Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon čer 7, 2021 9:30

@apuka:
oodoow píše:@apuka: která bota s megagripem klouže na mokrém?


Jinak od La Sportivy jsem měl Helios, Helios SR, Bushido, Akasha a teď mám Helios 2.
Mikovi by z těchto asi nejlíp seděla Akasha nebo možná Bushido. Jako jsou užší, ale kupodivu mi nevadilo je nosit i na delší trasy, asi mají prostě vhodný tvar pro moje chodidlo. Jenom mají hodně tvrdou patu, co mě dost dřela a tak jsem do nich dával vždycky zezadu kousek karimatky. :)
Pak mám ještě nízké La Sportiva TX2 které jsou luxusně široké a na skále drží jak přilepené. Ty používám hlavně na těžší terén a ferraty.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon čer 7, 2021 11:00

oodoow píše:která bota s megagripem klouže na mokrém?
Tak to Ti ted nereknu... Mel jsem nejake boty uz i davneji, nektere se vyreklamovaly, nektere se vynosily, stejne tak syn mel neco (ma stejne velkou nohu) a ja si uz presne nepamatuji presne, presne ktere mely Megagrip (vlastne ani nevim, co to byly za modely, vybiral jsem vzdy ty, ktere mi byly dostatecne siroke, bez ohledu na model, dokonce i znacku), jen vim, ze nekolik jich Megagrip melo. A vim, ze na stejnem "terenu" (mesto) za stejnych okolnosti (vlhko/mokro/snih) se chovaly o dost ruzne. Posledni dvoje byly nejake Asola, myslim, ze oboje mely Megagrip a bylo to v nich rozhodne ruzne. Po stejne ceste do/s prace.

BTW: Zda se mi, ze si stale myslis, ze to odpruzujici mezipodesev je taky smes Vibram Megagrip. Ne, neni. To je casto smes vyrobce bot, Megagrip je fakt jenom ta guma, co se dava na spodek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon čer 7, 2021 12:15

Ok, takže vlastně vůbec nevíš, jenom víš to mělo Megagrip. Tak aspoň snad víš, která Asola sis koupil, ne? :) A která klouzala a která ne. Nebo jsi opravdu tak ztracený, že nevíš jak se které boty chovaly a tak si klidně ty klouzající teď koupíš znova? :roll:

apuka píše:Zda se mi.

To se ti opravdu jenom zas něco zdá.
Midsole dělá výrobce mají na to různé materiály většinou buď EVA nebo TPU, mají k tomu vždycky super marketingové názvy jako "Everun" - Saucony, "Ego Midsole" - Altra nebo "Air Zoom" - Nike. Teď tam často cpou ještě nějaké carbonové nebo nylonové pláty, které se po zohnutí rychle narovnají a dodají ti pořádný odpich. :t:t
Oproti tomu outsole mívají často od Vibramu. V případě Ultraventure si výrobce od Vibramu sehnal jinou směs než Megagrip, protože směs xs trek více pruží, snad už je ti to jasné. ;-)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon čer 7, 2021 14:28

Ano, mas pravdu, ze nevim, co to byly za modely - ani Asola ani jine. Vsak pisu, ze s mym problemem se u nizkych bot nekoukam na modely, ale na to, abych v tom mohl chodit (resp. nekdy spise postat/posedet) bez toho, aby mi odumirala noha. Muj nakup napr. Asol probiha asi tak, ze zajdu do prodejny tady, kde jich maji vice, vyzkousim vsechno. co maji v 11,5 a 12 a pokud mi nektere sedi, tak si vyberu mezi nima. Pokud nesedi, tak holt smola a jdu nekam jinam. Klidne i nakonec do Sportisima a pod. pro nejaky Adidas (ten uz ted ne, uplne zmenili cislovani a posunuli jej cca o dve cisla dolu)/Puma/Salomon (ten mam ted, i kdyz je jen tak-tak).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon čer 7, 2021 15:07

No, to pak vůbec už nechápu. Píšeš, žes je zkoušel na mokrém chodníku, tak sis je asi koupil, tím pádem to byly jedny z těch co padly. Tím spíš bych si zapamatoval značku, model, velikost, když už tedy prošly úvodním testem, že ti v nich neodumíralaa noha. Nebo tě někde nechají vyzkoušet více modelů na mokrém chodníku bez toho aby sis je koupil?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon čer 7, 2021 15:26

Ja jsem nepsal, pokud vim, ze "jsem je zkousel na mokrem chodniku". Jednoduse jsem boty nosil, nekdy na suchem, nekdy na mokrem chodniku a nektere klouzaly na mokru vic, nektere min. Proste kazdodenni zkusenosti. Taky jsem nikdy nepsal, ze by to bylo tak spatne, ze by pro mne klouzavost dane boty byla vylucujici okolnost. Zatim jsem se v zadne nezabil, takze je to OK. Cele to bylo pouze kvuli tomu, ze se tady rozvinula debata, ze "neni Megagrip jako Megagrip", proste ze kdyz ma nejaka bota Megagrip a Ty mas nejake boty s Megagripem, tak nemuzes usuzovat, ze ta podesev (ta guma) se bude na obou chovat stejne. Tot vse.

Ja ty boty mam na noseni do prace a do mesta, tj. jako bezne boty. Tam mi ani (rozumne) zvysena klouzavost moc vadit nemusi. Jo, mozna, kdybych se rozhodoval o botach na beh, za kazdeho pocasi a jeste vzdalenosti jako Ty, asi bych se na tuto vlastnost taky zameroval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř črc 7, 2021 21:49

Vsimnul jsem si, ze moje MTN Racer uz maji pres 700 km, coz Ultraventure neprezily, a tak jsem si je poradne prohlednul.

Smrdi. No dobre, za to moc nemuzou. Ale musim z nich kazdy den vyndat vlozky, jinak vlezu do predsine a dostanu pecku mezi oci. Pod vlozkama se hromadi vlhkost a zasmradne, vyndane udelaji zasadni rozdil. Minus je, ze se blbe davaji zpatky, jak jsou mekke a tenke, tak se jim nechce zalezt do spicky. Coz by normalne moc nevadilo, ale kazdy den je to otravne. Asi tam nasypu zasyp.

Zatim zadne znamky rozkladu, rekl bych, ze aspon 1000 km daji, kdyz to bude 1400, budu spokojen a sance je. Hrana podrazky se zda delat stejny problem jako na Ultraventure, zevnitr je patrna vysoupana cara, ale snad jen na vnitrnim materialu, vnejsi je vyrazne odolnejsi a drzi. Zvejsku jsou na par mistech patrne praskliny v obsazce tam, kde se bota nejvic ohyba, ale na funkci by to nemelo mit vliv.

Rozpadly jazyk jsem slepil Pattex gelem a drzi. Nejhur je na tom vnitrni material, ten je v nekolika mistech uplne vysoupany a to nejen v oblasti paty, ale i ve spicce ze stran. S odolnosti materialu ma holt Topo problem. Horni cast paty musim prelepovat naplasti opakovane, to je konstrukcni vada, vrsek je moc zahnuty dovnitr a tim i namahany. Ta naplast normalne vydrzi hodne, tady ne. Zato mne diky ni prestaly otravovat odreniny na achilovkach.

Podrazky asi opravdu nejsou stejne, jako na Ultraventure. Jsou znatelne vic osoupane v oblasti spicky, tam to asi pujde dohladka, ale zbytek dobry.

Celkove fajn, boty se natvarovaly na nohy, jsou jako papuce, ale podrzi, furt bych si v nich troufnul i na Milesovku ;-) Moravcikovy telepaticke schopnosti, pomoci kterych okamzite odhalil, ze se na me nohy nehodi, nejak nezafungovaly. Mozna je koupim znovu, ale ne od toho blba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned črc 18, 2021 22:02

Dneska jsem zjistil, ze MTN Racery mi od vcerejska neuschly, a tak jsem si po dlouhe dobe vzal stare Inov-smejdy. Musim rict, ze je to fakt rozdil k horsimu. Ac maji vetsi drop (8 mm versus 5), tak mi to prijde naopak, pocit propadajici se paty a navic tak trochu chuze v pisku, pocitove horsi drive. Nejhorsi ale prislo po navratu, spinave nohy v ponozkach, ac je venku hodne mokro. Tomu jsem si odvyknul, do MTN Racer se sice neco dostane, ale jen kdyz je sucho a prach, v tomhle pocasi jsem si nohy umyvat nemusel. Pricemz z hlediska poceni rozdil nepocituju. Blba sitovina, to uz bych radej PU zater zevnitr.

Zatim tedy Topo versus Inov-smej vede skoro ve vsem krome odolnosti. To je Achillova pata. Snad to casem dokazou poresit a pak by jeste mohli poresit ceskeho distributora :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte srp 10, 2021 12:48

Tak. Jednou to přijít muselo.... vytáhnul sem ze zásob další (nové) LaS UR GTX (předchozí GTX vydrželo gorateksovat ca 2 roky = minimálně 1500km, čili velký úspěch) a při první cestě do prce v mokré trowě (včera ráno po nočním dešti) sem zistil, že levá negorateksuje ve špičce - fusekle byla od špičky ca 8cm mokrá. Už sem je posrál na reklamaci. První vadný kus asi z osmi párů, které sem už měl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte srp 10, 2021 15:24

pavproch píše:První vadný kus asi z osmi párů, které sem už měl.
Hm... 12,5% vadnych vyrobku (z tech Tebou vlastnenych) - nic moc teda... :wink: :lol:

(Pravda, oproti mym zkusenostem s "nasimi rodinnymi" botami LS je to fakt nebe a dudy. Ale i u nas ze (zatim) jevi jeden par - malo noseny - bez evidentnich problemu. Vsechny ostatni skoncily v reklamaci nebo na ni cekaji nebo neco tam neni uplne v poradku uz kvuli spatne zvolenym materialum. Celkem - vcetne toho zatim dobreho - v reklamaci skoncily 3 x Cuby, 1x Karakorum Trek, ceka na reklamaci 1x Karakorum neco a ten spatne zvoleny matros, mozna taky na reklamaci, to si jeste si nejsem jisty 1x Trango Alp. Snad jsem na zadny nezapomenl - vlastne jeste 4. Cuby, ktere ale byly evidentne spatne uz pri zkouseni, takze tam byla vratka.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř srp 11, 2021 13:57

Osmý pár posrán do reklamace, taxem vytáhnul devátý (víc jich doma - pro fčíl - nemám, desátý je někde na cestě ke mně). Neska je jen tak provětrám (je sucho), zítra ráno ale (asi) bude test v mokré/orosené trowě. Doufám že % ale zůstane na těch 12.5. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv srp 12, 2021 7:32

Tak jo, v ranní rosou mokré trowě byl nepropo test páru č. 9 a..... dobrý.... ufff. Takže zůstávám na těch 12,5%... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv srp 12, 2021 8:07

Omyl. Prave jsi snizil cislo na 11,11111... :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv srp 12, 2021 10:40

Jo, vlastně máš recht. A to sem měl matyky dycky jedničku.... ](*,)

EDIT: Zato z češtyni to bylo horší.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pát srp 13, 2021 11:15

pavproch píše:Osmý pár posrán do reklamace, taxem vytáhnul devátý (víc jich doma - pro fčíl - nemám, desátý je někde na cestě ke mně).


Mám = zásoby tenisek doplněny. Zase na dva/tři roky mám klid.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob srp 14, 2021 20:21

Moje MTN Racer maji pres 1000 km, a tak opet prohlidka. Zatim zadne znamky rozkladu resp. stejne jako driv. Prodrene polstrovani na pate opakovane lepim naplasti, je to tam holt vic namahane, coz povazuju za mensi chybu konstrukce resp. strihu, horni casti pat jsou moc zahnute dovnitr. Slepeny jazyk drzi, Pattex gel ke kazdemu paru :) Vnitrni latka je vydrena na vic mistech, ale na funkci rostlinare to nema vliv. Nevypada, ze by se chtely prodrit na hrane podrazky jako Ultraventure, holt lepsi material.

Podrazky zacinaji byt slusne ojete, v predni vnejsi casti uz je skoro dohladka, jinde tak na polovine. Spicky uz pri chuzi pusobi trochu barefootove, ale stredni cast chrani nohu porad dostatecne, takze zadny problem s plantatni fascitidou.

Zatim dobry, rekl bych, ze by jeste mesic nebo dva mohly vydrzet. Jsem na to celkem zvedav, 1200 km mi prijde velmi pravdepodobne, 1500 mozne a cokoliv navic bude jen plus. Asi koupim dalsi par, dokud se da sehnat.

Jinak vcera mne chytla prehanka, totalne jsem je promocil a hodil na balkon susit. Dneska na ne palilo slunce a pak se mi docela blbe obouvaly, nejak se scvrkly, ale behem prvniho kilometru zas povolily do papucoidniho stavu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » sob srp 14, 2021 21:07

To zní dobře, pokukuju po dvojkách, ale nevím jestli se mi za ně chce dávat 160€. U Moravčíka asi hned tak nebudou.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob srp 14, 2021 21:13

Ty sis jeste nekoupil jednicky? Dvojky se asi budou dost lisit, nejspis je zkusim, ale nejdriv asi koupim dalsi jednicky. Myslim, ze tobe se budou libit. Kup, ale ne u Moravcika, smejdy nepodporujeme ;-)

Hlavne, ze mi ten blbec tvrdil, ze se na me nohy evidentne nehodi a ze je rychle znicim :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon srp 30, 2021 11:19

To bych neveřil, co trocha vody v botech způsobí:

pavproch píše: Dvě a půl hodiny venku.... hned na začátku vycházky "odplaval" (i přes skoro nové LaS UR s funkční GTX)


LaS UR GTX nosím denně (do/z prce i na vycházky, prostě furt) a .... fčerejší vycházka s mokrýma fuseklema zanechala následky na nehtech prostředních prstů obou nohou - otlačené/bolavé, počítám, že zfilajoví, v těch samých LaS (neska ráno do prce) bolí. Tu trasu sem už šel (v suchých fuseklích a stejném páru botek) mockrát a nikdy sem si nehty na prstech neotlačil.

Fíha - zase (pro mě) nový poznatek, proč se chránit před mokrem v botech (zřejmě noha v mokré fusekli sa v botkách předozadně posouvá a tím pádem prsty naráží do špičky, zatímco se suchýma fuseklema neposouvá).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon srp 30, 2021 16:23

Taky to mohla byt rozmocena kuze, pak je o hodne citlivejsi, zvlast ta jemna pod nehty. Taky se mi to v podobne situaci stalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon srp 30, 2021 19:29

@pp: Boty by sis měl pořádně utáhnout, aby se noha v botě neposouvala a prsty se špičky nedotýkaly.
Pokud si dost neutáhnu boty, tak při delším seběhu/sestupu prsty naráží a pokud nemáš extra ostříháné nehty, tak pak naráží ty nehty a pak upadnou no. :-)
Rozmočená kůže by to být mohla, ale to mi stává až tak po nějakých 20 hodinách v mokrých botech. Dvě a půl hodiny by tohle zapříčinit neměly.

mike píše:Ty sis jeste nekoupil jednicky?

Nekoupil, dvojky by měly být o dost lepší. Ale nakonec jsem teď zkusil koupit VJ Sport Ultra. Už jsem po VJ Sport dlouho pokukoval, protože jsou z nich všichni nadšení, ale až teď, když konečně udělali model Ultra, který je dost široký, tak je můžu taky vyzkoušet. Je to Finská firma, co se specializuje na obuv na orientační běh, ale teď začali dělat i modely pro tralový běh. To znamená více pohodlné, širší a s ne tak obrovskými špunty. Každopádně zůstala odolnost a jejich fitlock systém (zesílení v oblasti nártu), díky kterému drží na noze jako přibité.

Ta bota drží fakt všude. Mají slogan Best grip on the planet a musím uznat, že to platí. Ještě se mi nestalo, že bych si mohl takhle beztarostně skákat po mokrých kamenech, trávě, blátu... Zároveň je ta bota lehká, má všude kevlar, tak počítám, že se hned neroztrhá. Není nijak extra tlumená, i když je to z jejich asi 4 různých modelů ta nejtlumenější. Kameny skrz cítit nejdou, ale není to jako Topo Ultraventure, která má tlustou podrážku co pruží. Tahle bota sice ochrání od kamenů, ale zároveň je dobře cítit terén a je tedy dost obratná. Nevýhoda je, že na asfaltu si oproti tlumeným botám přijdu, že dost dupu. :) No, ale aspoň mě to trochu nutí našlapovat lehčeji.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon srp 30, 2021 19:42

oodoow píše:Rozmočená kůže by to být mohla, ale to mi stává až tak po nějakých 20 hodinách v mokrých botech. Dvě a půl hodiny by tohle zapříčinit neměly.

Jenze ty jsi terminator, zatimco pp duchodce :twisted:

oodoow píše:Ale nakonec jsem teď zkusil koupit VJ Sport Ultra.

Vypada zajimave. Muzes porovnat velikost a sirku s Ultraventure? At si muzu udelat predstavu.

oodoow píše:Tahle bota sice ochrání od kamenů, ale zároveň je dobře cítit terén a je tedy dost obratná.

Trochu se bojim, jestli neni podrazka moc tenka. 22/16 mm proti 30/25 u Topo a 19/11 u Trailtalonu. Plantarni fascitida uz uplne zmizela, evidentne to bylo timhle a nerad bych si ji vyrobil zas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon srp 30, 2021 20:00

mike píše:Jenze ty jsi terminator, zatimco pp duchodce :twisted:

Ta doba za kterou se kůže rozmočí se dá ještě významně prodloužit vazelínou nebo tím sportique krémem. Znám dokonce lidi, co si už týden před akcí "impregnují" takhle kůži každý večer a pak už jim to tu vodu musí samo odpuzovat. :twisted:

mike píše:Vypada zajimave. Muzes porovnat velikost a sirku s Ultraventure? At si muzu udelat predstavu.
Myslím, že je užší než Ultraventure a to jak do šířky, tak to výšky.
V Ultraventure mi noha děsně lítala a v technickém terénu byly dost nepoužitelné. V sebězích to nešlo utáhnout tak, abych nenarážel prstama do špičky. Celkově je VJ Ultra z mnohem tužších, pevnějších materiálů, noha tam víc drží. Ultraventure mělo nahoře spoustu prostoru a měkkou nahatovací síťovinu, což v kombinaci s měkkou mačkající se podrážkou úplně jistotě nepřidalo. Ale zas to bylo hodně pohodlný na takový to nenáročný klusání po širokých lesních cestách.

mike píše:Trochu se bojim, jestli neni podrazka moc tenka. 22/16 mm proti 30/25 u Topo a 19/11 u Trailtalonu. Plantarni fascitida uz uplne zmizela, evidentne to bylo timhle a nerad bych si ji vyrobil zas.

Píšou 27/33 mm pro VJ Ultra. Jako rozhodně skrz to netlačí kameny, jen to není takovej ten měkký tlumení jako má Ultraventure nebo většina Hoka bot.
Každopádně tyhle boty mají výhodu, že se dají vyzkoušet v Praze. Na Smíchově mají obchůdek.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon srp 30, 2021 20:25

oodoow píše:Ta doba za kterou se kůže rozmočí se dá ještě významně prodloužit vazelínou nebo tím sportique krémem.

To jo, ale rec je o pp, ktery to neudelal a urcite delat nebude, protoze dinosauri nic takoveho nikdy nedelali ;-)

oodoow píše:Myslím, že je užší než Ultraventure a to jak do šířky, tak to výšky.

A velikost?

oodoow píše:Píšou 27/33 mm pro VJ Ultra. Jako rozhodně skrz to netlačí kameny, jen to není takovej ten měkký tlumení jako má Ultraventure nebo většina Hoka bot.

Tady pisou 22/16 a u vyrobce taky. Mozna to ale meri jinak, podle fotky mi to prijde spis vic, nez min. 33/27 by bylo v pohode a mekke tlumeni nepotrebuju. MTN Racery ho nemaji a vyhovuji mi.

oodoow píše:Každopádně tyhle boty mají výhodu, že se dají vyzkoušet v Praze. Na Smíchově mají obchůdek.

Myslis tohle: https://www.vjsport.cz/view.php?Page=Cl ... &VMenu=362? Tam jsem byl s hodinkama a je to tam docela miniaturni, ale furt lepsi, nez nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon srp 30, 2021 20:50

Velikost jsem bral stejnou, 44 v Ultraventure a 44 v VJ Sport Ultra.
22/16 bude asi jenom ta mezipodešev (midsole), jako že bez podrážky.
27/33 bude i s podrážkou (stack height) prostě kompletní vzdálenost od země
Takže záleží co znamenají ty údaje u Inov8, abys to mohl porovnat.
Jo, ten obchůdek myslím. Maj tam deskovky, hodinky a VJ Sport boty.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon srp 30, 2021 20:53

Fajn, diky. Vypadaji zajimave, ale asi jeste koupim MTN Racer 2 a pockam, jak se ti tyhle osvedci. Obcas napis report :)

U Inov-smejdu to bude cela podrazka, u Topo taky. Myslel jsem, ze tohle je jednotne, ale asi teda ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » pon srp 30, 2021 23:55

Na VJ Sport jsem uz nejakou dobu koukal diky recenzim od Ian Corlesse. Diky za info, ze jdou vyzkouset v Praze a ze ten grip je fakt dobry.
Urcite me pak bude zajimat report hlavne z hlediska trvanlivosti podrazky (dobry grip -> hodne rychle se ochodi?). Vim, ze zrovna to je hodne individualni a zalezi na pouziti, ale treba to zvaldnes nejak srovnat oproti jinym botam.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte zář 14, 2021 11:07

Tak můžu napsat pár slov o VJ Sport Ultra.
Prošly zatěžkávací zkouškou teď o víkendu na závodě, kvůli kterému jsem je kupoval Pirin Ultra 160/11000m+.
Takže asi plusy a minusy:
+ Neskutečný grip, trasa vedla často mimo cesty ve výškách kolem 2500m po skalách, velkých kamenných polích, mokrých kořenech. Ráno kameny po dešti vlhké s námrazou protože bylo lehce pod nulou a přesto boty v rámci možností držely. Někomu jiné tenisky nedržely vůbec a celkem nechápal, jak se to dalo ráno s tou námrazou vůbec prolézt. Dotyčný se tam sám dostal mnohem později a tak už mu to sluníčko většinou vysušilo.
+ Po 42 hodinách chození po všem možném i nemožném jsem měl chodidla čistá, ty boty nepropouští skoro žádný bordel dovnitř skrz materiál vršku. Ostatní se divili, že mám nohy čisté.
+ Podrážka i kevlarový vršek vypadají, že to zvládly skoro bez šrámu, což jsem tedy opravdu nečekal. Kamarád měl nové La Sportiva Akasha a už je na nich vidět, kde se asi časem udělá díra.
+ Lehoučké, obratné, v technickém terénu velká jistota kroku.

- Měl jsem problém, že buď jsem je utáhnul a pak jsem měl na konci akce otlačené nárty a kotníky anebo jsem je měl na volno ale pak mi v nich při sebězích narážely špičky prstů do špičky boty. Asi jsou ty boty na mě moc široké anebo budu muset nějak lépe vychytat to uvazování. Nakonec jsem to dělal tak, že nahoru jsem šel s lehce uvázanými a na seběh je utáhnul a tak pořád dokola.
- Při utáhnutí je ta bota fakt tvrdá, nepřizpůsobí se úplně chodidlu, možná se časem nějak rozchodí ale zatím mi v tom teda chodidlo dost trpělo. Tohle se ale týká spíš připadu, kdy je má člověk na sobě přes 24h. Podle recenzí se ale časem asi nějak rozšlápnou. Lidi píšou že čím déle je nosí tím lepší z nich mají pocit, tak uvidím.
- Díky hustěji tkanému vršku nevětrají tolik. Ve větších výškách to nebyl problém, ale když se kolem poledne slezlo někam do 1000m a balkánské sluníčko začalo pořádně pálit, stal se z toho trochu problém.

Celkově jsem spokojený, měl jsem je na sobě párkrát a přesto jsem v nich dal takovou dlouhou trasu a chodidla to přežila bez větší újmy.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř zář 15, 2021 0:58

To zni docela dobre. Tak za 14 dni budu mit cestu do Radlic, a tak se stavim v tom kramu a vyzkousim je. Uz pomalu nove boty potrebuju, MTN Racery maji skoro 1300 km, sice jeste furt drzi, ale podrazka ve spicce uz nema zadny vzorek a pocitove je tenka jak papir a ma chodidla si zacinaji stezovat.

TVL, 11000 hm v kuse? Hydraulicky lis na tebe :twisted: Koukal jsem na ty trasy a C 38/3300 bych asi v limitu dal a v lepsich casech mozna i B 66/4200, ale ta tvoje je mimo lidskou realitu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » stř zář 15, 2021 7:59

Takže na tvých MTN Racer odejde dřív podrážka než vršek? To je celkem dobrá zpráva, tohle se mi stane u bot do terénu max tak v 5%, zbytku se vždycky rozpáře vrchní materiál.
Kdyby ti sedly, byly by pro tebe celkem ideální, žádný špinavý ponožky a pevná bota, co vypadá, že vydrží. Jestli ale chodíš hodně asfalt, tak možná tu podrážku rychle ošlapeš.

38/3300 tam šel jeden mladý slovák běžec a dokončil 5 minut před limitem, asi to nebude moc běhatelné ani choditelné. Ti první profíci to měli za 4 a půl hoďky.
66/4200 dala přítelkyně za 17 hodin a ještě byla i na bedně, organizátoři říkali, že ta trasa byla nejvíc mellow, žádný extrémní úseky
Ta nejdelší mi přišla celkem v pohodě (kopce nahoru dolů jsem čekal), než jsme se dostali na hřeben Pirinu, tam mi klesla rychlost pod 3kmh, 20km jsem šel přes šest a půl hodiny. Se v tom nedalo rozhodně běžet a skoro ani chodit. Ve stoupání cesta tak 20cm široká a z obou stran jalovec, šlapalo se místo normálně na cestu na kořeny jalovce a takhle několik km. Někde to bylo tak zarostlý, že jsem tam první píchal hůlkou, jestli to je pevný a jde tam vůbec stoupnout, stejně jsem párkrát zajel nohou hluboko někam do díry. Bylo po dešti, takže bylo všecko včetně mě durch, naštěstí ty VJ sport obstojně drží i na těch mokrých kořenech.
Potom nahoře spousty km kamenných polí, kde se ty šutry hýbou a jsou pokryté námrazou. No, mám rád technické úseky, ale tady jsem nadával několik hodin v kuse. :twisted: Tohle všechno v noci v teplotě asi nějak těsně pod bodem mrazu.
Nedokončila ani třetina startujících, už tam asi nikdy nepojedu. [-X
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Běhání