Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob pro 8, 2018 20:06

Ktere sis nakonec objednal? Ja myslim, ze pod ty sve nebudu davat nic, merino vevnitr je dostatecne a teple jsou vic, nez BD Trekker. Ale ja mam midweight.

Myslim, ze po stovce budes mit rozmocene nohy i za sucha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » sob pro 8, 2018 20:22

Nakonec taky midweight boot. Kdyby bylo nějak jako extrémně sucho, což asi nehrozí, tak si to možná rozmyslím, ale v těch starých sealskinz to celkem šlo, i když vlhko bylo no. Když se chodidla něčím namažou, tak to zas tolik nevadí, hlavně že bude teplo.
Už zveřejnili první třetinu trasy, tam je jistý, že to aspoň nikdo nepřepálí, samej kopec. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob pro 8, 2018 20:28

Jo, namazani by pomoct mohlo. Zatim mi to neprislo nijak tragicke, ale normalni ponozky jsou holt pohodlnejsi.

Od kdy je tretina ze stovky 43 km? Proc by se to v kopcich nedalo prepalit? Ja prepalim hlavne kopce, kdyz jsem na zacatku trasy moc nadrzeny 8-[

Jeste jedna vec: ty ponozky celkem zasmradaji, po dnesku uz jsem je hodil do pracky. Po stovce asi budou obzvlast vonave ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » sob pro 8, 2018 20:44

No, celý to má letos 125, loni to mělo 170 třeba, záleží jak to vyjde. Mě ty kopce rychle zklidní, být to rovinka tak běžím a běžím a pak mě z toho bolej nohy, ale když jsou hned kopce, tak přejdu do chůze a rychle mi dojde, že to prostě nejde tak hnát.
Ono po stovce bude smrdět stejně všecko, injinji ponožky smrdí úplně nechutně, když se namočí, to jde cítit na sto honů a načichne od toho celá bota :), ale v teple je to horší než v zimě.
Tyhle Bridgedale maj být z merina, tak by snad tak smrdět nemusely, ale uzavřená nevětrající vlhkost uvnitř udělá asi svoje.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob pro 8, 2018 20:50

Bych cekal, ze s tvyma zkusenostma ti to dojde i bez kopcu ;-)

Merino je vevnitr, zvenku umelina. Ale ony smrdely novotou tak nejak chemicky, treba se to zkombinovalo. Uvidim po vyprani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned pro 9, 2018 12:38

Jen pro info - fčera sem (omylem) klepnul na lasportiva.com a vyjely tam na mně LaS Tempesto GTX- vypadá to, že svršek mají stejný/podobný jako LaS Ultra Raptor GTX, ale podrážku mají jako ty Uragány, asi je vyzkušam na zimní zdrproproch když není moc sněhu /bláta (ie. když není třeba kotníkové/vyšší boty). Ultra Raptory totiž nemají vzorek nijak moc profilovaný a v bahně kloužou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned pro 9, 2018 18:15

Dneska jsem si vzal normalni BD Trekker, abych porovnal stejne podminky a bylo to znatelne lepsi. Nez zacalo prset. Sice jen posledni asi ctvrt hodiny, ale zato hodne a za chvili jsem mel mokre kalhoty, boty i ponozky. Takze do mokra holt membranove ponozky, ale jinak jsou lepsi normalni.

Membranove jsem vcera vytahnul z pracky a zarazilo mne, jak jsou nasakle vodou a tezke. Jedna 160 g (!), to je 2.5 nasobek puvodni vahy. Za cely den v teple uplne neuschly, to muze byt pri vicedennich akcich slusne minus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » ned pro 9, 2018 18:24

Mierne OT - pozerám Pavprochove LaS s tkaným zvrškom, čo v poslednej dobe už robí praktický každá jedna značka. Ako to vlastne je, oni si kúpia licenciu amôžu vyrábať touto technológiou? Niekto s tým musel prísť prvý - bežecká rada Adidas, Nike, alebo niekto iný?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Lipon » ned pro 9, 2018 22:07

-pp- nejni v tom v zimě zima? S tim hadrovým vrškem ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod lojzmen » ned pro 9, 2018 23:50

mike píše:... to muze byt pri vicedennich akcich slusne minus.


To ano. Ale doma můžeš vyzkoušet teplouše do lyžáků.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon pro 10, 2018 7:50

Lipon píše:-pp- nejni v tom v zimě zima? S tim hadrovým vrškem ...


Není. GTX = minimálně tři vrstvy hadry (vnější, membrána, vnitřní), místama ještě i vycpávka - samozřejmě (zateplené) pohorky to ale nejsou, ale dá sa. Nesmíš sa zastaviť a vychladnúť.

EDIT: jedině snad když pochoduješ mokrou studenou trávou, tak (na nových) sice gtx nepustí vodu dovnitř, ale chlad z promočeného svršku si cestu dovnitř najde (promočený svršek = dobrá tepelná vodivost)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte pro 11, 2018 18:55

pavproch píše:LaS Uragano
mám, používám na vycházky ve sněhu, koupil sem je o 1/2 čísla větší = dvoje (středně tlusté + tlusté) fuski
Krapet hůř se do nich nastupuje ale dá sa na to zvyknout + dlouhá žlica nutná


Neska sem je tuhle zimu poprvé obul. Leze se do nich fakt jak do ponorky... ale ta trakce .... už se těším na Tempesty.... \:D/
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte pro 11, 2018 19:29

Tak už je mám taky Bridgedale Storm Sock Midweight boot. Dal jsem v nich hned 10km asi za hodinku jenom tak po městě v suchu a navlhlé jsou jenom nahoře, kde je překrývaly elasťáky, dole u prstů jsou suché. A smrad tedy necítím žádný, uvidíme na P100. Celkově jsou hodně podobné těm starým merino sealskinz, ale snad se neprošlapou tak rychle.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte pro 11, 2018 20:38

Co se na nich vlastne proslapalo? Ta vnejsi latka? Tady vypada dost odolne.

Dneska bylo mokro a prselo, a tak jsem si je zas vzal a uz nic nezkousel, proste sel. Na tu hodinu a neco dobry, ac byly boty durch, mokro jsem skoro necitil a doma jen mirne navlhle nohy. Jsem zvedav, jak to bude vypadat, az bude vetsi kosa a pripadne snih.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte pro 11, 2018 21:14

Jo, prošlapala se vnější látka, nejvíc na patě, pak šla vidět membrána, která se po chvíli trhla a pak šla vidět vnitřní látka z které už zbývá jenom síťovina, takže když dám dovnitř prst, tak ho vidím zvenku. :-)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pát pro 14, 2018 9:34

Lipon píše:-pp- nejni v tom v zimě zima? S tim hadrovým vrškem ...


Update k "zimě" neska ráno bylo -13, sníh si sednul (cca 10-15cm ho ale je) - ranní docházka v Uraganech do práce (2km skrz pol, les, louku, sněhem, nic moc tempo), v nich jedny hrubé fuski: bylo "studeno" na prstíky..... bodejď by taky ne, že.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pát pro 14, 2018 12:17

Žlutočerné LaS Tempest mám v ruce - to byl teda fofr Z ITA do Kocourkova za 24hodin. Neska večer na ně padne jedno Toko a pak (až někdy - fčíl šialpo) bude field fídbek

EDIT: tak tímpádem už mám doma 7 párů tenisek od LaS... :roll:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pát pro 14, 2018 19:50

Při/po cestě z práce - odpoledne při těplotě asi -2st už zimečka na prstíky nebyla...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » ned pro 16, 2018 0:43

Takže, Bridgedale Storm Sock Midweight Boot vs P100.
Na celé čáře vítězí fuska. :)
Čas na nohách 22:30, 125km a cca 4600m nahoru i dolů, teploty -2 až tak - 5 a suchý terén, tj. žádné brodění se ve sněhu. Pod nimi jsem měl tenkou injinji prstovou ponožku. Výsledek je ten, že celou dobu chodidla v suchu a teploučku, v cíli jsem ponožky sundal obrátil naruby a jsou kompletně suché, prostě žádná vlhkost, nic.
Příjemný bonus jsou potom taky kompletně čistá chodidla, většinou je mám celé od hlíny, co prošla vrškem tenisky dovnitř a musím je složitě čistit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned pro 16, 2018 0:52

:smt023 teda, 125 km, prumernou rychlosti 5.5 km/h, to si neumim predstavit...

Najednou ti spinave nohy vadi a mne ses smal :P Co smrad?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » ned pro 16, 2018 1:15

No první to měl úplně jinou rychlostí :D
Mi vadí po stovce, když si musím dřepat a čistit je, jinak mi to moc neva.
Smrad nevím, mám zacpanej nos a děsnou rýmu, ale nikdo nic neříkal. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned pro 16, 2018 1:49

Mrtvi nemluvi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » ned pro 23, 2018 22:48

Tak dneska vyzkoušeny Storm Sock při oblevě, takže mokrý sníh, hluboké kaluže no prostě voda všude. Vlhkost se dovnitř dostala, ale pořád lepší než kdyby to proteklo komplet s obyč ponožkou.
Jo a Inov8 Trail Talon 235 už maj díry, sníh moc nedávaj.
Takže cca 700km za 70€ to vychází 10centů za 1km. Mohlo to být i horší no. Poměr bude nakonec ještě lepší, protože pár děr mě nezastaví. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon pro 24, 2018 0:41

Jo, taky v nich ted chodim, kdyz se mi rozpadly lehke pohorky #-o Neni to zadny pocit sucha a bezpeci, ale rozhodne lepsi, nez bez nich, takze jsem rad, ze jsem je koupil. Vcera v normalnim mokru v pohode, dneska v silnem mokru a desti mi v botach cvachtalo a na mokre louce mne voda chladila i zespodu na chodidlech. Po prechodu na lesni cestu se to postupne spravilo a doma bylo vevnitr vlhko, ale nohy rozmocene nebyly. Ponozky vazily o 80 % vic, nez suche, ale ke konci jsem taky prosel par kaluzema. Prekvapive uz nesmrdi, asi byly nove necim napustene, holt jsem je mel pred pouzitim vyprat :)

Moje Inov-8 Trail Talon 290 zadne diry nemaji ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř pro 26, 2018 13:28

Slíbený fíld fídbek z prvního obutí Tempestů: jo, hrabou ve sněhu víc než dobře, pěkně sedí na noze a při vycházce v nich neska nebyla zima na prstíky (bylo kolem nuly, do 10cm nového, v dolině krapet vlhkého, nahoře suchého sněhu). Jediný rozdíl proti Uragánům je ta chybějící lošna okolo kotníku, líp se do nich leze, ale v hlubokém sněhu je riziko promočení kotníků krapet větší, no. Spokojenost.

Nespokojenost s tělem - po bacilovi se kura intenzivně bránilo intenzivnímu pohybu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pát pro 28, 2018 13:02

A v bahně a rozmoklých sračkách (prozatím) nepustí a hrabou ještě víc... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř led 2, 2019 19:14

Dneska jsem po tydnu chozeni v pohorkach vzal zase tenisky a membranove ponozky. Zajimavy prechod. Zmenu vahy k lepsimu jsem vubec nepoznal, ale mensi drop okamzite. Trvalo asi 5 km, nez jsem si zas zvyknul, zpocatku se mi slo hur, mel jsem pocit, ze nohy poradne nezabiraji a ze mam mensi drive. Opacny prechod mi problem nedela vubec, obuju pohorky a v pohode, ani ta vetsi vaha mi nevadi.

Nemuzu si pomoct, ale v pohorkach se mi chodi lip. Verim, ze tak vydam vic energie a chodidla dostavaji vic zabrat, ale pocitove je to proste lepsi. A to jsou ty me nove wide Alasky tezke jako krava, kazda pres kilo.

Membranove ponozky v trose snehu v pohode, akorat kdyz jsem pak pri nejakych 7 - 8 km/h vlezl na namrzlou silnici, tak jsem malem udelal hodiny :) Ale jinak se Inov-8 na namrzlem asfaltu chovaly docela slusne, ani jednou jsem sebou nesvihnul i kdyz jsem mel obcas namale.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » stř led 2, 2019 21:45

Podle mě je to hodně o zvyku, jsi celý život chodil v pohorkách, takže tam jsou prostě návyky a pocity, že to tak je lepší.
Víc asi dostávají zabrat nohy, protože musí zvedat tu váhu, chodidla zas asi pracují víc u měkčích tenisek.
Mně teda přišlo, že ty Trail talony 235 kloužou šíleně, teď jsem měl starý roclite 295 a bylo to o dost lepší, jenže ty maj mnohem větší vzorek.
Jinak chodil jsem teď nějakou dobu ve vyšších lyžarských botech, takže něco jako pohorky (těžký a těžko ohebný) a přišlo mi to taky v pohodě. Noha pěkně v suchu a teple, můžeš projít kde chceš... Jenže to bylo po sněhu, kdyby bylo sucho, určitě bych upřednostnil tenisky a na delší trase při rychlejším pohybu by určitě šel rozdíl v únavě poznat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř led 2, 2019 23:17

Cely zivot zdaleka ne, ale mozna jsem v nich nachodil nejvic hodin i kilometru :) Prijde mi, ze zasadni rozdil dela ten drop. Kdyz si obuju nizke trekovky, tak nic podobneho nepozoruju.

No vidis, nakonec se naucis chodit i v pohorkach ;-)

Ono to samozrejme klouzalo, ale srovnaval jsem spis s Hanwag Banks, co se mi pred Vanocema rozpadly, a ty klouzaly silene. Tady jsem to nekolikrat ustal i kdyz jednou za cenu temer infarktu babky, co sla proti mne :twisted: V Banksech bych sebou svihnul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon led 7, 2019 7:48

pavproch píše:
Lipon píše:-pp- nejni v tom v zimě zima? S tim hadrovým vrškem ...


Update k "zimě" neska ráno bylo -13, sníh si sednul (cca 10-15cm ho ale je) - ranní docházka v Uraganech do práce (2km skrz pol, les, louku, sněhem, nic moc tempo), v nich jedny hrubé fuski: bylo "studeno" na prstíky..... bodejď by taky ne, že.... :mrgreen:


Neska (před chvílí) do práce: -12 a na prstíky zima nebyla, bo to byla taková fuška (20-40cm hutného sypkého podvrchem s krustou po sobotním ranním zachcání), že sem ešče fčíl spocený až na prteli.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Běhání