Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Vexo » úte kvě 23, 2023 21:34

oodoow píše:Já tam šel vyzkoušet a rozchodit Nnormal Tomir než je vemu na trek po horách.

Jak bys je velikostně srovnal s Inov-8 Trailfly?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte kvě 23, 2023 21:40

apuka píše:Divis se? Altry uz prodava jak Hudy, tak i Rockpoint a urcite je hodne vychvaluji ...

Asi marketing no, stejně jako všichni nosí petzl čelovky.
apuka píše:Tak nejakou dobu po revoluci museli projit vsichni vyssi dustojnici v armade testy fyzicke zdatnosti. Kvuli nimz odeslo docela dost tech lidi. Ty testy jsou - pokud dobre vim - jeste stale soucasti, abych tak rekl "armadni kariery" a opakuji se v pravidelnich intervalech. Takze predstava nejakeho popkateho generala v armadni sluzbe, ktery ledva vyjde pet schodu do kanclu je asi docela vzdalena od reality.
To musí opravdu pravidelně opakovat a i ti starší? To jsem netušil, ale každopádně tenhle výkon jde daleko za armádní fyzické testy.

mike píše:Kdyby sis poridil poradne pohorky, tak tu jistotu mas

Jít GR11 v pohorkách by byl určitě zajímavý sportovní výkon, něco jako přeplavat La Manche s olověnou vestou, můžeš to někdy zkusit. :)

Vexo píše:Jak bys je velikostně srovnal s Inov-8 Trailfly?

U obou mám 44.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte kvě 23, 2023 22:08

oodoow píše:Jít GR11 v pohorkách by byl určitě zajímavý sportovní výkon, něco jako přeplavat La Manche s olověnou vestou, můžeš to někdy zkusit.

A dostanu nejakou cenu? ;-)

Koukam letmo na trasu a prijde mi to jednoznacne na pohorky, urcite bych si je vzal. Tady pisou: Waterproof mountain boots or trekking boots. The stiffer the better if you plan on using crampons. Na uvodni fotce mi prijde, ze minimalne nekolik lidi je ma. Prirucku pro terminatory jsem ovsem nenasel, mozna tam pisou neco jineho :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Etheric » stř kvě 24, 2023 4:32

mike píše:A dostanu nejakou cenu? ;-)

Darwinovu :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » stř kvě 24, 2023 11:56

Etheric píše:Ty Speedhikery se mi fakt líbí, jaká škoda, že nejsou nízký :(

Nízkých obdobných bot tam mají spousty. Já mám třeba VJ Ultra, teď už jsou ale i Ultra 2, který jsou na pár místech ještě vylepšené.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » stř kvě 24, 2023 11:57

oodoow - dobrá volba s tím Tomirem, pak tu nasdílej zkušenosti, až budeš vědět více, myslím, že super výběr boty na trek, navíc přímo do Kylianového revíru, užij si to tam............:-)

já uvažuju o jejich Kjeragu, letos asi už ne, bo mám aktuálně dost bot, ale na příští sezónu si ho objednám

Ty Speedhikery od VJ vypadají hodně dobře, jediné co mě odrazuje je ta membrána........obecně u lehkých bot nechci žádnou membránu, a tam je ještě nějaká "jejich vlastní"........no, uvidíme.......jsem teď na turistiku maximálně spokojen s Rocfly G 390 od inovejtu..............ale když má člověk srovnání s tou butylkaučukovou podrážku od VJ, tak vždycky když jde mokrých kořenech, tak na ní s láskou vzpomíná :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ntz » stř kvě 24, 2023 20:03

tak mi dorazily ta Altry Lone Peal all-weather .. Jsem z nich docela nadsenej, jsou o dost tvrdsi a robustnejsi nez superiory, ale ... ale .. ale ... :( .. trosku mam pocit, ze cejtim vepredu prsty .. pritom jsou naprosto stejne velky jako superiory (ve kterejch chodim od lonskeho dubna) .. reknete prosim, ze se to trosku rozlapne ... cislo navic tam nemam, zkousel jsem je ale tedka vecer po celodennim chozeni v superiorech .. treba mam nejakou roztahlou tu nohu ...

reknete prosim, ze se to rozlapne !!! :D (jako lezecky, ktery jsem kupoval na bolest a za par tejdnu byly jako backory)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod lojzmen » stř kvě 24, 2023 23:16

apuka píše: Ty testy jsou - pokud dobre vim - jeste stale soucasti, abych tak rekl "armadni kariery" a opakuji se v pravidelnich intervalech. Takze predstava nejakeho popkateho generala v armadni sluzbe, ...


Ale no tak. Všechno jde, když jsi jiným způsobem nepostradatelný. Plukovník, technik, vrtulníky, nyní se upíjí v důchodě.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 25, 2023 4:49

ntz píše:reknete prosim, ze se to rozlapne !!! :D

Jak cítíš vepředu prsty, jakože bota je úzká, nebo je cítíš zepředu jakože zepředu?
Dej starý a nový boty podrážkou k sobě, uvidíš rozdíly ve velikosti.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 25, 2023 6:33

ty lonepeak allweather minimalne ty stary byli ve stejny velikosti uzsi nez bezmembranovy a ta membrana tomu trochu dava tuhost, ktera zrejme nepovoli.

pokud nosis tlusty ponozky tak vymenit za tensi jinak bych vzala vetsi velikost.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » čtv kvě 25, 2023 7:53

Můžu potvrdit, ta membrána je pocitově pevnější než klasická bota bez membrány a neroztahne se. Tuhost je dost citelna. Drží víc chodidlo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ntz » čtv kvě 25, 2023 7:57

@Etheric .. jasne ze jsem dal podrazkou k sobe ... vypadaj uplne identicky velky, v Lone Peakach ale cejtim vepredu prsty .. ne, ze by to tlacilo, ale jako trochu dotyk
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv kvě 25, 2023 8:06

Podle vseho vypada, ze Altra to udelala stejne jako Hoka (alespon u Challengeru) - mela botu na nejakem kopytu, chtela nepromokavou tak do te boty (bez zmeny kopyta) pridala vnitrni boticku s membranou. Tj. se to udelalo uzsi a kratsi o nejaky ten milimetrik :twisted:.
(Ale u Alter to jsou jen me dohady na zaklade napsaneho, nikdy jsem je vedle sebou nezkousel, narozdil od tech Hoka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Krysha » čtv kvě 25, 2023 9:16

Altra Lonepeak jsem objevil v 2018 a byl z nich nadšený (široká špička + nulový drop), jen výdrž teda nic moc - po "pár" stech km podrážka hladká a díry ve svršku ještě dřív. Jen jsem měl pocit, že cca od verze 5 nějak změnili kopyto, protože mi v nich najednou noha při stejné velikosti začala plavat...
V 2021 jsem objednal Lone Peak All-Weather Mid a to bylo velké zklamání - snad od začátku boty protékaly a už během 100km se začaly dělat ve svršku díry. Jenže jsem je objednával z nějakého španělského obchodu a tak jsem se na reklamaci vykašlal.
O něco později jsem koupil Inov-8 Rocfly G 390 M a ty mě naopak nadchnuly, dokonce jsem v nich odchodil skoro celou zimu (do mokrého sněhu a na dlouhé trasy s membránovými ponožkami, na kratší v prašanu stačila impregnace), potom jaro, podzim, i tuto zimu. Svršek je pořád bez děr, jen z podrážky se odlouply 2 kousky, ale stále jsou použitelné - km nedokážu odhadnout, ale tolik mi snad ještě žádné boty nevydržely.
Bohužel je mi v nich při >10°C horko, tak jsem dal ještě šanci značce Altra - konkrétně model Timp 4, od kterého jsem si sliboval (proti Lone Peak) větší výdrž + pevnější patu. První dojmy dobré, ale po cca 100km mě nepřijemně překvapily uvnitř díry na obou patách - je tam docela nešikovně šev uprostřed, který tomu asi pomohl. Reklamace asi nemá smysl, tak je nechám zalepit.
Po dobrém dojmu z těch kotníkových Trailfly jsem se rozhodl vzít i nějaké nízké Trailfly a (protože jsem chtěl nulový drop a taky byly tyhle zrovna v mé velikosti v akci) jsem vzal Inov-8 Trailfly G 270 V2 M - po 150km musím říct, že jsou super.
Nedávno jsem využil výhodných akcí+slev a na další zimu si pořídil Inov-8 ROCLITE PRO G 400 GTX v2 M - první dojem z vyzkoušení doma je parádní - přesně něco takového (lehoučkou pohorku s širokou špičkou - sice uvádí kopyto 4 z 5, ale sedí mi) jsem hledal.
Také jsem přibral Trailfly Ultra G 280 M a Trailfly Ultra G 300 MAX M s tím, že si jedny nechám, ať mám něco tlumenějšího na střídání s G 270 a tady mě nepříjemně překvapily ty G 300 které mi pocitově přijdou nějaké úzké/těsné, zatímco G 280 jsou v pohodě.
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 25, 2023 19:49

a me se po 1050km protrhla bota timp trail 1,5 uz skrz latku, tak sem to nouzove zalepila (ten pevnejsi svrsek nad spodni latkou praskl rak po 50km a dalsich 1000 ty boty daly OK.

timp 20 uxsi, nemyzu je nodot ns vice dni po sobe, timp 3.0 drticka nohy.

na amazonu timptrail 1,5 za 100ecek ve vyprodeji tak jasna volba...

nejlepsi bota co sem mela od altry zatim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » čtv kvě 25, 2023 21:54

milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » pát kvě 26, 2023 6:35

dobrá recenze na výše postovaného Speedhikera od VJ
https://believeintherun.com/shoe-reviews/vj-speedhiker-review/
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » ned čer 4, 2023 11:08

Nnormal Kjerag vypadá, že to bude na příští sezónu má jasná první volba do technického terénu
https://runnerslab.com/nnormal-kjerag-review/
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » stř čer 21, 2023 17:28

Došly Altry Lone Peak 7 první mazlení dopadlo na 1* zítra si s nima dám 30km (už mi otrnulo) a uvidím. Co me zmatlo, ze jinak sedí vázání na nártu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř čer 28, 2023 15:25

pavproch 17.dubence píše:Tak už zase mám (jen) dvoje LaS UR GTX v zásobě. Jak píšu vedle, ráno byla cesta do prce v lejafci, Active na těle OK, ale UR GTX na nohou pustily dovnitř fest (800km a GTX je kaput). Už sou v koši a jeden ze tři párů v zásobě vytažen - skrz krabici NATO není vidět, prostě sem šáhnul na jednu bednu a ty fčíl budou - sficavě oranžové :twisted: (...ale na barvu boty nechodí, já vím).

Hmmm, tak tenhle pár LaS UR vydržel (teda GTX v nich gorateksovat) přesně dva měsíce = max 500km. Neska ráno byla (posekaná= ne moc vysoká) mokrá trowa po nočním dešti a přinesl sem si do prce obě fusekle mokré ve špičce až na nárt. A to je negativum toho mojeho syslení - ty botky před prvním použitím doma nejmíň 2 roky syslily = nemůžu reklamovat. Du vytáhnout další pár.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv čer 29, 2023 9:07

Další pár - tentokráte all-blacks - funguje, gorateksuje - neska sem kráčel skrz louku hned po dešti a krásně sucho unvnitř. Hurá! (Akurváth - botky za ca skoro čtyřku a životnost 2 měsíce, no. Peníze sice nejsou f tomto přypadu na prvním místě, ale i tak teda to je dost vyhazování peněz z wokna, no.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 29, 2023 16:07

To neni zivotnost bot, ale membrany. O tom se tu bavime uz asi tak 50 let, ze membrana v nizkych botach vydrzi tak tech 500 km. Boty jsou ale v pohode, za sucha v nich muzes chodit dal.

Reseni je pouzivat boty s funkcni membranou jen kdyz je to potreba a jinak nosit ty tekouci. Pripadne takove vubec nekupovat a poridit si membranove ponozky. Ty se taky nosi, jen kdyz je potreba. Koukam na letosni zaznamy, v nizkych botach mam nachozeno pres 1800 km a z toho 130 v membranovych ponozkach. Vloni 3000 a 260 za cely rok. Tj. chodim v nich pod 10 % tras a ty posledni (DX) vydrzely asi 700 km a staly asi tisicovku. Prijde mi to lepsi pomer cena/vykon, nez membranove boty, o pohodli nemluve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv čer 29, 2023 17:21

Ráno = (většinou) rosa = funkční membrána třeba, odpoledne (většinou) sucho = membrána netřeba - ale, jak to udělat, dyž sem (odpo) fprci a botky s nefunkční memránou doma?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv čer 29, 2023 20:01

Vzit si ty druhe do batohu a odpoledne je prohodit? S ponozkama se to dela lip ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pát čer 30, 2023 14:16

Batůžek mám "minimalistický" tam by se ty botky nevešly. No nic, prdím NATO, už sou v koši, budu holt co pár měsíců kupovat nové, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 30, 2023 15:17

Boty ne, ponozky jo.

Vyhazovat boty po 500 km jenom kvuli tomu, ze odesla membrana? Pan je Rothschild? :twisted: Ja furt nejsem nijak nadseny z toho, ze mi behaci boty vydrzi jen 1500 km, po 500 jsou akorat tak rozumne rozchozene ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » pát črc 14, 2023 6:52

Vítek Kněžínek (Inov-8/Vavrys) – Všechno, co jste kdy chtěli vědět o běžeckých botách

https://www.youtube.com/watch?v=cOV4Zz1bz1Y

s Vítkem občas chodím trénovat, tak vím, že se fakt vyzná, jen škoda, že nemáme stejnou nohu, nákup nových bot by pak byl už jen historií :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » pát črc 14, 2023 7:02

oodoow píše:O víkendu jsme byli na Rakovnické stovce. Šli jsme jenom 50km trasu, protože na stovku byla moc velká únava a muselo by se brzo vstávat.
Celkem mě překvapilo, kolik lidí tam mělo Altry, byly to desítky běžců. S velkou převahou nečastější bota na nohou.
Topo tam měla kromě přítelkyně už jenom jedna holka jinak jsem žádné neviděl.


na MF 100 zase jasně dominovala Hoka, nejčetnější model byl Speedgoat, v závěsu za Hokou pak Inov-8 s jejich různými Trailfly, pak byla velká mezera, a za ní Altry........dále pak už to bylo jen o jednotlivých kusech různých jiných značek

příští rok to mám vymyšlené - prvních 57 km přes technicky náročnou Krivánskou Fatru poběžím ve VJ Ultra, ať můžu jít agresívně do seběhů, na půlce v Lipovci si z drogbagu vytáhnu Speedgoaty a v nich doběhnu zbylých 50 přes relativně pohodovou Lučanskou Fatru a nohy si u toho i hezky odpočinou.........
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » úte črc 25, 2023 7:40

Ted jsem zjistil, ze Nnormal do Ceska dovazi Rockpoint - https://www.rockpoint.cz/vyhledavani/?search=nnormal&submit=Hledat

PS: Pokud je propagace konkretniho obchodu nevhodna, tak klidne odkaz smazte. Jen mi to vzhledem k zajmu o boty od Nnormalprijde zajimave a necekal jsem, ze uz letos pujde ty boty v CR vyzkouset.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte črc 25, 2023 8:00

@mitau: To je dobrá zpráva, budou se dát někde vyzkoušet.

Jinak moje Nnormal Tomir mají teď přes tisíc kilometrů, z toho drtivou většinu po GR11 těžkým kamenitým terénem přes sedla až 2800m a mají jednu malinkatou dírku (asi jako špendlík), která půjde zakápnout lepidlem. Další poškození je trochu odlepená obsázka na špičce boty.
Jinak drží skvěle, ten vrchní materiál je neskutečně odolný.
Přítelkyně měla na GR11 úplně nový Topo Runventure 4 a taky to daly, ale má větší díru na boku vpředu jak se ohýbá bota.

Takže pokud sednou, můžu ty Tomir bez obav doporučit, mně v tom teda dost lítala noha, tak jsem je musel hlavně na těžké sestupy fest utáhnout a dole zas povolit, jinak jsem měl otlačenou nohu od tkaniček, ale to je jediná výtka.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Běhání