Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned bře 14, 2021 13:55

To bych nikdy neřekl, jaký moc velký rozdíl v klouzavosti (tvar výčnělků, nemyslím si, že je to díky směsi gumy) je mezi:

Obrázek

a

Obrázek

Ten první obrázek jsou LaS Akyra GTX, ten druhý LaS Ultra Raptor GTX.

Akyry kloužou na ledě/mokrém sněhu a blátě výrazně, ale opravdu výrazně méně - hlavně v příčném směru (do stran), v podélném směru tam taky rozdíl je, ale ne tak markantní.

Kde sem fčera v Akyrách šlapal jistě sem neska v Ultra Raptorech "tancoval" jak v národním dívadle. Obé skoro nové = neošlapaná podrážka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte bře 23, 2021 14:58

pavproch píše:43 na dvě fusekle (Blizzard GTX).


Tak. Bordel v Lorpenu mi vyřešil jeden "problém". Doobjednával sem Lorpeny Midweight Hiker (bo s nima spokojenost) a přišly mi jedny označené velikostí EUR 42 (na krabičce/visačce) ale ve skutečnosti (asi) vel. 44. Tímpádem mám jasno, které jsou ty "vnější" z dvojitých fuseklí do Blizzardů - btw, to bych nikdy nevěřil, že v okovaných (zimních) teniskách budu (muset) chodit do práce i dyž už je (kalendářně) jaro.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř dub 21, 2021 22:03

Me nove Topo MTN Racer maji za sebou prvnich 8 km, a tak napisu prvni dojmy. Porovnavam s Topo Ultraventure, ale neni to uplne prime, jelikoz ty jsem mel na nohach naposled pred dvema mesici.

Na prvni obuti jsou boty uzsi a delsi, ale muze to byt jen dojem dany pevnejsim materialem svrsku. Mel jsem trochu problem se do nich obout se silnejsima DT ponozkama, prisly mi uzsi uprostred, ale sedlo si to, nez jsem vysel z baraku. Uzsi asi trochu jsou, jelikoz jsem je povolil co nejvic to slo a venku uz nedotahoval a i tak drzely dobre. Pricemz by si asi dotahnout zaslouzily, ale nechtelo se mi. Ultraventure jsem obcas dotahovat musel.

Boty jsou celkove pevnejsi a podrazka tuzsi. Na asfaltu je to o neco min prijemne, chybi mekky kocici krok v Ultraventure, ale v terenu je to naopak. Tam znatelne lip drzi, noha neuhyba ani neklouze do stran. Do poradnych bot to ma jeste daleko, ale na Milesovku by se v nich asi jit dalo ;-) Prislo mi, ze v nich mam vetsi drive a jelikoz jsem tech 8 km dal o 5 minut rychleji, nez predchozi dny ve starych Trailtalonech, aniz bych se o to snazil, tak asi i jo.

Material svrsku je znatelne pevnejsi, snad i vic vydrzi. Neni to vylozena sitovina, ale prijde mi, ze uplne neprodysny neni, zda se, ze nejaky prach se dovnitr dostal. Potivy mi neprisel, ale chce to samozrejme dobre ponozky. Navic nebylo nijak horko, uvidim casem.

Nemaji polstrovany jazyk, coz je nejspis plus, ale chce to slusne ponozky. Nemam u nich pocit, ze se mi svrsek dotyka nehtu na palcich, jako u Ultraventure, coz bude nejspis tim, ze jsou uzsi a nepusti tolik dopredu. Ze stejneho duvodu mi asi pripadaji o neco delsi, coz je plus.

Celkove je prvni dojem dobry a rekl bych, ze jsou to boty pro terminatory :) Sam se bojim dvou veci. Ze v nich budu chodit moc rychle, cimz se vic unavim a prohloubim svou zavislost na endorfinech. A ze se mi vrati plantarni fascitida, protoze ta jednak souvisi s rychlosti a jednak jsou tuzsi podrazky. Uvidime.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv dub 22, 2021 18:11

Update k reklamaci Topo Ultraventure. Dostal jsem vyrozumeni o zahajeni reklamacniho rizeni s tim, ze boty okamžitě odeslali do akreditované odborné a zkušební laboratoře XXX, kde bude odborně posouzen jejich stav ke dni přijetí reklamace. Coz mne trochu prekvapilo. Je to spravny postup a presne to, co by meli udelat, pokud teda reklamaci nechteji hned uznat. Na vysledek jsem zvedav.

Zaroven mi poslal mail, ze mi NEDOPORUCUJE zacit pouzivat MTN Racer, jelikoz jsou uzsi, nez Ultraventure, u ktery je pry evidentni, ze nedostatecna sire stelky k siri mych nohou :) Coz je blbost, uzke mi nebyly a Racery taky nejsou. Uzsi nez Ultraventure jsou, to uz jsem psal vcera, ale vylozene uzke ne. Uzke jsou mi treba bezecke LaS, tyhle jsou sirsi. Nabidl mi jejich vraceni na jejich naklady, ale stejne to udelat nemuzu, jelikoz jsem v nich uz chodil. Ne ze bych to jinak udelal, Ultraventure podle mne odesly kvuli kombinaci malo odolneho materialu a konstrukce, kdy hrana podrazky funguje jako pila a svrsek postupne probrousi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Reccol » čtv dub 22, 2021 18:51

Racer potivý docela jsou, kvůli tomu materiálu, kterej je naopak pro tebe super, když neběháš a štvou tě špinavý nohy:)

Trisport očividně vyděsil tvůj dopis natolik, že ti chtěl nový boty raději sebrat, než to řešit znovu :lol:

Já zase dneska zjistil, že jsou mi Altry (Escalante 2,5) ve velikosti 48 tak akorát hezky. Nevím, nakolik to je dobrá zpráva, když větší nedělají...
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv dub 22, 2021 19:12

Reccol píše:Trisport očividně vyděsil tvůj dopis natolik, že ti chtěl nový boty raději sebrat, než to řešit znovu

:D dal jsem si zalezet ;-) Smula, za chvili je jdu provetrat znovu. Nakonec, doporucila mi je primo firma a kdyby si mysleli, ze problem je v sirce mych noh, tak to asi neudelaji.

Mne spis prekvapuje ten posudek. Postup je to spravny, ale nakladny. Cekal bych, ze si to proste vyridi s firmou a vymeni kus za kus. Ale samozrejme nevim, jake maji vyjednane podminky. Nechce se mi ale verit, ze by reklamace v ramci 6 mesicu sly na jejich triko, na to by nikdo rozumny nepristoupil. To se na zapade bez reci resi vymenou, aspon co jsem slysel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv dub 22, 2021 21:30

Me obavy se potvrzuji, chodim v MTN Racer nesmyslne rychle. Dneska stejny okruh jeste o 3 minuty rychleji. Kdyz ony opravdu drzi a maji v terenu slusny odpich 8-[

Kdybych se zblaznil a chtel si vzit na hory behaci boty, tak ze vsech, co jsem kdy mel, by to byly tyhle 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv dub 22, 2021 22:19

Reccol píše:Trisport očividně vyděsil tvůj dopis natolik, že ti chtěl nový boty raději sebrat, než to řešit znovu

Hehe, vidím to podobně, asi pochopili, že tě tak lehce neodbudou s tou reklamací a chtějí zabránit dalšímu takovému případu. Případně pak mít argument, že tě varovali předem, nevím jestli by to mělo nějakou váhu.

Jinak tak nějak tvůj popis odpovídá recenzím, měly by být míň pérovací, pevnější látka a užší střih aby v nich nelítala noha.
Druhá verze MT Racer je považována za zlepšení ale právě třeba v tom pérování, což bys asi neocenil (tvoje plantární fascitida by ale mohla mít jinej názor)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv dub 22, 2021 22:31

Ti nevim. Mne tahle firma prijde jako one man show a ten man si to bere nejak osobne. Ale uvidime, na posudek jsem opravdu zvedav. Jinak ano, snadnemu odbyti a dalsimu kolecku jsem se snazil predejit.

Tezko rict, mne perovani u Ultraventure nevadilo. Tohle je fajn, ale bojim se prave te fascitidy... No, aspon se ukaze, cim to je. Zatim si myslim, ze za to mohla moc tenka podrazka v Trailtalonech, kdy slacha dostavala spoustu narazu od nerovnosti zespoda. To tady neni, podrazka je silna dost. Druha moznost je prilis rychla chuze a treti prave pruzeni. Uvidime.

Tak co, kupujes je? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pát dub 23, 2021 17:52

mike píše: mne perovani u Ultraventure nevadilo

Pamatuju si, jak jsi byl kdysi vyjevenej z pérování u Hoka, že se v tom nedá chodit. Je fakt, že tohle péruje trochu méně, ale MT Racer pérují ještě míň.
mike píše:kupujes je?

Uvažuju, jestli se uvolní restrikce a budou zas nějaký stovečky, tak by se boty hodily. Velikost jsi bral stejnou jako u Ultraventure a je to ok, jo?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát dub 23, 2021 17:59

Hoky jsou jiny level, Ultraventure mi neprisly, ze by vylozene perovaly, spis takovy mekky kocici krok, jak jsem psal vys. MTN Racer jsou o dost jine, v podstate bych je srovnaval spis s nizkyma trekovkama, doslap na asfaltu se moc nelisi treba od Meindl Laredo, co mam do mesta.

Jo, bral jsem stejnou velikost a je to spravne. Pocitove jsou o trochu delsi, nejspis proto, ze jsou uzsi a nepusti tolik do spicky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pát dub 23, 2021 18:10

mike píše:boty okamžitě odeslali do akreditované odborné a zkušební laboratoře XXX, kde bude odborně posouzen jejich stav ke dni přijetí reklamace
Miku, pokud je to doslovna citace, tak se to da vylozit ruzne. Napriklad, ze hraji na to, ze je to opotrebenim, ze "stav ke dni prijeti reklamace" odpovida zjistenemu zpusobu a delky pouziti.
Nezapomen, kdyz davas neco k posouzeni do statni zkusebny, tak taky zadas, co chces zjistovat - a oni napisou posudek o tom, o jinych vecech ne(musi).

A ja tam nevidim, ze by psali neco o zjisteni duvodu poskozeni. Pokud by jim napsali, ze "stav odpovida pouziti", tak reklamaci s radosti odmitnou a boty vrati. Se znaleckym posudkem v rukou. A v tom pripade bys mohl boty obratem poslat do stejne zkusebny se zadosti o posouzeni opravnenosti reklamace - a mozna potom bys mel v rukou posudek potvrzujici Tve naroky. Fakt by se to klidne stat mohlo bo jedno druhe apriori nevylucuje.

Takze si vaz takoveto slova
mike píše:Mne spis prekvapuje ten posudek. Postup je to spravny, ale nakladny.
a chval dne radeji az ten dalsi...

Jasne, nevidime do duse obchodnika, netusime, co chce zjistovat. Ja si na vysledek taky rad pockam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát dub 23, 2021 18:17

Je to doslovna citace z mailu, ale zadani posudku samozrejme nemam. Postup je spravny v tom, ze to neodmitnul hned, ale zadal posudek. Protoze dukazni bremeno je do sesti mesicu na nem a pripadne odmitnuti reklamace musi necim podlozit.

Vysledek posudku nema smysl predjimat. Az bude, tak se podle nej zaridim. Krok po kroku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pát dub 23, 2021 18:18

mike píše:Hoky jsou jiny level
Zase hodne generalizujes... Kolik ruznych Hoka jsi zkousel? Ony mozna vypadaji na pohled hodne podobne, ale ani zdaleka stejne nepruzi, nektere jsou dokonce pomerne tvrde a nektere boty jinych vyrobcu si v nicem nezadaji ani s nejvice pruzicima Hokama.

Konec koncu si stale myslim, ze pro Tebe by nejlepsim resenim Tvych prochazek mohly byt prave jedny Hoky, co byly nastupovky (tj. ne bezecke) s docela dobre resenym drzenim paty a s castecne kevlarovym svrskem. Mne, bohuzel byly uprostred boty mirne uzke, tak jsem si tehdy vybral Sky Toa Event (uz jsou vyreklamovane, bohuzel, byly docela fajn). Nazev modelu si uz nepamatuji a jak koukam, tak uz jej prestali asi vyrabet.
Ty boty mely odpruzeni "tak akurat" jako dobre pohorky, ale noha se v nich citila oproti pohorkam v mnohem vetsi pohode.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát dub 23, 2021 18:47

:roll: z kontextu je snad jasne, ze se bavime o tech konkretnich, co jsem zkousel. A ne, nehodlam zkouset dalsi, uz jen ta vyska podrazky je odrazujici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » sob dub 24, 2021 9:06

Vidis, mne je zase z kontextu Tvych prispevku jasne, zes je sel zkouset uz s jasnym presvedcenim, ze to nemuze byt dobre. Pravdepodobne jsi si vybral jedny z nejodpruzenejsich, to potvrdilo Tvoje predstavy, tak ted spokojene pouziva "vlastni zkusenost" jako generalizujici pravidlo. Potom vypadaji hodne usmevne takoveto prohoaseni:
mike píše:uz jen ta vyska podrazky je odrazujici
Hlavne v kontextu s tim, ze sis koupil MTN Racer, kde mas podrazku pod patou 30 (tricet!) mm a ze kdyz se napr. podivam na stranky Rockpointu a terenni Hoka, tak jsou tri s tenci podrazkou a tri s mirne (o 1-3 mm) silnejsi :wink: . Dokonce takove Torrenty maji pod patou jen 21 mm.
Uz ani nerikam, ze odpruzeni nejvice zavisi od tvrdosti EVA peny, coz je u kazde z bot jina. Navic casto je vnitrek boty zapusteny do te peny podrazky, takze par mm z toho, co videt zvenci neni odpruzena podrazka ale "vanicka" pro Tvoji nohu aby lip drzela. A posledni dulezita soucast odpruzeni je pouzita vlozka. Zjistit, jak silne dana bota odpruzuje muzes pouze vyzkousenim, odhadem "od oka" podle viditelne tloustky podrazky to fakt nejde.

Jako priklad mam manzelcine starsi Asicsy, model netusim a Hoka Challenger 5. Pocitove byly ty boty cca stejne odpruzujici i kdyz Asicsy maji u paty na pohled vice nez o centimetr tenci penu. Ale pocit nohou pri behu je naprosto odlisny v prospech Hoky, ta o rad vys. Bo pohodlnost, vlozka, drzeni nohy, kolebka podrazky, svrsek, ...

Ne, netlacim Te do Hoka bot, protoze uvedene se tyka prakticky vsech vyrobcu bezeckych bot, Hoka uz zdaleka nejsou ty s nejtlustejsimi podrazkama a taky ne s nejodpruzenejsima.

Jen bys nemel jinym vycitavat generalizovani, kdyz to sam delas a to celkem casto. Navic tak, aby to vyznelo (v tomto pripade), ze Hoky jsou nesmyslne boty...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob dub 24, 2021 19:12

OMG :roll: Neuveritelne, co si dokazes vyfabulovat. Vubec jsem nesel zkouset Hoky. Sel jsem do kramu s bezeckyma botama, abych si nejake vybral (odnesl jsem si Trailtalony). Prodavacka mi postupne donesla hromadu ruznych bot, vybirala je sama. Mezi nima i jedny Hoky. Na ty ostatni si temer nepamatuju, ale na Hoky ano, protoze byly uplne jine. Srandovni, pripadal jsem si v nich jako Perak. Co to bylo za model netusim, ale meli jich tam vystavenych vic a od ostatnich znacek se na prvni pohled lisily prave vysokou podrazkou. Tot vse, dej si facku a priste nesud ostatni podle sebe.

Navic jsme se tu s oodoowem o Hokach vubec nebavili, to byla jen poznamka na okraj a jen ty ji dokazes rozpatlat takovymhle zpusobem #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » ned dub 25, 2021 15:39

Hoky se prímárně používají na dlouhé běhy po silnici v pomalém tempu, bo ti šetří nohy......když jsem měl zrasovanou achilovku, tak jsem byl tak zoufalý, že jsem o nich chvíli uvažoval :-)
jinak do terénu boty s co nejmenším dropem, jinak to není žádná zábava
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 25, 2021 17:55

altra timp trail... jediny altry (potazmo boty za par let) ze kterych me pali ploska pred prstama uz tak kolem 18km... prvni altry, se kteryma su fakt nespokojena ohledne doslapu :( no snad se to brzo ochodi a noha si zvykne. Nepomohla ani latexova vlozka pod origo vlozku. Su trochu rozladena :(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned dub 25, 2021 18:52

Mozna to chce lepsi ponozky. Taky jsem tak nejak dneska sel v MNT Racer, ktere maji celkem tvrdou podrazku a nic. Mel jsem tenci DT ponozky, na 30+ km bych si asi vzal silnejsi, to uz by poznat byt mohlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 26, 2021 5:55

je fakt, ze ponozky mam stejny jako vetsinou, tzn. uz maji nejlepsi roky za sebou. holt oblibeny fusky uz to chce nahradit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon dub 26, 2021 15:39

Koukni se, jestli nejsou prosoupane, jednou mne to takhle palilo a zjistil jsem, ze mam zespoda na spicce diru :D

Mam v MTN Racer asi 50 km a kdyz lezu z postele, trochu mne tahaji achilovky. Jsem si nejak odvykl na 5 mm drop, chodil jsem pres zimu v lehkych pohorkach, ktere maji aspon 10 mm a obcas v Trailtalonech, co maji 8.

Prisel mi mail z Heureky, at ohodnotim TriSportShop. Asi s tim pockam, az jak dopadne reklamace :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 26, 2021 17:31

mike
deravy jeste nejsou :D ale ridsi jo, tak mozna ta sitka uz dela neplechu. No v kazdym pripade doufam, ze to je ponozkama anebo si na to zvyknu driv, nez ze me to bude 25dni srat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte dub 27, 2021 17:29

Mawenzi píše:me pali ploska pred prstama uz tak kolem 18km... ... no snad se to brzo ochodi a noha si zvykne. Nepomohla ani latexova vlozka pod origo vlozku.
Dost se obavam, ze se "to" skoro jiste "neochodi" a taky ze, pravdepodobne, Tvoje noha si tak rychle nezvykne...

Latexova vlozka tomu taky skoro jiste nepomuze. Ale mohla by pomoci jina vlozka, se kterou mas dobre zkusenosti. Napriklad ze starsich bot, ktere nedelaji problemy. U vlozek nejde o to aby byly mekke, ale aby dobre tlumily, a to jeste kompatibilne s Tvoji nohou (a trochu i botou).

Pomoci by fakt mohly i tlustejsi, zespoda lip "odpruzene" ponozky.

Ale nebud rozladena - 18 km je celkem dobra vzdalenost. Ja jsem pres vikend mel doma boty, nizke turisticke Reebooky, chtel jsem je na denni prochazky tady kolem sidliste. No, tam me zacalo byt neprijemne prave v mistech, co pises Ty po 5-10-ti minutach sedic v nich doma v kresle, kdyz jsem se zvedl a udelal par kroku, tak me tam zacalo mirne palit. Tak po trech krocich na koberci. Myslim, ze proti nim je tech 18 km super :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 28, 2021 5:41

apuka
vlozka mi prijde totozna s vlozkou v olympusech, kde je teda po 1000km uz trochu v horsim stavu nez ta nova v timp trail...

bohuzel sehnat vlozku tehle sirky neni snadny a jen ta strihaci latexovka do vel 46 jakztak zvladne byt dost siroka...

no mam zkusenost z terenu, ze staci compeed do tech mist a ten gel to hezky utlumi. Bohuzel 25/25 byli rozchazeci vylety novejch bot a olympusy s 1000km nachozenyma na 35km byly jak papuce...

tak nevim, zda to nemuze byt i vyrobou boty.

ale jo, cca 18 km je fajn vysledek, na dovce chci chodit jen kolem 20-25 max, ale zase s krosnou, tak snad to pujde.

po tech 470 kilacich by si pak uz noha zvyknout mohla :D navic tim zvladnu 50% zivotnosti boty takze me to dyl, nez do konce roku trapit nebude :D

olympusy by podle me uz nevydrzely celou:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » stř dub 28, 2021 14:18

mike píše:Neuveritelne, co si dokazes vyfabulovat. Vubec jsem nesel zkouset Hoky. Sel jsem do kramu s bezeckyma botama, abych si nejake vybral (odnesl jsem si Trailtalony). Prodavacka mi postupne donesla hromadu ruznych bot, vybirala je sama. Mezi nima i jedny Hoky. Na ty ostatni si temer nepamatuju, ale na Hoky ano, protoze byly uplne jine. Srandovni, pripadal jsem si v nich jako Perak. Co to bylo za model netusim, ale meli jich tam vystavenych vic a od ostatnich znacek se na prvni pohled lisily prave vysokou podrazkou. Tot vse, dej si facku a priste nesud ostatni podle sebe.

Navic jsme se tu s oodoowem o Hokach vubec nebavili, to byla jen poznamka na okraj a jen ty ji dokazes rozpatlat takovymhle zpusobem
Miku, posledni dobou Ti nejak tecou nervy, kdyz nekdo poukaze na Tve vlastni slova a zacinas na cloveka utocit (a to nemyslim jen na sebe)... Potrebovalo by se trochu uklidnit. No a nekdy se taky zamyslet pred utokem. :wink:

Je od tebe pekne, ze se takto dokazes chytit jedne poznamky. Ja bych ale byl radeji, kdyby ses podival na to, o cem jsem hlavne psal - o Tvem zbytecnem generalizovani a shazovani Hoka.

No a ted bych mel chut vytahnout par Tvych vet z Tvych starsich prispevku, akurat otocene na Tebe, protoze presne sem zapadaji - ale radeji to delat nebudu... [-X

Muzes mi vysvetlit, co jsem podle Tebe vyfabuloval???
"Jit zkouset" jeste neznamena, ze jsi se z domu vybral do prodejny s presvedcenim, ze pujdes vyzkouset Hoka boty, ale stejne tak, ze kdyz TI je dala prodavacka do ruky, tak uz "jsi sel zkouset" i ty boty. (Doufam, ze nezacnes ted zase svoji prednasku, jak to v cestine tak neni...) A presne takto jsem to myslel ja - ze uz davno predtim, nez jsi je dal na nohy, tak jsi uz mel v sobe nejake presvedceni o Hoka botach. Toto tezko vyvratis, uz par let nazad jsi o tom zacal psat, ze jsou "klaunske boty", davno predtim, nez si je vyzkousel - a po zkouseni jsi k tomu pridal cca, ze se v nich citis jako bys chodil na mraku... Takze v te vete nebyla sebemensi fabulace.

No a nevim co jineho by mohla byt fabulace... Ze by to, ze jsem napsal, ze pulka Hoka bot na strankach RP ma mene peny pod nohama nez MTN Racer, ktery se TI docela pozdava? Nebo ze mnoho jinych vyrobcu uz vyrabi mnohe modely bezeckych bot, ktere maji znatelne vice peny pod nohama nez Hoky? Obe veci jsou pravdou.

O tom, ze bys nemel tak generalizovat na zaklade jedne jedine zkusenosti, ses nejak nezminoval. Pritom to neni u Tebe pripad jen Hoka bot, stejne to delas s Polartec Alphou, polyuretanem kdekoliv (az na vyjimky, kdy se Ti to hodi, jako napr. nepremokavy ruksak, kde je to najednou "jiny PU", ktery snad vydrzi dele), atd.

A ze proc jsem to o tech Hokach spomenul tady? Protoze se to docela hodne dotyka temy topicu. Ty opakovane shazujes jednoho vyrobce, i kdyz o tech botach nic nevis. A az zacnes znovu spominat kontext, tak to, ze Tvoje nazory jsou tady konzistentni a shazujes je opakovane, je taky jeden dulezity kontext, ktery navstevnik, ktery zacne cist tyto stranky si rozhodne zapamatuje lip a Tvoji poznamku "Hoky jsou jina level" da do kontextu k ostatnym Tvym vyjadrenim nez ze to vezme jako jednoduchy "postuch" od oodoowa. Toto by sis mohl zapamatovat, ze svymi nepodlozenymi blbymi poznamkami ovlivnujes lidi mnohem vice, nez by bylo zdravo - o to vice, zes tady jako moderator. BTW, muzes to obcas videt primo i na OF z reakci nekterych lidi v ruznych oblastech, co si nakonec vybrali.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2021 15:50

#-o ](*,) :roll: ne, netecou mi nervy. Proste jsem s tebou ztratil trpelivost. A ze ji mam jinak na rozdavani... Ty tve nesmysly uz mne davno nebavi a zabyvat se jimi mi prijde jako naprosta ztrata casu.

apuka píše:Muzes mi vysvetlit, co jsem podle Tebe vyfabuloval???

Uplne vsechno. Napsal jsem ti, jak to bylo a ty si to stejne prekroutis tak, aby to zapadalo do tveho prasteneho sveta. A ani tak to nezapada:
apuka píše:zes je sel zkouset uz s jasnym presvedcenim, ze to nemuze byt dobre. Pravdepodobne jsi si vybral jedny z nejodpruzenejsich

Nesel jsem je zkouset a nevybral jsem si je. Dal to nehodlam rozebirat, at si ostatni udelaji obrazek sami. Jestli ma teda nekdo chut si ten tvuj vyplod cist.

apuka píše:Toto by sis mohl zapamatovat, ze svymi nepodlozenymi blbymi poznamkami ovlivnujes lidi mnohem vice, nez by bylo zdravo - o to vice, zes tady jako moderator.

Uz jsem psal mnohokrat, ze moderator je technicko-administrativni funkce a nema zadnou souvislost s kvalitou nazoru. Navic bych rekl, ze v tomhle pripade nadelaji tve mimozni prispevky podstatne vic skody, nez ma blba poznamka. Protoze v mysli ctenatu vznikne asociace Hoky => blazen :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv dub 29, 2021 10:46

No nic, vubec jsi nepochopil o cem jsem psal, stale jen slovickaris a smysl TI utika (resp. jej videt nechces). :twisted:

Edit:
aby bylo jasnejsi o cem je rec a prestal slovickarit tak ve zkratce:
"je sel zkouset uz s jasnym presvedcenim" znamena, ze uz pred momentem, kdy sis boty vzal do ruky aby sis je obul, jsi v hlave uz to presvedceni davno mel.
"jsi si vybral jedny z nejodpruzenejsich" znamena, ze jsi zkousel jedny z nejodpruzenejsich, je jedno jestli sis to vybral Ty sam od sebe nebo Ti to podala prodavacka.

A jeste jednoduseji shrnuto - uz predtim jak sis obul na zkouseni jedny z nejodpruzenejsich Hoka jsi mel v hlave presvedceni, ze to nejsou dobre boty.

Ale to hlavni, o cem jsem psal bylo, ze generalizujes na zaklade jedne jedine, a to jeste znacne omezene, naprosto nerelevantni zkusenosti, kterou jsi navic udelal uz s nejakym presvedcenim. A ze to delas na OF opakovane i u jinych vecech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2021 17:25

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Krysha » čtv kvě 6, 2021 6:17

Krysha píše:já si na zimu vzal kotníkové Topo Trailventure WP a po prvotním nezvyku na (proti A. Lone Peak) tuhou podrážku a volnost v kotníku/patě jsem si je oblíbil, tak doufám, že vydrží...

tak po 5 měsících vypadají boty sice pořád celkem v pohodě, svršek drží a podrážka má dobrý vzorek, ale membrána už nefunguje - vypadá to na prodření v místě ohybu špičky (na obou stranách na obou botách)
nachodit jsem v nich mohl tak 500km, což asi odpovídá, ale stejně mě to nepotěšilo...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

PředchozíDalší

Zpět na Běhání