Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod deu » čtv čer 12, 2014 10:04

Asi jakýkoliv trailový kecky,který ti budou sedět a do nich ortopedickou vložku?
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pickard » čtv čer 12, 2014 11:17

Salomon XA PRO 3D.

Vložku na excesivní pronaci si dovoluji vřele nedoporučit, snad krom dočasné rehabilitace po zranění. Přílišná pronace je důsledkem nesprávné biomechaniky chůze a je třeba ji odstranit rehabilitací, nikoli tím, že se tělu "sdělí", že to dělá dobře tím, že se mu tam šoupne opěrka, o kterou se to celý naučí (blbě) opírat.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod martinvx » čtv čer 12, 2014 18:00

Zrovna Salomon XA PRO 3D jsem na podobné účely pořidil - běžné nošení, lehká turistika a nordic walking. Boty byly lehce měkčí a díky tomu "šněrování" seděly parádně, takže po této stránce doporučuji. Druhá stránka je výdrž - po 10-ti měsících jsem měl vydřené paty a čekám na vyjádření k reklamaci, ale údajně to vzniklo při obouvání, kdy jsem nepoužival lžíci na boty :-k
martinvx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 27, 2007 6:03


Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mvaldo » čtv čer 12, 2014 19:07

pavproch píše:Taxem to nakonec vyřešil jinak.... dál budu po horách (v terénu, ref pavprochovo Xkántry TM) běhat v pevných C pohorách, akurváth na nástupy a sestupy budu v báglu nosit lehoulinké nízké tenisky (dokonce i minimalistické, ovšem očídlo větší, a s 7mm tlustou pružící měkko-vložkou navíc - inov8 X-talon212, do kerých sa přezuju, aby mi haxničky netrpěly víc a dýl než je nezbytně nutné....

uvidíme, jak to bude fungovat ...

ta 7mm tlusta pružící měkko-vložka je aka?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod martinvx » čtv čer 12, 2014 19:18

wawrik píše:Kotníkové XA Pro 3D Mid som nosil aj na nepálske treky a používam ich dodnes. Dobrá topánka.

Dobrý tip, boty mi fakt seděly a u kotníkových by nemuselo k tomu vydření paty dojít - u mě to bylo ve švu mezi GTX a látkou na patě.
martinvx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 27, 2007 6:03

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pát čer 13, 2014 7:33

martinvx: Pokud se Ti boty na pate opravdu vydreli pri spojeni latky a GTX, tak se na to dobre podivej. Je velka pravdepodobnost, ze to neni zpusobene "obouvanim bez lzyce", coz je velice oblibena vymluva pri reklamacich. Tvoje pata by vydrela botu spise v polstrovani nad tim sesitim a bylo by to vyslovene okrouhleho tvaru. Pokud je vydreni soubezne se sesitim (vodorovne), je skoro jiste ze je to zpusobene bud spatnym sesitim nebo tim, ze tam nevydrzela latka tahani niti - oba pripady jsou vyrobni vada a ne vada zpusobena spatnym uzivanim, resp. "prirozenim opotrebenim".
Mimochodem, mel jsi v navodu k bote napsane, ze se ma vzdy obouvat s lzyci? Predpokladam, ze ne a tudiz je to blba vymluva, nemohls o tom pozadavku vedet, navic u outdoorovych botach, kde se predpoklada vyuzivani v mistech, kam se obouvaci lzyce nenosi je to podminka odporujici urceni boty. Navic, kdyz na to nemas upozorneni v navodu (ktery k vetsine bot nedostanes, tudiz nemas to nikde), nemohl jsi - zase vzhledem k urceni bot - o tomto pozadavku vedet a tudiz neni Tvoje chyba, zes to tak delal, tudiz reklamujes opravnene. Toto jim muzes klidne rict a potvrdi to Ti i normalni soudni znalec. Uz jsem byl nucen parkrat takto reklamovat a uspesne. (Na druhe strane uz jsem mel/mam boty, kde se latka toho polstrovani vydrela za necele dva tydny noseni na tramvaj do a z prace, celkem max. 1km za den :evil: - reklamaci uznali a vyresili uzasne: zatreli lepidlem na neopren. Skvela oprava - pata na cele latce klouze, s vyjimkou te "zalepene" casti, kde se ponozky zasekavali. Skoncilo to tak, ze jsem si nechal paty prelepit kozenkovym pasem za vlastni penize a jsem spokojen. Jine kotnikove boty nemam a tyto jsem nasel asi po 2 letech hledani a vyzkouseni asi 20-25-ti jiných modelu, proste vseho, co bylo k sehnani.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ketrin » pát čer 13, 2014 9:27

pickard - jj vím, byla jsem na biomechanickém vyšetření v casri a podrobně mi to vysvětlili. Ale díky.

Koukám, že v hodnocení těch salomonů se všichni víceméně shodujete, to je fajn, asi je teda zkusím.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod birkov2001 » sob čer 14, 2014 13:24

Na běh v terénu používám mizuno wave ascend 5 (koukám, že už jsou tři nové modely :D a je to paráda.. nedá se srovnávat např. s hanwag drifter. Nicméně ani jedny nejsou do mokra...
birkov2001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned črc 29, 2012 20:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob čer 14, 2014 13:42

mvaldo píše:
pavproch píše:Taxem to nakonec vyřešil jinak.... dál budu po horách (v terénu, ref pavprochovo Xkántry TM) běhat v pevných C pohorách, akurváth na nástupy a sestupy budu v báglu nosit lehoulinké nízké tenisky (dokonce i minimalistické, ovšem očídlo větší, a s 7mm tlustou pružící měkko-vložkou navíc - inov8 X-talon212, do kerých sa přezuju, aby mi haxničky netrpěly víc a dýl než je nezbytně nutné....

uvidíme, jak to bude fungovat ...

ta 7mm tlusta pružící měkko-vložka je aka?


koupíš pěnovou PUR předkožku na hajzl a vystřihneš z ní vložku do byoty, co je na tym nepochopitelnýho? :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob čer 14, 2014 13:44

jinak @ketrin: jak píšu výše, tak natové to domácí žvýkání mezi autem(busem) a pohorkama sa ně osvědčily Inov8 X-talon.... fčíl v ta3 sem v nch odšlapal od autobusu na bielej vodě až pod kopec, tam do pohorek za(pod kopcem opět do talonů a z5 na bus v nich.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod holgerus » ned čer 15, 2014 17:25

no já zas používám trail model od Inov8 Trailroc 255 nebo Vivobarefoot Evo. Více jsem spokojen s těmi druhými, mám v nich větší cit pro terén ale necítím každý kamínek, což je super. Nějaké vlhko také vydrží, dobře se v nich běhá i po asfaltu, jsou to takové univerzálky a nohám skutečně nedovolí dupat na paty.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř črc 2, 2014 14:50

Po dvou (nebo vlastně možná třech, mám ftym hokej) letech sa mi začínají rozpadat stávající nízké tenisky "pracovní" (= čti na denní chození dopráce přes kopec, loukou, lesem i po asfaltu) Mizuno Vawe Strider VS1

Před chvíl sem měl na noze Ultra Raptory od LaSportivy, bohužel v malém čísle (41), dvaačtyřicítku mi slíbili na příští týden. Zdají se být kompatidebilní s mýma doyebanýma nohama...

Je ti někdo s dlouhodobější zkušeností s nima?

@vk: máš? za kolik? :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » stř črc 2, 2014 14:54

Jo, ultra raptor nosí pár známých na dlouhý pochody a jsou s nima spokojeni. Další možnost od La sportivy je novinka Bushido anebo ještě lehčí Helios.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Dr4k3 » čtv črc 3, 2014 9:45

martinvx píše:Zrovna Salomon XA PRO 3D jsem na podobné účely pořidil - běžné nošení, lehká turistika a nordic walking. Boty byly lehce měkčí a díky tomu "šněrování" seděly parádně, takže po této stránce doporučuji. Druhá stránka je výdrž - po 10-ti měsících jsem měl vydřené paty a čekám na vyjádření k reklamaci, ale údajně to vzniklo při obouvání, kdy jsem nepoužival lžíci na boty :-k



Tohle by chtělo domluvit se s nějakým znalcem nebo aby nějaká škola udělala výzkum, nebo něco najít, jestli už to třeba náhodou neexistuje.

Já takhle v posledních cca pěti letech prodřel na patě všechny lehký boty, který nosím denně - ani Salomon ani dvoje Asolo nevydržely dýl než půl roku. Jak už tam ta díra jednou je, tak už se dál nezvětšuje. Podle mě se prostě všechny ty tkaniny normálně prošoupou mírnými pohyby v každém kroku.
A to ještě poslední rok chodím výhradně v ponožkách s asi 70% merina, který oproti bavlně kloužou jak namydlený. Takže ponožkou to taky asi nebude.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » čtv črc 3, 2014 20:31

Raptory jsou na me nohy uzke, ale mam cca rok WildCaty a maji za sebou pres 500 km a jsou v dobrem stavu, jen maji jisty ubytek na podvozku a u jedne mam vydrenou malou diru na pate. Ale vic chodim v inov8ech, mam je trochu radsi, ty LaS WC beru na vicedenni treky.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv črc 3, 2014 20:45

tož dík, asi je teda příští týden kupim, pokud padnou velikostně...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pát črc 11, 2014 9:53

ultra raptory č. 42 sou doma, teda v autě... Ondro, díky...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod vonkreuz » pát črc 11, 2014 10:40

Rádo se stalo. :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon črc 14, 2014 17:14

tak první průjmy z UltraRaptorů: celkem sem je měl na nohách už asi 4 hodiny = 20km= 800m převýšení....

takle dokonale obepínající tenisky (kopírující tvar a vyklenutí chodidla, patu, nárt) sem ešče neměl....při předfčerejším sbírání hafer (2 hodiny boje ve strmém vysokém borůvčí) sem uvnitř boty neměl ani lísteček, jehličí či jiný bordel
.... 3cm PuR pěny pod patou a cca 2.5 cm pod chodidlem dělá divy - je to měkkounká postýlka, grip na mokrém (šutry, tráva, jehličí) je taky dostatečný (ale Talony od Inov8 to nejsou....)

Enem pár mikro připomínek: neoprenový nárt by mohl být o pár milimetrů volnější (a to ho nemám nijak zvlášť vysoký) a hlavně výstelka vzadu (zevnitř) na patě z NEklouzavé koženky je ftákovina na eN z hledika snadnosti nazouvání - obouvátko po ní neklouže /a je jedno, esli je to obouvátko lakovaný plech, nerez nebo plast), naopak sa "přilepí".... imho to zavání brzkým roztržením výstelky při vytahování obouvátka silou....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon črc 14, 2014 19:23

WildCaty 2.0 maji vzadu takovy rekneme plys, coz nejprve vedlo k tomu, ze ta latka hodne zmolkovatela a jelikoz tam je celkem slusna vycpavka, tak na jedny bote uz mam prodrenou diru.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ketrin » pon črc 14, 2014 20:12

Tak jsem si koupila Salomon XA PRO 3D Ultra 2 W s kontrolou pronace, goráčem a dalšími vychytávkami, šlo mi hlavně o tu kontrolu pronace. Odchodila jsem teď v nich 12 dní v Alpách (i na sněhu, až do 3000 HM, s báglem do cca 12 kg) a jsem nadšená. Lehoučká bota, pohodlná jak bačkora. Zírala jsem, jak to opravdu neumožňuje šmajdat a nutí správně našlapovat zevní stranou. Jasně že obzvlášť při sestupech, když už má člověk za ten den něco v nohách a hlásí se únava, je potřeba dávat pozor na každý došlap, protože kotník to nedrží, ale zas snad ty svaly okolo aspoň tolik nezleniví.
Myslím, že těžké Meindly už budu odteď nosit maximálně doma se psy do lesa.
:supz: :prayer:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mvaldo » úte črc 15, 2014 4:31

Salomony su v pohode, akurat okolo "snerovani" sa po chvili vyderu ... :(
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Skipp » úte črc 15, 2014 5:31

Mě na Mallorce zradily moje nízké boty Salewa MTN Trainer GTX za nekřesťanský peníz. Nějakým záhadným způsobem jsem začal v polovině treku šmatlat patami dovnitř, což odnesly kotníky. Zbytek treku jsem musel dojít v minimusech a pohoda.

A tak jsem si pořídil trailovky od New Balance MO80BO. Lehké botky, s vibramem a slušným vzorkem, tak uvidíme. Otestuju na Korsice.

Obrázek
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod holgerus » ned črc 20, 2014 19:06

tak zrovna v těchle se mi udělala díra po 6 dnech, šmejd největší. Další díry ve svršku na sebe nenechaly čekat, tak lepím jako idiot. Tohle mi ještě žádné boty neudělaly. Reklamaci jsem ani nezkoušel protože by určitě napsali že to je používáním. Typické NB s daným druhem svršku.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Skipp » pon črc 21, 2014 6:10

To jsi mě nepotěšil. Ale mám od NB ještě model MT10BY2, běhám v nich rok a půl, hlavně lesem mimo stezky a zatím drží bez problému.

Já ti nevím, ale po šesti dnech to na reklamaci je.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod grandmont » pon črc 21, 2014 15:45

Zdar,
rád bych možná trochu rozšířil tohle téma. Totiž, došel jsem do stádia, kdy si na trek neberu jako druhé boty sandály, ale tenisky, ideálně boty na běh. Nicméně běhám hlavně po tvrdém povrchu nebo po asfaltu, takže moje stávající běžecké boty nejsou úplně vhodné, na akci, na kterou se zrovna chystám (3 týdny ve výškách 5 500 m). počítám s batohem kolem 10 až 15 kg. Přemýšlím o Inov 8 Roclite GTX (je mi v celku jedno jestli se mi spotí noha - tak si prostě vyměním fusekle, nebo že jsou o něco málo těžší) - Boty bych využil i doma, občas přeci jen vyběhnu i do terénu (ale rekreačně, žádné závody - prostě jen tak pro radost). A samozřejmě je plánuji využít i na jednodenní turistiku po Beskydech a Jeseníkách.

Jak ale vidíte použití těchto lehkých bot (oproti jiným trekovkám nebo sandálům) s těžším batohem (cca 10-15 kg)? Pokud je nasadím v ne moc těžkém terénu na nějakých přesunech. Co byste vzali vy? Máte nějaké někdo nějaké argumenty proč by byly lepčí boty typu Garmont, Haglofs, Scarpy, atd., které jsou ovšem dost těžké).

To mě přivádí na trochu obecnější otázku. Přeci jen začínám nacházet zalíbení v lehčí výbavě, kdy hlavně na botech je poznat každý, když ne gram, tak 10 gramů, a dotaz zní, proč většina obchodů nabízí nízké trekové (turistické)boty (s membránou) za 3 a více tisíc Kč, které váží dvakrát více než třeba zmíněné INOV8, které ovšem stojí o třetinu méně, byť jsou primárně určené k běhu. Mají tyhle Scarpy, Haglofsy nebo Garmonty nějakou zjevnou výhodu. Napadá mě životnost, ale to by až tak nevadilo.

Nebo se jedná čistě o marketing? Tyhle značky jsou prostě zavedené v segmentu turistika, je po nich tedy poptávka = možnost prodat za vyšší cenu = vyšší marže pro prodejce?

Díky.
grandmont
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 8, 2006 20:45

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod wawrik » pon črc 21, 2014 15:55

Myslím, že o tom tu je popísaného celkom dosť. Sú ľudia, ktorým viac vyhovujú ťažšie a pevnejšie topánky, a sú iní, ktorí aj ťažšie a dlhšie treky chodia v bežeckých topánkach. Jednoducho, ak ti tie topánky vyhovujú, pokojne s nimi choď aj do výšok cez 5000 metrov, ak to teda nie je oblasť bez chodníkov a noha nepotrebuje pevnú podrážku.

Inak 10-15-kilový batoh je skôr priemerný, ťažké sú 15-20 kg. Ale aj s takým batohom sa dá chodiť s bežeckými topánkami.

Apropó, kde sa dajú stráviť tri týždne okolo 5500 m?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod grandmont » pon črc 21, 2014 16:13

Ok, díky, budu rád za link na nějaké relevantní vlákno.

Jasně, takže jde prostě o pohodlí. Já myslel, jestli v tom není třeba životnost, kdy běžecké boty budou mít menší životnost nebo třeba že běžecké nejsou stavěné na mnohahodinovou chůzi s 15 kg na zádech, protože jsou výrazně měkčí (že v tom hraji roli odpružení, rozdíl výšky pata-špička, a podobné detaily, které řeší hl. běžci a ve kterých se úplně nevyznám). :)
wawrick - koukám, že ve stejné oblasti, kde jsi už asi byl - klasická Annapurna trek s odbočkou k Tilicho lake, aha, ok, nevyšší bod trasy je pod 5,5 Km :) Tak omlouvám se za případné uvedení v omyl, opravuji - 3 týdenní trek s přechodem nejvyššího místa kolem 5,5 Km.
grandmont
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 8, 2006 20:45

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod wawrik » pon črc 21, 2014 16:39

Aha, OK... Som tipoval nejaké peruánske Andy alebo tak něco :-)

Link na vlákno nedám, je to roztrúsené. Treba hľadať. V každom prípade upravené chodníky v Nepále (čo annapurnský okruh určite je) nie je vôbec žiadny problém prejsť aj v bežeckých botách. Sám som to tak prešiel, bágel mal okolo 20 kíl - akurát ja dávam prednosť kotníkovým verziám, konkrétne Salomonom XA Pro 3D Mid. Boli to hlavné boty, „záloha“ boli sandále. Prekvapiť ťa môže čerstvý sneh v niektorom sedle, ale pravdepodobnosť je na jeseň pomerne malá, na jar vyššia.

Tie Salomony mi vydržali doteraz, na rozdiel od béčkových kožených Meindlov, v ktorých chodím veľmi podobné treky. Záleží, ako chodíš a ako ich používaš, ak si k topánkam obecne šetrný, tak ti vydržia dlho.

Ak si zvyknutý na to, že máš mäkšie topánky, a nemávaš problémy s vyvrtnutými členkami alebo niečo podobné, na problémy nenarazíš.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Běhání