Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » pát kvě 1, 2015 15:31

Lipon píše:V rocklitech běhám, typ jsem psal výše, újmu necítím, trochu perný pod patou to má


Asi jsem slepej ale tady vejs jsem nenasel konretni typ :mrgreen:
Tak budes je mit asi tlumeny lepsi.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ZbynekN » pát kvě 1, 2015 15:35

700 gramů je hmotnost páru, 312 gramů u Inov8 je na jednu botu.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » pát kvě 1, 2015 15:50

To bohuzel casto nepisou, takze potom nevim. Pokud jo tak ok.

Jen ted nevim, mam vzit ty boty 312 a nebo se vyplati skutecne priplatit a jit do La Sportiva?
Ta znacka je lepsi? Kvalita bot je lepsi? :) A co nizke Asolo neni to lepsi znacka?
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod axi12 » pát kvě 1, 2015 23:00

Asolo? Co od nich? Nějak nevím, zda mají nějaké modely, co by mohly konkurovat lehkým LS nebo Inov8...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod RUMcajs » sob kvě 2, 2015 11:11

Ripper6:
Jestli nejsi bezec ale chodec, tak pravdepodobne doslapujes na patu.
Soudim dle sebe (chuze pata, beh spicka).

Podle toho zvol tlumeni v patni casti.

Co se prani bot tyka, tak Inov8 Trailoc 255 jsem pral asi 3x a bez nasledku.
Samozrejme ze jen ve studene vode.

Beham vetsinou na plazi.
Slana voda a oter piskem se na nich nepodepsali.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » ned kvě 3, 2015 0:01

Zkusím reagovat na pár posledních příspěvků:
1) Hoka Hoka - přetlumené boty. Pro běžce to může mít význam, když běží třeba 100+km v těžkém terénu a v sebězích si otloukají běžně nohy, pak Hoka můžou být řešení. Na chození podle mě nevhodné
2) Inov8 Roclite - boty primárně určené na měkký podklad. Jestli to hceš hlavně na chůzi po asfaltu , tak spíš nevhodné. Sice špunty trochu tlumí, ale na tvrdý podklad jsou podle mě pro běžného člověka lepší volby (sám bych si je vybral, ale bez znalosti tvých zvyklostí ti je spíš nedoporučím)
3) LS Raptor, Asics Gel Trail Lahar GTX - odpružené boty, které mají dobrý vzorek i do terénu. Podle mě pro běžného turistu bez běžeckých ambic ideální boty
4) Asolo - který model? Třeba Asolo Agent GV se mi dost líbí. Za vyšší hmotnost než běžecké alternativy dostaneš odolnější botu, která je alespoň pro mě na příjemném kopytě. Podle ceny to ale asi není to, co máš na mysli.
5) New Balance - který model? Pozor na to, že dělají celkem dost modelů pro velké řetězce, které nejsou moc kvalitní (sám jsem jedny laciné GTX boty reklamoval na protékající GTX skoro hned po koupi)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » ned kvě 3, 2015 22:14

mitau: dekuji moc :)
Jeste par dotazu...

Tak je to tak 50/50 co se tyce chozeni po asfaltu, jako je mesto, silnice a lesy. Tedy po meste neco nachodim, ale min jelikoz je tam doprava. Kdyz skoncim nekde, kde nic nejezdi, tak chodim 20-30km pesky.
V lete kdyz jdu zas na cundr, tak 40km za den neni problem, kde to zas zahrnuje vetsi cast lesu a pod.
Potom jsou extremnejsi situace, kdy treba tu botu vezmu nekde do zahranici a jsem schopen to vzit na horu 3000m.n.m tam zas jsou sutry a pod.
Behat taky chodim, ale zas ne na nejaky maratony, takze ano to je spis vedlejsi vec. I kdyz mimo behani to zas uziju hodne na party (tanecni music) kde je to skakani treba sest hodin.
Vyhovuje me tak lehkost bot, zaroven ale hledam boty co maji gore-tex, nepoti se mi nijak moc v tom noha a je to ideal, kdyz nekde vlitnu s tim do vody (a ze se to protahne i sem tam bahne nemluve).

hmm takze ty Inov 8 jsou nejvic urceny pro behani do lesu, bahna a po chozeni na silnici by z toho bolela rychle noha?
To je skoda, ty me dost zaujali tim ze budou odolne a vydrzi vic nez bezne napr boty Nike a pod.
I kdyz starsi model rady 318, bych mozna mohl ziskat jednu velikost (10,5).
Bude ale tak vhodnejsi uprednostit ty LS, tam me tem model "dinosaura" zaujal i pres tu cenu bot, co stoji verze GTX.
Diky clanku:
http://skyrunning.cz/2014/09/04/la-spor ... ra-raptor/
Jen mam zde poznatky...
1.nepraska na bote pozdeji, ten plast co se tahne bokem pres botu a navrch?
2.Je vyznamny rozdil mezi verzi Ultra a jen Raptor (nevim zda sezenu jeste Ultra GTX, musel bych tak vzit Raptor GTX)? Oproti klasickým závodním modelům má i komfortní pružení, které jistě ocení bežci na delší tratě (5km – ultratraily). http://www.behejsrdcem.com/clanky/la-sp ... or-recenze
Jestli to ma navic lepsi napr pruzeni, netusim zda se to vztahuje ta poznamka k ultra verzi nebo vseobecne k botam.
3.La Sportiva a reklamace, zamitaji reklamace s radosti jako Salomon a nebo jsou vic vsticnejsi? Jde mi o spolehlivost a pripadne jednani ze strany firmy. Pokud je nejaka zkusenost.

Co znacka Scarpa? V jinem vlakne mi prislo jako co do reklamovanosti, ze je to zazrak :)
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/10 ... gtx-33000g

A co Salewa?
http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/ ... evo/#popis

Koukl jsem na ty Asolo, to uz se me vic libilo tohle ale zas tam nevim jaky ten model je co do kvality. Pripadne jak je to u reklamaci ze strany Asolo kdyby neco. Jaka je kvalita bot vs LS Raptor.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod dudy » pon kvě 4, 2015 7:09

Ehm...
A nebylo by ono lepší, si na turistiku koupit boty na turistiku?
A na běh boty na běh?
Já vím, že místní klika za mě za tenhle staromilský, nerevoluční, neinovativní, zkostnatěle dinosauří názor asi ukamenuje, ale já halt tak mám - starýho pesa novejm kusům.....
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » pon kvě 4, 2015 11:27

Moc ne, protoze na tu turistiku, to mas casto boty oznacene tzv.outdoor a me prilis nevyhovujou. Sice jsem jich moc nemel, ale treba i blby Nike rady AirMax kdysi byly ok a byl jsem spokojen.
Naposledy upravil mike dne pon kvě 4, 2015 14:49, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » pon kvě 4, 2015 12:21

Asolo escape mám pres rok. Maji nachozeno cc 1800 km. Vymenene podrážky a kromě vydrane paty jsou jako nové.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon kvě 4, 2015 18:44

Jak bych spis doporucil si par tech bot nejdriv nekde vyzkouset, muzes zjistit, ze ti nejake modely ci dokonce znacka vubec nesedi a mas castecne po starostech a vyptavani se na kvalitu.

Taky mi prijde jako pitomost kupovat jedny boty na pokryti vsech popsanych aktivit. Inov8 jsou dobre boty do terenu, ale nedokazu si predstavit, ze bych v nich zamerne chodil po meste, samozrejme nejake useky po asflatu nejsou problem, ostatne se tomu clovek tezko vyhne.
Naopak brat nejaky silnicni kecky nekam do horsiho terenu kor do tech zminenych 3000 mnm je dobra sance, jak si zvysit pravdepodbnost, ze se nekde zrakvis.

Ostatne uz podle toho jake boty tu navrhujes, inov8 boty jsou v podsatate ciste bezecke boty a boty jako asolo escape (predpokaldam) ci treba Scarpa Zen jsou turisticke/aproach boty. Ty Scrapy prave nosim hodne do mesta, ac jsme je puvodne kupoval jako turisticke, ale na to se mi moc neosvedcily. A ze by to byly zrovna boty dobre na to nekde krepcit na parketu, to bych nerekl.

Takze spis popremyslej, zda to neresit jednim parem terennich bot (at uz bezeckych ci turisitickych) a druhym parem "obycejnych" kecek do mesta.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » pon kvě 4, 2015 22:09

Vyzkouset to je docela komedie ne? :D Jako ty boty casto nikde nemas, to musis jedine objednat, alespon na prodejnu. Potom tam jit, zkusit a rict ze prijdes pak pozdeji. Asi muzu tusit jak prodavac/ka bude koukat at si tam budu objednavat treba 3x boty :mrgreen: Jedna prodejna me tak doda 1-3 boty, jiny znacky nevede treba. Takze musim pak objednat zas u dalsi atd.

S tim horsim terenem, kdyz nejsou tu dobu jiny boty tak nic jinyho nezbylo. I kdyz takovej teren bezne chodej mistni lidi v sandalech na pastvu s kozama :)
U Scarpy me zaujalo jak pisou lidi o kvalite. Jen nevim jak tahle firma umi napr bezecke boty viz Enduro, kde jsem nenasel k tomu nic moc. Tam bych mel spis zajem pozdeji o outdoor boty a az po letu.

Nevim prave bezecky boty nekde na louku, byly paradni na skakani na music, pripadne kamos nosi klidne outdoor boty Merell, pro takovy aktivity, ale jsou tezsi a min pohodlny. Je to hodne individualni.

To prave tak uz chci resit, mel jsem vzdy jedny boty, ale neni to nejlepsi. Tedy chtel bych ted 1x bezecky a casem vic outdoor.
Ptam se proto, abych zuzil vyber, kvalita, reklamace a pod. Jiste ze bota ne kazdymu vyhovuje, ale treba takovy Salomon, na to jsou jen dokola stiznosti, rozpada se to a reklamace to jen zamita.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte kvě 5, 2015 8:04

ripper6 píše:Vyzkouset to je docela komedie ne?
Nechci Ti brat iluze, ale pokud chces ty boty opravdu pouzivat, tak bez zkouseni se z nich muze lehce stat pro Tebe tragikomedie...
A ano, vyber dobre sedici boty je pro mnoho z nas na dlouho, i na roky a casto i po cele republice a stejne se nemusi najit idealni. Ale kdybys trochu zacal s tim zkousenim, rychle bys zjistil, ze kazdy vyrobce, dokonce i ten stejny u ruznych modelu ma jine kopyto a napr. se mohou lisit v sirce boty i o 1cm i vice, coz na jedne strane muze vest k uzke bote a deformaci noh, na druhe strane k prilis siroke bote a taky k ruznym problemum z toho vyplyvajicim.
Po pravde receno - kdyz si koupis dobre sedici a fungujici boty, tak si je nejaky cas uzijes a potom se objevi vyrobni zavada, tak je reklamujes a muzes dostat nove nebo penize zpet, kdyz si koupis sice malo reklamovane ale Tobe nesedici boty, tak je reklamovat nebudes, protoze za chvili je stejne prestanes nosit, budou se Ti valet nekde, vyhozene penize a rozhodne si je neuzijes.
A moc nepocitej s tim, ze TI nejaka prodejna objedna par (nebo i jen jedny) bot jen na vyzkouseni, spise na zavaznou objednavku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 5, 2015 14:03

apuka píše:A ano, vyber dobre sedici boty je pro mnoho z nas na dlouho, i na roky a casto i po cele republice a stejne se nemusi najit idealni. Ale kdybys trochu zacal s tim zkousenim, rychle bys zjistil, ze kazdy vyrobce, dokonce i ten stejny u ruznych modelu ma jine kopyto
A moc nepocitej s tim, ze TI nejaka prodejna objedna par (nebo i jen jedny) bot jen na vyzkouseni, spise na zavaznou objednavku.


Prave to neni jen tak, teda treba u Nike kde jsem znal serii, riskl jsem to klidne po netu z USA, ale kdyz tu znacku neznam tak to potrebuju pak zkusit. Jiste do 14dnu mohu boty vratit. Jenze objednavat to postou i z CR, doma zkusit a pak vracet je dost vopruz nemluve o postovnem.
Hold bude muset, protoze casto se stane ze pudes v Praze do prodejny, budes chtet boty XYZ, bud je nemaj vubec a nebo maj nejakou velikost UK 8, jenze abys to mohl zkusit potrebujes vetsi! Takze smutne koukas :D
Mno zkusil jsem objednani z Hudy a jeste jendu prodejnu. Proste to tam zkusim a reknu ze hold prijdu pozdeji a nebo botu nechci :mrgreen: Nekde ty prodejci jsou schopni si davat do podminek, ze jim ma clovek uhradit nejakou pokutu, to je taky dalsi vec. Proto se potom predem ptam zhruba na znacky, typ bot ktery jsou +- vyzkouseny. Nemohu si objednat 20 paru bot na 10 prodejen a potom tak jezdit :roll: Dnes ty veci casto maj nekde na externich skladech a na prodejnach je toho malo.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod deckardph » úte kvě 5, 2015 14:46

Ripper : Nechapu co resis ?
Znacky uz znas, tak vem penize zajdi do 2-3 obchodu a kup si boty, ktery se ti budou libit a budou ti sedet..
jinak souhlas s dudym 8)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » úte kvě 5, 2015 14:51

Jestli jsi z Prahy, tak prostě investuj trochu svého času a prodejny obejdi (dostupnost si můžeš většinou ověřit na internetu, případně mailem).
Stačí se prostě jen trochu snažit:
Inov-8 -- Trailpoint (v nejhorším vyzkoušíš podobné boty bez GTX)
Scarpa -- Alpsport (jinde v Praze nebudou)
La Sportiva -- Hudy?
Salewa, Asolo -- Hanibal
...

Určitě to bude lépe strávený čas než prohledávání internetu, protože, když boty zkusíš na nohu, dozvíš se o nich mnohem víc než ti kdo může napsat (dokonce i jen to, že jen vezmeš do ruky pár ve špatné velikosti ti o botách může leccos napovědět, hlavně když vidím rozptyl typů bot, z kterého vybíráš).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 5, 2015 17:44

mitau píše:Jestli jsi z Prahy, tak prostě investuj trochu svého času a prodejny obejdi (dostupnost si můžeš většinou

Určitě to bude lépe strávený čas než prohledávání internetu, protože, když boty zkusíš na nohu, dozvíš se o nich mnohem víc než ti kdo může napsat (dokonce i jen to, že jen vezmeš do ruky pár ve špatné velikosti ti o botách může leccos napovědět, hlavně když vidím rozptyl typů bot, z kterého vybíráš).


Tak uz jsem tam byl a boty zkusil. Jenze ted se nemohu rozhodnout a potrebuju radu nekoho zkusenyho.
Sedi mi tedy boty jak La Sportiva Ultra Raptor GTX tak i Scarpa Endurance GTX.
S cim mam problem je, ze prodavac v Hudy mi rekl ze u Raptoru, pokud je vezmu napr i na silnici, do mesta tak znicim za 2 mesice takovy ty spunty na podrazce! Po dotazu, ze jsem myslel, pokud je to i na behnai po skalach, tvrdym terenu, nemel by to snad asfalt znicit ne? Na to mi rekl, jenze ze tam se mysli napr behani taky po suti, ruznych cestach jako ma les.
Zkusil jsem teda jinde ty Scarpa, pohoda bota, pusobi na me jeste lepsi nez napr od znacky Nike, to je videt. Jen podrazka na me pusobi vic klasickym stylem nez outdoor, tedy ze to protahnu i nekam do lesa.
Tedy Raptor na me dela dojem, lepsi technologii podrazky zvlast nekde od prirody, pripadne sutry, bahno.
Chtel bych, zda by se mi tu nekdo podival na tu podrazku a rekl nazor, zda tedy skutecne ty La Sportiva nekde na asfaltu znicim, jestli je to pravda a jsou proto jen do hor / lesu?

odkaz:
Maji na ne ted slevu, slecna v Alpsportu rikala ze ta edice konci, za ni ze je Scarpa kvalitni obuv ale moc mi nebyla schopna rict.
Jen prej podrazka Vibram, sice na mokrym klouze ale prej me vic vydrzi :)
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/10 ... gtx-33000g

http://blog.hudy.cz/testujeme/recenze-b ... -sportiva/
A po odzkoušení na trávě, kamenech, asfaltu a šotolině mám jen slova chvály.
Výdrž
Po naběhaných 500 km je bota po vyprání v ruce jako nová. Na svršku boty není patrné žádné opotřebení. Podrážka je i přes tréninky na silnici jen minimálně oběhaná. Dle mých pocitů se nezměnilo ani odpružení a tvar boty.

-Tady prave tomu nerozumim, tak je to dobry na silnici ten Raptor a nebo to tam znicim a tudiz do mesta, chozeni na tury uz radeji ne? Jde o to, ze tu botu pouziju jak na behani klidne po asfaltu sem tam, nekdy do lesa, jindy treba na cundr 30km. Spis jako letni botu. Na zimu vezmu jinou outdoor.

Vzal bych asi jedny z toho, jen to rozhodovani :mrgreen:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » úte kvě 5, 2015 18:02

Jo tem LaS ty spunty odchazeji celkem rychle, jsou proste mekke, diky tomu dobre drzi na mokrych sutrech a kdyz je budes brousit o asflat celou plochou tak proste odchazeji. Po 500 km jsou polovicni a to po asfaltu nachodim minimum.
Na druhou stranu, spunty ti oddejdou rychle podle me na vsech terennich bezeckych botach. Jen na tech LaS zda se ochazeji rposte rychleji mozna i diky tvaru a diky tomu, ze jich tam neni tolik.
Na Trailrocach po vice jak 1000 km jsou atyk uz dost sjety, ale taky jsou tvrdsi a hure drzi na mokrych sutrech.
V porovnani modelu WildCat a Trailroc se ty inov8 se zrejme doziji dvojnasobku kilometru, na WIldcatech, krom stejne sjeteho vzorku, zacina praskat vnejsi vrstva textilie v ohybu. Ale to nemusi platit o raptorech :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » úte kvě 5, 2015 19:21

Dneska mel na prochazce komplic ARPENAZ 200 FRESH QUECHUA. Tak jsem si je pujcil na 10 km, dobre sedi na noze, dobre vetraji, stoji par Kc. :t:t
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 5, 2015 19:35

scinkk píše:Jo tem LaS ty spunty odchazeji celkem rychle, jsou proste mekke, diky tomu dobre drzi na mokrych sutrech a kdyz je budes brousit o asflat celou plochou tak proste odchazeji. Po 500 km jsou polovicni a to po asfaltu nachodim minimum.

Aha dekuji moc za vysvetleni :) Takze nosit bych LaS to dal normal mohl vsude, jen bych nemel pak spunty :mrgreen: Bez spuntu bych to ale asi mel pak +- na stejno tu podrazku jako Scarpa? :D Tudiz bych uz potom ty vyhody tak nemel? A ted cena jako druha vec... 3400kc za Raptory GTX a zas pro Scarpa (diky sleve) to mam za 2400kc to je 1000kc docela rozdil.
Prave tezko si koupim boty naraz abych je nosil na asfalt, potom zas ciste do lesa. To proste clovek nevychyta. Jako jasne, jdes behat tak vis +- kam. Jenze pokud to vezmu nekde na vylet, nevim co potkam.
Naposledy upravil mike dne úte kvě 5, 2015 21:44, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena citace
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 5, 2015 19:48

Jak je to s podevsi?
http://www.hudy.cz/bezecka_obuv_panska/ ... tomContent

Uvadi...
FriXion® AT
Velmi lehká měkčená směs pro běh v terénu a na asfaltu. Zvýšená odolnost proti opotřebení.

Takze zas tenhle typ by mel bejt i na asfalt snad? :mrgreen:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » úte kvě 5, 2015 21:29

Jak uz jsem psal, je proste pitomost chtit na tyhle aktivity jedny boty. Nemluve o tom, ze nechapu, jak nekdo muze nosit jedny a ty same boty na outdoorove aktivity a soucasne do mesta/prace.
Nejde jen o chozeni po asflatu, ale jakykoliv tvrdy povrch, proste ta smes je mekka a opotrebova se. Neco za neco. Vyrobce a prodavajici recenzent si muze napsat co chce.
Ty Scarpa muzou mit podesev odolnejsi, ale zas muzou mit spatny zaber na bahne a mokrych sutrech.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod wawrik » úte kvě 5, 2015 21:36

Ja moje kotníkové Salomony XA Pro 3D nosím všade. Bez problémov. A nemusím si lámať hlavu, čo zbaliť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 5, 2015 21:39

scinkk píše:Jak uz jsem psal, je proste pitomost chtit na tyhle aktivity jedny boty. Nemluve o tom, ze nechapu, jak nekdo muze nosit jedny a ty same boty na outdoorove aktivity a soucasne do mesta/prace.

Takze to mas doma tolik paru bot?
1.na beh po lese a bahnu
2.do mesta vychazkove boty
3.na hory
4.boty na beh po asfaltu
:shock:
To potom bych nestacil shanet penize jen na boty :mrgreen:
Ja treba napr Nike AirMax rada, pripadne Pegasus nosil bezne na asfalt, do lesa a i do mesta a 1x to vzal na horu (to byla spis nahoda). Dava to i smysl, tezko naplanuju presne kde budu, kdyz jedu treba do zahranici.
Tam mas ze budes chodit 15km po meste, pak najednou mas casti jako les - prales 15km, potom horsky cesty a kdyz ti prijde do cesty nahodne hora tak to beres i na tu horu. Tezko potahnu pak 2x boty nekde. Proto koukam po tech oddolnejsich ale aby to bylo i prodysny v lete.
Treba jsem vubec nemel paru ze pudu prelejzat horu co ma 3000m.n.m :)
Ano pokud jdu nekde behat s tim planem, pak vim jaky boty vzit. Jen ne vzdy to lze planovat.

hmm tak ty La Sportiva nebudou uplne nejlepsi. Pohodlnost asi dobra...
maj totiz stejnou podrazku jako tyhle stary prodavany = podrazka po meste se urcite hned zlikviduje do hladka.
Na to je asi nej ta Vibram jak ctu.
Příjemná lehká bota. Idaální pro širší nohy - síťovina poskytuje dostatek prostoru. Mám je 1,5 roku, po čase se lehce roztrhla vnější síťovina na vnějšku, ale pořád slouží dobře. Krásně větrají a celkově dobře drží nohu. Jediná nevýhoda je, jak bylo zmíněno, podrážka, po sezoně nošení byla na některých místech do hladka, zkrátka asfalt jim nedělá moc dobře, ale zase jsou tak dobré, že na chození a běhání po městě jsem je prostě musel nosit a outdooru si moc neužily, kromě výšlapu na pár "kopců".
http://www.hudy.cz/bezecka_obuv_panska/ ... zluta.html
Naposledy upravil mike dne úte kvě 5, 2015 21:43, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena citace
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 5, 2015 21:43

wawrik píše:Ja moje kotníkové Salomony XA Pro 3D nosím všade. Bez problémov. A nemusím si lámať hlavu, čo zbaliť.


Salomon uz ne, mel jedny kamos jinej typ, ja mel jedny a bota moc nevydrzi. Casto se rozpadaj a reklamace jsou casto zamitnuty. Sam mam ted jedny na reklamaci, byly to outdoor a dali 9 mesicu a to jsem ani je tak brutal nenosil. Nedali ani blbej prales v zahranici. Navic vic me to dela puchejre, vic poti nohu. Takze ted chci nejaky opet bezecky botky lehciho typu :) Jinak to nejde tak premejslet kam boty vzit. To je jedine pro training, pripadne zavod.
http://www.a3sport.cz/panska-obuv/exit- ... min-112094
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte kvě 5, 2015 21:47

ripper6 píše:To potom bych nestacil shanet penize jen na boty

Vic bot ti vydrzi delsi dobu, kdyz budes chodit porad ve stejnych, tak je mozna znicis driv, nez vic bot v souctu, znicis si nohy a navic ti budou smrdet :twisted:

A zkracuj ty citace na nezbytne minimum, prosim (coz muze byt nekdy nic a casto taky je).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod axi12 » úte kvě 5, 2015 21:51

ripper6 píše:Takze to mas doma tolik paru bot?
1.na beh po lese a bahnu
2.do mesta vychazkove boty
3.na hory
4.boty na beh po asfaltu
:shock:
T

Jo, v zásadě ano. Do Alp a podobných ostrých hor mám Asolo Distance, po ČR a na trailový závody mám Inov8, na normální běh mám Mizuno a do města chodím v jiných botech, městských. Potom ještě na volejbal další Mizuna, troje polobotky a jedny celokožený pohory Meindl... lezečky nepočítám :twisted:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » úte kvě 5, 2015 22:04

Jedny boty na vše jsou vždy o kompromisu, ale sám jsem tak dlouhou dobu fungoval. Za mlada Prestige (a to beze srandy), pak Columbia Master Fly (bez membrány, stejnou podrážku dává Columbia i na minimalistické běžecké boty) a s těmi jsem velmi spokojen. Sice už odcházejí kvůli častému použití (sešlapaná a trhající se podrážka), ale kdyby se ještě prodávaly, tak je hned koupím znova.
Jasně, že oproti trailovým botám mají špatný vzorek do bláta a nemají dost tlumení, ale na popoběhnutí do parku do cca. 20km (i víc) to přece úplně stačí. Jako univerzální boty na hory/běh/cokoli mimo domov mám teď Inov8 Trailroc 255, ale na každodenní chození po městě by mi bylo vzorku škoda. Na životnosti nízkých bot pro mě stejně není stáří rozhodující faktor, takže i finančně vyjde nastejno mít jeden nebo víc párů obuvy. Navíc vždy můžu mít vyhovující botu.

PS: S těmi botami máš ale pravdu, že u běžce je to s velikostí botníku problém. Vlastně mám:
1.na beh po lese: Merrell Mix Master II
2.do mesta vychazkove boty: Master Fly
3.na hory (a dlouhý běh): Inov8 Trailroc 255
4.boty na beh po asfaltu: Salming Speed
takže ano, jako je někdo zatížený na pohorky, já mám zas spoustu nízkých bot a jsem za to rád :-)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod grco » úte kvě 5, 2015 22:06

jo, to ako chodis vkuse v 1 botach? suhlasim s axim, podla mna je divne chodit vsade v 1 botach, ja to mam jak axi, 9 parov bot, stale min jak zenske :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod axi12 » úte kvě 5, 2015 22:10

Ono třeba u bot, které nosíš každý den do práce/města tím dost zvýšíš životnost ;) Nejlepší je boty vždy nechat aspoň den odpočinout, vyschnout ;) A pokud chodíš do práce v polobotkách (kožených), tak ještě lepší je, když je na noc natáhneš na cedrové napínáky ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Běhání