Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod DrZkaza » sob lis 18, 2023 16:29

Třídil jsem teď boty a vyhazoval jsem několik let starý model Salomon XA pro 3d gtx a ta bota je neskutečný držák, co vše vydržela. A hlavně si velkou část životnosti držela nepromokavost. Takže, jestli někdo shání poměrně lehkou a odolnou botu, tak tento model s klidem doporučím. A je to tedy spíš bota na chození než na běhání.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned lis 19, 2023 15:31

pavproch píše:LaS Blizzard GTX .... mám zásobu (další pár), neska sem z něj zase odstranil hřeby a můžu zase pochodovat se suchýma nohama.

Tím zbavením se hřebů sem se zbavil i záruky, to vím, proto neska ráno před prvním použitím byla ve mně malá dušička, esli GTX gétéiksuje. GéTéiXuje. Ufff. Sucho v botkách - otestováno speciálně při návratu (kilometr vysokou trowou, už mokrou, ne s jinovatku jak to bylo při cestě tam).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte lis 21, 2023 14:52

pavproch píše:
pavproch píše:ten aktuální pár UR GTX, které už taky pouští = letos sem odepsal dva páry UR GTX, na příští rok sem vyzásoben (2 páry v zásobě) a pak zase dokoupím.

Zklamání, plán semi "zhroutil" - sem místo těch vyhozených UR GTX začal chodit v dalších (které sem měl na vycházky - odchzeno mají ca 500 km), ale fčera i neska sem na levých prstech odplaval = už pouští. No nic no, šáhnu do zásob (ale hned je taky doplním).

... tak už zase mám 2 páry v zásobě + jeden nový pár aktuálně nosím= 2024 mám vyřešeno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » čtv lis 23, 2023 17:20

tak Kjeragy jsou už na cestě, aktuální 25% sleva v Rock Pointu mě zlomila :-), už dříve jsem tam vzal i ty ponožky kylianovky, a jsou to nejlepší ponožky, co jsem kdy měl na noze, takže ještě přikoupím další 2 páry
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 23, 2023 18:24

milarepa
prosimte co je to za ponozky?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » čtv lis 23, 2023 18:38

https://www.rockpoint.cz/ponozky-nnormal-merino-socks-uni_z112970/

https://www.rockpoint.cz/ponozky-nnormal-race-socks-uni_z113059/

V těch z merina teď poběžím Pražskou 100 :-)

EDIT
Nnormal ted testuje finální podobu své nové boty KBOIX, a vypadá to věru zajímavě, aneb slož si svou botu, jak potřebuješ

https://www.roadtrailrun.com/2023/11/nnormal-kboix-initial-analysis-and.html
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod bonatius » čtv lis 23, 2023 19:33



v com su tie ponozky lepsie?

vedel by si ich porovnat s ponozkami od DARN TOUGH?
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv lis 23, 2023 19:56

Ta nová NNormal bota vypadá hustě. :) Jsem zvědav, jestli to bude fungovat.
Jinak ponožky jsem dlouhá léta nosil prstové Injinji, aby se mi netřely o sebe prsty a neměl jsem puchýře, ale asi se mi prsty nějak narovnaly.
Na posledních stovkách i na GR11 jsem měl ty nejtenčí Darn Tough a žádný problém s puchýři není.
Takže teď všude nosím Darn Tough a jakmile prošlapu, tak mi daj nový. :t:t Vyjde to o dost levněji, než pořád kupovat nový Injinji, které moc dlouho nevydrží.
Na poslední Pražské jsem udělal díru v nových a pětikilo hned pryč.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod bonatius » čtv lis 23, 2023 20:23

oodoow píše:Takže teď všude nosím Darn Tough a jakmile prošlapu, tak mi daj nový. :t:t Vyjde to o dost levněji, než pořád kupovat nový Injinji, které moc dlouho nevydrží.
Na poslední Pražské jsem udělal díru v nových a pětikilo hned pryč.


Ponozky Darn Tough poznam a pouzivam ich.
Mna by zaujimalo porovnanie s ponozkami NNormal MERINO SOCKS, oktorych si pisal, ze su najlepsie ponozky ake si mal na nohe.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv lis 23, 2023 20:27

@bonatius: To psal Milarepa, ale ten asi zas neměl Darn Tough, takže se asi srovnání nedočkáš. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » čtv lis 23, 2023 20:48

přesně tak, Darn Tough jsem nikdy neměl, dlouho tu byly špatně dostupné, až poslední dobou se tu objevily v nalehko a jemu podobných shopech, navíc na hike mám ponožek dost a jsem s nimi spokojený, tak jsem neměl potřebu je zkoušet

ty kyliánovky jsou skvěle řešené pro běh a fantasticky sedí na noze, už po prvním nazutí jsem z nich byl nadšený
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv lis 23, 2023 22:05

oodoow píše:Takže teď všude nosím Darn Tough a jakmile prošlapu, tak mi daj nový.

Kolik uz jsi jich menil? Jsem zvedav, kdy se rozhodnou, ze je vyjde levneji te nechat zabit :twisted:

bonatius píše:Ponozky Darn Tough poznam a pouzivam ich.

V tom pripade co resis? ;-) IMO nic lepsiho nesezenes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv lis 23, 2023 22:19

Měnil jsem jenom jednou ještě v outdoorline.
Jsem právě čekal, že ty nejtenčí prošlapu na GR11, ale ony normálně furt drží, musím na tom prostě víc zamakat. :twisted:
Jinak ty úplně nejtenčí jsou na léto jediný co snesu, v těch ostatních širších se mi děsně potila chodidla.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv lis 23, 2023 22:22

A sakra, to jsem na tom hur ;-) Zrovna mam na vymenu nachystane dalsi dvoje.

I v lete nosim stredni a vubec mi to nevadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » čtv lis 23, 2023 22:51

@oodoow Co mas presne za model? Tyhle https://www.nalehko.com/produkt/panske- ... ghtweight/ nebo neco jineho? Po tom, co Vavrys pokazil svoje ponozky, tka hledam nejakou nahradu a Darn Tough by mohl financne vyjitrozumne, pokud je ta vydrz a zaruka opravdu takova, jak o ni pisi.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod bonatius » čtv lis 23, 2023 23:07

mike píše:V tom pripade co resis? ;-) IMO nic lepsiho nesezenes.

Zaujima ma ci su tak dobre ako Darn Tough, ale este lepsie a v com sa lisia, nic ine ako zvedavost za tym nehladaj
Naposledy upravil mike dne čtv lis 23, 2023 23:13, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv lis 23, 2023 23:18

@mitau: Ty lightweight z nalehko.com jsem koupil před GR11, ale bylo mi v nich teplo i u nás, takže do rozpálenýho Španělska jsem je zavrhnul. Naštěstí mi z https://darntough.cz/ stihli poslat ještě na poslední chvíli ty úplně nejtenčí ultra-lightweight. Pokud vím, nikde jinde tenhle model ani nemají.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » pát pro 1, 2023 10:46

tak jsem si včera ty Kjeragy konečně vyzvedl, v černé vypadají fantastiky, a náhradní bílé tkaničky na nich budou hodně cool :-)

ale na dnešní závod je raději neberu, těch olafových 137 zimních km odklepu v Speedgoatech, snad nebudou posrané nesmeky potřebné i mimo kokořínské skály...

v sobotu někdy před 00:30 s oodoowem zablikáme mikovi do oken :-)
https://mapy.cz/turisticka?dim=656927e9871c5525e5a00ef4&x=14.5105851&y=50.3604967&z=10
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod irem » pát pro 1, 2023 14:36

Ziram, jak se behem let, co jsem na Prazske Stovce nebyla vylepsilo znaceni :shock:


Nemate, prosm, nekdo zkusenost s Hoka Torrent? Zajima me hlavne, jak se to chova na asfaltu a pripadne porovnani, jestli bota na noze sedi jinak nez Speedgoat?
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát pro 1, 2023 15:17

milarepa píše:v sobotu někdy před 00:30 s oodoowem zablikáme mikovi do oken :-)

To by vas stalo tak 4 km navic ;-) Vcera jsme na znaceni narazili, castecne vede po nasi vychazkove trase. Doufam, ze ji moc nerozdupete.

Napadnul mne dabelsky plan. Preznacime vam trasu, aby vas navedla na skalu nad Vltavou a pak budeme sledovat noc lumiku :twisted: Pokud mi v tom pritelkyne z terminatorske solidarity nezabrani ;-)

Uplne nas nepotesilo, ze sipky jsou na stromy pricvaknute sponkovackou. A neni jich malo. Privazat je gumickou nebo provazkem by zas o tolik vic prace nedalo a bylo by to ke stromum vyrazne setrnejsi. Muzete to vyridit poradateli?

Varovani: v lesich a na loukach za Bohnicema asi mezi 15 - 18 km se pohybuje vetsi stado (napocitali jsme 15 - 20 kusu) divocaku a mozna ne jen jedno. Umi byt pekelne rychli. Zatim pred nama utikaji, ale kdyz je vyplasi tlupa terminatoru, tak muzou zpanikarit nebo zacit branit sve uzemi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pát pro 1, 2023 16:48

@irem: Tady je recenze na torrenty a je tam na konci porovnání se speedgoatama.
@mike:
Na sponkovačky si pak někdy stěžují pak ti, co to sundávaj dolů, že to jde blbě. Ale myslím, že stromům je to celkem jedno, je to jenom vnější kůra.
Přeznačovat můžeš jak chceš, já to mám v hodinkách, takže vlastně dobrý nápad, předběhl bych nějaký lumíky co trasu v hodinkách nemaj. ;-)
Divočáky a další nástrahy potkaj hlavně ti nejrychlejší, než tam dojdeme my, tak už tam nebude z divokých zvířat ani noha.
K nějakému rozdupání asi dojde, celkem je přihlášeno asi 450 lidí, ale nějaká část jde kratší trasy, co začínají někde jinde.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát pro 1, 2023 16:56

Je to i na docela mladych stromech, kde to urcite projde skrz kuru.

Jj, pritelkyne mi rikala, ze to nebude fungovat, protoze hipsteri maji trasu v hodinkach :lol: Ovsem ta predstava proudu sviticich celovek padajicich ze zasnezene skaly... :twisted:

Divocaci nemaji moc kam utect, prostor je celkem ohraniceny. Takze tam mozna budou zmatene pobihat a obcas vas valcovat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pát pro 1, 2023 17:25

mike píše:Jj, pritelkyne mi rikala, ze to nebude fungovat, protoze hipsteri maji trasu v hodinkach Ovsem ta predstava proudu sviticich celovek padajicich ze zasnezene skaly...

Ježiš zase hipster, ty máš to slovo jak nějakej fetiš. :D
Jestli je hipster někdo, kdo zvolil naprosto nejefektivnější systém navigace na takové akci, tak pak jo. Ale spíš myslím, že je to takhle: You keep using that word. I do not think it means what you think it means.
Jinak nikdo by samozřejmě ze skály nespadl i kdyby tam šipky vedly. Pražská stovka vyžaduje stoprocentní jistotu kroku a absolutní odolnost proti závratím. Dál v Kokořínsku jsou na trase mnohem nebezpečnější úseky.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát pro 1, 2023 21:53

Ja? To ona a sama od sebe 8) Slovo v tomhle vyznamu kdysi zavedl Velky Grco a o tom se nediskutuje :twisted:

Vase trasa je pekne zapadana snehem a stale pribyva. Bude to vyzivne, v tomhle bych nechtel jit ani 50 km.

Prasaku jsme potkali 7, druhe stado se asi nekde pripravuje na tezkou noc. Prislo mi, ze od vcerejska cast znaceni zmizela. My jsme to nebyli, zapomnel jsem doma sroubovak a sesivacku ;-)

Tak si to uzijte a ve zdravi prezijte :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » ned pro 3, 2023 21:04

Trasu prošlapali ti první naštěstí, já už to měl slušně udusaný. Ale tentokrát moje volba obuvi vůbec nevyšla, ty Kjerag jsou na sníh absolutně nevhodné a jezdily po tom jak po ledě. Na takové terény to chce mnohem agresivnější vzorek podrážky. Dolů z kopců jsem jezdil v dřepu.
Jinak trasa hustá, po té rovince směr Kokořínsko to začalo. Oblezli jsme tam snad každou vyhlídku. Bez nesmeků to byl někdy boulder problém jak se tam nahoru a hlavně zpátky dolů dostat a přežít. :)
Druhou noc konečně přestalo sněžit, vyjasnilo se teplota klesla k -11C a to už bylo teda pro mě ve spojení s vyčerpáním dost hraniční. Vzdalo to myslím přes 100 lidí, pořadatel má asi nový rekord. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod DrZkaza » ned pro 3, 2023 22:59

Díky za report. Masakr to jen číst. Jste děsní blázni a velký respekt.

A je to fajn motivace se jít jen tak v klidu proběhnout, když existují šílenci, co se moří na takových vzdálenostech.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod DrZkaza » ned pro 3, 2023 23:10

Narazil jsem na test, kde chlápek zkoušel, jak mu drží jednotlivé podrážky běžeckých bot na mokrém kamení - https://trailscollective.com/gear_revie ... le-rubber/
1. místo Butyl Rubber VJ Sport (bota MaxX),
2. místo Asicsgrip (bota FUJITRABUCO LYTE).
3. místo Vibram Megagrip (Topo Mountain Racer),
4. místo Graphene od Inov8 (terraultra g270),
5 . místo SurfaceCTRL od TNF (Vective Infinitive),
6. místo Frixion od LaSportiva (Captiva),
7. místo Contagrip od Salomon (Wildcross),
8. místo Vibram XS Trek Evo (Topo Ultraventure 2),
9. místo Trailtack od Brooksu (Catamount),
10. místo PWRTrac od Saucony (Mad River TR2).
V diskuzi pak autor řadil Maxtrak od Altry a směs na Nike Kiger někam mezi Brooks a Saucony.

Překvapilo mě, že i na běžeckých botách jsou různé druhy Vibramu. Automaticky jsem čekal, že všude je Megagrip. Co jsem se díval na stránky, tak Topo poctivě uvádí u konkrétního modelu, o jaký typ Vibramu se jedná.

A v samotném pořadí mě překvapilo výborné umístění Asicsgrip, protože mi přijde, že se o tom nemluví tak moc jako o jiných podrážkách. Možná je to takový dříč bez velké reklamy. :)
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod bonatius » ned pro 3, 2023 23:36

A ktore z tych vyssie uvedenych topanok maju siroku prednu cast?
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » pon pro 4, 2023 8:07

jako jo, byl to krásný závod, takové správné hrábnutí si do extrému :-)

dobrá haluz byla jedna kontrola na skále, když ses tam vydrápal, tak jsi zjistil, že kontrolní bod je až na té druhé skále za půlmetrovou rozsedlinou asi tak 10 metrů hlubokou, to jsem si pomyslel "to už jsi, Olafe, trochu přepísknul" nasadil si nesmeky, ať mám jistotu odrazu u toho skoku :-). Nejhorší byly ty stovky popadaných stromů, které se musely přelézat, a u toho poslouchat rachot těch aktuálně padajících v okolí, na poslední kontrole s občerstvovačkou někde na 127 km jsem už totálně vytuhnul, a už se nerozběhnul, jsem to už spíše jen došel v zombie modu přes ten výšlap na tu šílenou sopku, takže mi těsně unikla první 30...

Olaf pak ještě říkal něco ve smyslu, že potenciál Kokořínska nebyl zcela naplněn, takže je možné, že příští rok se podíváme na zbytek skalních vyhlídek a vylezeme si další zmrzlé skalní komíny :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod irem » pon pro 4, 2023 8:35

@oodoow Diky.

Prazska stovka musela stat za to :)
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

PředchozíDalší

Zpět na Běhání

cron