Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon pro 4, 2023 9:12

@DrZkaza: první místo VJ Sport s tím jasnej souhlas, nikdo jinej nemá tak dobrou gumu. Asicsgrip nemám zkušenost a Megagrip je takovej industry standard s kterým neuděláš chybu. Měl jsem i Ultraventure s Vibram XS Trek, který mi přišel určitě lepší než grafén od Inov8. Od Saucony jsem měl Xodus Ultra a tam bych řekl, že to je tak na úrovni toho grafénu, tedy určitě horší než obě Vibram podrážky.
Topo dává XS Trek na Ultraventure, aby se ještě zvýšilo tlumení, protože je to měkší guma na dopad. Naopak na otěr je tvrdší, takže má menší grip ve vlhku ale déle vydrží než se ošlape.

@milarepa: Jo, to byl Pustý Zámek, kámoš to značil a moc se s tím teda nepáral, kam ty kontroly na konec dával. :twisted:
Mně došlo už někde na začátku té dlouhé rovinky, tj tak 20.km. Celkem jsem to čekal, bo už týden kašlu, smrkám a nebýt to moje 13.Pražská v řadě, tak bych vzhledem k té zimě a mýmu stavu ani nevystartoval. Na 35.km jsem seděl asi 20 minut a tak to pokračovalo pořád dál. Vždycky jsem se nějak zotavil v teple a do další hospody došel kaput. Všude jsem pil jenom čaj s rumem, ale ani to mě nějak moc nenabilo. :D
Nesmeky jsem nebral a prokaučoval to i s klouzajícíma Kjeragama, takže to bylo fakt náročný se nezrakvit.
Stromů jsem viděl padat celkem dost ale největší zážitek byl ten z protější skály těsně za kontrolou U Bobříka odvahy. Velký praskání, tak jsem se otočil a viděl strom letět 20 metrů dolů do rokliny a z té se potom na mě nahoru vyvalila sněhová prachová lavina. :)
Ta poslední živá kontrola venku v té zimě byl dobrej bizár. Spousta jídla, ale všechno zmrzlý na kost, aspoň že čaj byl vlažnej a rum nezamrzá. Nakonec jsem skončil ještě v první 40ce takže asi hoďku za tebou, ale dneska moc nemůžu mluvit, jenom chroptím.
Každopádně důstojný závěr EKUTu a celé sezóny. :supz:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » pon pro 4, 2023 12:06

já sice nesmeky s sebou měl, nějaké odlehčené, ale půjčené od kámoše, měl jsem je hodně natěsno a v té kose se mi zkřehlými prsty extrémně špatně sundávaly, tak jsem si je nasazoval jen na místech, kde to zrakvení bylo hodně pravděpodobné, některá ledová koryta jsem raději sjížděl po zadku, než si je nasazovat :-). Já zase trochu neodhad výbavu, drtil jsem to jen v středním funkčním triku a lehkém infinium, takže jsem na 80% trati pocitoval mírnou nebo větší zimu, což by bylo v pohodě, kdyby to nemělo souvislost s trávením, to mi v tom extrémním modu fungování a v té kose nechtělo brát nic tuhého, no a než jsem si to nějak vyladil, tak jsem měl pár průjmů, vždycky tak kilák za občerstvovačkou, nic co bys v té vánici a v té kose chtěl zažít :-).
Kosa padla na kámen někde na 82 km, tam jsem to začal tvrdě lámat, a zrovna se na trati začali objevovat první svěží nadšenci z té krátké trati, takže když mě chtěli předběhnout, tak si mě museli oběhnout hlubokým sněhem, bo jsem na ně sral a řešil si spousty svých vnitřních problémů :-), někde kolem 100 km mě docvakli nějací mladí borci, a s nimi jsem to znovu slušně rozběhnul, jeden pak odpadnul v hospodě na 107 a nebyl schopen dále pokračovat, ale s tím druhým mlaďochem jsme pak slušným tempem běželi až na tu poslední občerstvovačku na tom 127 km, a tam to zase přestalo bavit mě, navíc jsem měl asi 4 kiláky navíc, bo jsme se s jedním borcem z Beskyd zakecali a minuli jednu odbočku, no a když jsem se podíval na hodinky, a tam bylo nějakých 132 km, tak jsem si řek, že to už stačilo, a že na to už seru a zbytek dojdu :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon pro 4, 2023 12:31

Ref nesmeky: Já neska (tuhle zimu poprvé) vzal Blizzardy s hřebama a..... jaxem spal, šel sem propluženým, jak to fčera pluh uhladil, tak to zmrzlo a docela to klouzalo i přes ty hřeby. Bez nich by to ale bylo na rozbití si huby.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod DrZkaza » pon pro 4, 2023 15:51

bonatius píše:A ktore z tych vyssie uvedenych topanok maju siroku prednu cast?

Z daného přehledu budou mít nejširší přední část TOPO a pod čarou zmiňované Altry. Za mě mají dost širokou špičku i Inov8 Trafly G270 v2 (za mě minimálně pocitově širší než verze 1). Jak jsou na tom další modely, tak to úplný přehled nemám.

@oodoow Díky za upřesnění. Určitě ti prošlo rukama daleko víc bot než mě, takže reálné zkušenosti se hodí.

Zkusil jsem si na dvoře na šikmé dlažbě (místy mokré, místy zmrzlé a pokryté zbytky sněhu) udělat porovnávací test mezi Inov8 Traifly G270, Roclite G345 Gtx, Asics Fuji Lite 3 a Merrell Agility Peak 4 (Vibram Megagrip) a na základě chvilkové dojmologie bych těžko určoval vítěze. Když jedna pocitově klouzala víc, tak na jiném místě zas klouzla jiná. Ve finále všechny boty držely na dané podmínky velmi slušně. Pro porovnání v daném úseku jiné boty jezdily jak lyže. A jediná bota, která tam mohla machrovat byla Icebug Pytho s hřeby. :)

@oodoow @milarepa Mě fakt baví číst ty vaše zážitky. Hlavně v klidu z gauče od kafe. Jen musím mít hodně představivosti, abych si představil pocity u stavu - Na 107 km jsem to ještě rozběhl, na 132 km jsem si řekl, že už to asi stačilo apod. Jako mám za sebou v minulosti pár delších akcí, takže určité pocity si dovedu alespoň představit, ale nic se nikdy neblížilo podobným vzdálenostem a výkonům.

@pavrproch Já tedy zatím žiju v iluzi, že boty s hřeby mě podrží skoro všude (Jasně, nepočítám s terénem pro mačky apod.) Ale zatím jsem úplně unešený z toho, kde všude bota s hřeby drží. Konkrétně mám Icebug Pytho Bugrip.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon pro 4, 2023 16:02

oodoow píše:Kjerag jsou na sníh absolutně nevhodné a jezdily po tom jak po ledě. Na takové terény to chce mnohem agresivnější vzorek podrážky. Dolů z kopců jsem jezdil v dřepu.

Vcera jsme dali polovinu vaseho prevyseni v pohorkach, zcasti volnym terenem a bez klouzani. Just saying 8) (prumerna rychlost 3.7 km/h ovsem nic moc ;-)).

Prazska stovka musela byt v techto podminkach fakt masakr, obdivuju vsechny, co to zvladli az do cile. Vy oba navic se slusnym umistenim a casem, jste fakt dobri :smt023

Bohnicke useky byly v sobotu poznat, ale nijak zvlast rozdupane nebyly. Jestli nekdo posbira znaceni a trosky rozbitych terminatoru, tak za mne uplne v pohode :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon pro 4, 2023 17:47

Taky jsem vcera slapal na Lysou. Tentokrat od Ostravice nahoru (cca 900 vyskovych m), tj. nejvice vyslapanym chodnikem a na Papezov dolu (cca 730 vyskovych m), tj. min vyslapanym, zato vyrazne strmejsim chodnikem primo pres vrstevnice.

Nevim jak v okoli Prahy, ale tady byl snih pri tech -11 stupnich takovy, ze mi moje pohorky neklouzaly, i kdyz normalne zacnou klouzat jako na cistem lede jen kdyz vidi flicek snehu na 10 m... Bez nesmeku, navic asi pul hodinu a 300 m uz po skoro tme (svetlo z bileho snehu se odrazelo z nizke oblacnosti nad hlavami) bez celovky. Neklouzalo to ani po cervene stezce dolu, kde bylo vyjezdeno (obloucky smerem dolu) desitkama skialpinistu.
Jediny pripad, kdy jsem mirno pdklouzl byl po zasnezene, odhrnute a autama hodne vyjezdene asfaltce z Ostravice nahoru k Opicarne (kdo zna, vi). Stalo se to jedinykrat.

Uznavam, ze jsem tentokrat neslapal pod vlekem z Repconky, kde je svah az k 35-ti stupnum (Locus hlasi 63,3% max), ale mistama kratsi useky jsou i o dost vice. Tam jsem ale slapal minuly tyden smerem nahoru, bylo to narocnejsi (taky bez nesmeku), ale taky byl uplne jiny snih, klouzavejsi. Ted byl svah (smer dolu) do 20-ti stupnu.

Takze se docela divim oodoow, ze mu az tak klouzalo - samozrejme, krome nejakych opravdu strymch a vyklouzanych useku. Nebo tam byly ponekud jine podminky - snih precejen padal uz o pul dne, skoro o den drive, mozna byl usazenejsi, mozna podklad zamrzl pozdeji, co ja vim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon pro 4, 2023 18:04

My jsme meli nesmeky s sebou a pocitali s tim, ze z Milesovky dolu je budeme potrebovat. Protoze tam chodi davy a v zime cesticku pekne uklouzou. Nakonec jsme je ani nevytahli, cesticka byla snad v nejlepsim stavu, co jsem kdy v zime sel. Az na jedno kratke misto, kde tece ze svahu voda a bylo namrzle, se slo skvele. Ovsem v pohorkach, v behacich botach bych myslim taky jel jak na lyzich ;-) (a zimni prvovystup vychodnim svahem Kletecne bych v nich nedal vubec, sutove pole pod hromadami snehu bylo docela narocne, ale nadhera :))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 13:23

pavproch píše:Já neska (tuhle zimu poprvé) vzal Blizzardy s hřebama

Reaguju (promýšlím co se odehrálo) se zpožděním, ftymto přypadku 48hod: Ty Blizzardy s hřebama nosím už třetí zimu (našlapané kilometry nedokážu ani odhadnout) a... vlastně ani nevím, v jakém stavu je membrána (esli ešče membránuje), protože je nosím jen dyž mrzne = je sucho, max šlapu sypkým sněhem. To sem zvjedaff, esli budu kupovat nové, až některé odpoledne (ráno mrzne, odpo obleva) v nich začvachtám. :-s
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » čtv pro 7, 2023 9:23

https://www.roadtrailrun.com/2023/12/hoka-2024-previews-tecton-x-3-speedgoat.html

ty nové Speedgoaty 6 vypadají super, a ta nová, lehčí pěna bude určitě fajn, ale proč ji tam dávali tolik? 40/35 mmm je dobrá síla, no vyzkouším a uvidím, jestli to na mě už nebude moc, přičemž poměr 33/29 u aktuálního modelu perfektně funguje

v nejhorším koupím starší, ověřený model ve slevě
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv pro 7, 2023 10:18

pavproch píše:To sem zvjedaff, esli budu kupovat nové, až některé odpoledne (ráno mrzne, odpo obleva) v nich začvachtám. :-s

Už sem je radši koupil, rychlý průzkum fernetu mi ukázal, že 43 nikde nejsou, našel sem je ve Finsku (varuste), kupodivu mají webshop v CZ.
Naposledy upravil mike dne čtv pro 7, 2023 15:20, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena nesmyslne dlouha vlastni citace
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv pro 7, 2023 15:04

Fíha, to je fofr, už mám v mailu, že varuste odeslalo (GLS). To sem zvjedaff, jak dlouho to bude z Finska cestovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon pro 11, 2023 10:43

Tak neska byla hoďku a půl čvachtačka v ohřebovaných Blizzardech a levá úplně sucho, na pravé palec na fusekli mokrý = ty nové se budou už brzo hodit, dobře žesem je objednal.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř pro 13, 2023 13:38

pavproch píše:Fíha, to je fofr, už mám v mailu, že varuste odeslalo (GLS). To sem zvjedaff, jak dlouho to bude z Finska cestovat.

Už docestovalo, mám. Hurá, sem připraven (NATO, až ve stávajících "odplavu").
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pát pro 22, 2023 14:49

Už sem tu mockrát spal, že moje nohy potřebujou pod patou aspoň 2,5 cm PuR pěny, paxou spokojené a moc nebolí.

Neblokovatelná reklama na auto.cz (nerozklikával sem) mi fčíl ukázala tohle:
tenisky.jpg
tenisky.jpg (61.14 KiB) Zobrazeno 4358 krát

Může to vůbec "fungovat"?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » úte pro 26, 2023 7:13

přišel mi mail z Top4running.cz, že mají v nabídce novou značku - Nnormal, takže RockPointu skončil ten klondaik jako výhradnímu dovozci :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » čtv led 18, 2024 8:25

oodoow píše:
Pokud ti jde o alternativu k Lone Peak od Topo, tak asi Topo Pursuit, který má taky 0mm drop. Recenze tady, mají tam i porovnání s Lone Peak.

Mas prosim te nejake, nebo nekdo, zkusenosti s TOPO Pursuit? Dochazeji mi Altry a rad bych se vratil zpet k TOPO. Zmenila se nejak konstrukce paty? Je tam porad otravne se rolujici molitan? Jak drzi na skale?

Vcera jsem mel na 10km nejake boty z Decathlon, ktere maji drop (asi 7mm) bud jsem byl sfetovany a nebo ty boty me nutily byt rychlejsi. Mel jsem uplne jiny pocit z pohybu. No a na patach mam otlaky jak motokary
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » čtv led 18, 2024 10:58

Ja som teraz skúsil po Topo Runventure 4 (2500k/2 páry) zase Altra LP7. Pocitovo mi prídu veľmi podobné čo sa týka hrúbky podrážky atď., preto sa mi zdá, že LP sú bližšie k Runventure. RV4 sa mi nedajú tak dobre stiahnúť okolo nartu. Na druhú stranu sú mi LP7 voľnejšie okolo členku, takže mi do tenisiek padajú kamienky. Ale s pätami nemám problém ani v jedných. LP7 sa mi začínajú trhať na spičke už po 400k, takže idem späť do RV4. Pursuit som neskúšal, prídu mi príliš hrubé (28mm) na moje potreby.
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv led 18, 2024 17:41

@booze:

Pursuit jsem nikdy neměl. Na žádných trailových Topo jsem s patou problém neměl. Naopak u silničních Cyclone je pata hrozná.

Runventure 4 by měla být méně tlumená verze Pursuitu a tam taky žádný problém s patou nemám. Ani přítelkyně, která už má myslím 3. pár.

Klouzat pravědpodobně nebudou, protože Topo dává už skoro do všech modelů Vibram Megagrip.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » čtv led 18, 2024 18:00

Primarne to chci na sezonu hlavne na chozeni. Jeste jsem hledal a nasel jsem tebou odkazovane Topo Traverse. Laka me je vyzkouset.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » pon úno 5, 2024 20:42

má vyjít nová verze Tomiru od Nnormalu, místo původní eva pěny už tam má být ta super pěna Eexpure z Kjeragu, plus nějaká další drobná vylepšení svršku a geometrie podešve (širší pata).
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned úno 18, 2024 15:03

To sem zvjedaff, esli to svojí akcí přivolám: Od začátku zimy sem měl v předsíni nachystané "okované" LaS Blizzard až to bude klouzat (led) a v letošní nezimě sem je nepoužil ani raz (vše sem odchodil v Blizzardech bez hřebů), fčíl sem je zase uklidil do garáže = bude to ještě klouzat?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř úno 21, 2024 12:14

Fčera Karas v předpopičasí na čt1 řknul, že únorec bude nejteplejím únorcem vůbec (+6,6 st od normálu) a že minimálně do konce měsíce bude těplo = taxem vytáhnul (nové) "jarní" LaS Blizzard GTX (v zimě chodím v "zimních" = vel.43 na dvoje hrubé fusekle bo zimečka na haxny, "jarní" = 42,5 na jednu fusekli), před prvním použitím sem je (opět) zbavil hřebů (= čert vem záruku) a první poznatky:
a) Pasujou, netlačí, nedřou nikde nohy (to sem čekal, Las už vím jak sou NATOm s velikostma a že sou kompatidebilní s mýma haxnama).
b) GTX zdá se GTXuje (po nočním dešti bylo mokro).
c) Bohužel ale jeden vydlubaný hřeb pod patou za sebou nechal (polo)uzavřenou díru v podrážce a ta sfiňa v mokru hlasitě "mlaskala" - právě sem ji (tu díru) otevřel/protrhnul víc šídlem a pochodil krz kaluže = už nemlaská.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » ned úno 25, 2024 8:56

VJ sport teď vypustilo na trh docela výbušnou bombu – VJ MaXx2

https://www.roadtrailrun.com/2024/02/vj-shoes-maxx2-multi-tester-review-pure.html

a vypadá to, že by to mohl být gamechanger do technického trailu. Podrážka z butylkaučuku od VJ je bez diskusí nejlepší na trhu, je to svatý grál trailu. Jejich tužší svršky z kevlaru s fitlockem někomu úplně neseděly, ale mě to na VJ Ultra nedělalo problém, a byl jsem s ním víceméně spokojený, jediné mínus byla nenasákavá vnitřní stélka a absence skalní desky, ale to ve V2 modelu už naštěstí změnili za funkčnější variantu a desku tam též dodali. Takže jediným mínusem VJ Ultra byla obecně mezipodešev z Eva pěny, nic proti té pěně, je dobrá, ale už dlouho jsou na trhu super pěny – lehčí, pružnější, s větší návratností energie a hlavně mnohem zábavnější pod nohou. Na limity Eva pěny jsem ve VJ ultra narážel vždy někde kolem 40 km, to jsou nohy při svižných bězích na střední vzdálenosti už trochu unavené, a ocenil bych proto větší podporu od boty. Tak to potom člověk musí v závěru docela tvrdě urvat, bo EVA už je kašovitá bez zpětné energie.

No a tohle celé mění VJ MaXxV2 – geniální butylkačuková podrážka je beze změny, svršek je inovovaný z lehké poddajné sítoviny, jazyk je polstrovaný, upínání na nohu skvělým fitlockem zůstalo, prý to už každému sedí na noze a panuje velká spokojenost s tímhle posunem.

Zásadní změna je v mezipodešvi – konečně tam je super pěna napuštěná dusíkem – pružná, odrazivá, lehoučká, podporující, a v kombinaci s pružnou skalní deskou tam vzniká valivý efekt dopředu ve stylu rockeru. Pěny je tam tak akorát – (31 mm pod patou a 25 mm ve špičce), takže zůstává pocit ze země a zároveň je tam optimální ochranný faktor, bonusem je zábavnost běhu. Bota je díky tomu i dost lehká, nějakých 240 g je cajk. Tu pěnu nejvíce přirovnávají k Puma Nitro, což je opravdu hodně vysoká laťka, nemá být tak tuhá jako DNA Flash od Brooks, která je též napuštěná dusíkem, ta je super na kratší a rychlejší běhy, od určité vzdálenosti už to je v ní únavné- viz. Brooks Catamount, který je super na rychlé závody v trailu, nebo jejich silniční Hyperion Tempo (v nich jsem běžel 2 rychlé silniční maratony a po 30 km už to bylo dost cítit a po téhle zkušenosti jsem si na tuhle zábavu pořídil super karbonové Endorphiny od Sacuony).

Nejsem si jistý, jestli bych si vzal MaXse na celé ultra, kde se v půlce nedají měnit boty, tam je pro mě zatím jasnou volbou Speedgoat, ale třeba taková MF100, kde první půlka je vyloženě technická a druhá zase běhavá, dává smysl běžet první půlku v lehčích botách typu VJ MaXx a ve Vrútkách se přezout do Speedgoatu.

Navíc se má na jaře objevit odlehčená verze - VJ Lighspeed, což bude asi něco specializovaného na kratší vzdálenosti v technickém terénu s úzkou platformou.

A do toho ještě inovejt přichází s 2 novými modely………

Letos technický trail oběhám v Kjeragu a VJ Ultra, na dlouhé běhy by ještě měl posloužit Speedgoat5, zatím má jen něco přes 500………..


Na příští sezónu to vidím na rotaci – VJ MaXx – Kjerag (VJ lightspeed) - SpeedGoat 6 (má tam být nová super pěna).

EDIT - u VJ MaXx se doporučuje jít o půl čísla ve velikosti dolů než je vaše obvyklá běžecká velikost
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Wrec » ned bře 24, 2024 21:07

Ahojte,
Daji se nekde v CR (pripadne nekde pobliz, Polsko, Nemecko, Rakousko) vyzkouset/koupit la sportiva wildcat 3?
Nemuzu je najit na lasportiva.com, jsou jen na lasportivausa.com.

Je to nejake omezeni pro evropsky trh, nebo se tu boty jmenuji jinak?
Muzu je samozrejme koupit v usa a nechat si je poslat, ale kupovat boty bez vyzkouseni je blbost.
Diky
Wrec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 24, 2024 20:59

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » ned bře 24, 2024 21:11

Koukám, že to je 7 let starý model, takže to už seženeš opravdu těžko. Pravděpodobně to La Sportiva nahradila něčím jiným.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Wrec » ned bře 24, 2024 21:50

Hoj,
v US jdou pořád koupit (lasportivausa.com), nějak tomu nerozumím.
Babo raď
Přílohy
Snímek obrazovky 2024-03-24 214354.png
Wrec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 24, 2024 20:59

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » ned bře 24, 2024 22:11

To je dost zajímavý, koukal jsem do katalogu na tento rok a nenašel jsem je tam, viz tady https://issuu.com/mountainblogit/docs/la_sportiva_ss24

Takže si myslím, že jim toho prostě hodně zbylo a tak to pořád prodávají. Ale mají skladem i všechny velikosti, což je dost zvláštní. Nejnovější recenze stará 3 měsíce, takže to vypadá, že je lze opravdu koupit.

Nejlepší budeš mít se asi zeptat zastoupení tady v ČR, jak to s nima je.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Wrec » pon bře 25, 2024 9:25

Odepsali mi z la sportiva.
wildcat není v evropě dostupný, dělá se jenom pro US trh.
ROFL :lol:
Wrec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 24, 2024 20:59

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon bře 25, 2024 15:25

Aha, tak to jsem věděl, že lasportivausa.com je až takto oddělená. Tím pádem budou mít asi i nějaký vlastní katalog zboží.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod aksam » pon bře 25, 2024 17:32

V Hudy mají jako novinku boty od Topo
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

PředchozíDalší

Zpět na Běhání