Batoh na běh

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh na běh

Příspěvekod jony800 » pon lis 25, 2019 19:37

Dynafit enduro 12 má docela velké kapsy na lahve vleze se tam průměr 8cm ale moc pohodlné to nebude. Hloubka kapes je 15cm. Termosku bych zabalil do péřovky a hodil na záda. Venku bude rychle chladnout.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mitau » pon lis 25, 2019 20:16

Jestli beres termosku primarne na to, abys mel neco tepleho na konci behu, tak bych ji daval taky dovnitr. Drive se delaly bezecke vesty na kulate flasky vpredu a ne nadarmo se preslo k softflaskam nebo alespon k lepe tverovanym plossim flaskam. Nedavno jsem potreboval uvolnit predni kapsu a se skorou plnou Inov-8 Race Elite jsem strcil narychlo jednu flasku do zadni kapsy a byl jsem prekvapen, ze nijak nevadila a drzela tam dobre i v takove male a strecove veste. Po tehle zkusenosti bych taky doporucoval davat spis termosku dozadu.

Abych byl trochu konstruktivni:
Termoska vpredu: starsi modely Ultimate Direction (pevne kulate flasky vpredu jan asi hure sehnatelne v CR)

Jinak tip s vyzkousenim co nejvice batohu v Trailpointu je dobry. Jeste pridam tip na Black Diamond Distance, pokud nehonis gramy a das prednost odolnejsi konstrukci a ne tak strecovym materialum. Zkousel jsem v Hanibalu Distance 15 a pusobil na me dost dobre, pro tebe by ale stacil Distance 8 a ten jsem v CR nevidel (a kvuli nazvu shodnemu s trekovymi holemi se i tezko googli, jestli ho nekdo tady prodava)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » pon lis 25, 2019 22:54

Parada panove diky :smt023
Takze shoda je tu malou termosku hodit na zada s perovkou
Nejvice me asi oslovila Dynafit enduro. Tu vestu bych rad vyzkousel.

Btw co vsechno ve veste nosite?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod jony800 » úte lis 26, 2019 17:14

Enduro 12 není špatný batoh/vesta ale pár věcí mi vadí. Boční kapsa na hole je pro mě nepoužitelná. Na fotce to sice vypadá hezky, v reálu poskakují sem tam a překáží rukám. Lankové stahování na hrudníku je dobré ale bez drobné úpravy se to neobešlo. Taky bylo třeba přidat gumičky na lahve se sosákem. Cena vypadá na první pohled lákavě ale je třeba připočíst nákup softflašek které někteří výrobci dodávají k batohům.
Krámů sebou tahám spousty co kdyby, podle počasí a podmínek různě kombinuji.
2x 600ml softflask, sawyer filtr, jídlo + záložní jídlo
Větrovka/ nepromokavá bunda/ lehká péřovka, rukavice, buff, čelenka/čepice
Lékárnička (malý obvaz, elastické obinadlo, kus tejpy, náplasti na puchýře, dezinfekční alkoholový ubrousek, mazání na rty všechno ostatní, solné tablety, živočišné uhlí, něco na žáhu, něco na bolest, kofeinové tabletky) izotermická folie/ nouzový ul bivak
Mobil, hotovost, kapesníčky, čelovka + malá červená blikačka, malý nožík, běžecké hole, nesmeky, pepřák.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » čtv lis 28, 2019 20:55

jony800 píše:Boční kapsa na hole je pro mě nepoužitelná.

Hole nenosim
Ten seznam mame stejny krome filtru na vodu, takze jsem rad, ze je i nekdo jiny stejne postizeny. :mrgreen: diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » ned pro 8, 2019 20:12

Takze jsem vybral do uzsiho hledacku Raidlight Men's Ultra Legend 12L pack nevim jaky je rozdil Raidlight Men's Trail XP 14 pack a nebo levnou variantu Ronhill Pioneer 8L Pack. Prosim o radu co vybrat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mitau » ned pro 8, 2019 20:56

Ronhill dlouho bezecke batohy nedelal a delal jen bezecke obleceni, takze ja bych se priklanel k Raidlightu, ktery batohy dela podstatne dele. Na cerny patek meli i napr Responsive 10, ktery bych si ja z nich vybral - ostatne aktualne na strankach neumim najit ani ty dva, ktere odkazujes (odkaz se mi zobrazuje v poradku, jan se nikde nedoklikam k jejich nabidce). Z tech dvou na me pusobi malicko sympaticteji ten mensi, hlavne kvuli lepsim kapsam vepredu (coz by take mohlo naznacovat, ze bude i relativne novejsi nez ten mensi). Za tu cenu a na tve pouziti mi to prijde jako dobra nabidka. Ale ani jeden z tech Raidlightu jsem nemel v ruce, takze je to takove internetove spekulovani.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mitau » ned pro 8, 2019 21:01

Jeste muzes zvazit v podobne cene Inov-8 Elite 10 Vest. Asi trochu mensi, vic bezectejsi a flasky jsou v cene. Ja jsem s mensi verzi (bez velke kapsy na zadech) spokojen a prijde mi, ze ten system jde dost upravit, aby batoh sedel na hodne ruzne postavy. Navic minimalne ta mensi verze (Race Elite vest nebo tak nejak) jde v CR vyzkouset na spouste mist.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » ned pro 8, 2019 21:06

jo ted jsou na sportpursuit
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » ned pro 8, 2019 21:10

tak kolega me odrazuje od vest, pry me zacnou ta lahve vepredu stvat. Coz si nevim. :-k Ten nov-8 Race Elite 10L Vest je vic batohovy, tak ted premyslim, jestli nejit toutou cestou. Driv kdyz jsem behaval, tak jsem behal normalne s Black diamond Nitro batohem, coz uz nechci absolvovat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mitau » ned pro 8, 2019 21:18

Na to neumim odpovedet. Ja nikdy vestu s kulatymi flaskami vepredu nemel. Prvni a posledni vestou je pro me na Race Elite Vest a pouzivam ji na leccos. Ty placate flasky me moc nestvou, i kdyz pro novy vetsi batoh pokukuji po necem se softflasky (a vice kapsami vepredu - pod rukou, kde Inov-8 ma jen stahovaci popruh). Ale spis na vyzkouseni nez ze by me soucasny sytem tak moc stval.

Kdybych ale nechtel ze zajmu vyzkouset neco noveho, tak bych do te Inov-8 10 Vest klidne sel (jeste se nakonec prescvedcim, abych ji koupil :) )
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod slash1111 » pon pro 9, 2019 9:20

Ja pouzivam Salomon AGILE 12 (ale iba na behy 2h+). Softflasky nepouzivam vobec, stale z nich citim tu umelinu, takze vodu mam na chrbe v Platypuse 1L. Vyhodou je ta guma na chrbte, ktorou sa da objem batohu vyrazne zmensit. (nejaky vestoidny batoh vsak mozno lepsie sedi, neviem neskusal som).
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » pon pro 9, 2019 18:09

Diky za tip ten vypada skvele. Uz se musim rozhoupat a neco vyzkouset.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod Skorpion » čtv pro 12, 2019 13:21

niektory z Kalenji z Decathlonu. Vela ludi behava s 10L verziou
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » čtv pro 12, 2019 22:03

V Decathlonu je problem, ze jsou docela vybrani.
Nakonec jsem skoncil u Salomonu Agile 12. Diky mladenci za informace hodne jste mi pomohli pri rozhodovani a zkouseni moznosti trhu mate u me booze. :prayer: :smt023
Skoda, ze behny jsou zalezle za kominem. Nemuzu zamachrovat. :smt022
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » pát pro 13, 2019 21:23

Ten batoh je presne to, co jsem hledal. Nemuzu mu vycist ani ň. Perfektne sedi a jedina vec kterou musim vychytat jsou klice. Normalne se tesim rano na prochazku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mitau » pát pro 13, 2019 21:47

Super. Navic ten Agile je za dobrou cenu i bez slev, tak az nekdo bude chtit podobny batoh, tak nedostane jen tipy zavisle na aktualnich cenach :)

ps: Brat batoh jen na zamachrovani pred behnami by ti mohlo vyslouzit podobne oznaceni.Jen nevim, jak je "behna" v muzskem rode.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » pát pro 13, 2019 21:56

Behnak? 8)
Necekal jsem ze plne nalozeny bude respektovat tvar zad. Maji to dobre vymyslene. Jeste si pockam, jak na bezkach.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2019 22:01

Behoun? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh na běh

Příspěvekod slash1111 » sob pro 14, 2019 9:33

Kluce (od auta, aj s dokladmi a mobilom) si davam do tej vnutornej zipsovej kapsicky, je to asi jeden z mala batohov co ju ma...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » ned pro 15, 2019 22:25

Dneska jsem objevil zip, ktery je pres ramnni popruh. ](*,)
Asi budu muset zajit k ocnimu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh na běh

Příspěvekod booze » pát led 10, 2020 11:01

Par postrehu k Salomonu Agile 12.
Perovku uvnitr musim mit v nepromokavem obalu, jinak ji propotim pres batoh.
Hlavni zip hur funguje a nepomohlo tomu ani namazani.
Mala termoska se vleze do predni sitovane kapsy a nevadi pri pomalem behu.
Termosku mam vepredu jen pri cekani na dopravu. Jinak v nich mam mobil, celovku, kapesniky a satek.
Obcas se samovolne zacne povolovat pravy ramenni popruh. Davam to za pricinu tomu, ze batoh pri nandavani taham pres nej na zada.
Prezky na predni strane funguji i v mraze, zatim se nic nezlomilo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Běhání