Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » úte srp 14, 2018 20:33

Dej si do nich vlozky od Hanwagu, Asola z tvrdych bot.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte srp 14, 2018 21:03

@slash1111: sirku vetsi nepotrebuju :) Spis mi jde o tuhost, jak jsou citit pri doslapu.

@booze: to bych rad udelal, ale nejde to. Jiny tvar a hlavne profil, Inov-8 jsou uplne ploche a tyhle tam nefungujou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » stř srp 15, 2018 6:26

Skoro rovnako ako bez vložiek. Tie vložky sa nedajú v prstoch stlačiť, alebo len minimálne.
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv srp 16, 2018 23:15

Nikde je nemaji, asi zatim zustanu u puvodnich a po case uvidim.

Teda, ty spinave nohy mne fakt stvou. Jsem zvykly se sprchovat pred spanim a ne po navratu z vychazky :? A dvakrat denne je nezdrave. Pristi boty asi budou nejake lehci s membranou. Taky jste mi to mohli rict predem, je to zasadni rozdil proti normalnim botam #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » pát srp 17, 2018 6:51

tak snad staci ked si umyjes iba tie nohy, nie? :)
v membranovych sa zase spotis a umyvat ich budes tak-ci-tak :D
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob srp 18, 2018 0:43

Jo, ale kdyz uz v te sprse jsem...

V membranovych a navic celokozenych jsem takhle chodil dva roky a stacilo sundat zpocene ponozky. Pot neni nutne hned umyvat, spinu jo. V tomhle navic nevidim velky rozdil, ponozky jsou ted mokre i v Inov-8, akorat ve spicce, kam tahne, tolik ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod deu » stř srp 22, 2018 10:30

Miku gratuluju, sice to trvalo, ale proč nezkusit kecky na turistiku, že jo :D . Moje zkušenost, teď už několikaletá. Kecky - určitě ano, dnes už se jen usmívám když pozoruju turisty nejen v Krkonoších ale i v Polabí v kožených pohorkách v 30C vedrech. Chodím v trailovkách od jara do podzimu i v alpinském terénu. Do plískanic a na zimu lehké kotníkové boty s membránou jsou fajn (mám Salomon Ultramid GTX). Jinak u Inov8 mě taky táhlo špičkou na prsty. V létě to bylo fajn, ale jak se na podzim ochladilo, tak mě zábly prsty. Rád totiž stavím na focení a kochačky. Nohy jsem měl taky špinavé :) .Hlavní problém jsem měl ale s tlumením. Nemám problém s dropem, měl jsem i 4mm, ale jelikož mám skoro 90kg + batoh, tak po celodenním pochodu v kamenitém terénu jsem měl velmi unavená chodidla, dalo se to vydržet, ale schválně jsem si jednou vyšel na zkoušku v tlumených botách se silniční podrážkou a rozdíl byl markantní. Teď chodím v botách s větším tlumením, špička boty je prodyšná, ale polstrovaná, oproti Inov8 se tam moc špíny nedostane a hlavně unavená chodidla jsou teď minimální problém(Nike Wildhorse). Jo a boty jednou za čas vyperu v ruce nebo se starými hadry v pračce na 40C ve Sportwashi, botky jsou jako nové a nikdy jim to neublížilo, to je dřív sešmajdám.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pát srp 24, 2018 9:16

mike píše:kdyz uz v te sprse jsem
3 reseni pro Tvoje zaspinene nohy:
1) finta: funguje i ve vetsim lavoru :wink:
2) Tady si vyberes sofistikovanejsi
3) sezen si spravneho cistice
:lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob srp 25, 2018 12:09

pavproch píše:Kdosyk sa tu kdesyk ptal na životnost svršku (meshoviny) na Raptorech.

Tyhle mají za sebou asi 2 roky in(g)tenzivního provozu off-road - odhaduju, že tisíc km - podrážka je v supr stavu (nesešlapaná / neprošlapaná) ale svršek už vykazuje známky "mírného" opotřebení.... :twisted:

A gorateks už taky vůbec negorateksuje... ale dokad mi z nich za provozu nelezou prsty a dokad je těplo, že nevadí mokré nohy, tak je nevyhodím.... :twisted:
(Jeden nový pár už ale mám ve skříni.... pro případ :mrgreen: )

Neska sem tedy v nich opravdu odplaval všemi směry..... asi je už teda fuckt vyřadím.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob srp 25, 2018 23:53

Nachozeno prvnich 100 km v Inov-8 a mam problem. Zacalo mne bolet koleno. Resp. pod kolenem z vnitrni strany. Nebolelo mne tam aspon 15 let, takze to spis bude botama, nez shodou okolnosti. Neni to vylozene bolest, spis predstupen, takovy neprijemny pocit jako kdyz je tam neco zatuhle nebo napuchle nebo odrene. Nekde vevnitr. Trochu jsem tam neco citil od zacatku, ale propuklo to pote, co jsem se v botach probehl. Asi kilometr rozumnym tempem (cca 10 km/h). Jedna noha, na druhe to ale trochu citim taky.

Co s tim? Nejdriv jsem citil kotniky, to uz preslo, pak klenbu, to jeste uplne ne, ale nevypada to na problem, spis nezvyk a lepsi se to. Tohodle je ale neco jineho, fakt neprijemne a vim, jak dlouho muzou kolena zlobit. Mate v tomhle smeru nekdo zkusenosti? Rekl bych, ze je to mensim dropem a trochu jinym zpusobem chuze. Otazka je, jestli se to casem srovna nebo se tam neco poskozuje.

No, ted asi nejakou dobu budu chodit v novych Alaskach, potrebuju je trochu rozslapnout, nez pojedu na hory. V tech se to pri chuzi lepsi, v Inov-8 naopak (na stejne trase).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » ned srp 26, 2018 0:27

Asi jsi udelal jednu vec blbe: zacal jsi zhurta hned "nastalo" (tj. kazdy den na delsi prochazku) nosit bezecke boty. Mel jsi zpocatku boty stridat, klidne i v prubehu vychazky. Udelej to tak ted s Alaskama (holt, prihod si na vychazku na zada lehky batuzek - alespon policajiti budou mit vetsi duvod Te s celovkou povazovat za zlodeje :wink:).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned srp 26, 2018 0:37

Mam v nich prumer 7.5 km na vychazku. To ti prijde moc? Kdybych sel 30 a vic, tak nereknu, ale tohle prece nic neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » ned srp 26, 2018 7:44

Klasika.... z tvrdych bot nemas posilneny sval v trislech (neznam nazev). Nestridej tenisky se staryma botama, ty jsou jinak slaple (vyhod je a kup nove). A zacni s posilovanim triselnych svalu. Muzes zacit sledovat, ze se ti zmeni styl chuze, ktery bude vic efektivni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod dudy » ned srp 26, 2018 8:15

To máš z toho, že děláš na starý kolena píčoviny.
Kdybys na turistiku používal turistický boty, tak Tě haxny nebolí.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » ned srp 26, 2018 9:02

@dudy: Kdyby sis to přečetl pořádně, tak tam mike píše, tak to propuklo při běhu, takže tvoje automatická stokrát už napsaná reakce ve stylu "na turistiku turistické boty a na běh běžecké" v tomhle případě moc nedává smysl. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod dudy » ned srp 26, 2018 12:28

Uznávám, v tohle případě je ta poznámka ne úplně na místě.
Ale jinak je třeba bojovat proti lehkonohému tmářství a běžeckému zpátečnictví všemi dostupnými prostředky a 365 dní v roce i za cenu obětí nejvšších.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod fps » ned srp 26, 2018 12:51

mike píše:Nachozeno prvnich 100 km v Inov-8 a mam problem. Zacalo mne bolet koleno. Resp. pod kolenem z vnitrni strany. Nebolelo mne tam aspon 15 let, takze to spis bude botama, nez shodou okolnosti.

to je tím, že mají tenisky nedostatečně odpruženou podrážku, v tomhle se nemůžou s pohorkami vůbec srovnávat
booze píše:Klasika.... z tvrdych bot nemas posilneny sval v trislech (neznam nazev).

tak to je dle mně úplný nesmysl, když už, tak by to bylo právě naopak, z chození v těžkých pohorkách máš o hodně víc posílený nohy, a obzvlášť jejich horní část kde jsou třísla
dudy píše:To máš z toho, že děláš na starý kolena píčoviny.
Kdybys na turistiku používal turistický boty, tak Tě haxny nebolí.

přesně tak, na turistiku to che turistické boty, a ne tenisky
oodoow píše:@dudy: Kdyby sis to přečetl pořádně, tak tam mike píše, tak to propuklo při běhu, takže tvoje automatická stokrát už napsaná reakce ve stylu "na turistiku turistické boty a na běh běžecké" v tomhle případě moc nedává smysl. :wink:

dle mně je úplně jedno při jaké rychlosti ho to začalo bolet, prostě ho z nedostatečně odpružených tenisek po x kilometrech začalo bolet koleno
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned srp 26, 2018 15:46

:D #-o

Tak znovu. Nenosim bezecke boty na turistiku, ale na kratke kondicni vychazky. Aktualne 6 - 11 km v lehkem terenu nalehko bez batohu. Nepresel jsem z pohorek rovnou na bezecne boty, ale dva roky jsem takhle chodil v nizkych trekovkach (Meindl Laredo), nez jsem je uplne ochodil po asi tak 3000 km.

Nevim, jestli je to odpruzenim, schvalne jsem vzal nejvic odpruzene Inov-8 Trailtalon 290. Neprijdou mi malo odpruzene, naopak mi prijde doslap mekci, nez v ochozenych Laredech, ale je fakt ze odpruzeni pri dopadu takhle poznat nemusim.

booze píše:Klasika.... z tvrdych bot nemas posilneny sval v trislech (neznam nazev). Nestridej tenisky se staryma botama, ty jsou jinak slaple (vyhod je a kup nove). A zacni s posilovanim triselnych svalu.

O trislech pochybuju, tam jsem nikdy potize se svaly nemel. Nestridam, ono to ani nejde, ty stare jsou seslapane do stran. Dokud jsem na ne byl zvykly, tak to nevadilo, ale jak je ted obuju, tak to vadi hodne. Nove uz mam a chodim v nich do mesta. Posilovani mi neprijde jako dobry napad, jestli je problem opravdu tam, tak bude lepsi, kdyz se posili chozenim, ne?

dudy píše:To máš z toho, že děláš na starý kolena píčoviny.

To mas samozrejme pravdu a to doslova ;-)

Osobne si myslim, ze je to mensim dropem a tedy jinym postavenim nohou, paty jsou niz a v kolenech bude asi trochu jiny uhel. Zajima mne, jestli ma nekdo podobnou zkusenost a jak to dopadlo. A co dal. Vidim nasledujici moznosti:
- vykaslat se na to, zalozit s dudym teroristickou bunku a zapalovat obchody s bezeckymi botami
- koupit jine bezecke boty, vic odpruzene a s vetsim dropem (jake? Nike Wildhorse?). Odlozit Trailtalony a zkusit na ne znovu prejit az se tyhle ochodi.
- to same, ale boty stridat
- pokracovat v chozeni v Traitalonech s tim, ze si telo casem zvykne. Do te doby v nich nebehat.

Kdybych mel rozumnou jistotu, ze si neublizim a nebude to mit dlouhodobejsi nebo i trvale nasledky, tak zkusim posledni moznost. Kdyz jsem zacal chodit v Laredech, tak to taky melo nasledky. Kotniky jsem citil vic a delsi dobu, nerv v pricne klenbe se mi skripal asi pul roku (a to bolelo fest). Oboji preslo, kdy se naposled skripnul ten nerv uz si ani nevzpominam. Jenze u kolen se bojim trochu vic.

V Laredech jsem obcas behal taky a nic podobneho se nestalo. V Trailtalonech se beha lip, u chuze neni moc rozdil a kdyz tak k horsimu, u behu je znat (vylozena flakarna ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » ned srp 26, 2018 16:28

fps píše:z chození v těžkých pohorkách máš o hodně víc posílený nohy, a obzvlášť jejich horní část kde jsou třísla
Problemem je, ze v kazde casti nohy je hodne svalu a kdyz clovek stale chodi v jednech botech, tak zatezuje nektere svaly a nektere jine vubec ne a ty "zreziveji". Tady nejde jen o drop nebo bezecka bota/pohorka. Toto se stava bezne i kdyz pouzivas stale stejne pohorky. No a mike uz hoodne dlouho pouziva jen Alasky a do mesta Lareda. Kazde bezecke budou zatezovat neco jineho nez tyto, klidne i u trisel, ale i i u kolen, u kotniku, ...
Miku, jeste muzes zkusit dve jednoduche veci:
a) udelat jednoduche protahovaci cviceni pred i po(!) vychazce, zamerene na co nejvice svalu. Zadne specialne vymyslene, ale ty nejjednodussi, co se dela napr. o strom (asi bezci pomohou s popisem lip nez ja). Kolena Te fakt muze bolet i z toho, ze je zatezovane z duvodu ochablych svalu, ktere se zapojuji do pohybu. Protazeni sice neni posilovani, ale mirne pomuze
b) pokud bys potreboval vetsi drop, tak si kup za 60 Kc (nebo za 25 v Lidlu :wink:) obycejne podpatenky a zkus den-dva vychazku s nimi. Mozna TI nebude uplne prijemne v jinych oblastech, ale drop se TI zvysi a pokud to zpusobuje problemy s kolenem, melo by se jim ulevit. Potom si muzes premyslet koupit jine boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod remy77 » ned srp 26, 2018 22:50

mike
Podobny pocit po behu mavam aj ja. Od jari. Ale nie z vnutornej strany kolena ale viac v strede a smerom von. Ako keby som tam mal vnutri nieco pripuchnute. Ak par dni nebeham, prestane to. Tenisky na behanie som nezmenil, cize tym to nebude. Na hory v lete aktualne mam Speedcross vario 2, ale po chodeni (aj viac dni natazko) ten neprijemny pocit nemam. Len ten beh.
Niekde som cital ze by to mohol byt podrazdeny jablckovy vaz, ale asi ak budem mat cas, skocim zok zvedavosti k ortopedovi...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned srp 26, 2018 23:14

@remy: mne to spis pripomina pocit, kdyz jsem mel pred lety poskozenou chrupavku. Probehl jsem se v utery a teprve ted se to zacina trochu lepsit. A tak si rikam, jestli se pri tom chrupavky nepotkaly a neodrely... Je to citit jen pri pohybu, v klidu ne.

@apuka: jo, muze to byt tim, ze casem vznikla nejaka svalova nerovnovaha a v jine poloze pak nedrzi kolena spravne. Na protahovani neverim a nevidim, jak by tady mohlo pomoct. Cetl jsem nazory, ze je to spis moda a vic skodi, nez pomaha. Co jsem zkousel, tak mi to taky tak prislo, a tak jsem s tim prestal.

Podpatenky jsou tva oblibena vec, ale tady by mi to prislo obzvlast ujete. Ty boty jsou uplne rovne, zadne profilovani a myslim, ze by to odnesla pricna klenba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon srp 27, 2018 7:59

bych se toho zas tak nebal, kor trvalych nasledku :), ja bych to zacal promazavat tramaplantem a v tech vychazakach pokracoval, taky bych si tipoval na nejaky drive malo zatizeny sval, slachu, ktera se ted ozvala, kor kdyz k tomu prdavas ten lehky beh. Zas takove zlo ty bezecke boty byt nemuzou, aby ses v nich zraklvil pri prochazakach, mozna sugesce :)
Jsem se ted nadavno lehonce vyklopil na kole a otuknul si koleno, pak to dalsi vyjizdky se to koleno hodne ozyvalo, i kdyz jsem mel tusim 2tydenni pauzu, takze jsem asi tyden (nez jsem an to zapomnel) promazaval tramaplantem a uz asi dobry, to s tvym problemem nesouvisi, jen ze ten traumaplnat fakt dokaze v tomehle smeru vyresit (snad trvale) dost bolistek :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » pon srp 27, 2018 20:34

fps píše:to je tím, že mají tenisky nedostatečně odpruženou podrážku, v tomhle se nemůžou s pohorkami vůbec srovnávat

Nesouhlasim. Tenisky urcene na chozeni, nemyslim zrovna mikeho inov8, maji mnohem lepsi odpruzeni, nez pohorky. Navic u nekterych tenisek je odpruzeni mnohem vetsi a chrani vic klouby pri narazech.
fps píše:tak to je dle mně úplný nesmysl, když už, tak by to bylo právě naopak, z chození v těžkých pohorkách máš o hodně víc posílený nohy, a obzvlášť jejich horní část kde jsou třísla

To neni zas az tak pravda, jak se domnivas. V tele je sposta svalu, ktere nejdou videt a hur se posiluji. Jsou to vnitrni svaly, ktere potrebujes pro spravne drzeni tela a spravnou funkci kostry. Kdyz budes chodit rok v lyzakach, tak budes mit super posilene venkovni svaly, ale ty vnitrni zakrni, jakmile se ty lyzeky sundas, tak nebudes moct normalne chodit.
mike píše: Na protahovani neverim a nevidim, jak by tady mohlo pomoct.

Lehke protahovani pomaha.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 1:52

booze píše:Tenisky urcene na chozeni, nemyslim zrovna mikeho inov8, maji mnohem lepsi odpruzeni, nez pohorky.

Ktere konkretne? Hoky nechci ;-)

booze píše:To neni zas az tak pravda, jak se domnivas. V tele je sposta svalu, ktere nejdou videt a hur se posiluji. Jsou to vnitrni svaly, ktere potrebujes pro spravne drzeni tela a spravnou funkci kostry.

Jo. Zjistil jsem, ze mi dela dobre dlouhe plavani. Posiluje stred tela a to pak lip drzi i pri chuzi.

booze píše:Lehke protahovani pomaha.

Na tohle?

Osobne si myslim, ze je to moda a trochu blbost. Protahuji se opice, nez nekam bezi? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 2:03

scinkk píše:bych se toho zas tak nebal, kor trvalych nasledku

Mam sve zkusenosti a me telo bohuzel reaguje dost prehnane.

scinkk píše:ja bych to zacal promazavat tramaplantem a v tech vychazakach pokracoval, taky bych si tipoval na nejaky drive malo zatizeny sval, slachu, ktera se ted ozvala, kor kdyz k tomu prdavas ten lehky beh.

Traumaplantem uz to mazu par dni, ale prijde mi, ze lepsit se to zacalo, kdyz jsem misto v teniskach zacal chodit v pohorkach. Muzes mit pravdu, ale mne to jako slacha nepripada, naopak mi to napadne pripomina bolest poskozene chrupavky pred lety (diagnoza od ortopeda).

scinkk píše:Zas takove zlo ty bezecke boty byt nemuzou, aby ses v nich zraklvil pri prochazakach, mozna sugesce

Probudim se, vylezu z postele, zacnu kulhat a rikam si, co to sakra je? Co jsem vcera delal? Aha, bezel... Kotniky jsem cekal, ozyvaly se. Cekal jsem slapky, ty taky. Cekal jsem achilovky, ty zatim nic. Kolena jsem ale fakt necekal.

scinkk píše:jen ze ten traumaplnat fakt dokaze v tomehle smeru vyresit (snad trvale) dost bolistek :)

Traumaplant je skvely na podmozdeniny, na svaly, na slachy (tam to trva dyl), ale na klouby nefunguje. Nejspis nema jak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » úte srp 28, 2018 2:34

mike píše:
booze píše:Tenisky urcene na chozeni, nemyslim zrovna mikeho inov8, maji mnohem lepsi odpruzeni, nez pohorky.

Ktere konkretne? Hoky nechci ;-)

Nepoznám extra model na chodenie, ale už sme to tu spomínali, stačia bežecké. Veľmi dobré odpruženie má Nike Air zoom rada. Z nich model Vomero mal asi najlepšie odpruženie z bežeckých topánok na dlhé trate, aké som mal. Po "vybúchaní" som v nich nachodil ešte kvanta kilákov. Na chodenie aj s batohom, mi ale prišli lepšie takisto výborné odpružené, ale tak tvrdšie a to Nike Air Zoom Pegasus a LunarGlide s podporou pronácie.

Ak má človek zvýšenú pronáciu, tak zase moc odpružené nerobia dobre tým problémom s bolesťou pod kolenom, na to bacha.

A ešte jeden plus pre Nike. Oni majú pätnú časť (heel counter) oblejší a vyšší ako trebárs Asics Gel Cumul, takže sú lepšie aj na experimentovanie s vložkami. Akonáhle som dal trošku hrubšie vložky do Asics, tak som zodral pätu do krvi (použité tie isté ponožky).
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 3:05

Hmm, jak poznam, jestli mam pronaci nebo supinaci? Podle obrazku tady a toho, jak mam oslapane podrazky, tak supinaci. Mivam seslapane paty na vnejsi strane. U podrazek na vymenu klidne o centimetr vic, nez na vnitrni strane. Ve spicce taky, ale tam neni rozdil tak velky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Reccol » úte srp 28, 2018 7:10

Zajdi si do Triexpertu, tam ti to zdarma změří.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » úte srp 28, 2018 8:15

mike píše:Ktere konkretne? Hoky nechci

Asics walker
Ted mam Asics fuji trabuco 6 a jsou super. Za tu dobu co je mam maji pres 500km a klouby to ocenily.
Nosit seslapane paty o 1cm... :shock: to muzou jen opice :twisted:
mike píše:Zjistil jsem, ze mi dela dobre dlouhe plavani. Posiluje stred tela a to pak lip drzi i pri chuzi.

Plavat prsa, ale s hlavou pod vodou. Jinat do odskace krcni pater.
mike píše:Na tohle?

Osobne si myslim, ze je to moda a trochu blbost.

Ano na tohle. Po pritahovat pravou nohu k zadku levou rukou a obracene. Pak v drepu roztahovat trisla. Mel jsem stejny problem a toto doporuceni jsem dostal od sportovniho ortopeda. Funguje to.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte srp 28, 2018 8:29

mike píše:Ktere konkretne?
Ja si myslim, ze vetsina. Tvuj (a taky fps) problem muze byt, ze srovnavate pohorky, ktere maji vyztuhu v podesvy a odpruzene bezecke boty bez vyztuhy. A ta vyztuha rozklada silu pri doslapu, tj. i kdyz podrazka (mistne) tlumi mnohem mene, ta sila se utlumi na mnohem vetsi plose, prakticky v cele podrazce a pocitove je silnejsi nez v bezeckych, kde se tlumi zpusobem "kam slapes, tam citis" a rozklad sily pri doslapu se prenese skoro jenom primo na miste doslapu.
mike píše:Na tohle? ... Osobne si myslim, ze je to moda a trochu blbost. Protahuji se opice, nez nekam bezi?
Sedi opice za stolem a na zidly? Ne, ony se cely den ruznym, docela rozmanitym zpusobem hybou, tj. stale protahuji pohybem cele telo, nemaji svaly stahle nebo prilis uvolnene. Nebo jinymi slovy by se dalo rict, ze ano, pred behem se protahuji cely cas, kdyz nebezi. Az to Ty taky budes delat, nebudes muset taky - ale taky asi nebudes mit problemy.
A ano, muze Ti pomoci i na tohle. Ja jsem dnes rano pri cekani na bus udelal, co jsem se nedavno naucil k turistice - jak jsem stal, jsem si "zata" svaly na nohou, jak jsem jen dokazal, tak na 8-10 vterin a potom je uvolnil. Hadej, kde jsem to nejvice citil? V koleni... Proto ze jsem posledni dva-tri tydny skoro nikde nechodil, sedaval jsem dlouho v praci, kdyz jsem uz chodil tak po rovnem asfaltu a svaly kolem kolena zlenively a koleno se obcas ozyvalo....
Ale taky jsem myslel jen uplne lehke protahnuti, zadny hodinovy strecing, co nekteri delaji. K tomu, co booze napsal bych jeste pridal pritahnout v kolenou ohlou nohu nad bricho, jak to jde. Vydrzet chvilku, staci i jen 10-15 vterin. Zabere Ti to cele max 2-3 minuty. (a nezapomen to same udelat i po.)
Takove kratke cviky jen zabrani "soku" svalu z nahleho delsiho velkeho zatizeni. Vubec nejde o nejake uplne zahrati a pod.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Běhání