Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 15:58

Reccol píše:Zajdi si do Triexpertu, tam ti to zdarma změří.

Jo, videl jsem to tam. Ma to ale nejaky zasadni vyznam? Stejne potrebuju neutralni boty, ne?

booze píše:Nosit seslapane paty o 1cm...

Ono se to seslapava postupne a pomalu, takze si telo zvyka a nevnimas to. Samozrejme, kdyz jsem ted zacal chodit v neseslapanych, tak se v tech seslapanych uz neda, mam pocit, ze je pod patama dira :)

booze píše:Plavat prsa, ale s hlavou pod vodou. Jinat do odskace krcni pater.

Jasne, ja to jinak ani neumim. Plavecke bryle a hlava jde nad hladinu jen na chvilku pri nadechu. Plavu hlavne prsa a obcas znak.

booze píše:Po pritahovat pravou nohu k zadku levou rukou a obracene. Pak v drepu roztahovat trisla.

Boli mne to na vnitrni strane, tohle protahne vnejsi. Drepy mi nedelaji dobre na slachy pod kolenama vepredu. Pod ceskou a upon svalu na holeni, s tim jsem mel potize delsi dobu, ted je to dobry a nerad bych to drazdil. Ono vubec mam v poslednich letech nejvic problemu prave se slachama, asi vekem. A ne, protahovani nepomaha, presne naopak.

apuka píše:Takove kratke cviky jen zabrani "soku" svalu z nahleho delsiho velkeho zatizeni.

Jenze zpusobi ten sok samy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » úte srp 28, 2018 16:18

Vsechny moje problemy s pateri, kolenama a slachama postupne odeznely po prechodu na tenisky. Nebylo to hned ani za rok.
Jasne do vysokych Alp nosim Hanwagy a La Sportivy pohory, ale po tydnu zacnu citit kycel, kterou mam doyebanou.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 16:45

Njn, ale kazdy jsme jiny. Kdyz nad tim tak uvazuju, tak mi problemu se slachama zacalo pribyvat, kdyz jsem zacal chodit denne v nizkych lehkych botach :-k Jenze to muze byt spoustou veci. Vetsi davka kilometru (rocne aspon dvojnasobek), min casu na regeneraci (kazdy den misto jednou tydne), jine boty (tvar, odpruzeni apod) no a taky pribyvajici vek. Pozitiva samozrejme prevazuji (kondice nahoru, vaha dolu, celkovy stav tela a i duse se lepsi), ale minimalne korelace tam je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » úte srp 28, 2018 17:18

Vyzkousej a uvidis. Vsechny moje nizke trekovky od Asola nedavno dostali cikani, kteri kopali kabel u baraku. Cekal jsem krompac v celnim skle, ale po mesici intenzivniho noseni si je pochvalovali.
Jedine co jsem nevyhodil jsou Scarpa Zen na feratty.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 17:19

Rasisto :twisted:

Zkusil jsem Inov-8 a vidim :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » úte srp 28, 2018 17:27

Co je rasistickeho na tom, kdyz rozdas boty? :shock:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 17:33

Bily sahib dal boty, ktere mu nebyly dost dobre, cernym sluhum :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » úte srp 28, 2018 18:06

Kdo rikal, ze jsem bily?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 20:01

Aha, uz zacinam chapat, proc tak tajis svou identitu. Podle toho, co ti dneska uteklo, to vypada na cernou plesatou lesbu :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv srp 30, 2018 0:54

Jak ted rozchazim pohorky, tak musim rict, ze 10 km denne je trochu znat. Lehce unavene nohy, to v nizkych botach nebylo. Asi bude lepsi chodit kondicne v pohorkach :-k :twisted:

Zato kolena se lepsi, o pravem uz nevim, o levem jeste jo, ale uz je vyrazne lepsi. Takze to fakt vypada na boty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod dudy » čtv srp 30, 2018 7:03

Ha, tak sem, z týhle debaty, zjistil, že fakt, že odmítám běžecké boty na turistiku a že mi nesedí (zkoušel jsem to!), je jenom můj rozmar a neochota zkoušet nové věci.
Že správně musí člověk nasadit valicí šlupičky a pak v nich minimálně rok, ale spíš dýl, trpět jako zvíře, cpát se Tramalem, dokonce žrát Ibalgin na výletech, mazat se Traumaplantem od hlavy k patě, v noci se budit s bolavejma kolenama, patama, nohama, zádama...
No a vono se to za dva roky podá...
](*,)
Mám neodbytnej pocit, že mi to nestojí za to...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Příspěvekod scinkk » čtv srp 30, 2018 7:19

Ti churavy možná :-) zbytek si užívá od začátku pohodlí kecek :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv srp 30, 2018 17:27

@dudy: je to spiknuti. Lehkobotci tu pisou jen o vyhodach, ale nevyhody zamlcuji. Treba ze do bot tahne a mas z nich furt spinave nohy ](*,) Tak se chovaji sekty [-(

:twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod dudy » pát srp 31, 2018 7:44

Dokonce se domnívám, že v rámci víry, odmítají operaci kolene a odmítají očkovat děti proti obrně...
Trochu se děsím, že spáchají teroristický útok na centrálu Hanwagu, nebo unesou a popraví LOrenze WAgnera juniora...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pát srp 31, 2018 14:50

pavproch píše:
pavproch píše:Kdosyk sa tu kdesyk ptal na životnost svršku (meshoviny) na Raptorech.
Tyhle mají za sebou asi 2 roky in(g)tenzivního provozu off-road - odhaduju, že tisíc km - podrážka je v supr stavu (nesešlapaná / neprošlapaná) ale svršek už vykazuje známky "mírného" opotřebení.... :twisted:
A gorateks už taky vůbec negorateksuje... ale dokad mi z nich za provozu nelezou prsty a dokad je těplo, že nevadí mokré nohy, tak je nevyhodím.... :twisted:
(Jeden nový pár už ale mám ve skříni.... pro případ :mrgreen: )

Neska sem tedy v nich opravdu odplaval všemi směry..... asi je už teda fuckt vyřadím.... :mrgreen:


Hmm, budu muset vyřazovat v množném čísle..... neska sem to v ta3 odšlapal v jiném páru GTX Ultra Raptorů, které už asi 2 nebo spíš 3 roky používám na chození do / z práce a které na pohled vypadají netknutě (narozdíl od těch nahoře), ale opravdu jen na pohled - odplaval sem.... GTX po odhadem 1000km už funguje jako cedník.... směrem dovnitř.... :mrgreen:

Oprava toho co píšu výše: doma už mám nachystané dva nové páry GTX Ultra Raptorů - jedny na výlety a druhé do práce.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát srp 31, 2018 17:40

@dudy: proc myslis, ze Hanwag i Lowa delaji i nizke boty? Otazka ale je, jestli to bude zradikalizovanym lehkobotcum stacit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod remy77 » pát srp 31, 2018 22:44

Po 3 mesiacoch posielam Salomon Speedcross Vario 2 na reklamaciu. Nejako nezvladli hreben ZT. Povolilo sitie vpredu na spici po stranach. Soudruzi zo Salomonu nedomysleli, ze pri chodzi alebo behu dolu kopcom sa spica zabara do terenu a nite sa tak oderu ](*,)
Som zvedavy na odpoved...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod remy77 » pát srp 31, 2018 22:45

Inak som za bezecke boty aj na hory
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát srp 31, 2018 23:44

Odpoved bude, ze bezecke boty nejsou urceny na hory :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod remy77 » sob zář 1, 2018 6:32

Su na beh v terene. Ale sitie takymto sposobom a na takom mieste je dobre akurat na asfalt
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod dudy » sob zář 1, 2018 10:36

Tak Salomon na svých stránkách píše:
USAGE ENUDRANCE
Occasionnally
WEATHER CONDITIONS TRAIL
Mud
TERRAIN TRAIL
Wet and dirty
O sestupu sutí ani slovo...
Na běh v horském terénu má Salomon speciální řadu bot ON & OFF TRAILS.
Ty mají, právě proto, na špičkách obsázku...
Takže zakopaného psa bych hledal v tom, že sestupuješ v horském terénu v botách určených na bahnitou polňačku.
Vlastně vůbec nechápu, proč ty běžecký boty na hory dělaj a to už nemluvím o tom, že mají i řadu HIKING & MULTIFUNCTION a třeba turistické Out Path váží stejně jako ty Speedcross Vario
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod remy77 » sob zář 1, 2018 12:29

dudy
Pozeral som na vsetky ostatne boty od Salomonu a dokonca aj prve Vario maju ten predok rieseny opacne, len vario 2 to maju dementne, ze zadna cast zvrsku prekryva prednu a pri pohybe vpred sa to miesto zositia odiera. Staci ist dolu kopcom, kde pri doslape sa predna cast logicky zabori do podkladu (staci hlina, hruby piesok) a tym ze sitie ide oproti a az dolu k podrazke, tak v tych miestach sa ta nit odiera a para (budem ich fotit pred reklamaciou tak zavesim foto, ako je to napicu riesene. Inak na nich nie je nic poskodene
Najhorsie ze ja prijebany som ich kupil :^o
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob zář 1, 2018 23:39

Mam ted nachozeno 70 km v novych wide Alaskach. Pri dennich vychazkach bez zateze, stejne trasy, jako Inov-8. Musim konstatovat, ze v Alaskach se chodi lip, prestoze jsou 3x tezsi. Proste mam pocit, ze mam vetsi drajv, lip mi to zabira, lip vyuzivam energii a lip se mi jde. O stabilite v terenu ani nemluve. Vsiml jsem si, ze delam delsi kroky a mam trochu jiny postoj, coz asi bude vyssim podpatkem a vetsim dropem. Urcite je to fyzicky narocnejsi, ale pri chuzi to nevnimam, az pri spani se obcas ozve unava v nohach. Kolena se mi spravila uz skoro uplne. Je to lepsi i v porovnani s nizkyma Meindl Laredama, ale rozdil je mensi.

V Inov-8 se lip beha, ale zas z toho boli kolena :? Lip, nez v Laredech (z tech kolena neboli) a v Alaskach nebeham.

Hmm, ze by mel nakonec dudy pravdu a bezecke boty se hodi na behani a na turistiku turisticke? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned zář 2, 2018 15:08

pavproch píše: Hmm, budu muset vyřazovat v množném čísle..... neska sem to v ta3 odšlapal v jiném páru GTX Ultra Raptorů, které už asi 2 nebo spíš 3 roky používám na chození do / z práce a které na pohled vypadají netknutě (narozdíl od těch nahoře), ale opravdu jen na pohled - odplaval sem.... GTX po odhadem 1000km už funguje jako cedník.... směrem dovnitř.... :mrgreen:
Oprava toho co píšu výše: doma už mám nachystané dva nové páry GTX Ultra Raptorů - jedny na výlety a druhé do práce.... :supz:


Vyřazeno, přeřazeno.
Od zítra šlapu vycházky v těch "jiných" - na dotrhání, než mě přestanou bavit mokré nohy, pak hned vytáhnu jedny z těch nových + zítra slavnostně idu do práce v těch druhých nových GTX Raptorech.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon zář 3, 2018 6:41

Je to úžasné, jak nové botky s fabrickou DWR úpravou (+ ještě hned zanova nasperojané žlutým tokem) odpuzujou ranní rosu. Sem došel do práce (orosenou trávou) s kuličkama na botkách a jinak sucho vevnitř i vně. Bohužel dávám DWR týden, maximálně dva.

EDIT: akurváth, že po cestě do práce skrz zakravincované pole už nevypadají jak nové... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Sirkka » pon zář 3, 2018 8:56

@Mike: Léta chodíš v pohorkách a obdobných botách, běžecké jsou jiné a je jedno, jak moc je máš odpružené, prostě jiné jsou. Při takovém přechodu bych boty fakt střídala, své obvyklé s těmi běžeckými. Sice jsi zvyklý chodit delší vzdálenosti, ale pro nohy je to tak či tak změna. Někdo si na nové boty zvykne hned, jiný za delší dobu. Běžecké bych hnedka nezatracovala, měl by si tím posílit kotníky a jiné svaly. Za sebe můžu říct, že to funguje. Není to samozřejmě hned, ale co po horách lítám v podstatě jen v trailovkách, problematický kotník už je v poho.
A kolena - 10 km/h je podle mě už celkem rychlost, pro neběhavce, ale to tu řešit nebudu. Hromadu lidí začaly bolet kolena apod., když začali běhat. Je to prostě jiný pohyb (taky jsem si tím prošla). Píšeš, že máš ošoupané podrážky na jedné straně paty, takže u tebe bude nějaká disbalance. To může být tím, větší nápor na oslabenější část kolen. Máš to u všech bot?
Kontrolu došlapu v Triexpertu nemůžu soudit, nezkoušela jsem. Víc obchodů s běžeckýma botama to nabízí, ale těžko soudit, kdo tomu rozumí. Zvážila bych i podiatra, ale to je jak s obchody, těžko se hledá ten dobrý, co tomu opravdu rozumí. Ono nemusíš mít ani tak problematické nohy, ale třeba se křivíš v zádech, pak máš jiné postavení těla, větší nápor na část nohou... Problém může být kdekoliv a hledá se dost těžko.
Jen pozor, často to měření nohou zdarma bývá jen v případě, že si tam něco koupíš. :rolleyes:
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » pon zář 3, 2018 16:33

Tim merenim se zjisti jen pronace/supinace ne problem. Me meril doktor vykriveni patere, rozlozeni vahy na nohy, balanc...
Mam pocit, ze slama je uz vymlacena. :oops:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon zář 3, 2018 19:18

@Sirkka: zatim je nezatracuju, pohorky uz jsou rozslaple, asi je zas zkusim. Nezacal jsem ale behat az v Inov-8, uz dva roky chodim v nizkych Laredech a obcas si i kus zabehnu. Stejnou trasu, jako ted, nebo delsi. Kousek, kilometr, maximalne dva. Zpocatku jsem behal denne rychlejsi pulkilometr na rozehrati (asi 13 km/h). No a zadne potize s koleny jsem z toho nemel, takze to musi souviset s botama.

Jo, seslapane mivam vsechny boty stejne cely dospely zivot, poprve si to pamatuju v puberte. Takze bych to nebral jako vadu, ale jako vlastnost ;-)

Booze ma pravdu, v Triexpertu akorat bezis po pase a oni koukaji na zaznam, jak doslapujes, tedy jen zakladni pronaci/supinaci. Videl jsem to tam a myslim, ze ten clovek si nakonec nevybral a nic neplatil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » pon zář 3, 2018 20:36

](*,) boha, ta tvoje bota je tvrda a jinak sita, jak psal apuka ma jinak udelanou podrazku. Ta te ma podrzet a ne prizpusobit se terenu a jen ochranit chodidlo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon zář 3, 2018 20:39

Ted jsem nejak nepochopil, cos chtel rict :? Ktere boty? Mam jich nekolik a letos uz jsem utratil za boty skoro 15k #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Běhání