Batoh na běh

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod RUMcajs » pon zář 14, 2015 10:21

Poridil jsem si pred dvema mesici Salomon Skin Pro 10+3

Jsem z neho hodne zklamany.
Jako majitel nekolika batuzku od Camelbaku bych ho znova nekoupil.

Co me na nem vadi?

1) Pro pristup do hlavni komory je nutne rozepnout presky na hrudnim popruhu.
Nasledne je protahnout popruhem ktery jde od lopatek pres ramena.
Pod nim je suchy zip, ktery reguluje delku popruhu.
Jednoducha vec jako vytahnout fotacek ci jine tak zabere 5 minut.

2) Pitny vak od Hydrabaku
- prutok naustku je velmi nizky (5x intenzivni nasani vs 2x snadne u Camelbaku) abych mel plna usta vody
- pri plneni do nej nede dat vice jak 1.4L
- vhledem k tomu kudy hadicka a ze je pod uhlem nejde pouzit Camelbak

3) Nema vodotesnou kapsu na klice od auta
- kapsy na prsnich popruzich jsou z vnitrni strany perforovane, takze je videt na obsah
- vse se da propotit

Proc si ho nechavam?

1) Po vyhozeni pitneho vaku je z neho skvela vesta. Za batuzek se povazovat rozhodne neda.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Batoh na běh.

Příspěvekod mike » pon dub 10, 2017 20:25

Nechce se mi zakladat nove vlakno, tak sem.

Bezci a jini lehkochodci, jak resite, kdyz vybehnete jen na hodinu nebo dve uplne bez niceho? Zadny batoh, jen si clovek musi vzit par veci. V mem pripade dva klice, obcanku a mozna slozenou tisicovku nebo kreditku. Normalni penezenka v kapse vadi, je moc velka. Chtelo by to nejakou velmi tenkou a lehkou, aby neprekazela. Nejaky tip? Nebo neco jineho? Hipsterske pouzdro na mobil, co se nosi na pazi, nechci (mobil nechavam doma).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh na běh

Příspěvekod scinkk » pon dub 10, 2017 20:42

A co takhle hledat :twisted:

viewtopic.php?f=20&t=15319&start=1350#p384377

Ale budes namitat ze to je MYOG :)
mimochodem ja to pouzivam jako dokladovku nonstop, to jest mam to i do tasky do prace + normalni penezenku a ven beru jen tohle, i treba na kolo. Doklady, karta, par papirku hotovosti :) Dost mi to rozdeleni vyhovuje, jen prehazuju inkartu kdyz potrebuji, ale to proto ze ji potrebuji vic do ty prace a z normalni penezenky se lepe lovi.
Klice mam taky rozdeleny na dve skupiny :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Batoh na běh

Příspěvekod karaya1 » pon dub 10, 2017 20:45

Pokud nalehko bez "podpory", tak kapsička na zadku, mívají to elasťáky i šortky. Vejde se do ní telefon, klíče, šalinkarta a pár drobných na pivo. Na běh to je cajk, není to skoro cítit.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Batoh na běh

Příspěvekod scinkk » pon dub 10, 2017 20:48

Mike a co ledvinka? :) nejlepe nosena dopredu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » pon dub 10, 2017 20:48

Na kazdyh behacich kalhotech mam nad zadkem malou kapsicku ve ktere nosim presne co popisujes.
Nebo si muzes koupit tenkou neoprenovou ledvinku.
https://www.insportline.cz/12707/ultrat ... YOTg#25216
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mike » pon dub 10, 2017 20:50

@scinkk: nevim, jestli bych tohle dokazal najit :D

Fajn, neco takoveho by asi slo. Ale chtel bych to spis koupit hotove.

@karaya1: kdyz ja jsem v tomhle paranoidni a bojim se, ze bych neco primo z kapsy ztratil. Ztratit dneska obcanku je slusny pruser. Kapsu na zadku mam, ale nepouzivam, davam penezenku do predni kapsy, tam bych si vsimnul, kdyby vypadla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mike » pon dub 10, 2017 20:53

:roll: cekal jsem, kdo prijde s ledvinkou. Myslel jsem, ze devadesata leta uz skoncila :twisted:

Ledvinku fakt ne a nebeham, chodim. Neco maleho v kapse vepredu mi nevadi. V druhe mam porad kapesnik a malou svitilnu a nevim o tom. O normalni penezence ale jo, i kozena klicenka je moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zonn » pon dub 10, 2017 20:53

zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mike » pon dub 10, 2017 20:55

To je prevlecena ledvinka ;-) Dalsi opasek fakt ne, neco do kapsy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh na běh

Příspěvekod scinkk » pon dub 10, 2017 20:56

Mike: O Vanocich jsem dostal novou, pac jsem se nedokopal tu starou vyprat :), podivam se, pokud ji najdu, hodim ji do pracky a poslu ti ji a nebo se zeptam tchyne, zda by jeste jednu neusila :)

Jinak nemam rad cokoliv v kapse, ale tohle se da, navic ja tam jeste narvany ridicak, technicak, karticku pijistence a tak.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mitau » pon dub 10, 2017 20:58

Taky běhám v kraťasech s kapsou vzadu. Jinak umístěná kapsa při běhu vadí, ale vzadu je to opravdu v pohodě. Na kratší běhy nic neřeším a mám v kapse jen klíče. Kvůli delším běhům mám v běžné peněžence malý uzavíratelný pytlíček (takový ten, jak do sebe zapadnou drážky při vhodném stisku) a v něm mám trvale občanku, tramvajenku a dvoustovku. Pak stačí jen vzít ten pytlíček a přehodit ho do kapsy na kraťasech. Člověk tak ty věci alespoň nepoztrácí a peníze nepropotí.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mike » pon dub 10, 2017 20:59

@scinkk: :D diky. Tak mne napada, ze bych mozna vedel o nekom, kdo by mi neco takoveho dokazal usit... zeptam se.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh na běh

Příspěvekod ZbynekN » pon dub 10, 2017 22:52

Doklady a peníze dávám do ziplock sáčku, když si je sebou beru. Klíče mám na provázku, kroužek zabírá moc místa :mrgreen: A kdybych chtěl utrácet za lehkou peněženku, tak koupím tuhle z tyveku
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mike » úte dub 11, 2017 0:31

@mitau, ZbynekN: ziploc neni uplne spatny napad, jen mi to prijde spis jako provizorni reseni. Klice na provazku jo, krouzek vadi, protoze je nastorc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh na běh

Příspěvekod karaya1 » úte dub 11, 2017 5:51

mike: ztratit něco z kapsy na zip? :-k nosívám tam i kapesník a to se pak o klíče trochu bojím a dávám bacha, když ho vytahuju, ale jinak...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Batoh na běh

Příspěvekod GreyMouse » úte dub 11, 2017 8:50

@mike: Co něco takovýho?: Mini peněženka Eagle Creek Zip Stash černá, 18 g

EDIT: případně nějaká obdélníková klíčenka (klíčenka1, klíčenka2, klíčenka3...)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mike » úte dub 11, 2017 17:35

GreyMouse píše:Co něco takovýho?: Mini peněženka Eagle Creek Zip Stash černá, 18 g

Jo, neco takoveho, ale chtelo by prihradku na kartu, ze ktere by nevypadla. Bud zip nebo klasickou prihradku, do ktere jde tesne. Takhle je to stejne jako klicenka, co mam a tam se o vypadnuti bojim.

Klasickou kozenou klicenku uz mam, ale tam je jednak ten problem s kartou a jednak je moc objemna, citim ji v kapse. Kuze je fajn, ale na tohle by byla lepsi latka.

@karaya1: vsak jsem psal, ze jsem v tomhle paranoidni. Jde o to, ze neco udelas 1000x spravne, po 1001 nedopnes zip a volne lozene veci vypadnou. Pred casem jsem takhle prisel o nuz, ktery jsem nosil v kapse tak 20 let. Vypadnul mi ve vlaku, otviral jsem flasku a pak jsem asi kapsu nedopnul. Podobne GPS, nosim ji v horni kapse batohu 10 let a vloni jsem ji ztratil. Prisel jsem na to asi po dvou hodinach, kdyz jsem do batohu sahal. Kapsa nebyla dopnuta a GPS nikde (nasla se). Proste mi to prijde jako pripraveny pruser a je jen otazka casu, kdy k nemu dojde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh na běh

Příspěvekod Sirkka » úte dub 11, 2017 20:00

To je zase diskuse, Miku, tobě se nelíbí nikdy nic :roll:
Kratší výběhy: mám kraťasy/dlouhé běžecké kalhoty s kapsičkou na zádech. Stačí, nikdy mi nic nevypadlo.
Delší běhy/dálkoplazecké akce: ziplock sáček a v tom peníze a potřebné doklady.
A to v batohu (dálkoplazecké akce) nebo kapsičce na zádech, případně mám kolem pasu takový pásek, tam se nacpe i mobil, ale s tím obvykle neběhám. Nic složitého, bohatě mi to stačí.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mike » úte dub 11, 2017 20:11

Co je spatneho na tom chtit dokonale reseni? :twisted:

Bohuzel jsem takovy, ze kdyz udelam nejake docasne provizorium, tak to dopadne jako s docasnym pobytem spratelenych armad po roce 1968. Protoze to celkem funguje a nestve mne dostatecne, abych to zmenil. Takze holt potrebuju delat veci poradne napoprve.

Sirkka píše:Stačí, nikdy mi nic nevypadlo.

Ono staci jednou. Viz vyse ma GPS a nuz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » úte dub 11, 2017 20:12

@sirkka jj potreboval by ocipovat a mel by klid. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mitau » stř dub 12, 2017 0:53

Ještě zkusím napsat svůj pohled, proč je podle mě ziplock dokonalé řešení: Při běhu chci jen pár karet a žádné další zbytečnosti narozdíl od běžné peněženky, kde je spousta věcí (drobné, různé další karty, zbytečně moc hotovosti, paragony...). Když budeš mít speciální malou peněženku na běh, budeš z ní muset po každém běhu všechno přendavat do té běžné. U ziplocku nebo většího obalu na kartu můžeš vše jednoduše po doběhu hodit do běžné peněženky (u mě do kapsičky, kam se vešla stará občanka) v pouzdru, které používáš na běh. Je to tedy rychlejší a navíc se ti nestane, že si třeba omylem na běh nějakou z karet (občanka, pojištění, tramvajenka) nevezmeš. Člověk běžně občanku apod. moc často nepotřebuje ukazovat, takže v běžném životě rozdělávám běžecký ziplock opravdu minimálně
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod GreyMouse » stř dub 12, 2017 11:32

mike píše:Jo, neco takoveho, ale chtelo by prihradku na kartu, ze ktere by nevypadla. Bud zip nebo klasickou prihradku, do ktere jde tesne. Takhle je to stejne jako klicenka, co mam a tam se o vypadnuti bojim.

:roll: Zase z toho děláš vědu :roll:
Že vypadne zavírací nůž z kapsy si představit umím, v dětství jsem jich takhle pár ztratila, i obavu z nedovřené kapsy u batohu chápu, ale že by nepozorovaně vyskočila občanka z peněženky/klíčenky v okamžiku, kdy u domovních dveří vyndávám klíče...? Vždyť jde o pár vteřin, kdy mám peněženku i její obsah pod kontrolou, kdyby mi zrovna upadla na zem, tak samozřejmě obsah zkontroluju. Možná bys ten problém vyřešil snáz, kdyby sis skočil přes ulici pro nějaký prášky na tu paranoiu :twisted:

(Můžeš si koupit plastové pouzdro a klíče k němu přivázat šňůrkou ;-))
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mike » stř dub 12, 2017 17:24

Naopak, tohle je presne ten druh situace, kdy je chyba pripravena a je jen otazka casu, kdy k ni dojde. Protoze musis davat pozor, aby obcanka nevypadla a jednou si ten pozor nedas. Mam to tak ted, kdyz nosim obcanku v klasicke klicence a vypadnout muze. Kdyby mi to vyhovovalo, tak se neptam :P

No a pod kontrolou... obcas se mi stane, ze se na ulici zarazim a premyslim, jeslti jsem doma zamknul nebo dokonce zavrel dvere. Samozrejme ze ano, ale delam to uplne automaticky a ani to nevnimam. Coz je presne ta situace, kdy muze dojit k nachystane chybe. Proto je potreba, aby k ni dojit nemohlo.

@mitau: jo, to dava smysl a prendavani nesnasim. Nevidim ale zpusob, jak se mu vyhnout, dve obcanky mi asi nevydaji. Leda si nechat nastrelit do prdele cip, jako ma booze ;-) I ten ziploc musis do penezenky vratit a na to se snadno zapomene (zustane ti v kapse). To se mi stavalo, kdyz jsem si daval obcanku do kapsy na stehne, proste tam zustala. Tam jsem se o ni nebal, kapsa je mala, na zip a vepredu, jenze abych ji tam nenechal, tak musi byt dohromady s klicema, ktere vyndavam, kdyz jdu domu.

Za vsechno muzou lini policajti, co se v noci zasivaji za hrbitovem a kdyz je tam nachytam, tak se snazi predstirat cinnost a otravuji s obcankou. Za pul roku trikrat ](*,) (zasivaji se tam casteji, ale vetsinou ani nevylezou z auta)

OK, uz mam celkem jasno. To co potrebuju je klicenka s kapsou na zip, do ktere se vejde obcanka. Z nejake rozumne pevne latky, ne kuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh na běh

Příspěvekod scinkk » stř dub 12, 2017 17:54

Me to rozdeleni do dvou skvele funguje a vyhovuje, jen musim do prace zkontrolovat, ze mam jak penezenku, tak dokladovku. A ven beru jen dokladovku. Nikam nic neprehazuji, vyjimka je jen ta inkarta jak jsem psal. Platebni karty mam samozrejme v obojim.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Batoh na běh

Příspěvekod amigo » pon čer 26, 2017 8:30

mike píše::roll: cekal jsem, kdo prijde s ledvinkou. Myslel jsem, ze devadesata leta uz skoncila :twisted:

Ledvinku fakt ne a nebeham, chodim. Neco maleho v kapse vepredu mi nevadi. V druhe mam porad kapesnik a malou svitilnu a nevim o tom. O normalni penezence ale jo, i kozena klicenka je moc.

devadesátky skončily, ale ledvinky rozhodně ne, chce se to zbavit předsudků :wink:
na běh si beru tuto, pod tričkem není vidět a nemám ji vepředu, ale vzadu, je mi to pohodlnější, při běhu o ní prakticky nevím - http://www.trailpoint.cz/ultraspire-io-black/?v=131
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » pát lis 22, 2019 18:19

Jake jsou zradne vody bezeckych vest? Na co si dat pozor a co naopak vyhledavat?
Potrebuju do vesty narvat termosku 300ml, perovku, penezenku, mobil, tycinky. Dekuji za informace
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod oodoow » pát lis 22, 2019 19:28

No, termoska je dost velký, neforemný a plná ještě i těžký objekt. Takže pokud si koupíš nějakou hi-tech vestu přiléhavou na tělo a celou ze strečového materiálu, tak se může stát, že při běhu to ten materiál nedá a termoska bude poskakovat s celou vestičkou. Tím chci říci, že si třeba vestu i upevníš na tělo jak nejlépe to půjde, ale stejně díky váze se bude materiál napínat a bude to celé poskakovat, což nebude moc komfortní.
Takže to je jedna věc na kterou bych si dal bacha a pak taky, aby tě termoska netlačila do zad, protože běžecké vestičky mívají hodně tenká záda, v podstatě žádné polstrování, jenom látka. Ale to by se dalo vyřešit tak, že si termosku obalíš tou péřovkou. Jinak není moc co napsat, různých modelů je asi milión. ;-)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » pát lis 22, 2019 20:28

Ta termoska by byla na predni strane misto jedne lahve. Potrebuju neco tepleho nez dojede vlak.
A nejaky konkretni model z milionu?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod oodoow » ned lis 24, 2019 12:23

Vpředu místo lahve právě nevím, jestli se ti vleze. Většinou jsou ty kapsičky hodně úzký aby se tam vlezla jedna softflaška a moc tam neskákala ani když upíjíš a není už plná.
Asi budeš mít nejlepší skočit s termoskou třeba do Trailpointu, kde už maj těch vestiček celkem dost druhů a vyzkoušet, do které by šla narvat a komfortně v tom nosit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Běhání