Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 19, 2020 6:45

mam ty thermlite.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob čer 20, 2020 0:13

Fajn, na ty jsem prave koukal. Jak je to s tloustkou v porovnani s BD? Ty mam midweight a chci bud stejne silne nebo o trochu slabsi. Silnejsi urcite ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob čer 20, 2020 21:25

Jelikoz jsou me BD ponozky nepouzitelne, udelal jsem dneska pokus. Vzal jsem si tenci DT ponozky (70 % merina), pres ne zamrazovaci mikrotenove sacky a nahoru tenke nizke ponozky, co jsem kdesi dostal. Celkove to bylo silne asi jako ty BD.

Vodu z vnejsku jsem v tom citil min, nez v BD, ale zato mi v tom bylo podstatne vic horko. Pricemz v tech samotnych DT neni a to ani v silnejsich. To ten sacek. Doma byly vnejsi ponozky samozrejme durch. U vnitrnich mne prekvapilo, ze byly docela navlhle, mel jsem pocit, ze jsou skoro suche. Holt v nich zustala vsechna vypocena voda, ale i tak byly vyrazne sussi, nez BD s tekouci membranou i v lepsim pripade.

Z tohodle hlediska by to bylo celkem pouzitelne, ale bohuzel to klouze. Jit se v tom sice da (10 km), ale neni to uplne prijemne. Tohle bych videl jako hlavni vyhodu membranovych ponozek. Ze jsou vrstvy slaminovane a neklouzou po sobe.

Takze asi zkusim koupit DX. Jinak bych musel chodit v pohorkach, byl bych jako prase a sousedi by zas nadavali na opadane blato na chodbe :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » ned čer 21, 2020 8:06

To sa rieši tak, že sa obúvaš aj vyzúvaš pri vchode a po dome chodíš bosý (v ponožkách) :wink:
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod malejjarda » ned čer 21, 2020 15:39

Když tu řešíte membránové ponožky, tak jsem dostal nápad zkusit je i na kolo. Typicky celodenní dešť, jako třeba včera. Mám sice kožené tretry, kde dřív byla i membrána, ale ta moc dlouho nevydržela, a stejně do nich nateče zhora. Musím si ale ponožky osahat, jaká je vlastně jejich tloušťka, jestli by se mi do treter vůbec vešly. Snad se dělají i nějaké tenké.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned čer 21, 2020 22:25

@slash1111: to bych musel ponozky po kazdem pouziti prat. Lidi u nas tahaji po chodbachy cokly :? Navic je problem spis pri ceste ven. Suche blato vypadava ze vzorku a ani poradne oklepani doma nepomuze. To bych je musel kazdy den umyvat a na to bych se mohl ;-)

@malejjarda: koukni na ty DX, tam se zda, ze maji ruzne tloustky. Akorat bych se trochu bal, ze do nich taky natece shora.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » pon čer 22, 2020 8:09

tak Ty nosis spinave ponozky, ale za Tvoje spinave nohy moze Inov8 :D
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon čer 22, 2020 9:27

@slash1111: Ted to neber jako obhajobu mikovych spinavych nohou a ponozek :lol:, ale Tys to nepochopil: Mike bydli na nekolikatem patre v baraku a jeho sousede nadavaji na blato odpadle z bot ve spolecnych prostorech (chodbach). Psal o tom uz nekolikrat.
Ja se obavam, ze Ty by ses v takovem pripadce taky nevyzouval pri vstupnych dverich do baraku a jen v ponoskach nebo bosky slapal tech par pater po spinavych chodbach... Ja bydlim na prizemi, ani 10 m nemusim od vnejsich dveri projit, ale kdybych toto sel v ponozkach, tak je mohu opravdu hned hodit do pracky - a to i pul hodiny po vytreti cele chodby. Navic bych si je znicil po par "vyletech". Bosky bych tan nechtel ani nahodou, to bych musel doma ze dveri skocit primo do vany/sprchy a ja nedokazu skakat do praveho uhlu uprostred skoku (dvere) :D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 22, 2020 11:10

mike
mam tyhle
https://www.vodahory.cz/panske/ponozky/ ... C-l-detail

sou oboje podobny. ty tvoje neumim posoudit. ty moje sou jeste OK, po 28km v sobotu vysokou travou a tak, u vlaku sem vyndala vlhkou vnitrni tenouckou merino a vymenila za tlustci suchou pro prepravni komfort a pohoda celkem.
asi bych je mohla nosit bez vnitrni ponozky ale mam.furt desne ledovy nohy a poradne to nevyhreju.

malejjarda
pokid s jima nahradis klasicky ponozky, tak by mohly byt OK ale pokud pouzivas jen tenoucky sportovni, tak nepromokavy asi budou jako silejsi (stredne tlusty) trekovy...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod malejjarda » pon čer 22, 2020 11:30

Ono stejně bude nejlepší zajet někam do obchodu, kde je mají a osahat si je. Středně tlusté by se snad ještě mohly vejít.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 22, 2020 13:06

slash1111 píše:tak Ty nosis spinave ponozky, ale za Tvoje spinave nohy moze Inov8 :D

Jasne, ze za to muzou Inov-smejdy [-( :twisted: Kdyby se tam nedostaval bordel pres sitovinu, tak spinave nejsou. Vypada to, ze Trailtalony model 2020 jsou v tom trochu lepsi (jina sitovina), ale furt ne dobre.

Ty snad peres ponozky po kazde vychazce/vybehu? Mam DT, je v nich hodne merina a peru odhadem jednou tydne tj. asi po 70 km. Coz je asi jako dve celodenni trasy a to mi prijde OK.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 22, 2020 13:12

@Mawenzi: aha, tak to jsou ty nejtenci. Fajn, asi se stavim v Nalehko, sahnu si na ne a podle toho se rozhodnu.

@malejjarda: presne tak, sahnout si na ne. Stredne silne BD, co mam, jsou uz silne celkem dost, mozna radej ty tenci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » pon čer 22, 2020 15:06

@apuka: áno presne tak ako píšeš som to pochopil a aj na to reagoval. Ja teda neviem kde to bývate, ale ja kľudne môžem (a aj chodím) po "paneláku" v ponožkách keď idem z bytu (jedno poschodie) a mám blatové tenisky...

@mike: v priemere tak po 2 akciách (20-35km)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 22, 2020 15:10

slash1111 píše:Ja teda neviem kde to bývate...

Apuka v Ostrave, ja v Praze. V Ostrave maji uhli, v Praze mame cokly :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon čer 22, 2020 15:36

mike píše:Apuka v Ostrave, ja v Praze. V Ostrave maji uhli, v Praze mame cokly
V OV uz skoro 30 let se uhli netezi 8). Zato mame ve vchodu asi 7-8 psu (cca 20-21 bytu, ani presne nevim).

@slash1111: nas vchod je z jedne strany par metru od rusne silnice a krizovatky, z druhe strany je panelak do L, my jsme ve stredu, kde se toci vitr a vsechno se sbira presne u vchodovych dveri. Stejne tak u oken (nektere otevrene na vetracku) nad dvermi. Je tam i pruvan - mezi oknama (a kdyz se otevrou, tak dverma) a sklepem, ktery neni zdaleka hermeticky uzavreny. Linolea tam nejsou, jen beton a kamenina. Ver mi, ze se tam i za sucha za par minut usadi novy prach a vsechno to listi a bordel, co lita ve vzduchu. Navic smerem k nam chodi zvenku uplne vsichni (tech 20-21 bytu plus hafani), takze ja bych musel prejit pres vsechno, co prinesou.
Naposledy upravil apuka dne pon čer 22, 2020 16:01, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 22, 2020 15:46

Kdybych si mel vybrat, tak beru uhli. Spinave je stejne, ale nesmrdi a nesteka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon čer 22, 2020 16:04

mike píše:ale nesmrdi a nesteka.
Kdyby jen stekal - ale kdyz si panicci odejsou az do pulnoci nekam ke kamosum a pes celou dobu zaviji na cely barak... (jesteze se ti dalsi nepridavaji).

Ale to "smrdi" si vyprosuji - napriklad muj byvaly pes nesmrdel :twisted:. Ne ze bych ho desetkrat denne rajbal, ale on nemel ten typicky psi pach. Nekteri psy to nemaji. Smrdel jen kdyz se vyvalel v rozkladajici se rybe na brehu Odry (nebo kdyz sezral lidske vykaly v lese :axe:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 22, 2020 16:17

Zaviji? Pak to neni pes, ale hmyz :twisted:

Smrdi kazdy pes, ale ne kazdy clovek ma dostatecny cich ;-) Mne jde ale spis o to, ze mame mezi vchodovyma dverma rohozku a ta je obcas pochcana a smrdi fest. Vytah pry sem tam taky, ale to nevim, jelkoz chodim po schodech. Proste cokl nema v bytovem dome co delat, ale to bohuzel neprojde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv črc 16, 2020 15:13

pavproch píše: Po letošní zimě sem stávající Tempesty vyhodnotil, jakože už na další/příští zimu ne (gtx už moc negoratexuje) a že je "dotrhám" fčíl přes "léto".


Tak je teda dotrhávám a Tempesty mě neska překvapily vadou (z opotřebení), se kterou sem se u GTX tenisek ještě nesetkal - neska při vyzouvání (bylo sucho) sem vnitřek botky vyzul naruby jak fusekli - vnitřní lining se prostě odseparoval od membrány a "plandá vevnitř v botě..... asi teda bude už následovat popelnice.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv črc 16, 2020 16:37

Jak vis, ze se odseparoval od membrany? Mozna jsi to vytahnul i s membranou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv črc 16, 2020 17:22

Jo, to je pravda, to mě nenapadlo. Je to ale naprd, při každém vytahování nohy z boty se to vyzuje jak fusekle naruby i s vložkou a pak to tam člověk musí pracně cpát zpět a srovnávat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob črc 18, 2020 11:51

Pozdě bebycha honit - už sou v popelnici (udělal sem čistku v botníku a celkem tři páry roztrhaných botek šly do kuka), až fčíl mě napadlo, že sem ten plandavý vnitřek Tempestů moh vyfotit. Vytahovat z popelnice už je ale nebudu.

A hned sem si zase do rezervy jeden pár UR GTX objednal.... :mrgreen:

EDIT: Je to fajn mít jistotu, že velikost bude pasovat i bez zkoušení.... tohle už bude můj asi osmý pár tenisek LaS, tak bodejď bych to nevěděl, že....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob črc 18, 2020 23:02

:roll: co vyfotit, mel jsi to vykuchat a kouknout se, co je vevnitr a jestli se opravdu odseparovalo membrana.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob črc 18, 2020 23:05

Dneska jsem si naplanoval vychazku spravne mezi bourkama, ale pak mne napadlo se stavit v obchode a to byla chyba. Uz kdyz jsem vylezl, tak bylo jasne, ze ten kilometr domu nestihnu. A taky ze jo, poslednich 300 m jako pod sprchou, na radaru cervene jadro. Ze jsem byl durch mi nevadilo, ale ze mi za tech par minut proprsely boty je na palici #-o Takovou chvilku by vydrzely kazde, krome Inov-smejdu :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned črc 19, 2020 16:55

Neska sem obul svoje další nové LaS Ultra Raptor GTX a.... už sem zapomjééél, jaká je to (dyž je nová) "tvrdá" bota (a jak rychle zbačkorovatí / přizpůsobí se haxně používáním). Zítra ráno bude pro ně "panenské" polemlesemleoukou3 do práce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » ned črc 19, 2020 17:02

mike píše:jestli se opravdu odseparovalo membrana
Vsak by zjisitl, ze ne. Ta membrana je nalaminovana na nosnou latku a z tohoto laminatu je potom udelana cela vnitrni boticka, ktera je na vnejsi v podstate jen prisita/prilepena na krajich, neni prilaminovana (a kvuli prodysnosti asi ani prilepena). Takze nevidim zpusob, jak by kvuli samotnemu odseparovani membrany mela vyjet ven cela ta vnitrni boticka bez nalaminovane membrany. Spise mi prijde, ze se cela boticka odseparovala, tj. nekde odlepila. Vzhledem k prazvlastnim zpusobum "prace" s GTX membranou v LS pohorkach si myslim, ze maji stejne prazvlastni zpusoby zpracovani i u nizkych botach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned črc 19, 2020 17:06

Jaxem psal, mě napadla separace od membrány, ale klidně můžete mít oba pravdu, nestudoval sem to, blbé ale bylo, že při vyzouvání celá ta vnitřní "botička" zůstavala na noze/fusekli a vyzula se z boty naruby ven (a vevnitř v ní byla zmuchlaná vložka). Prostě nepoužitelné. Už sou v popelnici.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » ned črc 19, 2020 17:27

Ta vlozka byla vevnitr te vvyzute vnitrni boticky? V tom pripade je celkem jasne, co se stalo - odlepila se vlozka, resp. ta cast pod vlozkou. Tam je membrana prilepena/prisita na nejaky filc a to cele je nalepene na spodek. Asi odeslo lepidlo, timpadem ten tlak mohl oddelit boticku i jinde.
Jako ta bota asi stejne byla uz rozumne neopravitelna. Ale priste si to rozkuchej a odfot, mohlo by to byt docela zajimave, jak to LS ma udelane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned črc 19, 2020 19:34

@pp: kdybys nebyl pako, tak bys to vykuchal a meli jsme jasno #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon črc 20, 2020 13:44

Njn, nestíhám ve všem myslet na tři tahy dopředu a komplexne (viz ten opomenutý servis vidle na bajku).

Neska sem teda je odpanil polemlesemloukou3 v silné ranní rose na trowě do práce. OEM DWR + Cherry Blossom nevydržely ani jednu cestu do práce, kuličkovaly sice na začátku cesty, ale na konci už ne. Takže botky pěkně napité jak houba, dovnitř samozřejmě nový GTX nepustil ani ň.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Běhání