Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » úte led 25, 2022 8:22

oodoow píše:@milarepa: Díkes za info, to možná zkusím a pak když tak pošlu zpátky. Už maj jenom velikost o 1 větší než mám Ultra.


tu tvou velikost ti těsně vyfoukl kamarád, co tam se mnou minule byl a dost skepticky se na ty boty tehdy díval, když jsem mu pak popsal jak fungují, tak na nic nečekal a v pondělí po šichtě si tam pro ně jel.......a včera mi s nadšením hlásil, jak jsou skvělé a jak se těší na společné brutální seběhy :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte led 25, 2022 13:44

milarepa píše:...dal ostrý seběh z vrcholu až k nádraží, šel jsem to naplno volným pádem ... i přes odkryté kameny a úzký technický traverz jsem valil naplno, lidi jsem v tom fofru vnímal jen jako barevné skvrny, ti co nestihli uskočit, tak jsem kolem nich proletěl hlubokým sněhem, nebo je nějak obskočil

milarepa píše:včera mi s nadšením hlásil, jak jsou skvělé a jak se těší na společné brutální seběhy

Neslo by tyto "brutalni sebehy" delat v mistech a casech, kdy v trase nejsou jini lidi, obycejni turiste??? Pro Vas je to asi zabava a naramni sranda (stejne jako podobne chovajicim se cyklistum, lyzarum, snovboardistum, ale i sankarum a bobistum - na rozdil od nich vy bezci tam alespon jste "zakonne"), ale pro nas bezne turistyje to hodne nebezpecne. Ty bezne pouzivane trasy, hlavne ty uzke opravdu nejsou vhodne pro podobne aktivity.

Mne samemu je to neprijemne, ale ja si je alespon (vetsinou) vsimnu, bo hodne vnimam, co se kolem mne deje a resim to s predstihem, ale uz jsem mnohokrat zazil i v Beskydech, jak nekdo kvuli podobnym bezcum (i pri mene brutalnych sebezich) jemne receno dostal do nesnazi, upadl, neco si narazil nebo zranil. Samozrejme, ten bezec nic, bezel dal, prece nejdulezitejsi je co nejvetsi rychlost a nejkratsi cas.
Snad alespon nepatris mezi ty, kteri jsou kvuli casu schopni ti lidi doslova odstrkovat (coz pri jejich rychlosti nekdy rovna primo odhozeni) a opravdu je obskakujes. Ale to je taky nebezpecne, hlavne pro lidi jdouci stejnym smerem, protoze se ten clovek muze leknout a udelat neco, "co nechtel". Jeste vice nebezpecne je to ted na strmych zledovatelych nebo zasnezenych mistech - predpokladam, ze jsi ze Smrku "valil" dolu po hangu, tam je to uz uplne nevhodne (mysleno zase pro lidi, ktere "obskakujes").
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » úte led 25, 2022 15:16

klasické moralistické kydy někoho, kdo absolutně netuší o co jde a jak to reálně funguje .....ale zrovna s tebou se o tom nebudu bavit, bo ty jsi celkově mimo
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte led 25, 2022 16:23

Pri trose stesti se tam vy dva srazite a budou dve mouchy jednou ranou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte led 25, 2022 16:59

Aha, takze jemne upozorneni cloveka - ktery uz roky popisovane zaziva (a rozhodne ne sam, staci jen nezavrit usi a oci) skoro kazdy krat, kdyz se v Beskydech vybere nejakou trochu chozenejsi trasou a ktery tem lidem potom pomaha na nohy -, ze takova cinnost muze vest ke zranenim jsou "klasické moralistické kydy někoho, kdo absolutně netuší o co jde a jak to reálně funguje" :(( :(( :((

No fajn, to o hodne vecech vypovida o tom, kdo toto pise... Pokud bys to myslel tak, ze nevim, jak to Ty ve skutecnosti delas, tak jsi to mel napsat presneji, tak jak jsi popsal, je presny popis toho, jak to delaji ti bezohledni bezci (a prosim, nepripisuj mi, ze tim rikam, ze jsou vsichni bezci bezohledni, pisu o tech, co takovy jsou, nastesti je to vyrazna mensina).

Az budes napriste delat takovy sebeh mezi lidma, zkus se po predbehnuti nekterych otocit a podivat se, co za Tebou zustalo. Kdyz to neudelas, vedet to nebudes. Ale doporucuji Ti se pred otocenim zastavit, hlavne napr. pod Smrkem :-). Mozna by Ti taky pomohlo, kdyby ses nebavil jen s lidma, co maji podobne aktivity jako Ty, ale i s obycejnyma turistama, s rodinami s detmi, skupinkami starsich a jiz pomalejsich lidi, atd. Mozna se taky budes divit, ale kdyz nahodou cestou zpet jedu ve vlaku z Ostravice, vyslechnout podobne pribehy neni nic neobvykleho.
Ja jsem kvuli podobnym lidem prave prestal pouzivat ty "chozenejsi" trasy. Kvuli tem popisovanym bezcum a cyklistum celorocne, kvuli bezohlednym lyzarum v zime.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Lipon » úte led 25, 2022 19:42

a ted schvalne - kdyz ti nekdo takovy funi za zady, uhnes mu nebo schvalne pujdes sovji stopou a zaboha mu neuhnes, protoze proste jsi v pravu a bastafidli?
ptam se zamerne, protoze tu pred mnoha lety probehla podobna diskuse ohledne koexistence bajkeru a pesaku na ceste a kdosi tu uvedl, ze kdyz mu nejaky bajker pojede za zady, tak mu schvalne neuhne, panc je presvedcen, ze tam nema co delat (takove Pyrhovo vitezstvi-prece mam pravdu, a k tomu zlamane hnaty a zebra ...)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte led 25, 2022 20:13

milarepa píše:tu tvou velikost ti těsně vyfoukl kamarád

Njn, já jsem k tomu taky skeptický, ale jak budu ve Frýdku, zajdu se tam podívat osobně.
Ještě toto vlastně:
milarepa píše:P.S. šel jsi už Ultra Fatru?

Nešel, šel jsem xkrát Malofatranskou stovku a bylo to náročný, ale fakt pěkný, MF jsou asi nejhezčí hory co máme v dosahu. Další extra pěkné jsou až Dolomity. :)
milarepa píše:zkus Inov-8 OROC - je tam nějaká revoluční technologie, že se hřeby při běhu po tvrdém podloží zasouvají do lůžka.....

V OROC běhají známí Lysa Cup a dost si je chválí. Teď o víkendu byla zvláštní etapa 3v1 tzn. na Lysou, dolů a pak znovu na Lysou. Asi 17km a 1700m+
První to měl kolem 1:40 myslím a kámoš v OROC za 1:50, dal i nějaký kilometry pod 4 minuty směrem dolů, takže asi OROC dobrý no.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte led 25, 2022 20:26

oodoow píše:MF jsou asi nejhezčí hory co máme v dosahu. Další extra pěkné jsou až Dolomity.

Ale to zas ne, cele Alpy jsou pekne a treba Gesause si s Dolomity nezada :) MF je fajn, ale ma dve zasadni vady. Je mala, takze ji prejdes za den, a je na Slovensku :twisted:

oodoow píše:V OROC běhají známí Lysa Cup a dost si je chválí. Teď o víkendu byla zvláštní etapa 3v1 tzn. na Lysou, dolů a pak znovu na Lysou. Asi 17km a 1700m+
První to měl kolem 1:40 myslím a kámoš v OROC za 1:50, dal i nějaký kilometry pod 4 minuty směrem dolů, takže asi OROC dobrý no.

To je klidne mozne, ale ja nebeham, jen rychle chodim a moje slapky si na tenkou podrazku stezuji, tak co nadelam. S Topo podrazkou nemam problem, ani s jednou ze trech, co jsem mel, zato s Inov-smejdy se vsema. Pravda, s uplne novyma ne, az tak po pulce zivotnosti, kdyz se oslapal vzorek, takze i tech par mm zrejme hraje roli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » stř led 26, 2022 16:23

Lipon píše:a ted schvalne - kdyz ti nekdo takovy funi za zady, uhnes mu nebo schvalne pujdes sovji stopou a zaboha mu neuhnes, protoze proste jsi v pravu a bastafidli?
To zavisi na okolnostech. Kdyz je uzka pesinka a ja nemam kam uhnout (na obou krajich jsou kriky/stromy/vysoke a huste boruvci nebo je vyslapana uzka cesticka/koryto ve snehu, kde se dva vedle sebe nevejdeme a mimo te cesticky je hluboky snih, tak vetsinou neuhnu, hlavne kdyz vidim, ze za pet metru je misto v vyhnuti. Kdyz je misto, kam uhnout, tak samozrejme uhnu.
Ale jine to je, kdyz jde skupinka pesaku v podobnych mistech a jeden bezec nebo naopak, skupinka bezcu a jeden pesak - to potom by mel uhnout ten, kdo je sam. Ale zase s tim, ze kdyz je viditelne za kratkou vzdalenost misto k pohodlnemu vyhnuti, tak se ma vyhybat tam - i kdyby jeden/jedna skupinka se musela zastavit a pockat.
Takto to delam jak s jinyma pesakama, tak i s bezcama. Mozna se budes divit, ale byvam tim, komu se nasobne vice lidi dekuji za pousteni nez dekuji ja, a to ja se podekuji kazdemu.
Ale i u pesaku mi vadi, kdyz se nekdo zene, i kdyz proti mne a nemuze pockat tech par vterin, kde je evidentni vhodne misto k vyhnuti se ale se musi precpat (nejlepsi ve skupine a s velkymi batohmi na zadech) na tom nejuzsim miste a tlaci me (nebo jineho) do kriku/stromu.

Tady ale byla rec o necem uplne jinem - nekdo se plnou rychlosti vali dolu z kopce (z pohledu toho pesaka) doslova hlava-nehlava. Navic jsem psal hlavne o situaci, kdy nekdo zezadu dobiha a ten vepredu si vubec nemusi vsimat, ze nekdo za nim bezi dolu, napr. (v soucasne situaci na horach u nas) je plne zamestnany jeho mozek hledanim vhodneho mista, kam slapnout a nespadnout. Ten clovek se muze opravdu silne leknout, kdyz kolem nej nekdo z niceho nic skoci nebo profrci 20 cm od nej. Samozrejme se vsim, co k tomu muze patrit - pad, vlastni intuitivni uskok a pripadne i zraneni.

Abychom nechodili daleko k prikladu, tak konkretne v nedeli jsem sli dolu z Lyse po zlute do Krasne, jak se tam jde dlouho rovnym, docela sirokym vysekem. Vzadu jsem sel ja, metr a pul az tri metry prede mnou manzelka. Na nohou retizkove nesmeky, pod nohama klouzavy snih a led. Manzelka samozrejme celou dobou registrovala, ze za ni jdu podle zvuku.
Ja jsem zaregistroval nejaky divny zvuk za mnou, to bezec zrovna skocil na nejakou vetev nebo co pod snehem, takze jsem o nem uz vedel, tak jsem muustoupil bokem. Jenze manzelka stale slysela ty same zvuky slapeji, resp. nesmeku a moje hulky na snehu/ledu. Vubec si nevsimla, ze to uz je hlavne ten bezec. Ten se ji snazil slusne (!!!) obehnout a jeste kdyz byl asi 20 cm za ni, tak rekl "S dovolenim". Co si myslis, ze to s clovekem udela, kdyz nic takoveho necekas, prakticky najednou se Ti ozve necekany silny hlas vedle hlavy a do toho skoci nekdo vedle Tebe? No, docela se leknes a uskocis, nekdy i smerem k nemu, mas v rukou hulky, netusis (resp. spise ten bezes netusi), co s nima intuitivne za zlomek vteriny udelas.

A toto byl opravdu slusny bezec, ktery nijak rychlo nebezel, snazil se byt vuci nam ohleduplny - ale kdyz to necekas, tak se i zeptani muze promenit v neco jineho... Stalo se to v mistech a za situace, kdy bylo dost mista k vyhnuti se, je tom prakticky rovna stezka, sklon je tam asi 160 m za 900 m. Stat se to tam, kde si myslim, ze to delal milarepa, na hangu Smrku, tak tam je stezka hodne uzsi a klikata, je plny ruznych schodiku, stupu, kamenu, same uhybani se stromkum, skalam, vyvyseninam, diram, jsou tam mista s malymi zavejemi snehu,nekde zase pekny led pod malou vrstvou snehu ..., sklon je asi 400 m na kilometr, casto neni daleko videt dopredu ani dozadu - a neni tam moc mista na rychle a bezpecne vyhybani se. Prave tam jsem uz byl svedkem, jak se lide zranili, kdyz se lekli a uskocili nekomu, kdo sel rychleji (ne bezel!) dolu, stejnym smerem jako oni.

Zajimave je, ze na strankach LysaCupu, ktery ted mel akci je hodne komentaru, kde jeden bezec popisoval, jak se setkal s agresivnim "pesakem", ktery na nej i vyjel. Jeste jedenomu pry nekdo skocil do cesty (pro mne otazka, jestli schvalne nebo jen ulekem - nevim, nehodnotim, nebyl jsem tam). Vetsina kupodivu nemela zadny problem, spise psali, ze byli "pesaci" praveze slusni a uhybali, kdyz se to dalo. Pricemz ta trasa vedla nejfrekventovanejsi stezkou z Ostravice a zpet, takze lidi/pesaci tam byly fakt mraky, to je mistni "Vaclavak".
Jo, nekdo z bezcu ale napsal i o tom, ze kdyz byl na Lyse jinou cestou jako "pesak" a nebezel, tak mu nekteri bezci taky dost vadili, ze se ani nesnazili nejak moc vyhybat, ani v nejmensim se neomluvili, kdyz doslo ke stretum, jen bezeli dal. Takze veci videl podobne jako ja. Zajimave je i to, ze mnoho z prispivatelu/ucastnimu vyslovilo minku ve stlyu, ze mozna "jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva"... Protoze o to jde - na verejnych stezkach by na prvnim miste mela byt vzajemna ohleduplnost, nic jineho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pát led 28, 2022 13:33

Jsem si jeste spomenul na "zachranu" 99-leteho pana u Popradskeho plesa. Taky k jeho urazu doslo tak, ze ho predbihal nekdo, kdo do nej drcnul (jo, nikdo nepredpoklada, ze schvalne) a on malem spadl do rokliny.

To byli pesaci, ted si predstavte ze nekdo pobezi alespon dvakrat rychleji, kazdy ma pulku casu na reakci, sila pri pripadnem stretu je taky vyrazne vetsi. No a kdyz bezi bezec zezadu, jak muze vedet, kdo je pred nim, jak se zachova, kdyz se ho lekne? Atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Etheric » pát led 28, 2022 14:25

Velmi často lidi předbíhám. Vždy, když vidím člověka před sebou, začnu si pískat nebo vydávat jinej zvuk, aby o mně věděl a nelek se. Upozorňuji na sebe ideálně 50m dopředu. Nikdy, ale opravdu nikdy jsem s nikým neměl problém.. Ani nikdo se mnou, často jsme se oba zasmáli, například když jsem do kopce předbíhal cyklistu :D
A když někdo předbíhá mě? Hypersenzitivita má plus v tom, že o něm dávno vím. Běžci a cyklisti, kteří mě předbíhají, na sebe ale taky v drtivý většině případů naschvál upozorňují zvuky. Aspoň u nás se to tak dělá a vždy dělalo, jako malýho mě to tak učili.
Nepískaj a nezvoní jen burani. A e-cyklisti. Buran na e-kole, nejhorší a nejnebezpečnější kombinace pro všechny účastníky lesního provozu :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát led 28, 2022 19:01

Taky dost casto lidi predbiham a taky se na sebe snazim predem nejak upozornit. Ale i tak se nekteri leknou uz pri tom upozornovani, proste to necekaji. Nerad lekam lidi, ale co s tim?

V tme funguje celovka, to si clovek zavcas vsimne, ze za nim nekdo sviti. Problem je ve dne na uzke stezce, kdyz treba jeste vedle huci potok. To pak muzu delat cokoliv a stejne o mne nevi, tak holt reknu pardon par metru za ni a snad ji neklepne (vetsinou se vic lekaji zensky).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod sobb » pát led 28, 2022 22:43

My se většinou "zavěsíme" a čekáme na vhodnou příležitost, nebo až si nás ti před náma všimnou. Ale je fakt, že nejsme žádní spěchači ani rychlochodci. Ani moc často nechodíme tam, kde je více lidí.

Jinak to samotné leknutí ještě většina přežije, horší je ta opravdová srážka s magorama, kteří lidi popisujou jen jako barevné skvrny, jak je uvedeno výše a na co apuka původně reagoval. Nebo s cyklistama. Takto se kdysi dolámal jeden Laďův kamarád. Chtěl chodce objet, jenže ti se lekli a snažili se mu uhnout přesně do trasy, kterou vybral. Tak to aspoň duchapřítomně napral někam mimo stezku.

BTW nemáme tu nějaké vhodné vlákno k přesunu? už je tu těch OT příspěvků dost, jestli si někdo vzpomenete, kam by to šlo sloučit, tak hoďte link, nové vlákno si to nejspíš (aspoň zatím) nezaslouží
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát led 28, 2022 23:09

Ja taky ne, ale to je prave ono. Nikdo nikde, jdes si v klidu po opustene stezce a najednou se zezadu priritim ja :D Sranda je, ze typicky dojdu dvojici, kdy jde vzadu chlap, ktery mne registruje a pred nim zenska, ktera ne. Predejdu chlapa, reknu pardon a zenska vyskoci metr dvacet do vysky a zajeci. Nekteri chlapi uz to znaji a zenskou upozorni sami, takze vyskoci jen metr a nejeci, jelikoz jeji chlap pro ni tak necekany neni. Ono to teda obvykle skonci vzajemnyma omluvama a smichem, ale stejne bych radej lidi nedesil :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon led 31, 2022 10:20

sobb píše:horší je ta opravdová srážka s magorama, kteří lidi popisujou jen jako barevné skvrny, jak je uvedeno výše a na co apuka původně reagoval
Diky, zes pochopila, na co jsem reagoval.

Ja nemam zadny problem s bezcama, ani s cyklistama ano s lyzarema, pokud se chovaji, jak by meli - tj. ohleduplne vuci ostatnim. Jako priklad dam sobotu, sestup z Lyse hory po byvale sjezdovce. Snazi to tam ted "zalesnit", nasadily tam kriky a stromy, ktere jsou ohrazene drevenymi ohradami. Udelali po svahu serpentiny pro znacku, at lidi nechodi primo (ono to dost erodovalo, hlavne pri tom obrovskem mnozstvi lidi, co tam chodi). V zime za dostatecneho sneho jsou tam samozrejme "zkratky" mezi serpentinami, casto primo dolu. Je to tam ale prehledne.

V sobotu jsem sli po serpentine s manzelkou, ja asi dva metry za ni (nenasadili jsem nesmeky, nebyly treba ale ta vzdalenost je "bepecnostni opatreni", ze kdyz ten vyse uklouzne a spadne, at nesebere sebou toho pod sebou a ten ma alespon chvilku se na to pripravit). Jeden bezec bezel dolu tema zkratkama - rel. slusne, ne plnou rychlosti (zavod byl o den pozdeji, v sobotu jen trenoval - jsem se s nim setkali pri vystupu na jednom miste a kecali jsem chvili spolu). On to asi spocital, stejne tak i ja, ze by mel prebehnout pres serpentinu tak pul metru za mnou, vedeli jsem o nem, tj. zadny problem. Jenze... Bezec kousek nad serpentinou skocil na zasnezeny plochy sikmy kamen (z hora to nebylo videt), ujela mu tam noha, tak to vybiral trochou uskakovanim, jinak by zletel pravdepodobne hlavou primo do jednoho z ohradniku. No a to mu pritom zvysilo rychlost, takze doskakal na serpentinu tak, ze mi skocil asi pet centaku od hulky, kterou jsem stihl zarazit pred sebe, abych se okamzite zastavil (a malem sem se kvuli tomu setrvacnosti pres ni sam prevalil). Takze nakonec vsechno dopadlo OK, ja jsem to ustal, on to ustal a omlouval se (az se mu povedlo zastavit :-)).

To chce byt jen ukazka, ze k problemum fakt muze dojit i kdyz se vsichni snazi byt ohleduplny a dat si pozor. I tak muze dojit k necekane situaci. Kdybych ho nevidel a nezaregistroval okamzite jeho problem, hned nezarazil hulku nebo bych to zastaveni na miste neustal a natahl se, nebo on by to uplne nevybral, spadl pri dalsim skoku a natahl na serpentinu, tak je docela pruser. Minimalne bo oba jsem pouzivali hulky, on ty bezecke/lyzarske s ostrym hrotem a nejspise by nekdo z nas do druheho tu hulku pichnul (jo, on byl jen k sortkach), po druhem jeste "poskakal". Byt to necekane, nedejboze s leknutim, byt bezohledny vseberouci buldozer z ktereholikv strany, tak problem jeste vice.

No a na to se snazim upozornovat, casto ty bezci (stejne tak cyklisti, lyzari, "rychlochodci") si vubec neuvedomuji, ze o nich "tam nize" lidi vubec nemusi vedet. I kdyz se neleknou, tak si budou svoji cesticku vybirat, jak by tam byli sami a nikdo nedokaze odhadnout, jaky bude jejich nejblizsi krok. Navic zdaleka ne vzdy ten vepredu vi o tom vzadu. Proto jsou ty predbihani casto nebezpecne.

Jeste pro ty, co to tam neznaji davam jednu fotku a jeden odkaz na fotku jineho z clanku o vystupu (byl i zde na OF), aby jste si mohli udelat alespon matnou predstavu, o stezce. Jen pripominka, ze obe fotky jsou s tech lepsich a jednodussich castech, zimni uz tesne pod vrcholem a letni zase ze spodni siroke casti, kde jeste nejsou "stupy a schody".
Zimni stezka pod vrcholem z lonskeho prosince, za snehu byva vyslapana jen uzky pruchod i nize:
Cesta.JPG

A tady je link na fotku zacatku stezky.
Tady zase uz trochu vys, stale jeste ne ta nejhorsi cast - navic je to starsi fotka, v soucasnosti je to tam znacne horsi, bo eroze a mnoho lidi...
Fotka jsou velke, proto davam jenom link.

Mozna by to potrebovalo opravdu nekam presunout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob bře 5, 2022 23:56

Koukam, ze moje Topo MTN Racer 2 maji pres 1000 km, cas na preventivni prohlidku ;-)

Jsou na tom prekvapive dobre. Jedine pozkozeni je vydrene polstrovani nahore na pate a tam u mne prezije jen kuze. Spraveno tejpovaci paskou (to byl opravdu dobry tip). Jinak vubec nic, ani jedno trhnuti, vevnitr nejsou nikde vydrene, jazyk je vcelku, vlozky jen lehce osoupane... Topo evidentne na materialech zapracovalo. Myslim, ze jsou v nejlepsim stavu ze vsech 7 paru behacich bot (4x Inov-smejd, 3x Topo), co jsem spotreboval.

Vzorek na podrazce je ve spicce ojety, ale nijak zasadne, rekl bych, ze min, nez u puvodni verze. Nevim, jestli je to odolnejsi podrazkou nebo mekcim terenem v tomhle rocnim obdobim. Kazdopadne vypadaji, ze 1500 km bez problemu vydrzi a mozna i o neco vic. Na tlumeni taky zadne zasadni zhorseni nepozoruju.

Za mne dobry, az je dorazim, koupim dalsi par. Prvni Topo, ktere muzu bez vetsich vyhrad doporucit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv bře 24, 2022 15:52

Ty jo, zase jeden "vděk" za neblokovatelnou reklamu na auto.cz: fčíl tam na mě juklo tohle. Ač (nízkých) Ultra Raptorů sem měl už asi 10 párů, to sem dofčíl netušil, že se dělají i kotníkové. Fíha.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv bře 24, 2022 19:45

mike píše:Koukam, ze moje Topo MTN Racer 2 maji pres 1000 km, cas na preventivni prohlidku ;-)

Moje jsou na tom podobně. Taky přes 1000km nahraných aktivit podle stravy. Reálně to bude o dost víc, protože jsem v nich v poslední době chodil i po městě na nákupy a další vycházky. Tomu taky odpovídá podrážka, která je dost sjetá, že bych v nich na sníh nebo do hlubšího bláta nechtěl.
Nahoře na patě taky vydřené polstrování, což ale zas přičítám tomu, že jsem někdy líný je rozvazovat při obouvání/vyzouvání.
Jinak vršek všude drží, což mě celkem překvapilo, když uvážím kde všude jsem s nima lezl.

Teď jsem na delší dobu na Madeiře, kde je na MTN Racer moc technický terén, tak do hor chodím výhradně ve VJ Sport, ty mají asi 500km a bez sebemenšího škrábnutí.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv bře 24, 2022 21:00

Mne to mezitim vylezlo na 1200 a uz zacinam lehce citit, ze jsou podrazky tenci, ale furt dobry.

oodoow píše:Nahoře na patě taky vydřené polstrování, což ale zas přičítám tomu, že jsem někdy líný je rozvazovat při obouvání/vyzouvání.

To si nemyslim, ja to nedelam. Podle mne se to prosoupe pri chuzi, noha se tam furt lehce pohybuje. Je to trochu tvarem, jsou lehce zahnute dovnitr, ale min, nez prvni verze. Ta se vydrela podstatne rychleji. Prelepil jsem to kineziologickou paskou a dobry. 200 km drzi, jestli se prosoupe, nalepim dalsi.

oodoow píše:Teď jsem na delší dobu na Madeiře, kde je na MTN Racer moc technický terén

Myslis na pohorky? ;-) Tam se jsem jeste nebyl a vypada to docela pekne hornate. Mas nekde blogisek se svymi zazitky odtud? ;-) Jestli ne, napis je nekde sem. A tipy, kam jit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte dub 5, 2022 8:44

Kruciš, jednou je nikdy, dvakrát je... problém.

LaS Uragano (GTX), koupené na podzim 2021, nošené celou zimu do/z prce = odhadem ne víc než 500 km chůze polemlesemloukou4. Při minulé cestě v dešti do prce sem nahmatal vlhké fusekle, nevěnoval sem tomu pozornost. Neska opět v dešti, výš hodně mokrý sních 3-5cm a dešťosnežení = opět mokré prsty na fuseklích. Problém. Chjo no.

Koupeno kdesyk v Říši (sportfits.eu), tak se mi nějak moc nechce sa prudit s reklamací (navíc stejně už vel. 43 nemají skladem, aby to vyměnili)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte dub 5, 2022 9:09

Hm, mokry snih, mokre (opravdu mokre nebo jen vlhke?) ponozky v oblastech prstu... Neni to spise kondenzaci potu? Muzes mit GTX jakkoliv skvely, ale pokud tam bude na spicce boty lezet mokry snih, tak se pot neodvede, hlavne ne v jednech ponozkach a nizkych botach.

Jen namet na zamysleni, ze srazeni potu vevnitr za jistych okolnosti zadna membrana nezabrani...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte dub 5, 2022 11:12

Pokud je to kondenzace, tak mohutná. Btw, nosím dvoje (tlusté + těnké) Lorpeny. Mno nic, no uvidím, jak moc mě (lehce mokré nohy) budou srát, dyžtak na příští podzim pořídím nové - fčíl přes léto stejně budu chodit v LaS UR GTX (ten zas bude třeba, bo pole = tráva = ranní rosa, až bude - jak tráva, tak rosa)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte dub 5, 2022 11:44

Na ty krátký procházky do práce bys měl ideální ty nepromokavý ponožky. Chvilku by to určitě vydrželo a nemusíš kupovat nový boty pokaždé, když na nich selže GTX, což u tenisek selhává docela brzo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte dub 5, 2022 11:47

GTX fusekle nechcu (nesnesl bych).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte dub 5, 2022 11:52

Ani s vnitřní ponožkou? Tak je nosím já, není to moc rozdíl, na kůži máš tu samou ponožku a pak jenom máš vnější vrstvu s gtx v další ponožce a ne v botě.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte dub 5, 2022 11:53

Radší ne, mám k tomu principu "mentální" odpor. Stará kunverza.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte dub 5, 2022 11:57

Kdyz jsi "stara kunzerva", tak si vzpomen,jak jsme chodili kdyz jsme byli mladi (nebo nam alespon tak ukazovali), kdyz nebyl zadny GTX... Zajdi do kauflandu nebo jakehokoliv jineho supermarketu, kup 2x2 rohliky, vzdy do jednoho sacku, rohliky snez a ty sacky si natahni na nohy - kdyz mas dvoje ponozek (chvalim!), tak mezi ne. No a mas od mokra z vnejsku vystarano :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte dub 5, 2022 12:32

Nelze. Rochlíky nemůžu, je mi po nich blbě. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte dub 5, 2022 12:55

Tak je pouzij jako otravenou navnadu :twisted:, hlavne aby Ti zustaly sacky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte dub 5, 2022 15:49

pavproch píše:Ty jo, zase jeden "vděk" za neblokovatelnou reklamu na auto.cz: fčíl tam na mě juklo tohle. Ač (nízkých) Ultra Raptorů sem měl už asi 10 párů, to sem dofčíl netušil, že se dělají i kotníkové. Fíha.
Semito při cestě z prce dom rozleželo fpalici a.... kotníkové UR GTX už sou na cestě z UK ke mně. :supz:
A tekoucí Uragány budu řešit až na podzim.
Dva postřehy:
a) doufám, že pořád platí, co mají naspáno na sportshoes.com:
Please note, all taxes and duties are included in the price for any order shipped to mainland EU.

b) Zajímavé je, že zatímco nízké UR GTX jsou (na stránkách LaS) v kategorii "mountain running", na sportshoes kotníkové označili "walking shoes"
Až v nich bude polemlesemloukou4, taxem dám fídbek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Běhání