Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 17, 2019 23:36

Je, ta sitovina nic nevydrzi a trha se dal. Tohle vlastne vzniklo tak, ze jsem tam mel malou prosoupanou dirku a pak jsem nekde jen lehce zavadil o vetvicku a hned tam bylo tohle. Chce to spravovat hned v zarodku. Jak pisu, je to sunt ;-)

To vis, svaly si snadno odvyknou a zlenivi. No a taky nemladnes :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod sobb » stř čer 19, 2019 22:17

Jo tak, rveš boty o větvoví a pak si stěžuješ :mrgreen:

Tohle se mi ještě nestalo. Ale nejspíš to bude tím, že jsem tentokráte celou dobu nosila hodně měkké boty, pohory jen minimálně a chození na boso taktéž skoro vůbec. Hmm, a ta čísílka na občance by taky mohla lehce souviset, ale velkou váhu tomu nepřikládám 8-[
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 20, 2019 0:41

Pisu, ze jsem lehce zavadil. V pohorkach bych si toho ani nevsiml. Fakt to nic nevydrzi, se divim, ze jim to bezci nehodi na hlavu. Ja uz si asi poridim neco jineho.

Ona se ta vaha casem prilozi sama :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát črc 5, 2019 22:00

A dam to sem [-( Takhle vypadaji nohy v Inov-8 po nejakych 10 km chuze, z toho jen tak 2/3 v terenu. V stredne silnych trekovych ponozkach. Hnus, v ani sandalech by to snad nebylo horsi :evil:
nohy.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod sobb » pát črc 5, 2019 22:19

Fuj, ty jsi ale čuně :twisted: Až se Ti z toho nějak zakřivily prsty :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát črc 5, 2019 22:20

Cunata jsou vyrobci takovych bot [-( Vsak komu by se z toho prsty nezkroutily ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod JohnyFK » sob črc 6, 2019 18:50

Otazka je jak ty nohy vypadaly predtim.... :twisted:
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob črc 6, 2019 23:17

Ciste [-( Dneska po 18 km jsem je radej nefotil, jeste vyrazne horsi, nez vcera.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Sirkka » ned črc 7, 2019 13:21

Sem zavítám po sto letech a pořád to samé :D
Miku, si se vyválel v bahně a teď to svádíš na boty :D Já s Inov problém fakt nemám, poměr cena (teda z UK)/výkon/km spokojenost, když to srovnám se Scarpama, Decathlonem a Salomonem. Pohorky do toho netahám, to je něco jiného.
Jinak máš pěkně vbočené palce, to začni řešit s předstihem třeba s fyzio, ať tě to do budoucna pak neomezuje (bolestí, pohybem atd.). A ostatní prsty taky žádná sláva :D
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned črc 7, 2019 19:45

Divne, ja v tech botach jeste nechodim ani rok :P

Mne se to nedeje, a tak to neexistuje? :D Neni to bahno, ale prach. Chodim vetsinou mimo asfalt, po lesnich a polnich cestach, stezkach, po trave a prachu je ted vsude plno. Pres tu pitomou sitovinu projde. Takze ted mam takhle spinave nohy denne, kdyz se vratim, tak si jako prvni vec musim umyt nohy :? Hnus, ta sitovina je proste design fail. Krome spiny se jeste snadno prodre a trha, cimz snizuje zivotnost celych bot.

Tys nikdy vbocene palce nevidela, co? :D Moje mama s tim byla uz dvakrat na operaci a uz okolo 40, kdyz to jeste bylo dobre a tak 20 let pred prvni operaci, to vypadalo uplne jinak. K FT jsem pred par lety chodil s necim jinym, ale nohy jsme resili taky a k mym palcum nemela zadne namitky. Moje nohy vypadaji stejne minimalne od puberty a ze mi narostly krive prsty neresim, nijak mne to neomezuje ;-)

V tech botach se mi chodi dobre, problemy s pricnou klenbou zmizely a podle opotrebeni podrazky chodim jinak. U pohorek mam nejvic seslapane paty z vnejsi strany, tady jsou nejvic spicky uprostred a seslapani do strany je minimalni. Tj. podrazka a tvar OK, ale bohuzel jsou ty boty nevyvazene a maji mizerny svrsek. Pomer cena/vykon je spatny. Nizke trekovky mi vydrzely pri stejnem chozeni trojnasobek. Spotrebovat skoro troje boty za rok nic moc, zvlast kdyz podrazka by jeste v pohode vydrzela, ale odchazi poddimenzovany svrsek. Boty se maji vyrazovat kvuli seslapane podrazce [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned črc 14, 2019 11:56

Neska mi nateklo do GTX Ultra Raptorů. :twisted:

Sem neska na ranní vycházce za humny vytýčil směr a vyrazil - místama trowou vyšší než já, po nočním dešti mokrou. Od pupku dolů sem byl durch, aji v Raptoroch. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon črc 15, 2019 13:53

A neska ráno při cestě do práce (polemlesemloukou, posekanou před měsícem, čili už zase 30cm a byla rosa jako kráva) sem odplaval aji v jiném páru GTX LaS UR.... chjo no, už aby to zase posíkli nebo tam nahnali krowy, kdo to má furt sušit. Vlastně krowy rači ne (ref jak ňa loni prohnal bejk po poli).... to rači budu mokrej.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte črc 16, 2019 8:10

Neska ráno stejná trasa do práce, výrazně menší rosa = LaS UR GTX dovnitř nepustily ani ň (protože nenateklo vrchem), zvenku samozřejmě mokré, to jo. Gorateks funguje. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv črc 18, 2019 10:10

pavproch píše:A neska ráno při cestě do práce (polemlesemloukou, posekanou před měsícem, čili už zase 30cm a byla rosa jako kráva) sem odplaval aji v jiném páru GTX LaS UR.... chjo no, už aby to zase posíkli nebo tam nahnali krowy, kdo to má furt sušit. Vlastně krowy rači ne (ref jak ňa loni prohnal bejk po poli).... to rači budu mokrej.... :mrgreen:


Taxem to přivolal, jezeďáci právě obsíkli pruh okolo celého pole a zatloukají do něj sloupky el. ohradníku - budu zase brzo utíkat před bejkem.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř črc 24, 2019 6:57

Sem fčera doplnil domácí zásoby žlutého Toka Shoe Proof and Care, taxem hned dva páry LaS UR GTX nastříkal (půl spreje na každý pár). A neska ráno při cestě do práce v ranní rose ze začátku pěkně kuličkovaly. Na konci cesty už bohužel ne. No nekup to, půlka spreje za 255,- a vydrželo to 10 minut.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod fps » stř črc 24, 2019 12:22

jak jsem tady už psal několikrát, tak dle mě je impregnace na boty jen vyhazování peněz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř črc 24, 2019 19:21

Dobra impregnace k necemu byt muze, ale Toko? ;-)

Fascinuje mne, jak si pp neco umane a trva na tom i kdyz mu vlastni zkusenost ukazuje, ze je to k nicemu :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv črc 25, 2019 8:15

Myslím si, že problém, že to vydrželo 10min je jinde - zřejmě to večer předtím, když sem to naprejoval, nedostatečně uschlo/proschlo - nesvítili totiž slunko, taxem to nemohl "upéct" jak mám ve zvyku, dyž to slunko pořádně "upeče" tak to kuličkuje řádově dýl.

Ale i tak to považuju za plus, protože po nastříkání to vždycky míň saje vodu (výrazně) a hlavně se na to skoro nechytá bovdel (prach a bláto).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv črc 25, 2019 18:34

Na rozdil od fps nerikam, ze je impregnace uplne k nicemu, ale proc Toko? Impregnace je to podprumerna, cena naprumerna a pomer cena/vykon tudiz mizerny. Zkousel jsem a nevidim duvod to kupovat znovu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát črc 26, 2019 18:06

Co nosite za ponozky do behacich bot a kolik vam vydrzi? Dneska jsem zjistil, ze dvoje BD Trekker (s merinem), co stridam, jsou zespoda prodrene. Dohromady jsem v nich takhle chodil tak 2000 km a predtim mely jen par set v pohorkach jako vnitrni a vypadaly skoro jako nove. 1000 km na trekove ponozky mi prijde strasne malo, BD Summity mi v pohorkach vydrzi mozna i 10000. Asi v tech nizkych botach pri rychle chuzi dostavaji vic zabrat a nejspis se na tom podili i bordel, co se do bot dostane pres tu stupidni sitovinu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod zonn » pát črc 26, 2019 18:37

Nejake Voxx bezecke ze Sportisima za necelou stovku. Ale jsou uzsi, tesne na nohu.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob črc 27, 2019 11:41

pavproch v září 2018 píše:Kemu sa nelení, temu sa nezelení ale LaSportivuje..... :mrgreen:
Další pár UltraRaptorů GTX je na cestě ke mně domů. Dyž sem dva páry vyřadil, taxi aspoň jeden musim kupiť, ne? :ú


Tak ani ne po roce (a cca 30 až 50-ti výletech) je už zase GTX v těch URaptorech děravý, i když jinak zvenku vypadají (skoro) jako nové. Asi fuckt na tom něco bude, že pro měkké tenisky s GTX "garantujou" jen asi 300km nepropo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob črc 27, 2019 23:37

Vcera jsem sve Inov-smejd proplachnul vodou, abych z nich dostal ten bordel, co tam napadal pres sitovinu. Vytahnul jsem vlozky a ziral, ta dira je skoro skrz:
inov8_3.jpg

Maji nachozeno 1100 km a dira je jen v jedne. Zkoumal jsem botu a je zhroucena do (vnitrni) strany, takze tam dostava vetsi zahul. Uz je tak asi delsi dobu, obcas jsem mival pocit, ze se na tu stranu propadam a obcas mne trochu pobolivalo koleno zevnitr. Zajimave je, ze normalne mivam botu seslapanou presne opacne, vnejsi stranu paty. Bud byly smejdy blbe usite nebo nejaky problem v konstrukci. Nic moc, tohle je na vyrazeni, nebudu si nicit nohy.

Vytahnul jsem z krabice prvni par, nachystany na reklamaci, ke ktere jsem se jeste nedokopal. Tam ve vlozkach dira neni a jsou viditelne min seslapane, tak o tretinu silnejsi. Taky vzorek je min oslapany. Coz je zajimave, jelikoz maji 1200 km. Kdyby nepraskly ty vyztuze, tak jsou v lepsim stavu. Ze by jim chozeni na podzim a v zime davalo min zabrat?

Srovnani zhroucene boty s jejim predchudcem. Obe jsou leve, takze vnitrek boty vpravo. Bota je cela nakrivo a vnitrni cast tlumeni zmacknuta. Budu si muset poridit neco jineho, ale co?
inov8_4.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned črc 28, 2019 0:29

Koukam na tyhle: http://www.inov-8.cz/roclite-315-gtx-m-1. Ma to GTX, takze tam nebude padat bordel. Daji se sehnat za 3 kKc, coz sice bude taky spatny pomer cena/vykon, ale muzu dat Inov-smejdu jeste jednu sanci. Nemate je nahodou nekdo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » ned črc 28, 2019 2:36

Inov8 nedavno predstavil Roclite 350 s pevnejsim svrskem, pres ktery by nemel prochazet bordel a celkove by svrsek mel byt odolnejsi a urceny hlavne pro turisty - pro bezce jsou uz moc tezke. Akorat je to novy model, tak spis nebude nikde ve sleve (a plnou cenu bych za Inov8 platit nechtel). Ne, ze bych byl tim modelem zrovna ohromen, ale zrovna pro tvoje pozadavky by mohl fungovat.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned črc 28, 2019 20:02

Zajimalo by mne, jak dosahli vodeodolnosti, kdyz nepisou nic o membrane. Ze by zater? Zas ale tvrdi neco o prodysnosti...

Kdybych vedel, ze vydrzi aspon 2000 km, tak bych je klidne za tech 145 Euro koupil. Bojim se ale neceho podobneho, jako u tech mych Trailtalonu. Zhrouceni podrazky do strany, s tim nic neudelas a boty jsou na vyhozeni. Zas se mi ale libi sirka 4, to je mi akorat. Ty s GTX maji 3. Asi je zitra zajdu vyzkouset, kdyby sedely, tak je vezmu, jestli budou uzke, tak zvazim tyhle.

Reklamace Traitalonu nebude. Musim v necem chodit a druhe jsem vyradil. Takze jsem popraskane vyztuhy odstrihal, udelal nove dirky na tkanicky primo v latce a zas se v nich da chodit. Rekl bych, ze to mesic nebo dva vydrzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » ned črc 28, 2019 20:05

@mike: su damske a maju uzku spicku... ale ked si sem daval tie svoje "lodickove" prsty, tak to asi problem nie je :D
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » ned črc 28, 2019 20:11

tie RocLite 315 maju ovela tvrdsiu podrazku ako TrailTalony, tam by som sa "prepadnutia" nebal (mne sa to vsak nestalo ani s Talonmi 250...)
a tie RocLite 350 maju asi podobnu podrazku ako mali X-Talony 225, nie je taka tvrda, ale tie stuple budes na asfalte asi citit...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned črc 28, 2019 20:20

Damske? To tam maji nejakou chybu, jinde je maji jako panske. Jsou obe varianty, samozrejme bych bral panskou.

Myslim, ze to propadnuti mohla byt chyba konkretniho kusu, druhe stejne mi to neudelaly a maji nachozeno vic. Asi to nejaky Cinan usil nakrivo... Zas je ale potreba brat v uvahu, ze mam 90 kilo a chodim celkem razantne, 7 - 8 km/h. Mozna je to pro podrazku vetsi zahul, nez beh.

Ty nektere z tech dvou mas?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » ned črc 28, 2019 22:05

Ja mám (aj) Roclite 290, ale práve kvôli tej úzkej špičke som ich prestal nosiť.
Ony tie rovnaké modely mávajú skoro rovnaké podrážky, rozdiel býva iba vo zvršku.
Teraz nosievam Altry, nohy sú z nich čisté, ale majú drop 0, takže nič pre Teba :wink:
Jo a myslím, že beh (dopad) je pre podrážku náročnejší ako chôdza...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

PředchozíDalší

Zpět na Běhání