Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát kvě 7, 2021 22:36

Moje reklamace Topo Ultraventure uzavrena jako neopravnena. Podle znaleckeho posudku jsem je znicil intenzivnim pouzivanim. Behem 700 km, to jsem ale borec. Blbe je, ze formalne vsechno probehlo spravne a ted taham za kratsi konec provazu ja. Kdybych to chtel rozporovat, tak si budu muset nechat udelat dalsi posudek a pokud by vysel v muj prospech, byly by dva proti sobe a nejspis by to muselo jit k soudu, ktery by si nechal udelat treti, nezavisly. Coz by stalo spoustu casu a penez. Boty mne staly 3450 Kc, zvladly asi polovinu ocekavane zivostnosti, takze mne to stalo nejakych 1700 Kc navic. Naklady na pokracovani by byly tak o rad vyssi a uspech neni zarucen, to mi nedava smysl.

Posudek se bohuzel vubec nezabyval meritem veci tj. jestli odolnost pouzitych materialu odpovida urceni bot a jestli vznik reklamovanych trhlin neni zpusoben designem bot, coz je to, co jsem reklamoval. Navic celkem dramatizuje, stelky jsou osoupane, ale rozhodne ne zcela znicene a taky jsou proti jinym botam celkem poddimenzovane, coz bych videl jako dalsi vadu designu. Timhle zpusobem by se dala zamitnout kazda reklamace na nevhodny material a design, boty byly znicene pouzivanim a tudiz je vsecho v poradku... Prijde mi, ze posudek vychazi vstric zadavateli. Pani Stachova tam ma mail, asi ji zkusim napsat.

posudek.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod sobb » pát kvě 7, 2021 23:51

:? Hm, takže apuka maloval čerta na zeď oprávněně. Nejspíš se to dalo i tak trochu čekat, když posudek zadával obchodník, evidentně vědel, co dělá :evil:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob kvě 8, 2021 0:42

Apuka maloval trochu jineho certa. Ale ano, rekl bych, ze vysledek souvisi s tim, kdo posudek zadava a jak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Reccol » sob kvě 8, 2021 7:13

Vždycky, když mi kamarádi třeba z US vypráví o přístupu jejich shopů, jen nevěřícně kroutím hlavou.

Zkus napsat do Topo, pro zajímavost.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » sob kvě 8, 2021 12:41

Si myslim, ze jsem se sice puvodne vyjadroval jinymi slovy, ale vysledek ukazuje na to same.

Miku, Tys ale podelal reklamaci uz davno - a priznavam se, ze jsem na to uplne zapomel predtim.
Ve vsech obchodnich podminkach mas napsano, ze poskozeni se kusi reklamovat ihned, resp. bez zbytecneho prodleni po zjisteni. A i v Obc. zakoniku bys nasel paragrafy, ktere se tykaji toho, (cca) ze pokud poskozenou vec pouzivas dal, tak muzes ztratit narok na reklamaci. A v tomto ma znalec pravdu - nosil jsi je do uplneho zniceni. Coz taky hodne ztezuje urceni priciny vady.

Mels to reklamovat pri prvni dire, nic nelepit - uz to je ted problem, bo by se tezko prokazovalo, ze lepeni problem nezhorsovalo (a to bys musel Ty).

Kdybych se prece jen chtel pustit do boje, tak bých to zkusil obratit proti prodejci (acastecne i proti znalci). Pokud mas sve zaznamy vychazek,tak dokazes dolozit prakticky kazde pouziti bot, kde se pouzivaly, jak dlouho, v jake rychlosti a celkovy pocet km (tj. "Tvoji" zivotnost boty). Stejne tak muzes dolozit, v jakem terenu se pouzivaly, jestli ten souhkasi s urcenim podle prodejce.

A s tim bych zadal od prodejce vyjadreni, jaka je predpokladana zivotnost boty pri vyuzivani v odpovidajicim terenu a jestli Tvoje max.m10 km dlouhe denni prochazky (tj. ani ne behani) je pro tyto boty prilis intenzivni pouzivani. S doplnujicim dotazem, kdy a kde byla tato zivotnost a max. pripustna intenzita pouzivani dana na Tve vedomi - jestli v navode k botam (pokud je), ustne sdelene prodejcem, ... Protoze pokud jsi nemel moznost tuto informaci ziskat, tak je ocekavatelne, ze budes ocekavat takovou, jakou znas u jinych trekovych botach, napr. u Lared (tam asi taky muzes dolozit trasy a kilometry). Ty nejsi povinny sam zjistovat, ze bezecke boty - a specialne ty konkretni - maji znacne omezenou zivotnost. Je povinnosti prodejce Te na to nejakym zpusobem upozornit.

Stejne tak bych od prodejce zadal, kde je zakaz pouzivani tech bot ve vlhkych/mokrych podminkach, resp. jaka ma byt jejich spravna udrzba po pouzitiv tech podminkach. Ze tys je nechal radne vysusit, jak to znas u vsechnjinych bot.

Pokud na toto nedokaze dat prodejce smysluplnou odpoved (coz predpokladam, ze se nelisi od jinych prodejcu) a v zadnem navodu nic neni popsane (resp. nejspis zadny navod k pouziti a pod. neexistuje), tak dokazes timto plne eliminovat vysledek znaleckeho posudku. Protoze jsi jednal na zaklade sveho nejlepsiho vedomi a svedomi, pouzival jsi pro Tebe obecne zname vedomosti a pravidla a pokud on Ti prodal boty,, ktere vyzaduji jiny pristup, jina pravidla, tak Ti zatajil skutecnosti dulezite pro Tvoje rozhodovani o koupi.

Bohuzel ale stale je tam tam blbost se zalepenim der a dalsim pouzivanim uz poskozenych bot.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob kvě 8, 2021 18:42

Reccol píše:Vždycky, když mi kamarádi třeba z US vypráví o přístupu jejich shopů, jen nevěřícně kroutím hlavou.

Jj, jiny svet. Mne to teda prijde jako opacny extrem, jsem spis pro vyvazenost, ale z hlediska zakaznika samozrejme fajn.

Jsem optimista a verim, ze se to casem stane standardem i u nas. Obcas uz to je, viz treba moje zkusenost s Kosikem. Tam se opravdu ridi heslem, nas zakaznik, nas pan. Myslim, ze se jim to vyplati, sam uz tam za rok necham desitky tisic a davam jim prednost mj. i z tohodle duvodu. Dostavaji me penize na ukor deBilly, jelikoz (aspon ta nase) zacala na zakazniky kaslat.

To je cesta, na nevstricne a nepratelske obchodniky se vykaslat a nakupovat u tech slusnych. Hlasovani nohama, trh :) Sam to tak v tomhle pripade rozhodne udelam, Moravcik/Trisportshop uz ode mne neuvidi ani korunu a doporucuju to vsem. Hlavni duvod, proc nakupovat u nas a ne v zahranici tj. snadna reklamace, tady pada. Naopak, je obrovska sance, ze se v zahranici budou chovat lip.

Reccol píše:Zkus napsat do Topo, pro zajímavost.

Jj, to mam v planu. Navazu na predchozi komunikaci a napisu jim, jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob kvě 8, 2021 19:20

apuka píše:Mels to reklamovat pri prvni dire, nic nelepit - uz to je ted problem, bo by se tezko prokazovalo, ze lepeni problem nezhorsovalo

To by problem byt nemel, jelikoz tyhle diry jsou uplne jinde. Male a v miste, kde je kolem "obsazka' a lepidlem jsem prave zabranil dalsimu trhani. Ze zpetneho pohledu a ciste formalniho hlediska to samozrejme chyba byla, ale kdybych to mel reklamovat, tak bych musel reklamovat kazde bezecke boty, co jsem mel. Protoze se to stalo uplne na vsech. Po zalepeni to obvykle vydrzelo az do konce, maximalne s jednim obnoveni,

Navic jsem tohle nereklamoval, reklamoval jsem prorizly svrsek na hrane podrazky. Jedina souvislost je s odolnosti materialu, tady se to stalo driv, nez jindy. Bez toho proriznuti by to ale nicemu nevadilo.

apuka píše:Kdybych se prece jen chtel pustit do boje, tak bých to zkusil obratit proti prodejci (acastecne i proti znalci). Pokud mas sve zaznamy vychazek,tak dokazes dolozit prakticky kazde pouziti bot, kde se pouzivaly, jak dlouho, v jake rychlosti a celkovy pocet km (tj. "Tvoji" zivotnost boty). Stejne tak muzes dolozit, v jakem terenu se pouzivaly, jestli ten souhkasi s urcenim podle prodejce.

Ty si asi neuvedomujes, jaka je situace. Tohle by se mozna dalo pouzit, kdyby tu reklamaci zamitnul sam od sebe. Ted ma ale v ruce posudek, ktery v podstate rika, ze jsem ty boty spotreboval. Nemusi se se mnou vubec bavit, abych to prebil, musel bych si nechat udelat kontraposudek sam. Moje zaznamy realne nic nedokazuji, na to proste rekne, ze jsem si to vymyslel a ze posudek tvrdi opak. Tohle mi napsal k me komunikaci s vyrobcem:

Co se týče Vaší údajné komunikace s výrobcem, tak jako výhradní dovozce, který je s výrobcem v téměř každodenním kontaktu, žádnou informaci o podobné komunikaci nemám.
Nicméně, s ohledem na znění Zák.89/2012Sb. není pro řešení tuzemské reklamace koncovým prodejcem jakékoliv vyjádření výrobce relevantní.


Kdyz pomineme, ze je to na par facek, tak se jich mohl jednoduse zeptat (reditel Zemekoule si asi mysli, ze mu bude vyrobce oznamovat kazdy mail z CR :roll:)

apuka píše:... jestli Tvoje max.m10 km dlouhe denni prochazky (tj. ani ne behani) je pro tyto boty prilis intenzivni pouzivani.

Tohle je dalsi vec, ma na webu napsane: Upozornění:Běžeckou obuv Topo Athletic nepoužívejte namísto pohorek! S ohledem na flexibilní konstrukci s odlehčenou mezipodešví nelze běžeckou obuv používat k jinému účelu než je běh na povrchu který to dovoluje. Takze jsem je nepouzival doporucenym zpusobem, protoze jsem v nich nebehal, ale chodil. Je to blbost, ale to by nejspis musel rict az soud.

Atd, atd. Z meho hlediska v tom nema smysl pokracovat. Sanci na vitezstvi vidim maximalne na 30 % a i kdyby se to povedlo, bylo by to Pyrrhovo vitezstvi. Protoze by to jednak neco stalo a zpatky bych to dostat nemusel (soud muze rict, ze si kazdy hradi sve naklady sam), ale hlavne by mi to zabralo spoustu casu a kdyz se kouknu, kolik mi plati za hodinu prace... Navic bych s nim musel dal komunikovat a o to nestojim, jsou lidi, se kteryma se bavit nechces a tohle je ukazkovy pripad. Kdyz oteviram obchod na burze, vzdycky zvazuju pomer vynos/riziko (risk/reward). Tady uz je velmi spatny a takovy obchod bych nikdy neotevrel, to je jako vsadit stovku s moznosti ziskat korunu navic.

Ne, ja to Pyrrhovo vitezstvi rad prenecham jemu. Uz ho ma. Misto toho, aby se domluvil s vyrobcem, ktery by mu poslal nove boty na vymenu, tak platil znalecky posudek, jen aby nemusel vyjit zakaznikovi vstric. Cimz o zakaznika prisel. MTN Racer se zatim jevi velmi dobre a jestli vydrzi aspon 1200 km, tak je nejspis budu kupovat dal, takze bych u nej nechal aspon 7 kKc rocne. Nenecham, ani korunu. A nejspis nebudu sam, tohle si prectou desitky, mozna i stovky lidi jen z OF a kdyz zadas do Googlu "ultraventure reklamace" nebo "trisportshop reklamace", tak ti tohle vypadne taky.

Otevrel si obchod s obuvi, ale lidi tam kupovali boty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned kvě 9, 2021 18:54

Ha! Prvni problem s MTN Racer. Jak se udelalo pekne, tak jsem si vcera a dneska dal misto 8 km 12. A ted mam odrene achilovky na hornim okraji polstrovani paty. Je tvrdsi a trochu jinak tvarovane, nez u Ultraventure. Tohle mi obcas nektere boty udelaji, casem si to sedne a pomuze bud mazani nebo kousek naplasti. Horsi ale je, ze pri prohlidce bot jsem zjistil, ze uz je v tech mistech prodrena latka. Horni vrstva, tady je velmi tenka. Takze bych je asi mel reklamovat abych dostal litere zakona a zabranil dalsimu poskozovani :-k Po 170 km.

Samozrejme blbost, mam v tech mistech vydrene vsechny bezecke boty, latka tam nevydrzi, jen kuze. Kdybych chtel Moravcika vytrollit, tak mu to poslu, ale za to mi nestoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » ned kvě 9, 2021 19:09

Hehe, jsem celkem čekal, že s tou reklamací asi nepochodíš, zřejmě to už zkoušelo hodně lidí a tak ví přesně co dělat. Jak někoho odradit od toho to vůbec zkoušet. Těžko říci, jestli vůbec ten posudek platil anebo tam má u paní Stachové předplacený nějaký paušál. :twisted:

Šance na vítězství u soudu si netroufám odhadovat. Každopádně finančně by to ziskové nebylo, možná by se to vyplatilo, kdybys v té své risk/reward úvaze bral jako reward, že jsi to Moravčíkovi nandal. :twisted:

U nás se myslím jinde koupit nedají, tak leda ze zahraničí, když už víš velikost.

Kdybys mu tam teďka poslal ty MTN Racer, tak by ti určitě řekl, že ti to říkal, ne? Ať je nenosíš, že je určitě zničíš. :P
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned kvě 9, 2021 19:29

oodoow píše:Těžko říci, jestli vůbec ten posudek platil anebo tam má u paní Stachové předplacený nějaký paušál.

Ani bych se tomu nedivil :D Popravde, kdyz jsem si ho precetl znovu, tak mi neprijde zrovna nestranny. Pomerne slusne dramatizuje a prehani, aby boty vypadaly jako uplne spotrebovane. Pritom nebyt tech trhlin, tak v pohode minimalne 500, ale klidne i 700 km vydrzi. Ale mozna je jen pribuzna s apukou ;-)

oodoow píše:možná by se to vyplatilo, kdybys v té své risk/reward úvaze bral jako reward, že jsi to Moravčíkovi nandal.

Pro mne to reward neni, je mi ukradeny. Patri k tomu druhu lidi, kteremu se rad vyhnu. Ono to bylo jasne uz predem z toho, co ma na webu, jak vypada reklamacni protokol atd. Mel jsem z toho spatny pocit, ale rikal jsem si, ze s nim snad nic resit muset nebudu. Tak to dopada, kdyz nedam na intuici...

oodoow píše:U nás se myslím jinde koupit nedají, tak leda ze zahraničí, když už víš velikost.

Jj, asi se Topo zeptam, kde je mam kupovat. Nebo to zkus ty, velikost vis.

oodoow píše:Kdybys mu tam teďka poslal ty MTN Racer, tak by ti určitě řekl, že ti to říkal, ne? Ať je nenosíš, že je určitě zničíš.

Samozrejme. On teda tvrdi, ze jsou mi uzke, aniz by kdy videl moji nohu :roll: Ale to je fuk, kdyz jsou mi uzke, tak urcite i kratke. Pripadne dlouhe a noha se vic hybe. Kazdopadne je to moje chyba, ze jsem je nevratil, kdyz mi to nabizel :twisted:

V případě reklamace vad nebo poškození plynoucích z výběru a používání nedostatečné šířky bot bude toto upozornění bráno v potaz při jejím vyřizování.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon kvě 10, 2021 10:04

mike píše:mozna je jen pribuzna s apukou
Promin, to si vyprosuji :twisted:. V takovych pripadech, kdyby byl soudni znalec, by apuka popsal jen skutkovy stav obuvi asi na vetsim miste nez je cely posudek zde :cry:

Tady bych jeste poznamenal jednu vec - ten posudek je "Odborne posouzeni", a ne soudne-znalecky posudek. I kdyz se pod to pani podepsala jako soudni znalkyne a vedouci akreditovane laboratore. Nepoznam dopodrobna pravni predpisy v soudnoznaleckem oboru, ale pokud vychazim z toho, jaky posudek delal soudni znalec (taky kvuli reklamaci, pro normalniho cloveka naprosto jednoznacne, kdy se rozpadl vnitrek do nekolika shluku a jinde nebylo vubec nic, bylo to jasne videt proti svetlu), kdyz jsem ja zadaval znalecke posouzeni znicene periny, tak mi ten jeden papir prijde jako nic. Ten soudneznalecky posudek mel nekolik stran, byl na kazde strane oznacen podle zakona a cele svazane dokopy trikolorni paskou a peceti.
Ale hlavne tam bylo napsano mnohem vice, popsany skutkovy stav, potom zjisteni znalce, vysvetleni, jak k danemu stavu doslo - i s jasnym zduvodnenim a nakonec celkove shrnuti a vysledek posudku, cca: vyrobek je poskozeny kvuli vyrobni vade nebo nedostakum v materialy, v zadnem pripade k nemu nedoslo pricinenim uzivatele. Proto je reklamace plne opravnena.

Takze tady mi to prijde jako "uplne obycejne" odborne posouzeni, na co se vymlouvaji prodejci, kdyz nechteji do 3 dnu rozhodnout reklamaci - a to "odborne posouzeni" se udela casto od stola clovekem, ktery vyrobek ani nevidel, hlavne ale s obecnym zduvodnenim typu (mechanicka zavada; bezne opotrebeni; neni to vyrobni vada;...) na konci zakonne 30-tidenni lhuty. Jen tady tomu dava vetsi vahu to kulate razitko - ale tim, ze to neni znalecky posudek, pani se muze vzdy odvolat, ze se v necem zmylila a nic se nestane, na zaklade toho ji papir na znalce nikdo vzit nemuze. Kdyby to byl uredny znalecky posudek, tak i k tomu muze dojit - a za svuj vyrok je i pravne zodpovedny.
Tady je jeste otazka, jestli to kulate razitko nebylo pouzite neopravnene. To ja ale nedokazu posoudit.

Hlavne by toto nemel prodejce prezentovat jako znalecky posudek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon kvě 10, 2021 10:15

mike píše:y si asi neuvedomujes, jaka je situace. Tohle by se mozna dalo pouzit, kdyby tu reklamaci zamitnul sam od sebe. Ted ma ale v ruce posudek, ktery v podstate rika, ze jsem ty boty spotreboval. Nemusi se se mnou vubec bavit, abych to prebil, musel bych si nechat udelat kontraposudek sam.
Ne, Tys vubec nepochopil, co jsem psal...

Ja jsem psal o tom, ze bys mohl ten posudek obratit proti nim. Ano, boty jsi podle nich opotreboval - ale Tys na zaklade svych zkusenosti pocital s nejakou zivotnosti a tady se jedna ani ne o pulku. No a Tobe nikde asi nebylo receno ani psano, ze zrovna tyto boty tu zivotnost, co mnoho jinych Tvych bot melo nemaji. Ze bezne prodavane bezecke boty, navic nepouzivane na beh jen na chuzi (ale v ramci urceneho terenu), kdy dochazi k jeste mensimu namahani vydrzi jen par set km a tak jsou navrzeny Ty, jako zakaznik vedet nemuzes, navic to ani zadny vyrobce a hlavne prodejce neprezentuje.
Tudiz Ty jsi byl pri koupe uvedeny v omyl, protoze kldybys byl s timto seznameny, tak boty nekoupis. To uz je ale naprosto odlisna situace, "reklamujes" neco naprosto odlisneho (vastne ani nereklamujes vadu, ale "uvedeni v omyl"), s cim tento posudek nema naprosto nic spolecneho a jsou na to jine paragrafy. Spise Ti muze poslouzit jako Tvuj dukaz :wink:.

Ale je mi jasne, ze by Te to stalo hromadu casu a sil - a ze bys do toho jit nechtel. Ja asi taky ne. Co jsem vyse psal o te perine, tam mejsem to delal kvuli tomu, ze me vedouci prodejny (mozna jeste vice jeji sef, majitel obchodu, ktery ale o tech vecech nic nevi, jen se mu nechce prichazet o penize) hodne nastvala svymi poznamkami. Takze uz to bylo trochu osobni. Kdyby mi vysvetlila normalne, ze to nelze prijat, asi by mi to za ten cas nestalo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon kvě 10, 2021 13:47

Tak jsem si vyzkoušel Hoka Rincon 2 a Hoka Torrent 2 a obojí má moc velkou podporu klenby/ jsou v tom místě úzké a tlačí mě, takže asi zase skončím u Topo. Akorát v Trisportshopu se mi to moc kupovat nechce. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon kvě 10, 2021 14:40

Tak zacnete bombardovat vyrobce, ze se s dovozcem neda normalne bavit, ze je hodne neprijemny, atd. Cim vice takovych reakci bude mit, tim vetsi sance, ze ho zrusi (pokud po nem nekdo prevezme dovoz).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon kvě 10, 2021 15:14

Presne tak. Napis na info@topoathletic.com, jestli by ti mohli doporucit nejakeho prodejce v EU s tim, ze v CR je jen TriSportShop a tam kupovat nechces, protoze jsou s nim spatne zkusenosti a zakaznicky servis neodpovida standardu 21. stoleti nebo tak nejak ;-) Sam to tak taky udelam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon kvě 10, 2021 16:03

apuka píše:V takovych pripadech, kdyby byl soudni znalec, by apuka popsal jen skutkovy stav obuvi asi na vetsim miste nez je cely posudek zde

To je mi jasne :twisted: Myslel jsem ciste prehaneni a dramatizaci.

apuka píše:Tady bych jeste poznamenal jednu vec - ten posudek je "Odborne posouzeni", a ne soudne-znalecky posudek. I kdyz se pod to pani podepsala jako soudni znalkyne a vedouci akreditovane laboratore.

Tohle je dobry postreh. Taky se v tom nevyznam, ale tohle je jen zbezne posouzeni od oka (to je to "organolepticke"). Kdybych si tedy nechal udelat opravdovy znalecky posudek, ktery by se zabyval odolnosti pouzitych materialu a jak vlastne vznikly ty diry na hrane podrazky, tak by to mohl prebit. Tj. nebyl by papir proti papiru, ale mel bych papir s vetsi vahou a mohlo by se to obejit bez soudu.

Zvazim to, ale kdybych se do toho pustil, tak uz bych to musel byt ochoten dotahnout pripadne i k tomu soudu. Pochybuju, ze by to Moravcik uznal, jelikoz to uz by musel ten muj posudek zaplatit. Mozna by na to stacila COI, ale kdyby ne, tak bych to musel dotahnout do konce, pricemz sazky (naklady) by rostly exponencialne. Financni i casove.

apuka píše:Takze tady mi to prijde jako "uplne obycejne" odborne posouzeni, na co se vymlouvaji prodejci, kdyz nechteji do 3 dnu rozhodnout reklamaci - a to "odborne posouzeni" se udela casto od stola clovekem, ktery vyrobek ani nevidel...

Tohle urcite videla, stav bot je popsany v zasade spravne i kdyz ponekud prehnane.

apuka píše:Hlavne by toto nemel prodejce prezentovat jako znalecky posudek.

To neudelal, odkazuje se na odborne posouzeni. Napsal jsem to tady blbe ja, vidim neco takoveho poprve :)

apuka píše:Ne, Tys vubec nepochopil, co jsem psal...

Pochopil, ale zas je to jeden o koze... Znovu. Moravcik ma papir s kulatym razitkem a vubec se se mnou nemusi bavit. Reklamace je uzavrena. Cokoliv z toho, co pises, je jen me tvrzeni, ktere nemam jak podlozit, zaznamy si vedu pro sebe a klidne muze rict, ze jsem boty nosil dvakrat tak dlouho. Musel bych to kulate razitko prebit jinym kulatym razitkem, ktere by potvrdilo to, co rikam. Treba tim, ze by posudek zhodnotil stav podrazky, ktera je v pohode a odpovida mym kilometrum. Pak by se dalo napadnout i to odborne posouzeni, jelikoz tohle nejak zhodnotit "zapomnela".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon kvě 10, 2021 16:50

mike píše:Zvazim to...
Kdyby ses do toho pustil, doporucil bych Ti se obratit na Institut pro testovani a certifikaci Zlin a zkusit se s nimi domluvit na predbeznem posouzeni, jestli to mam smysl - na zaklade popisu (hlavne co chces), fotek, atd, pripadne neco co se jmenuje "posouzeni" (mozna to je neco jako ta zenska delala), co uz je za uplatu, je ale nasobne levnejsi. Kdybys to chtel dohnat az k extremu, muzes se se znalcem domluvit i zahrnuti testovani obuvi s vydanim "Zkusebniho protokolu akreditovane laboratore", coz je uz mezinarodne uznana vec, tj. by to mohlo slouzit dokonce i min. celoevropsky; jen to asi stoji mnohem vice. Ale castecne testovani prave na Tebe zujimajici souvislost vzniku der s konstrukci boty a stelky by to stalo mozna za to. Viz prirucku pro klienta.

Obavam se, ze by se prodejce proti tomu prestal tim vice protestovat, cin bys mel silnejsi papir. Napr. ten zkusebni protokol AL by klidne mohl poslouzit pro hromadnou zalobu vsech uzivatelu daneho typu bot kdekoliv v Evrope, mozna i v USA, ale to uz nechci tvrdit.

S tou moji "jinou reklamaci" mas pravdu, ze jeden o voze a druhy o koze. To, ze Ti prodejce odmitne tuto reklamaci, absolutne nesouvisi s tim, ze kdyz podas "reklamaci", co jsem doporucoval (jak jsem psal, to by byly uplne jine paragrafy a ten posudek JEMU by byl naprosto k nicemu, zato TOBE by poslouzil), tak se musi posuzovat ne ze doslo ke zniceni obuvi opotrebenim, ale ze kolik Ty boty vydrzely pouziti jeste min narocne nez na co jsou urcene (ne, Tys je nepouzival "misto pohorek", jak on nedoporucuje Tys je vyuzival na bezne chozeni tam, kde to odpovida jejich urceni, spise jeste v jednodussim terenu). A ze bezna vydrz nizkych bot do terenu, co Ty znas je alespon tak dvakrat vyssi nez jsi pouzival tyto a nikdo Ti nedal vedet, ze u techto bot je nizsi. Samozrejme, vedet to, tak si je nekoupis - a prave presne tato formulace je jadrem pudlu.

Ale jasne, ze tim bys taky prakticky zazdil TUTO reklamaci a uz by Ti byl jakykoliv dalsi, silnejsi posudek k nicemu, kdybys podal tu dalsi reklamaci. Ale zase v tomto pripade neexistuje zadny "rozpor s kupni smlouvou" jen prvnich 6 mesicu, tady musi on dokazovat, klidne 23. mesic od koupe, ze Tys ty informace k dispozici mel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon kvě 10, 2021 17:27

apuka píše:Kdyby ses do toho pustil, doporucil bych Ti se obratit na Institut pro testovani a certifikaci Zlin

Njn, jenze Zlin a Otrokovice, to je v podstate jedna vesnice, znalci se urcite znaji a je otazka, jestli to mezi nima nefunguje jako u doktoru, tam taky jeden druheho nepotopi. Pri trose smuly by to mohla dostat na stul ta sama zenska ;-)

apuka píše:Obavam se, ze by se prodejce proti tomu prestal tim vice protestovat, cin bys mel silnejsi papir.

Mam pocit, ze podcenujes dopady srazky s blbcem. Tohle by fungovalo s rozumnym clovekem a s tim by to predevsim nedoslo az sem. Tomuhle bylo predem jasne, ze reklamace je neopravnena a pres to nejede vlak. Teda, spis to vypada, ze vsechny reklamace jsou neopravnene :)

apuka píše:A ze bezna vydrz nizkych bot do terenu, co Ty znas je alespon tak dvakrat vyssi nez jsi pouzival tyto a nikdo Ti nedal vedet, ze u techto bot je nizsi. Samozrejme, vedet to, tak si je nekoupis - a prave presne tato formulace je jadrem pudlu.

Motame se v kruhu. On ma papir, ze boty byly spotrebovane. Ja mam jen sve tvrzeni, ktere prohlasi za neverohodne. Takze ja bych musel prokazat, ze boty vydrzely min, nez je obvykle nebo aspon nez jsem ocekaval. Na to me zaznamy nestaci. Navic on teda tvrdi, ze pricina je v tom, ze jsou mi boty uzke. To v posudku neni, protoze je to kravina, ale on na tom stejne bude trvat. Proste za to muzu ja, ze jsem si je dovolil nosit ;-) Krome toho jsem to samozrejme v reklamaci zminil:

Dodávám, že jsem boty používal v souladu s jejich účelem, s originálními vložkami a pouze v jednoduchém terénu tj. polní a lesní cesty a stezky na hranici Prahy. Podrážky jsou stále v dobrém stavu a celková kilometráž je sotva poloviční proti mě běžné u odpovídajících modelu jiných firem (Inov-8), které jsem používal dřív. Nebýt této závady, byl bych s botami spokojen.

Navic jsou tam i dalsi veci, ktere muze pouzit proti mne, za nektere si muzu sam:
- reklamoval jsem 2.5 mesice pote, co se roztrhly. Sice celou dobu lezely v krabici, ale proti litere zakona to je.
- on samozrejme operuje s tim, jako bych je celou dobu nosil. Ja sice muzu prokazat diky komunikaci s vyrobcem, ze to tak nebylo, ale pak pouzije predchozi bod, ze jsem reklamoval se zpozdenim.
- posudek mluvi o spatne udrzbe, protoze jsem si der vsimnul pozde. Sice si myslim, ze jak se to zacne trhat, tak uz to jde rychle a navic je ta trhlina na prvni pohled skoro neviditelna, ale ta delsi ma 12 cm, takze to asi nebylo behem jedne vychazky. Samozrejme je pravda, ze je po kazde vychazce nezkoumam.
- boty jsou na behani a on pise, ze pouze na behani a ja v nich chodim. Zas bych musel nejak prokazovat, ze je to blbost a ze pri chuzi je zatez mensi (opravdu je?).

Atd, tohle mi neprijde jako pouzitelna cesta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon kvě 10, 2021 18:51

mike píše:Motame se v kruhu. On ma papir, ze boty byly spotrebovane. Ja mam jen sve tvrzeni, ktere prohlasi za neverohodne. Takze ja bych musel prokazat, ze boty vydrzely min, nez je obvykle nebo aspon nez jsem ocekaval. Na to me zaznamy nestaci. ...
Hrozne podcenujes svoje zaznamy. Navic si uvedom jednu dalsi vec - Tys daval na OF skoro denni report vyuzivani tech bot, vcetne kilometrazi, hlaseni problemu, kdes to nosil, atd. Takze kdyz pouzijes svoji oblibenou formulku "kontext", tak tyto dve veci dokopy (Tve zaznamy a Tve prispevky na OF, ktere jsou v souladu) jsou velice silna zbran. Takovou on nema a toto sice muze prohlasit za neverohodne, ale mas velkou sanci, ze jak COI tak i soud na to bude mit jiny nazor.

Ty bys pouzil tyto dva body
Obc. zakonik píše:§ 2161
Jakost při převzetí
(1) Prodávající odpovídá kupujícímu, že věc při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující věc převzal,
a) má věc vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,
b) se věc hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se věc tohoto druhu obvykle používá,
Plus nektere paragrafy ze Zakona o ochrane spotrebitele. Ale to by s muselo dobre zformulovat.

Na takovou reklamaci z tech ctyr bodu, co uvadis, jsou 3 prakticky nerelevantni - i o udrzbe, protoze bys jinak musel dostat instruktaz, ze po kazde vychazce si mas boty peclive vycistit, zevrubne zkontrolovat, atd. Navic Ty zase muzes (pomoci OF) dolozit, zes na prochazky chodil po tme v noci, tj. si na boty nemusel dobre videt a o to min bys musel vsimat poskozeni.

Jedine, co by mohlo byt relevantni je, zes je nepouzil na beh ale na chuzi. Ale zakaz chuze taky nikde neuvadi a jakysi "obecny predpoklad" je, ze i v bezeckych botach se normalne da chodit a ze chuze je nenici vic nez samotny beh. O tom pise i docela dost casopisu, doporucuji to dokonce i nekteri vyrobci. A toto by melo stacit. Nakonec, staci napsat jeden jednoduchy primy dotaz vyrobci... Nic na tom nemeni ani to, ze prodejce ma na svych strankach "Nakupniho radce", kde pise, ze "bezecke boty jsou pro beh konstruovany jinak nez pro obycejnou chuzi, proto je treba pri vyberu zohlednit predevsim doporucene pouzivani". Jednak to neznamena, ze bys nesmel boty pouzivat na chuzi nebo by chuze boty vice znicila a jednak tento dokument neni "povinna cetba" kupujiciho, tj. nemusi o nem vedet. Takze jedine, ze bys dostal k botam primo na papiru napsane, ze je nemas pouzivat k chuzi. Jinak jeho namitky jsou nerelevantni.

Ale zase zopakuji - ted by pro Tebe byla schudnejsi cesta toho znaleckeho posudku duvodu vytvoreni der.
mike píše:Zlin a Otrokovice, to je v podstate jedna vesnice, znalci se urcite znaji a je otazka, jestli to mezi nima nefunguje jako u doktoru, tam taky jeden druheho nepotopi
No... ono to muze byt i presne opacne - jsou to konkurencni mista, resp. firmy a jedna druhe bere zakazly. Takze se muze stat, ze by si na posudku s radosti smlsly. Navic je na Tebe, jestli jim dodas reklamacni protokol, tj. odmitnuti reklamace prodejcem s nebo bez toho posudku. Nebo jej muzes prilozit bez jednaciho cisla, hlavicky a podpisu, aby se nedal identifikovat puvodce. Kdybys primo reklamoval vysledek posudku, to bys jej tam dat musel, jenze Ty asi chces reklamovat odmitnuti reklamace z duvodu, ze vubec nebrali v potaz duvod vytvoreni vady, tj. podle Tebe konstrukcni zavadu a Ty zadas o prozkoumani prave tohoto duvodu. Tj. neco co nemusi mit zadnou naslednou souvislost s opotrebenim boty, spise naopak, mohlo by se ukazat, ze opotrebeni bylo zpusobene prave tim.

Cimz si myslim, ze bychom mohli skoncit probirani konkretnich bodu do detailu, uz to velky smysl nema.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon kvě 10, 2021 20:43

apuka píše:prodejce ma na svych strankach "Nakupniho radce", kde pise, ze "bezecke boty jsou pro beh konstruovany jinak nez pro obycejnou chuzi, proto je treba pri vyberu zohlednit predevsim doporucene pouzivani".

No vidis, toho jsem si ani nevsiml. On se proste snazi proti reklamacim pojistit predem vsemi moznymi zpusoby :D Dam sem jeste pro pobaveni zarucni list, chuzi vylucuje bod 4 a bod 9 se v podstate neda dodrzet. To mi taky furt cpal, ze mi boty byly uzke. Udrzba tam je taky (na druhe strane, nedavam sem), taky se neda dodrzet. Proste si je muzes dat akorat do vitriny a kdyz se do pul roku samy rozpadnou, tak je mooozna vyreklamujes :D

apuka píše:Cimz si myslim, ze bychom mohli skoncit probirani konkretnich bodu do detailu, uz to velky smysl nema.

Taky si myslim. Predpokladem tohodle vseho je, ze si a) necham udelat znalecky posudek a b) ze to budu ochoten dotahnout az k soudu. Tam bych mozna sve zaznamy pouzit dokazal. Jenze mne to fakt nestoji za tu otravu.

zarucni_list.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Vexo » úte kvě 11, 2021 9:14

Dbejte na tvar patni kosti.. tak videl jsem, ze se prodavaji boty na siroke chodidlo, vyboceny palec, ale speciality ohledne paty ne. Tezko hledat boty, ktere jsou napr dostatecne siroke, ale zaroven uzke okolo paty... Polstrovani paty vydrene po 300km behu je na prd.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte kvě 11, 2021 9:54

mike píše:Presne tak. Napis na info@topoathletic.com, jestli by ti mohli doporucit nejakeho prodejce v EU.
To nemusím psát, je tu třeba https://www.runningwarehouse.eu/, ale nemají tam všechny modely.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte kvě 11, 2021 10:04

@oodoow: nejde o to, aby Ti doporucili prodejce, ze si jej nedokazes najit. Jde hlavne o stiznost na komunikaci a chovani ceskeho distributora. Dotaz na doporuceni prodejce je spise proto, aby bylo videt, ze o ty boty mas zajem, ale odrazuje Te konkretni prodejce.

@Vexo: Ta pata se da lip resit a taky dost bot ma jeste jednu dirku ve snerovani, ktera Ti ji uz zatahne. Tj. nebude se tk moc hybat. No a ze se hybe i tak (nebo nemas ty dirky) muzes docela dobre vyresit dobrymi vlozkama. Jen si nekupuj v Cechach Topo, bo bys narazil, kdyz prodejce zakazuje pouzivat jine nez originalni :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte kvě 11, 2021 17:33

Jj, presne tak. Nevim, jestli to k necemu bude, ale zabere to par minut a cim vic takovych mailu bude, tim je vetsi sance, ze Moravcika vymeni za nekoho normalniho.

@Vexo: ty jeho podminky by splnily leda boty site na miru. Zadna bota ti nesedne na 100 %. Zrovna MTN Racer ale tvym pozadavkum celkem odpovida. Siroka spicka a uzsi zbytek vcetne paty. Polstrovani se tam ale vydre tak i tak, minimalne svrchni latka je velmi tenka a ne moc odolna. Na funkci rostlinare to ale nema vliv ;-)

@apuka: tohle dotahovani ma i sve minusy. Zkousel jsem a boli mne z toho upon achilovky na vnejsi strane paty. Asi jak taha pri pohybu za botu. V lehkych pohorkach mne to vloni rozbolelo slusne na nekolik tydnu, tady to citim taky, kdyz je vic dotahnu a pata zajede uplne dozadu. Pro mne je lepsi, kdyz ma aspon trochu volnosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Vexo » stř kvě 12, 2021 22:54

JJ ty pridavny ocka pouzivam na MTL Long Sky, ale vazu to klasicky, ne bezeckou smycku, protoze jazyk neni moc polstrovany a tlaci to. U speedlacingu se ale pata tak dobre utahnout neda. Kdysi jsem vydrene polstrovani na pate vyresil nalepenim filcove podlozky...
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv kvě 13, 2021 7:16

mike píše:tohle dotahovani ma i sve minusy. Zkousel jsem a boli mne z toho upon achilovky na vnejsi strane paty.
Jo, to je jasne - zatahovani se musi delat "rozumne", jen tak, aby se zlepsila stabilita paty, ne aby Te to sviralo. Urcite je dobry napad si pohrat trochu se snerovanim, napr. vest snurku nejdrive do teto dirky a az odtud do te pod ni. Timpadem vlastne zatahujes niz, stahnes trochu zadek boty, ale nezatahujes snerovani na ne moc vhodnem miste. Jak Vexo pise, u bezeckych bot jazyk nebyva moc polstrovany - a i kdyby jo, i tak mnoha lidem bude vest tkanicka v miste, kde uz to tlaci zepredu.

Ja sice taky mam rel. uzkou patu, ale taky mam radsi, kdyz neni nehybne zafixovana a ma mirnou volnost. Ale pouze mirnou a to jeste lepsi, kdyz ve vertikalnim smeru, kdyz mi klouze do boku, to teda moc prijemne neni. Prave toto se da resit dobrymi vlozkami, ktere vetsinou maji vanicku pro patu.

Tvoji poznamku s "lehkymi pohorkami" jsem nepochopil - tady se bavime o nizkych botach, na pohorkach, dokonce ani na "Mid" kotnickovych tyto dirky nebyvaji, ani nedavaji smysl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv kvě 13, 2021 9:49

@mike: To moc nechápu, jak tě můžou bolet achilovky z takhle dotažených bot. Leda bys normálně chodil ve volných botech a to tu radši nepiš nebo ti mr. Trisportshop napíše, že takhle teda určitě ne. :twisted:

Tohle se může stát jenom když je pata v botě málo polstrovaná a z tvrdého materiálu a ty máš na patě nějaký výstupek který tam nepasuje. Mně se to stávalo u La Sportiva (Bushido, Akasha a trochu i Helios). Vyřešil jsem to našitím karimatky zevnitř paty, pak už to bylo v pohodě. Jen jsem ji vždycky musel po pár stech km přešít, protože se vytlačila a vydrolila.
Ale to je spíš tím, že ta bota je prostě nekompatibilní s tvarem paty, to bys pak tu botu nemohl dotáhnout vůbec.

Jinak tohle dotažení je super věc, používám na všech botách, kde to jde. Jediný problém je, že to pak může tlačit nahoře, když se to přežene, jak píše Vexo. Rozhodně ne dole na patě.
Osobně jsem nejradši když se bota hýbe s chodidlem a drží v ní co nejvíc napevno, mít viklající se patu v botě ať už vertikálně nebo horizontálně to rozhodně nechci.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv kvě 13, 2021 15:14

Boli upon achilovky z vnejsi strany paty asi tak 3 - 5 cm nad zemi. Kdyz udelas primku od kotniku dolu smerem k pate, tak asi na jeji spodni tretine. Podle typu a trvani bolesti to byl zanet slachy. Jak se to stane mi neni uplne jasne, ale souvislost s dotazenim boty jasna je. Kdyz je utazena tak, ze pata zapadne do boty, ze se ve vertikalnim smeru ani nehne, tak se to stane. Proto si myslim, ze je to tim, ze taha za botu a tim se nadmerne namaha. A ne, nikdy driv se mi to nestalo a vubec jsem netusil, ze tam muze byt nejaky problem.

apuka píše:Tvoji poznamku s "lehkymi pohorkami" jsem nepochopil - tady se bavime o nizkych botach, na pohorkach, dokonce ani na "Mid" kotnickovych tyto dirky nebyvaji, ani nedavaji smysl.

Nejde mi o dirky, ale o zafixovani paty a jeho nasledky. Da se to udelat ruznymi zpusoby i bez direk. Ty lehke pohorky jsou sirsi, takze mne moc pousteji do spicky, coz jsem resil prave zavazovanim, aby to udrzelo patu vzadu. Fungovalo to skvele, ale po case (mozna mesic) chozeni mne pekne rozbolel ten upon a bolel docela dlouho. Letos jsem v nich chodil taky, zavazoval jsem je normalne a nestalo se to.

Souvislost je takova, ze kdyz MTN Racer dotahnu trochu vic, tak se pata taky zafixuje a zacal jsem znovu citit to misto. Takze ted dotahuju trochu min a uz se to nedeje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv kvě 13, 2021 15:40

Jo, to muze byt. V pohorkach (jedno jestli pevnych a tezkych nebo lehkych) nejvice zavisi ani ne tak od zatahovani snurek ale spise od tvaru "zahnuti" boty vzadu, od paty smerem nahoru. Napr. synovi udelaly jedny pohorky neco hodne podbneho, jen spise mirne vyse. On si to nevsimal, tak mu to proslo az do achylovky vys. Trvalo mu to vice nez pul roku a musel nosit chranic achylovky.

Toto je hodne individualni, jemu to delaji nektere modely pohorek od Mammutu (ale zdaleka ne vsechny), ale i jinych. Ja mam taky problem s nekteryma napric vyrobcemi, jen ja si to vsimam dostatecne uz pri zkouseni.

Je ale pravda, ze tomu napomaha, kdyz silnym zatazenim (a jeste pripadne specifickym kvuli fixovani paty) zatlacis patu dozadu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát kvě 14, 2021 22:27

MTN Racer maji 200 km, cas na kratke zhodnoceni. Proti prvnim dojmum zadna zasadni zmena.

- lehce zbackorovately, naformovaly se na nohu a jsou jak papuce. Furt je ale staci trochu dotahnout a drzi.
- nohy si nestezuji, zda se, ze slacham neublizuji a plantarni fascitida se nevraci. Takze pevnejsi podrazka nevadi a bylo to opravdu jen malou ochranou na Inov-smejdech.
- svrsek zkrabatel v ohybech, to sitovina nedelala, ale zatim vypada dobre, snad se tam neprosoupe
- svrsek neni zcela prachuodolny, nohy si musim umyvat i tady, ale bordelu je podstatne min
- svrsek neni ani vodeodolny, v mokre trave dovnitr natece, ale opet je to min, mensi rosu to zvladne
- na dnesnim blate drzely podstatne lip, nez jine, jednak vzorek a jednak lip drzi nohu do strany

Celkove zatim spokojenost a jestli vydrzi aspon 1200 km, tak je asi koupim znovu. Myslim, ze pro oodoowa idealni, akorat je musi koupit v zahranici, jelikoz jeho pouziti je proti vsem Moravcikovym zasadam.

Dneska jsem je teda v mokre trave pekne vypral, tohle videt Moravcik, tak ho klepne :twisted: Napsal bych, ze jsem tim prisel o zaruku, protoze jsem porusil veskere jeho podminky, ale o tu uz jsem prisel, kdyz jsem je poprve vzal ven.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Běhání