Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř kvě 27, 2020 20:27

Poridil jsem si nove Trailtalony 290 V2. Zmeny jsou prekvapive k lepsimu. Nejvic je asi znat nova vlozka. Uz neni z mechove gumy nebo co to bylo, ale z nejake penove hmoty, ktera je tuzsi a pruznejsi. Pri chuzi je to znat, uz v nich neplavu, jako driv, kdyz byly nove. Boty celkove sedi pevneji, coz je fajn. Nevim, jestli jsou malicko uzsi nebo to dela ta vlozka, ale kazdopadne mam v terenu jistejsi krok. Ne ze by to byl nejaky zazrak, furt to neni ani na Milesovku, ale zmena k lepsimu to je.

Dal by mela byt jina sitovina, pry odolnejsi, uvidime. Vsak bylo nacase, pred par dny jsem zas lepil prechozi par po asi 1100 km, sitovina praskla na obou botach kolem spicky v delce nekolika cm. Na pohled vypada trochu jinak, ale bordel pres ni pada dovnitr furt. Po 10 km jsem mel zas spinave nohy, sice min, ale to asi bude tim, ze ted par dni prselo. Skoda, ze je neusijou z toho sameho, co TerraUltra, tam mi prijde, ze by to opravdu mohlo byt lepsi, ac jsem to nemel jak vyzkouset (vracim).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv kvě 28, 2020 10:32

Kde jsi to koupil? Už je to ve slevě někde anebo nedej bože za plnou cenu?
By mě zajímalo jak moc to vylepšili, trochu pevnější držení na noze bych uvítal.
Co podrážka? Předělali ji nějak? Píšou "Phenomenal Grip", jenže si doteď pamatuji na to trauma, jak jsem v první verzi Trail talon 235 klouzal na Pražské stovce na vyhlídku Bednář a všichni kolem se ptali, jestli jsem si vzal silniční boty. :twisted:
Celkově co se týče plavání v botě, gripu a trhání síťoviny, tak u mě trailroc 290 vyhrává oproti trailtalonu ve všech těchto kategoriích. Trailtalon má výhodu jenom ve své šířce, pokud má někdo extra široké chodidlo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv kvě 28, 2020 17:00

Neboj, plnou cenu bych za to nedal ;-) Mam to za 2400 diky bordelu v e-shopu. Objednal jsem lonsky model, ktery mel byt skladem. Druhy den se mi ozvali, ze ho nemaji a nedokazou sehnat a jestli pry chci jinou barvu nebo zrusit objednavku. Napsal jsem jim, ze jestli mi tyhle daji za puvodni cenu, tak jo a oni souhlasili.

Phenomenal grip a dalsi marketingove kecy uz meli u puvodni verze, ne? Prijde mi, ze podrazka je stejna, mozna pridali zdrsneni povrchu, ale to uz si nepamatuju, jestli nebylo driv a predchozi par uz mam samozrejme osoupany. Celkove je pocit z bot jiny, lepsi a neni to jen tim, ze jsou nove. Muzou to ale delat hlavne ty vlozky. Nemam prime srovnani s novou starsi verzi. Zajdi nekam do kramu a vyzkousej je, myslim, ze rozdil poznas i tak. Idealne kdyby tam meli i starsi verzi.

Trailroc jsem myslim zkousel a nesedely mi, asi moc uzke. Neni to tim, ze bych mel extra sirokou nohu, ale tim, ze ty mas uzkou ;-) Jinak plavanim jsem myslel to, jak se boris do vlozky, ono se to tezko popisuje, ale jak byly nove, tak byla moc mekka a bylo to trochu jako chozeni v pisku. Casem se vyslapala a zmizelo to. Tohle je ted jine, uz se to nedeje a prijde mi, ze mam vetsi drive. On myslim i slash1111 kdysi psal, ze si ty 6 mm vlozky vymenil za 3 mm (nebo je uplne vyndal?), protoze byly moc mekke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » čtv kvě 28, 2020 18:15

Druha verze Trailtalonu by mela mit totoznou podrazku (vzorek i smes) - nekde jsem to slysel od Vita Knezinka (ted nevim, jestli nazivo nebo na nejakem videu)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv kvě 28, 2020 18:53

@mike: jsem to spletl trailroc 290 asi ani neexistuje, myslel jsem rocklite 290, ty inov8 názvy jsou samý roc a talon no :rolleyes:
já v nich plaval, jako že se to v těžkým terénu hýbalo na noze, leda jsem to utáhnul fakt fest a pak mi to moc škrtilo chodidlo

@mitau: Dík za info,to se tedy "Phenomenal grip" moc nekoná, použitelný jenom mimo bláto, sníh nebo vlhko a s tím jak mi v tom v těžším terénu lítá noha, tak mi to přišlo jako prostě bota dobrá na suchý ne moc náročný traily, která super větrá, ale brzo se roztrhá. (možná traitalon 290 vydrží víc než 235)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv kvě 28, 2020 19:17

Ne rock, ale roc ;-) Roclite, jo, kdo se v tom ma vyznat. Tech jsem zkousel nekolik a nesedi. Myslim, ze stejna velikost jako u Trailtalonu mi byla mala a o pul cisla vetsi mne stejne tlacil malicek. Proste nekompatibilita.

Mne se Traitalony taky trochu hybou na noze, zvlast v sikmych traverzech, proto pisu ani na Milesovku. Ty nove jsou ale i v tomhle o neco lepsi. Proste jsou to pohodlne boty na behani nebo rychlou chuzi v lehkem terenu, coz je presne to, co potrebuju. Jeste kdyby misto sitoviny dali tu latku, co je na TerraUltra, tak je to skoro idealni. No, uvidime, kdy se u tech novych zacne sitovina trhat.

290 urcite vydrzi vic, nez 235, to tu nekdo psal. Nebyl to mitau?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » čtv kvě 28, 2020 20:28

Nevim, jestli jsem to psal nebo ne. Mel bych to jen z doslechu. Kvuli trvanlivosti jsem se prave Trailtalonum 235 vyhnul. U novych slibuji lepsi zivotnost vrsku. Az na ne nekde narazim, tak zapremyslim, jestli jim to budu verit nebo ne. Prave na nenarocny teren (objemy v Prazskych parcich) by mi jinak celkem vyhovovaly.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » sob kvě 30, 2020 7:54

Ja 235tky v1 mám, ale (zatiaľ) iba čisto na chôdzu po asfalte. Po nejakých 5-600k nejavia žiadne známky opotrebovania (iba podrážka), ani sieťovina. Áno vložky som menil, tuším to bolo v Talonoch 250, v Terrach mi tie penové vložky nevadia.
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob kvě 30, 2020 21:33

Nekdo tu psal, ze se mu 235 zacaly po nejakych 600 - 700 km trhat. Fakt si ale nevzpominam, kdo to byl.

Jinak teda musim rict, ze ty nove Trailtalony jsou fakt znatelne lepsi uplne ve vsem. Coz mne docela prekvapuje :) Jsou opravdu stabilnejsi a citim se v nich jisteji, treba kdyz si probehnu mensi udolicko nebo kousek sebehnu po sklalce. Mozna by tu Milesovku i daly ;-) Maji i sirsi tkanicky a trochu delsi jazyk, takze mi lip drzi a nesjizdi na stranu, jako u predchozi verze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 11, 2020 0:01

Bud mi prestaly membranove ponozky membranovat nebo se stalo neco divneho.

Jak jsem starej, tak jsem blbej a na dnesni vychazku jsem si vzal jen membranove ponozky. Po mnohahodinovem desti resp. prestavce mezi destema a neuvedomil jsem si, ze stezka vede pres louku, kde je trava az do pasu a v jakem asi bude stavu. A nevzal si membranove kalhoty, kdyz jsou jednou za rok potreba #-o

Po te louce jsem byl od pasu dolu durch, kalhoty, trenky, v botach cvachtalo. Asi 4 km uplne promoceny, fakt skvele, po dlouhe dobe citim kolena, nemaji rady zimu. Nejvetsi prekvapeni mne ale cekalo doma, kdyz jsem si sundal ponozky a tekla z nich voda. Zevnitr. Merino bylo uplne nacucane a byla tam bila pena, na nohach taky. Hnus.

Tak nevim. Bud membrana protekla a je po ni nebo tam nateklo shora po nohach. To nemuzu vyloucit, ale je mi to divne, protoze ty ponozky sedi fakt tesne. Budu to jeste muset zkusit. Jestli tam nateklo, tak to dost limituje pouziti, protoze by to znamenalo nosit k nim nepromokave navleky nebo kalhoty. Coz je k promokavym botam trochu blbost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod dudy » čtv čer 11, 2020 0:27

To máš z toho, že trajdáš v chcavci.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 11, 2020 1:15

Jo. Vsak jsem to psal, ne? Jak jsem starej, tak jsem blbej :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 11, 2020 6:47

tak muze zezhora cucat ta latka pod membranou, nebo i blby, ze snadno prodres treba kaminkem...

i proto nosim ponozky dvoje, ale tohle se mi nestalo jeste, i kdyz i tak treba do mokrejch hnusnejch studenejch se mi nechce kdyz je zima, a maji na vandrech cas prosychat, na jeden den by me taky nenapadlo brat si obe

ps: nekde si psal ze bridgedale sou dost ztvrdly, dexshelly sou porad mekoucky a to je mam o trochu dyl nez BD
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv čer 11, 2020 8:19

Miku, ty furt pises, ze se hodne potis. Nemohl to byt zevnitr srazeny pot? Kdyz mas vodu v bote, ochlazuje to ponozku zvenku a na to PU se bude pot okamzite srazet a stekavat. Ani nepotrebujes moc potu.
Ale jen hadam... Zkus si v ponozkach stoupnout na nejakou dobu do lavoru s vodou (myslim ne az nad ale jen pouze ponozkama), nejlepe studenou tak na pul hodiny :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 11, 2020 15:10

Nemohl. Tolik vody bych nevypotil ani za cely den v horku, natoz za hodinu ve studene vode. Navic v nich ted chodim skoro denne i delsi trasu a tohle se nikdy nestalo. Pricemz zvenku byvaji mokre dost, ze mi cvachta voda v botach je normalni. Teda neni, ale v takovych botach a v mokru jo :)

Mawenzi píše:tak muze zezhora cucat ta latka pod membranou

Jo, tohle by mohlo byt ono. Asi jo, protoze jediny zasadni rozdil byl, ze jsem mel promocene kalhoty a voda tekla po nohach.

Vyzkousim to znovu s membranovyma kalhotama. Mokro je furt dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob čer 13, 2020 18:47

Vypada to, ze v ponozkach opravdu odesla membrana. Bridgedale Storm Sock MW. Kupovane pred necelymi dvemi lety a nachozeno v nich mam odhadem 200 - 500 km, spis spodni cast intervalu, tohle jsem si bohuzel nezaznamenaval. Takze nic moc. Jsou jeste v zaruce a premyslim o tom, jestli reklamovat...

Dneska jsem sel hned po prvni vlne bourek. Vzal jsem si membranove kalhoty, takze do ponozek nemohlo natect shora a taky v horni casti zustaly suche. Mokro bylo min, nez posledne, po bource vylezlo slunce a navic posekli tu louku, kde byla nejvyssi trava. I tak ale mokro bylo a kalhoty pomohly, byly obcas mokre az nad kolena. Jinak jsem byl suchy az na ty nohy. Doma z ponozek tentokrat voda nevytekla, ale byly dole mokre fest a nohy taky. Jeste nedavno v podobnych podminkach byly vevnitr jen trochu vlhke. Membrana musela odejit naraz a v obou stejne. Rozdil byl poznat i pri chuzi, driv bylo mokro citit je kdyz jsem opravdu sel mokrou travou, to studilo, ale kdyz jsem vylezl na cestu, tak to za chvili prestalo vadit. Ted bylo mokro citit celou dobu az domu. Proste je po nich :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » sob čer 13, 2020 19:25

Zkus ten lavorovy test, co jsem radil. Nebo jeste lepe, zkus se projit jeste se igelitovym sackem na ponizkach (jak za socaku, kdy nebyl GTX). Bo jen stat v lavoru je malo na poradnou kondenzaci.
Mne totiz co popisujes spise pripomina silnou kondenzaci nez odeslou membranu. Jak jsi psal, ted jsi mel suchompod kalhotama, jen hoty byly mokre a ponozky taky jen tam. Nemyslim si, ze by membrana odesla uplne vsude najednou, ze jsi predtim mel mokre ponozky cele, i nahore. Taky, kdybys mel problem s membranou, tak bys to nemel "mokre fest a nohy taky", ale spise bys cvachtal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob čer 13, 2020 19:45

Tak snad poznam rozdil mezi tim, jak se to chovalo driv a jak ted. Posledne byla moznost, ze tam nateklo shora po nohach, ale tu jsem ted vyloucil.

apuka píše:Taky, kdybys mel problem s membranou, tak bys to nemel "mokre fest a nohy taky", ale spise bys cvachtal.

Vsak jsem taky cvachtal. Sel jsem v tech mokrych ponozkach skoro 10 km a vevnitr je merino, ktere vodu sakne. Takze by stacilo par malych direk. Myslim ale, ze spis odesla membrana plosne. Mezi tim, kdy jeste fungovaly a kdy prestaly bylo jedno prani a i bundy odchazeji podobne. Po poslednim vyprani zacnou tect plosne. Tohle samozrejme jeste zkusim, az ponozky uschnou, coz v tomhle vlhku bude tak za dva dny :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » ned čer 14, 2020 17:35

Prvne, nevylucuji, ze by se membrana "rozpadla", ale vetsinou to trva dele.
Zadruhe, doporucuji Ti to na zakkade zkusenosti s manzelcinyma prvnima Alaskama. Asi na druhem vyletu jsem chodili nekolik hodin po nizke (tj. z vrchnu urcite nic nenateklo) mokre trave. Mela v botach durch mokro, normalnem mohla vylit vodu.
Tehdy jsem byl jeste neposkvrneny vedomostma ohledne membran a bot (i reklamaci), takze jsem plne veril goretexu a prodavacum, takze jsem boty zanesl na reklamaci, ze protekaji. Plny test nepromokavosti nevykazal nic a vysledek reklamace byl, ze to byla voda z kondenzace kvuli mokre trave.
Tak jsme se podle toho zaridili a botky slouzily k plne spokojenosti dalsich cca 7+ let. Ani jednou uz v nich nebylo mokro, ani v mokrem snehu - ale mokre trave jsme se vyhybali.
Proto si myslim, ze kondenzace dokaze opravdu udelat i cvachtajici potok. A to manzelka neni nijak moc potiva...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned čer 14, 2020 19:33

Tak jeste jednou. Porovnavam stav ted se stavem predchozim a vidim celkem zasadni rozdil. Ve vnejsich podminkach neni, ale mnozstvi vody v ponozkach vzrostlo radove. Predtim bylo celkem bezne, ze ponozky byly zvenku nacucane vodou a vazily dvoj az trojnasobek sve suche vahy (coz je uplne nejhorsi ze vsech ponozek, co jsem kdy mel). Vevnitr ovsem bylo jen lehce vlhko, odpovidajici tomu, ze vsechen pot zkondenzoval vevnitr a merino ho nasaklo. Ted je tam mokro mnohem (tj. aspon 10x) vetsi a tolik vody bych nevypotil za cely den, natoz za necele dve hodiny.

Zatim to nemuzu zkusit, ponozky samozrejme od vcerejska neuschly (a nechutne smrdi) #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 15, 2020 5:41

mike
hm, to nic moc. Ale bohuzek tyhle pojozky sou hodne nachylny i diky tomu, ze je clovek ma.v teniskach, takze snadno prodira kikrokaminky a piskem nekde pod nohama, ani o tom nevis...

me se tohle stalo u dexshellu, ze byly uplne pormoceny po par hodinach ve snehu v teniskach, ale od ty doby zas proste dobry - mokra trava na chvili/prutrz a nic, atd, ale taky od ty doby uz vozim dvoje, protoze to je fakt na nic, mit uplne durch vnitrek.

ale rozhodne u tech ponozek cekam mnohem kratsi zivotnost, nez u jijyho membrajovyho obleceni.

pokud budes reklanovat, budu dost zvedava na vysledek. rozpad membrany po 2 letech by byl uz trochu moc...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 15, 2020 20:05

Overil jsem, ze membrana opravdu tece. Mozna se nerozpadla, ale prosoupala, tece jen zespoda. Na jedne ponozce ve spicce, na druhe i uprostred a na pate. Taky to vypada, ze se v tech mistech ponozka rozlaminovala, jinde to cele drzi dohromady a tady je merino volne. Mozna to spolu souvisi.

Vyzkousel jsem to jednoduse tak, ze jsem suchou ponozku natahnul na ruku, pustil na ni studenou vodu a trochu rukou hybal, abych simuloval chuzi. Behem asi tak minuty zacalo byt vevnitr misty vlhko, u te druhe ponozky az mokro, tam je asi v jednom miste vetsi dirka. Po otoceni naruby jsou na merinu mokre fleky. Membrana je proste kaput.

A ted otazka za 831 Kc. Reklamovat nebo nereklamovat? Byt to behem prvnich 6 mesicu, tak neni co resit, ale ony uz maji 18. Nachozeno ovsem relativne malo, jak jsem psal, 200 - 500 km, muj odhad je 300. Zvenku nijak poskozene nejsou. Klidne by se to dalo brat jako normalni opotrebeni, ale pak mi zivotnost prijde fakt mala a pomer cena/vykon priserny (normalni BD ponozky mi vydrzi 10 - 20x tolik). Ne ze by mne to nejak prekvapovalo.

@Mawenzi: kolik km ti odhadem vydrzi ty DX?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon čer 15, 2020 20:59

Určo reklamuj, jsem zvědav, jak se k tomu postaví. Jestli řeknou, že se nedá reálně očekávat, že by to mělo vydržet déle.
Bridgedale je značka, která má solidní pověst a její ponožky jsou známy dlouhou výdrží, proto jsem si je taky koupil a ne dexshell. Třeba řeknou, že to byl vadný kus a dají ti nové. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 15, 2020 21:05

To by musely byt vadne dva kusy ;-) Napadlo mne, ze se nejdriv (mailem) zeptam Bridgedale, co oni na to a jake je jich ocekavani zivotnosti.

Koupil jsem je od Ferrina, jelikoz je tam zrovna meli nejlevneji, takze se k posouzeni BD vubec dostat nemusi. Klidne to muzou zamitnout od stolu kvuli datu prodeje. Ale mas pravdu, ze za pokus to asi stoji.

Ted mne napada, ze to potvrzuje mou zkusenost s Ferrinem. Cokoliv jsem u nich koupil, driv nebo pozdeji odeslo :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 17, 2020 7:30

mike
minimalne bych se zeptala.
ferino mohlo mit levne kvuli tomu, ze byly treba stare? zas prece prodejce by na funkcnost nemel mit vliv...

300km asi neni moc, i kdyz je to 18mesicu...

DX maji mozna 300-400 km, vic urcite ne. mam je 2 roky. Bridgedaly ani to ne, 150km mozna a rok a pul... DX mam radsi protoze sou porad mekky, i kdyz ty moje sou hodne vysoky, coz nemam rada, takze je nosim vic.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř čer 17, 2020 15:38

Stare byt nemohly, byla to tenkrat skoro novinka. S Ferrinem to byl samozrejme vtip, ale zalozeny na realite. Opravdu se mi vsechno od nich rozpadlo :D

Chces rict, ze DX pri stejnem pouzivani netvrdnou? BD docela jo. Pak by DX staly za uvahu. Jak je to s velikostma? U BD jsem vzal stejnou jako u trekovych a sedi. U DX se bojim divnych strihu, zkousel jsem rukavice a byly silene. Muzes nejak porovnat velikost BD a DX? Kde se vlastne daji DX koupit?

Mawenzi píše:... coz nemam rada, takze je nosim vic

:-k Masochismus? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » stř čer 17, 2020 16:02

@mike: ty ponozky urcite reklamuj, hlavne pokud se fakt delaminovala membrana. Proderavet se mohla klidne od neceho v bote, to by neuznali, ale toto je neco jineho.

A nenech se odradit, ze vyrobce predpoklada nejakou kratkou zivotnost. Nejak jsem si nevsiml, ze by se o tom rozepisoval nekde na baleni (rekneme tomu "navod") a jeste min na ceskem papirku, pokud je tam nalepeny. Dovozce o nejake zivotnosti taky nepise lauter nic.
No a Ty muzes klidne argumentovat, ze toto je pro Tebe zavazne zamlceni vlastnosti, protoze kdybys o tom vedel, tak si ponozky rozhodne nekoupis. Ono to v tom novem Obc. zakoniku je vhodna prave podobna argumentace, zakon je k tomu nakloneny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř čer 17, 2020 19:09

Reklamovat asi budu, akorat ted na to nemam cas ani energii. Jo, mas pravdu, ale pokud to zamitnou, tak jako bezne opotrebeni. Nemam jak dokazat, ze maji jen 300 km, muzou rict, ze po 18 mesicich noseni jsem je proste spotreboval.

Vyrobci napisu, ale z opacneho duvodu. Kdyz mi odpovi, ze zivotnost by mela byt vetsi, tak mam argument navic pro reklamaci.

V bote se proderavet nemohla. Vnejsi vrstva je tak silna, ze kdyby pres ni neco proslo, tak bych to citil. Navic jedna tece na vice mistech. Jsou to mista, kde se ponozky prodiraji nejdriv, takze si myslim, ze se membrana proste prosoupala. Jasne delaminovane jsou obe paty, jinak spis ne. Merino je osoupane, ale ne prosoupane, membrana videt neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 18, 2020 7:42

mike
jsou vyssi, ale ohybam je na nizsi, takze OK.

mam vikost 39 nohu, DX mam z nalehko velikost M 39-42.

bridgedale mam 3-5,5 coz by melo byt 36-39. BD sou presne na hrane, DX sou taky v pohode, ta velikost mi nevadi (nosim do nich tenkou ponozku jeste). na to, ze su hranicni 39, tak oboji sou fajn a odpovidaji sve velikosti.

nevim, proc ty BD tak tvrdnou, peru je tak plus minus podobne.

osobne bych se nejvic bala jako riziko nejakej vzpricenej kus jehlici nebo trn, kterej to propichne + casem asi to prosoupani...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 19, 2020 3:14

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Běhání

cron