Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned črc 28, 2019 23:48

Fajn, rozhodne si je pujdu nejdriv zkusit.

S tou narocnosti je to otazka. Pri behu delas delsi kroky a na stejnou vzdalenost jich bude min. Namahana bude spis spicka, mne se to zhroutilo na pate. Nechodim vylozene pres paty, vzorek je nejvic osoupany uprostred spicky, ale i tak muze pata dostat vetsi zahul. Tezko rict...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » ned črc 28, 2019 23:49

Vrsek Roclite 350 - predstavoval bych si nejaky hrubsi nylon s DWR. Asi to nebude uplne nepromokave, i kdyz koukam, ze to tam zminuji. Mam X-Talon 225 s nylonovym vrskem a vetsinu vody zadrzi a urcite se tam nemeni nova voda za starou (tj. v bote neni zima, i kdyz se tam dostane voda). Oproti Trailrocum nebo Trailtalonum je to podstatny rozdil. Roclity mi obecne nesedi, tak jsem se o ty 350ky moc nezajimal (do ceskeho mokra by mohly byt fajn - to je dostatecne blizke pocasi v Britanii).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon črc 29, 2019 14:52

@mike: Inov8 má dost problémy s kontrolou kvality, ale možná je to záměr, protože kdyby to pořádně kontrolovali, tak by tak 50% párů bot museli vyhodit a ne dát do prodeje a to by byly dost velké ztráty.
Za cenu větší než ze sportsshoes bych je určitě nekupoval. Tím se potom akorát podporuje ta jejich politika prodávat šmejdy za draho. :)
Podle mě by ti mohly sedět teď nové boty od Topo model Mountain Racer. Mají celkem slušné recenze a jediné nevýhody zmiňují, že v tom pevném vršku může být trochu tepleji a že ten model nemá žádné pérování, což bys bral spíš jako výhodu. Blbý je, že se sem do čr k prodeji dostanou až v dalších měsících.

Jinak mi už dá se říci dosloužily ty Roclite 290, vršek se hodně trhá a bota dělá při každém dopadu zvláštní zvuky, jako kdyby se tam v podrážce něco krčilo. :) Teď mají 1,569.0 km, což mi přijde ok za tu cenu, jestli ještě budou mít na SS moji velikost v takové slevě, tak asi koupím další.

Protože tu ten Mountain Racer ještě není k dostání, tak jsem zatím koupil Topo Ultraventure, což by měla být nějaká mixka mezi Hoka a Altra, mají širokou špičku, malý drop pata-špička a super vibram podrážku. Vršek vypadá, že by měl vydržet mnohem více než ta Inov8 síťovina, se uvidí, mám na nich zatím jenom 60km.
Celkově jsem spokojený, i když jsem už zjistil, že nejsou do moc dobré technického terénu, jsou na to moc široké a vysoké, takže když se došlápne moc šikmo, tak mi v tom jezdí chodidlo. Třeba ferratu bych v nich lézt opravdu nechtěl. (na to mám dokonalé TX2)
Ale zas jsou extra pohodlné a to je na dlouhé běhy důležitější vlastnost.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon črc 29, 2019 19:49

Zkusil jsem si Roclite 315 a nejde to, slash1111 mel pravdu, jsou moc uzke ve spicce. Ani o pul cisla vetsi velikost nepomohla, sice uz by se to asi dalo, ale mohly by z toho byt otlacene prsty. Takze evidentne potrebuju sirku 4, co mam u Trailtalonu.

oodoow píše:Inov8 má dost problémy s kontrolou kvality, ale možná je to záměr, protože kdyby to pořádně kontrolovali, tak by tak 50% párů bot museli vyhodit a ne dát do prodeje a to by byly dost velké ztráty.

Bojim se, ze mas pravdu. Dneska jsem zkousel dva pary, jeden OK, u druheho boule v podrazce a cela bota usita nakrivo stejnym zpusobem, jako ta ma zhroucena :?

oodoow píše:Za cenu větší než ze sportsshoes bych je určitě nekupoval. Tím se potom akorát podporuje ta jejich politika prodávat šmejdy za draho.

To neni spatny argument, ale neni rozdil v cene jen marze prodejce? Tj. tyka se to vubec nejak vyrobce?

oodoow píše:Podle mě by ti mohly sedět teď nové boty od Topo model Mountain Racer.

Hmm, na fotkach mi prijde podrazka strasne vysoka. 30 mm na pate, to je skoro dvojnasobek Inov-smejdu.

Tak nevim. Objednat na blind Roclite 350 (maji sirku 4) nebo hledat neco jineho?

@oodoow: co ty ponozky? Ktere si mam koupit? Darn Tough myslim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon črc 29, 2019 20:16

@mike: Jo, ta výška je už dost, ale podle recenzi by měly být stabilní. Ještě můžeš zajít vyzkoušet VJ Sport MAXx, jestli by ti sedly. Mají nerozbitný kevlarový vršek, takže by se ti splnilo, že boty mají skončit až se ošlape podrážka. :wink:
Zkoušel jsem si je v Praze, ale maj na mě moc velkou podporu klenby, na jedné noze mě to tlačilo, tak jsem je radši nekoupil, nevím jestli by se to nějak sešlapalo. Jinak mi přišly dokonalý, noha se v nich ani nehla a vypadaly fakt bytelně. Ještě jsem tam zkoušel model XTRM, který by měl být na kratší vzdálenosti, ale ten už měl na můj vzkus moc úzkou špičku.

S tím prodejcem a výrobcem nevím, muselo by se zjistit, kolik na tom mají obchody marži, třeba na La Sportiva má Hudy marži okolo 100%, ale u Inov8 nevím. Podle mě to ale vzhledem k té kvalitě prostě není odpovídající cena, v posledních letech šly ceny trailových tenisek děsně nahoru, někde jsem četl názor, že za to může HOKA, která prostě začala prodávat svoje modely za ceny kolem 4000,- a ostatní firmy si řekly, že vlastně můžou taky.

Darn Tough ponožky mám dvoje jedny hodně merino, které mi přijdou na současné počasí už trochu teplé a pak trochu míň merino a s těma se to dá i v současných tropech.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon črc 29, 2019 20:36

oodoow píše:Mají nerozbitný kevlarový vršek, takže by se ti splnilo, že boty mají skončit až se ošlape podrážka.

To nezni spatne ;-) Asi ale taky sitovina, co? Takze bordel skrz... Muzu je ale vyzkouset, az budu mit cestu na Smichov.

oodoow píše:Podle mě to ale vzhledem k té kvalitě prostě není odpovídající cena

S tim naprosto souhlasim a nechapu, ze se bezci s takovym stavem smiri. 3 - 4 Kc na km je proste moc, u pohorek to vychazi 1 Kc/km.

oodoow píše:Darn Tough ponožky mám dvoje jedny hodně merino, které mi přijdou na současné počasí už trochu teplé a pak trochu míň merino a s těma se to dá i v současných tropech.

Ty jsou na mne moc nizke, ale mozna jsou jinak stejne, jako ty normalni, co jsem odkazoval. Jak moc jsou silne? V porovnani s nekteryma BD, idealne BD Trekker. Nebo Lorpenama apod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon črc 29, 2019 20:55

Žádný Lorpeny nemám a BD mám jenom ty nepromokavý a pak Summit a ty jsou mnohem silnejší než tyhle DarnTough. Moc silné nejsou, snad o trochu silnější než obyč ponožky. Jenom ty více merino jsou takový chlupatější a asi proto teplejší.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon črc 29, 2019 21:04

Summity jsou nejsilnejsi. Docela mne prekvapuje, ze je mas, ty jsou do pohorek ;-)

Diky, takze si muzu koupit libovolne z nich a kazdy rok je vymenit? ;-) Na kolik vymen si troufnes? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte črc 30, 2019 10:45

Summity mám do bot na lyže. :wink:
Budu je měnit, dokud je neztratím. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod jony800 » úte črc 30, 2019 16:20

Ahoj všichni konečně jsem se dokopal tak Vám sem napíšu pár svých zkušeností s běžeckou obuví. Začneme tou nečerstvější Hoka one one speedgoat 2. Zatím nejpohodlnější boty co jsem měl cestou necestou sníh břečka bláto zabrat dostaly pořádně. Ale po 312 km se začal odlepovat díl přilepený na jazyku boty. Lepidlo úplně změklo po celé délce dílu. Nastříkal jsem je jednou repelentem a impregnací PREDATOR Outdoor tak mě napadlo jestli to nemůže mít souvislost. Na obalu je uvedeno že může poškodit některé materiály ale používám ho na všechny svoje boty a nikdy nebyl problém. Boty jsem reklamoval a po nedodržení lhůty pro reklamaci jsem odstoupil od smlouvy.Obrázek
Rozhodl jsem se že dám Hokám ještě šanci a vzal jsem Evo Mafate tak až v nich něco naběhám zkusím napsat.
Předtím jsem běhal a stále běhám francouze a nemůžu si stěžovat. Tady se netěší přízni ale za mě nelepší poměr ceny výkon. Stačí kouknou po výprodeji a se vyhnou lowcost modelům. Bohužel neznám úplně přesný počet kilometrů u jednotlivých kousků ale celkový objem znám takže by to mělo + - sedět. Teď to zapisuji do garmin connect. Všechny boty časem na kotníku prodřu ale to je způsobeno špatnou technikou šktám nohama o sebe.
Rekordman wings flyte 2 za 1500 kč naběháno 1500 km přestaly tlumit svršek bez výrazného poškození pak 2000 km na kolo a bezpočet nachozeno nosil jsem je jako nazouváky proto ta prodřená pata. A do teď je nosím na zahradu a kolem domu nemám srdce je vyhodit .
Obrázek
WINGS PRO 2 500km bez poškození
Obrázek
XA ENDURO 500km bez poškození návlek se zatím nevytahal. Pokud bych měl mít jedny univerzální boty na běh a turistiku tak by to byly tyhle. Díky návleku se jehličí a bordel z trávy tolik nedostává do boty a po celém obvodu je pogumovaná obsádka ta brání prachu a blátu.
Obrázek
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř črc 31, 2019 7:02

pavproch píše:Tak ani ne po roce (a cca 30 až 50-ti výletech) je už zase GTX v těch URaptorech děravý, i když jinak zvenku vypadají (skoro) jako nové. Asi fuckt na tom něco bude, že pro měkké tenisky s GTX "garantujou" jen asi 300km nepropo.


Jiný pár, ve kterém chodím jen do/z práce (polemelesemloukou), čili mnohem méně "prasácky" - odhadem už asi 100x tam a zpět = 400 km a GTX na nich drží. Neska ráno cesta mokrou trowou po noční bóřce, kalhoty i boty zvenku durch (žluté toko netoko), ale GTX dovnitř nepustil, sucho.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod fps » čtv srp 1, 2019 13:51

jony800 píše:Nastříkal jsem je jednou repelentem a impregnací PREDATOR Outdoor tak mě napadlo jestli to nemůže mít souvislost.

souvislost to dle mě nemá, ale nechápu proč stříkáš boty repelentem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod jony800 » pát srp 2, 2019 15:47

fps píše:souvislost to dle mě nemá, ale nechápu proč stříkáš boty repelentem

Přímo na nohy si nic stříkat nechci a kraťasy i ponožky jdou do pračky dřív než za 28 dní které by měl repelent působit. Tak občas stříknu boty a klíště jsem neměl 3 roky.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát srp 2, 2019 20:39

Taky jsem na jare parkrat boty striknul. Inov-smejdy nejsou pohorky a na te sitovine se kliste chytit muze. Chodil jsem denne travou, kde byvaji, tak proc ne.

@jony800: na 28 dnu bych nespolehal, to je spis maximum a ne na klistata. Puvodne byl tyden a na klistata polovina, takze bych to videl bezpecne maximalne na 14 dni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát srp 2, 2019 21:28

Vcera jsem na nizke boty zas jednou doplatil. Slapalo mi to rychle (skoro 8 km/h), nekoukal jsem pod nohy, blbe slapnul a zvrtnul se mi kotnik. Odrazil jsem se od nej, dopadl na druhou nohu, ale bohuzel bokem na palec, ktery pekne rozbolel. Dneska kotniku nic neni, ale druhe chodidlo je rozbite cele. Prvnich par km docela bolelo, pak se to bud rozhybalo nebo zabral Aulin gel, kterym jsem to napatlal.

Tohle by se v pohorkach nestalo. Kotnik se muze zvrtnout stejne, ale druhou nohu by pohorka ochranila...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob srp 3, 2019 12:28

Pravověrní zastánci UL by ti zatvrzele tvrdili, že je to tím, že máš kotníky z pohorek zparchantělé (zvyklé na oporu boty). :twisted:

Jako nepravověrný provozovatel pohybu po horách taky v teniskách potvrzuju, že je to celkem běžná věc, že v teniskách blbě došlápneš a kotník to nedá.... a pak druhý (a třetí) den (ref geront) bolí. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob srp 3, 2019 22:09

To by mohli zkusit, jelikoz v Inov-smejdech mam za posledni rok nachozeno asi 2500 km a predtim tak 3000 km v jinych nizkych ;-) Kotniky posilene dostatecne a zmeny treba na klenbe jsou taky znat. Kupodivu zmeny k lepsimu ;-)

Mne se tohle obcas stane i v pohorkach a nasledky pro kotnik jsou v podstate stejne. Ale ne nasledky na druhou nohu, na kterou dopadnu blbe, pohorka ji ochrani. Presne to same se mi stalo i v pohorkach, taky jsem dopadnul na vnitrni stranu palce, a bez nasledku.

Musim ale rict, ze Aulin gel je skoro zazrak. Cekal jsem, ze to bude bolet aspon 3 dny a dneska uz uplne v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv srp 8, 2019 19:22

Dneska jsem poprve zkusil Darn Tough ponozky. Jsou fakt zatracene tuhe ;-) Uzsi a pevnejsi, nez BD Trekker, ale zas ne tak tuhe, jako membranove BD, takze OK. Jsou znatelne tenci, nez Trekkery, ale pusobi solidneji. Na noze sedi dobre, nehybou se, akorat trochu vic klouzou, ale ne zas tolik, jako normalni ponozky. Chce to trochu pritahnout boty. Vypada to, ze jsou husteji tkane a bylo mi v nich trochu teplo, asi si poridim jeste jedny tenci. Plus je, ze jsem mel znatelne min spinave nohy, nepropusti tolik prachu.

Vypadaji dobre, ale i tak jim davam rok, maximalne dva :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob srp 31, 2019 20:39

Dneska jsem si vsiml, ze na mych inov-smejdech se dela dalsi dira. Jsou to ty prvni a maji uz skoro 1500 km. Podrazka pusobi celkem barefootove, ale furt to jde. V druhych, co se jedna zhroutila do strany, se chodit neda. Minuly tyden jsem si je vzal omylem a pak premyslel, proc zas citim koleno zevnitr.

Pridavam fotku, na ktere je pekne videt, jak drzi zaplata z Patex gelu. Nevim presne, kdy jsem to lepil, ale tak 700, mozna i 800 km mit muze. Takze jsem s nim zalepil i tu novou diru. Fakt povedeny, na rozdil od vterinovych lepidel ani neztvrdne v tube. Konzistenci sice zmenil, je uz docela husty, ale porad pouzitelny. Uz pomalu dochazi, rozhodne koupim dalsi.
inov8_5.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon říj 7, 2019 7:29

Neska - KONEČNĚ (poprvé od cca dubna) zase polemlesemloukou v totální jinovatce, mínus tři ejchuchuchu!

Protože LaS UR, co sem doposud používal na cesty do/z práce, už začaly lehce pouštět moč (po cca 500 km) a blíží se čvachtaviny / klouzaviny + sních, přezbrojil sem na LaS Tempesta GTX - zvenku povlak plastu na textilu - mělo by to být vodě odpudivější + hrubší / prý neklouzavý vzorek zespoda + nové = GTX udrží moč. A ty UR dostanou třešničky a budou přeřazeny do "výletové" funkce, ale až na jaře, fčíl už výlety v Uraganoch - stejný poplast zvenku jak ty Tempesty - v sobotu 3 hodiny v dešti a sucho, fčera taky nebylo sucho a moč prozatím udrží, i když už mají za sebou nejmíň 300-400 km). Zvenku už ovšem po sobotě a fčerejšku rozhodně nejsou "čisté"... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon říj 7, 2019 18:04

Mno, cesta domů z práce polemlesemloukou (to už narozdíl od rána nebylo zmrzlo) přinesla jedno mírně nepříjemné překvapení...
pavproch píše: přezbrojil sem na LaS Tempesta GTX - zvenku povlak plastu na textilu - mělo by to být vodě odpudivější + hrubší vzorek zespoda + nové = GTX udrží moč.

pavproch píše: Krowa je úplně imbecilní tvor - naprostou většinu trowy si rozšlape a zašlape místo aby ji zežrala.

= na podrážce zespoda hroudy baga :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » stř říj 30, 2019 21:59

Nema nekdo zkusenost s TOPO Terraventure? V zimnich ponozkach me tlaci ta gumova odsazka a strasne me to stve. Je nejaka finta na roztahnuti?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv říj 31, 2019 21:05

Prisel mi treti par Inov-smejdu. Zase Trailtalon 290, tentokrat model 2019 s prisernymi barvami :) Jinak vypada stejne, akorat tkanicky jsou sirsi, coz je plus. Na sportsshoes uz bohuzel nemeli moji velikost modelu 2018, a tak jsem holt musel vzit mensi slevu u nas (3200).

Nechtel jsem, ale musel jsem. Nemam cas shanet jine boty a ukazalo se, ze je potrebuju okamzite. Chodil jsem v prvnim paru, ktery ted ma neco malo pres 1900 km. Pusobi jako barefooty, coz se mi v podstate libilo, ale mym noham ne. Vyrobil jsem si plantarni fascitidu. Uz nejakou dobu jsem to citil, kdyz jsem vylezl z postele, ale velice rychle se to rozchodilo, takze jsem to neresil. Ted se to ale behem par dnu silne zhorsilo, zacal jsem kulhat a v tech botach to bylo obcas vylozene neprijemne. Plus typicke priznaky jako bolest pri stisknuti ze stran. A tak jsem je okamzite vymenil za druhy par, ten zhrouceny do strany, co ma neco pres 1200 km. Zmena celkem vyrazna, k tomu Aulin gel pred vychazkou a Traumaplant pred spanim a celkem se to zlepsilo. Doufam, ze s novyma botama to casem zmizi uplne. Zajimave je, ze se to stalo jen na jedne noze, na leve. Uz jsem to jednou mel a taky to byla leva. Pritom odrazovou mam pravou :-k

Takze zivotnost podrazek u inov-smejdu je holt neco okolo tech 1200 km. Coz je fakt slabota, zlate pohorky proti tomu. Nebo si nohy treba nohy na barefooty casem zvyknou...

Jo a zaplaty z Patex gelu vydrzely celou dobu tj. pres 1000 km :) Ted uz se ovsem zacala trhat sitovina tak nejak globalne, po 2000 km jsem je chtel vyradit tak jako tak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv říj 31, 2019 23:20

Hmm, to tedy fakt nic moc. Kdyz to prepoctu na dny s nejakym prumernym naslapem 7-10km denne (rekneme mestska rekreacni behna nebo nekdo, kdo je nosi kazdy den po meste), jses na trech mesicich az pul roku (nehlede na to, ze za tu dobu se ti u nich na asfaltu nejspis jeste driv osoupe podrazka). To nezni moc pekne na boty za tri litry... To mi vetsinou i hodne lehke approach boty (ktere taky nejsou moc delane na mesto) vydrzely mnohem dele.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát lis 1, 2019 0:04

Jo, muj letosni prumer v nich je 8.3 km na den, coz dava 2.5 paru na rok. Se vzorkem to tak spatne neni, po 1200 km jeste nejaky maji, po 1900 uz jsou teda spicky dohladka. Chodim asi tak 1/3 asfalt a 2/3 polni cesty a louky. Boty do mesta to ale nejsou, jsou opravdu bezecke nebo na moje rychle vychazky (dneska mi to slapalo, prvni usek prumer 7.85 km/h). Do mesta mam Meindl Lareda a ty 3000 km vydrzi, takze pomer cena/vykon je vyrazne lepsi (stoji necele 4k). Fakt nevim, jestli je tohle spravna cesta nebo bude lepsi zkusit neco jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 1, 2019 6:07

me treba altry po cca 900-1000 km vypadaj furt stejne ale citim, ze odeslo tlumeni v podrazce, cimz je muzu leda dochodit do mesta (chozeni max 30 min v kuse) takze verim tomu, ze ta bota by asi v poho dalai 2000, protoze je furt celkem svrsek ok a podrazka s paradnim vzorkem, ale... musim je davat pryc /do mesta jich mam asi milion/ protoze mam takovy boty na sezonu a taky me to dost u bot za 3500 stve... v podstate za rok oddelam 1,5 paru bot a peklo...

a na donoseni do mesta se to jen kupi a kupi a kupi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod FrantaKrajta » pát lis 1, 2019 14:41

No, fakt se vyplati...
Mesto jsem zminoval spis jen proto, ze je kolikrat (zvlast na beh nebo na podrazku, i kdyz tobe se delaly diry jinde, ne) na boty jeste narocnejsi. Ciste na chozeni to je asi jedno, ale i tak, kupovat 3 pary rocne na vychazky, to bys mohl chodit v Prestizkach a za par let nasetrit na komplet Arcteryx a Hilleberg :D
vim, v tech by ti nejspis brzy odesla noha, takze by ti arcteryx akorat visel ve skrini, az by jsi jezdil po doktorech ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát lis 1, 2019 19:28

Si delas srandu, ale ja jsem nedavno potkal duchodce v Prestizich :D Normalne na boty nekoukam, ale tyhle mi pritahly zrak svou zarive bilou novotou. Jak si nekdo tenhle hnus muze koupit jsem nechapal uz za sociku a dneska tuplem #-o Ani jsem nevedel, ze se to jeste vyrabi.

Njn, vyplati. Mne to nijak zvast nepali, nakonec, zamestnavatel mi prispiva mesicne tisicovku na sport a do fitka nechodim, ale trochu mne fascinuje, jak mizerny pomer cena/vydrz tyhle behaci boty maji. Holt je behani in, a tak si muzou prirazit.

Mne nevadi az tak cena jako to, ze musim kazdou chvili kupovat nove boty, coz nesnasim. Jsem zvykly, ze boty staci resit jednou za 2 - 3 roky, a ted je naopak musim resit 2 - 3x rocne #-o Na druhou stranu uznavam, ze noham delaji spis dobre, jednak sirkou a jednak poddajnosti, rekl bych, ze se mi spravila pricna klenba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pát lis 1, 2019 19:39

No, nadávat na boty, že to jsou šmejdy a přitom si je pořád kupovat znovu je trochu ... řekněme zvláštní. :roll: Vlastně se tím výrobcům říká: "Děláte to správně, jen tak dál."

mike píše:Mne nevadi az tak cena jako to, ze musim kazdou chvili kupovat nove boty, coz nesnasim. Jsem zvykly, ze boty staci resit jednou za 2 - 3 roky, a ted je naopak musim resit 2 - 3x rocne

Proč si tedy nekoupíš rovnou 10 párů a pak je budeš jenom vyhazovat a přezuješ se do nových? Tak bys nemusel každou chvíli kupovat nové boty. Nebo máš malej botník? :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát lis 1, 2019 20:01

Vzdyt to pisu. Nemel jsem cas to resit a najednou jsem musel. Mne se v tech botach dobre chodi, coz je to zasadni, ale maji taky sve velke minusy. S tema vyrobcema mas bohuzel pravdu. Nemam z toho radost, ale stav nohou je holt prednejsi.

Jo, mam maly botnik ;-) Uz ted mam pocit, ze mam vic bot, nez je zdravo. Navic jsem tyhle uz fakt nechtel, chci zkusit neco jineho, ale az nekdy priste. Jestli najdu boty, ktere mi budou vyhovovat ve vsem, tak si klidne 10 paru koupim. Akorat... nerozpadaji se jim taky casem podrazky?

Jinak mi prijde, ze nekteri vidite svet dost cernobile. Bud muzu byt z bot nadseny nebo na ne nadavat. Jenze ja vidim jak plusy, tak minusy. Jsou to smejdy (z hlediska odolnosti, vydrze a castecne i kvality), ale chodi se v nich dobre, to se fakt nevylucuje ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Běhání