Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon úno 25, 2019 19:22

a nebo varianta mike the destroyer
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon úno 25, 2019 19:31

mike píše:Petzl celovky OK nejsou, jsou sto let za opicema, takze spatna cena i vykon. Inov-8 jsou dobre, ale cena neodpovida vydrzi.

Podle mě už dávno nejsou za opicema, však celkem úspěšná Petzl Nao je z roku 2014. Teď naopak maj různý nový technologie, jako ten reaktivní mód nebo, že si můžeš úrovně svícení nastavovat na počítači. Z mého hlediska jsou to sice zbytečnosti, ale hodně lidí na to slyší a ten reaktivní mód jim vyhovuje. Krom toho už to petzlu i celkem slušně svítí, těch 335lm na max je sice pořád hodně málo oproti 1000lm co má třeba armytek, ale v praxi je to asi celkem jedno, protože ten max mód stejně moc nepoužívám a tohle zase při svícení do dálky zúží kužel. Bohužel cena je pořád dost mimo.

mike píše:Asi mas jinou nohu. Mne fakt nesedly ani jedny. Spicka OK, ale stredni cast se neda, nektere jsem skoro ani neobul.

Tak to musíš mít nějaký extra vysoký nárt asi.

mike píše:Zkousim jit smerem k minimalismu (ale ne uplnemu), co to udela s chodidly a klenbou a zatim se zda, ze jim to prospiva.

mike píše:Netusis, jestli se nekde v Praze daji ty Wildhorse vyzkouset?

Wildhorse jsou spíš opak minimalismu, 8mm drop a prostě robustní těžká bota.

@slash1111: Ty Trailroc maj fakt 2000km? To máš buď nějaký model z pevnější látky anebo běháš na jiných místech, kde bokem boty o nic nezavadíš anebo má prostě inov8 mizernou kontrolu kvality a každá várka bot má hodně rozdílnou výdrž.
Pro srovnání moje Trailroc 245 po asi 300km, jedna strana a druhá. (pravá vypadá obdobně)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon úno 25, 2019 19:45

oodoow píše:Tak to musíš mít nějaký extra vysoký nárt asi.

Vubec ne. Vetsina bot je v tech mistech v pohode, jen ty LaS jsou proste jine. A co jsem se bavil s podavaci, tak to neni neobvykly problem. Spis budes mit ty uzkou nohu ;-)

oodoow píše:Wildhorse jsou spíš opak minimalismu, 8mm drop a prostě robustní těžká bota.

Zalezi na tom, s cim srovnavas. Ja s pohorkama a nizkyma trekovkama, to je ta relativita ;-) Vahu jsem nasel 306 g, to ma byt tezka bota? Moje Trailtalony maji 290, nevidim zasadni rozdil. A 8 mm drop je malo [-( (uz jsem si teda zvyknul ;-))

scinkk píše:a nebo varianta mike the destroyer

Jsou veci, ktere se mi nicit nedari ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon úno 25, 2019 20:06

mike píše:Vubec ne. Vetsina bot je v tech mistech v pohode, jen ty LaS jsou proste jine. A co jsem se bavil s podavaci, tak to neni neobvykly problem. Spis budes mit ty uzkou nohu ;-)

Ty se tam jako nevlezeš šířkou? Jsem myslel, že jde o výšku, tam bych i věřil, že jsou prostě jako že moc mělký. Případně ještě může být problém, že mají moc zvedlou podporu klenby a ta může tlačit, pokud má někdo moc plochou nohu.

mike píše:Ja s pohorkama a nizkyma trekovkama, to je ta relativita

No, moje nízké trekovky La Sportiva TX2 mají 290g a drop asi tak 4mm tipuju.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon úno 25, 2019 20:30

Tak mi to nedalo a dal jsem na sebe vložky z Trailtalon 245 a La Sportiva Akasha, Talony jsou širší ve špici a zbytek vychází podobně. Akasha má sice ve středu chodidla vložku širší ale už tvarovanou a přizvedlou, takže to nejde počítat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » pon úno 25, 2019 20:35

@mike: Tie TrailRoc a TrailTalony majú chôdzu a beh tak 50/50. Ja ich používam aj ako tenisky do mesta, nie iba na beh...

@oodoow: Nosil som ich aj do Západných Tatier, takže nejaké odery tam asi boli. Či to skôr nebude tým, že ja mám nízky nart a možno nie je u mňa tá látka toľko namáhaná na ťah. (Na tých Tvojich fotkách mi to príde ako roztrhnuté smerom hore ku šnúrkam)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon úno 25, 2019 20:50

@slash1111: Nevím no, však každý si tu botu utáhne tak nějak rozumně, aby držela ale zas to neškrtilo a pak při běhu by se to snad mělo napínat všem stejně ta látka. Ale možné to je, protože někdo inovy roztrhá hned a někomu drží obstojně dlouhou dobu. Já třeba vůbec neřeším, že bych někdy sešlapal podrážku, protože vršek se mi vždy u Inov8 roztrhá dřív, uvidím jak dlouho přežijí ty Roclite 290.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon úno 25, 2019 21:32

oodoow píše:Ty se tam jako nevlezeš šířkou?

Sirkou uprostred chodidla, mam problem je vubec obout i kdyz jsou uplne rozvazane. Pri chuzi to tam vylozene tahne.

oodoow píše:No, moje nízké trekovky La Sportiva TX2 mají 290g a drop asi tak 4mm tipuju.

Tohle nepovazuju za nizke trekovky ani vzdalene ;-) Na nohach jsem je mel.

oodoow píše:Já třeba vůbec neřeším, že bych někdy sešlapal podrážku, protože vršek se mi vždy u Inov8 roztrhá dřív, uvidím jak dlouho přežijí ty Roclite 290.

To je ovsem spatne, ne? Normalne je zivotnost bot dana zivotnosti podrazky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod sobb » pon úno 25, 2019 21:51

mike píše:To je ovsem spatne, ne? Normalne je zivotnost bot dana zivotnosti podrazky.
To platí ovšem jen od jisté váhové kategorie :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon úno 25, 2019 22:06

sobb píše:To platí ovšem jen od jisté váhové kategorie :wink:

Taky mě napadlo mu napsat něco v podobném stylu, ale pak jsem se ovládl. :twisted:

Pro běžecké boty do terénu bych si troufnul říci, že je normální, že se bota končí pro roztrhání vršku, pak teprve lidem vadí, že se sešlapala podrážka anebo odešlo tlumení. Možná je to i tím, že se sešlapanou podrážkou a nefunkčním tlumením se pořád dá nějak chodit/běhat, ale když z toho leze noha roztrženou síťovinou, je to už konec.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon úno 25, 2019 22:11

No, no, no [-X :twisted:

Mne ale podrazka neodesla. Praskla vyztuha. Cimz chci rict, ze kdyz i mne odesel svrsek driv, nez podrazka, tak je s konstrukci boty asi neco spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon úno 25, 2019 22:19

No trailrocy 255 jsem vyradil se sjetym vzorkem, sic maji obe dirku v sitovane v ohybu, ale to by mi navadilo, proto je ted beru an kolo.
Salomony mantra 3 uz maji obe mensi diru, ale vzorek dobry takze jedu dal.
Wildcat 2.0 mely jak sjety vzorek tak roztrhany, ale tam byl hlavne problem, ze jsou tam dve vrstvy textilie, trhala se ta vnitrni nekde nad prsty a rubalo mi to ponozky.
Sic ty diry nevypadaji moc esteticky, ale s tim dokazu zit/chodit, ale je zas fakt, ze je tam vetsi sance za tu diru nekde chytit a bud tu botu vyrazne rozervat ci v horsim pripade se zranit.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte úno 26, 2019 17:12

Nemam ted cas vybirat a zkouset jine boty a potrebuju v necem chodit, a tak jsem si ze SportsShoes objednal stejne Trailtalony, co mam. Pul roku vydrzi a za 78 Euro to neni tak spatne. Az prijdou, tak ty puvodni zkusim reklamovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nízké trekovky křížené s trailovkami :-)

Příspěvekod Rittersportka » stř bře 6, 2019 13:31

Ahoj, určitě se tu najde i někdo, kdo trochu běhá... Když jsem posledně sháněla nízké boty do terénu, koupila jsem si na zkoušku trailovky, ale obyčejné. Uchvátila mě lehkost a pohodlnost, takže dneska chodím jednodenní túry s malým batohem 3 sezóny už jenom v nich. Pohorky beru jen s těžší zátěží a na nejhorší terény kvůli kotníkům - v nějakém článku jsem ale četla tezi, že kotník, držený stále pevně v botě, je sice chráněn, ale vazy ochabují, protože se nemusí přizpůsobovat terénu, ale "leniví" ve vysoké botě. No, je to možná pravda do té doby, než neočekávaně ukouzneme, pak se vyšší boty hodí :-) O co mi jde - potřebuju nové, protože, jak jsem psala, jsem koupila nižší třídu na zkoušku, a praskly mi u palců (vně - tkanina), ale nosila jsem je opravdu hodně. Chtěla bych opět něco lehkého, ohebnějšího, tím spíše proto, že už chůzi čím dál víc v kopcích prokládám během, ale zároveň odolného (podrážkou), neklouzavého. Pořád spíše chodím než běhám, to jen tak na chuť. Existuje nějaký hybrid mezi trailovkami a nízkými trekovkami? Máte něco osvědčeného? Jsem drobná, moc nevážím, většinou mám jen lehkou zátěž. Nepromokavé být nemusí, v dešti tahám Hanwagy. Doufám, že mě nevyhodíte mezi běžce, já jsem pořád hlavně turista a i jím zůstanu :-)
Uživatelský avatar
Rittersportka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 9, 2013 13:05
Bydliště: Jizerky

Re: Nízké trekovky křížené s trailovkami :-)

Příspěvekod oodoow » stř bře 6, 2019 13:44

Máme tu na to celé 26 stran dlouhé vlákno. Takže tam si určitě vybereš, sloučil bych to tam.
Ono v těch trailovkách se dá překvapivě kromě běhu i chodit a všem tvým požadavkům vyhovují. Na dlouhých trailech jsou trailovky nejpouživanější obuví, viz tady.

Pokud chceš ale opravdu nějaký mix mezi nízkýma trakovkama a trailovkama, tak můžu doporučit La Sportiva TX2, někde jsem tu o nich něco psal.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Nízké trekovky křížené s trailovkami :-)

Příspěvekod Rittersportka » stř bře 6, 2019 14:01

Díky moc, jdu na to, špatně jsem hledala :-)
Uživatelský avatar
Rittersportka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 9, 2013 13:05
Bydliště: Jizerky

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř bře 6, 2019 22:45

Slouceno.

Prisly mi nove Traitalony ze SportsShoes. Byly tu za 6 dni vcetne vikendu, to je fajn. Dneska jsem si je poprve vzal, a tak mam prime srovnani s tema samyma po asi 1200 km. Rozdil v podrazce je znat. Nova je tuzsi a vyrazne vic pruzi, budu si na to zas muset zvyknout. Pres starou jsou vic citit nerovnosti a kaminky, podrazka pusobi jako tenci, ac vizualne neni. Ve starych se mi chodi lip, holt budu muset nove zas vyslapat :) Neni to ale zdaleka takovy rozdil jako treba mezi Meidl Laredama po 3000 km a novyma. O pohorkach ani nemluve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 21, 2019 6:56

ma nekdo zkusenosti s altra timp trail? lone peak sou u me.sirkou na hrane (pansky) a ted o vikendu sem.si poridila puchyre na obou palcich. nevim, zda je to tim, ze uz dosluhujou a je tam.nekde neco... sou ted ve sleve, stejne jako timp trail. olympus mi na sirku sou dobre ale sou uz na me.pres casu cenove (ve sleve nemaj moji velikost), rada bych vyuzila te slevy, jenze mi z obchodu zatim neodpovedeli na.patecni email, z fb me odkazali na email.a volaci simkartu sem opet zapomela doma v nabijecce...

takze by se mi hodilo vedet, jestli sou sirkou timp trail stejne jak.lone peak (nebrat) nebo aspon trochu sirsi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 22, 2019 10:50

tak mi odmitli v obchode poradit, dotaz na sirku odpovedeli s tim, ze jako zene mi panskej model nebude a at si tabulky velikosti najdu na webu.

tzn. pokud by nekdo mohl porovnat timp trail s jinym modelem, budu rada a objednala sem olympus 2.0 u konkurence a je to :D

jinak lone peak maj odchozeno cca 800km a uz citim, ze nejsou ani tak mekoucky...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Lipon » pát bře 22, 2019 10:54

A v kterým že to obchodě se chovají jako debilové?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 22, 2019 11:09

nebudu jmenovat, timp trail v cz prodava ale jen jedinej obchod...
a uz sem to s nima jendou resila - objednala sem boty snad 2 roky zpet a oni mi volali ze sou pansky a doporucujou damsky, ze je urco vratim a nebudou mi sedet - tak si samozrejme pan vzpomel, ze uz mi to jednou rikal, ze pansky nejsou pro zeny urceny:D

z principu budu asi radsi chodit bosa, boty za trojku a maj problem premerit mi stelku :(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod aksam » pát bře 22, 2019 17:31

Mawenzi, myslíš trisportshop.cz ze Svitav, dovozce?
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát bře 22, 2019 20:54

Neni duvod nejmenovat, naopak. Na takove veci tu mame Blacklist.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob bře 23, 2019 22:26

Dneska jsem si dal rychlych 10 km v Trailtalonech a hned, jak jsem dosel, jsem si obul nizke trekovky a sel nakoupit. Takhle to byla dost zmena, jako kdybych mel najednou kopyta :D Jinak v nich normalne chodim a nevadi mi.

Zacina byt nebezpecne nocni chozeni. Divocaci, cim dal oprsklejsi. Vcera jsem je na par km potkal dvakrat. Poprve byli v poli vedle cesty, po ktere jsem sel. A ne, ze by utekli do pole, ale naopak se vydali pres tu cestu a jeste si jeden velky stoupnul primo proti mne a vyhruzne chrochtal. Podruhe v lese, kousek vedle cesty tenke kviceni a par metru ode mne bezela tri mala pruhovana selatka. Bachyne byla nastesti nekde v lese a ozvala se, az ty male odbehly za ni. Blbe je, ze ty mrchy jsou maskovane a ve svetle diody skoro nejsou videt. Nedavno kousek ode mne najednou vyskocil balvan, zachrochtal a rozbehl se. Nastesti jinym smerem, nez jsem byl ja. Ani nevim, kdo z nas dvou leknutim vyskocil vys :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 25, 2019 8:01

aksam
jj, myslim.

mike
nj, ale.zas kdyz jinak "jen" objednavam tak.s tim.problem.neni..m

no trochu me to stve, protoze jinak nemam moc kde altry kupovat abyy timp traily me fakt zajimaly ale objednavat to uplne naslepo nechci, lonepeak sou super boty ale prece jen by milimetrik ve spicce navic potesil...

no my ted byly na rokytce tady na morave a totalne rozryty uplne vsude, jestli mi normalne neva spat takhle u louky tak ted...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » pon bře 25, 2019 13:23

viac-menej nahodou som si teraz kupil Altra Superior 4.0.
Asi taktyto je rozdiel v spicke tenisiek. Voci Inov-8 Grade 4 to az taky rozdiel nie je, ale oproti Grade 3 je ten rozdiel dost citelny...
(v oblasti paty by som povedal, ze su tie tenisky rovnake)
Altra1.jpg


Altra2.jpg
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 25, 2019 16:11

tak to je skvely porovani :)

nakonec budu mit lone peak ve verzi bez neoshelu, olympusy z peak sportu mi stihly vyprodat, takze volal pan, ochotnej, poradil, a naznal, ze verze bez neoshelu je o par mm sirsi, takze maximalni spokojenost v prisstupu. ta verze s neoshellem je stejne blba, pac uz mi to praska na stranach a pres ty dirky uz si tam de mokro kudy chce
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned dub 7, 2019 20:16

Sezona spinavych nohou je tady :? Nepomuzou ani stredne silne trekove ponozky. Jen ty s membranou a ty prece nebudu v suchu nosit...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 8, 2019 7:02

jj sezona spinavych nohou je tu...

prisly mi lone peak bez membrany a zdaji se o milimetrik sirsi, nez ty s membranou
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon dub 8, 2019 8:55

Neboj, za chvili tam budes mit milimetrovy nanos prachu a srovna se to :lol: .

@mike: konecne alespon budes mit obcas umyte nohy :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Běhání

cron