Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv čer 9, 2016 6:40

LaS Ultra Raptor (bez GTX)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28278
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ketrin » čtv čer 9, 2016 7:52

No, já bych teda, při vší úctě, nechodila na tlakoměrnou desku do žádnýho outletu a podobně, ale k odborníkům. Už sem ti to Miku myslím jednou psala, běž do Casri
http://casri.cz/web/index.php/vystreni-doslapu-a-techniky-behu
sice to stojí nějaké prachy, ale za to se ti věnujou skuteční profíci. Já jsem po tomto vyšetření úplně přehodnotila své outdoorové obouvání ku svému prospěchu. A věk začínající na 4 můžu akorát závidět :lol:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2016 16:30

Jj, psala. Mne se ale ten puvodni problem podarilo vyresit i bez toho (Traumaplant :prayer:), takze jsem tam nesel. Ani ted to nemam v umyslu, tady mne to jen zaujalo, ze by mohlo byt uzitecne vybrat boty podle zpusobu doslapu, kdyz uz se podle toho rozilisuji.

Nejsem si jisty, jestli jsi psala, jak jsi obouvani prehodnotila... zacala jsi nosit nizke boty misto pohorek?

Vek zacinajici ctyrkou uz mi taky moc dlouho nevydrzi :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2016 16:33

@pp: zvladnou 90+ kilo? Koukam, ze maji EVA tlumeni, to se bojim, ze by mi dlouho nevydrzelo...

Ktere mas? Ty krasne oranzove? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv čer 9, 2016 17:40

mám dvoje: žluté a černé

edit: jo a mých 72kg zvládají absolutně fpoho
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28278
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ketrin » pát čer 10, 2016 6:55

2mike - zacala jsi nosit nizke boty misto pohorek?
jj. ještě před 2 lety jsem byla zatvrzelý pohorkář i přes občasné problémy, pak jsem si jednou týdenním pochodem českou krajinou ty nohy tak do**bala, že mi konečně došlo že je něco špatně a nutno hledat příčinu. Teď chodím v běžeckých Salomonech i po Alpách do + - 3000 HM.
Přeju ti, ať ti spokojenost s tvrdou botou vydrží a nepotká tě k těm kulatinám začínajícím na 5 to co mě. :wink:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2016 16:53

Diky a nestras ;-)

Jaka teda byla vlastne pricina?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 13, 2016 17:33

Teda, cekal jsem vic odpovedi na muj puvodni dotaz... Sekce nosicu nizkych bot je prece docela silna.

OK, jeste doplnujici: jake nosite do nizkych bot na behani ponozky? Normalni nebo tenci trekove? Trekovych mam doma dost, ale asi by to chtelo boty kupovat primo na ne, rozdil pul cisla udela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pon čer 13, 2016 18:50

Chodím tréningovo na striedačku k behom aj dlhé pochody. Za 4 dni prejdem priemerne do 30km. Používam výhradne bežecké vybúchané topánky, dávam im tak druhý život. Teda nie sú úplne na šrot, ale zavčasu mením za nové a tie staré už používam len na chodenie. Mám mierne zvýšenú pronáciu. Kvôli dlhým behom som absolvoval vyšetrenie nášľapu (Triexpert + ortopéd) = ortovložka aj s tzv. srdiečkom (práve na priečnu klenbu).

Na chodenie používam len neutrál typ. Ak na dlhý pochod beriem aj ťažší batoh, dávam si do nich ortovložku. No len na voľné chodenie idem bez tejto vložky.

Osvedčili sa mi:

> pronačné NewBalance 1223,
> neutrál NewBalance 1063,
> Nike Vomero - mal som k nim nejaký marketingový odpor,ale výborne odpružené, v kombi s ortovložkou som v nich nabehal cez 1300km.
> Nike LunarGlide, starší model výborné kopyto,perfektne drží pätu, momentálne chodím v týchto.
> Asics Gel Nimbus 9 takisto výborná voľba, ale tam nie každému sadne kopyto. Ja som mal od Asics dva modely,ale na beh mi needia. Zato na chôdzu boli veľmi dobré.

Ponožky - nepoužívam úplne tenké, lebo zvlášť na päte sa rýchlo predrú a takisto na klenbe to nebolo ono. Tenšia časť je na priehlavku, ale päta a klenba má hrubšiu vrstvu.
Používam:
> Voxx
> X-Socks, modely Marathon a Evolution (tie fajne sťahujú, prvý pocit je taký divný,ale po chvíli to sadne a krásne držia na nohe), lepšie na beh ako aj na chodenie. X-Socks však majú extra kategóriu Nordic walking, to by bolo vhodnejšie.
> Moira.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 13, 2016 18:59

Diky. Kolik asi vazis a jak sirokou mas asi nohu? Nebo jestli nosis pohorky, tak jake, tam bych dokazal porovnat :)

Jak se pri chuzi/behu projevi ty pronacni boty? Je to nejak poznat nebo jde o opotrebeni? Tohle mi porad neni jasne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon čer 13, 2016 19:08

Nosim ted rekneme slabsi/stredne silne ponozky merino 50/50 - konkretne hlavne asolo nanosox a nove ted testuji sherpax denali. Vse pro trasy 30+ mozna na kratsi prochazky je to celkem fuk.

Co se vyberu tyce, pro me je zasadni sirka boty v prstech, coz silne elimunuje vyber a mnoho ostatnich vlastnosti musi jit na vedlejsi kolej.

Byl jsem dost spokojen s trailroc 255, jak pohdli tak vydrze (pres 2000 km) a stale slozi, ale maji sjety vzorek, tak v nich jezdim na kole :) Ale ty ti nedoporucuji, ty jsou preci jen uz dost bezecke, rekl bych :)

Ultrarace 290, dobra botka, spis na chozeni, ale nesedla idelane, takze je prodavam.

LaS WildCat, dobra botka, pohodlna, rekl bych prave vice na chozeni, jediny co mi od LaS sedely. Hodne zklamala zivotnost.

Dneska jsem koukal na LaS Akasha, dost pekna botka s agresivnim vzorkem, pod patou am dobry 3 cm. Sice lidi psali o siroke spicce, ale bohuzel opet uzke a to spis dost :) Ale ty by te mozna mohly zajimat.

Kupuji jen trailove, nevim, zda pro tebe na tuto cinnost neni trailova zbytecna.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 13, 2016 19:17

Diky, takze zatim shoda na tom, ze lepsi ponozky, nez klasicke, jo?

Zbytecne nebo ne, to je jedno, jde mi o to, abych si na asfaltu nenicil nohy. Tomu se bohuzel nevyhnu. Po tydnu chozeni (celkem tak 30 - 40 km) mne vcera v pohorkach prvnich par hodin bolelo chodidlo v neobvyklem miste (na vnejsi strane pred patou) a uz jsem to tam par dnu citil.

LaS Akasha vypadaji zajimave, ale trochu mne odrazuje EVA tlumeni. Bojim se, ze bych to se svou vahou rychle seslapal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pon čer 13, 2016 19:22

Nenapadlo ma ich zvážiť :) Chodidlo má širké 10.5cm. Mám ešte taký starší model ortovložiek, z časti je akoby korkový a z časti z takej pevnejšej peny. Celá je zospodu useknutá do potrebného uhla. Pätná vanička, v prednej časti mám tú vypuklú časť - srdiečko. Pri prvom kontakte ju cítiš, ale po pár tempách o nej nevieš. Ja k tomu mám ešte také posilovacie cviky na plantárnu časť a kotníky. Dnes sa ortovložky robia aj celkovo z peny, ale rôznej tvrdosti a určite sú ľahšie.

Moja hmotnosť je 78kg a pronačné topánky na chôdzu mi až tak nesedeli, boli také tvrdšie. Pri chôdzi sa pronácia veľmi neprejaví, nemá prečo, iba ak nesieš ťažký náklad, alebo máš silnú nadváhu. Topánka má na vnútornej strane podrážky pevnejšiu EVU, alebo čo to je za materiál. Už na omak je tvrdá. Táto časť podrážky sa tak tlakom nestlačí, čím ti zabráni nadmernému vytočeniu a prepadu kotkníka/päty. Zase aby mi tie časti neoslabli, robím cviky + ak to úsek dovolí, chodím bosý.
Naposledy upravil Stani dne pon čer 13, 2016 19:23, celkově upraveno 1
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Příspěvekod zonn » pon čer 13, 2016 19:22

Taky pouzivam trailovy. Mel jsem LaS Lynx, pohodlna siroka, ale podrazka sla rychle pryc, stejne jako u Wildcatu Scinka. Taky byla dost tvrda. Ted mam Salomon XA pro 3D a nemuzu si stezovat. Pohorky mam Alasky. Ponozky pouzivam SherpaX Manaslu, jsou uzsi a dobre sedi na noze.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 13, 2016 19:42

@Stani: myslel jsem tvou vahu, ne bot ;-) Na te mi nesejde, jsem zvykly na tezke pohorky. Z toho, co pises, mi vychazi spis neutralni boty. Nemam s vytacenim zadny problem nebo o nem aspon nevim, jen seslapavam podrazky, zvlast paty, do strany.

BTW, jake mas cviky na chodidla? Pomahaji nejak klenbe?

@zonn: ty Salomony nevypadaji spatne. Jake mas cislo proti Alaskam?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zonn » pon čer 13, 2016 20:19

Salomony 45 1/3, Alasky asi 45, podivam se zitra na krabici.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » pon čer 13, 2016 20:35

Na trail. beh cca 10km a kratke lesne pochody teraz pouzivam Reebok All Terrain Super OR, tlmenie aj na ceste mi pride dostatocne, na blate vyborne drzia a maju aj siroku spicku. Predtym som mal cca 2 roky Merrell Sonic Glove, na chodzu super na beh katastrofa...
Ponozky pouzivam tenke bezecke, maju zosilenu patu, spicku a nart.
Do mesta nosievam Vivobarefoot Evo Lite M, sem tam Merrell Vapor Glove 2 a prave vdaka barefootom sa mi zlepsila klenba, mak som skoro plochu nohu a akoby sa mi roztiahli a narovnali prsty...
Jo a vazim 87kg a na turistiku nosim Asolo Sasslong Wide.
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod deu » pon čer 13, 2016 20:45

Potřebuju boty se širokou špičkou a místem na prsty,pohorky jsem měl Alasky.Jako jedny z mála kecek mi sedly Inov8 - Roclite,jiné modely Inov8 mi až tak nesedly.Vydržely hodně a nachodil jsem v nich dost.Ale teď jsem je vyměnil za tlumené boty,sice nejsou tak citlivé na terén,ale noha je mnohem míň unavená.Prostě jsem si vzal běhací boty zkušebně na výšlap a bylo to lepší :) .Nemají sice takový grip,ale jinak po všech stránkách lepší.Momentálně tedy chodím v Nike Zoom Winflo.A ještě se půjdu mrknout na Altry,konečně budou mít pár kousků v Praze.V Americe v nich chodí spousta lidí PCT apod,akorát ta cena,Nike jsou za polovinu.Jo a moje váha 82kg.Ponožky tenké Nike Drifit nebo tenké trekovky.Ty Nike mi přijdou lepší,jsou rozlišené pravá,levá a přesně sedí,takže jsem 100% bez puchýřů.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Sirkka » pon čer 13, 2016 20:48

Mike, neříkej, že jsi přišel k rozumu a zkusíš chodit po horách i v něčem jiném než v pohorkách? :shock:

Flusky mám něco mezi tenšíma trekovýma a běžeckýma. Každopádně funkční. Často jsou pro mě klasické běžecké moc tenké, akorát hrozí puchýře a flusky ani moc nevydrží. Mám i jedny lídlovské a překvapivě drží víc jak značkové Mizuna. Jinak jsem měla Voxx (odešly do věčných lovišť po pár letech), typ už nevím, jinak prsťáky Injinji a teď Icebreaker (měla jsem je zatím párkrát, ale nic dlouhého).

Boty mám trailovky Scarpa Enduro a v pohodě (na mou dlouhou užší tlapu). Zvládly i jarní Jeseníky se sněhem a blátem (Oodoow může dosvědčit :-) V pohorkách bych byla v tom terénu brzy dorasovaná.

K té patě... Pořádně doma protahuj lýtka a vůbec nohy celkově. Když dostanou zabrat lýtka, táhnou to pak achilovky a schytá to i pata. Neříkám, že máš zrovna ty tento problém, ale spojitost to taky mít může.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pon čer 13, 2016 21:01

Mike - aha, moja hmotnosť, ja som to zle prečítal :) Ročne som priemerne nabehal od 1200 až 1800km, takže tie problémy sa dostavili, zvlášť mladý a blbý necvičí čo má, že. Ortopéd vravel, že vložka pekne podrží, ale nevylieči.

Cviky - napríklad:

Na priečnu klenbu - pohyb prstov spolu naraz otvoriť, zovrieť, tzv vejár (postupne uzatvárať prsty od malíka), rozťahovanie prstov. Do krabice piesok a čo najviac sa prstami do neho vnárať. Tento cvik som až tak často necvičil. Sadneš si, elastický pás prehodíš cez prsty a len nimi sa snažíš pás naťahovať, prevaľuješ ich cez pás. Zbieraš malé predmety len prstami.

Na pozdĺžnu klenbu - klasika, váľam chodidlo a klenbu cez loptičku, stojím a vytáčam kotníky do strán. Pri behu počas bežeckej abecedy naboso pomalý pohyb s prevalením päta - špička, potom dopady jemne na špičku, nakoniec beh naboso v sériach 10x300m.

ťuk ťuk, nemám pri behoch a chodení problémy.
Naposledy upravil Stani dne pon čer 13, 2016 21:06, celkově upraveno 1
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 13, 2016 21:05

@slash1111: ty mi pripadaji uz moc specialni, terenni zavody nemam v planu, a maji malo odtlumene paty.

@deu: jj, taky jsem pro tlumene, aspon pro zacatek.

Koukam, ze uz bych mohl pomalu zacit neco zkouset. Hmm, kde se to vlastne zkousi? :D Vubec nemam prehled. Nejaky kram, kde by mely vetsi vyber ruznych znacek, abych mohl porovnat a nemusel moc behat po meste. V Praze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod grco » pon čer 13, 2016 21:09

Napriklad triexpert
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 13, 2016 21:11

@Sirkka: nerikam ;-) Po horach ani nahodou (to bych musel o rozum prijit ;-)), po kopeckach taky ne, ciste po meste a okoli. Koukni na muj puvodni dotaz.

Sirkka píše:K té patě... Pořádně doma protahuj lýtka a vůbec nohy celkově. Když dostanou zabrat lýtka, táhnou to pak achilovky a schytá to i pata. Neříkám, že máš zrovna ty tento problém, ale spojitost to taky mít může.

Tohle asi nebude ono, dela to jen jedna noha. Uz jsem na to asi prisel. V bote byl do paty zapichly dlouhy ostry kaminek, uplne kolmo a skoro nebyl videt. Asi 1.5 cm dlouhy. Citit to nebylo, ale pri delsi chuzi po tvrdem mne tam zacala pata pobolivat, na strane, kde byl. Teda, kdybych to nevidel, tak tomu snad nebudu verit... #-o Je to tim, ze v tech mistech uz neni puvodni pevny vzorek a kaminek se zapichnul do mekke tlumici casti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 13, 2016 21:18

Stani píše:Na priečnu klenbu - pohyb prstov spolu naraz otvoriť, zovrieť, tzv vejár (postupne uzatvárať prsty od malíka), rozťahovanie prstov.

:shock: to se da udelat? Navic mne pri roztazeni prstu picha uprostred nohy #-o

:D diky, evidentne tyhle svaly cvicit potrebuju (na ruce to zvladnu ;-)). S podelnou klenbou problemy nemam. Ale vlastne se kazdy den v ramci "ranniho" cviceni zvedam na spicky a zacal jsem s tim myslim, kdyz jsem nejake problemy mel. Asi to pomaha 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 13, 2016 21:19

@grco: fajn, diky, jeden mam celkem blizko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod deu » pon čer 13, 2016 21:31

K té patě. Měl jsem něco podobného kdysi z levných skejtovych tenisek,kdy se prošlápla bota v patě na vnitřní tvrdou mřížku. Diagnostikováno jako patní ostruha.Velmi nepříjemný pocit.Pomohly magnety a hlavně rázová vlna.Nebylo to hned,ale spravilo se to.Napsal mi to doktor na pojišťovnu.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pon čer 13, 2016 21:36

Mike - ano, tieto svaly od prstov sú dosť zanedbávané, lebo ich ani inak nepotrebujeme.

Vejár - to sa nedá ohnúť každý prst jednotlivo :) , v podstate zatlačíš dole malíček a hneď za ním spolu tri prsty a nakoniec veľký palec. Všetky takto zovreté prsty stisnúť čo najsilnejšie, podržať....uvolniť....a roztiahnuť prsty od seba, čo najviac, ako môžeš...uvolniť. Potom si chyhtíš prsty a pomaly ich pretlačíš na druhú stranu - k priehlavku.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pon čer 13, 2016 21:40

Klasický prípad preťaženia a ešte v kombinácii zlej obuvi je plantárna fascitída.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Příspěvekod scinkk » pon čer 13, 2016 22:04

Deu: kde budou altry v Praze??? Teď by se měly začít prodávat olympusy 2.0 s novou vibram podrážkou. Jinak pro širokou spicku mam v merku nike wildhorse3 ale nějak už teď nejsou u nás k sehnání abych je zkusil.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon čer 13, 2016 22:30

@sirkka: Jj, dosvědčuju, celkem jste překvapily obě :D
@mike: Nevím, co chceš slyšet, na 5-10km vycházky kolem Prahy nemusíš moc řešit obutí, však je to chvilka, ponožky už vůbec ne. Kup si, co ti sedne, něco ne moc minimalistického, aby sis něco nepřetížil a stejně by to pod tvou vahou dlouho nevydrželo. Zrovna ty Nike Wildhorse 3 by byly dobrý si myslím nebo jak psal PP Ultra Raptor od LS.
Hodně modelů bot do terénu maj v Trailpointu a La Sportivy můžeš vyzkoušet v Hudy na Perštýně.
@scinkk: Jo, ty olympusy 2.0 mě taky lákaly, ale recenze i na altrawebu jsou dost rozporuplný, takže asi nic.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3098
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Běhání