam ji moc, je tak super? Jaka je kvalita bot? Dokazal by me to nekdo porovnat s Nike? Ziskam tim stejne kvalitni boty a nebo jeste lepsi?
Asics - jaka to je kvalita ta znacka?
Ideal bych zas chtel nejaky co jsou lehky 300+- g, Gore-Tex (ten mi nevadi). Pripadne lze to prat v pracce? Ja to tusim prave u tech Nike i mel napsany, ze je muzu prat a u tech outdoor jsem se tomu divil. Bohuzel pozde, skoncily v pracce tak jako tak. Presto jsou to vyrazne tezsi boty, kdyz jsem dal na test na nohu stary proslapany Nike!

a jaka je kvalita Merell vs Inov 8?
http://www.merrellstore.cz/Merrell-Moab ... -XCR-87323

“prodyšnost membránových bot je hodně špatná”
-ja spokojenost, mel jsem boty Nike tehdy i na hore 3000m.n.m a ok.
Libej se me jeste Mizuno ale nemaj gore-tex a to je blby nekde do mokrej travy. Tam mam zkusenost, ze urco to pomaha ten GTX.

Cena tak 2500 max 3000czk.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » pát kvě 1, 2015 4:46

Mate nejakou zkusenost s konrektni touto botou?
http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/ ... e-312-gtx/
Mam moznost ziskat od soukromnika za dobrou cenu, tak me zajma jestli se tenhle typ vyplati.
Na leto, do lesa, po meste a jestli je to nejaka rozumna kvalita :)

http://www.bezvabeh.cz/clanek/3379-test ... na-a-snehu
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pát kvě 1, 2015 6:01

Známej měl Rocklite 318GTX a vydržely mu tisíce km. Ty 312 ale nemaj obsázku, takže počítej s tím, že v terénu se na boku brzo prodřou. S GTX membránou to bude trvat trochu déle, než tam bude úplně díra. Každopádně to nejsou boty do města, ale spíš do bláta a do sněhu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pát kvě 1, 2015 7:01

@ripper: speciálně na běhací Inovy bacha, díky tomu jejich připičatělém běhacímu konceptu (barefeet či jak to menujou) v podstatě nemají žádnou tlumící/pružící vrstvu v podrážce, pokud máš aspoń trochu starost o svoje klouby tak eeeee, pokud chceš běhat krapet víc a neposrat si přitem zdraví, potřebuješ pod patou aspoň 2.5cm pěnovky.... doporučuju LaSportiva Ultra Raptor, tam ty cm sou... a sou krásně měkké, pruží a tlumí...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ZbynekN » pát kvě 1, 2015 11:16

@pp: Tak hodně tlumený jsou i Hoka one one. Zkušenosti zde
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod kuslak » pát kvě 1, 2015 11:50

Pre boha, tie Hoka sú čistá paródia.
Prezentujú prirodzený beh od päty k špičke, pričom samotní bežci vo videách to názorne vyvracajú :) Pobavil som sa :t:t
kuslak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv pro 4, 2014 10:32

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » pát kvě 1, 2015 13:03

oodoow píše:Známej měl Rocklite 318GTX a vydržely mu tisíce km. Ty 312 ale nemaj obsázku, takže počítej s tím, že v terénu se na boku brzo prodřou. S GTX membránou to bude trvat trochu déle, než tam bude úplně díra. Každopádně to nejsou boty do města, ale spíš do bláta a do sněhu.


Aha, me to zaujalo ze byla na to ta recenze, jako ze to bude do horsich podminek. Bezec nak nejsem, spis chodim po lese, chodim po asfaltu a pod a km nekdy (20km). V lete nekdy az 40km /den ale zas to je tak 3dny max.
Ja to nasel zde, zaujala me cena boty, je to nejakej doprodej a maj moji velikost.
http://eshop.endurancelab.cz/beh/panska-bezecka-obuv/
Casto bud nemaj ty boty, nemaj velikost.
Do blata nekdy, bezne bych to v vlate nemel. Do snehu to leda tak trochu, nouzove kdyz napadne ve meste. I kdyz to zvazuju ze na zimu dokoupim outdoor boty napr Prabos.

pozn. ty 318 bych chtel ale to je zas bota kterou clovek uz nesezene v jeho velikosti :(
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » pát kvě 1, 2015 13:21

pavproch píše:@ripper: speciálně na běhací Inovy bacha, díky tomu jejich připičatělém běhacímu konceptu (barefeet či jak to menujou) v podstatě nemají žádnou tlumící/pružící vrstvu v podrážce, pokud máš aspoń trochu starost o svoje klouby tak eeeee, pokud chceš běhat krapet víc a neposrat si přitem zdraví, potřebuješ pod patou aspoň 2.5cm pěnovky.... doporučuju LaSportiva Ultra Raptor, tam ty cm sou... a sou krásně měkké, pruží a tlumí...


Tak to je asi blby na tohle, sice nebeham nak moc, spis ty boty mam rad diky lehkosti. Nike Air Max bezecky jsem treba brat bezne na pochody 20km, nekdy i na horu vyjmecne. Vydrzelo to ok ale asi to melo nejaky tlumeni.
La Sportiva to zrovna nejsou laciny boty, ten raptor je docela asi popularni, nevim no.
Co me ale tam nejvic zaujalo u La Sportiva, proc jsou tak tezky? 700 g (pár vel. 42)?
I ty Nike to melo tak 300g +-. Proto me zaujala i ta bota od Inova - 8.
http://www.sanasport.cz/inov-8-boty-roc ... 054167-052
a co rikate na tyhle od Inova - 8?
Nasel jsem jen tyhle 282 nejvic jako ofiko s GTX. Priznam se, nechtelo se me dat 3000czk, proto jsem koukal kde to ziskat levnejc za cca 2000czk neco :mrgreen:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » pát kvě 1, 2015 13:31

ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » pát kvě 1, 2015 13:36

a jak mam chapat toto tvrzeni? Je to kec? :shock:
Ideální bota pro dlouhé tréninky do špatného počasí a klidně i na běžné nošení na podzim/zimu.
Tréninková bota s vynikající kontaktní podešví, kombinace hrubé podešve a maximálního tlumení zaručuje výborný komfort při běhu po všech typech terénu
http://www.vokolopriglu.cz/blog/recenze ... -100km-196
Jen se me nelibi...
Na zpevněné cestě a asfaltovém úseku se špunty výrazně neodírají. Díky minimálnímu odtlumení podešve je dopad pocitově tvrdý (jako v závodní botě).
"minimálnímu odtlumení podešve je dopad pocitově tvrdý"
-to je docela blby ne? Prave na asfalt je podle me idealni bota, kde je dopad mekky, jde potom x km jako v backurkach.
:)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ZbynekN » pát kvě 1, 2015 13:42

Podívej se třeba i na New Balance, bývají často ve výprodejích.
ripper6 píše:Co me ale tam nejvic zaujalo u La Sportiva, proc jsou tak tezky? 700 g (pár vel. 42)


Oproti těm Inov8 312 to není takový hmotnostní rozdíl.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Lipon » pát kvě 1, 2015 14:00

V rocklitech běhám, typ jsem psal výše, újmu necítím, trochu perný pod patou to má
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » pát kvě 1, 2015 14:09

Asics Gel Trail Lahar GTX jsem mel a musim rict, ze je to perfektni bota. Nosil jsem je na treky i na beh, neskutecne drzely na mokre skale a v sotoline. Po roce se uplne rozpadla podrazka, coz mi vyreklamovali a vratili penize ( cena za dobrou prilnavost). Chtel jsem si je koupit znovu, uz nebyly skladem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » pát kvě 1, 2015 15:24

ZbynekN píše:Oproti těm Inov8 312 to není takový hmotnostní rozdíl.

New Balance nemam rad to ne.
Jak to? Vzdyt udavaj ze ty boty maj tak 300g, tech 700 to je jednou tolik!
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

PředchozíDalší

Zpět na Běhání