Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Trnky » pon čer 11, 2018 20:41

su dost silne, vyplnia mi skoro uplne topanky, v ktorych mam pri inych ponozkach dost miesta (LaSportiva Ultra Raptor a Mizuno Wave Ultima)

porovnanie s tymi nemam (ine ponozky mam od Zaja), vazia 96g
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » pon čer 11, 2018 21:55

oodoow: Az budes reklamovat, tak me taky bude zajimat vysledek. Kdyby zaruka fungovala, tak bych do par taky sel. (To se bude Petr divit, ze ma najednou spoustu objednavek z CR :D )

Ja do nizkych bot nosim Vavrys Trek Light a jsem spokojen, i kdyz vydrz neni nijak zazracna. Bohuzel jsem je ruzne stridal, bral na dynamicke sporty atd., tak nemohu odhadnout vydrz.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 23:41

@Trnky: diky. Moje BD Trekker maji 79 g a nove Lorpeny 113. Asi teda zatim zustanu u tech, co mam, koupim boty tak, abych se do nich vesel i v BD Trekker a casem se uvidi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte čer 12, 2018 7:42

mike píše:sem na celodennich trasach zacinal mit odreny palec shora za nehtem a z boku o vedlejsi prst. Century Riding Cream a pomohlo vyrazne. Mival jsem to odrene uz po 30 - 35 km, s namazanim ani po dvojnasobku
Vim, zes tam psal, ze petiprstove ponozky nechces, ale zrovna na toto jsou uplne nejucinnejsi a nejlepsi. Nemusi byt injinji, napriklad tyto (hlavne) z Coolmaxu se mi (v rukou, na nohach jsem je nemel) docela libily, na podobne ucely, jak potrebujes bych se mi zdaji fajne.

Pokud nechces prstove proto, zes je mel na nohou nejakou kratkou dobu a mel jsi z nich "divne pocity", tak to potrebuje par dnu si zvyknout, ze mas neco i mezi prstama a potom najednou zjistis, ze je to lepsi nez klasicke. Nophy se po ture v nich citi lepe.
Ja mam jedny merinove, ale do pohorek jako vnitrni je nenosim, prave proto jsem koukal po tech z Coolmaxu, asi si je casem koupim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte čer 12, 2018 17:13

Mne to prijde jako kanon na vrabce. Odreny jsem mival jeden prst, levy palec, a vyresilo to maznuti nahore a ze strany rano pred odchodem. Pak to vydrzi 40 - 50 km a bezne vic za den nejdu.

Prstove ponozky musi byt tenke, jinak by ti roztahovaly prsty od sebe. A ja nosim do pohorek ty vnitrni stredne silne a prece to kvuli tomuhle nebudu menit.

Stejne si myslim, ze prstove ponozky jsou akorat na ty srandovni petiprste boty :) Pred casem jsem videl na nadrazi holku, celkem normalne oblecenou, halenka, sukne a k tomu mela tohle. Vypadalo to fakt zabavne, musel jsem se kousat do jazyka :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » úte čer 12, 2018 18:45

asolo nanosox maji 55g, coz odpovida tomu, ze jsou tenci nez trekker, trekker mi do kecek prijdou zbytecne silne, kor v lete, preci jen v keckach je sance, ze cim tenci ponozka, tim mensi kumulace tepla, coz u kozenych pohorek je pdole me celkem jedno, v tech je teplo vzdy :) ale samozrejme ty trekkery odvedou svou praci :)
Injinji jsem nosil jako vnitrni a pres to ejste jednu tenkou coolmaxku, mozna bych zkusil jen samotne injinji,a by mely prsty volnost, jenze se obavam, ze by mi v botech kupovanych an silnejsi ponozku, byly boty moc velke.
Prstove ponozky mi prijdou trochu divne po nasazeni, za par minut uz clovek nevi, ze ma prstove ponozy, ale to muze byt dost individualni. Taky se hure nosi vic dnu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod irem » úte čer 12, 2018 18:49

mike píše:Otazka na dalkochodce a dalkobezce. Co nosite do nizkych bot za ponozky? ... Jde mi o velikost. Jestli vzit boty o trochu vetsi na silnejsi ponozky.


Boty beru větší o číslo kvůli noze, ze zkušenosti vím, že mi při dlouhé zátěži oteče. Prstové a ultra tenké ponožky mi vadí, na běh i dlouhé pochody nosím běžecké ponožky Lasting https://shop.lasting.eu/cs/beh/31629-rtf-900-cerne-bezecke-ponozky-8595067898865.html, celkem kompromisní tloušťka pro celoroční použití.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte čer 12, 2018 20:35

@scinkk: jasne, ze do nizkych bot jsou silne ponozky divne, tam asi nefunguje stabilni mikroklima jako v pohorkach. Slo mi spis o to, jestli nejsou potreba kvuli ochrane chodidla na dlouhych tratich. Doslap, odreniny, puchyre... tohle vsechno silne ponozky v pohorkach resi.

@irem: co je pro tebe dlouha zatez?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod irem » stř čer 13, 2018 6:10

mike píše:@irem: co je pro tebe dlouha zatez?


Přibližně: při běhu nad tři hodiny, při chůzi nad pět (v závislosti na teplotě, v horku mi noha oteče rychleji, ale to bude hodně individuální.
Jinak osobní zkušenost - v nízké a lehké botě sice nemáš mikroklima, jako v pohorkách, ale nějaké přeci jenom ano. Extrémně tenké ponožky dlouhodobě nezvládnou odvádět pot a zároveň chránit kůži na noze, proto si myslím, že jsou lepší o něco silnější. Ale je pravda, že se hodně potím, takže osobně musím hledat kombinaci ponožek a bot, která bude v pohodě i mokrá.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 13, 2018 6:50

ja teda bezne chodim tak 35km, coz neni chtena vzdalenost ale preferuju silnejsi (stredne tlusty) ponozky prave pro to pohodli pro slapku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř čer 13, 2018 17:18

OK, zkusim koupit tak, abych se tam vlezl i se stredne silnyma trekovkama.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 15, 2018 2:11

Konecne jsem se dostal k tomu, abych vyzkousel Inov-8. Celkem jednoznacne mi z toho vysel Trailtalon 290. Jeste by se dal i Trailroc 285. Zkousel jsem jeste nekolik dalsich a to uz ne. Myslim nejake Roclite, ktere byly pretlumene ve spicce, podobne jako LaS (kravinec...). Taky Trailtalon 235 (?) s dropem 4 mm a to by teda neslo. Uz tech 8 mm poznam, ze bych potreboval vic, ale jeste se da. U 4 mm jsem mel pocit, ze mam spicku necim podlozenou a natazenou achilovku. Nulovy drop si nedovedu predstavit (v tom chodit).

Nemeli mou velikost, takze je jeste nemam, ale je to horky kandidat. Akorat se trochu bojim vydrze, boty nepusobi zrovna robustne... ale jako pokus by se to asi dalo, kdyz tak pak bude pokus s reklamaci ;-)

Obchudek na Letne je fajn, diky za doporuceni :)

Jinak teda musim rict, ze ty boty (vsechny) vypadaji lip na fotce, nez ve skutecnosti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 15, 2018 4:50

a.pohorky maji vyvysenou patu? jak moc chodis doma/v kanclu bosky? podle me je to o zvyku, ale zrejme pokud zvyklej nejses, mohlo by to ze zacatku nadelat paseku, ze pata neni zvykla. Na druhou stranu je otazka zda ze zdravotniho hlediska nechodit vic v botech, ktery zadnej nemaj aspon treba do prace nebo tak?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 15, 2018 5:45

https://www.sport.cz/behani/ladime/clan ... ickou.html clanek sice nemusi mit vypovidaci hodnotu, ale muze to byt zajimavy na zamysleni

me osobne nulovej drop nevadil vubec nijak ani pri zkouseni, ani pri chuzi, ale dost chodim bosa nebo v pantoflich od vietnamcu, coz je par mm stejne vysoke peny, prisly altry vecer s nulovym dropem, druhej den sem v nich dala natezko 35km a pohoda. Dokud tu na foru pak o tom nulovym dropu u alter nepsal tak sem ani nevedela, ze to boty muzou mit jinak - samozrejme maji, ale nikdy sem se nad tim nezamyslela, tak je pro me prekvapko, ze nekomu to je fakt neprijemny
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » pát čer 15, 2018 10:01

v tom clanku su dost velke chyby, sa tam nic nehovori o tlmeni, vacsie tlmenie "umoznuje" (nespravny) beh/chodzu cez patu

EDIT: Tu je asi presnejsia verzia clanku, resp. aspon sa tam pise, ze porovnavali tlmene tenisky
Vacsi rozdiel ako drop moze robit celkove tlmenie topanky. Ja som presiel na netlmene "zero-drop" a hned som citil lytka, aj kvoli dropu, ale aj kvoli netlmeniu, pretoze prirodzene clovek zacne pruzit chodzou cez spicku/kraj chodidla, co zacne namahat lytka a slachy.
Menej tlmene tenisky maju aj prirozdene mensi (ziadny) drop.
Vacsi drop ma samozrejme tlmenu patu...
Mensi drop je iba nutnou, nie postacujucou podmienkou spravnej chodze/behu

100127134241_1_900x600.jpg
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pát čer 15, 2018 16:18

Je to opäť o objavovaní Ameriky. O nízkom drope, či prakticky až barefoot trende sa už vedelo predsa dávno, stačí si pozrieť niečo o vývoji bežeckej obuvi - od japoncov, cez Laser shoes company (60 a 70.roky), Adidas, Nike atď...Nízkym dropom to začalo, potom prišla vlna odpruženia, pretože sa už behávalo na tvrdých asfaltových cestách a bežci začali požadovať lepšiu ochranu proti tvrdým kamienkom (aj dlhé trate sa behávali v tenkých "šprintérskych" bačkorkách), takže logicky sa pridávalo na odpružení. No a v nedávnej dobe, nasýtený trh sa oživuje návratom zase k nízkemu dropu. Každý si môže vybrať.

Podľa športového ortopéda, čo som sa o tom bavil, nie jeo tom jasné stanovisko. Nízky drop odporúča v striedavom používaní, aby sa posilnili väzy kotníka a plantárnej časti chodidla pri zvýšenej pronácii - spomínam, len to čo sa týka nôh.

Postrehol nárast zranení v spojení s módou barefoot, kde nepripravení prechádzajú na úplne iný štýl behu vo veľkej kilometráži = telo nenavyknuté = problémy.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Lipon » pát čer 15, 2018 17:15

Nevím už kde, ale nedávno jsem četl, že naše nohy už na barefoot nejsou připravené, ani postupným zvykáním a nějakých 70-80 % končí ortopedickým zákrokem.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 15, 2018 17:55

Pro mne je z toho clanku podstatne toto:
Známý sportovní podiatr Brian Fullem k problému magazínu Runner's World řekl: „Obecně doporučuji někomu, kdo má problémy s klouby u palce nohy, spíše nižší drop, tomu, kdo trpí plantární fasciitidou nebo zánětem achilovek, spíše drop větší."

S palcem u nohy problem nemam, zato achilovky obcas citim a se slachou pod patou uz jsem problemy mel. Takze jasne potrebuju vetsi drop.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 15, 2018 19:45

proto sem to dala, myslela sem u posledni vety konkretne na tebe a jak sis zrovna jeste stezoval, ze ti ten mensi drop byl vylozene neprijemnej :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 15, 2018 22:17

Jj, diky. Ono ne ze by to nejak bolelo, jen proste nezvyk mit patu tak nizko.

@Lipon: mne pred tim varovala fyzioterapeutka, pritom sama v barefootech chodi. Jenze je to mlada holka a ma vzdelani a zkusenosti na to, aby sama mohla zavcas poznat, ze je neco spatne. Nad myma nizkyma trekovkama lomila rukama a obracela oci v sloup, ale doporucovala mi nejak rozumne odpruzene bezecke boty a barefooty ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » ned čer 17, 2018 10:58

Tak jsem teď o víkendu na Krakonošově stovce zkusil schválně namazat nohy asi tím centurion krémem a vzal normální neprstové ponožky a až někam k 60.km to šlo úplně v pohodě. Pak jsem ale začal cítit, že se mi zas asi třou prsty o sebe a tak jsem radši přehodil ponožky na prstové Injinji, ale možná by stačilo to jenom znovu přemázout.
Jinak šel jsem to v barefoot botách vivo neo trail, které už mám už asi 5 let, mají několik tisíc km a odmítají se úplně rozpadnout. Volba to ale nebyla nic moc, protože s tou tenkou podrážkou po těch šutrech to bylo dost nekomfortní. Naopak nulový drop mi vůbec nevadil.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » ned čer 17, 2018 16:30

ma nekdo zkusenost, jak sou ty topo boty siroky treba s porovnanim s altrama?

o popelnici dal pujdou asi dodelany salomony xr mission nejaky starsi, uz me z nich dost boli koleno tak asi netlumej... tak bych ty topo mozna mohla prubnout. Altra olympus si myslim, ze koncem letosniho roku uz taky bude po nich, i kdyz treba vydrzej vic nez tech +/- 1000... na druhou stranu dle fotek vypadaj uzsi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned čer 17, 2018 19:37

oodoow píše:Tak jsem teď o víkendu na Krakonošově stovce zkusil schválně namazat nohy asi tím centurion krémem a vzal normální neprstové ponožky a až někam k 60.km to šlo úplně v pohodě. Pak jsem ale začal cítit, že se mi zas asi třou prsty o sebe a tak jsem radši přehodil ponožky na prstové Injinji, ale možná by stačilo to jenom znovu přemázout.

Vyslo mi to nedavno podobne. Kriticke namazane misto jsem zacal citit asi tak po 55 km. Priste bych asi premaznul preventivne po 50 km, jak uz je to citit, tak muze byt pozde.

oodoow píše:Volba to ale nebyla nic moc, protože s tou tenkou podrážkou po těch šutrech to bylo dost nekomfortní.

:D to mi pripomina, jak jsem sel na Snezku poprve kdysi davno. Sestupovali jsme z vrcholu po ceste plne velkych sutru a pak jsem mel rozbita chodidla asi tyden. Sel jsem v nejakych botaskach, ktere mely do barefootu daleko, ale stejne to nestacilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 10, 2018 5:53

tak sem nedelala zadny topo experimenty a objednala sialtra olympus 2.0, su zvedava na tenroxdilv pidrazce proti 1.5, ktera teda prejnic moc dle vas (ale 1,5 byly tenkrat ve sleve, stejne jako 2.0 ted),bohuzel nemeli 41, jen 42 tak doufam, ze to bude v poho na 2 fusky pripadne...

salomony vyhozeny, nejaky jeste docela starsi, olympus 1,5 pokud prestanou tlumit po litriku, tak bude asi do konce roku po nich...

mate zkusenosti, kdy asi odejde tlumeni v olympusech proti jinejm znackam nebo je to podobny
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob črc 28, 2018 12:48

Kdosyk sa tu kdesyk ptal na životnost svršku (meshoviny) na Raptorech.

Tyhle mají za sebou asi 2 roky in(g)tenzivního provozu off-road - odhaduju, že tisíc km - podrážka je v supr stavu (nesešlapaná / neprošlapaná) ale svršek už vykazuje známky "mírného" opotřebení.... :twisted:

A gorateks už taky vůbec negorateksuje... ale dokad mi z nich za provozu nelezou prsty a dokad je těplo, že nevadí mokré nohy, tak je nevyhodím.... :twisted:
(Jeden nový pár už ale mám ve skříni.... pro případ :mrgreen: )

raptory.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 28, 2018 17:25

altra olympus 2.0 sou ve velikosti 42 uzsi nez verze 1,5 ve 41. Taky maji nad palcem takovou gumu dementni, takze o ni budu pri chuzi drnkat asi nehtem/palcem. Su z nich rozladena
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv srp 2, 2018 18:41

Byl jsem si vyzkouset Inov-8 Trailtalon 290 (cekam, az bude spravna velikost) a napadlo mne zkusit je bez vlozek. Prekvapeni, pocit slapnuti do kravince delaji prave vlozky, bez nich uplne zmizel a boty uz mi neprijdou pretlumene. Myslim lukasj psal, ze je vyndava, mozna udelam to same nebo je nahradim jinyma. Originalni jsou strasne mekke.

V ramci zkouseni jsem zkusil taky Hoky a hned jsem si vzpomnel na oodoowa, ktery (myslim) psal, ze kdyz v nich jde, musi se smat. Mel jsem uplne stejny pocit. Jako Perak :twisted:

Zkusil jsem taky nove Inov-8 s grafenem. Nic pro mne, maji nulovy drop a to by fakt neslo. Furt jsem mel pocit, ze padam dozadu. 4 mm bych mozna prezil, ale 8 mm je rozhodne lepsi. Na to si mozna i zvyknu (moje Meindly maji pres 10).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv srp 2, 2018 19:45

Na Hoky si to chce asi zvyknout, mozek je úžasná věc, takže si nakonec poradí i s Hokama na nohách. :)
Jenže malý drop víc natahuje achilovky, takže s tím si tak lehce poradit nejde a snižovat se musí postupně.
Jinak pokud vím, tak udělali tři modely s grafénem a jenom jeden má 0mm, ten zbytek má snad 4mm drop.
Mě tam ale víc než grafén zajímá ten vršek z kevlaru, jestli to vydrží nějak významně déle. Sešlapaná podrážka mi nevadí tolik, jako když se roztrhá celý vršek, jako tu má fotku PP.
Btw. @PP: Tohle by ti ještě šikovnej švec za pár stovek zalátal kůží a máš je pak lepší než z obchodu. Aspoň co se odolnosti vršku týče. Já mám takový nesmrtelný kožený La Sportiva Akasha. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv srp 2, 2018 20:03

Mne ten vrsek prisel neprijemne tuhy ve spicce, citil jsem pri chuzi ohyby latky shora. To v ostatnich botach nebylo. Mozna to delal ten kevlar, je celkem nepoddajny. Meli tam jen jeden model, ale co jsem koukal, dva maji drop 0 a jeden 4 mm.

Clovek si mozna na Hoky zvykne, ale pak nebude moct chodit normalne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » čtv srp 2, 2018 20:10

Maj tri modely s grafenem, ale vyber je dost na nic - Terraultra, pak Mudclaw s 8mm spunty do blata, kde se ale uvedeni zdrzelo kvuli nejakym technickym problemum, a pak model pro crossfitaky. Uplne by si to jeste rikalo o botu na ultra/turistiku... ve stylu treba Trailrocu s rockstopem a nejakym dropem (at uz 4 nebo 8mm).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

PředchozíDalší

Zpět na Běhání