Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Vexo » sob lis 5, 2022 20:07

vice paru bot a zustavaji v "predsini" kde je tak 18C, kdyz na to specham tak do teple mistnosti, vyndat stelku, co nejvic otevrit, boty postavit o zed, at se voda neodparuje zpatky do boty. pak se jeste delaji takove ty elektricke ohrivace, co se strci do boty, ale bal bych se, co to udela se zivotnosti. Mozna u bezeckych bot, ktere jsou cele umele, to vadit nemusi - driv odejdou na neco jineho nez na prebytecne vystavovani teplu.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod lojzmen » sob lis 5, 2022 21:51

Používám teplofukary, jsou bezva. Je ale třeba myslet na to, že trochu hučí ty ventilátorky.
Mám i "teplouše" (bez ventilátoru). Tady už je třeba učinit opatření, která popsal Vexo.
Nemám zkušenost, že by kožené boty byly sušením elektrikou postiženy, nejspíš proto, že teplouše až tolik nehřejí.
Ve skalních dobách jsem používal dvě žárovky do lednice v zapojení do série.

Jestli to PP čvachtalo, je možné, že nějaká tekutost se dostala pod vnější vrstvu až k membráně, či dokonce do mřížky v podrážce, což se taky může stát při prasklé podrážce.
Pověsil bych je, či opřel tak, aby případná voda vytekla ze své skrýše.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Krysha » ned lis 6, 2022 8:51

Taky spojeně používám teplofukary (ten vzduch u toho mého je spíš vlažný, takže poškození teplem opravdu nehrozí) - a když jsem ho půjčil kámošce, která si při návratu povzdechla nad tím sušením, tak mi ho další den vracela se slovy "už jsem si ho objednala" :)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned lis 6, 2022 16:19

Teplofukary zni zajimave. Muzete mi dat nejake odkazy, kde se daji koupit? Doplnujici otazka: kdyz to necham v predsini susit, nebude to (moc) smrdet?

Dneska jsem slapal po stezce a najednou mne neco pichlo zespodu do nohy. Slapl jsem vetvicku s trny, mozna plana trnka ci co, byla pripichnuta k podrazce. Sundal jsem ji, ale pichani neprestalo. Musel jsem sundat botu a vytahnul s ni 14 mm dlouhy trn (vzal jsem ho do kapsy a doma zmeril). Zapichnul se do penove hmoty mezi uz temer neexistujicim vzorkem, propichnul podrazku i vlozku. Boty maji 1400 km, jsou pomalu na odpis a pusobi dost barefootove, ale tohle? :shock: To by se mi v pohorkach nestalo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned lis 6, 2022 16:25

Já mám tenhle x2
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned lis 6, 2022 16:33

Diky. Jak je to s napajenim? Nikde tam nevidim snuru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned lis 6, 2022 16:34

230V do zásuvky
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned lis 6, 2022 16:34

Jo, ale kde je vidlice? Je tam snura nebo se to cele musi strcit do zasuvky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned lis 6, 2022 16:50

Dvoumetrová (asi) šňura.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Krysha » ned lis 6, 2022 16:56

Já mám tenhle (má i UV i když nevím, nakolik je to jen marketing) https://udrzba-a-cisteni-obuvi.heureka. ... uvi-cerna/
taky má šňůru, smrad v chodbě nijak necítím ale to může být individuální (nebo funguje to UV :D)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned lis 6, 2022 20:42

Diky obema. UV zareni asi nechci, ale ten, co ma pp, vypada pouzitelne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Vexo » ned lis 6, 2022 21:17

Ja mam tenhle nefukar s uv Therm-ic s UV. Zkousel jsem ho kdysi do starsich kozenych bot a kuze praskla blizko malicku (ale jen na povrchu). Je to napajene pres USB, ale 2A nabijecky neni nic neobvykleho, snura tam je, adapter nikoliv (na velke usb). Mockrat jsem ho nepouzil, zrejme vyvoj doznal mezitim pokroku, treba do mensich bot se nevejde.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned lis 6, 2022 21:35

Diky, ten se mi moc nelibi, radej ten, co ma pp. Jeste pockam na lojzmena, ale tipy klidne davejte i ostatni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon lis 7, 2022 13:41

My mame tento Alpenheat. Mozna na bezecke boty domu trochu moc vykonny, ale pro nas na pohorky, hlavne v zime nebo jeste vice po mokrych ledovcich skvele a na delsi dovolene nedocenitelne.
Tento model ma vyhodu, ze je na nej mozna dat pohorky tak, aby cely komplet stal sam o sobe a pritom se idealne vymenoval vzduch - pro tyto ucely je lepsi, kdyz je komin smerem dolu.

Normalne na dovolene, kdyz se prijde na ubytovani, tak pri vareni vecere dokaze za nizke jednotky hodin vysusit i dva pary pohorek pokud je treba. Samozrejme, ne durch promocene s poskozenou membranou ale hodne mokre z vysrazene vlhkosti z ponozek (pod membranovymi navleky, nekdy jeste i pod membranovymi kalhotami). Dokaze to do te miry, ze na druhy den rano neni zadny problem, zadne neprijemne pocity pri obouvani (do stejnych podminek). Vetsinou jeste i ponozky a pripadne rukavice.

Po vikendovych vyletech a navratu domu jej ale nepouzivame, to se za dalsi tyden boty vysusi i same.

Co se tyce (ne)poskozeni bot, tak manzelcine Islandy se tim susi i 20-30x, nekdy i vyrazne vicekrat za rok a za tech nekolik let pouziti nedoslo k zadne ujme ani membrany ani kuze ani jine casti vnitrku.

Co se tyce smradu - zadne UV nezabrani uniku smradu, pokud boty pri suseni UZ smrdi. Samozrejme, ze proudicim vzduchem se zasmradeny vzduch dostane ven. Takze ano - pokud se susi UZ zasmradene boty, bude kolem nich smrad.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2022 14:04

Tohle uz vypada jako overkill, chci to ciste na behaci boty.

Doplnujici otazka k tem, co susi behaci boty: jak dlouho to asi trva? Za predpokladu, ze jsou uplne promocene tj. mokra trava, obcas kaluz apod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon lis 7, 2022 14:10

Moje LaS UR GTX (mokré zvenku durch až na membránu) ten můj fukar úplně usuší za nějakých 8-10 hodin. Ale to je zkreslující, protože ten těplý vzduch fučím dovnitř (kde je sucho) a venek se vysušuje díky membráně výrazně pomaleji.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon lis 7, 2022 14:22

@mike: Ano, na nemembranove bezecke boty je to silne overkill, pokud je nepotrebujes vysusit za pul hodiny.

Kdyz PP to vysusi memberanove boty zvenku za 8-10 hod, tak Tvoje bezmembranove bych odhadoval, ze se vysusi max. do 2 hodin. Membrana nepusti vzduch, totiz se boty susi pouze teplem (a jeste je tam mezi membranou a svrskem nejspise 100% vlhky vzduch. Kdyz tam membranu nemas, tak bude ucinkovat i proudeni.

Jen pro info a predstavu - docela slusne promocene vlnene ponozky jako napr. BD Summit ten Alpenheat dokaze ve spodni casti (uplne cele se natahnout na fukar nedaji) vysusit do 30 minut.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2022 14:26

Jo, susit membranove boty foukanim tepleho vzduchu dovnitr mi pripomina foukani tabakoveho dymu do vody z Cimrmana :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Lipon » pon lis 7, 2022 15:53

Proč? Vynucená cirkulace teplého vzduchu to vysuší velmi rychle. Suším takhle všechny pohorky doma. Ten chobot na sušáku vhání teplý vzduch do špičky, kolem chobotu ten vzduch odchází do prostoru.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2022 15:58

Evidentne ne, kdyz mu to trva 8 - 10 hodin. Fouka teply vzduch dovnitr, zatimco boty jsou mokre zvenku a membrana zrejme teplo odizoluje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Lipon » úte lis 8, 2022 0:09

Á pardon, já četl jen poslední asi 2-3 příspěvky, teď čtu pp a 8-10 h.
Rychlé schnutí beru primárně ohledně vnitřku, kde mě to nejvíc zajímá.
Pohory mokré i zvenku durch schnou přes noc, to by mohlo být těch 8h. Ale decentně teplé jsou i zvenku.
Neoprenové botky jsou suché tak za 4 h od vymáchání ve vaně.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » stř lis 9, 2022 12:33

mike píše:Fouka teply vzduch dovnitr, zatimco boty jsou mokre zvenku a membrana zrejme teplo odizoluje.
Neodizoluje - jen nepropousti proudeni vzduchu, tj. vnejsek se jen mirne z vnitrni strany ohreje, jinak ale schne stejne jako by schnul bez susice.

NTB, i tak mi prijde divne tech 8-10 hodin. TO jsou umelinove boty, tj. by se i "jen tak" mel samotny svrsek vysusit docela rychle. Taky mam trochu dojem, ze se asi nekde drzi voda mezi vnejsi latkou a membranou, ze i proto mu cvachta, odtud se to dostava hur.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod lojzmen » čtv lis 10, 2022 0:06

Mám to, co PP.
Je tam princip ohřevu o 20°C s regulací.
Zkusil jsem sušit boty zvenku, nějak jsem to narafičil, aby to na boty foukalo.
Jak dlouho suším si nepamatuji a nesleduji. Zapnu a jdu spát.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » pát lis 18, 2022 10:04

boty od Kyliana.......tak na ně jsem fakt zvědavý, myslím, že neodolám a jedny na zkoušku vezmu....

https://www.nnormal.com/en_US/men/shoes

jeden trailrunner už byl rychlejší...
https://www.youtube.com/watch?v=EwR1h9v8tUU
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » pát lis 18, 2022 10:22

oodoow píše:Saucony Xodus Ultra jsou doma, sedly mi na nohy skvěle, takže jsem hned koupil. Časem tu o nich něco napíšu.


byla by už nějaká zpětná vazba?
Teď jsem si dělal hloubkovou sondu do běžeckých bot, a vyšly mi jako má první volba na ultra běhy, tak by mě zajímala tvá osobní zkušenost....

obecně jsou na ně skvělé reference...
https://www.roadtrailrun.com/2022/05/saucony-xodus-ultra-multi-tester-review.html

ještě chci vyzkoušet Speedgoat 5 od Hoky, tu širší verzi, kvůli drsnějším seběhům......ale spíš se přikláním k těm Sauconům....na ultra vzdálenosti vypadají ty Xodus Ultra jako nejlepší volba, navíc tu značku mám v oblibě...
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pát lis 18, 2022 10:59

@milarepa:
Mám v nich 753km včetně teď naposledy stovky Povážím 133.52 km a 6,893 m+. Všechno super až na jednu zásadní věc a tou je podrážka, která nemá gumu po celé ploše. Tím pádem se mi stalo, že se do té mezery v gumě zasekl kámen a pak tam byla díra, to samé se stalo po čase i na druhé botě. Teď když v nich jdu příhodným terénem, tak se tam pomalu hromadí kamínky. :roll:
Takže další pár koupím jedině pokud verze 2 bude mít gumu po celé podrážce, pak to bude super bota i když tedy ani zdaleka nemá tak super přilnavou gumu jako VJ Ultra.
Jinak vršek je super, vydržel všechno, bota mi bezva sedí a dobře se v nich běhá i po asfaltu. S tou podrážkou to ale fakt nevychytali, nevím jestli chtěli ušetřit váhu nebo peníze, ale moc dobře to nevyšlo.
Vlastně i VJ Ultra se ve verzi dvě přiklonilo ke gumě po celé ploše podrážky, tak čekám že Saucony udělá něco podobného.
Fotka
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » pát lis 18, 2022 21:06

díky za zprávu....

tohle bych fakt nečekal, těch podélných mezer v podrážce jsem si samozřejmě všiml, ale říkal jsem si, pod nimi je rockplate, tak to je v pohodě a jen to snižuje váhu boty....:-)....ach jo, taková zbytečná blbost a posere takhle dobrou botu.......motivace byly určitě dobrá, chtěli snížit váhu, tak trochu ubrali v nejtěžší části - z podrážky ....a potenciální průser byl na světě

máš nějaké informace, že tenhle problém má více uživatelů?

budeš to reklamovat? Já bych to šel určitě zkusit........je to chyba té boty, a napsal bych o té zkušenosti buď přímo do Saucony, nebo aspoň komentář pod tu výše postovanou recenzi....kluci tam v jednom rozhovoru říkali, že mnohé firmy jejich zpětné vazby berou vážně, a Saucony bude určitě jedna z nich....

v bleděmodrém je to u jeho menšího brášky Peregrinu 12, tam též "vykousali" podrážku a vytvořili malé otevřené otvory nad rockplate....jen trochu jiným způsobem....a též to vypadá jinak na super botu

Už jsem byl v podstatě rozhodnutý, že ty Xodusy beru, našel jsem na werunning.cz velmi přívětivou cenu u jejich žluté varianty.....tak to teď radši dávám k ledu....

VJ Ultra, jak jsem minule psal, že po skoro 1000 km jsou v naprosté pohodě, tak jsem to zakřiknul....po Zapomenutých horách jsme se šli s kámošem ještě před běžeckou odstávkou pořádně proběhnout do Beskyd, dost agresivně jsme to drtili v sebězích......a doma jsem následně zjistil, že se mi začalo odlupovat jedno butylkaučukové oko na podrážce....tak jsem je dal ve Frýdku na reklamaci a uvidím, co z toho bude.....

jsem s VJ hodně spokojený, těším se ale na tu jejich vylepšenou novou verzi, bo ta první má své limity při delších distancích.....někde kolem 40 km to v ní už přestává být pohodlné, ta špička není moc široká a noha už není úplně v komfortu, tlumící pěna je jen průměrná, takže tam není velká návratnost, a když někde kolem 50 km dojde na přeběh po asfaltu, tak už to není moc fajn, a tohle by měla zase eliminovat ta přidaná rockplate, která zvýší návratnost pěny a zároveň zlepší fit svršku, ten má být zároveň ve špičce o něco širší, plus ta vylepšená podrážka.......no prostě VJ Ultra 2 by mohla být super bota

na novou sezónu jsem chtěl mít v rotaci na drsnější běhy v technickém terénu a na závody do 50 km VJ Ultra 2 a Inov-8 Roclite 275, do lehkého terénu pak zůstává Inov-8 Trail Talon 235, no a na distance nad 50 km a na běhy v pohodovějším tempu jsem chtěl mít ten Xodus Ultra, který měl být i závodní ultra botou.... na zimní běhy po sněhu a ledu zůstává skvělá VJ Sarva s hřeby....

jako dobrá alternativa k té Xodus Ultra se mi jeví Hoka Speedgoat 5, podrážku má z Vibram megagrip, sice tam není rockplate, ale té pěny je takové množství, že by to mělo být v pohodě....mám obavu, že to dopadne jako s každou Hokou, vyzkouším, z boty budu nadšený, ale nakonec si ji nevezmu, bo budu mít obavu, že si na tom vysokém podpatku zlomím kotník....navíc má též uprostřed podrážky velký výřez s otevřenou pěnou.....na druhé straně je to jedna z nejoblíbenějších bot na těžkých závodech, tak asi nebude špatná, a na B7 jsem dostal kupón na 20% slevu do Rockpointu....:-)

kouknu ještě na Brooksy....ale nejradši bych stejně chtěl ty Saucony...:-)

ta povážská stovka vypadá dobře, profil je jak zuby pily, sice si tam moc nezaběháš, ale muselo to být fajn...........mám obecně slovenské závody ve velké oblibě, často tam jezdím závodit........letos chci konečně chytnout registraci na Ultrafatru......a závodní sezónu otevírám bratislavským maratonem, jako motivační faktor mám na Top4running v košíku přihozené ty závodní karbonové růžové Saucony Endorphine Pro 3, jejich cena mi tam se všemi slevami spadla těsně pod psychologickou hranici 5 000, což je částka, nad kterou u bot nechci jít.....a 4935 už nevypadá tak hrozně jako původních 6800....:-), zítra je zaplatím....a přes zimu natrénuju maratonské tempo 4:20 min/km, at to v těch botech stojí za to :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » ned lis 20, 2022 23:31

Váhy z té podrážky ušetřili tak procento až dvě :D celkem fakt nechápu jaký mělo význam nechat tam takové dvě tenké linky.

O tom, že by měl někdo takovou smůlu, že mu tam vlétl kámen jsem neslyšel, asi s tím ostatní tak neřádili jako já. Ale hodně lidí psalo, že se ta guma postupně odloupává. Věděl jsem to, už když je kupoval, ale sedli mi fakt skvěle, tak jsem to risknul.

O reklamaci jsem uvažoval, už když se to stalo na první botě, ale pak jsem je vzal na další stovky a pak se to stalo i na druhé. Myslím, že už od toho nemám papírek a 750km mi nepřijde zas taková hrůza, většinou chci aspoň tisíc km od boty do terénu.

Jo, Xodus má určitě lepší pěnu než VJ Ultra, líp se na něm odráží, proto se mi s nima tak dobře běhaly ty dlouhé trasy. Člověka to nestojí tolik energie.

Endorphine jsou mega drahý a prej moc nevydrží, takže to bych si fakt rozmyslel a když už, tak bych je měl fakt jenom na závody.

Teď uvažuju, v čem vlatsně půjdu Pražskou stovku, asi to bude chtít něco s gripem do bahna, takže VJ Ultra asi ne.
Možná zkusím ty nový Inov-8 Trailfly Ultra G 280.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » stř lis 23, 2022 8:26

jo, ta struktura podrážky na Xodusu Ultra bude jejich největší problém, ty názory, že se odlupuje guma jsem také zachytil.........škoda toho, koupím si jejich příští verzi, pokud to pořeší, bo jinak to je úžasná bota.....

též beru hranici 1000 km pro trailové boty jako slušný standard, ale když vydrží 1500, tak je to lepší :-)

na paragony mám speciální krabici, tam to vždycky hodim, a vím, že ho tam najdu, až ho budu případně potřebovat.....jednou za pár let je proberu, a ty prošlé vyhodím....

Saucony Endorphine Pro 3 jsou vyloženě závodní bota, matematický poměr mezi cenou a počtem kilometrů nevychází nejlépe, jízda taxíkem by byla na kilometr levnější :-), ale ten pocit mi za to stojí.....na bratislavském maratonu v dubnu je pořádně otestuju....budu je brát jen na silniční maratony, tudíž tak 3-4 sezóny by mohly vydržet....

na silnici postupně přecházím výhradně na Saucony, objemové tréninky v Sauconech Triumph a závody v Endorphine Pro 3 mám pořešené, zbývá si ještě pořídit Endorphine Speed 3 pro tempové a rychlé běhy, se stávajícími Brooks Hyperion Tempo a Adidas Adizero Adios 6 jsem naprosto spokojen, jsou to fajn lehké a rychlé boty, navíc velmi zábavné.....ale až mi odejdou, tak půjdu do těch Speed 3............ale vidím to ještě tak na 2 sezóny, ty tempovky dost trvá zničit....

zkoušel jsem teď ty tlumené trailové boty, Brooks Cascadia 16 mi přišel jako nejméně zábavný, docela těžká a do technického terénu nevhodná bota, takový tank s dobrou pěnou na dlouhé běhy lehčím terénem super.......Altra Lone Peak 6 též fajn, široká špička je super, bota působí celkově dobře, ale ten nulový drop nedám, nechce se mi na nový styl běhu zvykat, a s achilovkou jsem si před časem odpálil celou sezónu.....

do konečného výběru se dostaly Hoka SpeedGoat 5 a Inov-8 Trailfly Ultra 280, obě to jsou super boty, nejraději bych je vzal oboje, prachy nejsou problém, ale je to zbytečné, na ultra mi stačí jedny....Hoka má asi lepší svršek, je agilnější, je tam ten kolébkový efekt v podrážce, možná tam bude trochu problém s jazykem....obě nemají rockplate, Inov-8 má pletený svršek, vypadá dobře, ale když namokne, tak to bude trochu problém, má lepší pěnu, a řekl bych, že i podrážku má lepší, Hoka má Vibram Megagrip, což je super, inovejty mají v podrážce graphen, takže odolnost zajištěna, trakce též skvělá a je tam ten geniální adapter flex, takže bota je v terénu flexibilní....pocitově mi noha seděla lépe v inovejtech.....ale tak nějak cítím, že na dlouhé vzdálenosti by ta Hoka mohla být lepší volba......nechal jsem si poslat na obchod ještě o číslo větší Hoku, a pak se definitivně rozhodnu, zatím to vidím 55:45 pro SpeedGoat5
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » stř lis 23, 2022 18:20

milarepa píše:do konečného výběru se dostaly Hoka SpeedGoat 5 a Inov-8 Trailfly Ultra 280

Ještě se můžeš podívat na Hoka Mafate Speed 4, jsou skoro stejný jako SpeedGoat 5, takže pak záleží který ti více sednou.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Běhání