Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » úte kvě 5, 2015 22:10

Ja to tusil, ze to nebyla spravna poznamka do diskuse :)
Jo, mam asi troje boty do mesta/do prace a momentalne troje boty na outdoor aktivity (kdyz nepocitam zimni, sandale, zabky atd.) - coz je pro me pouze chozeni, nebeham. Kdybych behal, koupim si jeste boty na behani po silnici (neb trailove uz mam na to chozeni) :)
Ale chapu, ze tohle ma kazdy nastaveny jinak :)
Nemluvim tu o nejakem vyjezdu nekam, kde tusim, ze polovinu casu stravim ve meste a polovinu v terenu, coz samozrejme lze pokryt jednim parem bot, ale mluvim o tom, ze drtiva vetsina lidi chodi 5 dnu v tydnu do mesta/prace/skoly atd.

To ze nekdo nekde pise jak dlouho mu boty vydrzely je uplne naprd, relativnejsi je, kolik kilometru maji najeto a pokud mozno i v jakem prostredi.
Me se zacina trhat ta sitovina uz po nejakych 500 km, i kdyz nejake to sebehnuti sutoviska tomu urcite neprospelo :)
Pro me je dulezitejsi jak se ty boty v terenu chovaji, to ze je pripadne budu muset za rok vymenit, je mene dulezite, prece si nekoupim "horsi/mene vyhovujici" botu jen proto, ze mi vydrzi o rok dele.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 5, 2015 22:49

mitau, axi12: to je na me moc :shock:
Ja mel vzdy jedny, jen jsem usoudil ze alespon dvoje by to chtelo. Prave jedny lehky bezecky a druhy vic na chladnejsi pocasi a outdoor.
Takze na zimu pak chci Prabos nebo nejaky outdoor typu Scarpa s kuzi a pod.

Tohle bych ani neuzil, tolik bot mit doma a i ty penize na to. Kdyz vezmu ze bota bude stat cca 1800 - 2500kc to je dost :(
Taky musite ty boty resit dost planove, ne vzdy to vyjde aby na noze mel clovek ty spravny boty. Nekdy jde po asfaltu, nakonec skonci v lese :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 5, 2015 22:55

scinkk: jasne ale ne kazdej chce kazdej rok resit boty, alespon me to nebavi. Souhlasim, pokud jsou nic moc nebo nepasuji je blbost je umyslne koupit protoze maj delsi zivotnost. Ja jen resil ale, ze treba muzou se me vic libit LS Raptory, pokud ale sesmatlam podrazku nekde na asfaltu, ziskam skoro to stejny nebo horsi proti jinem botum napr Scarpa. Pak uz me to neposkytne to co puvodne, budu tam kde bych byl s jinejma a to se nevyplati dat za botu napr vic jak 3000kc. Navic ty penize nemam, abych si sel skocit koupit Raptory za 3k do lesa, pripadne sem tam na horu, potom skaknul pro dalsi za 2,5k ze to budu mit na ten asfalt behani a nejlip dalsi za 2k do mesta a prace :cry:
To bych asi musel 2 pary bot nekde ukrast :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 5, 2015 22:58

Tak tohle mel kamos, nejlepsi udajne bota a moc toho nedala :mrgreen:
http://salomon-run.cz/salomon/salomon-b ... /wings-pro
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 5, 2015 23:10

Proc se do bot nedavaj bezne i u dalsich vyrobcu tkanicky tzv. Quicklace? Moc se to neujalo? Nelibi se vam to? Zkousel to nekdo nacpat do normal boty misto beznych tkanicek? :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » úte kvě 5, 2015 23:35

Cena: Samozřejmě to vše nepořídíš najednou, ale postupně. Máš tak různé boty různě staré/zničené. Když pak člověk kupuje nové boty, tak uvažuje, co koupit, aby to dobře "zapadlo do sbírky". Jinak když máš víc bot a nejsi tak nucen nakupovat ve chvíli, kdy se ti rozpadnou ty tvoje jediné, jde si počkat i na slevy (každé boty mě stály cca. 1600,-; Inov8 Trailroc za 1500,- osobně považuju za nejlepší nákup; Salmingy za 2k už byly na hraně, ale fakt mi krásně sedly)

Quicklace: Salomon to za 100,- prodává i samostatně. Osobně mám ale radši klasické tkaničky, které díky tření v dírkách můžeš utáhnout v různých místech boty různě, aby ti boty sedly úplně přesně. Navíc plandající tkaničky nevadí, ale quicklace je nutné zastrkávat do kapsičky, aby ses o ně nezabil (mám nízký nárt). Třeba bych si zvykl, ale necítím potřebu si je pořizovat, tkaničky mi nevadí.
Naposledy upravil mitau dne úte kvě 5, 2015 23:47, celkově upraveno 1
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 5, 2015 23:42

mitau: alespon se neco dozvim a podle toho zaridim :) Ja to driv neresil, proste jsem vzal Nike v krame, melo to napr GTX tak ok a bylo.
Ted bych rad neco postupne koupil ale 5 paru to urcite jen tak nebude :mrgreen:
Jinak uz mam vic kompletni info a ty Raptory nejlepsi volba nakonec nebudou, pudu do tech Scarpa, kde ta cena je solidni.
LaS Raptor... jedno vyjadreni:
jedná se o běhačky, které mají podešev pro běh hlavně v terénu. Osobně je běhám už rok, podešev zatím drží a dobře stále zabírá i v terénu. Než doběhnu do terénu, tak mám i kusy po asfaltu, a není to na nich moc znát. Ale pokud byste v nich běhal pouze asfalt, nebo je užíval na běžné každodenní nošení do města, tak cca za rok vyhladíte podešev a za další je prošlapete. Asfalt a město "sežerou" i tvrdou podešev na trekovkách.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » stř kvě 6, 2015 1:34

Věřím, že ti ty Scarpy poslouží dobře. Pokud bys chtěl ušetřit, jsou teď ASICS Gel Trail Lahar 5 GTX za 1200 v Hervisu. Nevím, co je pravdy na spekulacích, že do velkých řetězců jde horší zboží, ale každopádně znám pár lidí, kteří jsou s podobnými botami spokojení a dost jim vydrží. Já bych takové boty nehctěl kvůli moc velkému tlumení, ale tobě by třeba mohly vyhovovat. Navíc když s nimi bude problém, tak zrovna protékající GTX se reklamuje dost dobře :D
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř kvě 6, 2015 2:02

grco píše:ja to mam jak axi, 9 parov bot, stale min jak zenske :)

Si fandis, znam zenske, co tolik bot nemaji ;-)

mitau píše:Jedny boty na vše jsou vždy o kompromisu, ale sám jsem tak dlouhou dobu fungoval. Za mlada Prestige (a to beze srandy)...

Taky jsem v davnych dobach sveho mladi mival jedny boty, nastesti ne Prestige, ale botasky. Definitivne mne to preslo po prvnich Alpach, kdy jsem usoudil, ze takovou blbost uz vickrat nechci opakovat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » stř kvě 6, 2015 2:04

mitau: dekuji za typ ale ted z zadneho retezce boty nechci =;
btw Asics jsou asi dobry co jsem tak cetl, vic me ale vydrzi zaujalo prvne Inov 8 a edice 318, skoda mozna jsem mohl mit ty 318 GTX jen obchod mlci, asi je mit nebude. Prej maj ale i tak tvrdis dopad.

Chci zkusit jen specialku jako pusobi aspon ten alpsport a zkusim ty tolik chvaleny Scarpa. Sice verim ze nejaky vic kozeny a do chladnejsiho pocasi, budou jeste jinde ale to spis necham pripadne na podzim.
Navic zkusim konecne tu podesev Vibram. Kamos ma boty Merell Refuge Pro a porad rika ze to ma skoro 2 roky, podrazka ze je super a to ze to bral sem tam i na horu na Krete, Africe a do bahna.
http://panska-obuv.heureka.cz/merrell-r ... ore-tex_2/
Mno a ja koupil pak na popud tehdy Salomon (vsude se to nabizi, musi to bejt asi super) s tim ze to bude outdoor teda bota. Udajne ze mam jen kecky do mesta a outdoor bota je prej bytelna, silna, vydrzi.
http://www.a3sport.cz/panska-obuv/exit- ... min-112094
Vzal jsem to sem tam do mesta, pak to vzal jednou do jungle na 15km a bota dopadla takhle (9 mesicu stara, reklamace)
http://oi60.tinypic.com/iwpyk4.jpg
pozn.nevim zda jsi to videl, resil jsem to jinde, ale muzes se podivat aspon jak to dopadlo :cry:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » stř kvě 6, 2015 2:09

mike: vono ale ti pak vznika dilema, jaky to boty vzit ven :mrgreen: Nikdy presne nevis kde skoncis pokud jedes nekam dal a neni to cilene za sportem ala jdu se vybehat do lesa :mrgreen:
Ja treba mam zkusenost, vzal jsem boty obyc Nike s GTX. Nosil jsem to po meste. Jel jsem do Afriky, nosil jsem to zas po meste. Potom jsem skoncil nekde nakonec na pisku na Sahare. Nakonec jsem skoncil v horach, kde mas stezky. Nic hroznyho. Ejhle potom se nevedelo kam jit, nakonec jsem musel s tim prejit horu tritisicovku a tezko jsem mohl resit kdybych mel jiny boty :D Proto se hodi bota co trochu zvladne ruznej teren nez jen to jedno.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř kvě 6, 2015 2:16

Ani ne. Jedny boty do mesta/prace, druhe univerzalni na ven. U mne jsou to pohorky, u jineho to muzou byt lepsi tenisky. Ale oddelit aspon mesto a outdoor, pricemz cestovani je obvykle outdoor, mi prijde rozumne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod grco » stř kvě 6, 2015 5:45

@mike: a to som este nepocital lyzaky, lezecky, boty na bajk a crocsy :D so vsetkym je to 15 :) ale lezecky asi vyhodim, ale musim dokupit zas boty na zimu, tie som vyhodil uz aaaa este si musim kupit jedny boty na hory, stale nemam dost :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod dudy » stř kvě 6, 2015 7:03

Pro Ripera k zamyšlení :twisted:
Jen outdoor boty:
Garmont Dragontail XTR
Lowa Zephy GTX Lo
Lowa Zephyr II GTX Lo
Lowa Wexford GTX Lo
Lowa Renegade GTX Lo
Lowa Renegade GTX Mid
Lowa Kody GTX Mid
Lowa Ronan GTX Mid
Lowa Ranger GTX
Lowa Tibet GTX
Salewa MS-Firetrail
Keen Koven WP
Haglöfs Crag GT
Plus sandále, žabky, lezečky, lyžáky, cyklotretry, zimní bufy, duplexy.....
Vše v různém stádiu rozpracovanosti.
Průběžně to točím od outdooru do práce, pak na hnusnou práci a pak do popelnice.
Ale já nejsem kancelářskej.
:mrgreen:
Naposledy upravil dudy dne stř kvě 6, 2015 7:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod grco » stř kvě 6, 2015 7:04

Niekto ma ocividne rad Lowy :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod dudy » stř kvě 6, 2015 7:07

Kdo?
:((
Dudy?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod axi12 » stř kvě 6, 2015 7:41

Tak po seznamu dudyho batohů tu máme seznam i dudyho bot! Co bude dál? :twisted:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod dudy » stř kvě 6, 2015 7:47

Dudyho spacáky?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod axi12 » stř kvě 6, 2015 8:20

A jéje :ú
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod wawrik » stř kvě 6, 2015 9:55

scinkk píše:Ja to tusil, ze to nebyla spravna poznamka do diskuse :)
Naopak, do diskusie to bola tá najsprávnejšia poznámka :D

scinkk píše:Nemluvim tu o nejakem vyjezdu nekam, kde tusim, ze polovinu casu stravim ve meste a polovinu v terenu, coz samozrejme lze pokryt jednim parem bot,...
Jo, napríklad do Tatier mi stačí ísť v jednom páre topánok. Len keď viem, že po dlhej túre budem šoférovať 4 hodiny do BA, zoberiem si aj druhý pár (tiež Salomonov :-)), aby som nešiel vo vlhkých...

Mne proste ten kompromis kotníkových Salomonov vyhovuje. Ale mám výhodu, že:
1. topánky ani oblečenie nijako nadmerne neničím ani neopotrebúvam, veci mi vydržia dlho,
2. veľmi mi vyhovuje, že tie topánky sa v teréne na šutroch šmýkajú menej ako ktorékoľvek turistické boty,
3. nesmrdia (bol nutný prechod na merinové ponožky :-D),
4. v podstate všade nosím aj ostatné oblečenie (okrem bavlnených tričiek), a je mi jedno, ako vyzerám a čo si o tom kto myslí. Dresscode v robote sa kedysi vyriešil výnimkou a odvtedy mám pokoj :D

Jednoducho snahu o univerzálne boty chápem a nepovažujem ju za nerálnu. Aspoň sa človeku doma neváľa spústa krámov. Ako píšeš, každý to má inak.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » stř kvě 6, 2015 9:57

Holt, nekdo ma rad svoji penezenku, nekdo zase svoje nohy...
Vsichni jsme asi presli blaznive mladi s jedinymi botami... Potom casem a vekem zacne vadit, ze kdyz delam cinnost X, v botech xx me boli pata/slapka, koleno/..., tak si na tu cinnost koupim boty xy. Potom zjistim, ze pri cinnosti Y me neco boli nebo se citim neprijemne v botex xx i xy, tak si sezenu zz, ... A nakonec se taky zjisti, ze tech nekolik par bot vlastne je levnejsich, jak stale menit ty jedine...
Mimochodem, asfalt a beton (i moderni dlazby) jsou pro vsechny podrazky ten nejvetsi zrout. A kdyz si sezenes boty, ktere maji vuci nim zvysenou odolnost v opotrebeni, tak Ti budou klouzat zamokra/snehu/v terenu, nebudes je moci poradne vyuzivat pro beh v mekcim podlozi, protoze jsou alespon zcasti tvrdsi - a stejne podrazka rychle odejde. Ono chodit kazdy den do zamestnani a mesta jen 2km tam a zpatky, to je za 100 prac. dnu uz 400 kilaku, za rok nejakych 1000km a jeste jsi ani nebyl v terenu, ani jsi nesportoval...
Ja mam jedny tvrdsi pohorky Asolo Granite, ty nosim do kopcu i tam, kde by mi stacily mnohem mekci boty a jedny turisticke nizke botky Aku Ariba (ci co), ale ty nosim jenom mimo teren - do prace, mesta, do auta, na vychazky pouze po spevnenych a nespevnenych cestach, ne do kopcu. Vim, ze mi odchazi podrazka rychle, ale i tak je mam uz asi 3 roky, i kdyz s ponekud "mensim dezenem"... Jo a boty do divadla, sandale (taky turisticke, pevnejsi) a papuce (v praci i doma). Do mesta a prace bych nosil i mestske boty, bohuzel jsem nenasel takove, ve kterych bych se citil prijemne (mam dost blbou nohu, tak je to tezke). Ale sve nohy mam dost rad na to, abych je uchranil napr. v alpskych sutinach a skalach v pohorkach a ne se trapil v nizkych botech, ne to jeste bezeckych...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod axi12 » stř kvě 6, 2015 9:59

Já nikdy neměl jen jedny boty :(
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » stř kvě 6, 2015 9:59

wawrik píše:Dresscode v robote sa kedysi vyriešil výnimkou a odvtedy mám pokoj :D
:lol: Myslim, ze takove vyjimky by bralo docela dost lidi :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod grco » stř kvě 6, 2015 10:01

Ziadne vynimky, kto sa na takych exotov ma potom divat v tej praci? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » stř kvě 6, 2015 10:02

Vyjimku mas dostat Ty, ne ONI 8)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod wawrik » stř kvě 6, 2015 10:04

grco píše:Ziadne vynimky, kto sa na takych exotov ma potom divat v tej praci? :)
Robíš si srandu, ale presne toto bol argument jednej botoxovej fešandy z vedenia :D Tak som dal výpoveď, ktorú som myslel vážne, a potom sme sa zrazu dohodli.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod grco » stř kvě 6, 2015 10:26

Nerobim si srandu. Doma chod jak chces, ale v kancelarii ma byt nejaky dress code (tak ako vlastne skoro vsade v spolocnosti druhych). Nevravim, ze vsade musi byt sako a kravata, ked to praca nevyzaduje, ale zas uplne bez dress codu niektore individua su schopne chodit po office bosi a v spinavych trickach a podobne. To ma teda fakt irituje. Nejake tie "outdoor" veci tolerujem, ale mne osobne to pride divne, ked ludia chodia vkuse v nejakych outdoorovych botach a pritom maju sedavu pracu v kancelarii. Ale poviem si "jezis, dalsi outdoorak bez vkusu" a dalej si to nevsimam, ked to ma aspon ciste.

Ja osobne to beriem ako slusnost voci druhym obliect sa normalne, ked idem niekam, a takisto sa obliekam tak, aby som sa nehanbil za seba. Nepojdem vonku v teplakoch a tielku so zlatou retazou okolo krku... dresscode, nedresscode... lenze niektorym ludom to nakazat treba, lebo sami na to nepridu
Naposledy upravil grco dne stř kvě 6, 2015 10:37, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod axi12 » stř kvě 6, 2015 10:34

Jojo, taky mě dostává, když si nějaký borci berou tenisky nebo lehce outdoor boty k saku, ne ještě lépe k obleku... :roll:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod aksam » stř kvě 6, 2015 15:35

když spočítám boty do práce i na ven dostanu se na 20 párů, v jednom páru bych to nedal :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř kvě 6, 2015 16:00

dudy píše:Jen outdoor boty:
... 13 ruznych bot ...

Ti nejak nevim, nemaji vsechny v podrazce PU blok? To je fakt stihnes vsechny ochodit, nez se rozpadne? 6 - 10 let zas neni tak moc pri tvem mnozstvi ;-)

Jinak si muzes zalozit vlakno Dudyho seznam a psat to tam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Běhání