Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte dub 5, 2022 21:22

Dneska jsem predesel bezce. Asi nejakeho zacatecnika, "bezel" tak 6.5 km/h a ja sel tak 7.5. Doufam, ze jsem ho nadobro neodradil od behani 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod sobb » úte dub 5, 2022 22:28

Tys ještě nezačal ten svůj běhno-úchylácký průzkum, jak jsi před lety sliboval? :wink: Anebo jej neaplikuješ na (možná vyklusávající, či z jiného důvodu pomalu běžící) běhouny, páč se bojíš, že dostaneš do držky? :twisted:

Jinak rychlost zhruba 7,2 km/h bývá udávána jak hranice mezi chůzí a během.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte dub 5, 2022 22:36

Mas nejak dobrou pamet, mne tohle z hlavy uz vypadlo ;-) Nevypadal, ze by se vyklusaval, ale bliz jsem ho nezkoumal. Spis mi prisel jako zacatecnik, ktery se nekde docetl, ze zpocatku se ma behat pomalu.

Udavana kde? Moje hranice je asi 8.2 km/h, rychleji uz kmitat nohama neumim a je lepsi bezet. Jinak zavodni chodci myslim chodi 15 - 20, ale to uz prirozenou chuzi moc nepripomina a jak dopadnou po case klouby radej nevedet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod sobb » úte dub 5, 2022 23:38

Na blbosti bohužel mám :oops: Právě, to jsou ty rychlé soudy :wink:

Různě na běžeckých/chodeckých webech. O rychlochůzi je asi lepší se ani nebavit, to už je celkem úchylnost :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 0:00

Je, si to pamatuju uz z detstvi, meli jsme nejakeho reprezentanta a davali to v televizi. Prislo mi to uchylne uz tenkrat ;-)

Rozdil mezi chuzi a behem je ale jasny a neni v rychlosti. Pri chuzi se vzdycky aspon jednou nohou dotykas zeme, pri behu mas obcas obe nohy ve vzduchu. Pocitove kdyz jdu na maximum a mam pocit, ze jdu velmi rychle, tak kdyz prejdu do behu stejnou rychlosti, prijde mi, ze bezim pomalu. Je to uplne jiny pohyb.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod sobb » stř dub 6, 2022 0:06

:D taky jsem to sledovala :)

Jasně, ale ta zhruba udávaná rychlost je plus mínus vypovídající, přičemž každý to může mít posunuté kousek jinam. Ostatně každý to asi zná, že někdy je už pohodlnější přejít do běhu, než jít.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 0:11

Mne prijde mala, tohle chodim bezne i v pohorkach, kdyz specham na vlak, jakoze skoro vzdycky. Prijde mi to jako svizna chuze, ale ne extremni. To je az kolem tech 8 a z toho uz v pohorkach druhy den docela boli nohy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » stř dub 6, 2022 7:09

mike píše:Dneska jsem predesel bezce. Asi nejakeho zacatecnika, "bezel" tak 6.5 km/h a ja sel tak 7.5. Doufam, ze jsem ho nadobro neodradil od behani 8-[


tohle je egotrip jak z učebnice.....

ted v pondělí jsem vyběhával únavu z nedělního maratonu v Bratislavě, a posunoval jsem se tvou udávanou rychlostí, pokud jsem tím někomu zvýšil sebevědomí a udělal radost když mně předbíhal, tak to je nečekaný bonus běhu k primárně zamýšlené regeneraci, tvé uvažování mi ale přijde dost toxické....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 15:21

Tys nekdy videl ucebnici? Prekvapeni :twisted:

TVL, delat vedu z neskodneho vtipku :roll: Jestli je neco toxickeho, tak tve nesmyslne konfrontacni prispevky a to nejen tady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř dub 6, 2022 15:27

Míla má pravdu, měl byses krotit ve svých (osočujících) výlevech.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 15:28

Jakych osocujicich vylevech?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř dub 6, 2022 15:35

Měl bys na to přijít sám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 15:36

:lol: zas jak zenska.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » stř dub 6, 2022 22:24

tohle už je naprostá marnost.....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob dub 9, 2022 11:55

Tak neska Uragány potřetí protekly, a to hned od začátku vycházky (bylo extra hnusně a mokro shůry i zespoda) čuli dvě a půl hodiny v mokrých (ke konci dokonce čvachtajících) fuseklích = už mě to nebaví, du shánět nové (což možná bude problém, všude mají jen omezený sortiment okrajových velikostí, obyčejné 43 nejsou).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob dub 9, 2022 12:45

Uffff. Mám (a dokonce v jednom .cz sexshopu). Objednáno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte dub 12, 2022 12:47

pavproch píše:Ty kotníkové UR GTX sem objednal v "blbém" čísle/velikosti.... v zimě nosím Blizzardy resp. Uragány vel 43 na dvoje fusekle, v létě (doteď nízké) UR vel 42,5 na jednu fusekli. A já fčíl objednal 43-ky ... do prtele práce.

Není všemu konec, tentokráte ovšem (možná) i správný konec. Objednal sem podle jejich tabulek velikost EUR 43, fčíl dorazily (z UK, ale opět bez cla a DPH, páč prý vše zaplaceno) a jsou to EUR 42,5. Hezky!
Hned v nich pudu odpo z prce (a zítra ráno do prce atd) = aspoň je hned vyzkušam.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte dub 12, 2022 14:41

A nemel bys jim to hned vratit, ze sis objednal jinou velikost? :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte dub 12, 2022 15:19

Vyzkoušeno (v suchu, teda no) a OK, šlape se v nich křasně.

Mají v tom bordel, fčíl sem znova čuměl na svou objednávku i jejich fakturu - v objednávce i na faktuře je EUR43, ale mně teda víc hoví těch 42,5, takže rozporovat/vracet jim to určitě nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv dub 14, 2022 14:03

Doufám, že to nezakřiknu, že pata/bota nezačne "blbnout"...
pavproch píše:Mám to u všech svých bot LaS stejně, levá sedí a pata se v ní nehýbe/netlačí do strany, na pravé ta pata nesedí a tlačí se dovnitř/dostrany. Není to ale botama, ale mou patou resp. kotníkem doyebaným při úrazu na silvestra 1987.

LaS UR mid se zdá (po prvních několika "šlapáních" do/z prce) je po dlouhé době (ne-li moje vůbec první LaS), kde se "ta" pata v ní pohybuje při chůzi normálně a neprudí mě vybočováním... hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob dub 16, 2022 11:46

Neska byl první fieldtest UR GTX v mokru a jo, gorateksujou správně. Už sem to tu k UR spal víckrát, nechápu proč botky s GTX (= boty do mokra a baga) mají tak blbě / málo profilovanou podrážku, že tak strašně (předozadně) kloužou? Na suchým mají trakci ok, jak je ale bago, tak prohrabávám fest.... V tomhle sou LaS Uragány (a Blizzardy a Tempesty) mnohem lepší..... ty i v bagu hrabou statečně, protože mají zespoda podrážku pořádnej drapák....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon dub 18, 2022 17:04

A kruciš.... zase sem (asi) dostal facku ze strany, odkud sem to nečekal....
pavproch píše: před pár lety sem přezul do GTX "tenisek" LaSportiva a dneska moje haxny už pohorky nesnesou ani na chvilku .... takže nejenom, že je to individuální, ale ještě se to mění v čase.

... naposled sem nízké tenisky (Raptory) měl obuté na konci (loňského) léta, od té doby furt chodím ve vyšších (Uragano, Blizzard, od nedávna kotníkové URaptory), fčíl sem jel Pindicou (Už zase sucho v nádrži, zajeď pro benzín...) a vzal sem (po půl roce) na nohy nízké URaptory.... a zdá se (to muset ešče pořádně vyzkoušet nějakou vycházkou), že moje haxny (a jejich kompatidebilita) se v čase zase vyvinuly a fčíl už nesnášejí i nízké tenisky.... grrrr! Starý a opotřebený člověk, to je opravdu zatrest....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte dub 19, 2022 15:54

Do dneška sem žil jak zvíře v nevědomosti.... že se boty označují velikostí (např. EUR číslování) sem věděl, ale že existují i tabulky na šířku bot, sem netušil...
omg_pp_zas_rozbil_vlakno.jpg

... zase sem o něco chytřejší.... akurváth, že tu šířku (skoro) nikdo u bot neudává.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte dub 19, 2022 17:34

pavproch píše:A kruciš.... zase sem (asi) dostal facku ze strany, odkud sem to nečekal.... zdá se (to muset ešče pořádně vyzkoušet nějakou vycházkou), že moje haxny (a jejich kompatidebilita) se v čase zase vyvinuly a fčíl už nesnášejí i nízké tenisky.... grrrr! Starý a opotřebený člověk, to je opravdu zatrest....

Ha! Malinké světýlko na konci tunelu.... ta haxna (kotník pravé nohy = ten doyebaný) neska zlobila (prudila/bolela) i v kotníkových Raptorech (což ještě v sobotu nedělala), taxem ji podrobil prohlídce a ejhle.... na kotníku zvnějšku (na kostce) je odřenina/opruzenina, proto to tak prudí.... jaxem a gdesem k ní přišel nevím, neptejte se. Takže příčina problému (zřejmě) odhalena, fčíl to holt musím nějak přetrpět, než se to zahojí. Hurá!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon dub 25, 2022 8:03

pavproch píše: ... naposled sem nízké tenisky (Raptory) měl obuté na konci (loňského) léta, od té doby furt chodím ve vyšších (Uragano, Blizzard, od nedávna kotníkové URaptory), fčíl sem jel Pindicou (Už zase sucho v nádrži, zajeď pro benzín...) a vzal sem (po půl roce) na nohy nízké URaptory.... a zdá se (to muset ešče pořádně vyzkoušet nějakou vycházkou), že moje haxny (a jejich kompatidebilita) se v čase zase vyvinuly a fčíl už nesnášejí i nízké tenisky....

Zdání klamalo - nesk sem to testoval (polemlesemloukou do prce) a OK, nohy vs. nízké tenisky = kompatidebilita tam je. Ufffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv dub 28, 2022 3:41

Vcera jsem si vsimnul, ze moje Topo MTN Racer 2 maji male dirky ve spicce podel zesilene casti. No, vsak uz maji 1460 km. 2000 to teda asi nevydrzi, ale podrazka uz stejne zacala barefootovatet. Druha verze ma tedy o neco min odolny svrsek, nez prvni, tam po 1500 km furt drzel, ale celkove jsou v lepsim stavu a jestli to zalepim, par stovek km mozna jeste daji. Inov-smejdy tohle delaly pri polovicni kilometrazi.

Zrovna jsem objednal dalsi par, zatim se mi jevi z behacich bot, co jsem mel, jako nejlepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv kvě 5, 2022 18:40

Nove MNT Racer 2 dorazily. Vzal jsem druhou barvu (bone/black), vyhoda je, ze sitovina vypada jako spinava uz nova a nebude to tedy tak strasna zmena, jako u tech zlutych :twisted:

Prvni dojem po obuti: uzka pata neni bug, ale feature. Je to uplne stejne, jako u prvnich, leva pata je uzsi, nez se mi libi, ale ted uz vim, ze se to po par stovkach km vyslape.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv kvě 5, 2022 18:44

Jo a prisel mi dneska mail z HSH, ze maji opet na sklade VJ Ultra. Nechaval jsem jim tam konkakt nekdy vloni, kdyz posilali hromadu vadnych zpatky vyrobci, aby se mi ozvali, az jim prijde nahrada. Takze kdyby mel nekdo zajem, jsou k dispozici. Ja uz asi ne, kdyz mam zrovna nove Topo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pát kvě 6, 2022 17:44

Ha! Nastala abnormalita. Už sem tu spal mockrát, že (s úspěchem) nosím LaS Ultra Raptor GTX - aktuálně už asi osmý pár - vždycky odejde první membrána (= začnu v mokré trowě čvachtat v botech), takže je vyhazuju - všech sedum takto zrecyklovaných párů vypadalo jinak na stav 1+ (netknutý svršek, neošlapaná podrážka). No, a neska sem byl donucen ten osmý pár umýt (byl fest od baga, abych nebudil pohoršení v "lepší - čti: její - společnosti). A přišel sem nato, že sice membrána (nosím je druhý rok, přerušovaně = mají našlapáno odhadem 500 až 800km) ještě furt membránuje, ale pod kotníkem se na jedné prošoupal/roztrhnul svršek. Neska ty věci ale fuckt nic nevydrží.
Aftermath: na hudy.cz sem našel svoje číslo (= poslední pár) ve slevě v mému woku líbivé barevné kombinaci (Carbon/Love Potion), ale "women".... už sou na cestě ke mně. Takže holt budu (pro změnu) šmatlat v babských, no.... :twisted:

Myslím ale, že jeden z těch sedmi doposud zrecyklovaných párů už taky byl babský.... holt skleroza (ve mně) řádí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob kvě 7, 2022 12:20

Hmmm, tak moje fčerejší úvaha
membrána ještě furt membránuje
byla částečně mylná.... neska skoro tři hodiny venku v (ne moc ingtenzivním) dešti a po návratu fusekle celoplošně lehce zavhlé (pot to nebyl - nečvachalo to, ale bylo toho tolik, že to už studilo). Takže asitak. Brzo pudou (do koše).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Běhání