Batoh na běh

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batoh na běh

Příspěvekod -ant- » úte srp 30, 2011 19:59

Přemýšlím o batohu na běh a pár mě jich zaujalo.

1) Osprey Viper 10. Osahal jsem si ho v RP na Poříčí a zdá se mi pevný a už má v sobě i pitný systém. (píšou 550g,ale nevím, jestli se v tom počítá i pitný systém nebo jen batoh)

2) Deuter Speed Lite 10. Osahal jsem si jeho staršího brášku u Hudy a zdá se mi to takové nijaké, ale zase ta váha... 350g

3) Arcteryx Aerios 10 ten jsem sice v ruce neměl, ale na videu se mi zdá poněkud vachrlatý na zádech 420g (A Day In The Life of an Arc'teryx Pack)

4) Solomon XT WINGS 10+3 VEST M Ten bude asi extra dělaný na běh, ale zas se mi moc nelíbí no... ale 390g...

Má někdo s nimi nějakou zkušenost? Nějaké nápady?
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod šíp » úte srp 30, 2011 20:07

Mám zkušenost jen s větší verzi toho Deutera, konkrétně s Speed Lite 20. Mám ho ho přesně rok a za tu dobu jsem ho měla na zádech tak 100x. Neběhám, tak tohle nemohu posoudit, užívám ho v 80% na kole, zbytek jsou jednodenní výlety. Zádový systém na moje použití dostačující /3l camel, dokladovka, záložní bunda apod/. K mému údivu je konstruován jako nepromokavý, zatím mi nepropršel ani přes materiál, ani přes zip. Na běh určitě použít půjde díky tomu, že dole je trochu užší než nahoře.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod zbuddy » stř srp 31, 2011 10:43

My s Denou máme na brusle předchůdce tohoto Vaude Aquarius 7+3
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod bobo » stř srp 31, 2011 10:46

Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod zbuddy » stř srp 31, 2011 11:01

Pro ultralite mravence ultralite batoh inov-8-race-elite-15
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod ZbynekN » stř srp 31, 2011 12:11

Já mám na běhání Deuter Pace20. Speedlite mi překvapivě na běh přišel horší. Ten Pace má dobrý přechod z batohu na ramena, přišlo mi to trochu jako vesta. Teda radši běhám bez báglu, ale s tímhle jsem pár metrů popoběhnul, hlavně v terénu
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod symplooke » pát říj 21, 2011 16:23

mě osobně zaujal tenhle běhací batoh :t:t Salomon , co vy na něj a hlavně co tenhle eshop ? máte někdo zkušenost ? dík !
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod Trafikant » pát říj 21, 2011 16:30

Salomon je expert přes věci na trail running, používám od nich už dlouho boty, bundu, kalhoty, čepici a se vším maximální spokojenost.

Ten vesto batoh je TOP co si asi můžeš vybrat, pokud Ti bude vyhovovat rozložení kapes a sedne Ti.

Z toho krámu sem bral právě čepici a komunikace bezproblémová, maj i kamennej obchod na kraji Strakonic.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod oodoow » pát říj 21, 2011 17:19

@symplooke: Pokud Ti nevadí, že to stojí šílený peníze a že se tam skoro nic nevleze, tak je to určitě dobrá volba. Kamarád to má a říkal, že je to spíš taková imidžovka tak max do 50km v létě. Sám časem plánuji koupit trochu větší verzi, ale prvně si to radši od někoho půjčím a vyzkouším.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod symplooke » pát říj 21, 2011 17:25

tak já to mám opravdu jako běhací batoh, takže to že se tam vejde jen kemlbek a max mobil a klíče nebo menší foťák je naschvál. Ten druhej už je pro mě zbytečně velkej. Taky bych ho rád vyzkoušel, ale nevim jestli u nás někde budou mít. Cena je nemilá, ale za kvalitu se holt platí. :supz:
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod poldík » pát říj 21, 2011 17:58

Ja osobne mam mimo jine jako batoh na beh deuter speed lite 20 a jeste starej cyklo/nw mini baglik od fizanu ale nejvic mi na behani vyhovoji spis ledvinky. Mam Colemana, bolla bezecky, a nejaky noname. Co jsem se koukal tak ze specialek jsou asi fakt nejlepsi salamon. Napr ty jejich batohovesty vypadaj hodne dobre ale nema vyzkouseno. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod DAV » sob říj 22, 2011 8:59

Mám tohohle Saláma je to tady na delší akce. Testoval jsem ho již několikrát v :slota: hlavní vak opravdu vodotěsný, další kapsy kryté pouze nepromokavým zipem, tedy bez zamotání, jsou nefunkční, promoknou. Byl to tedy vytrvalý dvou denní chcanec, ale opravdu prověřil. Jinak běžet se v něm dá, všechny ty popruhy dobře stáhnou batoh k tělu. Nemám dojem, že by hydrovak nějak létal v batohu. Jak ale říkám, je to na delší akce se spoustou jídla, více oblečení a zásobou vody.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod zbuddy » sob říj 22, 2011 14:21

Chlapi, proč běháte s batohem? A proč vůbec běháte :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod symplooke » ned říj 23, 2011 20:45

s batohem se běhá na selší dálky, když nechceš tahat petku v ruce a ledvinky ti nevyhovujou :t:t Proč běhám ti přesně neřeknu, ale od doby co jsem s tím začal se mi nějak nechce končit :supz:
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod holgerus » pon říj 24, 2011 7:11

@zbudy: je to lepší než sedět doma na zadku :lol: Je lepší kondice, proces fotrovatění zastaven a vrácen zpět do dob mládí. Lépe se dýchá, lépe leze do kopců, vyplavují se endorfiny a další a další důvody.
JInak já běhám s batohem mamut zion 20 l. Na zádech sedí perfektně a mám ho na celodenní výběhy. Obzvl. se osvědčil při běhání v Tatrách a Roháčích.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod DrZkaza » úte říj 25, 2011 9:30

Mám doma starší typ té "batohovesty" od Salomonu. Velikostně je tak na hydrovag, záložní oblečení a malou svačinu, vepředu na vestě je síťovaná kapsička na pár sušenek, kompas atd. Osobně se mi s tou vestou běhalo dobře, ale má to i nevýhodu, že jí člověk ze zad nesundá tak rychle jako batoh (musí rozepínat zip) a někomu by mohlo vadit i to, že je v ní víc upnutý než v batohu (při teplém počasí).

Jelikož už dálkové věci tak často neběhám, tak se mi válí doma. Takže v případě zájmu jí za rozumnou cenu odprodám.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod Simi » úte říj 25, 2011 10:23

Tedy neodpustím si lehký offtopic. Jak psal Zbuddy, tak běhání s batohem taky moc nerozumím. Pokud si jdu zaběhat na hodinu nebo o něco víc (tj. na <15km), tak přece kromě třeba klíčů a muziky do uší nic nepotřebuju a dám všechno do kapsy. Pokud není extrémní vedro, tak ani na takovou dobu pití nepotřebuješ. No a když to vedro je, tak nejsem šílenec, abych šel běhat. ;-) Vzít si pití může mít význam možná při tréninku, který trvá přes 2h.
Pokud někdo běhá nějaký horský maratony, tak chápu, že batoh potřebuje. Ale co jsem tak zaznamenal, tak se to netýká minimálně 95% běhajících. A opět příliš nerozumím tomu, že si někdo jde zaběhat třeba do Tater, tedy pokud tam nebydlí a není to jeho běžný tréninkový výběh. Motivaci k tomu vyjet běhat někam do hor moc nechápu. Tam si radši jdu užít jinak. Ale každému, co jeho jest a každý má jiné chutě....
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod vanaxxl » úte říj 25, 2011 11:42

Sám batoh na běhání nemám. Podle mě se hodí při tréningu na maraton a dál nebo na závody, kde se dá předpokládat problém se změnama počasí nebo občerstvením. Letos jsem viděl jednoho klasika s batohem i na silniční desítce v Pečkách :) . Solidní výběr i ceny mají tady: http://www.wiggle.co.uk/run/bags/
vanaxxl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 28, 2010 12:44

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod Volovec » úte říj 25, 2011 11:55

Tak to je mazec - batoh na desitku v Peckach :smt082 - i kdyz buh vi co tam mel za povzbuzovadlo.
(ono vubec letos na jare v Peckach jsme hledel co si byli lidi schopny na sebe v tom relativnim teple navlect.)
Osobne beham bez batohu.
Na svoje treninky si piti beru minimalne - kdyz tak jen mala flaska (0,5 l?) do zadni kapsy od bundy (resp. cyklobundy).
Kdyz jdu nejaky tezky trenink (intervaly) ve vedru tak stejne beham v lese kde jsou studanky (ciste).
Do batohu bych sel pouze pri dlouhych (pres 2 hod) horskych bezich a to nechodim.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod symplooke » úte říj 25, 2011 14:11

Na horské ultraběhy zatím ještě ambice nemám, zatím jen ten půl maraton - maraton. Při vzdálenosti pod 20 kiláků to v podstatě nemá smysl - imho na závodech kde je většinou občerstvovačka každých 5 km. Nicméně při tréninku a bězích od 20 do 40 kiláků už to není sranda. A nejde jen o horko, kolabovat z dehydratace můžete i na podzim :partyman:
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod DAV » úte říj 25, 2011 14:34

Ono já když jdu trénovat, tak sebou beru petku do ruky a protože běhám stejnou trasu nazpět tak nemám problém si petku pokud je zima a tolik nepiji, schovat v lese. Jinak ledvinka mi nevyhovuje, na chůzi dobrý,na běžkách taky, ale běhat ne.Ale možná mám blbou ladvinku, je to možné. :-k Větrovku nosím taky v ruce nebo si ji sbalím do kapsy a na gumu přes rameno.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod symplooke » úte říj 25, 2011 15:48

upřímně si neumim představit běžet 30 kiláků a víc s petkou v ruce ](*,)
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod DAV » úte říj 25, 2011 16:12

Víc jak 20 netrénuji :oops:
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod holgerus » stř říj 26, 2011 6:42

Tedy nevím jak to děláte. Já mám žízeň po 5 km (i v zimě) a z ledvinky bych se zbláznil. Malý batůžek je pro mne nutností :oops:
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod Simi » stř říj 26, 2011 9:58

To je jednoduchy, staci se zavodnit jeste pred vybehnutim. To samozrejme neznamena 5 minut pred startem do sebe obratit litr tekutin, i kdyz na druhou stranu ti pak pri behu krasne sploucha v zaludku. :-)
Kazdopadne podle me dospely zdravy jedinec musi urcite minimalne hodinu aktivniho pohybu vydrzet bez piti, aniz by mu to zpusobilo nejake poskozeni telesne schranky...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod symplooke » stř říj 26, 2011 16:59

tak zavodnění je základ, s tim se dá vydržet klíďo tak 18 - 20 kiláků, pak už to začíná bejt nepříjemný. Nicméně pití při běhu znamená lepší regeneraci a lepší pocit při běhu. :ú
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod ninaj » stř říj 26, 2011 17:28

ahoj, koukni na Osprey talon 11, běhám , jezdím s ním tréninky i delší závody, je super, při běhu ani nevíš, že ho máš na zádech :-)
A proč to děláš? Bo mě to baví vole.
http://www.podlysaci.cz
Uživatelský avatar
ninaj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát lis 21, 2008 15:43
Bydliště: Frýdek-Místek (Ostravice)

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod holgerus » čtv říj 27, 2011 6:13

Před výběhem samozřejmě zavodňuji. Leč stejně si pití brát musím. Asi nejsem normální jedinec. :mrgreen:
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod bobo » čtv říj 27, 2011 11:20

beh s batohom ma podla mna vyznam hlavne v horach, kde skoro vzdy hrozi zmena pocasia, uraz alebo cokolvek...osobne nebeham ziadne dlhe veci, ale ked si idem podvecer po praci vybehnut na kopec, napr. do Fatry, tak si batoztek beriem a v nom nejaku fukerku, lekarnicku, telefon, zaloznu stravu a pod....uz sa mi stalo ze som si podvrtol clenok 2hodiny od civilizacie a navrat sa trochu skomplikoval...keby som si ho vytkol naporiadok a musel tam cakat, tak s tym co som mal v batohu by to bolo ovela prijemnejsie ako s nejakou pet-flasou :)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod vonkreuz » sob říj 29, 2011 1:07

Když rychleji chodím nebo běhám, mám Deuter Speed Lite 20 (starší červený model) a plná spokojenost. Uvažoval jsem i o menším, ale nakonec zvítězil větší, protože mi neskákal na zádech a myslím, že malý 10l ani 15l nemá stahovací popruhy na boku. Ted jsme s ním týden lezli a plná spokojenost.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Další

Zpět na Běhání

cron